w> Verdwenen Soest ■s ;ï6hOCh Landelijke Stichting voor Alleenstaanden brengt vanuit Soest mensen bij elkaar ter horst >ces Barbares' Koor kleuters 'Bemiddelingsbureau met sociale functie' Kerstgeschenk Soester Missionarissen TV met toegevoegde waarde Bang&Olufsen 1 8M Museum Oud Soest Solo-soosavond van BREUKELEN bv Wij wensen onze clientèle fijne kerstdagen en een voorspoedig en schadevrij 1991. Verwen vrouw of vriendin Speciale kerstkoopavond voor heren bij Magnetti PAGINA 14 WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 15 Artishock, Stcenhoffslraat 46, 5-19577, steil zich als doel een en aan het sociaal-culturele le- or je op te geven als lid steun je i van de vereniging en geniet je in het lidmaatschap. De kosten per jaar; voor jongeren t/m 23 die tol dezelfde huishouding be- aar. Konlaktadres ledenadmini- 198,3765 GK Soest, tel. 12689. 7g 20 december: is: ag 20 december draait in tishock de film 'Les Noces m de Belgische cineaste isel. In deze 100 minuten ns/Belgische film uit 1987 llen weggelegd voor onder Fremont, Marianne Bas- tton en André Penvern. epswrak voor de kust van ie Oceaan woont de jongen is weggelopen uit de zwak- chting, waar zijn moeder r hem hadden onderge- inks de wrok die hij tegen smeekt hij zijn moeder in i toch te komen opzoeken, ie kloof te kunnen dichten, ussen hen heeft bestaan. ;e moeder had gelegen was geboren. De jongen is het i een wrede verkrachting, die toen nog in haar ouder inde, zag de baby niet als ;ind en liet de verzorging maal aan haar moeder, Lu- jeder, over. Ook oma was lijster ingenomen met de liet de jongen min of meer een kale, donkere zolder. hiervan bleef Ludo sterk lichamelijke, maar vooral westelijke ontwikkeling, icht jaar oud was trouwde met een zachtaardige ou- ;ze trok zich het lot van de :n éven leek zich iets van gezinssituatie te ontwikke- >cht nu ook naar school en dopen achterstand stukje gszins in te halen, ïblik van haar kind bleef ier onverdraaglijk. Terwijl ;t zocht in de alcohol ,ver- ïgen, dat hij haar leven ka- lakt. Door valse beschuldi- e haar man ervan te over- :t voor iedereen beter zou lo naar een gesticht zou geschiedde - maar Ludo zijn eigen weg te zoeken, de inrichting en vindt een om in te wonen. Maar het niet zómaar worden be oeder geeft gehoor aan het ïaar zoon en zoekt hem o, mele onderkomen. Dan eide partijen het moment grondig te luchten, en dat ische gevolgen... dood Noces Barbares' is geba- t gelijknamige boek van ;c, dat in 1985 de Franse li- 'oncourt won en in Nede- geven onder de titel 'De ft'. Het centrale thema is om liefde. De jongen Lu- wn lang liefde onthouden, an leven zonder liefde? ben voor hem afgedaan, slechts troost in de natuur, tg en eenzaamheid. Toch ;énmaal een laatste poging ng te zoeken tot zijn moe it hier dus duidelijk in de ank, Maar Marion Hansel gd haar karakter niet lou- af te tekenen. Ondanks de moeder voor Ludo voelt lurend momenten, dat ze :hte moeder voor hem lijkt :es Barbares' zette de Bel- :e Marion Hansel duidelijk uwe stap in haar oeuvre, in de vormgeving: de wlden van de zee en van vormen rustpunten tus- aplopende emoties tussen :s. Het brede Cinemasco- veet zij uitstekend uit te de kracht van deze beel- )lle gebruik van flashbacks kende acteerprestaties i Barbares' een indrukwek- worden. .30 uur. (vanaf 19.30 uur): tel. CJP/Pas-65 f5,- i januari 1991 start Barba- cursus algemene muzikale r kleuters. Sinds anderhalf >iano- en blokfluitlessen in aan de Weegbreestraat in net haar opleiding (ze stu- ilmuziek aan het Konink- :torium in Den Haag) kon ;r uitblijven: ze gaat alge- ile vorming geven. 