...EN VOORDEEL-CHEQUES OP DE KOOP! h 11 a 11 il n I a i"i 13 3 MET EEN WERELDBEROEMDE SONY VAN 2699,- NU VOOR VELE HONDERDEN GULDENS VOORDELIGER. mi i'i'j 1 ll i T: i; Speeldoos De Gouden Snaar gaat u het in deze laatste, donkere weken van het jaar heel makkelijk maken. U die maanden lang wikt en weegt over de aanschaf van een audio-installatie, een set luidspeakers, een camera, een videorecorder of kleurentelevisie. Ga daarom NU naar De Gouden Snaar, om uw goede voornemens werkelijkheid te laten worden. Want nog NOOIT kon u daar zo verrassend voordelig* topkwaliteit kopen. Vandaar, heel hartelijk welkom op Gouden Snaar's... Chorusline sleept eerste prijs in de wacht in Maartensdijk Yrouw (70) na val in ziekenhuis Truien gestolen universiteit Soesterberg poëzie rboerderij rije Teugel' Mowi en De Ridder krijgen optie voor composteerinrichting 1 Slijy. 1 WaÉs "De dood van Iwan Iljistj" door Henk van Ulsen Herman Berkien: cabaret tussen de schuifdeuren Speeldoos theater Agenda De Gouden Snaar speelt deze week letterlijk voor Sinterklaas. Zeker als u zich hebt voorgenomen om eindelijk eens een echte Sony televisie te kopen. Bij de Gouden Snaar kunt u nu uw definitieve slag slaan. Want een wereldberoemde Sony KTV is nu bij-De Gouden Snaar geen honderd, geen tweehonderd, geen driehonderd maar nog veel meer guldens voordeliger. Dat is uw kans om ook een Sony in huis te nemen. En dat is meteen ook een goede keus. Want geen merk ter wereld gaat zo speels en zo creatief om iuel:de techniek als Sony. Iedere keer weer slaagt Sony er in om de meest kritische kijkers en luisteraars paf te laten staan. Kom maar kijken bij De Gouden Snaar: alles wat Sony maakt staat er. Een KTV met draadloze hoofdtelefoon? Voor 1.599,- kunt u hem zien en horen. Sony videorecorders? Vanaf 999,- is er een tot uw dienst. Zo ook een camcorder. Vanaf 1.799,- kunt u er professioneel mee aan de slag. Kortom, voor Sony gaat u in Soest naar de Gouden Snaar. 4e Solo-programma Martine Bijl PAGINA 8 Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 De Gouden Snaar staat voor kwaliteit, advies en een grenzeloze snelle service. Maar nu is er nog een reden om uw keus te maken bij De Gouden Snaar. Immers, tot en met het nieuwe jaar ontvangt iedere koper bij De Gouden Snaar Voordeel Cheques. En dat is mooi meegenomen. Reken maar even mee: u koopt bijv. een CD-speler tw.v./ 500,-. Bij de kassa ontvangt u dan een cheque van ƒ25,-. Nog een voorbeeld: u kiest bij De Gouden Snaar een KTV of Hiïi-installatie tw.v. 2.000,-. Dan ontvangt u maar liefst een cheque van 100,- retour bij de kassa. Voor zo'n cheque kunt u weer iets kopen, maar alleen bij De Gouden Snaar. Een paar cd's, een walkmanu kiest maar. Maar let op: De Gouden Snaar Voordeel Cheques kunt u niet verzilveren en ze zijn niet overdraagbaar. «itpsi STEENHOFFSTRAAT 13a -15, SOEST, TELEFOON 02155 -12 1 32 '2Pr SNAAR Enthousiasme sleutelwoord bij Soester koor Het Soester koor Chorusline deed voor de gezelligheid mee aan het Con cours Muziekmarathon in Maartens dijk en keerde met de eerste prijs weer naar huis. "In feite kan iedereen mee doen die denkt wat te kunnen, ge schoold of niet geschoold. Maar de concurrentie was pittig. Het was voor het eerst dat we aan een wedstrijd meededen. Dat we dan de eerste prijs winnen, is natuurlijk fantastisch." Aan het woord is de dirigent van het koor, de 26-jarige Paul Michel Tijssen. Chorusline won in de categorie Ensem bles de eerste prijs en werde tweede in het totaal klassement. "Er zat een ver schrikkelijk goede zanger voor ons," al dus Tijssen. Zij mochten van de jury de bokaal ontvangen voor hun enthousias te vertolking van de nummers Woman in Love en You needed me, beiden be werkt door Ed Lojeski voor een vier stemmenkoor en piano. Enthousiasme is het sleutelwoord van Chorusline. Wekelijks repeteren de 45 koorleden, waarvan de leeftijd rond de dertig jaar ligt, op woensdagavond van acht