Veel publiek bij showavond Soester PVO Peter's Baan vreest faillissement Dubbelexpositie etsen en objecten in Anna Palownahuis Michel van der Plas bij Poëziekring Spreekuur Sociale Verzekeringsbank Reis door Europa met Lambertus van de Kooij (8) Nooduitgang Madeira 'Kent en versint, Eer dat je mint' Vrijen en Trouwen 1500-1800 Volksuniversiteit Soest/Soesterberg 't Zwaantje in de wiek geschoten, maar nog altijd springlevend Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Mowi en Di voor compo 4e Solo-pr "De dooc Henk var Hermar schuilde WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 8 Cultureel Creatief Centrum Expositie In de maand december is de expositie ruimte van het Cultureel en Creatief Centrum weer voor cursisten. De nieu we groep van de cursus zeefdrukken gaat haar werk exposeren en tevens te koop aanbieden. Zoals u misschien weet worden zeefdrukken in verschil lende gangen gedrukt. Hoe meer kleu ren hoe meer gangen en dus hoe meer techniek er van de cursisten wordt geëist. Van deze groep cursisten zijn er een aantal net dit seizoen begonnen, het is verrassend om te zien hoeveel tech niek zij al beheersen. Er zijn ook cursisten bij die al een paar seizoenen meedraaien in deze cursus. Dat is natuurlijk te zien aan het werk. Alle cursisten hebben veel aandacht be steed aan de presentatie van hun werk en het wordt een boeiende en veelzijdi ge expositie. Van elk werkstuk worden er steeds een aantal gedrukt. Die wor den niet allemaal tentoongesteld, maar wel allemaal te koop aangeboden. Als u dus nog een leuk cadeautje zoekt, is er op deze expositie vast wel iets voor u bij. Jenny Arean Jenny Arean is een heel bekende in de theaterwereld, niet alleen bij de mensen die er dagelijks mee te maken hebben, maar ook bij het publiek. Dat is duide lijk te merken aan het aantal reserverin gen voor de voorstelling die morgen ge geven wordt. Er zijn nog een aantal plaatsen vrij, dus we raden aan snel te bellen. Kinderbios De film die in de kinderbios op 7 de cember draait is een kerstfilm voor kin deren vanaf 4 jaar. Het is een prachtige tekenfilm op muziek van het beroemde ballet van Tsjaikovski "De Notenkra kersuite". Dit 'notenkraker' is heel let terlijk genomen. In de film is een jong meisje aan het vegen rond de kerst boom. Uit die boom is een kerstbal-no tenkraker gevallen en als het meisje de notenkraker oppakt en meeneemt naar het raam om het beter te kunnen bekij ken, blijkt deze opeens te gaan leven. De notenkraker en het meisje beleven spannende avonturen met een muizen- leger. Aan het eind wordt de betovering verbroken en is het eind goed al goed. Aanvang 15.45 uur. De film duurt 45 minuten. Oblamov Het ministerie van WVC heeft onder andere als doelstelling het stimuleren van cultuur. Extra aandacht wordt be steed aan de uitwisseling van de Vlaam se en Nederlandse cultuur. Binnen dat kader is de Vlaamse theatergroep De Korre uitgenodigd om op een beperkt aantal plaatsen in ons land een voorstel ling te komen geven. Begin november is de première geweest en de korte tour nee loopt tot eind januari 1991. C-drie is een van de plaatsen waar deze specia le voorstelling op de planken komt. De voorstelling is getiteld "Oblamov". Het Oblamovisme werd na de verschijning van de roman 'Oblamov' van Gont- scharov een begrip. Het staat voor lan terfanters en kringetjesspugers, voor mensen die werkelijk beter kunnen maar eigenlijk niets van hun leven ma ken. In het negentiende eeuwse Rus land gold de omschrijving vooral de adel. Op basis van het boek schreef Franz Xaver Kroets in 1969 een toneel stuk, die op 13 december als een tragi komedie door "De Korre" in C-drie wordt gebracht. Zeer aanbevolen. Aan vang 20.30 uur. Reserveren is mogelijk. Feestdagen C-drie is op 5 december gesloten voor publiek vanaf 17.30 uur. Tot die tijd gaan