Zeg ook 'Ja' tegen de Gildefotograaf jSjmja BLOEMEN Soest 50 jaar geleden Kinderopvang Soesterberg door gebrek aan belangstelling van de baan SFEERVOLLE KERSTSTUKKEN, KERSTBOEKETTEN en KERSTKRANSEN de leukste WOENSDAG 5 DECEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 ASSURANTIËN FotografenGilde Foto- en videoapparatuur, alle fotografie van Weedestraat 85 - Telefoon 1 3917 'Magnetron hoofd van gezin in Nederland' Witte (Gemeentebelangen) kwaad Slechts één bewoner op de hoogte van vergadering over Hildebrandlaan Eiken-aanplant Julianalaan Accountantskantoor J.H. Braber RA 6 december 1940 Carlton theater Benjamino Gigli in "Ave Maria" SALOMONSfeT Rijverbod vijftien uur voor Soester "Een verzekering afsluiten. Of niet?..." "Bel ons voor een vrijblijvend advies!'' Stichting Kinderdagverblijven Soest stelt uitbreiding Dribbel voor Meer allochtonen in dienst gemeente Fietsen graveren Rand verkeersheuvel veroorzaakt val Inbreker steelt imitatie autotelefoons Kom nu al kijken naar een grootse keuze in BLOEMENHUIS Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Soester rel om grasmaaier-kunst trekt landelijk de aandacht CTIIK I>0011S> OP MAAT GEMAAKT De Gildefotograaf is expert in huwelijksfoto grafie. Hij weet dat de mooiste dag van uw leven ook de mooiste foto's verdient. Dus: als u elkaar het 'Ja'-woord geeft, zeg dan ook 'Ja' tegen de fotovakman van het FotografenGilde. I BEL: 02155 - 17962/23789 Door alle partijen in Soest wordt de kinderdagopvang door de Stichting Kindercentra Soest vrijwel zonder kritiek geaccepteerd en gesteund. Alleen Wiebe Meilof van GPV/ SGP/RPF plaatste kanttekeningen bij het alom geloofde project. |_jjj waarschuwde voor de neveneffecten van kinderdagopvang en wees naar Amerika, waar volgens hem gezin nen ontwricht raken door het gemak waarmee ouders hun kinderen in de dagopvangcentra onderbrengen. Kinderen vindt men daar lastig, meende hij, en staan in de weg bij een carrière. Meilof zei dat hij niet vindt dat de situatie in Nederland ook zo is of dat kinderopvang een slechte zaak isai. "Integendeel, ik vraag alleen of u bereid bent over die neveneffecten na te denken," vroeg hij. Wethouder Kingma wuifde Meilofs angst weg: Amerika was immers niet te vergelijken met Nederland? "Daar is het hoofd van het gezin de koelkast," aldus Kingma. Meilof haakte daar op in met: "Dat kan wel zo zijn, maar in Nederland is de mag netron hard op weg het hoofd van het gezin te worden." De bewoners van de Hildebrandlaan zijn kwaad op het College van B. W., en mét hen is dat ook het raadslid Har- ry Witte (Gemeentebelangen). Mor genavond vergadert de commissie Mi lieu o.a. over de verbetering van de trottoirs in de laan (door het kappen van bomen), en daar is zegge en schrij ve maar één bewoner van op de hoogte gesteld. Dat kan dus niet, vindt Witte, die het College een brief-op-poten heeft ge stuurd. De andere Hildebrandlaan-be- woners zijn pas gisteren geïnformeerd, en dan nog door een kopietje van de brief van B. W. aan die ene bewoner, dat de man zelf onder zijn buren heeft verspreid. Ze kunnen daardoor niet met een gezamenlijk standpunt naar de commissievergadering komen om daar inspraak te plegen. "Het wordt de hoogste tijd dat het Col lege eens ernst maakt met het voorne men om de bevolking op een goede wij ze te informeren over beleidsvoorne mens," schrijft Witte met ingehouden woede. "En niet, zoals in dit geval, vol staat met het aanschrijven van één be woner aan wiens alertheid het wordt overgelaten om de andere bewoners al dan niet persoonlijk op de hoogte te brengen over wat de laan te wachten staat." Witte laat overigens tegelijk weten dat zijn fractie tegen het kappen is en vraagt ook wanneer er nu eens verkeersdrem pels worden aangelegd bij de Ludgerus- school. "De verkeersveiligheid en het