zijn zevenduizend zwerfkinderen Ren Zn Jé koopt een vrijstaand maar wat is vrijheid als die ophoudt bij hev h'ek' PCT Met 'n NVM-irlkël SBC koop je zonder oïge Tijdig begrip kan veel ellende voorkomen Soest inenkoor |È?fké (claj;ririifkuriv: 30IOÖÓ'ila'tc- yifflhilhjitëh PAGINA 12 VRIJDAG 28 DECEMBER 1930 Stichting stat t landelijke inzamelingsactie SOESTER COURANT PAGINA 13 Verboden vuurwerk Vorige week dinsdag kwam bij de poli tie het bericht binnen dat een aantal winkeliers in Soest rookbommetjes ver kochten. Vuurwerk valt onder de wet gevaarlijke stoffen en daar moeten win keliers een vergunning voor hebben. Om hoeveel verkooppunten het gaat, is nog niet bekend. Grote sieradenbuit Duizenden guldens aan sieraden werd vorige week buitgemaakt bij een in braak in een woning van het Park Vre dehof. Het slachtoffer, de 65-jarige be woonster, deed vorige week dinsdag aangifte van de diefstal van gouden en zilveren ringen, colliers, een medaillon, gespen en een horloge. Verkeerscontrole Bij een verkeerscontrole vorige week dinsdag in Soesterberg kregen vier au tomobilisten een bekeuring. Er werd snelheid gemeten op de Kampweg en op de Banningstraat. De top op de Kampweg bedroeg 67 kilomter, op de Banningstraat 73 kilometer. Op beide punten is 50 de maximum snelheid. 126 voertuigen passeerden de radar. Stadslicht verraadt jonge Soesterberger Een 21-jarige Soesterberger kreeg vori ge week vrijdagavond een proces-ver baal omdat hij een auto bestuurde zon der rijbewijs en vervolgens een valse naam opgaf. De man viel de politie op, omdat hij met stadslichten aan over de Amersfoortsestraat reed. De jongeman had geen papieren bij zich en de politie ging met hem naar huis. Daar bekende hij dat hij geen rijbewijs had en een valse naam had opgegeven. De eigenaar van de auto wist niet dat de Soesterberger er met zijn auto vandoor was, maar ziet af van aangifte. Inbraak Koningsweg Bij een inbraak in een bedrijf aan de Ko ningsweg werd, nadat de inbreker de hele boel overhoop gehaald werd, een bedrag van maar liefet één gulden tien aan kleingeld gestolen. De buitendeur werd geforceerd en op de bovenverdie ping werden kasten opengebroken. Blijkbaar was de indringer alleen uit op contant geld. Inbraak flat Smitsweg Zondagnacht werd er ingebroken in een flat aan de Smitsweg. De 67-jarige be woner van de woning op de derde ver dieping deed aangifte. Hij mist twee honderd gulden. De dief is via het bal kon en een raam binnengekomen. Inbraak Talmalaan Een 55-jarige bewoner van de Talma laan deed aangifte van diefstal uit zijn woning. Uit zijn slaapkamer werd maandagnacht een nog onbekend aan tal sieraden gestolen. sloopwerken Jedrijf TEL 15114 vrienden en 3EDRIJF slefoon 1 92 98 rfefoon 1 28 47 >werkers In ons land leven 7.000 kinderen op straat. Ze hebben geen thuis en slapen in spoorwegwagons, slooppanden, parken en onder bruggen. Slechts een derde van hen zwerft door de grote ste den. Tweederde moet juist buiten de randstad gezocht worden; letterlijk van Groningen tot Maastricht. Het probleem van zwerfkinderen is nieuw. In 1985 waren ze er nog nauwe lijks. Kerst 1990 zijn het er 7.000. De verwachting is dat dat aantal in de ko mende vijfjaar nog spectaculair zal toe nemen, wanneer er op korte termijn niets wordt gedaan. Er zijn, verspreid over het gehele land, zeker vijftien pen sions nodig, waar de kinderen kunnen worden opgevangen. Ze leren daar een vak en leefregels, zodat ze daarna op ei gen benen kunnen staan. De overheid heeft het probleem nog nauwelijks onderkend. Voor deze groep bestaan geen voorzieningen. Bij de opening van de eerste van de nood zakelijke vijftien pensions, 20 decem ber j.1. in Amsterdam, kondigde minis ter mevrouw drs. H. d'Ancona van WVC aan, dat zij en staatssecretaris A. Kosto van jusititie in februari met een beleidsnota zullen komen. Daarop vooruitlopend heeft de minister de Stichting Pensions, die zich het lot van de zwerfkinderen aantrekt, 500.000 gulden geschonken. In totaal is er voor de vijftien pensions een startkapitaal van circa 20 miljoen gulden nodig. Actie Onder het motto 'Zwerfkinderen in Ne- of nauwelijks afhankelijk is van over heidssubsidie. In tegenstelling tot wat vaak wordt ver ondersteld, komt negentig procent van de zwerfkinderen uit Nederlandse ge zinnen. De oorzaken voor