tot tien in de kerkzaal van Zonne gloren. Paul Michel Tijssen is verant woordelijk voor het repertoire. Het be staat uit liefhebbers, mensen die het leuk vinden om samen te zingen. Het repertoire is populaire muziek, onder meer nummers van de Beatles, the West Side Story en Gershwin. Tijssen heeft zelf een opleiding tot muziekleraar ge volgd aan het conservatorium. "Het doel van Chorusline is leuk samen mu siceren. Op de tweede plaats komt pas optreden,' vertelt hij. Desalnietemin zijn er plannen om volgend jaar een aantal optredens te gaan verzorgen in kleine zalen. Per 1 januari aanstaande gaat Chorusli ne officieel als vereniging verder. Naast de pianist, die het koor nu begeleidt, worden dan ook een bassist en een drummer aan het gezelschap toege voegd, waarmee de mogelijkheden om populaire muziek te vertolken nog eens worden uitgebreid. "Om er echt alles uit te kunnen halen hebben we eigenlijk, meer mannen nodig," zegt Tijssen. Wie belangstelling, tijd en enthousiasme heeft kan contact met hem opnemen via telefoonnummer 17763 in Soest. Een 70-jarige Soesterse kwam maan dagmiddag om onbekende redenen ten val op de Van Weedestraat. Zij liep daarbij een pols- en een heupbreuk op en werd voor onderzoek en behande ling naar Zonnegloren gebracht. De eigenaar van een modezaak aan de Zuidpromenade deed vorige week woensdag aangifte van diefstal. Van een kledingrek dat buiten stond werden ne gen truien gestolen voor een totaal van 1191 gulden. Alleen de hangertjes hin gen nog aan het rek. zich de fijne cursussen Ita- misschien al weer wat lan- leeft gevolgd? Herinnert u s klank van deze taal? Wilt vat meer weten van deze iets lezen in het Italiaans, bijzonder is, wat prachtig t ingewikkeld is? ursus "Italiaanse poëzie" -oor u. U maakt hierin ken- ereerste Italiaanse gedich- ntdekken dat deze Midde- zie verrassend eenvoudig, troerend is. Kortom: een echte fijnproevers. Voor- :1 dat u in ieder geval twee heeft gedaan, insdag 15 januari 1991. 0 uur. :vr. A. Ruepert. 110 en cursusprijs f 120,- De Open Hof, Veenbes eens tot jezelf te komen tamsbeweging onnodige ontdekken en loslaten. Ir ssen wordt aandacht be wust bewegen, concentra- ing, houdingen, ontspan- mderdag 10 januari 1991 0 uur. ;vr. A. v.d. Klok. 110 en cursusprijs f 100,- Weegbreestraat 48. jving of informatie: Volks- Soest/Soesterberg, Kek- 22195. Openingstijden 00 -12.30 uur, donderdag .30 uur, behalve tijden: ties. te zeggen heeft ;f dat in de >ter Courant ad 53, tel. 18136. 29 november: Van 9.30 - nen volwassenen knutse- oment worden dieren uit en mooi beschilderd. Het 50 inklusief koffie en ma- 15.45 - 17.45 uur komen et een boel vriendjes ver vieren. Ouders, bedenk i januari en februari 1991 veijaardagen. Reserveer I) november: Omdat de in in het land vertoeft, errestaurant in het teken Vooraf serveren wij atensoep. Als hoofdge en Paella (vlees/vis) met alade. En als toetje 'De Dit alles gekookt onder iding door enkele kinde aar. Ouders en kinderen :ten. Men kan bellen en neer personen reserveren 1 tot 15.00 uur. Het eten .30 uur. december: Drie kinderen rjaardagspartij van 13.30 evens is het mogelijk voor kinderen om mee te hel- i te verzorgen en het ter- houden. Het begint om ost niets. In de pauze thee 'colademelk. 1 december:Van 9.30 - iter/ouderaktiviteit. Ge net de kleinste kinderen. de ochtend in het thema gheid rondom Sint Niko- 5 december:Op de théa- ;elt vanmiddag de thea- 'a de Slang. Een toneel leren van 4 tot en met 12 ag begint om 14.00 uur. de voorstelling Spelletjes Entree: slechts 1 gulden. WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 Het college gaat aan de bedrijven Mo- wie-milieu b.v. en J. de Ridder b.v. een optie verstrekken voor het realiseren van een composteerinrichting met een capaciteit van 22.000 kubieke nieter in Soesterberg. De twee bedrijven gaan samen door met het project, nadat de gemeente Soest enige tijd geleden be sloot af te