Wanprestatie Stam-Sovoco in Groningen Quick Motion gaat voor Albertville SCRABBLE SPORTPAGINA 21 Soester dames tonen slechtste kant VOLLEYBAL VOLLEYBAL Dames Stam/SoVoCo 3 op de goede weg 06-11 Eerste verlies IBAS/AGAVS-heren WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 SPORT Tienvoudig Nederlands kampioen op gemeentehuis gehuldigd SOESTER COURANT HOCKEY M.H.C. Soest VOLLEYBAL Stam/SoVoCo jeugd Wie aan sport doet leest de Soester Courant Nieuwelingen gaan het maken TAFELTENNIS BADMINTON BADMINTON Vijfde team Badso ruikt even aan winst Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Shot 1 ondanks verlies verzekerd van handhaving in de 2e divisie Selby sprokkelt punt voor punt Vijfde overwinning DVSB reserves DVSB na zege op Zeist provinciaal kampioen DAMMEN Schaakprobleem 6 Soesterbergsetraat79, Soest. 02155-16151. Twee uur reizen naar Groningen, bin nen drie kwartier niet 3-0 aan de kant gezet om daarna weer twee uur in de auto plaats te nemen voor de terugweg naar Soest, was het programma dat het damesteam van Sovoco zaterdag af werkte. Wat de dames in die drie kwar tier durende wedstrijd hebben laten zien was dermate slecht dat er langza merhand gesproken kan worden van een uitwedstrijden-syndroom. In alle thuiswedstrijden heeft het team met een enorme inzet laten zien tot heel wat in staat te zijn, maar het vertoonde spel in de uitwedstrijden wordt steeds slechter, met als absoluut dieptepunt de wedstrijd van afgelopen zaterdag. Niets, maar dan ook niets lukte. De pas sing was slecht, evenals de blokkering en servering, terwijl de spelverdeling niet op niveau was. Alle speelsters deel den mee in de malaise, waarbij wel een uitzondering gemaakt, moet worden voor Monica v.d. Wal, die als enige op een goede wedstrijd kan teruzien. Over de wedstrijd zelf valt erg weinig te Het eerste herenteam van IBAS/ AGAVS heeft in Leusden een onver wachte nederlaag geleden tegen Leos 1. De dames van AGAVS deden het beter en wonnen met 1-3 in sporthal Beukendal in Soest van Devu uit de Lage Vuursche. De heren van AGAVS waren na vijf competitiewedstrijden nog ongeslagen. Deze week moest er worden gespeeld tegen Leos in Leusden. Ad van Brum- melen zat op de reservebank vanwege de in de wedstrijd tegen Vollkei opgelo pen enkelblessure. Het team van Leos is samengesteld uit jeugdige spelers en presteert nogal wisselvallig. Coach Ja- ques Koole zei voor de wedstrijd: "ze denken er veel te makkelijke over, ik ben niet zeker over de afloop". Dat de woorden van Jaques Koole op waarheid berustte bleek in de eerste set. Voordat AGAVS aan het eigen spel toekwam was de set al afgelopen en stond er een 15-5 uitslag voor Leos op het telbord. De tweede set werd er ge- contreerder door de Soesters gespeeld. Hierdoor werd de krachtsverhouding tussen de beide ploegen minimaal. Het enthousiasme van Leos gaf in deze set de doorslag voor de winst (15-13). In de derde en vierde set pakte AGAVS de zaken goed op. Een moeilijke serve en een goed scorende aanval waren de basis voor setwinst (7-15 en 13-15). Hiermee waren de ploegen weer op ge lijke hoogte. In de vijfde set lieten de Soesters het volledig afweten (15-8) en schrijven, want het oppermachtige Olympia had geen kind aan de Soester dames. Onbegrijpelijk, want nog maar twee en halve maand geleden werd deze ploeg tijdens het internationaal toer nooi door de Soester dames wegge speeld. Nu waren de rollen omgekeerd en met de setcijfers van 15-4, 15-11 en 15-4 viel het