het zwerven lopen uiteen, maar niet zelden liggen drankmisbruik van de ouders, kinder mishandeling of uiteengevallen gezin nen ten grondslag aan het zwerven. Mislukking op school of in het kinderte huis zijn andere veel voorkomende oor zaken. derland, dat kan toch niet', is de Stich ting Pensions met de openstelling van bankrekening 6954.12000 een actie be gonnen, die inmiddels reeds meer dan een miljoen gulden heeft opgeleverd. Het bedrijfsleven heeft daarnaast 220 stageplaatsen beschikbaar gesteld om zwerfkinderen kennis te laten maken met een baan en hen werkervaring op te laten doen. Ook in de pensions zelf worden de kinderen aan het werk gezet. Het is de bedoeling dat elk pension zichzelf kan bedruipen en daardoor niet sen en relaties He' in- |i at algemene infor- i™ waarop alle be- 1 !irij» en Wj '"formatie. W°orde kinderen W&Q6I. zodat i,e, jl A'le< straatbeeld 'eca, ^exemplaar >pem '.de W kgroep van'o'nviJy aan de andig Mieke Swin- hebben 'hcnj,V)aar onder- ^OOr het leven Inbraak Fazantpad Bij een inbraak in een woning aan het Fazantpad vorige week donderdag nacht is een videorecorder, geld en een leren jas gestolen. Daarnaast is er een grote hoeveelheid c.d.'s buitgemaakt. De inbrekers hebben de woning geheel doorzocht. Ze kwamen binnen door een ruit in te slaan. De 27-jarige bewo ner deed hiervan aangifte. Autoradio voor tweede keer gestolen Vorige week dinsdag werd een 55-jari- ge bewoner van de Gerrit van de Veen- straat voor de tweede keer in een maand tijd slachtoffer van een inbraak in zijn auto. Op 7 december werd uit zijn auto zijn radiocassetterecorder gestolen. De Soester had koud een nieuwe in zijn au to geplaatst of deze werd weer gestolen. Politie getuige van ongeluk spookrijder De politie was vorige week vrijdag ge tuige van een ongeluk dat door een spookrijder werd veroorzaakt. De 64- jarige man uit Utrecht reed in de rich ting Zeist en draaide bij het kruispunt Amersfoortsestraat-Van Weerden Poelmanweg de linkerweghelft op. Een tegenligger, een 37-jarige man uit Soest, kon hem daar niet meer ontwij ken en de twee auto's botsten op elkaar. De politie was direct ter plaatse: een surveillance-auto reed op de andere weghelft. Beide mannen kwamen met de schrik vrij. De auto van de man uit Utrecht moest worden weggesleept. De bestuurder bleek te hebben gedronken. Ook in uw omgeving kan het voorkomen Reageer: (030) 33.15.49 V.P.C., Antwoordnummer 9089,3500 ZA Utrecht MAKELAAR stukje buitenland aan vast te knopen? misch-mineraalrijk water aangeboord. De Belgische Ardennen en de Duitse De basis voor Thermae 2000 bestaat Eifel met hun uitgestrekte natuurpar- uit drie bronnen. Twee daarvan leve- ken en karakteristieke plaatsjes zijn ren het thermaalwater voor de bin- vlakbij. nen- en buitenbassins. De derde bron nni rcMfljLJ'pN zorgt voor tintelfris drinkwater. «J MoHiNkEU belang hecht aan een gezonde Lekker uitwaaien in Limburg is buiten geest in een gezond fichaam, vindt bij het hoofdseizoen erg aantrekkelijk. De Thermae 2000 alle voorzieningen om prijzen voor overnachting liggen dan aan deze behoefte te voldoen. Dit voor gunstig. Bovendien heeft u het rijk Europa unieke complex is bestemd vrijwel alleen. U kunt kennis maken voor wie zich ervan bewust is wat met het authentieke Limburg, zoals het totale ontspanning betekent voor li- vroeger was en nu is. Die ongeëve- chaam en geest. Voor wie de heilzame naarde Limburgse inslag vindt u ook werking van warm mineraalrijk water terug in de vele restaurants en in het wil ondergaan, uitgebreide café-wezen. Spijshuizén Mmmrii iirtp met culinaire hoogstandjes keht Lim- burg in overvloed. Liefhebbers van de Naast het gezonde en ontspannen haute-cuisine komen er even goed aan badplezier is een bezoek aan Thermae hun trekken als zij, die op zoek zijn 2000 ook om andere rédenen de moei- naar regionale specialiteiten of lokale te waard. Het complex is ontworpen gerechten. Eén ding hebben alle Lim- door een driemanschap, bestaande uit burgse restaurants gemeen; de hoffe- een architect, een futuroloog en een lijke bediening en de originele am- beeldend kunstenaar*. Ze hebben er biance. De sfeer is er altijd zuidelijk en alles aan gedaan om het hypermoder- lichtvoetig; zowel de witte als de zwar- ne gebouw op een verantwoorde ma te brigade doet er alles