UUR Sj/llie Hair Só'iX i DÉ WINKEL WAAR U KLEDING KUNT KOPEN IN EEN GEZELLIGE SFEER TEGEN VRIENDELIJKE PRIJZEN. RIBBROEKEN normaal 79,95 NU TUINBROEKEN normaal 89,95 39,95 59,95 69,95 Wie zoet is krijgt lekkers in Hartje-Zuid Kinderdisko: feest op 'De Vrije Teugel' Sylvesterbier 1990 in Soest gepresenteerd Kodak 235 Kleinbeeld Kompakt Kamera Kodak Kolom Knuffel Kado! ïdiging lg LEYBAL organiseert itoernooi lowiing Winters Nationaal VW magazine Het brede assortiment jacks, truien, shirts en broeken biedt volop keus aan jong, oud, man en vrouw. ONZE SINT NICOLAAS-AANBIEDINGEN ZIJN: HOUTHAKKERS SHIRTS normaal 59,95 Ons adres in Soest: Soesterbergsestraat 12 - Tel. 02155 U vindt ons óók in Bussum, Hilversum en Huizen. EN BINNENKORT ÓÓK IN BREUKELEN 2 68 87 Brandje Hobbemalaan Elke le en 3e vrijdag van de maand Van de wal in de sloot Onder invloed Burenhulp Culinair rondritje voor Brand-agenten ...EN EEN ïllem Van Oosten fotoservice le dubbele longtransplantatie in Nederland geslaagd College kiest voor Van de Grift Doorrijder onbewust van aanrijding PAGINA 14 Schrijf de op- vekelijks op fkaart. Nor- inkeren en, van minimaal i extra opge- istzegels, ui- inen 8 dagen srschijnen in- an: 1ANDICAPTE i OP HET >10, l Soest. van de prijzen der notarieel jlaats. De uit- It 14 dagen na van iedere i deze krant ierd. en onbeperkt jlossingen in- ren van Stimu- ïgen bij deze rtelijke dank de gulle spon- msen U veel ;zier en straks n fijne mid- <antie. n is het tobben. Teveel worden vergeten, het- n onnodig balverlies en den slecht teamspel. Bij Soester team nog met or veel te solistisch op- pelverdelers met name öundkracht moesten de ns alsnog hun meerdere wie. 65-80. detten van Red Stars zoen uitstekend. Vele irden met ruime grote /onnen en de direkte X New Stars twee weken ok al een Soester zege zaterdag ging het team rg, altijd een lastige te- keer echter werd ook nomen van de Spaken- Stars won verdiend met lagen •Blue Herons JC150-50 ed Stars XD3 30-18 ■B.Z/72 JC1 125-20 '-Shooters XD2 67-30 roes 2 73-90 mberg 47-59 Stars II 28-40 oor de 24e maal dat de alvereniging haar scho- irganiseert. De termijn is inmiddels gesloten nma kan worden ge- 1 worden gehouden tus- uwjaar en Red Stars zal samenwerking met het en scholierendag orga- na de kerst wordt ge- rernooi voor de lagere scember. Vrijdag 28 en dag 29 december zijn e middelbare scholen. ig van iedere league na league: 1. Silverstar Vï- 30,5 verloren 19,5 pin- gewonnen 30,5 verlo- 10590. iro gewonnen 29 verlo- 2028. e league: 1. Arrows ge- verloren 15,5 pinfall vonnen 33 verloren 17 vonnen 26 verloren 24 sague: 1. De Bazuintjes verloren 14,5 pinfall gewonnen 26 verloren i innen 26 verloren 24 league: 1. De Kaasspe- i 34 verloren 16 pinfall Koffrie gewonnen 31 all 12488. ten 27 verloren 23 pin- WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 15 Het nieuwe winter)nummer van het Nationaal WV Magazine is uit. Vanaf 21 november ligt de inmiddels derde editie van deze landelijke gids voor toerisme en recreatie bij de VVV-kan- toren, de grotere postkantoren en de boek- en tijdschriftenhandel. Voor f 4,95 heeft men de leukste ideeën voor winters plezier in heel Nederland in huis. Een aantrekkelijk, voordelig ca deau voor de feestmaand december. Het winternummer geeft informatie over toerisme en recreatie in Nederland voor de maanden december, januari en februari. Zo staan in het nationale deel van dit nummer artikelen over de win tersport in eigen land, kerst- en nieuw jaarsconcerten, het TV-programma 'Lekker weg', kuuroorden, antiekrou tes, bijzondere bioscopen en heel fraaie winterfotografie. In de vaste rubrieken aandacht voor trendy wintermode, een kinder-dagje-uit naar Artis, en natuur