Achtbaan op Taptoe wint scholenprijs Tafeltennistoernooi Aart Schipper en Ton Post winnen Eemvissers-Kerst-visconcours Eerste uitoverwinning Stam/Sovoco dames Ji a H PAGINA 38 -wintercup ATLETIEK 1 december ATLETIEK lig HANDBAL «gen BDC icember a?:^Vf'pen 6"8 WOENSDAG 19DÈCËMBÊr1qqÏÏ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 39 TAFELTENNIS Herfstcompetitie voor Shot 3 nog niet afgelopen VISSEN Snoekbaars bevist de Naardervaart TAFELTENNIS BASKETBAL Red Stars Junioren VOLLEYBAL Basketbalclinic voor de jeugd VISSEN Soester Bowling Vereniging BOWLING IBAS/AGAVS duikelt naar beneden VOLLEYBAL Eerste tiental kampioen hoofdklasse DVSB sluit damseizoen prima af DAMMEN Utrecht ontnuchtert Soester schakers SCHAKEN Schaakprobleem S55 K i A A A- A clubgenoot Ulrich Manders ruim voor bleef. Ulrich op zijn beurt wist in de laatste meters nog net voor Rob Jansen te komen en passeerde de meet in een tijd van 1.01.50. Rob, die het gaatje niet meer kon dichten, kwam derhalve uit op 1.01.51. Kort daarna finishte Jan Westerbeek, die langzaam maar zeker door zijn bles- sureperjode heen schijnt te zijn 1.01.57 Wim van de Veen liet zien dat hij ook de opgaande lijn te pakken heeft. Hij no teerde nu op de 15 km een tijd van 1.02.52, waarmee hij zijn snelste tijd tot dan toe ruim overtrof. Elly Moerman liep evenals Wim v.d. Veen naar een nieuw persoonlijk record op de 15 km, dat zij nu bracht op 1.03.54. Zij was hiermee ruim 1 minuut sneller dan clubgenote Genie den Ou de, die ontspannen naar een eindtijd liep van 1.05.10, waarmee ook zij pro gressie toonde. Jan van Veen liet in Baarn 1.04.40 voor zich afdrukken, terwijl Gerard Boeren tot 1.08.13 kwam. Nienke Alkemade liep voor het eerst sinds tijden weer een 15 km en deed dat niet onverdienstelijk in 1.14.57. Op de 10 km (2 ronden) lie pen Corinne Wallet en Jenny Dorres- gj-aar tijden van resp. 47.13 en )ok de Dames zijn duidelijk aanwezig n wel in hun cross over 4200 meter, en afstand, die de afgelopen jaren tel- ens overtuigend gewonnen werd door Vilma van Onna van Olympia '48. let publiek heeft door de jaren heen op )udejaarsdag de weg weten te vinden aar de Soester Duinen, getuige de op- omst van vorig jaar, toen duizenden >eschouwers zich verdrongen rondom ït parcours om een glimp op te kun- ;n vangen van de lopers en loopsters, e Silvestercross wordt traditiege- ouw afgesloten met de prestatieloop 'er 2,2, 4,4, 6,6, dan wel 8,8 km naar uze en trekt elk jaar weer honderden :elne(e)m(st)ers, die zich naar harte- 5t op sportieve wijze kunnen uitleven het selektieve parcours. Gelegen- id tot omkleden en douchen is dit jaar :derom mogelijk op het complex van v.v.SEC aan de Bosstraat op nauwe- :s 500 meter van de start en finish, •or-inschrijven is nog mogelijk tot 24 :ember a.s. bij Nelleke Boissevain tte Paardstraatje 1, 3764 DC Soest, 02155-18641. Inschrijfkosten: Pu- en f 3,50/Junioren f 3,50; Senioren -inschrijven is mogelijk op het atle- .complex van AV Pijnenburg, hoek ?ksloterweg/Bosstraat op enkele iderden meters van het parcours, dat :gen is in de Lange Duinen, inschrijfkosten bedragen dan op de zelf f 1,50 meer. Inschrijven voorde >tatieloop kan alleen op de dag zelf :n een bedrag van f4,-. Sylvestercross begint om 10.00 in de gen met wedstrijden voor de jeugd, rbij eerst de allerjongsten (Pupillen' an bod komen over een afstand van J meter. relangrijkste wedstrijden: 5u. Dames Meisjes A 4200m Ou. Korte Cross Heren 2200m 5u. Veteranen 1,2,3 (dames he- 8800m 5u. Lange Cross Heren 8800m Ju. Prestatieloop 2,2/4,4/6,6/8,8 km schoten voor de diverse wedstrij den o.a. gelost worden door de :meester