- Diverse soorten WORST in kadoverpakking. - Eigen fabrikaat SAUCIJZESTAVEN of SLAGERIJ DUWEL Winkelkring verwelkomt Sint Nicolaas Hulde voor St. Cecilia-zanger F.v.d.Hulst Soester Courant - Reclamekrant Bang&Olufseni) Radio 10 half december in de lucht Beste Sint, al zou u er niet direkt aan denken, wij hebben óók originele geschenken. Kom dus heel snel, naar slagerij Duwel. Aktiviteiten in Zwembad De Turf ZWEMMEN Heel Europa is te kijk in Brussel Kerstversiering in 'Engelse' stijl Soester KBO houdt bingomiddag Rudolf Jansen en Ruud van der Meer in Groeneveld I WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 Volgens planning zal Radio 10 vanaf half december in de gemeente Soest ontvangen kunnen worden. Deze zender zal tevens als achtergrond muziek gebruikt gaan worden bij de Kabelkrant. De Turkse televisiezender TRT4 zal over omstreeks een halfjaar in de ge meente Soest ontvangen kunnen worden. Wij hebben o.a. - VLEESMANDEN vanaf I 159° (letters alleen op bestelling) -LETTERS VOOR HET HEERLIJK AVONDJE HEBBEN WIJ: FONDUE- en GOURMETSCHOTELS, SAUCIJZEBROODJES, BITTERBALLEN en DIVERSE SOORTEN SNACKBALLETJES en natuurlijk onze eigen fabrikaat SINTERKLAASPATÉ. ilftltW' STEENHOFFSTRAAT 58 - SOEST - TEL. 02155 -1 23 77 Sedert 1931 Uw slager! Uw specialist voor saladeschotels, bittergarnituren en koude buffetten. Vergezeld van een grote groep zwarte pieten komt hij zaterdag 1 december in de Van Weedestraat. Sinterklaas en zijn gevolg zullen dan in de winkels hun opwachting maken, waarbij me nige kinderhand gevuld zal worden met een leuke verrassing. Voor die kinderen die voor de goedhei ligman een leuke tekening hebben ge maakt (of gewoon een wortel voor het paard hebben meegebracht) heeft de Sint misschien wel iets extra's in de 'zak' zitten. Het zal zeker luister geven aan de feestelijke rondgang door het winkelge bied. Op de koopavonden maandag 3 en dinsdag 4 december zal een muzikale pietengroep vrolijke noten naast de pe pernoten rondstrooien in het winkelge bied Van Weedestraat. Aangevuld met musici vanuit Avant Courir Drum en Bugle Corps, zal menige bezoeker in de sfeer van Sint's verjaardag geraken. De bezetting van de band, dertien pieten sterk, bestaat uit slagwerk, trompetten en tuba's. quettes dat het een wandeling wordt vol rustpauzes om van al dat moois te genieten. De toren van Pisa staat echt schuin, de Acropolis van Athene kreeg er een plaats, Ko penhagen laat z'n mooiste gebou wen zien, de snelle TGV-trein raast door de Kanaaltunnel tussen Frankrijk en Engeland. Elk land presenteert hier z'n meest aantrek kelijke objekten: de molens van Don Quichot in Spanje, de be roemde Big Ben van Londen, de schitterende vestingtoren Torre de Belem uit Lissabon... met in totaal zo'n driehonderd bouwwerken en andere objekten maakt u in die paar uur met recht een onvergete lijke reis door Europa. Rit door boeiende stad Brussel is een wereldstad en er is geen betere manier om de veelzij digheid van deze metropool te le ren kennen dan tijdens een stads- rondrit van zo'n twee en een half uur in een comfortabele touring car. De gids vertelt u alle bijzonder heden van de stad, van de moderne EEG-gebouwen en de fraaie oude gildehuizen, de parken en de be faamde Grote Markt. Hier en daar wordt gestopt en uitgestapt. En als u de terugreis uitstelt tot de volgen de dag en in een hotel blijft over nachten, dan kunt u de twee hoog tepunten (bezoek aan Mini-Europe en de stadsrondrit) over twee da gen verdelen en is er voldoende tijd om te winkelen in Brussel en te ge nieten van het bruisende nachtle ven van de Belgische hoofdstad. In formatie over een hotelreservering kunt u verkrijgen bij Trans Vakan tiereizen, die in het programma City-tours een keuze geeft uit drie goede hotels in het centrum van Brussel en zorgt voor de reserve ring (informatie via telefoonnum mer 033-634650 of bij een NS-reis- bureau). De hotelprijs