m m n Nog nooit was Kerstcross zo sterk bezet Eenvoudige overwinning Dames SoVoCo Winst voor AGAVS in derby tegen SoVoCo 'lm SPORT SPORT Wereldkampioen Henk Baars aan de start bouwmachines Henny Pot 3e in Wolfskamerloop ATLETIEK KORFBAL Nefkens Eemvogels verslaat Desto VISSEN De Snoekbaars bevist de Vecht Zaalprogramma VOLLEYBAL VOLLEYBAL Smeeing/BDC nu alleen op kop HANDBAL Mager weekend voor Red Stars BASKETBAL Shot 3 strijdend ten onder tegen koploper Levob 1 TAFELTENNIS Zesde overwinning DVSB reserves DAMMEN Stam/SoVoCo Jeugd BOWLING Soester Bowling Vereniging WATERPOLO Dames Duinkikkers weer in het water SCHAKEN Schaakprobleem 8 'H 4 i i 4 A v A AA A A 1 WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 22 Op woensdag 26 december a.s. (Twee de Kerstdag) organiseert de Ren- en toeristenvereniging "Tempo" uit Soest voor de 36e keer achter elkaar de In ternationale Wielerveldrit, de Kerst- cross te Soestduinen. Ieder jaar afzon derlijk wordt bekeken welke renners gecontracteerd zullen worden. Tempo heeft in dit verband een naam hoog te houden. Het organisatie-comite onder leiding van Cees Hardeman is er ook nu weer in geslaagd om een schitterend deelnemersveld aan de start te krijgen. Renners die men zeker in Midden-Ne derland niet vaak te zien krijgt. Hoewel de organisatiekosten door toe doen van de KNWU en de UCI bijzon der hoog zijn opgeschroefd is de organi satie toch weer bij machte geweest om een sterk deelnemersveld te contracte ren, zo sterk zelfs dat rustig geconclu deerd kan worden, dat nog nimmer zul ke sterke renners aan de start zijn ver schenen in Soestduinen. Wereldkampioenen tijdens de vorige editie van de kerstcross had de organi satie al laten doorschemeren, dat op Tweede Kerstdag 1990 in ieder geval de wereldkampioen bij de beroepsrenners gecontracteerd zou worden. Toen in het Spaanse Getxo Henk Baars dan ook het wereldkampioenschap voor zich opeis te, was de organisatie er als de kippen bij om Henk Baars voor de Kerstcross vast te leggen. Het Comité Kerstcross is er trots op dat dit is gelukt want de con currentie op Tweede Kerstdag is groot met wedstrijden in België, Luxemburg, Duitsland en Zwitserland. Dit is echter niet de enige wereldkampioen, die zal starten, want ook de wereldkampioen bij de junioren Eric Boezewinkel komt aan het vertrek. Beroepsrenners en Amateurs Dat Henk Baars het niet gemakkelijk zal krijgen om zijn overwinning van vo rig jaar te prolongeren zal duidelijk worden als de opsomming volgt van de andere kanshebbers: Nederlandse top pers die een gooi naar de overwinning doen zijn verder: Frank van Bakel, Huub Kools, Martin Hendriks, Mare van Orsouw, Reinier Groenendaal, de nationale amateur-selectie met natio naal kampioen Richard Groenendaal, Marcel Lupes, Ton der Kinderen, Frank Groenendaal, Edward Kuyper, Rudy Nagengast en Wim de Vos, en stree- krenners als districtskampioen Mare Krijger, Ard Jansen, Marcel Gerritsen en Sven Knipmeijer. Uit Duitsland zul len overkomen Volkert Krukenbaum, en de nationale amateurselectie met tweevoudig Duits kampioen Georg Bickei, Jorg Arenz, Jens Schwedler en Thorsten Klassen. Namens Belgie zul len starten Paul de Brauwer, Christiaan Hautekeete en Bennv Heylen, terwijl ,Wj bovendien Karei Camrda uit Tsjecho Slowakije overkomt. Deze laatste doet veel van zich spreken tijdens de huidige Super Prestige wedstrijden. De organi satie is ook nog bezig om de Belgische vedette Danny de Bie te contracteren. Helaas is dit haar niet gelukt, omdat Zwitsers 1 dag eerder aan de bel trok