van Soest, de heer De alsmede door de wethouder van zaken, de heer J. Menne. re informatie wordt gaarne ver door organisator René van Zee •2155-)25500 (avonduren). tijdspanne van tien minuten uit 5-12. Een twee minuten straf le Soester ploeg uitkomst. Even r weer volgens vaste patronen ge en dit leverde gelijk twee scores een uitgespeelde vrije bal bete- wederom de gelijkmaker. Olym- .loot hierna Atjan Roest man- g te geven, hetgeen echter met- vi afgestraft met een doelpunt en ing. De mandekking werd dan :teen weer opgeheven. In plaats ir te drukken, stokte het aanvals- BDC. Dezelfde Johan Caarels de laatse minuten weer zien. In tweede helft was hij goed aan gelegd, kwam slechts een keer en, in de laaste vier minuten dat echter drie keer en bezegel- nee het lot van BDC. Een 19-17 id was het resultaat. Jlympia volgende week in Vo- de inhaalwedstrijd wint komen riten op gelijke hoogte. Ook de de ploegen ligt niet ver achter ner negen op de ranglijst heeft' punten achterstand. J-ridelitas 5.4 V Eendracht 3-U A-Celeritas 14-5 n.-Voice 14_9 .-Voice 25-16 imessen. 3 7.7 :s-Damessen. 2 7-14 messen. 1 6_16 3-Fortissimo 33-14 2-Fortissimo 17-19 Herensen. 1 10.17 Het leek wel of alle Soester basisscho lieren zich afgelopen zaterdag in de Shotzaal aan de Heideweg verzameld hadden. Ruim 120 kinderen (een ab soluut record) hadden zich ingeschre ven voor het door ttv Shot georgani seerde basisscholierentoernooi. Tel daar de leerkrachten, ouders, broer tjes, zusjes, vriendjes en familie bij en het mag duidelijk zijn dat het de hele dag een gezellige drukte is geweest. Dat er in deze goed geoliede chaos ook fanatiek getafeltennist kon worden, bewezen de scholieren van De Acht baan. Zij wonnen de Scholenprijs (bo kaal plus Wisselbeker). Het toernooi begon vroeger dan ge pland, want de 120 deelnemers en aan hang moesten over de dag verdeeld worden wilde de Shotleiding de zaken goed onder controle houden. In drie blokken zou worden gespeeld, elk van ongeveer twee uur, en in elk blok zou den zo'n 40 kinderen achter de zes ta fels verschijnen. In het eerste blok (10.30 - 12.30 uur) viel naast tafeltennis van hoog niveau (in blok 1 zaten ook de competitiespe lers) vooral de lol op die de allerjongste deelnemertjes aan het spelletje tafelten nis beleefden. Sommigen hadden voor het eerst in hun leven een batje in de handen en mepten er-gelijk lustig.op los. Er was er zelfs één die zo gek op z'n batje was dat hij het de hele tijd met twee handen vasthield, ook als hij er mee moest spelen. Na blok 1 was duidelijk welke scholen nadrukkelijk hun kanditatuur stelden voor de Scholenprijs. Na zes van de in totaal achttien poules ging de Achtbaan met 12 punten aan de leiding, gevolgd door de Schakel met 8, de Minister de Visser met 6 en de Ludgerus met 4 pun ten. In blok 2 13.00 -14.45 uur) was het de beurt aan de eerste groep van de wat ou dere basisscholieren. Opmerkelijk was de opmars van de Minister de Visser, die met twee 1ste en een 2de plaats dui delijk maakte nog in de race om de Scholenprijs te zijn. De Ludgerus en de Schakel scoorden waardevolle punten en ook de Da Costa ging zich met de strijd om de eerste plaats bemoeien. Maar eerste in het tussenklassement bleef de Achtbaan. De top 7: Achtbaan 17, Minister de Visser 14, Schakel en Ludgerus 9, Da Costa 6, Savornin Loh- man en Regentuuter 4 punten. De beslissing moest vallen in blok 3 (15.00 - 17.00 uur). De Schakel, vorig jaar nog winnaar, begon aan een fantas tische inhaalrace. Bij de jongens sleep ten ze de ene na de andere overwinning in de wacht, wat hen op het fraaie totaal van 20 punten bracht. De spelers