Meedenken met Striictuiirvisie Soest Plannen direct na vakantie 1991 de inspraak in Meedenken met Structuurvisie Soest K r WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 OP 'T HOOGT PAGINA 2 De Van Weede straat, altijd druk. Vooruitlopend op de inspraakprocedure waaraan vol gend jaar iedereen kan meedoen, biedt het gemeentebe stuur de inwoners de gelegenheid nu al mee te denken over de Structuurvisie Soest. Daartoe is op de pagina hiernaast een plattegrond van de gemeente opgenomen, waarop iedereen zijn of haar beeld van het toekomstige gezicht van Soest kan aangeven. Deze eerste aanzet voor de bevolking om mee te denken en ideeën te lanceren, is geen vrijblijvende bijdrage: de suggesties die de plannenmakers waardevol vinden, zul len zij zeker benutten door ze in de plannen op te nemen. De suggesties vindt men dan terug in de plannen die di rect na de zomervakantie van 1991 in de inspraak ko men. Om te voorkomen dat zelfs maar de indruk zou kunnen ontstaan dat alle plannen die in de Structuurvisie aan de orde komen (woningbouw, bedrijfsterrein, winkelstruc tuur, sport en recreatie, verkeer, groenstructuur en land schap, stedelijke structuur, milieu) uitsluitend binnen het gemeentehuis worden uitgebroed en ontwikkeld, heeft het gemeentebestuur nu voor alle inwoners de mogelijk heid geschapen zelf op de plattegrond aan te geven waar zij wat (weg) willen hebben. Men heeft de vrijheid naar eigen inzicht alles in te teke nen wat men van belang acht voor de toekomst van Soest. Voorbeelden hiervan zijn nieuwe wegen, mogelijke loka- ties voor woningbouw en industrievestiging, recreatieter reinen, bos en parken en winkelcentra. Overigens is het uitgangspunt van het gemeentebestuur consolidatie: Soest moet Soest blijven! Ter bevordering van de duidelijkheid verdient het aanbe veling met verschillende kleuren te werken en daarin aan te geven wat men graag op die bepaalde plek ziet gebeu ren. De meer creatieve meedenkers mogen ter verduide lijking van hun visie ook tekenen, schilderen of plaatjes gebruiken. Men heeft de vrije hand. Wie ook deze uitgave van Op 't Hoogt graag compleet houdt of de voorkeur geeft aan een meer geschikte on dergrond dan krantepapier, kan een op stevig papier ge drukt exemplaar van de kaart afhalen bij het gemeente lijk informatiecentrum aan de balie in de hal van het ge meentehuis aan het Raadhuisplein 1. Daar kan men ook de tot nu toe verschenen stukken met betrekking tot de Structuurvisie Soest inzien. Om de inwoners te stimuleren de ontwikkelingen niet slechts van de zijlijn te volgen maar zelf ook actief mee te doen, betekent het inzenden van de ingevulde platte grond tegelijkertijd deelname aan een prijsvraag. Alle inzendingen worden beoordeeld op creativiteit, schoon heid en bruikbaarheid. Voor de beste inzendingen zijn prijzen beschikbaar in de vorm van cadeaubonnen. Om iedereen een kans op een prijs te geven, zijn drie leef tijdscategorieën ingesteld: tot en met 12 jaar; van 12 tot en met 18 jaar, en 19 jaar en ouder. De inzendingen wor den beoordeeld door een jury, die bestaat uit ambtena ren van de gemeente Soest. Om ervan verzekerd te zijn dat elke bijdrage ter beoordeling aan de plannenmakers wordt voorgelegd, dient men deze uiterlijk op maandag 21 januari 1991 in te leveren bij het gemeentelijk infor matiecentrum in het gemeentehuis. Daarbij is het van belang dat men z'n volledige gegevens invult in de linker bovenhoek van de kaart op de pagina hiernaast. Elke in zending wordt eigendom van de gemeente. De prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. De prijzen zullen worden uitgereikt bij de opening van de expositie die uit de inzendingen zal worden samengesteld. Deze zal te zien zijn in zowel Soesterberg (Dorpshuis) als Soest (gemeentehuis). Gezien de respons op de vorige enquête in Op 't Hoogt over de ontvangst van de Amerikaanse nieuwszender CNN op de kabeltelevisie, verwacht het gemeentebestuur ook nu weer veel reacties. 'Gezicht vanaf de Wieksloot op de bebouwing in Overhees. Het ijsbaanterrein aan de Banningstraat/Kampweg in Soesterberg: zo handhaven of is er (ook) plaats voor andere mogelijkheden? ekc.^o

Soester Courant | 1990 | | pagina 34