HELP GEHANDICAPTE KINDEREN OP HET PAARD f25,- f45,- f25,- f35,- f75,- f25,- f25,- f25,- f45,- f30,- f30,- f25,- f35,- f75,- GRATIS f50,- f50,- f30,- Colitico schuwing Rommelmarkt Stimulans bakt ze bruin Warner Bross maakt financieringstekort Stimulans 25.000 gulden minder groot KLEINE Sportkopij op zondag Port Zélande winter en zomer Uitnodiging J.P. de Bruin B. v.d. Linden Ruud Smit Kingh's Hairfashion AB FAAS WASSERETTE Uitslag rebuspuzzel 21 november '90 Bouwplan voor zes patiowoningen aan Winterkoning Bril, contactlenzen of allebei? Ladbroke ZJ. van Homoet OUDWATER BOLWERK HEMA FIAT J.S. NOTA imissie De Korte Duinen Gouden Snaar GOMMERS W. van Oosten Prijsuitreiking Nijhof Slagzinwedstrijd AA-AN PAGINA 4 WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 37 Steeds meer sportverslagen worden pas op maandag bij de Soester Cou rant ingeleverd. De redaktie doet een dringend beroep op de mede werkers van de verenigingen de ver slagen op zondagavond voor 22.00 uur in te leveren. De redaktie kan niet garanderen dat te laat ingeleverde kopij wordt ge plaatst. Onleesbare verslagen wor den terzijde gelegd.. I l De redaktie GRAN DORADO Port Zélan de kunnen we met de beste wil van de wereld geen bun galowpark meer noemen. In het stadje staan ware vil laatjes in kleine straatjes of zelfs met twee onder een kap. Aan de haven vindt U in Romaanse stijl gebouwde woningen met riant terras. En op de wandelpier liggen appartementen. Villa's met open haard, tele foon, vaste vloerbedekking. Er zijn er zelfs met een privé- sauna. Port Zélande. Ook een eldorado voor liefheb bers van de hengelsport. U houdt namelijk vakantie in de omgeving van het Greve- lingenmeer. In Port Zélande kunt U kie zen uit 2-, 4-, 5-, 6-, en 8-persoons woningen. Port Zélande, de trots van Gran Dorado. Wie er ge weest is raakt er niet over uit gepraat. Ook U wacht dit buitenkansje. Nog zeven weken maakt U kans op een onvergetelijke midweekva kantie of dingt U mee naar de overige achttien prijzen. Voor minimaal f 3,- aan ex tra porti en een goede oplos sing van de rebus wordt een sprookje werkelijkheid. Een sprookje, ook voor de ernstig gehandicapte kinde ren van de stichting Stimu lans die dank zij uw mede werking op het paard wor den geholpen. Straal in de koude decembermaand wat warmte uit. Doe mee. Alvast bedankt. Doe mee. Schrijf de op lossing wekelijks op een briefkaart. Nor maal frankeren en, voorzien van minimaal f. 3,- aan extra opge plakte postzegels, ui terlijk binnen 8 dagen na het verschijnen in zenden aan: "HELP GEHANDICAPTE KINDEREN OP HET PAARD". Postbus 510, 3760 AM Soest. Trekking van de prijzen vindt onder notarieel toezicht plaats. De uit slag wordt 14 dagen na plaatsing van iedere puzzel in deze krant gepubliceerd. U kunt een onbeperkt aantal oplossingen in zenden. De kinderen van Stimu lans brengen bij deze hun hartelijke dank over aan de gulle spon sors, wensen U veel puzzelplezier en straks een fijne mid week-vakantie. Oplossing: Trippel Trap De Prijswinnaars: 1. Gran Dorado Bungalow voor een midweekvakantie naar keuze in Nederland: H. van Essen, Piet Heinlaan 24, Baarn. 