en speelsters van de Minister de Visser de den het net iets beter. In de zes resteren de poules haalden ze kostbare puntjes en eindigden zo op 22 punten. Net niet genoeg om de Achtbaan te verslaan, die met 24 punten winnaar van de Scholen prijs werd. Een belangrijk aandeel in die prijs hadden de meisjes van de Acht baan, die maar liefst 13 van de 24 pun ten scoorden. Eindstanden individueel Poule 1: 1. Kevin van Leusden (De Schakel) 2. Robert Reinsma (Carolus) Poule 2: 1. Timo Septer (Minister de Visser) 2. Erik Merkus (Petrus en Paulus- school) - Poule s: 1. ïlöna Sluis (Minister de Visser 2. Marlies Pelikaan (Achtbaan) Poule 4: 1. Tommie van Eeten (Achtbaan) 2. Michael Hensums (Achtbaan) Poule 5: 1. Martijn Rensen (Ludgerus) 2. Levent Bican (Achtbaan) Poule 6: 1. Sven Gardner (De Schakel) 2. Jasper Hagen (Achtbaan) Poule 7: (7a en 7d) 1. Margriet van den Bosch (Achtbaan) 2. Annemarie Immerzeel (Minister de Visser) Poule 8: (8a en 8b) 1. Stefan Paantjes (Wegwijzer) 2. Jilles Verspoor (Minister de Visser) Poule 9: (9a en 9b) 1. Tom Kareisen (Savornin Lohman) Shot 10-Huizen 8 ATC 12-Shot 11 Shot 12-Zeta 3 Huizen 13-Shot 13 VEV 6-Shot 14 2-8 4-6 7-3 8-2 8-2 Hoewel de spelers van het vierde senio renteam van Shot afgelopen vrijdag hun laatste competitiewedstrijd speelden, is er vanwege een nog te spelen inhaal wedstrijd geen duidelijkheid omtrent hun eindklassering. Degraderen is on danks het gelijke spel tegen Pokerface 2 uit Hilversum nog steeds mogelijk. De graderen doen de spelers van Shot 4 ze ker niet. De 9-1 tegen hekkesluiter VEV 1 bracht het team op een fraaie vierde plaats. Shot 3-Pokerface 2: 5-5 Afgelopen vrijdag speelde Shot 3 zijn laatste competitiewedstrijd in 1990. Of het team gedegradeerd is, is echter nog niet bekend. Alles hangt af van de wed strijd Huizen 3-Quick 2, die pas op woensdag 19 december gespeeld wordt. De puntendeling met de spelers van Po kerface 2 betekende wel dat de Soesters boven de Hilversummers geëindigd zijn. Voor aanvang van de wedstrijd stond Shot slechts twee punten voor, maar deze marginale puntenvoor- sprong werd met verve verdedigd. Shot 3 stond zelfs nog even met 5-3 voor en leek Pokerface op een gevoelige afstraf fing te tracteren. Het was de speciaal uit Duitsland overgevlogen Joja Wendt die de winst van de Soesters in de weg stond. De Duitser in Hilversumse dienst was onaantastbaar; hij won zijn drie en kelpartijen en had een belangrijk aan deel in het door Pokerface gewonnen dubbel. De Shotpunten konden alleen gescoord worden tegen Wendts team genoten. Hans Deijs en Aijan Schuiling wonnen ieder tweemaal. VEV 1-Shot 4: 1-9 Shot 4 eindigde door de ruime overwin ning op VEV 1 uit Hilversum als hoge middenmoter. Opvallend in het duel te gen hekkesluiter VEV was, dat de Soes ters alleen het dubbel verloren. Rob Houtgast, Ronald Huigen en André van Vugt bleven in hun enkelwedstrij den ongeslagen. Overige uitslagen senioren: Shot 5-Huizen 4 6-4 Shot 6-ATC 3 1-9 Victoria 8-Shot 8 7-3 Shot 9-Almeerspin 2 3-7 Zaterdag j.1. is in de Naardervaart een wedstrijd gevist in de wintercompetitie. Ondanks de verkeerde wind is er toch nog een behoorlijk visje gevangen, wat blijkt uit de resultaten. De Naardervaart is een moeilijk water, met z'n geringe diepte, maar de cracks lieten weer van zich spreken. Sietske v.d. Esschert boekte een prima resul taat, hij viste 6.80 mtr. bij elkaar en overtroefde de tweede plaats met een verschil van 200 cm. Dat was Jan van Lambalgen met een totale lengte van 4.81. Evert Kasius viste zich naar een goede derde plaats, wat hem 4.57 mtr. opleverde, en zijn broer Gerrit ving al leen maar torren, ("voor de kat") maar wist toch hoog te eindigen. Uitslagen: 1. Sietske v.d. Esschert 6.80 m. 2. Jan van Lambalgen 4.81 m. 3. Evert Kasius 4.57 m. 4. Gerrit Kasius 3.82 m. 5. Piet Limper 3.42 m. 6. John Kasius 3.05 m. 7. Theo Bosman 2.53 m. 8. Elbert v. Beek 2.45 m. 9. Ate Hooft 2.44 m. 10. Ton v. Drie 2.39 m. 11. Leo v. 