de cursussen gewoon door. C-drie is op de beide kerstdagen en Oude- en Nieuwjaarsdag eveneens gesloten. Vanaf 2 januari zijn we weer geopend. Wordt verwacht december: expositie zeefdrukken 7 dec.: kinderbios 'De Notenkraker suite' 13 dec.: "Oblamov" door De Korre 16 dec.: Jazz Robert Jan Vermeulen Trio 22 dec.: jeugdtheater Spekkies met "Oeps" 28 dec.: kinderbios Pollyanna 10 jan.: Liesbeth List Pro memorie Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 -17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Bestuur en leden van de Peter's Baan zijn bang dat de dagen van de Soesfer ijsbaan geteld zijn. Reden van de on rust binnen de vereniging, is de hou ding van de gemeente in de onderhan delingen over de verlenging van de op stal- en huurvergunning. Dit maakte het bestuur van de ijsvereni- ging bekend tijdens de jaarlijkse leden vergadering op 22 november. De on derhandelingen met de gemeente vlot ten niet. Wanneer het recht van Peter's Baan het terrein te huren, niet wordt verlengd, dreigt voor de club een faillis sement. De leden hebben het bestuur met klem verzocht de onderhandelin gen voort te zetten. Ook het teruglopende ledenaantal baart de vereniging zorgen. In drie jaar tijd is het aantal leden gezakt van 1600 naar 500. De voorzitter van Peter's Baan hoopt, ondanks drie ijsloze win ters, op de steun van de 'eden te mogen blijven rekenen. De verkoop van abon nementen start weer op zaterdag 1 de cember aan de kassa van de ijsbaan, tus sen 10.00 uur en 12.00 uur. De kunstenaars Peter Vermeulen en Rolf Weijburg exposeren van 2 decem ber tot en met 6 januari in het Anna Palownahuis aan de Burg. Grothe- straat 51. Van Rolf Weijburg zullen et sen te zien zijn uit de serie l'Afrique peripherique, en An atlas of the is- lands around Africa. Peter Vermeulen exposeert binnen en buiten met objec ten. l'Afrique périphérique is een omvang rijke serie kleuretsen die de eilanden rondom Afrika als onderwerp hebben. Het is een inventarisatie van de enorme verscheidenheid aan eilanden die in de Indische en Atlantische Oceaan en de Middelandse en Rode Zee rondom het zwarte continent uit de golven oprijzen. Sommige liggen niet meer dan een steenworp van het continent verwij derd, andere liggen zeven dagen varen achter Afrika's horizon. Allemaal lig gen ze dichter bij Afrika dan bij enig an der continent, maar de meeste hebben een sterke invloed van elders onder gaan. De kleuretsen vormen de (losse) bladen waaruit de atlas 1'afrique périphérique bestaat. Het zijn bladen waarop reisim pressies vermeld staan: weergegeven, maar niet noodzakelijkerwijs verwerkt. Enigzins in de traditie van oude geïllu streerde land- en zeekaarten geven ze weer wat er gebeurde, hoe het eruit zag of hoe iets werkt. Landschappen en landkaarten, uitvergrote details en flar den tekst, portretten, flora en fauna als mede stempels en postzegels vormen de ingrediënten van de verschillende et sen. Eigenlijk zijn het reisverhalen. De ei landen zijn in acht geografische groe pen verdeeld. De etsen die de eilanden van één bepaalde groep tot onderwerp hebben worden naast de gewone oplage in een speciale, zeer beperkte oplage gedrukt en samengevoegd in een luxe casette die naast de kleuretsen over die bepaalde groep eilanden ook zandmon- sters, foto's, kaarten, geluiden en mu ziek van die eilanden bevat. Een serie van ruim zeventig kleuretsen waaraan Rolf Weijburg in 1986 begon te werken. Een inventarisatie van impressies die hij meebracht van reizen naar talloze stuk jes land verspreid over de zeeën en oceanen rondom Afrika. Bij de komen de expositie zullen er twintig nieuwe et sen van Rolf Weijburg te zien zijn uit de serie 1'afrique périphérique. Aan ieder kunstwerk van Peter Ver meulen kleeft een gevaar. Zijn werk be weegt en leeft gevoed door een onzicht bare energie: het