doek voor Sovoco. Er zal door de trainers heel wat afgepraat moeten worden om de dames duidelijk te maken dat in de uitwedstrijden met eenzelfde elan gestreden moet worden als in de thuiswedstrijden. A.s. zaterdag ligt de competitie stil. Wel treden de dames aan in de tweede be kerronde tegen het sterke Arnhemse EAVV, dat uitkomt in de eerste divisie B. In de eigen sporthal kunnen de da mes wellicht wat rechtzetten. De aan vangstijd voor deze wedstrijd is gewij zigd en is om 14.00 uur in de Bunt. Heren 1 In hun thuiswedstrijd tegen Unicornus leden de heren van Stam/Sovoco een was het eerste verlies in deze competitie een feit. "Een onnodig verlies", volgens Jaques Koole, "we hebben veel meer in huis dan er deze keer uitkwam". Heren 2 speelde tegen het vorig jaar ge degradeerde VIF uit Hilversum. Het gebrek aan geloof in eigen kunnen is de laatste wedstrijden in de AGAVS- ploeg een gevaarlijk punt aan het wor den. Dat bleek ook deze keer. Er wer den veel onnodige fouten gemaakt waardoor het team niet lekker in de wedstrijd kwam. VIF maakte dankbaar gebruik van de fouten en won de wed strijd met 3-0. Herman van Rooyen liep in deze wedstrijd een enkelblessure op. Hierdoor mist het team in de komende wedstrijden twee baisspelers, aangezien Herman Rouwendaal last heeft van een "oude" rugblessure. Het erste damesteam van AGAVS speelde in Soest tegen Devu uit de Lage Vuursche. De wedstrijden tussen deze twee gaven de laatste jaren weinig krachtsverschil te zien. Deze keer lag dat anders. AGAVS won de wedstrijd moeiteloos met 1-3. Alleen de derde set wist Devu naar zich toe te trekken door concentratie verlies van de Soestena- ren. "Dit concentratieverlies is het grootste probleem van de ploeg", zei trainer coach Marcel van de Wolde, "dat kost in bijna elke wedstrijd te veel punten." gevoelige nederlaag van 3-0. De afgelo pen week waren er wat interne proble men geweest en dat was aan de ploeg duidelijk te merken. Er werd teveel in dividueel gespeeld en als team faalde men. Er werd deze middag gespeeld met Marcel Swart als spelverdeler en aan hem heeft het in ieder geval niet ge legen dat de ploeg onderuit ging. On danks het gebrek aan wedstrijdritme speelde hij op niveau. De eerste twee sets gingen met de duidelijke cijfers van tweemaal 6-15 verloren en alhoewel er in de derde set iets meer tegenstand werd geboden, ging deze set naar de te genstander met 12-15. Na een moeizame seizoenstart, door blessures en afmeldingen, gaat het derde damesteam van Stam/SoVoCo steeds beter draaien. Hoewel het team op papier in de top van de promotie klasse zou moeten kunnen meedraai en, werden tot nu toe slechts drie pun ten behaald in zes wedstrijden. Afgelopen zaterdag werd daar nog een punt aan toegevoegd, behaald in een leuke en spannende wedstrijd teger koploper HSC. In de eerste set liep hel nog wat onwer nig, wat resulteerde in een achterstar.o van 12-5. Door een goede opslag en at tent net-spel werd teruggehaald tot 12- 11, maar uiteindelijk greep HSC toch de toch de winst met 15-12. Ook in de tweede set kwamen de dames ver achter (6-1), maar nu kon de inhaalrace wel worden omgezet in een overwinning (15-12). In de derde set waren er te veel proble- men met de pass, zodat deze set weer voor HSC was. 15-7). Na een achter stand in de vierde set kwam Stam/So- VoCo ruim voor, 13-9, maar toen sloop HSC langzaam dichterbij. Uiteindelijk wonnen de Soester dames met 15-13. 