aan om het u nier in het idyllische Limburgse land- naar de zin te maken en de rekening schap op te nemen. Zodoende is de valt mee. aanwezigheid van Thermae 2000 op HIEI1MAAI LlfA1EI1 ^auberg geheel éan het oog van INEllillflIlIJwfllEll passanten onttrokken. Pas als men het In het kuurbad Thermae 2000 kunt u kuurbad nadert, tekenen de gedurfde genieten van de weldadige invloed contouren zich af. Dank zij de bijzon van wat Moeder Aarde 40.000 jaar dere architectuur, de plantenpracht 2orgvüldig bewaarde: heilzaam, oer- van de hortus botanicus en het riante zuiver, warm mineraal water. In 1986 uitzicht óver het Qeuldal bezit het ge werd op de Cauberg bij Valkenburg in bouw een unieke sfeer, het hartje van Zuid-Limburg ther- ^/y||j[Mj| PVahiide-vormige complex is op- gebouwd uit drie verdiepingen en vier llfifej vleugels, waarin zich een compléét Kijkje in één van de vleugels van 1 Thermae 2000. In dit complete kuur- I I bad kunt u lichamelijk en geestelijk I I ontspannen in heilzaam, oerzuiver, j warm, mineraalrijk water. rapeuten paraat. Bezoekers kunnen op medische indicatie een afspraak ma ken voor een behandeling in het thera- peuticum. Tot de mogelijkheden beho ren: medicinale baden, drink- en inha- latiekuren, pakkingen en baden. Voorts worden er klassieke of bijzondere mas sages gegeven. Een hongerig gevoel kunt U wegne men in een van de 'restaurants. Daar onder een "nat" restaurant, waar de druipnatte badgast kan plaatsnefneb ih verwarmde stoelen. In de restaurants worden gezonde, smakelijke gerechten geserveerd, bereid van verse produk- ten. Bepaalde gerechten worden op lage temperatuur bereid, waardoor malsheid en voedingswaarde bewaard blijven. In het saunalandschap en het gymnasion bevindt zich een sappen- bar. Tot slot mag de meditatie-ruimte in de tóp van het pyramide-vbrmige ge- boüw niet onvermeld blijven. Typisch landschap in Zuid-Limburg; eeuwenoude bebouwing omringd door rust, ruimte en bronsgroen eike hout. speciaal voor lezers van deze kr3ni is samengesteld door de VW Limburg. Thermae 2000, de drie deelnemende Best Western hotels in Maastricht, Val kenburg en Epen en het Nederlands Bureau voor Toerisme. Het arrangement duurt drie dagen met twee overnachtingen. Inbegrepen zijn een welkomstdrankje, twee overnach tingen met ontbijtbuffet, twee viergan gen diners, toegangsbewijs Thermae 2000, inclusief een mineraal drankje, gratis entree Casino Valkenburg en de "Thermae-Best Western" informatietas met gratis extra's voor een luxe ver blijf. Prijzen, afhankelijk van het hotel, tüssèh de 239 èn 299 gulden. kuuraanbod bevindt. De basis bestaat uit de onderling verbonden binnen- en buitenbaden met het heilzame, dertig graden warme thermaalwater. In de wanden van de baden (waaronder een aantal whirlpools) zitten buisjes, die het water met enige kracht op het lichaam "masseren". Het saunalandschap van Thermae 2000 is het grootste van Europa. Het omvat zes biokhütsauna's, twee euca lyptuskamers, eeri Turks bad en een zes meter hoog Romeins stoombad. Voor boekingen kunt terecht bij de VVV Limburg, telefoon: 04406-15959. Voor het aanvragen van nadere infor matie küht u gebruik maken van on derstaande bon. SaUbagasten, die het aandurven een ijskoud emmertje water over hun li chaam te gieten, kunnen op een knop drukken waarha een "automatisch" emmertje zijn inhoüd óver de tillende gast kiepert. Na het baden kan de gast kiezen tiissen actieve ontspanning in het sportcentrum of passieve ontspanning ih het solarium. Van de zonnebanken IH het saunalandschap kunt u vrij ge- brliik maken. Voor de geestelijke en lichamelijke begeleiding vah dè gas ten, staat een uitgebreid team van ónder bleef psychologen eri fysióthe- Deze winter kunt u gebruik makén vah eeri gezond kuurarrangerrient, dat Gezelligheid troef in Limburg, zoals hier op een Maastrichts terras. Graag informatie omtrent het kuut-arrahgedieht Thermae 2000 zerideh aan: Naarri: Adres: Postcode en woonplaats: Deze bon in een ongefrankeerde ehvelóppë zenden één: Aktie Arrangementen in Linibürg Antwoordnummer 406 2260 KA Leidscheridam Of u nu kiest voor de noordelijkste punt van Limburg of het zuidelijkste hoekje overal proeft u die aparte sfeer, die de provincie zo kenmerkt. De Lim burgse atmosfeer is heel anders dan

Soester Courant | 1990 | | pagina 13