waait, maar staat er wind? De antwoorden waartoe zijn ob jecten je verleiden zijn de uitdaging om je hand in de muil van het bronzen mon ster te steken, waarbij je al je angstige fantasie van je af moet schudden om je zelf wijs te maken dat je hand niet zal worden afgebeten. Kunst: je moet maar durven. Het orakel van Peter Vermeulen is een kunstmatige natuur. De natuur moest werken in de zin dat de natuur het moet doen, zoals een machine het moet doen. Vermeulens natuur moet ook werken zoals in de natuur alles groeit. Het werkelijkheidsgehalte is daarbij niet te vatten. Pluk een bloem, ontwortel een boom, schiet een beest en ze doen het niet meer. Bij Peter Vermeulen houdt alles op als je de stekker uit het stopcon tact trekt, in het werk van Vermeulen is buiten de samengang geen element te vertrouwen: in hun gezamenlijk func tioneren kunnen ze op duizend en één manieren worden uitgelegd. Er is geen begin en geen eind in het werk. De wereld vergaat en de vergankelijk heid heeft een oplopende snelheid. Pe ter Vermeulen zwaait de teloorgang koelte toe. Zijn atelier is het fabriekje van de ambachtsman en perfectionist, gespecialiseerd in de artificiële natuur. Peter Vermeulen is de schepper die de natuurverschijnselen omzet in kunst die het doet. Zijn kunstwerken zijn zo bevreemdend als een liefdevol verzorgdaquariüm op een moderne vissersboot, als een kot send schoothondje in een verfijnde en tourage van hoogpolig tapijt. De om standigheden voldoen niet, hier niet, maar ook in Afrika niet en in New York niet. Wat iedereen normaal vindt dat is toch niet normaal meer, dat zegt Peter Vermeulen en daarmee is zijn werk vol komen absurd, ironisch en humoris tisch. De expositie wordt op zondag 2 decem ber om 16.00 uur geopend. Daarna is de tentoonstelling te bezichtigen op dins dagtot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Op 30 november a.s. ontvangt Poëzie kring Eemland de bekende dichter/ schrijver/journalist Michel v.d. Plas (pseudoniem van B.G.F. Brinkel), ge boren in Den Haag op 23 oktober 1927. De avond begint om 20.30 uur. Michel v.d. Plas zal worden ingeleid door een van de bestuursleden van de Poëzie kring Eemland, vervolgens uitzijn werk voorlezen en tenslotte eventuele vragen beantwoorden. Sinds 1949 is Michel v.d. Plas verbon den aan Elseviers Weekblad. Hij schreef verscheidene bundels gemakke lijk aansprekende, naar de vorm tradi tionalistische poëzie, waarvan "Going my way" (1949) bekroond werd met de Jan Campertprijs. Verder trok hij de aandacht met speelse parodieën en tal van cabaretteksten. Ook vertaalde hij werk van o.a. T.S. Eliot en Heinrich Wie vergelijkt leest de Soester Courant Böll. Zeer recent is zijn lovend bespro ken biografie van de dichter Guido Ge- zelle uitgekomen. In 1960 verscheen er een verzameluit gave van zijn poëzie tot 1955, getiteld "Edelman-Bedelman". Zijn journalis tieke documentaires "Uit het rijke roomsche leven" (19630 en "Mooie Vrede" 1966) vonden een gunstig ont haal. Samen met Godfried Bomans blikte hij terug op zijn roomse jeugd in "In de kou" (1969). Een tweede be langrijke uitgave van zijn verzamelde poëzie kwam uit in 1974: "Gedichten". Een jaar later verscheen vertaalde poë zie van zijn hand: "Goede buren, verre vrienden". Later werk, van gemengd karakter, selecteerde hij in "Zo'n beetje wat ik voel" (1979). In 1979 werd zijn gehele werk bekroond met de Tollens- 'prijs. De avond wordt gehouden in de kleine zaal van Theater De Lieve Vrouw, Lie vevrouwestraat 13 te Amersfoort. De toegangsprijs is f 6,-. Sponsors van de Poëziekring hebben gratis toegang. 