is niet begre pen in het T T biljet. Het voordelige T+T biljet Dat T+T biljet is niet alleen gemak kelijk, het is ook voordelig, want u geniet maar liefst vijf maal voordeel (op de treinreis, de toegang tot Mini-Europe, de stadsrondrit, de metroritten en de lunch). T T biljetten zijn verkrijgbaar bij bijna alle NS-stations. In een uitvoerige brochure, gratis verkrijgbaar bij het NS-station bij u in de buurt, vindt u alle informatie over tijden, prijzen, de treinverbindingen enzovoort. Deze T+T regeling is geldig tot en met 6 januari 1990. Frans v.d.Hulstenzijn echtgenote, ge flankeerd door pastoor V.d.Beek (r.) en Cecilia-dirgent Gerard v.d.Schepop. Door de mogelijkheid het komende seizoen de watertemperatuur te verho gen is het activiteitenaanbod in De Turf groter geworden: veel nieuwe activi teiten die afgestemd zijn op de wensen en behoeften van de gebruikers. Bo vendien wordt er meer aandacht besteed aan de sfeer en service tijdens deze activiteiten. Maandag: 12.15 - 13.15 uur: baantjeszwem- men. Tijdens dit uur geen wilde plonzers, maar rustig banenzwem- men in uw eigen tempo. 20.00 - 21.00 uur: zwangerschaps- zwemmen. 21.00 - 22.00 uur: trimuur voor vol wassenen onder deskundige leiding (kosten: f 5,00 per persoon). Dinsdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Woensdag: 09.20 - 10.20 uur: baantjes- zwemmen. 14.00 - 15.30 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Tijdens deze uren kun je je lekker in het bad uitle ven met je vrienden en vriendinnen. De muziek is te gek en het water lek ker warm (30 graden). 19.30 - 20.30 uur: baantjes- zwemmen. Donderdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. 14.45 - 15.45 uur: zwemuur voor ouderen (55+); deze activiteit is ge richt op iedereen boven de 55 jaar (ook voor de niet geoefende zwem mer). In een rustige sfeer kunt u on der deskundige leiding meedoen aan watergymnastiek of bananzwem- men (kosten: f 5,00 per persoon). Vrijdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Zaterdag: 12.30 -15.00 uur: Vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Zondag: 10.00 - 10.30 uur en 10.30 - 11.00 uur: ouder-kind-zwemmen; het heerlijk verwarmde water (30 gra den) biedt ook voor de allerkleinsten een ideale mogelijkheid samen met vader of moeder, opa of oma op speelse wijze te ontspannen. Er is leuk spelmateriaal. Ook bij deze ac tiviteit is deskundige begeleiding aanwezig. (Kosten: f 5,00 per per soon). 11.00 -12.30 uur: familiezwemmen; een heerlijk moment om samen in en om het water bezig te zijn. Uiteraard bestaat ook hier de mogelijkheid ge bruik te maken van de diverse spel materialen. 12.30 -14.00 uur: vrij zwemmen met •xrecreaticpiateriaal. Indien anders vermeld zijn de kosten: 0 tot en met 14 jaar: f 2,10; 15 jaar en ouder: f 2,35; 65+ f 1,35; Zonneweide f 1,00 per kwartier; Zonnebank (nieuw): f 9,00 per keer (inclusief zwemmen). Begeleide activiteiten starten op maandag 10 september; overige ac tiviteiten op maandag 3 september. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Op maandagavond 10 december ver zorgt Huub Geerdink voor de Soester afdeling van Groei en Bloei een demon stratie kerstversieringen maken. Deze keer wordt een klassiek thema gehan teerd, met (neo-)klassieke vormgeving die de laatste tijd enorm populair ge worden is. Er zullen stuk voor stuk royale bloemwerken worden opge maakt met als hoofdkleur blauwtinten, verlopend van een diepe, warme kleur blauw naar pastelachtig, dromerig blaiuwgrijs. Huib Geerdink maakt gebruik van na tuurlijke materialen, uiteraard denne- gróen en coniferengroen, maar ook lang houdbaar bladgroen in de vorm van o.a. klimop. De demonstratie is be doeld om de deelnemers in een gezelli ge sfeer ideeën te laten opdoen voor het maken van hun eigen kerstversieringen, waarna zij (ook met Groei en Bloei!) op 17 december onder deskundige bege leiding zelf aan de slag kunnen. Vrijwel Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseert de Soester afdeling van de K.B.O., de Katholieke Bond van en voor Ouderen, een jaarlijkse bingomid dag. Dit jaar vinden bingoënde K.B.O.