2. Waardebon t.w.v. f 25,-, Keurslager J. de Bruin: S.H. Kropff, Prins Irenelaan 66, Leusden. 3. Drankenpakket t.w.v. f 45,-, Wijn handel B. v.d. Linden: Th. Stuivenberg, Wiardi Beckmanstraat 439. 4. Waardebon t.w.v. f 35,-, King's Hair- fashion: J.M. Groenestein, Willaert- straat 17. 5. Waardebon t.w.v. f 35,-, Vis Speciaal Zaak Ruud Smit: W. Buising, G.v.d. Veenstraat 65. 6. Waardebon t.w.v. f 75,-, Juwelier/ Horloger Colitico: fam. Glaroze, Laan straat 9. 7. Waardebon t.w.v. f 25,-, Brood-Ban ketbakkerij Ab Faas: Mevr. de Vries, Thorbéckelaan 10, Baarn. 8. Waardebon t.w.v. f 25,-, Wasserette A.W. de Bree: K. Prins-Kropff, Kerk- pad ZZ 43. 9. Gratis Toeristenmenu, Restaurant De Korte Duinen: B. Janssen, Ooster straat 58b, Baarn. 10. Waardebon t.w.v. f 50,-, Adviescen trum voor Audio en Video De Gouden Snaar: R. Damen, A. Schweitzersingel 175, Amersfoort. 11. Wijnpakket f 50,-, Wijnimport Gommers: H. Timmers, Prof. Krabbe- laan 8, Baarn. 12. Waardebon t.w.v. f30,-, Foto-servi ce W. v. Oosten: M. Harts, Insinger- straat 46. 13. Waardebon t.w.v. f 25,-, Ladbroke Totalisator: T. Kops-Melis, Pijperpad 55. 14. Waardebon f 45,-, Rijwiel-Brom- fietshandel Z.J. van Homoet: S.C. Kooper, Nic. Beetslaan 43, Baarn. 15. Waardebon f 30, Banketbakker Oudwater: P.U.M. v.d. Bosch-Dol, Kerkstraat 111. 16. Waardebon f30,-, Bolwerk -Warm te Sound: M. v.d. Hoek-v-d- Kuin- der, Schaepmanlaan 94, Baarn. 17. Waardebon f 25,-, Hema: W. de Graaf,'Scholexterstraat 29, Bunscho ten. 18. Waardebon f 35,-, gratis tanken, F.M. Lettenmeijer: P. Gelijsteen, Mes dagplein 5, Baarn. 19. Waardebon t.w.v. f75, Brilcentrum J.S. Nota: fam. Verlaan, Laanstraat 59. KEURSLAGER Tamboerijn 17 - Soest Telefoon 2 24 64 Wekelijks: waardebon WIJNHANDEL Burg. Grothestraat 6 Soest - Tel. 1 27 50 Wekelijks: drankpakket VIS SPECIAAL Van Weedestraat 149 Soest - Tel. 1 52 88 Wekelijks: waardebon Burg. Grothestraat 36 Soest - Tel. 1 77 56 Wekelijks: waardebon Juwelier/Horloger Van Weedestraat 46c Soest - Tel. 1 83 19 Wekelijks: waardebon Brood- banketbakkerij Birkstraat 93 - Tel. 1 23 54 v. Weedestraat 46a Soest Telelefoon 1 38 77 Wekelijks: waardebon A.W. de Bree Van Weedestraat 52 Soest - Tel. 1 52 29 Wekelijks: waardebon en adressen geven vaak ng tot hilariteit. Grapjes en zijn vaak flauw, maar r adressen willen we u niet len: ïnte Soestduinen I ing Voor 1icht ing :dui nen ïnte Soestdijk I i ng Voor 1icht ing ;di jk ing voorlichting wacht nu ing op het kaartje met als •meente Soesterberg en particulieren (van wie ioor de vingers kunt zien, s ze niet in Soest wonen) tuten, ook de ambtenarij t geheel van smetten vrij, iet adres op het interne Isblad "Van de helling" eentevoorlichter Ben J. van Os ilwTjksteeg 20 CG SOEST ming van de Middelwijk- »et maar eens op de hel len wij. kerfje: Maaivakschool. ouw, als antwoord op de )r de VPRO-microfoon rasmaaierkunst of zij nu »en een grasmaaier aan- ;e hoor, voor mij is een t gewoon een grasmaai- erfje: Anna Husqvarna- 'ijn soms leuk. :ze (uit een CDA-motie chikbaar te stellen voor Jing voor een receptio niste voor het ouderen- at veel werk wordt ge- vrijwilligers, maar dat beKerkt een beroep op worden". tje had men van alle nen verwachten, maar ekend