woongenot van de 'Hildebranders' en de schooljeugd zitten meer verlegen om zo'n maatregel dan om het verbeteren van de trottoirs door het kappen van bomen." "Een raar geintje," oordeelt een van de bewoners over de gang van zaken. "We hebben nu geen tijd meer om gezamen lijk te overleggen, ook al omdat Sin terklaas er tussen zit." Of de commissie het agendapunt ondanks de protesten toch zal behandelen zal morgenavond blijken. Binnenkort worden in de Julianalaan 24 eikebomen geplant. De afgelopen jaren moest als gevolg van ziekte en ou derdom een aantal bomen gekapt wor den. Het straatbeeld van de Julianalaan is daardoor verslechterd. Burgemeester en Wethouders hopen dat door het her planten van de eikebomen het Iaanka- rakter van de Julianalaan in ere hersteld zal worden. Naar verwachting zal maandag 10 de cember met het aanplanten begonnen worden. Het werk zal ongeveer een week duren. Een tekening met de plaats waar de 24 eiken komen, hangt in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 In Carlton Bioscoop Theater te Soestdijk draait tot en met a.s. Donderdag de prachtige Lumina-film, een Itala-productie, getiteld: "AVE MARIA" met in de hoofdrol Benjamino Gigli als Tino Dossi en met Kathe von Nagy als Claudette. Deze film toont ons Tino Dossi, de gevierdste tenor ter wereld. Toch is hij niet gelukkig. Zeven jaar geleden, kort voor zijn bruiloft, is hem zijn verloofde, Maria, ontvallen. Zijn trouwe Amadeus, zijn impressario, is steeds bij hem. In een kapel op het stille Montmartre-kerkhof woont hij een dooden- mis bij en zingt na afloop met de koorknapen het Ave Maria. Op den voor avond van deze dag amuseert Amadeus zich in een nachtlokaal op Montpar- nasse. Hier treedt Claudette op, bijgenaamd "het hartvan Parijs". Amadeus maakt via haar partner Milchel (Harald Paulsen) kennis met haar. In zijn vreugde vertelt hij meer over Dossi dan misschien noódig is. Als Amadeus eindelijk uitgesproken is, betrekt Michel Claudette in een zeer geraffineerd plan. Wanneer Dossi 's morgens vroeg na de mis naar buiten komt, ziet hij een vrouw, die er als gebroken uitziet. Dossi gaat vol medelijden naar haar toe, stelt zich voor aan Claudette, want die is het, terwijl deze zich voorstelt als Ma ria. Tino Dossi wordt weer gelukkiger, zelfs gelooft hij, dat deze Maria, een tweede Maria voor hem zal worden. Hij neemt haar mee naar zijn villa in Na pels. Claudette, die ontroerd is door de toewijding, die Dossi haar betoont, krijgt, als zij naar het portret van de geliefde doode kijkt, spijt van haar be drog. Amadeus krijgt een telegram, waarin hem de verloving van Dossi met Maria bkend gemaakt wordt. Onmiddellijk reist hij naar Napels af. Claudette wil Dossi nu verlaten en inmiddels is Michel ook naar Napels gekomen. Hij eischt van Claudette, dat zij van Dossi 50.00 francs zal zien los te krijgen. Maar Claudette weigert. Michel dreigt alles aan Dossi te zullen vertellen, het geen hij inderdaad doet. Dossi is verslagen. Juist dien avond zingt hij in de opera Traviata een scene, waarin hij zijn tegenspeelster een bundel bankpa pier toewerpt; hij doet dit zoo hartstochtelijk en realistisch, dat Claudette, die de voorstelling bijwoont, begrijpt dat Tino alles weet, als opgejaagd het thea ter verlaat en een ongeluk krijgt. Als Amadeus den volgenden dag Michel de 50.000 ftancs uitbetaalt, vertelt deze hem, dat Claudette werkelijk van Dossi houdt. Amadeus zegt dit aan Dossi op het moment, dat zij vanuit het, zieken huis bericht krijgen van Claudette's ongeluk. Eenigen tijd later geeft Dossi in het ziekenhuis 'n concert. Gefascineerd door de prachtige zang van Dossi, staat Claudette, die reeds weer herstellende is, op en loopt naar Dossi toe, die voor haar alleen het Maria-lied, dat hij speciaal voor zijn vroegere verloofde componeerde, zingt. Verder