f Mjmjn :e ■C anszorg! Silver Star bedankt zijn klanten voor een fantastisch 1990 DIENERS M/V JW O C/5 STERS 'Meneer de burgemeester, heeft u nog een tonnetje over voor het Bentinck Fonds?' Soest 50 jaar geleden A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: 1 "aagt uw indachtvoor CITROEN KUIJER - SOEST Bunschoter op z'n kant Een veilig gevoel met een verzekering van VICTORIA-VESTA Kerstkoffie van het Bentinck Fonds met clown August: Een sfeervolle Kerst Uit eigen bloembinderij: een grootse keuze in de mooiste KERSTSTUKJES en KERSTBOEKETTEN BLOEMENHU1S 20 december 1940 Kerstviering in oorlogstijd Alcoholcontrole Plattegrondkasten in Soesterberg HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN Bewoners Soest Zuid willen geen uitlaatstroken voor de deur Mede door u is SILVER STAR uitgegroeid tot de grootste CD speciaalzaak van soest e.o. Ook in 1991 zullen wij u wederom van onze bekende service laten genieten. Medewerkers Silver Star wensen u een prettige kerst en een gelukkig en luisterrijk 1991 Silver Star de grootste in Soest e.o. met meer dan 260 m2 kijk- en luisterplezier. Let op onze grote collectie kerst-CD's OPENINGSTIJDEN: SILVER STAR CD VOORKEUR VIDEOTHEEK SILVER STAR VIDEO Vl PAGINA 4 WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 de machinepark, onsnibbelmachine risersnijmachine en /aterstraalmachine ATS - WTB TS - Metaal of 4AVO ran CNC gestuurde ma- |k, daar voor een interne i. om deze machines ook n is mogelijk. genoemde functie, o met de heer Pot. ictie ien heeft u Ier geval een com- en improvi- riftelijke n met zater- Wellicht or de func- kan toren bestellen Ier geeft u t u verant- t werk' ontroies en drijf ver- x:,i[en «ANG VAN MEDIO n langdurig zieken t mogelijk dat onze 3nde aard. q. verzorgende te 3 en part-time ba- 3 ochtenden van k). 'diplomeerd bent er uur verdienen: bij 21 jr. f 12,22 bij 22 jr. f 12,49 v.a.27 jr. f 13,04 'd verzorgster ver- al f 16,41 per uur. arden rg. volgens 10.00 uur) OF N Soest. Itemmingsplan Soest-Midden' De burgemeester maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6 juncto arti kel 23, lid 2 alsmede artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 27 november 1990, afdeling RR, nummer 0341565/ 4437 goedkeuring hebben verleend aan het bestemmingsplan Soest-Mid den, vastgesteld door de raad op 12 april 1990, nummer RB 90-40, met uitzondering van de volgende gedeel ten: Plankaart: 1. de bestemmingen "tuin" en "erf' voor het perceel hoek Lange Brink- weg/Korte Kerkstraat; 42. de bestemmingen "eengezinshuizen EB", "tuin" en "erf' voor de panden Korte Kerkstraat 5 en 7; f3, de bestemming "gemengde bebou- "iwing, klasse B (GB-B)" voor een ge- /deeltc van het perceel Lange Brinkweg een en ander zoals op de plankaart met een zwarte kruisarcering en een rode gestippelde begrenzingslij n is aangege ven. Voorschriften: ft. de woorden "kantoordoeleinden en" fan de artikelen 3, lid 5, sub I, in artikel 4, lid 5, sub I en in artikel 5, lid 3, sub I; 5. de woorden "dan 12 meter" in artikel 23, lid 3; 6. artikel 25, lid 5. f Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan liggen met in- gang van 20 december 1990 gedurende één maand in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 op de afdeling Ruim telijke Ordening en Bouwzaken (ge opend iedere werkdag van 8.30-12.30 uur), in het gemeentelijk informatie centrum (gedurende gebruikelijke ope ningstijden), alsmede in de plaatselijke bibliotheken, voor een ieder ter inzage. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedepu teerde Staten hebben gewend, een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring aan de desbetreffende gedeelten van het plan, alsmede de in specteur van de ruimtelijke ordening, kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging beroep bij de Kroon in stellen. De beroepen dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en te worden ingediend bij de Raad van Sta te, afdeling voor de geschillen van be stuur, Postbus 20019,2500 EA 's-Gra- venhage. Het bestemmingsplan is met inachtna- me van wat hiervoor onder 1 t/m 6 is aangegeven, vanaf 27 november 1990 onherroepelijk, met uitzondering van: de bestemming "gemengde bebouwing klasse B (GB-B)" voor het perceel Kerkpad 37; 2. de bestemming "eengezinshuizen EO" aan de Steenhoffstraat, gelegen achter het perceel Kerkpad Z.Z. 12; een en ander zoals op de plankaart is aangegeven met een zwarte onderbro ken lijn op de gehele ondergrond. Informaties. INFOCENTRUM, RAADHUISPLEIN 1. Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). Voor perfecte service. Ook voor uw UITLAAT BANDEN en ACCU'S Originele onderdelen. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 De politie ontdekte vorige week op de Monnikenbosweg een auto op zijn kant, vermoedelijk als gevolg van een onge val. De bestuurder was er niet, maar kwam enige tijd later opdagen. De man, een 28-jarige Bunschoter, vertelde dat hij door onbekende oorzaak de macht over het stuur had verloren, waardoor de auto "onderuit" was gegaan. Hij was naar het station Soestduinen gelopen om vandaar af hulp te vragen. De Bun schoter zelf mankeerde niets, maar zijn auto bleek total loss en moest worden weggesleept. Verzekering adviseurs G. v.d. Heiden, Christinalaan 7 - 3761 BP Soest. Telefoon 02155 - 1 01 39 J.A.W. Huurdeman, Pr. Bemhardl. 8a-3761 AB Soest. Telefoon 02155 - 1 26 25 MEER VERSTAND VAN VERZEKEREN. Bij de traditionele kerstkoffie van het Bentinck Fonds kwam dit jaar niet zo als anders de kerstman op bezoek. Zijn plaats werd niet succes ingeno men door de clown August. Die maak te tot grote hilariteit van de aanwezi gen direct van de gelegenheid gebruik om burgemeester De Widt tussen neus en lippen door om 'een tonnetje' sub sidie te vragen. De voorzitter van het fonds, dat zich in zet om sportactiviteiten voor gehandi capten te realiseren, de heer Pieter Bos man, deed een oproep aan het bedrijfs- ZUDPROMENADE 9 SOEST TEL. 02155 - 16877 Het lijkt haast onmogelijk, onmogelijk in velerlei opzicht. Hoe moeilijk toch is het ditmaal niet voor onze kerkelijke vieringen, die wij steeds pleegden te houden in de avond- of nachtelijke uren. Het was altijd het feest van het licht, waardoor zooveel wijding werd verkregen. Het kardinale punt is dit jaar wel, dat de meeste menschen niet in stemming zijn om Kerstfeest te vieren. Het Kerstfeest immers is het feest van het Eeuwige Licht en van den Vrede. Hoe kan dat licht tot ons doordringen in deze tijden van leed, zorg eii volslagen duisternis. Hoe kan men dan nog spreken van het feest van het licht- Wij spraken ook van vredefeest. Het is in onze dagen wel zeer moeilijk om in de kracht van de Kerstboodschap te gelooven. Duizenden jaren lang heeft men het den volkeren verkondigd: Eere zij God, en Vrede op aarde, in de menschen een welbehagen. Vrede op aarde- Hoe ver lijkt ons thans het vredesideaal. Door de eeuwen heen is er strijd ge weest. Sedert de geboorte van Christus is er vrijwel geen generatie menschen geweest, die den oorlog niet hébben gekend. En de oudere generatie onder ons beleeft thans voor de tweede maal dit verschrikkelijk gebeuren. Vrede op aarde... Vrijwel in de geheele wereld wordt strijd gevoerd. En toch nadert het Kerst feest weer en zal weldra opnieuw de Kerstboodschap tot de volkeren klinken: Ziet, ik verkondig U groote blijdschap, want heden is U geboren de Zaligma ker... Sedert de geboorte van Christus is er vrijwel geen generatie menschen ge weest, die den oorlog niet hebben