niet van het teer dan eens voor dat sch of mondeling bena- voor het plaatsen van itie in "een gids van de »f "een gids die (zoge toestemming van de >rdt uitgegeven, tebestuur waarschuwt ervoor dat zij zich niet misleiden door ver- esties. Het verdient Dm altijd naar de offi- /ragen van degene die >t plaatsen van een ad- Opbrengst 7700 gulden Tijdens een druk bezochte rommel markt ten bate van de actie nieuw bouw van de stichting Stimulans heb ben honderden Soestenaren, waaron der wethouder J. Menne, een culinair Wie niet buiten een optisch middel kan, staat voor een belangrijke beslis sing: bril of contactlenzen? Om de keus makkelijker te maken zijn er twee boekjes verschenen: 'Met het oog op de zachte contactlens' en 'Met het oog op de harde contactlens'. Daarin staan praktische aanwijzingen en tips voor iedereen die op contactlen zen overgaat. Deze twintig pagina's tel lende boekjes zijn samengesteld door de ANVC, de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlensspecialis ten. Ze zijn gratis verkrijgbaar bij de contactlensspecialisten die bij deze ver eniging zijn aangesloten. Een algemeen antwoord op de vraag of men lenzen of een bril moet kiezen kan niemand geven. Het is vooral een kwes tie van persoonlijke instelling, afgezien van situaties waarin uit optisch oogpunt slechts één van beide mogelijkheden de beste is. Daarnaast spelen factoren zo als werk, vrijetijd, sport, conditie en eventuele medicijnen een rol. Het corrigerend vermogen van lenzen kan sterker zijn, terwijl ze bovendien een onbelemmerd gezichtsveld bieden. Ze geven geen vertekend beeld. Boven dien beslaan ze niet wanneer u uit de kou in de warmte komt en bij regen zijn er geen druppels dié uw zicht verstoren. Er ontstaat geen druk op neus en oren. Bij sommige beroepen; bij hobby's zoals fotograferen, en bij elke tak van sport zijn contactlenzen zelfs te verkiezen bo ven een bril. Knipperen Soms is het nodig om aan lenzen te wen nen. Flink knipperen met uw ogen kan dan helpen. Met knipperen voorkomt men een zanderig gevoel, dat vooral kan ontstaan bij lang autorijden en voorschotje op Oud en Nieuw geno men. Bakker Wim Rademaker zorgde voor apparatuur en ingrediënten waar mee maar liefst 893 oliebollen aan de man en de vrouw gebracht werden. vliegen en bij geconcentreerd werken aan een beeldscherm, want de meeste mensen blijken dan minder vaak met hun ogen te knipperen. Voor de meeste lenzendragers en -draagsters telt ook het esthetische as pect: veel mensen vinden lenzen mooi er. Vaak bieden lenzen een prima op lossing voor mensen, die eigenlijk 'aan een bril' toe zijn, terwijl ze er om cosme tische redenen maar niet aan kunnen 'wennen'. Lenzen worden ongezien ge dragen, men houdt dus zijn eigen ge zicht. Bovendien zijn ze niet aan mode onderhevig en men heeft een grotere keus uit optisch verantwoorde zonne brillen. Daar staat tegenover dat lenzen meer zorg en onderhoud vragen. Maar ze breken niet bij vallen of stoten. Wann- neer men ze volgens de voorschriften draagt en onderhoudt, is er vrijwel geen enkele omstandigheid waaronder men zich ervan bewust is een optisch hulp middel te dragen. Al die factoren samen maken dat contactlenzen de laatste ja ren sterk aan populariteit winnen. Mo menteel telt ons land een miljoen len zendragers en -draagsters, een aantal dat jaarlijks fors stijgt. Er zijn ook steeds meer Nederlanders die lenzen en bril afwisselend gebruiken. 