ken. Niet alleen profs en amateurs zullen voor spektakel gaan zorgen, ook de ca tegorie ATB (All Terrain Bikes) neemt zulke grandioze vormen aan, dat het publiek zich zeker geen ogenblik zal vervelen. Deze betrekkelijk nieuwe tak van de wintersport is komen overwaai en uit Amerika en Frankrijk en zal van af 1991 eveneens verreden worden on der auspiciën van de KNWU. Het totale programma van die dag ziet er als volgt uit: 11.00 uur Liefhebbers en veteranen 12.00 uur Junioren, met zoals gezegd Wereldkampioen Eric Boezewinkel en Nederlands kampioen Niels van der Steen 13.00 uur ATB- of Mountainbikewed- Diverse persoonlijke records voor Pijnenburgatleten In de derde en laatste editie van de Wolfskamerloop over tien km, die zondag in Huizen gehouden werd, heeft Henny Pot van AV Pijnenburg haar stijgende vorm met een derde plaats in het eindklassement beloond gezien. Liep zij in de eerste editie nog boven de veertig minuten grens, de tweede editie gaf al aan, dat zij haar oude vorm weer begon te benaderen (39.26). Henny liep nu op het koude en winderige par cours naar een eindtijd van 38.19, en liet daarmee vele concurrenten achter zich. Daarmee stelde zij ook haar derde plaats in het eindklassement zeker, wat eveneens inhield dat zij in de geldprij zen viel, die voor deze loop, analoog aan amerikaans voorbeeld, ter beschik king gesteld waren. Corine Wallet liep bij de dames naar een eindtijd van 48.08. Bij de heren was het deze keer René Godlieb, die van trainer Bob Boverman toestemming had gehad deze tien km in zijn trai ningspakket op te nemen. Met de vorige twee winnaars Cor Lambregs en Bert van Vlaanderen maakte hij dan ook korte metten. Godlieb liep gedecideerd naar een eerste plaats in 29.22, waar mee hij en passant het parcoursrecord verbeterde. Lambregs en van Vlaande ren werden resp. tweede en derde. Gert de Ruygt liep evenals de vorige editie een tijd van 31.06, en bereikte in het zeer sterke veld een achtste plaats in de eindrangschikking. A- junior Dick van de Broek leverde wederom een prachtige prestatie; nu liet hij op de tien km een tijd noteren van 32.33, waarmij hij wederom zijn persoonlijk record op deze afstand scherper stelde. Dick Kamerbeek, de vorige keer goed op dreef, vestigde ook een nieuw per soonlijk record met een tijd van 34.30. Vlak daarachter finishte Bert van Vel- zen in 34.48, die nu wel clubgenoot Hans Smit achter zich wist te houden, al was het maar net. Hans noteerde 34.50 en liep eveneens een persoonlijk re cord. Ook in oude doen komt Henk Wallet, die met een tijd van 36.40 alles zins tevreden kan terugblikken. Ouderkerk Afgelopen zaterdag werd in het Zeeuw se plaatsje Ouderkerk een wedstrijd over twintig km. gehouden. Voor Pij nenburgloper René Hoksbergen de laatste gelegenheid zijn positie in de Runnerscup te verbeteren. René liep op het glibberige en vooral door de ijzige wind geteisterde parcours naar een eindtijd van 1.19.56, waarmee hij in de Vet. II klasse (50-60 jaar) een prima tweede plaats bereikte. Afgelopen zaterdag speelde Eemvo gels een goed wedstrijd. Eemvogels begon in een snel tempo. Toch scoorde Desto als eerste. Soester aanvoerder Linda Bello stelde door een afstand schot orde op zaken (1-1). Een strafworp werd vervolgens benut door Fons Verduin. Desto bleek een te genstander die zich niet zomaar liet ver slaan. Ondanks het goede spel van Eemvogels wist de ploeg 2-2 te scoren. Eemvogels kreeg weer een strafworp mee en deze werd benut door Marco Kuil. Door een goed afstandschot van Linda Bello liep Eemvogels uit