't Klooster 2.27 m. 12. Jaap Koelewijn 2.19 m. 13. Willem Hopman 2.00 m. 14. Jan Aertssen 1.28 m. 15. Johan de Vries 1.23 m. 16. Bert v.d. Hoef- Henk v. Riet 1.00 m. 17. Willem v.d. Kraats 97 cm. 18. Henk Prinsen 93 cm. De hele dag door was het gezellige druk aan de Heideweg. 2. Willem ter Harmsel (Da Costa) Poule 10: (10a en 10b) 1. Karen van Kóningsbruggen (Acht baan) 2. Barbara Smits (Minister de Visser) Poule 11: (11a en 11b) 1. Mustafa Ilbay (De Schakel) 2. Slliman Ghaddari (De Schakel) Poule 12: (12a en 12b) 1. Bram Otto (Da Costa) 2. Alex Braithwaite (Schakel) Scholenklassement: 1. De Achtbaan 24 2. Minister de Visser 22 3. De Schakel 20 4. Ludgerus 13 5. Da Costa 12 6. Savornin Lohman 4 7. Regentuuter 4 8. De Wegwijzer 3 9. Carolus 2 Petrus en Paulus 2 Gaspard de Coligny 2 12. Professsor J. Waterink 0 De jongens junioren, die in de rayon eerste klas uitkomen hebben de laatste twee maanden geen wedstrijd weten te winnen en moeten er hard voor knok ken om in deze klasse te blijven. Za terdagavond tegen Springer bleken de Soesters, gecoached door Rinus Valk, tot meer in staat dan zij tot nu toe had den laten zien. Onder leiding van een goed spelende Marco van Maanen en de 2.06 meter lange Mark Bakker nam Red Stars een 46-34 voorsprong in de rust, die zij ook niet meer uit handen hebben gegeven. De wedstrijd eindigde in een ruime 88- 72 overwinning voor het Soester team, dat hiermede de eerste helft van het sei zoen goed afsloot en met vertrouwen de tweede helft van de competitie in kan. Verlies voor heren en dames I Voor de eerste teams van de basketbal vereniging was het een teleurstellend weekeind. Heren 1 moest het opnemen tegen BV Thomson uit Maassluis en le den een duidelijke 89-71 nederlaag, waarbij opgemerkt dient te worden dat om diverse redenen drie spelers ontbra ken. De dames van Red Stars speelden in Utrecht tegen OSG en moesten ook hun meerdere erkennen in de Utrechtse dames. 42-66. De Zeister heren van BZ hadden tot nu toe één wedstrijd verloren en hun Soes ter collega's tot nu toe slechts één ge wonnen. Red Stars meende echter dat het nu tijd werd dat er eens gebasket bald ging worden en onder leiding van de inspirerende Pim van de Deijssel en de guards Bob van de Heuvel en René Beijer nam Red Stars het initiatief en won verdiend met 68-49 van het zeer aangeslagen Zeister herenteam. Overige uitslagen heren 3 - 't Gooi 1 56-84 meisj. kad. MB1 - Quick Runners MB1 48-52 jong. jun. JA2 - Eem '78 JA2 39-65 Kerstvakantie De Soester basketbalvereniging organi seert in de kerstperiode diverse aktivi- teiten. Vlak voor de kerst (het komende weekeind draait de reguliere competitie nog volop) maar direkt na de kerstda gen is er het traditionele scholierentoer- nooi, dat op 27 december voor de lage re scholen plaatsvindt en op 28 decem ber voor de middelbare scholen. Op zondag 30 december organiseert de jeugdcommissie van de Soester basket balvereniging voor haar jeugd een olie- bollentoernooi, waarvoor zich inmid dels vijftig leden hebben aangemeld. Op maandag 31 december organiseert de Soester vereniging een vierkamp tussen het derde en vierde herenteam en de jongens junioren en de jongens kadetten. 