93 Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG Het Kruispunt 28 november: Sinterklaasfeest Vanmiddag brengt Sinterklaas een be zoekje aan het Kruispunt. Kinderen van 4 t/m 7 jaar zijn welkom vanaf 13.30 uur. Ze mogen tekeningen of plak werk jes meenemen om op te hangen of om aan Sinterklaas te geven. Entree: 1 gul den. 29 november: Thee/koffiemiddag Deze middag is bestemd voor bewoners uit de Engh. Tijd: 13.00 tot 15.00 uur. 3 december: spreekuur Engh. Men kan met ideeen voor of klachten over de buurt bij de bestuursleden van buurtvereniging de Engh terecht. Tijd: 16.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. 5 december: Instuif Gezellig middag voor kinderen van 4 tot 9 jaar. Van 14.00 tot 15.30 uur gaan we spelletjes doen, sinterklaas en kin derliedjes draaien, poppenkast spelen enz. Kosten: gratis. de Praatpaal Kinder-instuif. De kinder-instuif is er iedere woensdagmiddag van 14.00- 15.00 uur voor de kinderen van 4 t/m 9 jaar. Woensdag 28 november: Sin terklaas komt met zijn Pieten bij de kin deren op bezoek. Het wordt een gezelli ge instuif met chocomelk, pepernoten en natuurlijk een surprise. Op woens dag 5 december wordt een gezellige Sint-middag georganiseerd; Dan wor den pepernoten gebakken. Kosten: 1 gulden. De alles-mogelijk club. De alles-mo- gelijk club is er iedere maandag van 16.00 - 17.30 uur voor meisjes van 9 t/m 12 jaar. Kosten: 2 gulden 50 per keer. Dansavonden. Voor de dansavond op dinsdag van 20.00 - 22.30 uur zoekt de Praatpaal mannen. Kosten: Vijftig gulden voor tien lessen, incl. de koffie. Opgave: buurthuis de Praatpaal, Smits- weg 311, tel. 19546. •Creativiteits-avond. Iedere dinsdag avond van 19.30 - 21.00 uur voor vol wassenen. Kosten: tien gulden t/m de cember. Kook-kursus. Op donderdagmiddag is cr voor de kinderen van 9 t/m 12 jaar van 16.00 - 17.30 uur koken. Kosten: 2 gulden 50 per kind per keer. De Vangrail 28 november: Sinterklaas feest Vanmiddag brengt Sinterklaas met zijn Pieten een bezoek aan De Vangrail. De kinderen van 4 t/m 8 jaar zijn welkom van 14.45 tot 16.15 uur. Kosten: 1 gul den 50. Gebleken is dat het wekelijkse spreekuur van de Sociale Verzeke ringsbank Amersfoort op de vrijdag ochtend van 10.00 tot 11.00 uur in het gemeentehuis, afdeling Sociale Dienstverlening, Raadhuisplein 1, Soest, de laatste tijd minder bezocht wordt. Daarom brengt de S.V.B. nogmaals onder de aandacht dat men daar te recht kan met vragen over kinderbij slag, aow-pensioen, pensioen voor weduwen, weduwnaars en wezen in gevolge de A.W.W. (Algemene We duwen- en Wezenwet), alsmede voor de vroeger geplakte renteze- gels. Bij het invullen van formulieren die betrekking hebben op de door de Sociale Verzekeringsbank uit te voe ren wetten is men ook graag behulp zaam op het spreekuur. Voor telefonische inlichtingen kan men terecht bij het kantoor in Amersfoort en wel elke werkdag van 08.00 tot 16.30 uur. Het algemeen telefoonnummer is: 033 - 769911. De afdeling kinderbijslag is tijdens genoemde uren bereikbaar onder nummer 033 - 769882. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit een serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie laat weer een heel andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rustiek uitzicht, waarin hij vaak de symbolen van het land heeft ver werkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid- Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, sprankelende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een ty pische Van de Kooijstijl'. En dat is ongetwijfeld de enige en beste ma nier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. Een eiland met een ongerept natuur. Maar weinig stranden. De rotsachtige kust steekt meestal loodrecht uit zee omhoog. Wel heel veel bloemen. Deze nooduitgang van het hotel wordt zo weinig gebruikt dat hij in korte tijd geheel overwoekerd is met uitbundig bloeiende bougainville. Tentoonstelling in Flehite Iwt-rrn tnwr/t jjn jpvme inrfl De titel van deze tentoonstelling is ontleend aan de 17de eeuwer Jacob Cats en betekent zoveel