tot 4-2. Weer kwam Desto terug, zodat de rust stand 4-3 was. Nu rust ging Eemvogels door in hetzelf de snelle tempo. Katja Rauch zorgde voor 5-3 en Marco Kuil benutte zijn tweede strafworp (6-3). De 6-4 van Desto was slechts een kleine onderbre king van het goede en snelle aanvalsspel van Eemvogels. Hans Baak, in de ploeg gekomen voor Fons Verduin, scoorde van achter de korf 7-4 en vlak daarna van afstand: 8-4. Hierna kreeg Eemvogels een inzinking. Het spel verliep stroef en de verdedi ging kreeg het moeilijk. Desto scoorde drie keer achter elkaar. Katja Rauch zorgde voor wat lucht bij de Eemvogels door van afstand raak te schieten (9-7) maar daarna was het weer Desto dat scoorde (9-8 en 9-9). Bij deze gevaarlijke stand werd Eemvo gels wakker. De combinaties verliepen soepeler en Katja Rauch redde Eemvo gels door achtereenvolgens naai en vierde doelpunt te scoren. Marco van Barneveld zorgde voor zekerheid. Hij scoorde van afstand 12-9. Desto scoorde nog een keer, maar voor Eem vogels was de winst binnen. Eemvogels 2 Eemvogels 2 speelde tegen R.D.Z. 3 en had veel moeite met dit team. Eemvo gels kwam echter toch met 4-2 voor te staan. Daarna bleek R.D.Z. te sterk. Vijf doelpunten op rij zorgden voor een voorsprong van Desto die Eemvogels niet meer in kon halen. De Soestenaren maakten nog drie doelpunten, maar Desto bleek de sterkste en won met 7-9. Eemvogels 3 Eemvogels 3 speelde uit tegen Dindoa 5. Dindoa bleek een snelle ploeg. Eem vogels speelde zeer fel en de teams scoorden om de beurt, waardoor de wedstrijd spannend was. Bij een stand van 5-5 viel Jan Christiaanse gebles seerd uit. Eemvogels had geen reserve- speler en verloor hierdoor de wedstrijd. Het werd 7-5. Eemvogels Cl Eemvogels Cl, het jeugdteam van Eemvogels had geen moeite met de Cl uit Woudenberg. Voor rust scoorde Eemvogels twee keer. Na rust kwam Eemvogels pas echt goed op gang en er werd nog zes keer gescoord. Henk Baars, wereldkampioen veldrij den 1990, komt graag naar Soestduinen om - nu al voor de achtste keer - deel te nemen aan de Kerstcross. strijd 14.30 uur Beroepsrenners en amateurs Mensen die de omgeving van de Soester Duinen kennen weten, dat de veldrit gehouden wordt in een van de mooiste gebieden die Midden-Nederland rijk is. Wat is er dan nog mooier om na enkele dagen binnen zitten er eens lekker op uit te gaan op de Tweede Kerstdag en de combinatie te zoeken van een wande ling door de duinen en het genieten van wielersport van de bovenste plank. Zaterdag 8 december is in de rivier de Vecht bij visserscafé "De Bierhut" de vijfde wedstrijd gevist in de wintercom petitie. Deze rivier, die in de zomer al tijd druk bevaren wordt door motor- en zeiljachten, is daarentegen in de winter heerlijk rustig om in de roeiboot een hengel uit te gooien. De weersomstandigheden waren voor de doorgewinterde vissers wel extreem door de gure wind. Maar er is toch nog een totale lengte gevangen van 78.40 meter. John Kasius eiste de eerste plaats op met een totale lengte van 8.02 meter. Hij had dat nodig, want de vorige wed strijden stond hij er niet zo best voor. Op de tweede plaats eindigde zijn bootmaat Elbert van Beek, die ook zijn mannetje staat op de Vecht, en dat leverde hem een lengte op van 7.34 meter. Op de derde plaats eindigde Piet Lim- per die zijn bootmaat behoorlijk te pak ken nam met een verschil van bijna vier meter. Piet wist weer 6.67 meter aan vis te vangen. De uitslag: 1. John Kasius 8.02 m, 2. Elbert van Beek 7.34 m. 3. Piet Limper 6.67 m. 4. Gerrit Kasius 6.65 m. 5. Willem Hunte- lerslag 6.41 m. 6. Willem v.d. Kraats 6.06 m. 7. Gert van Drie 4.51 m. 8. Henk Prinsen 4.33 m. 9. Leo v. 