7 januari start mevr. Derks as van vijftien lessen, spe- »p kleuters. Op een speelse proberen kinderen te la ken met de muziek, veel meer doen op dit ge- kunt nu eenmaal niet alles r zullen er zeker nog meer ïre - algemeen vormende sen volgen. Houd haar ;n! s is telefonisch bereikbaar mmer: 25734. Fietskaart Utrecht-West, Vecht Plassen. ites. en van tien tot honderd kelen bij Mevr. Radema- rinkweg 62. Steenhoffstraat 9a, ma-vr. uur, tel. 12075. Nog even en we vieren het feest van Kerstmis, het feest van de geboorte van Christus, die de blijde boodschap kwam brengen aan alle mensen van goede wil. Nu, bijna 2000 jaar later, zijn er nog steeds mannen en vrouwen die deze boodschap voortzeggen en uitdragen. Ook in den vreemde. Zo heeft Soest 7 plaatsgenoten die naar veirc landen zijn getrokken om dit waar te maken. Sommigen doen dit al vele jaren, maar gelukkig zijn er ook nieuwe missiona rissen. Ze sturen regelmatig brieven over het werk waar ze mee bezig zijn: Anne en Frank Boomers (Kenya). Anne en Frank Boomers, Pandipieri Cath. Centre, Kisumu, Kenya Sinds het begin van het jaar werkt Anne in een groep op het katholiek cen trum, die raadgeeft middels huisbezoeken. Dat kan gaan om ziekten, huwe lijksproblemen, drugsverslaafden, stervensbegeleiding etc. Tevens is ze belast met het management van drie kleuterscholen. Frank had eerst een admini stratieve funktie, daar er een enorme achterstand was. Nu is hij begonnen met een projekt dat aan diverse kleinschalige inkomenswervende ondernemingen advies en vooral steun verleent. Daarnaast draagt hij de zorg over het beheer van het grote ontmoetingscentrum. Op zondagmiddag hebben Anne de "Girl-guides" en Frank de boys-scouts" onder hun hoede. Dat behelst zang, spel, touwknopen, speurtochten, etc. Voor minstens drie jaar zijn ze aan dit projekt verbonden. Piet Majoor, Centre Soc., Joao Pessoa, Brazilië Aan zijn brieven te merken een man van weinig woorden, maar met een enor me inzet voor "zijn" blinden en gehandicapten. Helaas hebben deze groepen in de derde-wereldlanden praktisch geen kans. Ze zijn inderdaad de meest kansarmen in de samenleving. Zowel de overheid als de familie kijkt er liever niet naar om. "Dankzij Soest kan ik deze mensen enige toekomst geven", zo liet hij weten. Kees Smeele, Centre des Jeunes, Kinshasa, Zaïre Een nieuw adres. Na 20 jaar Lubumbashi is hij vertrokken naar de buitenwij ken van de hoofdstad, daar de bisschop hem gevraagd had voor het opvangen van de verwaardloosde jeugd. Naast een eigen sobere behuizing is hij gestart met 4 klassen voor jongens van 16-20 jaar, die een laatste kans krijgen om een vak te leren (technisch). Ook zijn de eerste kontakten gelegd met justitie om kleine gevangenen een beetje geluk en toekomst te kunnen geven. •Gerard Smeele, parochie Sete, Lagoas, Brazilië In het binnenland een naar Nederlandse begrippen veel te grote parochie, met een moederkerk en 18 bijkapellen. Daar wordt zijn werk bijna geheel ingeno men door het pastoraat of, zoals hij schrijft: "met het medeleven met de men sen, waar je lief en leed mee deelt." Helaas neemt leed vaak een grotere plaats in dan lief. Daarom zijn kleinschalige sociale centra zo belangrijk, waar ze raad en hulp kunnen krijgen van vrijwilligers,djejhij.opleidt. •Serafina Wantenaar, Bayeux, Brazilië 1 Afgelopen september is ze na een verdiend verlof weer naar Bayeux terugge keerd. Ze schrijft: "Eigenlijk was het mijn voornemen voorgoed in Nederland te blijven, gezien mijn leeftijd. Maar ik ben toch weer teruggegaan omdat het werk dat nog vraagt en ik er de kracht nog voor heb. Misschien blijf ik zo nog langer fit. In elk geval, ik