- ers elkaar op vrijdag 30 november vanaf 14.00 uur in de grote zaal van Diensten centrum De Vijverhof. Evenals in voor gaande jaren is voor alle deelnemers een prijs(je) gereserveerd, terwijl er bo vendien meer dan honderd extra prij zen zijn te winnen. De hoofdprijs, een kleuren-televisie, werd voor deze mid dag ter beschikking gesteld door auto mobielbedrijf Smeeing. In verband met de te verwachten belangstelling is de K.B.O.-bingomiddag uitsluitend toe gankelijk voor leden. al het materiaal is verkrijgbaar bij de vakman/bloemist en de technieken zijn zelfs voor ongeoefende bloemschikkers te volgen en uit te voeren. Als bijzonderheid kan worden vermeld dat alle bloemstukken zullen worden verloot onder de aanwezigen! De toe gang is gratis voor leden van Groei en Bloei; belangstellende niet-leden beta len een bijdrage van f 3,50. De aanvang is 20.00 uur in de kerkzaal van het ziekenhuis Zonnegloren, Soes- terbergsstraat. Kerstversiering maken Op maandag 17 december kan men on der de deskundige leiding van dames van de Bloemschikkring van Groei en Bloei een prachtige kerstversiering ma ken. Een van de dames heeft bij de in september jl. gehouden Nationale Kampioenschappen Bloemschikken een 2e prijs gehaald; een betere aanbe veling voor deze avond kan men zich niet indenken! Vooraf zullen enkele stukken vervaardigd worden, zodat men bij binnenkomst kan zien welke va riaties mogelijk zijn met een identiek pakket aan materialen. Het pakket met alle benodigde materialen ontvangen de deelnemers aan deze altijd weer zeer gezellige en geslaagde avond van Groei en Bloei. Men moet zelf zorgen voor een scherp mesje, een schaar en tan getje en - voor het vervoer naar huis - een doos meenemen. De aanvang is 20.00 uur in de kerkzaal van het ziekenhuis Zonnegloren, Soe- serbergsestraat. Voor het materiaalpakket - o.a. een door de smid op de Eng speciaal ver vaardigde standaard in siersmeedwerk - met verschillende soorten groen, een bolkaars, dennenappeltjes en andere accesoires - vraagt Groei en Bloei een bijdrage van f 25,-; voor niet-leden geldt tevens een entree van f 3,50. Wie zich wil aanmelden voor de avond "Kerstversieringen - zelf doen" op 17 december a.s. kan zich opgeven - er zijn nog een beperkt .aantal beschikbare plaatsen - bij dhr. H. Bartels, tel. 13906, of bij dhr. P. Maas, tël. 16180. Kasteelconcert op zaterdag Afgelopen zondag is de heer Frans van der Hulst gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als kerkkoorzan ger. Dat gebeurde in het Kuiltje, het éta blissement aan het Kerkplein, recht te genover de Petrus en Pauluskerk, na af loop van de kerkdienst. Vijfentwintig jaar geleden begon V.d.Hulst als kerk koorlid in Zuid-Schermer (Noord-Hol land). In Soest zong hij mee in het koor van de parochie Soestdijk en tegen woordig klinkt zijn stem in St. Cecilia, het kerkkoor van de Petrus en Paulus kerk. Uit waardering voor zijn inzet en en thousiasme ontving de zanger de zilve ren eremedaille van de Nederlandse St. Gregoriusvereniging, een orgaan dat de kerkzang bevordert. De onderscheiding met oorkonde werd hem overhandigd door pastor Gerard van der Beek. Voorzitter Wim Butzelaar van St. Ceci lia, sprak de jubilaris toe en fèliciteerde hem namens de koorleden. ISchoemaker Bang&Olufsen Center Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 De Big Ben met the House of Par- liaments' op 1125e van de ware grootte uitgebeeld tot in de kleinste details... een van de driehonderd objekten die u van dichtbij kunt be kijken in de Mini-Europe manifes tatie in Brussel. De reis naar dit bij zondere evenement kunt u maken met de trein op een voordelig T+T biljet (tot en met 6 januari 1990). Bariton Ruud van der Meer