't Kloos ter 4.10 m. 10. Jan v. Lambalgen 3.62 m. Zaterdag 15 december Sporthal Beukendal 09.00 - 12.00 uur Eemvogels korf bal 12.00 - 16.00 uur MHC hockey 16.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 18.00 uur KVO korf bal 18.00 - 21.00 uur MHC hockey 21.00 - 22.00 uur Make it up zaalvoetbal Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badmin ton 18.00 - 22.00 uur s.o.Soest voetbal Zondag 16 december Sporthal Beukendal 10.00 - 15.30 uur BDC handbal 16.00 - 22.00 uur MHC-Soest hockey Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 uur Badso badmin ton Sportzaal De Bunt 11.00 - 16.00 uur Red Stars bas ketbal Sportzaal C-drie 11.00 - 15.00 uur Selby badminton 15.00 - 22.00 uur De Knicker bockers De dames van SoVoCo hebben hun laatste thuiswedstrijd van dit jaar ge bruikt om het puntentotaal en het zelf vertrouwen op te vijzelen. In iets min der dan een uur werden de reserves van Brother Martinus met een 3-0 ne derlaag terugstuurd naar Amstelveen met de duidelijke setstanden van 15-5 15-6 en 15-7. De goed gevulde sporthal de Bunt zag vanaf het begin een geconcentreerd spelend SoVoCo, dat vanaf het begin de Amstelveense dames onder druk zette. Het was duidelijk dat de dames uit Amstelveen een maatje te klein wa ren voor de Soester ploeg, maar het pleit voor de Soester dames dat ze des ondanks de concentratie wisten vast te houden. Met veel variatie in de service en goede aanvallen werd een grote voorsprong opgebouwd. Bij de spaarzame aanval len van Brother Martinus bleek boven dien dat de Soester verdediging ook goed in elkaar zat en de eerste set werd dan ook binnen het kwartier met 15-5 In de tweede set eenzelfde beeld. Tot 4-4 konden de Amstelveense dames nog bijblijven, maar hierna was het toch weer SoVoCo dat resoluut de touwtjes in handen nam en eenvoudig doorging naar een 15-6 setwinst, pe derde set leek helemaal een walk-over te worden, maar bij 13-2 namen de Soesters even wat gas terug zodat de Amstelveense dames nog wat terug konden doen. Bij 13-7 vond men het echter toch wel ge noeg en via twee schitterende aanvallen werd de wedstrijd met 15-7 beëindigd. Zaterdag spelen de dames nog een uit wedstrijd in Zeist tegen Cito. Er mag gesproken worden van een streekderby en aangezien beide ploegen elkaar goed kennen zou het weieens een heel span nende strijd kunnen worden. De wed strijd wordt gespeeld om 16.00 uur in sporthal de Clomp. Dames 2 - Harderwijk De reserves van SoVoCo hadden veel langer werk met hun tegenstander dan het eerste damesteam en hielden uitein delijk slechts één punt over aan deze wedstrijd. Twee uur en een kwartier hadden de ploegen nodig om tot een beslissing te komen in een wedstrijd die meer spannend dan fraai was. Vanaf het begin was duidelijk dat de ploegen goed tegen elkaar waren opge wassen en de score liep dan ook steeds gelijk op. Via 6-6 en 10-10 kwam er zelfs 15-15 op het bord. Een klein inci dent tussen de Harderwijkse coach en een lijnrechter bracht de ploeg uit Har derwijk even uit het evenwicht zodat SoVoCo met 17-15 de set wist af te slui ten. In de tweede set eenzelfde beeld met opnieuw een 15-15 stand op het bord. Nu waren het echter de dames uit Har derwijk die met 15-17 aan het langste eind trokken. Na deze set bleef het wel spannend maar ging het spelpeil toch aanzienlijk achteruit. De derde set werd met 15-13 door de Soester dames ge wonnen terwijl de Harderwijkse dames met 11-15 