heb een goede Vader in de hemel, die zal me wel lei den en de steun geven om voor de armen te zorgen." •Truus Westerveld, Soc. Centre, Belem, Brazilië Ook zij is na haar verlof, beslist niet minder verdiend, weer teruggekeerd naar haar centrum. Haar centrum? Nee, dat zal ze zelf beslist niet zeggen, want het centrum is van de gemeenschap. Ze heeft het meer dan tien jaar geleden opge zet om de bewustwording van de bevolking te laten groeien. Het voor jezelf opkomen bij de overheid bijvoorbeeld. Tijdens haar afwezigheid heeft het centrum goed gelopen en dat was eigenlijk een test-case. Maar ze is nog niet klaar, uitbreiding staat hoog genoteerd. Soest zal ook zeker in dit projekt een steentje bijdragen. Tijdens de kerstnachtmissen en op de Eerste Kerstdag zal er in de Soester R.K. Kerken voor deze idealisten met een missie gekollekteerd worden. Men kan ook een bedrag overmaken op de giro- of bankrekening van het Interpa rochieel Missiecomité. De hulpbehoevende medemensen overzee en hun af gezanten (missionarissen) zullen zeer dankbaar zijn. M.O.V.-Groep Soest v/h Interpar. Missiecomité. Postgiro: 35.80.168 Rabobank: 35.99.67.787 Ooit - alweer zo'n twaalf jaar terug - begon het met een paar gezellige dansavon den voor alleenstaanden. Nu is het een bloeiend bemiddelingsbureau, dat men sen bij elkaar brengt die serieus op zoek zijn naar een levenspartner. De Landelij ke Stichting voor Alleenstaanden (LSVA) heeft inmiddels zeven kantoren in het land en haar hoofdkwartier in Soest, aan de Troelstrastraat. De weg naar het geluk is er een vol voetangels en klemmen en het huwelijk is ook niet alles, maar vele duizenden alleenstaande Nederlanders zouden er een lief ding - en geld - voor over hebben om bijvoorbeeld de komende feestdagen door te brengen met een "eigen" partner. Dat die niet voor het oprapen liggen wordt o.a. bewezen door de overstelpende hoeveelheid kontakt-advertenties in de dag bladen, met in hun kielzog zelfs radio- en tv-programma's, die mensen op een of andere manier aan een "relatie" proberen te helpen. Daarnaast opereert een fors aantal al dan niet professionele bemiddelingsbureaus, die - vaak tegen flinke be taling - hun diensten verlenen. Onder de bemiddelingsbureaus neemt de Landelijke Stichting voor Alleen staanden (LSVA) een bijzondere plaats in. "Het grote verschil is dat wij werken op vrijwillige, niet-commerciële basis én rechtstreeks bemiddelen door eerst persoonlijk kennis te maken met de kandidaten. Wantje moet echt wel we ten wat voor vlees je in de kuip hebt," aldus Diny Koot, secretaris/penning meester van de LSVA en samen met haar partner Ed van Ouwerkerk, die voorzitter is, het hoofdkwartier van de stichting "bemant". Diny en Ed zijn niet alleen de oprichters, maar ook de drij vende krachten achter de stichting. Ze leerden elkaar kennen tijdens een dans opleiding, speciaal gericht op alleen staanden, en na verloop van tijd groeide er "iets moois". Dét geluk gunnen ze ook anderen, en daarom besloten ze, toen de dansavon den - o.a. in Soest, Laren en Baarn - zo'n beetje hun tijd hadden gehad, zich actief met relatiebemiddeling te gaan bezighouden. "Die avonden waren op gezet met het doel mensen bij elkaar te brengen, maar dat lukte soms maar ma tig. Het was vaak zelfs haat en nijd," al dus Diny. Discreet Het LSVA werd in korte tijd een groot succes. Het aantal geslaagde kandida ten - met goed resultaat "aan de man of vrouw gebracht" - bedraagt inmiddels meer dan 2000 en met zeer velen van hen bestaat nog altijd een warm kon- takt. Dat mag bijvoorbeeld blijken uit de enorme stapel kerstkaarten die Diny en Ed in de