HELP GEHANDICAPTE KINDEREN OP HET PAARD jan buis baarn f25,- f45,- f25,- f 35,- f 75,- f25,- f25,- GRATIS f50,- f50,- f30,- f25,- f45,- f30,- f 30,- f 25,- f35,- f75,- 'Abraham' van den Breemer 50 V.D. Grift maakt Rommelmarkt de Birkstraat Auto Smeeing schenkt KBO kleuren-t.v. Derde huisconcert voor 'Stimulans' WOENSDAG 5 DECEMBER 1990 SOESTER COURANT Port Zélande winter en zomer J.P. de Bruin B. v.d. Linden Ruud Smit Hairfashion Colitico AB FAAS WASSERETTE De Korte Duinen Gouden Snaar GOMMERS W. van Oosten Ladbroke ZJ. van Homoet OUDWATER BOLWERK HEMA FIAT J.S. NOTA Uitnodiging INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Uitslag rebuspuzzel (7) 14 november '90 uitdaging waar 1000e wasbeurt voor Stimulans TM-Infocentrum KBO Kerstfilm 'Scrooge' Klaverjastournooi voor Stimulans Jumping Soest en Madrigaalkoor Nederlands Motet- Containerbrandjes Kras op auto Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Zaterdagavond 8 december: GRAN DORADO Port Zélan de kunnen we met de beste wil van de wereld geen bun galowpark meer noemen. In het stadje staan ware vil laatjes in kleine straatjes of zelfs met twee onder een kap. Aan de haven vindt U in Romaanse stijl gebouwde woningen met riant terras. En op de wandelpier liggen appartementen. Villa's met open haard, tele foon, vaste vloerbedekking. Er zijn er zelfs met een privé- sauna. Port Zélande. Ook een eldorado voor liefheb bers van de hengelsport. U houdt namelijk vakantie in de omgeving van het Greve- lingenmeer. In Port Zélande kunt U kie zen uit 2-, 4-, 5-, 6-, en 8-persoons woningen. Port Zélande, de trots van Gran Dorado. Wie er ge weest is raakt er niet over uit gepraat. Ook U wacht dit buitenkansje. Nog zeven weken maakt U kans op een onvergetelijke midweekva kantie of dingt U mee naar de overige achttien prijzen. Voor minimaal f 3,- aan ex tra porti en een goede oplos sing van de rebus wordt een sprookje werkelijkheid. Een sprookje, ook voor de ernstig gehandicapte kinde ren van de stichting Stimu lans die dank zij uw mede werking op het paard wor den geholpen. Straal in de koude decembermaand wat warmte uit. Doe mee. Alvast bedankt. KEURSLAGER Tamboerijn 17 - Soest Telefoon 2 24 64 Wekelijks: waardebon WIJNHANDEL Burg. Grothestraat 6 Soest - Tel. 1 27 50 Wekelijks: drankpakket VIS SPECIAAL Van Weedestraat 149 Soest - Tel. 1 52 88 Wekelijks: waardebon Kingh'S Juwelier/Horloger Van Weedestraat 46c Burg. Grothestraat 36 Soest - Tel. 1 77 56 S°est Tel. 1 83 19 Wekelijks: waardebon Wekelijks: waardebon Brood- banketbakkerij Birkstraat 93 - Tel. 1 23 54 v. Weedestraat 46a Soest Telelefoon 1 38 77 Wekelijks: waardebon A.W. de Bree Van Weedestraat 52 Soest - Tel. 1 52 29 Wekelijks: waardebon RESTAURANT Birkstraat 108 Soest - Tel. 1 37 20 Wekelijks: TOERISTENMENU. ADVIES CENTRUM VOOR AUDIO EN VIDEO Steenhoffstraat 15 Soest - Tel. 1 21 32 Wekelijks: waardebon Deze opgave is van woensdag 5 decemb^ WIJNIMPORT Dr. Rupertlaan 30 Soest - Tel. 2 15 57 Wekelijks: wijnpakket FOTOSERVICE Soesterbergsestr. 