1 De dames van S0V0C0 zijn er dan toch in geslaagd om in een uitwedstrijd de punten te pakken. In de met span ning tegemoet geziene wedstrijd tegen Cito uit Zeist werd met de setcijfers 4-15 13-15 en 6-15 een ruime 0-3 overwinning behaald. Van te voren was er al veel gezegd en geschreven over deze wedstrijd, waar de dames van S0V0C0 bij Cito de oud-trainer van S0V0C0, Werner Paans, tegen kwamen. Bedenkt men dat het team uit Zeist gedragen wordt door twee SoVoCo-speelsters, Erna van Doorn en Madeion Rosier, dan is het duide lijk dat er bij dit duel sprake was van wat extra emotie. Vanaf het begin werd in Zeist duidelijk dat de Soester dames deze spanning veel beter aankonden dan hun tegen standsters, want met fris en gevarieerd spel werd de ploeg uit Zeist direkt al op grote achterstand gezet. Met zeer geva rieerde services en goede passing kwam er een 0-10 stand op het bord alvorens Cito het eerste punt kon scoren. De Soester dames pakten de eerste set in een kwartier met 4-15. Het ging allemaal zo eenvoudig dat er aanvankelijk in de tweede set sprake was van concentratieverlies aan Soester kant; trainer Bosschaart had twee ti- meouts nodig om het team weer op het spoor te krijgen. Cito nam aanvankelijk een 6-0 voorsprong, S0V0C0 kwam te rug tot 6-5, waarna de Zeister dames opnieuw uitliepen naar 13-9. Vanaf de ze stand pakten de Soester dames de draad weer op. Ineens was daar weer de concentratie en zonder dat Cito nog maar een punt scoorde maakte S0V0- Co de set met 13-15 alsnog winnend uit. Het goede spel werd in de derde set vanaf het begin vastgehouden. Op nieuw uitstekend serveren, waarbij te- De Soester basketbalvereniging The Red Stars gaat het nieuwe jaar goed van start. Op woensdag 2 januari organi seert de vereniging in samenwerking met de Nederlandse Basketbal Bond voor de jeugd van 6 tot en met 11 jaar een basketbalclinig waarin zij kennis maken met de basketbalsport. Diverse Nederlandse toptrainers en vier Ameri kaanse coaches zullen aanwezig zijn om de jongste jeugd van Red Stars en uit de omgeving te onderrichten. Veel belangstelling is er ook uit de re gio. Jongens en meisjes uit Wilnis, uit Wijk bij Duurstede, uit Amersfoort en andere plaatsen zullen deze dag aanwe zig zijn. Na afloop krijgen deze onge veer tachtig deelnemers een fraai con- verse T-shirt aangeboden en uiteraard de herinnering getraind te zijn door echte 'reuze'-Amerikanen. Afgelopen zondag hield visclub de Eemvissers voor de twaalfde maal een geslaagd Kerst-Koppel-Visconcours. Aan deze kerstwedstrijd deden 85 kop pels mee, hetgeen een groot succes ge noemd mag worden. Onder de deelnemers bevonden zich zeer bekwame hengelaars, komende uit alle windstreken van Nederland, zowel kampioenen als oud-kampioenen. Het verzamelpunt was Het Wapen Van Beerestein, waar na de wedstrijd ook de prijsuitreiking werd gehouden. Vanaf 7.00 uur kon men daar terecht om de deelnemerskaarten af te halen. Om 9.30 uur werd het sein vissen gegeven. Er werd vier uur gevist, zonder pauze. Deze morgen werd er gevist in drie sek toren, bij peperbus. Ophaalbrug, bij Daatselaar-Molenaar en bij Camping Bestevaer. De hengelaars troffen zeer goed weer, nachts had het 3 graden gevroren, een lichte oosten wind kracht 1 plus de ge hele wedstrijd ook nog de zon. De rivier de Eem lag er fantastisch mooi bij een zeer licht trekje richting Eemmeer wat altijd goed is voor het vangen van de vis. Ondanks het grote aantal hengelaars (maar liefst 170 in getal) werd er zeer veel vis gevangen, maar wou je werke lijk voor de prijzen in aanmerking ko men dan moest je wel brasems weten te vangen. Na 4 uur vissen kwam er een winnend koppel te voorschijn, namelijk het Eemvissers Koppel Aart Schipper en Ton Post. Zij