de vierde set voor hun reke ning namen. De nu noodzakelijk geworden vijfde set moest de beslissing brengen. Het was duidelijk dat beide ploegen moe waren, maar de Harderwijkse dames hadden toch net iets meer adem en wonnen de ze laatste set met 15-9. Gezien de hele wedstrijd toch wel een juiste uitslag (2- 3)- Heren 2 AVAGS - Heren 1 In een van SoVoCo zijde zeer slecht ge speelde wedstrijd werd met 3-0 verlo ren tegen de ploeg uit Soesterberg. De Soester ploeg heeft dit seizoen nog niet Afgelopen zaterdag betrof een bijzon dere competitiedag. De wedstrijden van de eerste teams van AGAVS zijn normaal het hoofdmenu. Deze keer was het hoogtepunt van de middag de derby tussen het tweede herenteam van AGAVS en SoVoCo 1. AGAVS won de wedstrijd onverwacht makke lijk met 3-0. Het eerste herenteam valt momenteel wat terug en verloor met 2-3 van Renswouw. De dames waren superieur aan Surf 2 en behaalden een 3-0-winst. Grote winnaar was deze keer het publiek dat kon genieten van een aantal aantrekkelijke wedstrijden. Afgelopen zaterdag speelden AGAVS en SoVoCo, onder redelijk grote pu blieke belangstelling, tegen elkaar. In de eerste set liet SoVoCo het volledig afweten. AGAVS bepaalde het spel en verzwakte geen moment. Vooral Emile Voest en Ton Kuif werden door spelver deler John van Brummelen goed be diend en doorboorden doorlopend de zwakke SoVoCo-defensie. Doordat AGAVS de serve moeilijk hield kwam SoVoCo geen moment in het spel 15- 5). De tweede set verliep anders. SoVoCo nam een ruime voorsprong doordat AGAVS de teugels teveel liet vieren. Bij de stand 10-14 dacht iedereen dat de setwinst naar SoVoCo zou gaan. AGAVS bracht echter routinier Her man van Rooyen in het veld, waardoor de concentratiedraad nog net op tijd opgepakt kon worden. Onder grote spanningkwam AGAVS punt voor punt naderbij en passeerde zelfs SoVoCo (16-14). SoVoCo was door het verlies van de tweede set volledig de draad kwijt; vrij wel niets lukte meer. AGAVS gaf SoVo Co geen kans op herstel. Met zeer af wisselend spel op de midden- en bui tenposities werd SoVoCo naar een 3-0- verlies gespeeld. Heren 1 van AGAVS bevindt zich de laatste wedstrijden in een dal. Vooral het vertrouwen in het eigen teamspel is niet optimaal. Dit komt tot uiting in de kwalitatieve uitvoering van een aantal taken door de spelers. Tegen Rens wouw was deze terugval de oorzaak van een 2-3 verlies. De basis van het verlies lag, net als in de laatste drie wedstrijden, in een ruim verlies van de eerste set. Knokkend tegen zichzelf wist AGAVS nog een punt te halen, meer zat er niet in. Heren 3 had een makkelijke middag te gen Leos. Het speelde met veel variatie naar een 3-0 winst. Het vierde team be haalde een 3-0 winst doordat de tegen stander niet op kwam dagen. Dames Dames 1 speelde tegen Surf 2 uit Hoe velaken. Het team uit Hoevelaken was te zwak om het AGAVS moeilijk te ma ken. De eerste set ondervond AGAVS vrijwel geen tegenstand en won met 15- 2. Door concentratieverlies, veel fouten in de opslag en de pass, wist Surf 2 tot 10-10 bij te blijven. Daarna was de con centratie weer terug en won AGAVS de tweede set met 15-10 en de derde set met 15-2. Het tweede damesteam speelde tegen SoVoCo en verloor met duidelijke cij fers (0-3). Het derde damesteam kwam, in een zeer langdurende wed strijd, tot een puntendeling (2-2). De eerstkomende thuiswedstrijden worden op zaterdag 5 januari 1991 ge speeld, de aanvang is 13.30 uur. De heren van BDC zijn lijstaanvoerder geworden in de eerste divisie van de landelijke handbalcompetitie. Zelsf