1 De laatste set, volgens het rally point systeem, keek Stam/SoVoCo constant tegen een achterstand aan, en moest de set aan de tegenstander laten, 15-9. On danks het verlies is er een steigende lijn zichtbaar in het spel van de Soester da mes. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Uitslagen Jongens: Soest Al-leusden Al 4-0 Shinty A2-Soest A2 2-4 Soest Bl-Woerden BI 1-2 Soest B2-Voordaan B2 3-6 Amersfoort Cl-Soest Cl 8-0 IJsseloever C2-Soest C2 4-4 Soest Dl-Gooische D3 0-2 Soest D2-Fletiomare Dl 1-11 meisjes: Soest Al-Maarssen Al 0-0 Soest A2-Geldermalsen A1 3-0 Soest A3-Hilversum A4 4-1 Soest Bl-Kampong B2 3-1 Maarssen B2-Soest B2 0-1 Kampong C2-Soest Cl 2-4 Leusden C2-Soest C2 5-5 Doorn Dl-Soest Dl 4-0 Amersfoort D2-Soest D2 2-1 Uitslagen zondag 25 november Heren: Soest 3-USHC 4 2-4 Soest 4-Spitsbergen 2 2-1 Loenen 5-Soest 5 0-3 Muiderberg-Soest A 0-3 Be Fair C-Soest B 2-1 Naarden B-Soest C 3-0 Dames: Be Fair-Soest 1 1-3 SCHC 3-Soest 2 3-2 Kameloen 4-Soest 4 3-3 De jongens Cl van SoVoCo speelden afgelopen zaterdag tegen één van de grootste concurrenten voor de boven ste plaats, het Amersfoortse Mintonet Cl. Na een wat aarzelend begin werd de eerste set soepel1'gewonnen met 15,-5. Wié dacht dat de" wedstrijd gelopen was, kwam bedrogen'üit. SoVoCo Cl kwam al vlot met 11-3 achter. Een ti- me-out bracht echter uitkomst waarna de concentratie weer terug was. Minto net werd geheel overklast en de sets winst was alsnog met 15-11 voor SoVo Co. De derde set bracht aanvankelijk nog wel enige spanning doch SoVoCo gaf de winst niet meer uit handen, een 15-7 setwinst was het gevolg. Door dit resultaat staan de jongens Cl alleen bovenaan met slechts één verlies- punt en geen enkele nederlaag. Uitslagen Meisjes: Touche Al-Stam/SoVoCo A2 3-0 Mintonet Al-Stam/SoVoCo Al 0-3 Leos B2-Stam/SoVoCo BI 0-3 SVH B2-Stam/SoVoCo B2 2-1 Leos Cl-Stam/SoVoCo Cl 3-0 SVH Cl-Stam/SoVoCo C2 2-1 Jongens: Mintonet Cl-Stam/SoVoCo Cl 0-3 Voor de derde opeenvolgende maal ging een nieuwkomer met de prijs van de week naar huis. Eigenlijk is er geen beter bewijs voor de stelling, dat nieuwkomers evepveel kans hebben om in de prijzen te vallen als de gerou- tineerden. Donderdag was er weer veel te beleven in dienstencentrum Honsbergen. Er werden liefst negen wedstrijden voorde competitie gespeeld. De resultaten er van liepen nogal uiteen maar er werd toch driftig gescoord door de deelne mers. De uitslagen van afgelopen donderdag: W. Klute-R. Rabelink 412-472 J. Meijer-J.Boester 211-240 J. Meijer-R. Post 308-291 T.v.d. Veer-R. Rabelink 430-409 R. Post-J- Hekkenberg 334-269 E. Verrips-W. Klute 352-373 T. v.d. Leij-T. v. Egdom 398-446 A. Janssen-K- v.d. Zant 463-290 T. v.d. Leij-A. Janssen 488-505 De prijs van de week ging naar nieuw komer Kees van de Zant. Voor hen die ook eens willen komen kennismaken met het scrabblespel wellicht een aan sporing om over de drempel te stappen. Het belangrijkste aan de club is de ge zelligheid, terwijl al doende de resulta ten van de deelnemers zienderogen vooruit gaan. Iedereen is van harte wel kom op elke donderdagavond in dien stencentrum Honsbergen aan de Wiar- di Beckmanstraat. De aanvang is 19.30 uur en de deelname kost f 2,50 per per soon per avond. Indien mogelijk wordt men verzocht zelf een scrabblespel mee te nemen, omdat die niet onbeperkt in voorraad zijn: a tien jaar aan de top van het Neder lands formatiedansen te hebben mee gedraaid en op Europese- en Wereld kampioenschappen hoge ogen te heb ben gegooid, heeft Quick Motion zich een