visten bij Camping Beste vaer en vingen maar liefst 9V2 kilo 500 gram aan vis. Vakwinnaar bij Daatselaar werden de Utrechters G. de Breij en C. van Rooij- en zij vingen 9,1 kilo goed voor een 2e plaats. Vakwinnaar bij de Peperbus werden de Amersfoorders B. Butter en H. Meerster. Zij vingen 7,3 kilo goed voor een 3e plaats. Het bestuur van de Eemvissers had al het mogelijke gedaan om voor een grandioze prijzentafel te zorgen: een prijzenpakket van maar liefst f 5000,-. Uitslag: I. A. Schipper/T. Post 9.500 kg. 2. G. de Breij/C. van Rooijen 9.100 kg. 3. B. Butter/H. Meesters 7.730 kg. 4. P. Borst/H. Mikkens 9.200 kg. 5. A. Ter- 85 koppels visten verspreid over vier verschillende plaatsen. Een daarvan was de Ophaalbrug. maat/H. v.d. Linden 7.420 kg. 6. G. Krikke/P. Baas 6.520 kg. 7. P.v.d. Bor/ G. Ruitebeek 9.200 kg. 8. T. Neerings/ J. v.d. Stam 7.400 kg. 9. G. Schopping/ Fr. Hotting 5.425 kg. 10. P. de Koster/ J. Klein 7.750 kg. 11. H. v. Essen/Van Hattum 5.900 kg. 12. T. Arends/Van Hoorn 5.375 kg. 13. R. Heens/Th. Ver laat 6.750 kg. 14. H. Lodder/P. Onink 5.820 kg. 15. A. Verstaij/W. Verstaij 5.120 kg. Uitslagen jeugd 30 november De Dotjes-v.v. SBB 3-2 J.P.C.-Charvida Fashion 5-0 G. Team-P.A.S. 5-0 Uitslagen senioren 10 december Silverstar I-T.P.P. 2-3 Bloopers-Grillroom Cairo 3-2 Baanbrekers-Pin Down 1-4 Arrows-Streepjes 0-5 Heineken-d' Oude Enghe 5-0 Bull's eye-Glaserv. van Ede 1-4 Uitslagen seniroen 11 december Bazuintjes-Funnel 1-4 H.A.M.-Trio Bleeker 3-2 Kegelkeilers-Happy Hoekers 0-5 Strajk-Kaasspecialist 4-1 B.B. Engineering-De Kapperij 1-4 Cobra's-Autoschade Koffrie 0-5 Ook het rode draadspel is voor de twee de maal gespeeld. Dat had nogal wat verschuivingen in de top vijf tot gevol ge. Het leverde een prijs op voor de nummer achttien op de ranglijst, Mieke Tervooren. Op 22 en 23 december wordt in C-drie het jaarlijkse Soester Bowling Vereni ging Kersttoernooi gespeeld. vens redelijk veel rendement werd ge haald uit de midden-en buitenaanval, waardoor de Zeister dames voortdu rend tegen een grote achterstand moes ten aankijken. De set werd dan ook sim pel met 6-15 gewonnen. Op papier hebben de dames nu twee zaterdagen vrijaf, maar het is nog mogelijk dat een van deze zaterdagen gebruikt gaat wor den om het duel in Zwolle, dat na een gewonnen protest overgespeeld moet worden, in te halen. Heren 1 De heren van Stam/SoVoCo zijn er niet in geslaagd om na een paar mindere wedstrijden de punten in Soest te hou den, maar in tegenstelling tot de afgelo pen weken kon er ondanks het verlies wel teruggekeken worden op een goede wedstrijd. In de eerste set tegen het Hil versumse VIF liet met name de aanval het volledig afweten, waarbij ook de services absoluut niet functioneerden en het was dan ook heel eenvoudig voor de Hilversumse heren de set met 5-15 winnend af te sluiten. De tweede set liep de buitenaanval een stuk beter en werd er geconcentreerd gespeeld. Voortdurend stonden de Soester heren een paar punten voor en dat wisten ze de hele set vol te houden. Met 15-12 werd de set gewonnen en stond het 1-1 Ook in de derde set ging het aanvankelijk vrij goed en S0V0C0 stond opnieuw steeds een paar punten voor. Deze set werd echter onnodig uit handen gegeven met 11-15. Dat de ser vice deze middag de grote boosdoener was bleek opnieuw in de vierde set. Op nieuw nam S0V0C0 voorsprong en bij 12-9 leek het erop dat er in ieder geval 1 punt aan deze wedstrijd zou worden overgehouden, maar opnieuw een fa lende service zorgde ervoor dat de Hil versumse heren alsnog de set met 12-15 winnend konden afsluiten. Resume rend heeft S0V0C0 hier duidelijk een punt