werd er een 20-17-overwinning ge boekt op Aalsmeer 2, terwijl Olympia Hengelo twee punten verspeelde aan het Arnhemse AAC1899. Vier punten scheiden deze ploegen nu, maar hier bij moet vermeld worden dat de ploeg uit Hengelo een wedstrijd minder ge speeld heeft. Aanstaande zondag staan deze ploegen in Hengelo tegen over elkaar. Aalsmeer komt met het eerste team uit in de eredivisie en het tweede team speelt slechts een klasse lager. Dit team is dan ook een mengeling van jonge spe lers die (nog) niet aan het hoogste ni veau toe zijn met daarnaast enkele spe lers die vroeger nationaal en zelfs inter nationaal actief zijn geweest. Aanvankelijk waren beide ploegen aan elkaar gewaagd en er kon geen kloof ge slagen worden. Om en om werd er ge scoord tot na zo'n twintig minuten een 6-6-tussenstand op het scorebord ver scheen. Vanaf dat moment leek de thuisploeg het heft in handen te nemen en kon vlot uitlopen naar 10-6. Aals meer toond zich allerminst geslagen en wist op slag van rust terug te komen tot 11-9. BDC was de eerste ploeg die na rust tot scoren kon komen, maar daarna was het op met de koek. De aanvalsopzetten waren te doorzichtig en vormden geen enkel probleem voor de defensie van Aalsmeer. In no-time konden zij de score rechttrekken en zelfs een voor sprong nemen. BDC toonde hier echter zijn veerkracht en door de ruimte aan de cirkel goed te benutten werd de gas ten geen kans geboden afstand te ne men. Bij een stand van 14-15 besloot Aals meer V.d. Deijssel mandekking te ge ven, maar dit middel miste zijn doel. BDCkwamvan 14-15 naar 17-15, maar via de cirkelloper sloot Aalsmeer weer aan. Nadat beide ploegen nog eenmaal gescoord hadden en een stand van 18- 17 was bereikt, was het Richard van de Hoef die met twee doelpunten de zege veilig stelde voor zijn team. Woensdag 12 december treedt BDC aan tegen Volendam in de derde ronde van de bekercompetitie, aanvang 20.15 uur. Dames BDC - Zeeburg De dames van BDC hadden goede kan sen tegen Zeeburg, omdat ze de beker wedstrijd tegen Zeeburg gewonnen hadden. BDC had een goede start en nam direct de leiding. De eerste 15 mi nuten domineerde BDC en maakte de kansen goed af. Dit resulteerde in een 5-2-voorsprong. Daarna zakte BDC in en kon Zeeburg dichterbij komen. Zee burg ging door en nam de leiding. BDC maakte fouten in de verdediging en Zeeburg had vrij spel. Ruststand 7-9. De tweede helft ging in het begin gelijk op, maar omdat Zeeburg nog steeds die voorsprong had, kon BDC niet dichter bij komen. Het verschil bleef een doel punt. Na de 10e minuut kon Zeeburg weer wat uitlopen en kwam op 11-15. Hierna trok BDC het spel naar zich toe en kroop heel langzaam dichter bij Zee burg. De dames hadden tijd en adem te kort om op gelijke hoogte te komen. Eindstand 15-16. Overige uitslagen Welpen - Nijenrodes 14-7 HVBS - Meisjes Asp.A 13-6 Shot - Jongens Asp.A 12-31 Jongens Asp. B - Houten 5-15 Heren Jun. - Fortissimo 16-17 Limvio - Heren Sen.3 21-19 BHC - Heren Sen.2 19-13 LHV - Dames Sen.3 6-7 Woensdag 12 december om 20.15 uur in sporthal Beukendal: bekerwedstrijd heren Senioren tegen Volendam. Toe gang: jeugd f 1,- en volwassenen f 2,50. Het afgelopen weekend is niet bijster succesvol verlopen voor de rayon spe lende Soester basketballers. Het eerste herenteam leed een duidelijke neder laag in Rotterdam tegen Gunco. Het eerste damesteam ontmoette zater dagavond in Beukendal de dames van Jumpers uit Den Haag. Met name de zwakke eerste helft aan Soester zijde was er debet aan dat Red Stars de winst niet kon grijpen. De