en pianist Rudolf Jansen geven op zaterdag 1 de cember een concert in Kasteel Groe neveld in Baarn. Op het programma staan onder meer chansons van Jac- ques Ibert, Gabriel Fauré, Brahms en Beethoven. Het concert begint om 20.15 uur. Ruud van der Meer is één van de meest vermaarde zangers die ons land rijk is. Hij trad met veel succes op in Wenen, Milaan, Brussel, New York en Londen. Hij heeft zich in het bijzonder gespecia liseerd in de intieme liedkunst. In Lon den en New York ontving hij staande ovaties voor zijn uitvoering van het Ita- liënisches Liederbuch en het Spani- sches Liederbuch, die hij later aan zijn repertoire toevoegde. Zijn vaste begeleider is Rudolf Jansen, met wie hij veel successen deelde. Hij wordt op zijn beurt beschouwd als een van de beste begeleiders in Nederland en ook internationaal wordt hij hoog gewaardeerd. Kaarten kosten 13 gulden 50 en voor houders van Pas 65 en CJP 12 gulden. Men kan de plaatsbewijzen verkrijgen op de dag van het concert bij de receptie van Kasteel Groeneveld. Telefonisch reserveren kan via telefoonnummer 02154 - 20446. Agenda Zondag 16 december, 16.00 uur: Jan Jansen (kabinetorgel en clavecimbel), Maarten Jansen (cello), David Jansen (orgel) en Janine Jansen (viool) voeren in verschillende combinaties werken uit van Handel, Albinoni, Bach en Hay- den. Toegang 7 gulden 50. Zondag 13 januari, 16.00 uur: Nieuwjaarsconcert door het Kegelstatt- trio. Christine Brandenburg (klarinet), Giselle Bergman (altviool) en Patricia Verhagen brengen een gevarieerd pro gramma klassieke muziek. Toegang 7 gulden 50. Zaterdag 26 januari, 20.15 uur: Er- nest Rombout (hobo) en Alwin Bar (piano) spelen werken van onder meer Schumann, Debussy, Poulenc en Dora- ti. Toegang 13 gulden 50/12 gulden. Een goede tip voor een bijzonder dagje uit: reis met een voordelig Trein- plus Toegangbiijet per trein naar Brussel, maak met een luxe touringcar een stadsrondrit, geniet van een lunch en breng een bezoek aan het bijzondere miniatuurpark 'Mini-Europe'. De twaalf landen van de Europese gemeen schap laten hier in een verrassende presentatie hun mooiste gebouwen zien in maar liefst 300 maquettes. Er zijn ook een aantal bewegende objekten: de Ariane-raket wordt gelanceerd, de HoUandse molens draaien en een Airbus maakt een start om op te stijgen. Europa is op meesterlijke wijze op kleine schaal (1 op 25) nagebouwd en te bewonderen in de stad die door velen wordt beschouwd als de nieuwe hoofdstad van ons werelddeel. Bijzonder projekt 'Mini-Europe' is aangelegd in een fraai park van ruim 20.000 m2 aan de voet van het bekende Atomium. De presentatie heeft de vorm van Europa; in een wandeling van circa twee uur maakt u kennis met de cultuurschatten van twaalf landen. Eerst iets over dat T+T biljet van NS. Met een Trein- plus Toegang biljet reist u van uw woonplaats naar Brussel en terug, kunt u met de metro naar 'Mini-Europe' rij den, een bezoek brengen aan dit miniatuurpark en daar een lunch gebruiken en niet een comfortabe le touringcar een rondreis maken door Brussel. Alles op dat ene T+T biljet. Omdat het met de reis mee een lange dagtocht is, kunt u desge wenst ook de volgende dag terug reizen, zodat u nog wat langer kunt genieten van de boeiende stad Brussel. De wandeling kan natuurlijk ook korter, maar het blijkt dat velen zo gefascineerd zijn door de tot in de kleinste details uitgewerkte ma- 3 jaar garantie Gratis bij B&O luidsprekers Bang&Olufsen is één van de weinige echte luidsprekerspecialisten. Zelfs de miniatuur luidspreker in de Beocom telefoon verdient het predikaat hifi. U krijgt nu zo'n Beocom1000 telefoon ter waarde van f 265,- kado* bij de aankoop van een paar Bang&Olufsen luidsprekers vanaf f 675,- per stuk. Kiest u liever wat kleinere luidsprekers, dan doen we u een daarbij passend voorstel. Zien we u gauw voor een vergelijkende luistertest?

Soester Courant | 1990 | | pagina 17