laten liggen, was het veldspel in deze wedstrijd redelijk verzorgd, maar was de servering niet van niveau. Dames 2 Het tweede dames team behaalde een simpele 0-3 overwinning in Houten te gen Taurus. Geen moment zijn de Soes ter dames in deze eenzijdige wedstrijd in gevaar geweest, daar was de tegen stand veel te zwak voor. Met enthou siast spel werd de ploeg uit Houten voortdurend onder druk gezet en bin nen het uur was met de setstanden 5-15 6-15 en 4-15 de overwinning een feit. Het eerste herenteam van IBAS/ AGAVS speelde tegen Spirit om de eerste plaats in de hoogste dis- triktsklasse. Het werd een gevoelige 0-3 nederlaag voor de Soesterbergers. Dames 1 speelde een betere wedstrijd tegen Leos 3, maar bleef steken op 2-2. Eveneens 2-2 was de uitslag van het tweede herenteam tegen Spirit 2. Het eerste herenteam speelde in sport hal Midland in Amersfoort tegen Spirit om de eerste plaats in de distriktkslasse. Beide ploegen waren het seizoen goed gestart, met daarna wat tegenvallende resultaten door blessures. In voorgaan de seizoen liet AGAVS het in belangrij ke wedstrijden meestal afweten. De vraag was of het team nu voldoende ge groeid zou zijn om de rust te bewaren. In de eerste set bleek dat de kwaal nog niet was overwonnen. AGAVS liet zich volledig overklassen en kwam geen mo ment in het eigen, normaal zo verras send espel (15-7). Ook de tweede en derde set verzuimde AGAVS het eigen spel op te pakken. Spirit daarentegen verloor geen moment de concentratie. Geïrriteerd en tegen zichzelf spelend verloor AGAVS de sets met 15-12 en 15-11. Door deze uitslag zakt het terug naar een derde plaats. Heren 2 deed het beter tegen het twee de team van Spirit. Spelverdeler Jan van Rooyen bediende uit een perfekte pass de aanvallers met goede set-ups. De aanval scoorde daardoor probleem loos. In grootse vorm speelde AGAVS het team van Spirit naar een 0-2 achter stand. In de sets daarna vielen de Soes terbergers echter onverklaarbaar ver terug. Wat men ook wisselde, het lukte niet meer het niveau van de eerste twee sets te behalen. Door deze terugval kon Spirit nog een gelijkspel uit het vuur sle pen: 2-2. Het eerste damesteam van AGAVS staat op een gedeelde eerste plaats in de eerste klasse van het distrikt. Afgelopen week speelde het team tegen het op de vierde plaats staande Leos 3 in Leus den. De eerste set startten de ploegen met elkaar weinig toe te geven. Aan het eind wist Leos echter het overwicht te nemen en de set naar zich toe te trek ken: 15-9. De tweede set pakte AGAVS de zaken anders aan. Met aan de basis een enorme hoeveelheid inzet en een moeilijke serve, werd Leos on der druk gezet. De uitkomst van de druk was een setoverwinning met 9-15. De derde en vierde set kenden twee to taal verschillende gezichten. De derde werd door Leos bepaald (15-5) en de vierde set verliep volkomen tegenge steld. AGAVS bepaalde het spel en Leos kon weinig terug doen: 7-15. In deze wedstrijd speelde Adrie van Dijk haar laatste wedstrijd voor AGAVS. Zij was een onopvallende maar zeer effektieve speelster, die vol gend jaar node gemist zal worden. Het eerste tiental van DVSB heeft maandag j.1. zijn achtste en laatste wed strijd in de hoofdklasse gewonnen. Dat het kampioenschap geen toeval was, bewijst wel de kwaliteit van dit tiental. Alle wedstrijden werden met ruime cij fers gewonnen. Met een totaal score van 108 wedstrijdpunten is dit een geweldi ge prestatie. Tegen Ons Genoegen uit Utrecht was het ook weer prijsschieten. H. de Waard had een makkie en was al vroeg uit, J. den Os en B. Weistra deden er iets lan ger over, maar haalden ook de volle winst binnen. De