Red Stars dames keken bij rust al tegen een 19-36 achter stand aan. De tweede helft was wel be ter doch kon niet voorkomen dat het Haagse Jumpers verdiend met een 75- 54 overwinning naar de residentiestad kon afreizen. De beide jeugdrayonteams hadden ook geen succes. De meisjes junioren A ver loren in Spakenburg met forse cijfers van Wijnand Shooters en de jongens ju nioren hadden een competitievrij weekeind, doch speelden een beker wedstrijd in Rotterdam tegen Gunco. Door een zwakke eerste helft kon het Soester team het verder wel vergeten, hoewel de Soester jongens, die maar met zes man afreisden, zich in de twee de helft wel uitstekend herstelden. Gunco won ruim en verdiend met 120- 70. Overige uitslagen Jong. asp. JC3 - Leerdam JC1 39-65 Heren 5 - Eem '78 3 58-53 Dames 2 - Cangeroes 3 20-42 Heren 2 - New Stars 2 56-66 Heren 3 - Cangeroes 4 64-59 Terwijl de landelijke seniorenteams en jeugdteams van ttv Shot al twee weken geleden hun laatste competitiewed strijd speelden, spelen de afdelings teams ook in december nog even door. Hun een na laatste wedstrijd stond af gelopen week op het programma. Shot 3 wist koploper Levob 1 uit Bus- sum vier punten af te ^noepen en be houdt daarmee kansen op handhaving in de hoogste afdelingsklasse. Het vier de seniorenteam verloor thuis met 3-7 van UBTV 1 uit Hilversum. Ie klasse, Levob 1-Shot 3: 6-4 Het derde seniorenteam heeft in zijn strijd tegen degradatie elk punt hard nodig. Over de wedstrijd tegen koplo per Levob 1 kon het team - ondanks het verlies - tevreden zijn. Vier waardevolle punten werden mee naar huis geno men. Grote man aan Shotzijde was Hans Deijs, die twee van de vier Shot- punten scoorde. Arjan Schuiling voeg de daar nog een punt aan toe, terwijl ook het dubbel door Shot gewonnen werd. Marcel Jansen bleef zonder over winning. 2d klasse, Shot 4-UBTV 1: 3-7 Voor Shot 4 staat er deze competitie niet veel meer op het spel. Het team is veilig, wordt derde of vierde en speelt zijn wedstrijden rustig uit. De wedstrijd tegen UBTV 1 (ook al veilig en ook zonder kampioenskansen) blonk dan ook uit in sportiviteit en het spelen op de 'wereldbal'. Met name Ronald Hui gen wil nogal 'ns liever een mooi punt scoren, dan de hele game winnen. Toch won ook hij, net als teamgenoten Rob Houtgast en André van Vugt, een wed strijd tegen de Hilversummers. Overige uitslagen Elan 2 - Shot 5 3-7 Shot 6 - Zeta 1 3-7 Shot 7 - ATC 5 2-8 ATC 6 - Shot 8 6-4 Shot 9 - Quick 13 2-8 Shot 10 - Nike 4 2-8 Bijmaat 8 - Shot 11 4-6 Victoria 12 - Shot 12 7-3 Overhees 1 - Shot 13 5-5 Shot 14 - Almeerspin 6 4-6 Het tweede tiental van DVSB heeft van de acht gespeelde bondswedstrijden er zes gewonnen, er één verloren en tegen het sterke Bussum verdiend gelijk ge speeld. Ze staan nu met nog één wed strijd te gaan met drie verliespunten op de derde plaats van de eerste klasse van de UPDB. Maandag j.1. stond de uitwedstrijd te gen Loenen 1 op het programma, een moeilijke tegenstander die altijd in de subtop meedraait. Met een invaller werd om acht uur in verenigings ge bouw De Boomgaard aan de wedstrijd begonnen. De wedstrijdleider Van der Meer had een goude wissel in gedach ten zoals later zou blijken, hij stelde G. Kw^kernaat op als reserve op het tiende bord. Eerst gaf deze een schijf weg met een afruil van twee om drie en won daarna zijn partij precies op tempo. Door deze overwinning stelde hij ook de overwinning van de club met 11-9 veilig. Ook J. Nuyten en E. van het Klooster wonnen zeer overtuigend, terwijl de eerste drie topborden er na