afgelopen weken hebben ontvangen. De bemiddeling die de LSVA verleent is in de eerste plaats dis creet. "We hebben een absolute zwijg plicht en doen geen mededelingen naar buiten; we werken ook niet met een partnerboek (met foto's en gegevens van de kandidaten ter inzage) en ver schaffen geen adressen," legt Diny uit. De LSVA gaat zeer selectief te werk. Het aantal ingeschreven mannen en vrouwen is ongeveer gelijk. Heel be langrijk is dat niemand wordt inge schreven dan nadat Diny - of een van de andere consulenten in het land - per soonlijk kennis heeft gemaakt met de kandidaat. Dat heeft al veel narigheid voorkomen. "Tijdens zo'n huisbezoek merk je of mensen iets te verbergen hebben of niet. Wij schrijven nooit zo maar iemand in, zonder dat we er iets meer van weten. En tijdens zo'n ge sprek let je ook op iemands verschijning en omgeving. Dan weetje al snel of je iets voor hem of haar kunt doen of niet. Is dat niet zo, dan zeggen we dat ook eerlijk. Nee, naar inkomen vragen we niet. Voor ons is iedereen gelijk." Allerlei snit De LSVA bemiddelt tussen mensen van allerlei snit, achtergrond, overtui ging, opleiding, etc., met uitzondering van homo-partnerzoekers - "die kun nen veel beter terecht bij gespecialiseer de bureaus," aldus Diny. Als mini- Van Bang&Olufsen natuurlijk, deze Beovision MX5500 met de Beocord VX5000 videorecorder De TV is naar beide zijden 30 draaibaar in de meest ideale positie Dat doet u met de Beolink 1000 afstandsbediening, waarmee u alle funkties van uw TV en uw video en uw audio-systeem en zelfs uw verlichting kunt besturen Wij laten u dat graag eens allemaal zien 3 jaar garantie Schoemaker Bang&Olufsen Center Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 SOEST Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. Weer zo'n typisch Soests plaatje - de to ren van de Oude Kerk voor alle duide lijkheid maar een beetje aangezet. De foto moet gemaakt zijn omstreeks 1880, in ieder geval vóór 1906 want toen werd de toren gerestaureerd en kwam de kerkklok een verdieping ho ger te zitten, boven de trans. Het bijschrift bij de foto meldt nog dat het de tuin is van Huize Bleyendaal, "waarschijnlijk tussen Kerkpad ZZ Eemstraat/Lange Brinkweg. Als we daar van uitgaan, blijft nog de vraag of er nog iemand is die ons wat over die tuin, en zeker over die tuinman kan ver tellen. Heeft iemand misschien deze fo to nog in familiebezit, compleet met aantekening van wie en waar? Zijn er nog Soesters die ons verder kunnen hel pen? Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking.' mum-leeftijd geldt voor mannen 25 28 jaar, voor vrouwen 25 jaar. "Voor mensen die jonger zijn kunnen we doorgaans weinig doen. Meisjes leren vaak langer door en gaan meestal pas vanaf hun 25e actief op zoek naar een partner, die dan doorgaans wel een paar jaartjes ouder moet zijn." De kandidaten krijgen bij het huisbe zoek een inschrijfformulier, waarin ze allerlei relevante gegevens vermelden. De selectie uit het bestand vindt plaats op basis van overeenstemming qua leeftijd, lengte, achtergrond, geloof, etc. Diny Koot kijkt daarbij zelfs naar het sterrebeeld van de betrokkenen, want dat kan heel wat zeggen over ie mands karakter. "De gegevens moeten, vinden wij, voor zeg maar 95 synchroon lopen. Dan bellen we altijd eerst de dame; haar vra gen we of ze gebeld wil worden door een man met die-en-die gegevens, en zegt ze dan ja, dan geven we haar tele foonnummer door. Nee, géén adres! Wij geven ook altijd het advies de eerste kennismaking - soms zelfs de tweede en de derde - op neutraal terrein te laten plaatsvinden. In bepaalde gevallen zeg gen we