tegenstander van C. van Oosterom ging door de klok; jam mer, maar het was wel de vierde winst partij. De enige nederlaag kwam op naam van Th. Schimmel. In een zuivere remise stand ging hij met een mooie slagzet on nodig het schip in. Met nog 5 remises werd het een 13-7 overwinning voor de Kampioen van de U.RD.B. Ons genoegen Utrecht - DVSB 7-13 1. A. Ottink - G.L. de Bruyn 1-1 2. W. Vlooswijk - H.C. de Waard 0-2 3. D. de Boer - Chr. Bakker 1-1 4. J. Uyterlinde - B. Weistra 0-2 5. H. v. Beusekom - L.M. v. d. Laan 1-1 6. H. Klunder - J.J. den bos 0-2 7. J. Versteeg - J. Nuyten 1-1 8. P. v. d. Heuvel - A. van der Ploeg 1-1 9. L. Bergveld - Th. Schimmel 2-0 10. J. Verkerk - C. van Oosterom 0-2 Het tweede tiental speelde maandag thuis tegen Woerden, dat met drie in vallers aan de wedstrijd begon, maar ook D.V.S.B. had drie invallers op de onderste borden. Deze drie haalden echter wel vijf punten. J. Schuurman, die voor het eerst meespeelde voor de bond, pakte meteen de volle winst. G. Kwakernaat wist in een verloren stand nog te winnen. H. Oostenrijk won over tuigend in een klassieke partij. A. But- zelaar en E. Davelaar kwamen nog een late Zwarte Piet tegen, en mooi in de zak. Met nog vijf remises, waarvan W. Meyering onder grote spanning het elf de punt scoorde, werd toch nog met 11-9 gewonnen. DVSB 2 - Woerden 1 11-9 1. H. Oostenrijk - A. van de Berg 2-0 2. A. van Oosterom - H. Jansen 1-1 3. M. Lambrechts - M Versloot 1-1 4. E. v/h Klooster - J. v. d. Ende 1-1 5.. A. Butzelaar - L. Oppermeer 0-2 6. E. Davelaar - T. de Bruin 0-2 7. T. v. d. Meer - H. Cursters 1-1 8. W. E. Meyering - L. Nap 1-1 9. J. Schuurman - P. Versloot 2-0 10. G. Kwakernaat - S. Blok 2-0 Na een goede start van het seizoen kwam voor de Soester schakers 13 de cember j.1. de dag van de waarheid. Helaas bleek Utrecht 4 veel te sterk en een nederlaag van 7-1 ligt in het ver schiet. De ellende begon al om 21.15 uur, toen Rob van Aurich zijn koning ingemet seld zag en er geen ontsnapping meer mogelijk was. Als tweede kwam Erik Swinkels aan de beurt. Gedurende de hele partij zag hij een zwarte loper door zijn stelling stralen en na twee en een half uur besloot hij geïrriteerd tot het uitvoeren van een heuse grafzet, en toen was alles over. Even later legde ook Lars Bouma zijn koning om. Dat zal voor hem een grote opluchting zijn geweest, want de hele partij had hij tegen een langzaam op rukkend pionnetje aan moeten kijken zonder zelf ook maar iets te kunnen doen. Gelukkig had Gerrit Muis, terug van weggeweest, op het vierde bord een half puntje gepakt. Nadat hij in het mid denspel beter had gestaan wikkelde hij verkeerd af, maar alles bleef binnen de marge. Hierna moest F.C. van Tuinen eraan ge loven. In een zeer scherpe partij verde digde hij zo goed als hij kon, maar bleef uiteindelijk met twee pionnen minder en lege handen over. Ook Jan de Gier moest opgeven. Na een zeer rommelig begin kwam hij ietsje beter te staan in het eindspel. Toen was echter zijn tijd al bijna op. Op het eerste bord speelde Eric de Haan een voor zijn doen ongebruikelij ke partij. Zijn stelling was één groot ex plosief vat, waarin beide spelers hun kansen niet optimaal waarnamen. Zo als altijd bij dit soort partijen eindigde de partij in remise door eeuwig schaak. Rest alleen nog de afgebroken partij van Aat Liefbroer, die iets slechter staat, maar zelf volhoudt dat het nog remise verzorga door de Soester Schaakclub -TT.» ,'A; - t< <ffS) llpf MM gj§ ïy (cfe) Wit aan zet wint materiaal. Oplossing schaakprobleem 8: 1.Lb4 - e7 2. Tdl - hl Dg5 x f4+ 3. Th4 x f4 Le7 - 95

Soester Courant | 1990 | | pagina 39