57 Soest-Zuid-Tel. 1 31 09 Van Weedestraat 147 Soest - Tel. 2 59 42 Wekelijks: waardebon TOTALISATOR Van Weedestraat 235 Soest - Tel. 2 19 51 Wekelijks: waardebon RIJWIEL- EN BROMFIETSHANDEL Vari Weedestraat 70 Soest Telefoon 1 65 55 Rademakerstraat 17 S'berg Telefoon 03463 - 5 15 64 Wekelijks waardebon Uw Banketbakker Niewerhoekplein 8 Soest - Tel. 1 13 65 Wekelijks: waardebon Warmte Sound BAARN Hoofdstraat 2 Brink 16 - Baarn Baarn - Tel. 1 23 37 Telefoon 1 45 45 Wekelijks: waardebon Wekelijks: waardebon F.M. Lettenmeijer b.v. Brink 18 - Baarn Telefoon 1 33 26 Wekelijks: GRATIS TANKEN. BRILCENTRUM Van Weedestraat 87 Soest - Tel. 1 71 20 Wekelijks: ZONNEBRIL t.w.v. Doe mee. Schrijf de op lossing wekelijks op een briefkaart. Nor maal frankeren en, voorzien van minimaal f. 3,- aan extra opge plakte postzegels, ui terlijk binnen 8 dagen na het verschijnen in zenden aan: "HELP GEHANDICAPTE KINDEREN OP HET PAARD". Postbus 510, 3760 AM Soest. Trekking van de prijzen vindt onder notarieel toezicht plaats. De uit slag wordt 14 dagen na plaatsing van iedere puzzel in deze krant gepubliceerd. U kunt een onbeperkt aantal oplossingen in zenden. De kinderen van Stimu lans brengen bij deze hun hartelijke dank over aan de gulle spon sors, wensen U veel puzzelplezier en straks een fijne mid week-vakantie. Simone Veder. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 Maandag j.1. was in het AVRO t.v.- programma "De Uitdaging" te zien hoe presentatrice Angeia Groothuizen er in slaagde kijkers uit het gehele land voor de noodsituatie waarin de stich ting Stimulans verkeerde te interesse ren. Oplossing: Hindernissen nemen De Prijswinnaars: 1. Gran Dorado Bungalow voor een midweekvakantie naar keuze in Nederland: Mevr. P.G. Duit-de Haas, Talmalaan 41. 2. Waardebon t.w.v. f 25,-, Keurslager J. de Bruin: Mevr. J. Westmyze-ten Hoope, Snelliuslaan 75, Hilversum. 3. Drankenpakket t.w.v. f 45,-, Wijn handel B. v.d. Linden: L. Wiemans, Stadhouderslaan 60. 4. Waardebon t.w.v. f 35,-, King's Hair- fashion: A. Doessburg, Reigerstraat 14, Baarn. 5. Waardebon t.w.v. f25,-, Vis Speciaal Zaak Ruud Smit:M.J. Vis, Dotter bloemlaan 11, Baarn. 6. Waardebon t.w.v. f 75,-, Juwelier/ Horloger Colitico: H.M. Kok-Bons," Vederlaarspad 23. 7. Waardebon t.w.v. f25,-, Brood-Ban ketbakkerij Ab Faas: Mw. A. Hesse- link, Euterpeplein 102, Amersfoort. 8. Waardebon t.w.v. f 25,-, Wasserette A.W. de Bree: Mevr. v.d. Brink, Ere prijsstraat 60. 9. Gratis Toeristenmenu, Restaurant De Korte Duinen: Mevr. J. Veldman, Dotterbloemlaan 6, Baarn. 10. Waardebon t.w.v. f 50,-, Advies centrum voor Audio en Video De Gou den Snaar: Mevr. M.J. v. Es-Kapel, Schrikslaan 43. 11. Wijnpakket f 50,-, Wijnimport Gommers: N. Alkema, Claroensteker- pad 14. 12. Waardebon t.w.v. f 30,-, Foto-ser vice W. v. Oosten: G. Verbeek, Kerk dijk 61, Westbroek. 13. Waardebon t.w.v. f 25,-, Ladbroke Totalisator: H. Hut, Tromplaan 35, Baarn. 14. Waardebon f 45,-, Rijwiel-Brom- fietshandel Z.J. van Homoet: H. Boek- lagen, Korte Hartweg 7. 15. Waardebon f 30, Banketbakker Oudwater: Mevr. D. Timmermans- Beuken, Oltmanstraat 7, Utrecht. 16. Waardebon f 30,-, Bolwerk -Warmte Sound: P.W.A. van Heng- stum, Vosseveldlaan 18. 17. Waardebon f 25,-, Hema: A.H. Butzelaar, Bilderdijklaan 7. 18. Waardebon f 35,-, gratis tanken, F.M. Lettenmeijer: J.C. Bakker, Eem- straat 13, Baarn. 19. Zonnebril t.w.v. f 75, Brilcentrum J.S. Nota: Mevr. H.H.M. Bos v. Ame- rongen, Beetzlaan 72 G. Zaterdag 15 december Zeer veel is dankzij het AVRO t.v.