haken. Voorwaarde die het college stelt, is dat er slechts tuin-, plantsoenen- en boomkwekerij-afval verwerkt wordt. Mowi en De Ridder zijn al enige tijd be zig met het realiseren van een compos teerinrichting. Vorig jaar was er nog sprake van, dat de gemeente Soest in het project zou participeren. Die laatste is afgehaakt, omdat zij meende dat de capaciteit niet voldoende was voor een rendabele bedrijfsvoering. De gemeen te Soest heeft nog slechts een controle rende functie. De aan- en afvoer van het bedrijf zal via de Kampdwarsweg en de Oude Postweg geschieden. Een grotere capaciteit bleek niet haal baar, omdat de gemeente Zeist, in wel ke gemeente de composteerinrichting - hoewel eigendom van de gemeente Soest - ligt, niet verder wilde gaan dan 22.000 kubieke meter. Het terrein heeft een grootte van 39.000 kubieke meter. Zowel de gemeente Soest als de provin cie staan achter een te realiseren capaci teit van 100.000 kubieke meter. Dat zou betekenen dat de twee woonhuizen, die naast het terrein liggen, verwijderd zouden moeten worden. De gemeente Zeist heeft hier een stokje voor gesto ken. De optie voor Mowi en De Ridder loopt tot 1 november 1991 of tot het moment waarop definitief een Afvalstoffenwet vergunning en een vrijstelling van de bestemmingsbepalingen is afgegeven. De optie loopt uiterlijk af in 1993. SOESTER COURANT PAGINA 9 najorettes en -minirettes een mooie show. Donderdag 29 november Het is met Herman Berkien hollen of stilstaan. Cabaret tussen de schuifdeu ren met recht-voor-zijn-raap teksten. Goed genoeg om er ook in de Baarnse Speeldoos zaterdagavond ji. een vol huis mee te krijgen. Voor wie wat humor betreft met Ber kien op eenzelfde golflengte zit viel er in deze voorstelling veel te lachen. Een niet geringe prestatie in een tijd dat ko mieken aan het uitsterven zijn. Berkien is zo'n komiek die, al wordt hij tachtig, altijd op een redelijk grote aanhang kan blijven rekenen. Zijn geheim bestaat uit een recht-toe-recht-aan babbel met en zonder typetjes in beeld gebracht, niet zelden gelardeerd met dubbelzinnighe den waarvan zijn publiek nooit genoeg krijgt. Herman Berkien, ook een entertainer, die met liedjes als zijn ode aan Wim Sonneveld en zijn beschouwing over het leven op de zeebodem, bewijst meer dan gewoon talent in huis te hebben. Talent dat ook weer in twijfel mag wor den getrokken, als men constateert dat de Utrechtse cabaretier na twintig voor stellingen in een slechts zeven kwartier durend programma onophoudelijk op het raadplegen van spiekblaadjes is aangewezen, terwijl zijn aandeel in het programma allerminst avondvullend kan worden genoemd. Hij werd terzijde gestaan door Carry v.d. Horst, die met het brengen van bloedeloze teksten de indruk wekte in dit programma stage te lopen. Verder nadrukkelijk aanwezig pianist Peter Steinman. Een bekwaam begeleider, die met zijn gezongen parodie op André Hazes voor een van de werkelijke hoog tepunten van deze avond zorgde. Terug naar Berkien, artistiek de eerst verantwoordelijke voor de inhoud van het programma, evenwel niet de moeite nemend met verbindende teksten de onderdelen van het programma aan el kaar te rijgen. Berkien, hij zal zoals de zaken er thans voorstaan, geschiedenis maken als de Nederlandse artiest die het 't langst tussen de schuifdeuren heeft volgehouden. Zijn slottekst tot het aanwezige publiek: "Het was gezel lig, we hebben toch nog gelachen", staat voor deze conclusie model. Herman Berkien, voor de een 'n type om voor door de knieën te gaan, voor de ander een artiest met bagage om aan het groot huisvuil af te staan. In Baarn was deze "radio-gladiool" een enthou siast beluisterde zender. donderdag 29 november, 20.15 De Dood van Iwan Iljist, Solotoneel door Henk v. Ulsen, Kaarten 15 gulden. vrijdag 30 november, 20.15 Mevrouw Bijl, Vierde solo-programma van Mar- tine Bijl. Kaarten 30 gulden, Pas65/ CJP 28 gulden 50. vrijdag 7 december, 20.15 Made in