gekend. En de oudere generatie onder ons beleeft thans voor de tweede maal dit verschrikkelijk gebeuren. Vrede op aarde... Vrijwel in de geheele wereld wordt strijd gevoerd. En toch nadert het Kerst feest weer en zal weldra opnieuw de Kerstboodschap tot de volkeren klinken: Ziet ik verkondig U groote blijdschap, want heden is U geboren de Zaligma ker... Is die Goddelijke geboorte dan toch te vergeefs geweest? Vrede wilde hij brengen onder de menschen en de mensheid heeft sedert de geboorte van den Christus niets anders gedaan dan strijd voeren, bloedige strijd. En toch: vrede op aarde. Het is moeilijk om in dien vrede te gelooven, en toch moeten wij het. Want de Godsvrede, die in de boodschap werd verkondigd, had een veel diepere be- teekenis, zij gaf ons een innerlijke vrede. De ware vrede is dan ook geen mate- rieële, docht een geestelijke. Een vrede, die van uit eigen hart moet beginnen en die wij moeten uitdragen. Dit is de deugelijke basis, waarop wij ook dit jaar rustig het Kerstfeest, het Vredefeest, het feest van het Licht kunnen vieren. Want door de dikke duisternis van dezen dagen dringt toch het Goddelijk licht tot ons door, een licht, dat niet aan bepalingen is gebonden en dat schijnt als een troost in dezen bangen tijd. Wanneer wij het oog op dit licht gericht houden, dan deren ons de zorgen van deze dagen niet, dan boezemt het ons geen vrees in, dat miljoenen menschen tegenover elkander staan om elkaar te vernietigen. Dan krijgen wij de kracht ons lot te dragen, dan hooren we in de verte de vredesklokken reeds luiden. De menschelijke samenleving in onze dagen is een carricatuur van wat het we zen moet: haat, tweedracht, nijd. Wie echter z'n best wil doen om deze samen leving te verbeteren, bedenke, dat het verkondigen en uitdragen van de Gods vrede het eenigste middel is, om daarin verandering ten goede te brengen. We moeten dan niet beginnen bij anderen, doch bij onszelf. Daaraan worden wij telkenjare tijdens 't Kerstfeest weer herinnerd en daarom heeft het Kerstfeest ook dit jaar een taak aan ons allen te vervullen. Hét is al leen maar de vraag, of wij dit begrijpen willen en of wij die taak willen vervul len. Een eerlijk pogen daartoe zal slagen en succes hebben. Het licht schijnt in de duisternis; het blijft schijnen als een gids op den levensweg, hoe donker die weg dikwijls ook is. Als we dit licht blijven volgen op onzen levensweg, dan zal het einde goed zijn. Dan hebben wij iets begTepen van dien Godsvrede, die weldra weer opnieuw over heel de aarde zal worden verkondigd. En dan kan er zelfs dezen donkeren tijd nog iets goeds geboren worden. Moge dat goede spoedig tot de menschen doordringen. Dan hebben wij iets begre pen van dien Godsvrede, die weldra weer opnieuw over heel de aarde zal wor den verkondigd. En dan kan er zelfs uit dezen donkeren tijd nog iets goeds geboren worden. Moge dat goede spoedig tot de menschen doordringen. Dan zal de Godsvrede ins taat zijn om ook een wereldvrede tot stand te brengen. Een vrede met het zwaard tot stand gebracht, kan nooit duurzaam zijn. De ware vrede gaat bo ven oorlogsrumoer en strijd uit. Moge dien vrede ons aller deel zijn in deze da gen. De Widt en Augustientje deden niet voor elkaar onder. leven. De winteraccommodatie bij ga rage Stam is niet meer beschikbaar door uitbreiding van de werkzaamheden van het bedrijf. Nu is het fonds naarstig op zoek naar vervanging. Ook liet hij we ten uit te kijken naar de opening van het nieuwe sportcomplex en zwembad aan de Dalweg. "We hopen in het seizoen 1991 - 1992 daar gebruik van te kunnen maken," aldus Bosman. August de clown wilde een handteke ning van de voorzitter. "U bent toch die voetballer, Johnny Bosman?" August heet eigenlijk Augustientje, maar