'Met het oog op de zachte contactlens' en 'Met oog op de harde contactlens' bevatten allebei een schat aan informa tie voor wie lenzen gaat dragen, ook over het inzetten, uitnemen en bewa ren. Beide boekjes zijn gratis verkrijg baar bij alle 700 leden van de ANVC. Ze zijn te herkennen aan het ANVC- vignet. In Soest kan men bijvoorbeeld terecht bij Donker, Brillen en contact lenzen, Smitsweg 30. De rommelmarkt van Stimulans werd een groot succes, mede door de vele prij zen die in het oud-Soester Koppelspel te winnen waren. Sfeervolle muziek deed de koele tem peratuur vergeten, waardoor van een levendige rommelmarkt kon worden gesproken. Op de foto een van de rad van avontuur winnaars, de heer Bouw meester, die uit handen van lady-spea ker Esther Joosten een van des zes hoofdprijzen, een midweek bungalow vakantie, in ontvangst neemt. De rom melmarkt, het rad van avontuur en de afdeling horeca maakten de actie nieuwbouw van de stichting Stimulans een bedrag van 7700 gulden rijker. De kinderen van Stimulans danken ie dereen die aan het succes van de zater dag 15 december j.1. gehouden rommel markt hebben meegewerkt. Dat het rad van avontuur bijna onafgebroken kon blijven draaien dankt Stimulans aan de directie van GranDorado, lederwaren- importeur Elberse, studio Henk Otto, boekhandel v.d. Ven, foto-handel Wil lem van Oosten, De Kaasspecialist, Da- vo, Het Vleescentrum, Wijnhandel Gommers, oliemaatschappij ELF, ban ketbakkerij Wim Rademaker, De Gou den Snaar, de fa. Schoemaker, slagerij Van Asch. Zakenmensen met het hart op de goede plaats, aldus de stichting. Tegen het bouwplan voor zes patiowo ningen aan de Winterkoning - een van de straten in de toekomstige wijk Klein Engendaal - is één bezwaarschrift inge diend. Het plan heeft onlangs ter inzage gelegen. Het bezwaarschrift is afkom stig van de huurster van de (gemeen- te)woning Eigendomweg 59, die t.z.t. het veld zal moeten ruimen. Burge meester en Wethouders hebben de be woonster per 1 februari a.s. de huur op gezegd. De bezwaren zijn ongegrond verklaard, zodat de gemeente bij de provincie de vereiste verklaring-van- geen-bezwaar gaat aanvragen. Praktische boekjes geven tips en informatie TOTALISATOR Van Weedestraat 235 Soest - Tel. 2 19 51 Wekelijks: waardebon RIJWIEL- EN BROMFIETSHANDEL Van Weedestraat 70 Soest Telefoon 1 65 55 Rademakerstraat 17 S'berg Telefoon 03463 - 5 15 64 Wekelijks waardebon Uw Banketbakker Niewerhoekplein 8 Soest - Tel. 1 13 65 Wekelijks: waardebon Warmte Sound Hoofdstraat 2 Baarn - Tel. 1 23 37 Wekelijks: waardebon BAARN Brink 16 - Baarn Telefoon 1 45 45 Wekelijks: waardebon F.M. Lettenmeijer b.v. Brink 18 - Baarn Telefoon 1 33 26 Wekelijks: GRATIS TANKEN. BRILCENTRUM Van Weedestraat 87 Soest - Tel. 1 71 20 Wekelijks: ZONNEBRIL t.w.v. leden (architec- >e vergaderingen 3n buitengewoon ar. thouders te advi- junningen zowel ch zelf als in ver- ïg. Door het aflo- ïwone