bijna vier uur spelen een mooi remise uit haalden. Vreeswijk verloor zijn eerste bonds wedstrijd door een afruil die hem een schijf kostte en later ook de partij. But- zelaar, dit jaar niet erg in vorm, verloor zijn vierde wedstrijd voor de bond, en speelt dit jaar duidelijk onder zijn kun nen. zo slecht gepresteerd als in deze wed strijd. Er was heel weinig motivatie en de spelers waren veel te individualis tisch. Nonchalant spel en een zeer slecht blok waardoor de verdediging veel te veel onder druk kwam en de 15-5 set uitslag is hiermee verklaard. In de tweede set leek de ploeg uit het dal te komen, maar helaas bleek dit herstel maar van korte duur. Bij een 11-14 setstand had de ploeg alle mogelijkheden om de set winst te pakken, maar door een aantal slechte servicebeurten werd de set als nog uit handen gegeven 16-14. Over de derde set valt weinig meer te vertellen, dan dat het van SoVoCo zijde heel slecht was en binnen de kortste ke ren was de set afgelopen 15-4. Afgelopen zaterdag speelden meisjes BI tegen Spirit BI een nogal wisselval lige wedstrijd. Na een duidelijke 15-6 winst in de eerste set waren de rollen in de tweede set omgedraaid. Spirit kwam al snel op een 7-0 voorsprong. Hierna werd het team van SoVoCo ech ter wakker en werd toch nog een 15-12 setwinst uit het vuur gesleept. De derde set bleek het team de concentratie op te kunnen brengen om de goede lijn door te zetten en werd de overwinning een feit met een 15-1 winst. Door dit resul taat blijven de meisjes BI meedoen om de bovenste plaats. Ook meisjes Al blijven volop meedoen om de bovenste plaats. Nu was SVH duidelijk de mindere en werd met een 3-0 nederlaag naar Hoogland terugge stuurd. Overige uitslagen Jongens: SoVoCo Bl-SVH BI 2-1 SoVoCo Cl-SVH Cl 3-0 SoVoCo C2-Surf Cl 1-2 Meisjes: SoVoCo Al-SVH A2 3-0 SoVoCo Bl-Spirit BI 3-0 SoVoCo B2-SVH BI 0-3 Leos C2-SoVoCo Cl 0-3 SoVoCo C2-Surf Cl' 1-2 SoVoCo C3-SVH C2 0-3 Mini 4 jongens: SoVoCo 1-Leos 1 0-2 SoVoCo 1-Mintonet 1 0-2 SoVoCo 1-Spirit 10-2Unicornus 1-So VoCo 1 2-0 Mini 4 meisjes: SoVoCo 2-Spirit 1 1-1 SoVoCo 2-SVH 2 0-2 Uitslagen maandag 3 december T.P.P.-Grillroom Cairo 4-1 Pindowns-Bloopers 2-3 Baanbrekers-Silverstar Video 0-5 Heineken-Bull's eye 0-5 d'Oude Enghe-Streepjes 0-5 Glasservice van Ede-Arrows 0-5 Uitslagen dinsdag 4 december H.A.M.-Bazuintjes 2-3 Trio Bleeker-Kegelkeilers 4-1 Funnel-Happy Hoekers 4-1 Cobra's-Strajk 0-5 Autoschade Koffrie-B.B.Engeering 1-4 Kaasspecialist-de Kapperij 2-3 Dit seizoen is bij de Duinkikkers weer gestart met een dameswaterpoloteam. Enige seizoenen terug moest daarmee gestopt worden wegens gebrek aan be langstelling. De dames doen het zeker niet slecht in de competitie. Afgelopen zondag moesten de dames aantreden tegen Aquarijn uit Nieuwegein. Na een moei zame start werd het toch nog een een voudige overwinning. De tussenstan den 3-2, 4-2, 6-2 resulteerde in een einduitslag van 7-2. Na ook in de voorgaande wedstrijden goed gepresteerd te hebben zijn de da mes volop in de race voor het kam pioenschap. Dit is uniek na een afwe zigheid van enkele seizoenen aan het dames-waterpolo-front. Komende zaterdag spelen de dames uit tegen A.Z. P.C. in Amersfoort. Het resultaat van die wedstrijd zal bepalen of de Soester dames de eerste helft van de competitie als koploper kunnen af sluiten. verzorgd door de Soester Schaakclub Él Opgave: Zwart aan zet wint materiaal. Oplossing schaakprobleem 7: 1. De7 x f8+ Ke8 x f8 2. Pg5 - e6+ en wit heeft een kwaliteit gewonnen. i l

Soester Courant | 1990 | | pagina 22