draait een fraai en interessant bijprogramma. St. Nicolaas op de scholen VAN DER HUCHTSCHOOL. Woensdagmiddag heeft de Sint zijn jaarlijksch bezoek gebracht aan de Van der Huchtschool. Eerst ging hij naar de kleintjes van de Fröbelschool, Molen straat 8, die met hun moeders naar den weldoener uitzagen. De dames van de Fröbelschool hadden hun best gedaan met het opvoeren van een zangspel letje. De kinderen werden goed bedacht. Daarna begaf de bisschop zich met zijn knecht te voet naar de Lagere en U.L.O.school. Vooral in de lagere klas sen waren aardige tooneeltjes te zien. Er werd flink gezongen en gelachen. Ook zwarte Piet gaf eenige Spaansche liederen ten beste. Openbare school aan de Beetzlaan Donderdagmorgen was het feest voor de kinderen der openbare school aan de Beetzlaan. Sint werd doorhet hoofd, de heer Van Wely binnen geleid in een der smaakvol versierde leslokalen, waar de leerlingen der 3 laagste klassen bijeen waren en Sint luid toezongen. Klas voor klas ging Sint het gedrag der kinderen na, waarbij hij de gedraging strafte of beloonde. Hoewel het eenige angstige ogenblikken waren voor eenige knapen, hebben allen een zeer pret tig St. Nicolaas-feest gevierd. Openbare school aan de Kerkstraat Direct hierna bracht Sint een bezoek aan de school aan de Middelwijkstraat, alwaar de welkomstliederen smakelijk werden begeleid door piano- en viool spel van een tweetal dames. Sint Nicolaas wist ook hier de deugnieten te vin den en het was zelfs noodig, dat een der jongens een slot werd gegeven op zijn tijdens de les te veel kwebbelende mond. Ook hier verliep alles op de prettig ste wijze, dank zij de goed zorgen van het personeel der school. Booze schoonmoeders Merkwaardige gewoonten bij enkele volksstammen Het is zeer merkwaardig en geeft tevens veel te denken, dat schoonmoeders over de gansche wereld, waar men zich ook moge bevinden, een slechten naam hebben. De verhouding tusschen schoonmoeders en schoonzoon- of -dochter is inderdaad menigmaal zeer gespannen en bij enkele volksstammen kan men zelfs van een zekere vijandige verhouding spreken. Zoodra de huwe lijksdag voorbij is, gaan de beide partijen elkander uit den weg, negeeren el kander soms geheel of gaan als hond en kat met elkander om. De Albanees heeft een groote vrees voor zijn schoonmoeder en dicht in haar nabijheid te moeten wonen beteekent wel het verschrikkelijkste, dat hij zich kan indenken. Weinig galant is dan ook de Albaneesche vergelijking van een schoonmoeder met "een stier en rooden doek". De kaffers leven in voortdurende angst voor hun vrouws moeder en zij gaan haar niet alleen uit den weg, doch spreken zelfs den naam van de gevreesde vrouw niet uit. Verschillende negerstammen leggen geldstraffen op, indien een hunner stamgenooten in aanraking komt met zijn schoonmoeder. In So- maliland is de omgang met schoonmoeders zelfs door de wet verboden en wie al te vriendelijk tegenover haar gestemd is, wordt door zijn stamgenooten ver acht. Bij sommige volksstammen is het verkeer tusschen schoonmoeder en schoonzoon streng verboden, hetgeen voor de schoonmoeder een kleine troost kan zijn. Maar dergelijke verhoudingen vindt men niet alleen in Afrika, ook bij enkele Indiaansche stammen stelt men niet het minst prijs op de aan wezigheid van schoonmama, terwijl in bepaalde deelen van Argentinië de schoonmoeder eerst een jaar na het huwelijk van haar dochter met haar schoonzoon mag spreken, doch steeds zal zij hem bij een dergelijke gelegen heid den rug moeten toekeeren of anders door een schut van hem gescheiden zijn. 