leden is er oekt kandidaten tehartigen en/of eSoest wordt dit gstelling van het 3ntiegeld uitge- allen van de be itelling hebben, an burgemees- oest, binnen 14 r nadere inlich- «elstandscom- onder nummer Activiteitenzaal naar nieuwe Disneyster vernoemd RESTAURANT Birkstraat 108 SoeSt - Tel. 1 37 20 Wekelijks: TOERISTENMENU. ADVIES CENTRUM VOOR AUDIO EN VIDEO Steen hoffstraat 15 Soest - Tel. 1 21 32 Wekelijks: waardebon WIJNIMPORT Dr. Rupertlaan 30 Soest - Tel. 2 15 57 Wekelijks: wijnpakket FOTOSERVICE Soesterbergsestr. 57 Soest-Zuid-Tel. 1 31 09 Van Weedestraat 147 Soest - Tel. 2 59 42 Wekelijks: waardebon De filmdistributeur Warner Bross heeft De maatschappij heeft de opbrengst van 25.000 gulden bijeen gebracht voor een charity-voorstelling van De Kleine Stichting Stimulans. P. Heil van Warner Zeemeermin geheel aan Stimulans ge maakte dat afgelopen maandag bekend. schonken. Als dank daarvoor heet de Krab Sebastiaan onthulde het bord met daarop de nieu we naam van de acti viteitenruimte: De Kleine Zeemeermin. activiteitenzaal van het gloednieuwe pand aan de Birkstraat nu 'de Kleine Zeemeermin'. De onthulling van het naambord van de activiteitenzaal van Stichting Stimulans werd door niemand minder gedaan dan Krab Sebastiaan, één van de hoofdrol spelers uit de nieuwe Walt Disneyfilm. Met de 25.000gulden van Warner Bross - hoewel eerder het gerucht ging dat het bedrijf 45.000 gulden bijeen zou bren gen - kan het gat in de begroting van de stichting een klein stukje verder gedicht worden. Klaverjassen 'troef voor Stimulans Nijhof organiseerde ter ere van de ope ning van de compleet vernieuwde showroom met 48 creatieve keukens een prijsvraag. Iedereen die een keuken kocht kon meedoen. Daartoe moest men 2 eenvoudige vragen beantwoor den en een slagzin afmaken. Elke week werd er een winnaar geko zen. Die winnaar kreeg een gratis instal latie van de pasgekochte keuken. De in stallatie werd verzorgd door Nijhofs ei gen service- en installatiedienst. De winnende slagzin van de eerste week (19 t/m 24 november) werd gemaakt door de familie Eilers (zie bijgaande fo to) te Hilversum en luidde: Nijhof is nu ook een keukenpaleis, waar iedereen vanaf advies tot aan installatie terecht kan voor de scherpste prijs! Brommer gestolen Een 18-jarige jongeman uit Soest deed vorige week dinsdag aangifte van de diefstal van zijn brommer. Zijn eigen dom, een zwart/grijze Honda SS50 werd op 10 december vanaf de Soester- bergsestraat gestolen. Auto beschadigd Een 52-jarige vrouw uit Soest ontdekte vorige week dinsdag dat iemand met een scherp voorwerp haar auto had be schadigd. Er liepen diepe krassen over de motorkap en de rechterzijde van de auto. De auto stond geparkeerd aan de Van Weedestraat. Een dag na de geslaagde rommelmarkt hebben 150 klaverjassers bezit geno men van de nieuwe accommodatie van de stichting Stimulans. Zondag j.1. werd onder auspiciën van klaveijasdistrict Midden Nederland tussen 11.00 en 17.00 uur een klaverjasconcours afge werkt. De klaverjasmarathon leverde voor de actie nieuwbouw van de stich ting Stimulans ruim 2500 gulden op. is 19 december 1990. van woensdag

Soester Courant | 1990 | | pagina 37