dat klonk nergens naar in het cirus, vond het 44-jarige meisje, zoals ze zichzelf noemde. Daarom had Augustientje be sloten voortaan als August door het le ven te gaan. Compleet met ruitjespak, enorme schoenen en een koffer vol trucs, oogstte August veel succes. Niet alleen de kinderen, ook de volwassenen konden smakelijk lachen om de brutale grappen van de clown. Onder de aanwezigen waren behalve burgemeester J. de Widt en zijn vrouw, ook oud-burgemeester en oprichter van het fonds, de heer Bentinck en zijn vrouw aanwezig. August vervaardigde ter plekke ambtsketens" uit ballonnen Voor de notabelen. Voor mevrouw De Widt werd een bosje bloemen tevoor schijn getoverd. Mevrouw Bentinck werd bijna vergeten, maar kreeg op de valreep een winegum. Burgemeester Hans de Widt - met zijn nieuwe ambtsketen - blikte vooruit op het jubileum in 1991. Dan bestaat het Bentinck Fonds twintig jaar. Volgens hen heeft het Bentinck Fonds het zover kunnen brengen door de tomeloze inzet van bestuur en vrijwilligers. "Daarmee staat en valt een organisatie als deze," aldus De Widt. Hij noemde de manier waarop het bestuur de subsidie-aan vraag had ingediend, heel origineel. August verzekerde de burgervader ech ter dat zij die aanvraag toch echt op ei gen initiatief had gedaan. Een tonnetje subsidie vond De Widt wat teveel van het goede. "Maar we proberen steeds het Bentinck Fonds van inkomsten te verzekeren," zei hij, doelend op de NCRV-quiz Heer en Meester, waar Soest weliswaar won, maar niet genoeg punten haalde om in de (halve) finale te komen, waar de geldprijzen te winnen waren. Augustientje sprong naar voren met een tweede langwerpige ballon met aan het eind een grote krul: "U bent nog maar zo'n kersverse burgemeester, u kunt vast wel een toverstafje gebruiken." In samenwerking met de korpsen van Baarn en Amersfoort nam de Soester politie in de nacht van vrijdag op zater dag deel aan een regionale alcoholcon trole, waarbij ook de rijkspolitiekorp sen van Bunschoten, Leusden en Wou denberg en de Koninklijke Marchaus- see meewerkten. Er werden op diverse punten automobilisten aangehouden: aan de Barchman Wuytierslaan 56, aan de Birkstraat 58, in Baarn en Bunscho ten elk nog eens 92 en 90. In totaal ble ken er vijf bestuurders te zijn die te veel gedronken hadden. In Soesterberg zijn twee nieuwe kasten met plattegronden geplaatst. Ze staan op de Amersfoortsestraat, vanaf Utrecht ter hoogte van de uitvoeg- strook naar Soesterberg, en op de Amersfoortsestraat, vanaf Amersfoort ter hoogte van v.m. Kinabu en gemeen tegrens Amersfoort/Soest. Een derde kast met plattegrond wordt binnenkort geplaatst aan de Van Weerden Poel- manweg uit de richting Soest ter hoogte van de basis. De vierde kast zal eind 1991 geplaatst worden aan de Richelleweg nadat de af slag van de Rijksweg A28 gereed is. De index met de namen van de Soester- bergse bedrijven zal zo spoedig moge lijk aangebracht worden. Nieuw aan deze kasten is dat de totale plattegrond van de gemeente ont breekt, maar dat het dorp Soesterberg op de plattegrond "opgeblazen" is. Verder is er een kaart van de regio aan gebracht. adviseurs hypotheken vastgoed assurantiën A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 SOEST Krommeweg Rustig gelegen middenwoning met grote tuin en een moge lijkheid voor een garage. Ind.: entree, kelderkast, toilet, woonkamer, open keuken. Verd,: 3 slaap kamers en badkamer met ligbad, vaste wastafel en 2e toilet. Bergzolder met dakraam, bereikbaar via een vlizotrap. Gevraagde koopsom f 169.000,- SOEST Theo Dobbehof Geschakelde middenwoning met vrije tuin en berging. Indeling: entree, toilet, woon kamer met open trap naar boven, eikenhouten keuken met gasfornuis en koel- vries- combinatie en v.v. een Close- in