- programma "De Uitdaging" bij de stichting Stimulans tot stand gebracht. Schuldenvrij is de organisatie voor ernstig gehandicapte kinderen echter allerminst. Daarin verlichting te brengen is de op zet van een op zaterdag 15 december 10.00 - 16.00 uur, te organiseren rom melmarkt, die zich afspeelt in de over dekte manege aan de Birkstraat 131. Ouders van gehandicapte kinderen en met de stichting meelevende buiten staanders willen van deze rommelmarkt een groot spectakel maken. Oud en zo goed-als-nieuw artikelen liggen voor Zonder haar aandeel en dat van de AVRO te bagatelliseren moet in een adem de naam van het bekende Soester Bouwbedrijf G.W. v.d. Grift worden genoemd. Vader Gerardus en zoon Ad hebben met hun medewerkers, onder aannemers en leveranciers een produkt en bouwprestatie geleverd die in de na tionale bouwwereld naast waardering ook ontzag heeft afgedwongen. Onafgebroken is er vijf dagen en nachten gewerkt aan de bouw van een logiesruimte waarin kansarme kinde ren, voor en na de lessen en tijdens vakantiekampen kunnen verblijven. "De uitdaging" die de makers van het programma voor ogen hadden is ge slaagd, De uitdaging" die de bouwers van bouwbedrijf v.d. Grift zich hebben gesteld is er een die tenminste even aan sprekend kan worden genoemd. Het Elf Service-station aan de Ko ningsweg heeft het er druk mee. Veer tien dagen na de opening van de was salon t.b.v. de actie Nieuwbouw Stich ting Stimulans, waarbij van iedere ge wassen wagen een bedrag van 2 gulden 50 voor de actie wordt gereserveerd, werd zaterdag j.1. de duizendste was beurt voor dit doel verricht. Station manager D. Hakman verbaast zich niet over het resultaat. "We wa ren", zegt hij "zeker van onze zaak. Het betreft hier een goed doel dat zich in Soest afspeelt en waarvan iedereen, die er belangstelling voor heeft, kan kennis nemen. Bovendien wordt de actie on dersteund met wekelijks een reeks aan trekkelijke aanbiedingen. Ik waag mij nog niet aan een prognose, maar met de hele maand december nog in het voor uitzicht (de actie duurt t/m 31 decem ber) reken ik op een uitkomst die in po sitieve zin zeer verrassend zal zijn." In Amersfoort is op het adres Boele- stein 3 (Schothorst Noord) ten huize van Arie Schoof (61) een TM-infor- matiecentrum gevestigd. Belangstellenden kunnen informatie krijgen over TM-activiteiten in de regio en mediterenden kunnen op dit adres hun techniek laten controleren (chec- kings-procedure), tel: 033 - 806/98. Zodra Arie Schoof in de loop van vol gend jaar bevoegd TM-leraar zal zijn geworden, zal op genoemd adres een TM-centrum zijn. Dit betekent, dat men dan voor de initiatie niet meer naar een centrum elders hoeft, maar in Amersfoort terecht kan. koopjes-jagers klaar. De olie-maatschappij Elf, lederwaren- importeur Elberse en boekhandel v.d. Ven bieden een schat aan prijzen aan die rond de Kerstdagen zeker van pas zullen komen. Heteluchtkanonnen zorgen voor een aangename temperatuur, de fa. H. Otto haalt met passende muziek dan reeds Kerstmis '90 binnen, hapjes en snapjes verwennen de inwendige mens. Wie voor deze rommelmarkt bruikbare geschenken heeft weg te geven is wel kom op vrijdag 14 december vanaf 17.00 uur. Nadere informatie tel. 14665. Vrijdagmiddag j.1. hield de K.B.O.