Braille, Optreden van de blinde cabare tier Vincent Bijlo, kaarten 17 gulden 50, Pas65/CJP 15 gulden. dinsdag 11 december, 20.15, Moord- spel, Thriller met Ton Lensink, Huub Stapel, Antoine Verschure, John v.d. Heyde en Henry Luycks. Kaarten 26 gulden, Pas65/CJP 25 gulden. zaterdag 15 december, 20.15 Moroto- va, een avond met Hongaarse zang, dans en muziek afgestemd op het Hon gaars kerstfeest. Aan de voorstelling gaat een maaltijd in Hongaarse stijl vooraf. Kaarten 20 gulden, Pas65/CJP 19 gulden. Kosten maaltijd 17 gulden 5(J. "Mevrouw Bijl" Als er iemand in ons land een bijzon dere solotoneelproduktie kan maken, die wordt gekenmerkt door zowel hoog literair als hoog artistiek niveau, dan is dat Henk van Ulsen. Het is ver heugend dat Henk van Ulsen bereid is gevonden van de beroemde Russische schrijver Leo Tolstoj de overgetelijke novelle "De dood van Iwan Iljistj" ten tonele te brengen. Zich geruggesteund wetend door de uit Warschau afkomstige topregisseur Jer- zy Grzegorzewski, vertaler Cees van der Pluym en medespeler Jim van der Hoeven zal het Henk van Ulsen onge twijfeld lukken 'De dood van Iwan Il jistj' tot een inspirerende theaterge beurtenis te maken. "De dood van Iwan Iljistj" beschrijft de schokkende gebeurtenis van het ster ven van Iwan Iljistj Golowin, een Hoog Gerechtsdienaar. Op het hoogtepunt van zijn carrière wordt deze ineens ge confronteerd met de onvermijdelijke dood. Plotseling tot intensief nadenken aangezet maakt hij de balans op van een ondanks uiterlijk sukses leeg en leugen achtig leven. De relatie tot zijn gezinsle den is gestoord, het gebrek aan commu nicatie leidt tot een volledige innerlijke vereenzaming, ook nog eens onder streept door de schokkende onverschil ligheid van de artsen. Jerzy Grzegorzewski, bewerker, vorm gever en regisseur van "De dood van Iwan Iljistj", is sinds 1982 artistiek lei- In de loop van zes jaar theater is Mar tine Bijl op het toneel alsmaar duide lijker geworden in haar bedoelingen. Dat wordt haar in het zich verjongen de publiek en de pers in dank afgeno men. In haar vierde theaterprogramma wordt die ontwikkeling voortgezet, maar vanzelfsprekend wèl met behoud van die kwaliteiten, die al zo lang van haar bekend zijn. Zelfheeft ze weer het grootste aandeel gehad in het schrijven van de conférences, typeringen en lied teksten, waaraan verder bijdragen zijn geleverd door Jan Boerstoel en Robert Long. Henk van der Molen, Harry Ban- nink en Robert Long schreven de mu ziek. Het begeleidend ensemble bestaat uit de volgende musici: Pierre Biersma - piano en synthesizer, Wijnand Blok - gitaar, Charly Angenois - Basgitaar en Louis Debij - slagwerk. KV-D2511/D2911 Flat en Square Sony Black Trinitron beeldbuis met Fine Pitch. PAL, DDR- Secam en NTSC Video-in. Linear Design. KV-D2511beelddiagonaal 63 cm (60 cm effectief). KV-D2911: beelddiagonaal 72 cm (69 cm effectief). 120-kanaals FSS Hyperband tuner met 60 voorkeuzezenders (programeerbaar via de afstandsbediening). Zender-identificatie met 5 karakters. On Screen Display. Space Sound. Taalkeuzeschakelaar. CCT-Teletekst met 4 pagina's geheugen. HiFi Stereo geluidsweergave. Afneembare 2-weg luidsprekers met Mega Bass systeem. 2 Euro Scart- aansluitingen, waarvan één met gescheiden Y/G-aansluiting. Dubbele camcorder-aansluiting aan de voorzijde waarvan één met gestandariseerde 4-pins Y/C Hosiden aansluiting. Variabele stereo audio-uitgang. Stereo hoofdtelefoon aansluiting. Inclusief infrarood afstandsbediening. der van het toonaangevende theaterge zelschap Teatr Studio uit Warschau. De produkties van Jerzy Grzegorzewski kenmerkt zich door sterke visuele en sfeergevoelige componenten. Aanvang: 20.15 uur, kaarten: 15 gul den, ook voor Pas65/CJP/ Kaartverkoop van maandag t/m vrij dagvan 10.00 tot 13.00 uur aan de kas sa van de speeldoos. Telefonisch reser veren vanaf 22 november 22 november via tel. 02154 - 18050.

Soester Courant | 1990 | | pagina 9