hoger doel gesteld. De bekende Soester formatiedansers willen mee doen aan de Olympische Spelen van 1992 in Albertville, waar het forma tiedansen voor het eerst als demon- stratiesport te zien zal zijn. Er zijn ech ter nog heel wat hindernissen te nemen voor de koffers gepakt kunnen wor den. Niet in de laatste plaats omdat het formatie dansen in Nederland niet als sport erkend wordt. Het sterteam van Quick Motion werd vorige week donderdag op het gemeen tehuis gehuldigd door sportwethouder Jan Menne, omdat het voor de tiende keer Nederlands kampioen geworden was. Menne overhandigde de dans groep een cheque ter waarde van 750 gulden. Met het oog op het komende wereldkampioenschap in München op 1 december beloofde de wethouder nog meer te zullen doen wanneer Quick Motion wereldkampioen zou worden. De huldiging greep de danssport ver eniging aan om een wervelende demon stratie te geven. De acht sterdansers van de Soester formatie straalden in hun nieuwe kleding in goud en rood, geïn spireerd op Rusland en dansten de gladde vloer van het nieuwe gemeente huis stroef op de Russische muziek waarin Zuid Amerikaanse ritmes ver werkt waren. De wethouder van sport keek zijn ogen uit en zei tegen collega wethouder Visser dat zij' vroeger toch j véél gemist hacldéh. "Toen gin^ën de meisjes heel wat minder schaars ge kleed," aldus Menne. Bijzonder De nieuwe kleding en de eigen muziek is heel bijzonder voor Quick Motion. Jarenlang dansten zij op tweedehands muziek en verschenen elk kampioen schap in dezelfde kleding, om de simpe le reden dat de club geen 60.000 gulden kon opbrengen om daar verandering in te brengen. Dankzij vier hoofdsponsors kon de nieuwe outfit aangeschaft wor- Ondanks een blamerende 1-9 neder laag tegen TCS 1 uit Steenbergen, zal hef eerste senioren team van Shot ook volgend jaar weer uitkomen in de tweede divisie. Shot 2 zag de kansen op handhaving na de 6-4 nederlaag te gen Veldhoven 1 gereduceerd tot een theoretische mogelijkheid. De jeugdteams van Shot speelden afge lopen zaterdag hun laatste competitie wedstrijd van 1990. Te oordelen naar de uitslagen (elk jeugdteam verloor) was bij de meeste spelers de fut er al een beetje uit. Senioren Shot 1 - TCS 1:1-9. Twee punten in de laatste competitiewedstrijd tegen TCS 1 uit Steenbergen zou genoeg zijn voor een alleszins verdienstelijke derde plaats. In een mat en bij vlagen bedroe vend slecht duel. kwam het eerste se niorenteam niet verder dan één tegen- punt, gescoord door Hans den Blanken. Shot 1 werd hieimee vierde, komt ook de volgende helft weer uit in de tweede divisie, maar heeft geen enkele reden om met tevredenheid terug te kijken op de afgelopen competitie. Arjen Hoogeveen speelde vijf goede wedstrijden, maar scoorde ook vijf nul len. Niet direct een constante prestatie. Berend Jonker puntte wel regelmatig, maar won te weinig. Hans den Blanken was de ruggegraat van het team, zorgde voor gemiddeld twee overwinningen per wedstrijd, maar zijn teamgenoten inspireren kon hij niet. Ook coach Eddy Gaytant had moeite zijn spelers 'scherp te krijgen. Veldhoven 1 - Shot 2:6-4. De vierpun ten die Shot uit Veldhoven mee terug naar Soest kon nemen, zullen niet ge noeg zijn voor handhaving. Na de in haalwedstrijd Pokerface 1 - Veldhoven 1 wordt duidelijk of Shot 2 vijfde of zes de (laatste) is geworden. Wordt het team vijfde dan kan via een op 8 decem ber te verspelen degradatiewedstrijd klassehandhaving bereikt w°rden- Voor directe handhaving hadden de