als: begeef je niet op vrijersvoeten zonder goed overleg. De tentoonstelling geeft een beeld van die overwegingen, zoals: wie gaan met eikaar om en hoe, welke gevaren bedreigen de jeugd, wat is de betekenis van het huwelijk en dergelij ke. Een saai en wat theoretisch onderwerp? Integendeel! Want allerlei opvattingen en gebruiken laten zich uitstekend illu streren met zeer gevarieerd eigentijds materiaal: schilderijen, prenten, glas werk, zilver, keramiek en tegels, allerlei kunstnijverheidsproducten enz. Er is daarvoor ook geput uit een zeer groot aantal openbare en particuliere collec ties. Heel belangrijk waren de rolpatronen: wat behoorde tot de taken van de man en de vrouw en hoe dienden zij zich te gedragen. Allerlei satires op 'de strijd om de broek' tonen overigens wel aan, dat de theorie fraai kon zijn, maar het in de praktijk toch vaak anders liep. De opvoeding van de jonge vrouw was ook geheel op het huwelijk gericht; het meisje moest een kuise echtgenote, plichtsgetrouwe moeder en goede huis vrouw worden; de jongen had het wat makkelijker. Hij moest vooral zorgen voor een goede plaats in de maatschap pij en straks gezagsdrager in het huwe lijk worden. Al wilden de ouders vaak streng rege lend optreden bij het tot stand komen van een huwelijk, toch hadden jongelui allerlei gelegenheid elkaar te ontmoe ten. Op de kermis, in de herberg, tijdens het dansen of schaatsen en op allerlei andere manieren, die door ouderen al helemaal niet gewaardeerd werden. Op deze tentoonstelling zijn daarvan enke le frappante voorstellingen te zien. Toch werd er in het algemeen meest laat getrouwd. De mannen tegen hun der tigste, de vrouwen rond de vijfentwintig jaar. Op de expositie is ook goed te zien hoe zo'n huwelijk gevierd werd met ve le, prachtige geschenken. En de vervul ling van dit alles was natuurlijk de ge boorte van een kind. In Flehite is een aparte kraamkamer in gericht met geschenken en de speciale gerechten en drankjes, die bij die feeste lijke gebeurtenis hoorden. De tentoonstelling duurt van 8 decem ber t/m 3 februari 1991. Museum Flehite, Westsingel 50, Amersfoort, tel. 033-619987. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur; maandag gesloten. Italiaanse poezie Herinnert u zich de fijne cursussen Ita liaans, die u misschien al weer wat lan ger geleden heeft gevolgd? Herinnert u zich de mooie klank van deze taal? Wilt u wel eens wat meer weten van deze taal? Wilt u iets lezen in het Italiaans, iets wat heel bijzonder is, wat prachtig klinkt en niet ingewikkeld is? Dan is de cursus "Italiaanse poëzie" wellicht iets voor u. U maakt hierin ken nis met de allereerste Italiaanse gedich ten. U zult ontdekken dat deze Midde leeuwse poëzie verrassend eenvoudig, direct en ontroerend is. Kortom: een cursus voor echte fijnproevers. Voor waarde is wel dat u in ieder geval twee jaar Italiaans heeft gedaan. Aanvang: dinsdag 15 januari 1991 13.30 - 15.00 uur. Docente: mevr. A. Ruepert. Aantal lessen 10 en cursusprijs f 120,- Cursusadres: De Open Hof, Veenbes- straat 2. Yoga Een uur om eens tot jezelf te komen Door lichaamsbeweging onnodigi spanningen ontdekken en loslaten. Ii deze yogalessen wordt aandacht be- steed aan: bewust bewegen, concentra tie, ademhaling, houdingen, ontspan ning. Aanvang: donderdag 10 januari 1991 20.30 - 21.30 uur. Docente: Mevr. A. v.d. Klok. Aantal lessen 10 en cursusprijs f 100,- Cursusadres: Weegbreestraat 48. Voor inschrijving of informatieVolks universiteit Soest/Soesterberg, Kek plein 1, tel. 22195. Openingstijden maandag 10.00 -12.30 uur, donderdag 10.00 - 13.30 uur, behalve tijden: schoolvakanties. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Ruim 250 ouders, familieleden, vrien den en P.V.O.