lijk een nieuwe VW-puzzel. Bovendien maar liefst negen pagina's 'Plannen voor de zomer' om nu vast bij de kachel ideeën op te doen voor straks. In het regionale deel staan weer activi teitenagenda's voor elke provincie en de steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag; in totaal zijn het meer dan dui zend agenda onderwerpen. Het Natio naal VW Magazine geeft daarmee een zo compleet mogelijk overzicht van alle evenementen die in de wintermaanden in Nederland plaatsvinden. Het Nationaal VW Magazine wordt uitgegeven door uitgeverij Publipress in Purmerend, in samenwerking met de Algemene Nederlandse Vereniging van VVV's (ANW). Het Nationaal VW Magazine verschijnt ieder seizoen. NU NU Een dak boven z'n hoofd, al was het maar provisorisch. Dat kreeg Sinterklaas afgelopen zaterdag van de winkeliers in Har tje-Zuid, waar de Goedheiligman audiëntie hield voor de plaatselijke jeugd. In elk geval bleven hij en zijn Pieten op die manier redelijk droog. Uiteraard werden de brave kinderen - die hij 't allermeest be- Föto: Goos van der Wilt. mint - onthaald op een aardigheidje. Wie zoet was kreeg lek kers, wie stout was... nee, dat was natuurlijk niemand. Heel wat kindertjes maakten een praatje met de oude bisschop, die via Radio Soest ook alvast de groeten deed aan de anderen, die thuis op zijn komst wachtten. De maandagen voor Kerst en Oud en Nieuw zijn wij geopend van 8.00 tot 15.00 uur. Namens het team wensen wij al onze klanten prettige feestdagen. Kapsalon Zonnestudio S. A. M. VAN WELZENIS-DE GOEDE Soesterbergsestraat 39a 3768 EB Soest - Tel. 02155-10706 Liefst op afspraak 10706 U kunt ook zo binnen lopen. Politie en brandweer rukten zaterdag avond uit wegens een brandmelding aan de Hobbemalaan. Daar bleken bij een 44-jarige bewoner enkele kleding stukken te hebben vlam gevat, die hij bij een elektrisch kacheltje in de slaapka mer te drogen had gehangen. De brand weer had het vuur snel in bedwang. De schade bleef beperkt tot het behang en een paar gesprongen ruiten. Soester Courant goede informatiebron Punk en Rock 'n Roll - dat was vrijdag avond het "thema" van de kinderdisko die om de veertien dagen bij de De Vrije Teugel (Vedelaarpad) plaats vindt. Iedere eerste en derde vrijdag van de maand organiseert de kinder boerderij zo'n feestavondje, speciaal voor de jeugd tussen - pakweg - de ze ven en de dertien jaar. Sinds de start in oktober verheugt het diskofeest zich in een grote belangstel ling van de jeugd, niet alleen uit Over- hees maar uit heel Soest. Zo'n honderd qf meer jongelui genieten van anderhalf uur gezelligheid (van zeven uur tot on geveer half negen), waarvoor ze het niet onoverkomelijke bedrag van een gul den moeten betalen. Frisdrank en snoep zijn ook tegen schappelijke prijs jes verkrijgbaar. Op de kinderdisko wordt lekker "ges wingd". Wie wil brengt daarvoor z'n ei gen plaatje of bandje mee. Iedere keer gaat het weer een beetje anders toe. Zo is er al een playback-wedstrijd gehou den, maar ook een wedstrijd wie het langst kan dansen, en ook wie echt een beetje goed zingen et) dansen kan komt Beentjes-van-de-vloer tijdens de kin derdisko in de Vrije Teugel. Foto: Goos van der Wilt. aan zijn trekken. De kinderdisko draait op een groep van negen vrijwilligers en voorziet volgens de leiding Van de kinderboerderij in een grote behqefte. "Het is voor de jongelui net een echte disko, maar dan leuker." Alle bezoekers zijn dan ook heel en thousiast. Wie de disko van De Vrije Teugel nog nooit heeft meegemaakt, moet op 7 december maar eens een kijkje gaan nemen. Een 76-jarige vrouwen haar 80-jari- ge echtgenoot uit Soest moesten vo rige week dinsdag in het schemer donker hun auto in de sloot achterla ten. Het