wel dat iemand oké is, en dat ze hem rustig thuis kan laten komen. Na twee of drie keer weten de meesteh wel of ze met iemand verder willen, en dan zoeken ze 't zelf wel uit." Privé-detective Mensen die zich op een of andere wijze misdragen zijn bij LSVA aan het ver keerde adres. Ze worden één keer ge waarschuwd en daarna onmiddellijk uit het bestand verwijderd. Ze hebben aan Diny Koot trouwens een goeie, of liever gezegd: een kwaaie. Dat heeft alles te maken met haar bijzondere achter grond. Diny heeft jarenlang bij de poli tie gewerkt ("maar ik hield niet echt van bonnen uitschrijven") en daarna sinds 14 jaar als privé-detective bij een inter nationaal recherchebureau. "Jazeker, als 't moet klim ik in een boom en draai voor een achtervolging m'n hand niet om. Ik ben nergens bang voor en stap overal zó op af. Wij zijn dus ook het eni ge bemiddelingsbureau dat samen werkt met een landelijk erkend detecti vebureau. In sommige gevallen heeft dat zijn nut zeker bewezen. Nee, ik wil dus niet met een foto in de krant, anders kan ik dat werk absoluut niet meer doen." De LSVA is niet aangesloten bij de Raad van Toezicht, omdat dat naar haar oordeel geen enkele garantie biedt voor een betere bemiddeling. "Wat je soms te horen krijgt over andere bu reaus is vreselijk. Vaak zijn de mensen ook heel veel geld kwijt, zonder dat het ze wat oplevert. Bij ons staan de mensen zes maanden ingeschreven; ze betalen daarvoor 150 gulden, plus 25 gulden onkosten voor het huisbezoek. De meesten slagen binnen een half jaar. Duurt het langer dan wordt de kans op succes kleiner. Bepaalde categorieën, zoals gehandicapten en ouderen, zijn in de praktijk inderdaad moelijker te 'plaatsen'. Ze worden bij ons niet ge weigerd, nee. Kijk -100 procent succes garanderen kunnen we natuurlijk niet, maar we doen wel voor 100 procent ons best..." Geven en nemen Mensen die op zoek zijn naar een part ner verwachten soms wel eens wonde ren, maar die kan ook de LSVA niet verrichten. "Soms slagen mensen in derdaad al na één keer, anderen pas na twaalf keer. Bemiddelen kost nu een maal tijd," aldus Diny. "En dan tref je ook wel eens mensen die een heel eisen pakket hebben, waar ze soms moeilijk van af te brengen zijn. Het is toch altijd een kwestie van geven en nemen. Een veelgemaakte fout is dat mensen elkaar bij het eerste kontakt al overspoelen met de ellende van het verleden. Wij ra den dat altijd sterk af. Het moet toch een beetje aardig blijven." Schrijven op kontakt-advertenties, Di ny vindt het maar niets. "Je weet vaak echt niet wat je in huis haalt, en ik ken ontzetttend veel verhalen over teleur stellingen. Er komen bij ons mensen voor wie we echt hun laatste hoop zijn. Gelukkig kunnen we veel voor hen doen. Ja - op ieder potje past inderdaad een deksel. Als je je 100 procent inzet komt-ie er vroeg of laat uit..." Met de kandidaten - de geslaagden en de ingeschrevenen - (als donateurs van de stichting) onderhoudt de LSVA in veel gevallen ook na de bemiddeling nog een vriendschappelijk kontakt. De stichting heeft ook een duidelijke socia le functie, aldus Diny Koot. "Eigenlijk is het net één grote familie. We hebben bijvoorbeeld pas nog een soort kle- dingactie gevoerd, voor een gezin dat plotseling vreselijk omhoog zat. Dat gaat dan allemaal via-via, maar het was hartverwarmend. En binnenkort orga niseren we een gezellige ontmoetings avond voor alle ingeschrevenen - ge slaagd of niet - met een hapje, een drankje en een dansje." Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen met de LSVA in Soest, Troel strastraat 60, tel. 16310 (uitsluitend maandag 9.00-17.00 uur, woensdag 14.00-17.00 uur en vrijdag 9.00-12.00 en 18.30-20.30 uur). Overigens: voor mensen die alleen de feestdagen nog even gauw "onder de pannen" willen zijn heeft het geen zin zich te laten in schrijven. "We zitten niet te wachten op mensen die zich gauw even aanmelden en na de laatste oliebol zo snel mogelijk aju zeggen..." Op vrijdag 21 december is er om 19.00 uur kerst-gourmet in buurthuis de Praatpaal, Smits weg 311 te Soest. Voor wie niet mee wil gourmetten is de soos- avond geopend van 21.30 tot 23.30 uur, voor gezelschapsspelletjes of een gezel lige babbel. De toegang is dan vrij. Voor meer informatie/opgave over de Solo-aktiviteiten kan men bellen: Kitty, tel. (02155-) 21009. M. Beyer, M.W. Beyersbergen, SJ. v.d. Brink, J, Grift, D. Koblens, 1. Onwezen en A.A. van Breukelen HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40 te Soest Wat verlegen draalde hij zo'n jaar of wat geleden voor de etalage van Mag netti. Een jongeman die kennelijk moeite had de drempel over te stappen om dat prachtige nachthemd of die adembenemende bodystocking voor zijn vriendin te kopen. Die jongeman was misschien wel de re den dat Magnetti besloot een kerst koopavond speciaal voor heren te orga niseren. Magnetti meent dat het drem pelverlagend zal werken als zo'n avond, waarop er tijd vrijgemaakt zal worden voor advies en goede raad, speciaal in het teken van de man komt te staan. Lingerie kopen lijkt zo'n supervrouwe- lijke aangelegenheid. Toch blijkt dat heel wat vrouwen buitengewoon blij zijn als ze een persoonlijk cadeau onder de kerstboom vinden. Een cadeau waar aandacht aan is besteed, speciaal voor haar bestemd en juist zo bijzonder om dat hij het heeft gekocht. De mannen die de koopavond zullen bezoeken zullen zelf ondervinden hoe zo'n cadeau wordt gewaardeerd. Donderdag 20 december Een traditie moet het worden. En neem een vriend, collega of broer mee f samen sta je toch weer even wat sterker!) als je de winkel bezoekt. Ook zij zijn blij dat ze met de bon uit de krant weinig anders hoeven te doen dan de verkoopster te vertellen wat ze mooi vinden. Extra mooi verpakt Neem nou zo'n verpakking. Als onder de kerstboom een fleurig verpakt pre sentje ligt is het vooraf al genieten. Geen gehannes met kerstpapier, alle aankopen worden bij Magnetti schitte rend verpakt, zodat ook die zorg uit de wereld is. Heren die graag zo'n romantisch ca deau willen kopen wordt aangeraden eens in de kledingkast rond te snuffe len, op zoek naar de juiste maat, want 'ongeveer zo groot' past niet altijd!. Cadeautje toe Voor iedere man die op deze kerstca deaukoopavond een aankoop doet is er een leuke verrassing. Een attentie die zeker in de smaak zal vallen en ook zijn plek verdient onder de kerstboom. En wat weerhoudt belangstellenden er dan van ook eens een kijkje te nemen bij de modische herenondermode, waar Magnetti sinds kort mee is begonnen? Een hele echte herenhoek vindt u nu in de zaak. Want zomaar 'in het wit ka toen' hoeven de heren al lang niet meer. Juist in de herenmode is er bijna een re volutie gaande geweest, omdat er van traditionele patronen werd afgewer- ken. Dus heren, noteer even: donderdag 20 december naar Magnetti, Laanstraat 70, Baarn. verlichtingsspeciaalzaak verlichting - huishoud - elektro Groot assortiment: van klassieke schemerlampen tot moderne halogeen- verlichting. Uitgebreide sortering kleine huishoudelijke apparaten. Installatiemateriaal voor de doe-het-zelver. Alleen de betere merken. Al meer dan 30 iaa' j e deskundigheid en servie Nieuweweg 99, 3765 GC Soest Telefoon 02155 -14575 Telefax 02155-12764

Soester Courant | 1990 | | pagina 15