boiler. De gehele begane grond is v.v. een plavuizen vloer. Verdieping: grote overloop, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste wastafel en 2e toilet. Vaste trap naar de zol der met een grote 4e kamer. Het geheel verkeert in perfecte staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 179.000,- LIDNBts4 SOEST Kerkpad ZZ Vrijstaand woonhuis met schuren en mooi aangelegde zonnige tuin op ca. 1000 m2 grond. Indeling: grote kelder, entree, zitkamer, grote keuken en bij keuken, toilet en douchecel. Verdieping: grote overloop, 3 slaapkamers, zolder met vaste trap. Gevraagde koopsom f 339.000,-. SOEST Waldeck Pyrmontlaan 2 percelen bouwgrond nabij het centrum gelegen in een rustige woonomgeving. Perceel 1groot ca. 760 m2 Gevraagde koopsom f 267.500,- Perceel 2: groot ca. 715 m2 Gevraagde koopsom f 262.500,- Poepquiz moet commissieleden van ongelijk overtuigen "Wanneer negentig procent van de to tale oppervlakte van het woongebied tot schoongebied wordt verklaard, is het volgens ons onlogisch en onrede lijk om de resterende tien procent tot vuil gebied te degraderen." Dat zeg gen de bewoners in Soest Zuid van de Van Beuningenlaan en de Bartolotti- laan. Zij hebben in een brief aan de ge meenteraad de fracties gevraagd nog eens over het honaepoepprobleem na te denken en niet 'de domste beslissing van het jaar te nemen'. De actievoerders vinden het onzin dat bij hen voor de deur de hondenbezitters de uitwerpselen van hun kwispelende viervoeter niet hoeven op te ruimen, en dat er in het grootste deel van Soest door een controleur op toe wordt ge zien dat dat wel gebeurt. Eén van de bewoners, de heer Smak man van de Van Beuningenlaan, pro beert via een geheel nieuwe methode de commissieleden van hun ongelijk te overtuigen. Hij heeft zelf een poeptest bedacht, met daarin een aantal stellin gen waar men zich in kan vinden of niet. Hij zegt zich te realiseren dat dit een vrij onorthodoxe manier is, maar dat zijn respect voor de commissieleden zal toe nemen wanneer ze zijn stellingen willen ontkennen of bevestigen. Hij heeft de testen aan wethouder Mieke Swinkels gestuurd, met het verzoek of zij ze aan de commissieleden wil geven. In de be geleidende brief zegt Smakman dat de formulieren zelfs anoniem terugge stuurd mogen worden. J. Smakman legt de commissieleden onder meer de volgende stellingen voor. 'Het is sociaal overlast te concen treren bij een minderheid'. 'Het is een verbetering om de goede honde-eige- naar (de opruimer) naar de Van Beu ningenlaan te sturen om daar de boel te vervuilen', 'Het is goed ruzie te provo ceren tussen verschillende straten in een wijk' en 'De gemeente mag natuur lijk een duidelijk slecht plan introduce ren, als ze maar beloven dit na de ramp en na een jaar te evalueren'. Onder aan zijn quiz zet Smakman dat als de raads leden meer dan drie vragen met juist hebben beantwoord, ze het formulier aan hem mogen retourneren. Wanneer dat echter niet het geval is, venvacht hij dat ze daar naar zullen handelen en dus niet met het poepbestrijdingsplan zul len instemmen. De brief van de bewoners van Soest Zuid ging vergezeld van een handteke ningenlijst, waarop ook de bewoners van de Bartolottilaan en de Van Beu ningenlaan, wiens percelen niet aan de poepzone grenzen, laten weten het niet met de gang van zaken eens te zijn. di t/m za 11.00-20.00 uur zondag 14.00-20.00 uur maandag 13.00-20.00 uur vrijdag koopavond LET OP GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN I.V.M. DE FEESTDAGEN 1e Kerstdag 14.00-18.00 uur 2e kerstdag 11.00-20.00 uur Banden retour vóór 17. OO uur 1 jan 1991 14.00-18.00 uur Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155 -1 23 40 Telefoon 02155 -1 23 40

Soester Courant | 1990 | | pagina 5