spelers van het tweede minstens met 7-3 van Veldhoven moeten winnen. Aanvoerder/coach Dirk Schuiling con stateerde dat elk van zijn teamgenoten een wedstrijd meer had moeten/win nen. Sander de Riemer bleef echter ste ken op twee overwinningen, terwijl Re- né Daselaar en Aksel van Elteren ieder één zege boekten. Het dubbel ging, zo den en kon Quick Motion eigen muziek laten maken. Trainer/coach Wim Slin gerland verwacht veel van zijn ploeg. "De kwaliteit van het dansen kan dan nog zo goed zijn, het gaat ook om de presentatie. Wij kwamen steeds weer aanzetten in dezelfde kleding en met dezelfde muziek. Dat gaat iedere jury op een gegeven moment vervelen. Ik weet zeker dat we nu de show gaan ste len," aldus een zelfverzekerde Slinger land, die zijn team 1 december door de Wereldkampioenschappen in München zal loodsen. 29 landen strijden om de eerste plaats. Slingerland mikt daar op een podiumplaats. De formatie dansclub Quick Motion draait nationaal en internationaal aan de top mee. Behalve dat zij dit jaar voor de tiende maal Nederlands kampioen werden, behaalden de Soester dansers bij Europese Kampioenschappen al drie keer brons en op de Wereld Kam pioenschappen was het erepodium in zicht. Wie aan de top van het formatie- dansen staat, maakt een goede kans mee te mogen doen aan de Olympische Spelen in het Franse Albertville in 1992. Quick Motion heeft echter een extra drempel te nemen in vergelijking met buitenlandse collega's. De Neder- lanse Sport Federatie erkent formatie- dansen niet als sport. Wanneer die er- Selby speelde in de tweede competi tiewedstrijd in Soesterberg gelijk te- gen, BqdsOr Wet thuisvoordeel zou nu winst kunnen opleveren. Met een 3-1 voorsprong en nog vier dubbelspelen te gaan, zat het er nog dik in. De kop pels van Badso bleken beter op elkaar ingespeeld te zijn dan die van Selby. Behalve het damesdubbelspel, dat door Selby gewonnen werd, gingen de overige naar Badso, waardoor het ook nu weer 4-4 werd. René Inkenhaag opende tegen ex-Sel- byspeler Paul van Ginkel. Na een ge- lijkopgaande eerste game (15-17) maakte van Ginkel met 9-15 duidelijk als in alle voorgaande duels, naar de te genstander. Shot 3 - Nike 1:2-8. Shot 3 vecht tegen degradatie. Nike 1 ook, maar niet met sportieve middelen. De tegenstander uit Laren liet afgelopen vrijdag tegen Shot 3 de ex-derde-divisiespeler Cees Tump 'invallen'. Een aangeslagen Shot team kwam al gauw op een 0-4 achter stand, kon slechts twee punten scoren en sprak achteraf van competitieverval sing. Hans Deijs en Arjan Schuiling te kenden ieder voor een Shotpunt. Overige uitslagen: Nederhorst 1 - Shot 4 7-3 Shot 5 - Good Luck 7-3 Shot 6 - Quick 8 2-8 Victoria 9 - Shot 7 2-8 Levob 3 - Shot 8 9-1 Nederhorst 4 - Shot 9 8-2 Shot 10 - Almeerspin 3 1-9 Shot 11 - Huizen 14 6-4 Elan 8 - Shot 12 1-9 Quick 16 - Shot 13 7-3 Shot 14 - Victoria 10 0-10 Jeugd Tegen kampioen 't Hooge Huys 1 uit Alkmaar hadden de spelers van het eer ste jeugdteam op weinig meer dan eer vol verlies gerekend. Al vroeg in de wedstrijd scoorde Robbert Huisman wat achteraf het enige Shotpunt bleek te zijn. Met name Mark van de Horst had daar nog een punt aan toe kunnen voe gen, maar gaf in zijn laatste wedstrijd een 20-14 voorsprong in de derde game nog uit handen. Shot 2 - Victoria 3 4-6. Een ongemoti veerd tweede jeugdteam kwam al snel op een 1-5 achterstand, voordat het ietst terug kon doen. Michel Kanters en Luc Scheele zorgden voor de Shotpun- ten. Almeerspin 5 - Shot 3 