'Lands wijs, 's land eer, men weet nu eenmaal niet beter of het hoort zoo, doch ideaal kan men dergelijke verhoudingen niet noemen. I Fluorweg 63 Amersfoort Voor documentatie en prijzen bel: 033 -611945 w Een 43-jarige Soester kreeg vorige week een rijverbod van vijftien uur. Hij had een alcoholpercentage van 2,65 in zijn bloed, terwijl 0,5 al teveel is. De po litie trof de man laveloos in zijn woning aan, nadat hij bij een supermarkt aan de Parallelweg met zijn auto die van een vrouw uit Soest zwaar beschadigd had en door was gereden. Een getuige had het nummerbord genoteerd, waarna de politie hem een bezoekje bracht. ledereen heeft wel één of meerdere verzekeringen. De vraag is of u wel goed bent verzekerd, en vooral tegen welke kosten en condities! Daarin bestaan nog steeds grote verschillen per verzekerings maatschappij. Het spreekt vanzelf dat een juist advies en goede begeleiding u geld zullen besparen. Wij zullen u daar graag bij adviseren. A.A. van Breukelen B.V.: Assurantieadviseurs AA van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20Joar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren 1 bemiddelen wij tussen 40 gerenommeerde v verzekerings- maatschappijen. nriviSPlirs in AA-van Breukelen B.V. adviseurs in... \3762 DG Soest r hypotheken vastgoed assurantiën Dat Soesterberg niet staat te springen om kinderdagopvang, is de afgelopen maanden gebleken. Noch het bedrijfs leven, noch particulieren hebben veel belangstelling getoond voor het kin- derdagopvangproject, dat 1 januari of ficieel van start zou gaan. Het plan Soesterberg gaat in de koelkast en er wordt nu bekeken welke uitbreidings mogelijkheden er in Soest zijn, waar veel ouders wachten op een plek voor hun baby, dreumes of peuter in het kinderdagverblijf Dribbel. Dat advies geven de leden van de com missie Welzijn mee aan het college. De Stichting Kindercentra Soest stelt voor een stukje aan het dagverblijf Dribbel aan de Driehoeksweg in Soest te bou wen. Het aantal plaatsen zou met twaalf uitgebreid kunnen worden. Aan de Driehoeksweg zou volgens de SKS ook het kantoor van het Gast Ouder Project gevestigd kunnen worden. De commis sieleden konden zich vinden in de sug gesties van de SKS. Wethouder Frans Kingma stelde voor uit te zoeken waar deze uitbreiding het best kan worden gerealiseerd, bij Dribbel of elders. Het nieuwe plan voor de kinderdagverblij ven zal pas tegen de zomer klaar zijn. Wanneer blijkt dat een verblijf in Soes terberg toch levensvatbaar is, zal het plan uit de koelkast gehaald worden. Gecreëerde behoefte Tijdens de vergadering van de commis sie milieu vorige week woensdag maak te inspreekster Coby van Esseveld, voorzitster van de Werkgroep Kinder dagverblijven, duidelijk dat Soester berg geen haalbare zaak was. Slechts twee bedrijven hadden zich aangemeld en nog wel onder voorbehoud. De com missie noemde het echter een gecreëer de behoefte, omdat de twee bedrijven - de gemeente Soest en ziekenhuis Zon negloren, eerder Soester dan Soester- bergse bedrijven zijn. Om in Soester berg een exploitatietekort te voorko men, zouden vijf bedrijfsplaatsen ver kocht moeten worden. Een ander probleem is, dat bedrijven babyplaatsen willen en daarvan zijn er maar een beperkt aantal. In Soesterberg is plaats voor drie babies, vier dreume sen en vijf peuters. Pas wanneer de baby dreumes is, stroomt hij door en komt er een babyplaats vrij. Wanneer men vijf babyplaatsen wil verkopen aan bedrij ven, kunnen die in het gunstigste geval pas over driejaar gevuld worden. Door het gebrek aan belangstelling van be drijven dreigde nog voor de aanvang van het project op z'n minst een exploi tatietekort van ruim 40.000 gulden. Wanneer Zonnegloren en de gemeente Soest nog af zouden haken, zou daar nog eens 20.000 gulden bijkomen. V oorbereidingsbesluit De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 15 november 1990, nr. RB 90-154, een bestemmingsplan in voor bereiding is verklaard voor het gebied dat op de bij dit besluit behorende teke ning in grijs is aangegeven en welk ge bied als volgt kan worden omschreven: gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Baarn globaal be grensd door die spoorlijn, de Wiekslo- terweg O.Z., de Insingerstraat en de Den Blieklaan (Hees). Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van deze gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van Burge meester en Wethouders (aanlegver- gunning). Dit besluit treedt in werking op 6 de cember 1990. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het vergroten van een studio, Steen- hoffstraat 67 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); het bouwen van 6 patio-koopwonin gen, Mercury 1, la en Hermes 2, 10, 12, 14 (artikel 8 van de voorschriften bestemmingsplan Mercury); het bouwen van 6 patio-huurwonin gen, Mercury 3,5,7 en Hermes 4,6,8 (artikel 8 van de voorschriften bestem mingsplan Mercury). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is eenieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 6 december 1990, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. In de afgelopen tien maanden zijn acht personen uit de etnische minderheden aan het werk gegaan bij de gemeente Soest. Dat betekent dat de gemeente het streefgetal van tien nu heeft ge haald en daarmee - eindelijk - een voorbeeldfunctie vervult. In februari kreeg de gemeente veel kri tiek omdat, hoewel zij een voorbeeld functie zou moeten vervullen, er maar twee buitenlanders in dienst van de ge meente waren. Daar zijn nu vier vaste- en vier tijdelijke krachten bijgekomen. Zij werken op de afdelingen perso neelszaken, burgerzaken, bij de sociale dienst en bij huisvesting. Het feit dat het streefgetal van tien is be haald, wil niet zeggen dat er geen perso neel meer wordt gezocht onder alloch tonen. Of de tien er ook tien blijven, moet blijken wanneer de tijdelijke func ties worden omgezet in permanente of wanneer deze tijdelijke banen door een andere buitenlander worden voortge zet. De fietsengraveeractie van de gemeen tepolitie loopt gesmeerd. Vorige week woensdag werden op de OBS Overhees en de Wegwijzer in dezelfde wijk 260 fietsen van postcode voorzien en op de Desmond Tutuschool nog eens dertig. De politie wil in 1990 alle fietsen van leerlingen van basisscholen van postco de voorzien hebben. Een fiets met post code is makkelijker terug te vinden wanneer hij gestolen is en terug te be zorgen wanneer hij gevonden wordt. Een 86-jarige Soester moest vorige week woensdag in Zonnegloren behan deld worden toen hij over de rand van een verkeersheuvel was gestruikeld. Hij viel daardoor plat op zijn gezicht, waar bij het glas van zijn bril versplinterde. Het glas moest in het ziekenhuis uit zijn gezicht gehaald worden. Het ongeluk gebeurde op de Albert Cuyplaan. (Vervolg van pagina 1.) tig en mooi, dat is op zichzelf al kunst. Daar moetje afblijven. Die grasmaaiers zijn geen kunst, dat is stuntwerk om de aandacht te trekken." Volgens Visser is de grasmaaier-uitstal ling in zekere zin te vergelijken met de auto die garagebedrijf Stam, even ver derop, min of meer aan de gevel heeft bevestigd. "Stam krijgt binnenkort ook een brief dat we daar geen prijs op stel len. Ik zie geen verschil." Hij vond het grasmaaier-project overi gens "hardstikke leuk, misschien zelfs wel kunst, maar niet aan het Anna Pau- lownahuis. De combinatie vind ik af schuwelijk. Ton Paauw moet gewoon met zijn tengels van dit schitterende ge bouw afblijven. Je vraagt je af wat-ie de volgende keer weer verzint..." De gevel heeft deze "geintjes" helemaal niet no dig, aldus de wethouder. "Je plakt ook geen plastic vliegtuigjes op de Nacht wacht. Ik vraag me af waarmee Ton Paauw bezig is. Ik waardeer 'm hooglijk Een onbekende dader heeft vorige week een inbraak gepleegd in de winkel-afdeling van een benzinesta tion aan de Birkstraat. Hij