tweetal reed in de polder en ontdekte dat ze een doodlopende weg in waren gereden. De vrouw achter het stuur probeerde via de berm weer om te keren. De regen van de dagen daarvoor had de berm ech ter modderig gemaakt en de auto liep vast. Het oudere echtpaar pro beerde vervolgens, met de auto in z'n achteruit, het voertuig weer uit de berm te duwen. Dat lukte, maar he laas hadden zij zich niet gerealiseerd dat wanneer de auto weer grip op de weg kreeg, hij vrolijk verder zou rij den. Dat gebeurde ook en het echt paar moest lijdzaam toezien hoe hun auto aan de andere kant van de weg de sloot in reed. Zij gingen te voet naar de eerste boerderij en belden de politie. De auto werd uit de sloot getakeld en bleek nog geen deukje aan het hele avontuur over te hebben gehouden. Op de Burgemeester Gróthestraat hield I dë politie in de riadhtvan vrijdag op za- terdag' 'êèn 39-jaWgë'Automobilist uit Soest aan, die opvïél'dobr zijn rijgedrag. Hij moest blazen en bleek gedronken te hebben. Dat werd door de politie geho noreerd met een proces-verbaal en een rijverbod van vier uur. Een 58rjarige vrouw uit Soesterberg moest met een heup- en beenfrac tuur naar ziekenhuis de Lichtenberg worden gebracht. Zij was in de gang van haar woning aan de Plesman- straat gevallen. De vrouw, die zich in het dagelijks leven voortbeweegt in een rolstoel, probeerde hulp te krij gen door er hard om te roepen. Een buurvrouw hoorde haar noodkreet en waarschuwde de politie. Die sloeg een ruitje in en kwam de vrouw te hulp. Lcn gezelschap van enkele tientallen "bier-agenten", vertegenwoordigers van het bekende Brand-bier, bracht vorige week een opmerkelijk bezoek aan Soest. Dat gebeurde ter gelegen heid van de presentatie van het nieuwe Sylvesterbier, een van de gerenom meerde biersoorten van deze befaam de brouwerij. Per orginele Londense dubbeldekker maakten de deelne mers, onder wie ook vertegenwoordi gers van de vakpers, een "culinair rondritje" door Soest. In café Soestdijk (Vredehofstraat/ Noorderweg) vond de officiële presen tatie van het bier plaats door de beken de Soester sportverslaggever Frans van Dusschoten, in aanwezigheid van o.a. mr. T. Wassink, verkoopleider van Brand, en Ben v.d. Linden jr van de Soester distributeur Bellindo Dranken service. Dat Brand ook in Soest snel aan populariteit wint blijkt wel uit het feit dat het aantal gelegenheden in onze ge meente waar het bier wordt getapt in 2,5 jaar tijd is gegroeid van twee tot 28! De deelnemers, allen mensen met kijk op bier, waren zeer te spreken over de kwaliteit van de Sylvester. een ambach telijk, bovengistend, extra zwaar en ro bijnrood bier, dat eenmaal per jaar spe ciaal voor de feestdagen wordt gebrou wen. Na de presentatie in het établissement van de heer B. Kooij in Soestdijk liet het gezelschap zich met de dubbeldekker Foto: Goos van der Wilt. langs vier bekende Soester restaurants voeren om daar - in etappes - een met Sylvester 1990 bereide lunch te genie ten. In restaurant Bauers verzorgde chef-kok M. de Jong het voorgerecht; in restaurant 't Luykje (Steenhoffstraat) nam chef-kok M.v.d.Brakel het tussen gerecht voor zijn rekening; bij restau rant Darthuizen (Prins Hendriklaan) nuttigde men het hoofdgerecht, ver zorgd door chef-kok J. ter Linde; en bij restaurant De Kroon (Soesterbergse straat) tenslotte werd de lunch afgeslo ten met een nagerecht van chef-kok D.v.d.Bijl. Kompakt en gemakkelijk mee te nemen kamera Gemakkelijk film verwisselen Ingebouwde elektronenflitser Geen afstand instellen Lensbeschermkap 1 jaar garantie 'GRATIS: KodacolorGold film en Kodak Photolife batterijen. I Kodak I KCAMERA'S Bovendien krijgt u bij aankoop van deze kamera een kleurig Kodak Kolorkin knuffelbeest kado! Niet zo'n kleintje, maar wel 22 cm groot. Deze aktle duurt UmSldecember 1990 of zolang de tetorraad strekt. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Actie 'Laat ze verder leven' De eerste dubbele longtransplantatie, ooit in Nederland uitgevoerd, lijkt goed te zijn verlopen. De 24-jarige Robert kon, dankzij de acties van de stichting 'Laat ze verder leven', deze kostbare, maar voor hem van levens belang zijnde operatie ondergaan. De stichting houdt zich al maanden bezig met een inzamelingsactie om deze transplantatie mogelijk te maken. Op woensdag 14 november zijn in het St. Anthoniusziekenhuis in Nieuwegein zes specialisten acht uur lang bezig ge- Het bouwbedrijf Van de Grift maakt goede kans de woningbouw in Klein Engendaal te mogen realiseren. Het college heeft aan de raadsleden voor gesteld de opdracht voor het bouwen van de woningen aan het Soester bouwbedrijf te verstrekken. Met uitzondering van de woningbouw op het raadhuisterrein, moet voor de in 1991 geplande woningbouw in Klein Engendaal en op de lökatie aan de Al- bert Cuyplaan nog een aannemers- en architechtenkeuze gemaakt worden. Het college wil de opdracht voor Klein Engendaal aan Van de Grift geven. De woningbouwvereniging 'Soest' staat hier achter. Voorwaarde die het college aan deze keuze stelt, is dat alle wonin gen in Klein Engendaal door dezelfde aannemer worden gebouwd en dat de woningbouwvereniging tevens het op drachtgeverschap krijgt over de premie A-koopwoningen. De woningen op de locatie Albert Cuyplaan wil het college ontwikkelen en realiseren met het Utrechtse bouw bedrijf Trebbe b.v. De architectenkeuze staat nog niet vast. De aannemers-be drijven zullen daarbij volgens het colle ge moeten worden betrokken. Er is door de gemeente en de woningbouw vereniging al wel een voorselectie ge maakt, waaruit een keuze zal worden weest met de unieke operatie. In eerste instantie zou deze operatie in Engeland worden uitgevoerd. Deze zomer werd echter duidelijk dat men in Nederland volgens een andere techniek zou gaan opereren. De 24-jarige Baarnaar maakt het nu uitstekend en reageert prima op de medicijnen. Robert moest geopereerd worden, om dat hij aan de ziekte Cystic Fibrosis leed. Daardoor kostte het hem steeds meer moeite adem te halen. Hij verbleef sinds januari bijna onafgebroken in het ziekenhuis. WVC Omdat WVC de ingreep niet erkent, worden de kosten van de transplantatie, ongeveer 250.000 gulden, niet ver goed. Daarom is sinds 1 maart de stich ting 'Laat ze verder leven' actief. Niet alleen voor Robert, ook voor zijn zus Ellen is een transplantatie van levens belang. Bij haar blijken echter verschil lende complicaties een transplantatie in Nederland in de weg te staan. Haar hoop is gevestigd op dr. Magdi Yacoub in Engeland. Door vele acties en giften heeft de stich ting het geld voor de operatie van Ro bert bijeen weten te krijgen. Met de in middels 400.000 gulden komen ze voor Ellen ook een heel eind. Er is echter nog ruim een ton nodig om de operatie door te kunnen laten gaan. Wie een bijdrage wil storten, kan dat doen op giro 76001. Meer informatie over de stichting 'Laat ze verder leven', kan men krijgen via te lefoonnummer 02154 - 23215. Donderdagmiddag reed een automobi list vanuit een parkeerplaats aan de Burg. Gróthestraat de Emmalaan in. Hij raakte daarbij echter de auto van een 28-jarige vrouw uit Soest. Een ge tuige zag het gebeuren en via hem kon de aanrijder worden getraceerd. De 62- jarige man uit Soest was zeer verbaasd de politie aan de deur te treffen: hij had van de hele aanrijding niets gemerkt of gezien omdat het al donker was en de ramen van de auto beslagen waren.

Soester Courant | 1990 | | pagina 15