9-1. Shot 3 ver loor 9 wedstrijden in 2 games. De enige wedstrijd in drie games werd gewonnen door Shotspeler Paul Merkus. Veel meer had er voor de Soesters duidelijk niet ingezetenen. Huizen 7 - Shot 4 6-4. Vorige keer won Shot 4 nog met 8-2 van het meisjesteam uit Huizen. Twee overwinningen van Christiaan ter Linde en Timo Septer waren niet genoeg om de winst naar Soest te halen. Het Quick Motion-team o.l.v. Wim Slingerland zal hoge ogen gooien op de wereldkampioenschappen. kenning er niet komt, kunnen de suc cesvolle formatiedansers de Olympi sche Spelen op hun buik schrijven. Het ministerie van WVC brengt formatie dansen echter nog steeds onder in het vakje cultuur. Topsport "Formatiedansen is een absolute top sport," vindt Wim Slingerland, "In lan den als Duitsland en in Oost Europa en Amerika wordt dat ook erkend. De me dia besteden er veel aandacht aan. Wanneer wij een internationaal kam pioenschap dansen, kunnen belangstel lenden dat alleen op een buitenlandse zender volgen. In Nederland wordt het nog veel te veel gezien als cultuur en re creatie." Het is nog helemaal niet zeker of de er kenning, wanneer die er komt, ook op tijd komt om naar Albertville te gaan. De gesprekken gaan echter door. "Het zou een doorbraak voor ons betekenen, wanneer de Nederlandse televisie de wedstrijden uit zou gaan zenden. Als dat gebeurt, worden we zo erkend. Dan ligt de weg naar de Olympische spelen voor ons open," aldus de Soester trai ner/coach. dat hij de sterkste was. Een fraaie pres tatie leverde Marcel Pas door Roy van Gestel met 15-11 en 17-14 te kloppen. Minder moeite dan verwacht had Ger- die van Kooten met R. van Lunteren. De Soesterbergse, die tot nu toe de meeste singles gewonen had, werd met grote cijfers 11-1 en 11-7 aan de kant gezet. Jeannette Westerveld vergrootte de voorsprong voor Selby door A. van de Hoven met 11-8 en 11-1 te verslaan. In het herendubbelspel was vooral oud Selby-speler Paul van Ginkel erop ge brand te winnen. Samen met van Gestel versloeg hij de Selby-heren zonder par don met 11-18 en 8-15.. Hoewel beide damesenkelspelen door Selby royaal waren gewonnen ging het in het dubbel spel maar moeizaam. Pas in de derde beslissende game dwongen de Soester dames Badso met 15-11 op de knieën. Dat rivaliteit tussen Selby en Badso wat groter is dan tussen andere clubs bleek in de gemengde dubbelspelen. Beide partijen hadden een derde beslissende game nodig. Beide keren had Badso de langste adem en sleepte daardoor als nog een 4-4 gelijkspel uit het vuur. uitslagen Senioren Selby 1 - Badso 2 4-4 Selby 3 - Inside 4 6-2 Selby 4 - Avanti 1 7-1 Junioren Selby 1 - Vale Ouwe 1 6-2 Selby 3 - Nijkerk 6 7-1 Hoevelaken 3 - Selby 4 0-8 Selby 5 - Eemnes 5 5-3 Het vijfde team van Badso Soesterberg speelde thuis tegen koploper Irene 3. Badso, dat in de onderste regionen van de ranglijst vertoeft, bewees ook beter te kunnen. Het team dat vorig jaar nog in de jeugd- competitie speelde, stond na vier partij en met 3-1 voor. Gebrek aan zelfver trouwen, waardoor de mixen en de dub bels verloren werden, bracht hen terug uit de overwinningsroes. Wellicht heeft de tijdelijke winst het team op het goede spoor gezet. Uitslagen: Badso 1-Culemborg 2 2-6 Badso 2-Selby 1 4-4 Badso 5-Irene 3 3-5 Badso 7-Leusden 8 7-1 Zondag 2 december spelen Badso 1 en 2 respectievelijk tegen Schijndel 3 en KBVA 4 in de Banninghal in Soester berg. ny Het eerste tiental van damvereniging Soest-Baarn (DVSB) is doorgedron gen tot de