-fans hebben zaterdag avond de weg weten te vinden naar de Showavond van muziekvereniging Pa- tientia Vincit Omnia (PVO). Onder het motto "klein maar dapper" stelde P.V.O. aan het begin van het program ma haar "nieuwste aanwinst" voor: elf leerling-minirettes (van 6-7 jaar) en zes tamboers die voor het eerst solis tisch optraden. Al gauw daarna was de zaal gevuld met minirettes, majorettes en voltallige drumband, die op de modelmarsen kwam aangemarcheerd. Met de "PVO- tune" sloot het PVO-orkest deze intro- duktie af: PVO presenteerde zich vol tallig aan het publiek. Drumband en or- kest speelden samen o.a. "Pack up your troubles" en "Adalita", de showgroe pen zorgen daarbij voor een afwisselen de show. In "New York, New York" stonden de majorettes in het middel punt; in "The march of the Androids" en "Semper Dixieland" waren het de minirettes die het applaus verdienden. Daarmee bewees P.V.O. direct dat het meer kan dan alleen marsen spelen. De drumband speelde met verve ver schillende muziekstukken, ter afwisse ling van het programma. In het "Trein- ritme" liet de drumband horen dat het ook muziekstukken uit de tweede divi sie aankan. Eigen initiatief was er ook: Shirley van Zal en Ilona Kars brachten een originele show, waarbij zelfs de mu ziek door hen zelf was samengesteld. Evenveel succes oogstten Xander Da- zelaar, Bernie Mets en Ruben Smeets met "Stick Jokes", waarbij de nodige show met de tromstokken niet ontbrak. Opmerkelijk was de afwisseling en de vaart die P.V.O. in het programma wist te houden. Daarnaast was bijzonder veel aandacht besteed aan kleding en accessoires van mini- en majorettes. Nadat voorzitter H. Reulen een tweetal jubilarissen in "de bloemetjes" had ge zet, werd de finale ingezet met het toe passelijke "Happy End". Heel P.V.O., 85 "man" sterk, presenteerde zich nog eenmaal aan het publiek. De vereniging kan terugkijken op een geslaagde show avond; het publiek op een sfeervolle muziek- en showavond waarop met en thousiasme werd gemusiceerd. Misverstand over 'openbare verkoping' Dat het houden van een "openbare verkoping" in een restaurant niet zon der risico is, ondervond onlangs het bekende Soesterbergse restaurant 't Zwaantje. Op 24 oktober j.l. vond daar namelijk de verkoping bij-op bod-en-afslag plaats van een Soester- bergs café - compleet met bovenwo ning, schuren, parkeerruimte, erf en tuin - gevestigd aan de Veldmaar schalk Montgomeryweg. Een heel ónder etablissement dus, maar de manier waarop de verkoping in en kele regionale bladen werd aangekon digd wekte nogal wat misverstanden. Niet al te oplettende lezers kregen door de advertentie de indruk dat 't Zwaantje zélf "onder de hamer ging". Niets is minder waar, maar het restau rant - dat slechts een van de zalen be schikbaar had gesteld voor de verko ping - werd na het verschijnen van de advertentie overstelpt met telefoontjes van bijvoorbeeld vaste gasten, die zich afvroegen of de "zwanezang" van hun geliefde restaurant geklonken had. Ei genaar Co Leenaerts kon hen gelukkig geruststellen en de situatie uitleggen. "We zijn wel een beetje in de wiek ge schoten," aldus Leenaerts, die het voor val wel vervelend vindt. "Zoiets is toch schadelijk voor je goede naam, maar echt gegriefd zijn we niet. Dat soort din gen gebeuren nu eenmaal wel eens." Om aan alle onduidelijkheid een einde te maken hebben gastheer en gastvrouw Co en Suzanne Leenaerts hun vaste re laties een kaartje gestuurd, een teken van leven, om te laten zien dat 't Zwaan tje nog altijd springlevend is. De PVO-majorettes en -minirettes zorgden voor een mooie show. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 29 november: Van 9.30 - 11.30 uur komen volwassenen knutse len. Op dit moment worden dieren uit hout gezaagd en mooi beschilderd. Het kost 2 gulden 50 inklusief koffie en ma terialen. Van 15.45 - 17.45 uur komen 2 kinderen met een boel vriendjes ver jaardagsfeest vieren. Ouders, bedenk dat we nu al in januari en februari 1991 boeken voor verjaardagen. Reserveer tijdig. Vrijdag 30 november: Omdat de Goedheiligman in het land vertoeft, staat het kinderrestaurant in het teken van 'Spanje'. Vooraf serveren wij Spaanse tomatensoep. Als hoofdge recht krijgt men Paëlla (vlees/vis) met winterwortelsalade. En als toetje 'De Bananenboot'. Dit alles gekookt onder deskundige leiding door enkele kinde ren vanaf 8 jaar. Ouders en kinderen mogen mee eten. Men kan bellen en voor twee of meer personen reserveren op tel. 18136 tot 15.00 uur. Het eten begint om 18.30 uur. Zaterdag 1 december:Drie kinderen vieren hun verjaardagspartij van 13.30 - 16.00 uur. Tevens is het mogelijk voor de wat oudere kinderen om mee te hel pen de dieren te verzorgen en het ter rein mooi te houden. Het begint om 13.30 uur en kost niets. In de pauze thee of warme chocolademelk. Dinsdag 4 december:Van 9.30 - 11.30 uur peuter/ouderaktiviteit. Ge zellig spelen met de kleinste kinderen. Vandaag staat de ochtend in het thema van de gezelligheid rondom Sint Niko- laas. Woensdag 5 december: Op de théa- termiddag speelt vanmiddag de thea tergroep Za Za de Slang. Een toneel stuk voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De middag begint om 14.00 uur. Na afloop van de voorstelling Spelletjes en limonade. Entree: slechts 1 gulden WOENSDAG 28 t Het college gaat aan de be wie-milieu b.v. en J. de Rit optie verstrekken voor hi van een composteerinrichi capaciteit van 22.000 kubi Soesterberg. De twee bei samen door met het projt gemeente Soest enige tijd sloot af te haken. Voorwa college stelt, is dat er s plantsoenen- en boomk' verwerkt wordt. Mowi en De Ridder zijn al zig met het realiseren van teerinrichting. Vorig jaar sprake van, dat de geme< het project zou participere is afgehaakt, omdat zij m capaciteit niet voldoende rendabele bedrijfsvoering te Soest heeft nog slechts rende functie. De aan- en bedrijf zal via de Kampdv "Mevrouw Bijl ln de loop van zes jaar tine Bijl op het toneel lijker geworden in haï Dat wordt haar in het de publiek en de pers i men. In haar vierde the wordt die ontwikkel maar vanzelfsprekend van die kwaliteiten, di haar bekend zijn. Zelf I grootste aandeel gehac van de conférences, tyj teksten, waaraan verd geleverd door Jan Boe Long. Henk van derM nink en Robert Long ziek. Het begeleidend ense Donderdag 29 n Als er iemand in ons dere solotoneelprodi die wordt gekenmi boog literair als hoo; dan is dat Henk van heugend dat Henk v gevonden van de bei schrijver Leo Tolsto novelle "De dood vj tonele te brengen. Zich geruggesteund Warschau afkomstig zy Grzegorzewski, der Pluym en mede Hoeven zal het Her twijfeld lukken 'De jistj' tot een inspi beurtenis te maken "De dood van Iwan schokkende gebeui ven van Iwan lljistj Gerechtsdienaar. van zijn carrière w< confronteerd met dood. Plotseling to aangezet maakt hij ondanks uiterlijk si achtig leven. De rel den is gestoord, hei nicatie leidt tot eei vereenzaming, oo streept door de sch ligheid van de arts Jerzy Grzegorzew gever en regisseu Iwan lljistj", is sin Het is met Herin stilstaan. Cabarei ren met recht-vi Goed genoeg om Speeldoos zateri huis mee te krijj Voor wie wat ht kien op eenzelfde deze voorstellinj niet geringe pres mieken aan het i is zo'n komiek d altijd op een redt blijven rekenen, een recht-toe-re zonder typetjes zelden gelardeei den waarvan ziji krijgt. Herman Berkiei die met liedjes Sonneveld en zij leven op de ze dan gewoon tal Talent dat ook den getrokken, de Utrechtse cal stellingen in eei durend prograi het raadplegei aangewezen, te programma a kan worden ge Hij werd terzi v.d. Horst, di' bloedeloze tek dit programm; nadrukkelijk Steinman. Ee die met zijn ge Hazes voor ee tepunten van Terug naar B verantwoorde )i£t programn

Soester Courant | 1990 | | pagina 8