- Soest vor haar leden de jaarlijkse bingo middag. Ruim tweehonderd leden kwa men er op af. De 80-jarige Jan van Leek, een vroeger bekende broodbakker in Soest, werd winnaar van de hoofdprijs, een kleuren-televisie, aangeboden door Auto Smeeing. Directeur Jan Smeeing, verhinderd door drukke werkzaamheden, liet de uitrei king van de prijs over aan zijn schoon moeder, K. B. O. -stermevrouwA. Wijn- hoff, die onder het toeziend oog van spelmakers Mick Leijendekker en Joop Remkes de gelukkige winnaar met zijn prijs verraste. Zondag 9 december In de serie K.B.O.-zondagmiddagfilm- matinee vindt zondag 9 december, aan vang 14.30 uur, in 'de huiskamer' van Dienstencentrum De Vijverhof de ver toning van de Kerstfilm "Scrooge" plaats. De film is gebaseerd op het wereldbe roemde kerstverhaal van de Engelse schrijver Charles Dickens. De toegang tot deze film is gratis, echter uitsluitend voor 5 5-plussers. Einde voorstelling ca. 16.15 uur. Foto: Goos van der Wilt. De overkoepelende klaverjasorganisa- tie Midden-Nederland schiet zondag 16 december de actie Nieuwbouw van de Stichting Stimulans te hulp. Tussen 11.00 en 17.00 uur wordt een klaverjastournooi georganiseerd aan de Birkstraat 131, waarbij alle beschikbare ruimte zal worden benut om klaverjas sers aan het werk te zetten. Vele prijzen wachten winnaars en de laagst geplaat sten, drankjes en hapjes zijn de gehele dag uit voorraad leverbaar. Tegen een inschrijfgeld van tien gulden per koppel kunnen maximaal tweee honderd klaverjassers aan dit unieke tournooi deelnemen. De inschrijving is vanaf heden geopend. Adres: Birk straat 131, tel. 033-619300. Met spanning kijkt een aantal verstan delijk en lichamelijk gehandicapte kinderen uit naar zaterdag 8 decem ber. Die dag zal vanaf 9.30 uur op hun terrein, de manege aan de Birkstraat 131, Jumping Soest plaats vinden. Verzamelnaam voor onderlinge wed strijden waarnaar maandenlang is toe- geleefd. Onder het toeziend oog van een jury bestaande uit mevrouw dr. Ul- lich Boon, psychologe, polo-ruiter Jan Smeeing en Stimulansdirecteur Peter Bisschop wordt met het begrip "zielig" afgerekend en zullen de kinderen van Stimulans laten zien hoe je met je han dicap toch levensvreugde kunt verga ren. Zaterdag 8 december, ook een dag waarbij buitenstaanders van harte wel kom zijn. Op zondag 7 oktoberj.1. gaf het Neder lands Motet- en Madrigaalkoor o.l.v. Gerard van Amstel een tweetal uitvoe ringen van de Carmina Burana van Carl Orff. Een concert waar zowel koor en dirigent als de talrijke luisteraars met veel plezier op terugkijken. Des te meer reden voor het koor om door te gaan. Men is al weer volop begonnen met het instuderen van nieuwe muziek. Op woensdagavond 20 maart 1991 zal het koor een concert verzorgen in de Oude Kerk te Soest, waarbij de uit te voeren muziek in het teken van de pas- sietijd zal liggen. O.a. zullen worden uitgevoerd het 'Stabat Mater' van Jo- seph Haydn en enkele delen uit het Re quiem van de hedendaagse Engelse componist John Rutter. Mensen die de bas- of tenorgroep willen komen versterken, maar ook alten, zijn van harte welkom. Het koor repeteert iedere dinsdag avond van 20.00-22.00 uur in het wijk- gebouw bij de Emmakerk aan de Re- gentesselaan te Soest. Voor informatie over het koor kunt u ook eerst bellen naar: Gerda Toemen (voorz.) tel. 02155-22007 of naar Ma rijke van Dorresteijn (secr.Ledenadm.) tel. 02155-19414. Politie en brandweer rukten vrijdag j.1. uit voor een brandje in een vuilcontai ner op de hoek van de Van Goyenlaan en de Molenstraat. De brandweer kon het vuur snel doven. De oorzaak is duis ter. Zaterdag kwam er een melding binnen over een brandje in een papiercontainer aan de Anthonie van Leeuwenhoek laan in Soesterberg. Ook hier wist de brandweer het vuur in korte tijd te be dwingen. Een 53-jarige vrouw deed vorige week woensdag aangifte van beschadigingen aan haar auto. Iemand had met een scherp voorwerp de zijkant van de auto bekrast. De schade bedroeg 1700 gul den. De auto stond geparkeerd aan de Varenstraat. Wie gisteren dinsdag) over de Korte Brinkweg reed of liep, zal zeker geamuseerd hebben opgekeken van de beide levensgrote "Abrahams - of was er ook een "Sara bij? - die de voortuin van de boerderij van boer en vooraanstaand CD A-raadslid A rie van den Breemer bezet hielden. Het kon passanten op die manier niet ontgaan dat Arie de aanvallige leeftijd van 50 jaar had bereikt. Van enige gelijkenis is in dit geval zeker sprake: ook Arie vertoont nu en dan aartsva derlijke trekjes en is als veehouder in het dagelijks leven ook een soort "herdersvorst Bovendien: óls het in bijbelse tijden al had bestaan, zou Abraham vast en zeker ook lid zijn geweest van het CDA. P __,.1A 1 6Foto: Goos van der Wdt. Aanstaande zaterdagavond, 8 decem ber, vindt om 20.15 uur het derde con cert plaats in de serie huisconcerten ten bate van de stichting Stimulans. Zoals gebruikelijk worden de uitvoe ringen gegeven ten huize van de fami lie Jens aan de Jac. van Looijlaan 2. Drie jonge, veelbelovende musici zul len deze avond verzorgen: de alt Simo ne Veder, de bariton Matthijs Mesdag en de pianist Keivin Groult. Afife drie studeerden ze kort geleden af aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam. De alt Simone Veder studeerde bij Mar- greet Honig en volgde master classes bij Robert Holl en Evelyn Lear. Momen teel wordt zij in haar carrière begeleid door Rachel-Ann Morgan. Kort gele den ontving Simone Veder een eervolle vermelding van het Wagner-genoot- schap voor haar vertolking van de We- sendonk-lieder van Wagner. De bariton Matthijs Mesdag is voor de bezoekers van de huisconcerten reeds bekend. In oktober verzorgde hij het tweede concert en maakte daarbij grote indruk door zijn groot expressie-ver mogen. De pianist Keivin Groult is reeds be kend van een eigen serie in de Kleine Zaal van het Concertgebouw in Am sterdam: "The Eloquent Songbook". Met o.a. Hein Meeus en Nellie van der Sijde maakte hij onlangs enkele cd-op- namen. Het programma dat deze musici op 8 december zullen bieden kan worden omschreven als "De grenzen van de romantiek". Zo zullen er liederen van Schubert uit "Wilhelm Meister" ten ge hore worden gebracht. Vervolgens de Zigeunerlieder van Brahms en daarna zullen liederen volgen van Richard Strauss, Alban Berg en Willem Pijper. Voor de liefhebbers van de zangkunst belooft dit een bijzondere avond te wor den. Een telefoontje naar de familie Jens - tel. 25295 - is voldoende om u van een plaats te verzekeren. De toe gang is gratis; wel wordt na afloop een Matthijs Mesdag. vrijwillige bijdrage gevraagd voor de stichting Stimulans.

Soester Courant | 1990 | | pagina 14