forceerde het slot van de deur. De buit bestond uit drie autotelefoons, het nieuwste status-symbool. Pech voor hem dat het hier ging om imitaties, die de be zitters voor een zacht prijsje het fel begeerde "snelle jongens"-imago verschaffen. Misschien dacht hij op deze wijze échte telefoons op de kop te hebben getikt, maar daar komt hij dan nog wel achter. Vermoedelijk dezelfde dader ver schafte zich toegang tot een kapsalon achter het bezinestation. Ook hier bleek de deur te zijn geforceerd. De kassa stond open maar of er geld was weggenomen was de politie niet aan stonds duidelijk. en bewonder hem al jaren, maar dit is te gek." Kunstbroeders De verstandhouding tussen de kunst broeders Visser en Paauw, die in het verleden dikwijls samen optrokken om het artistieke klimaat in Soest te verle vendigen - sommige Soesters huiveren nog bij de herinneringen aan hun geza menlijke kunstzinnige avonturen - lijkt door de affaire een behoorlijke knauw te hebben opgelopen. De kwestie is geëscaleerd tot een prestige-oorlogje waaruit geen van beiden zich nog zon der "schade" kan terugtrekken. Toch ontbrak Visser zondagmiddag niet bij de druk bezochte officiële opening van de expositie van het werk van Peter Vermeulen en Rolf Weijburg in het An na Paulownahuis. Paauw ging in zijn welkomstwoord alleen zijdelings in op het conflict. Hij herinnerde aan de af faire rond de kubussen van Marijke de Goey, de houding die het gemeentebe stuur destijds innam en de omstreden uitspraken van de toenmalige burge meester Scholten. Visser overhandigde Paauw bij die ge legenheid een kopie van zijn laatste ge dicht voor de rubriek Monumentaal in deze kant, dat een duidelijke verwijzing bevat naar het conflict. Overigens is de wethouder niet van plan ver-gaande maatregelen tegen de galerie te treffen. Naar zijn mening moet de kwestie ook zonder dwangmaatregelen uit de we reld geholpen kunnen worden. Aanpassingen Volgens Visser valt er met hem ook best te praten over aanpassing van het huur contract, waardoor de galeriehouders zich nogal beperkt in hun mogelijkhe den voelen, want ook in de tuin zouden ze niets meer mogen doen. "Maar Ton Paauw maakt 't zichzelf op deze manier natuurlijk wel erg moeilijk..." Nu bij het Anna Paulownahuis de gras maaiers weer hangen - waar ze tot 6 ja nuari zullen blijven - is het de vraag wat het gemeentebestuur dan wél zal doen om het kunstzinnig kwaad te straffen. Gisteren zou de kwestie opnieuw ter sprake komen in de vergadering van het College van Burgemeester en Wethou ders. De uitkomst daarvan kwam te laat om het nog in deze krant te kunnen op nemen. WINKELCENTRUM HARTJE ZUID SOEST TEL. 02155 -16877 BESTEL TIJDIG! Particulieren Ook particulieren hebben meer behoef te aan babyplaatsen dan aan een plek voor een dreumes of peuter. Zeven ou derparen, die voor een plek bij Dribbel op de wachtlijst stonden, waren bereid hun kind naar Soesterberg te brengen. Maar ook van hen hadden de meesten behoefte aan babyplaatsen. In 1990 werd het kinderdagverblijf Dribbel aan de Driehoeksweg geopend. 24 plaatsen, waarvan tien voor bedrij ven en veertien voor particulieren. In Soest-ontstond al snel een wachtlijst. Het tweede project zou een kinderdag verblijf naar hetzelfde model in Soes terberg zijn. De reden dat er toen priori teit aan Soesterberg gegeven werd, was dat er een lege kleuterschool beschik baar was. Hierdoor leek de ideale com binatie van speelzaal-dagverblijf- gastouder project makkelijk te realise- Informaties: INFO-CENTRUM. RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 9377£c A0 t Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten;: tel. 93665 (24-uurs-service). Grasmaaier-kunstenaar Peter Ver meulen en Jan Visser, geïnterviewd door het Jeugdjournaal.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5