landelijke competitie van de Koninklijke Nederlandse Dambond. De Soester dammers verpletterd in ei gen huis de naaste concurrent, d.c. Zeist met 16-4. Deze winst in de voor laatste ronde was voldoende om dc. Zeist van zich af te schudden en de provinciale titel binnen te halen. Met nog één wedstrijd te gaan heeft dit team een voorsprong van drie punten. Het werd tijd dat D.V.S.B. doorstootte naar de landelijke klasse. De laatste drie jaar heeft deze ploeg steeds in de top van de hoofdklasse meegedraaid. Op het kritieke moment haakte het echter onnodig af. In de allesbeslissende voorlaatste ronde tegen dc.Zeist was duidelijk te merken dat twee gemotiveerde ploegen aan het werk waren. Naarmate de strijd vorder de steeg de spanning en hielden de Soester dammers de borden nauwlet tend in de gaten. De zege van DVSB is echter geen enkel moment in gevaar geweest. Mulder opende de score door een thematische combinatie, alhoewel op dat moment de Zeistenaar toch al tot opgave ge dwongen was. (2-0) V.d. Laan dacht het betere van het spel te hebben, nam een doorbraakcombinatie, doch werd later verrast door een tegenaktie, zodat de partij onbeslist bleef. Vervolgens zege vierde den Os (klokperikelen van Rhc- bergen) en Gerrit de Bruijn die zijn te genstander tot capitulatie dwong door verschillende dreigingen. De Waard remiseerde aan het topbord (in het belang van de vereniging), ter wijl Bakker de overmachtswinst naar zich toetrok. Na een gelijkwaardige re mise van Schouten voegde Weistra nog Maandag was Overvecht uit Utrecht op bezoek bij DVSB. Na een zeer spannende wedstrijd werd met 12-8 gewonnen, maar over geluk hadden de dammers van de thuisclub deze avond niet te klagen. C. van Oosterom won dooreen blunder van zijn tegenstander, Oostenrijk gaf in een acht om acht stand remise, gevolgd door winst van Davelaar die zeer over tuigend won. Er leek bij een stand van 5-1 niets aan de hand, maar J. Nuyten zag in een totaal gewonnen stand een dubbele slagzet over het hoofd en kwam drie schijven achter. Toen om elf uur ook Butzelaar nog in de fout ging was de voorsprong weer verdwenen. A. Vreeswijk hield zijn hoofd er goed bij en zette het eindspel mooi in winst om. Met nog drie remises was de stand 10-8. Alleen Van Klooster zat nog achter het bord in een zeer moeilijke stand. Nadat zijn tegenstander een heel simpele winstgang over het hoofd zag, liep hij in het eindspel met zijn dam ook nog in een heel eenvoudig valletje en gaf ont daan op. Het kostte niet alleen zijn par tij maar ook nog de overwinning van zijn club. Volgende week maandag speelt het eer ste thuis tegen Zeist, dat uit acht wed strijden maar een verliespunt heeft, ter wijl D.V.S.B. alles heeft gewonnen. Als er gewonnen wordt is het kampioen schap van de UPDB een feit, maar Zeist is een zeer geroutineerde tegenstander. Bij een overwinning zijn de rollen om gedraaid. Foto: Goos van der Wilt. eens twee punten bij op het conto van DVSB door zijn tegenstander volledig te overspelen. De halve winst van v.d. Ploeg en de zegen van Theo Schimmel bevestigden het kampioenschap van DVSB. DVSB kan terugzien op een uitstekend gespeeld seizoen. Alle wedstrijden wer den door het le team tot nu toe gewon nen, terwijl het tweede team in de le klasse ook in de top goed meedraait. verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Zwart speelt en wint. Oplossing Schaakprobleem 5: 1. Pd5 - c7 met de dubbele dreiging Pa8: en Pe6+. v;

Soester Courant | 1990 | | pagina 21