•r Sè -jaspcr nieuws qPUóhOCK Walt Disney's 'Pollyanna' in C-drie Reis door Europa met Lambertus van de Kooij Theater-musical Cursus voor jongeren in de Boemerang JQ Vanmiddag in C-drie Nieuwe cursussen bij Vrouw Werkwinkel 06-11 Filosofie in het dagelijks leven Auto-inbraken GGD waarschuwt Bulgarije gangers NU KORTINGEN TOT 50%. (12) Augua Gate Italië Aanleg fietspad in Korte Duinen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursussen in 1991 De Boemerang rond Oud Nieuw Nieuwjaarsreceptie ANBO Soest Brommer gestolen Filmhuis: 'Shuttlecock' Jumpin' Arnold The Black Jacks vraat aandc Commiss VRIJDAG 28 DECEMBERJ990_ SOESTER COURANT PAGINA 4 VRIJDAG Centrum (Cultureel Expositie De laatste expositie van dit jaar wor^ gehouden door onze cursisten van oe zeefdrukcursus. Ieder jaar wordt een zeefdrukexpositie gwe.»*"-- stees weer andere werkstukken dte te koop worden aangeboden. zijn er opvallend veel fotografische zeefdrukken aanwezig, maar °°k- oe 'gewone' zijn volop present. De exp santen zijn: Esther Faber Olav Cassan - der, Pieter Redel, Irma Nyhuis, Chnst Gilsing, Caroline van Dijk, Piet van teren, Jan van Delft, Harold de r« Wim van Es en Ineke Bonihof. De cent van deze cursus is Paul de ts.c Het Witte Café van C-drie dient a positieruimte, terwijl sommige \- santen zoveel werk willen tonen-t wel eens wordt uitgeweken nó- trappenhuis en de gang naar dfnt theek. We streven ernaar p§ng exposities te houden met uitzi er van de zomervakanties. We aan ook naar een grote vcrscheidima- werken te tonen van kunsteivoor teurs en cursisten. We vin&ultu- ieder een plaatsje moet zijtak wel reel centrum, hoewel er tvaliteit eisen worden gesteld aardering van het werk. Er wordt v bezoe- uitgesproken door de toist naar kers of door hen die (fen, maar een tentoonstellingkorn. ook voor kritiek staar volgende In het jaar 1990hebbianuari de exposities georganisnart, in fe- foto's van Wil en VLyda Dirk- bruari was ei keranandzaad en sen en schilderijen ea de Waard Nellie van Steenbfchilderijen in exposeerde in mand voor zeef- acryl en april waten, maar dan drukcursisten. Cn hoeden ma- die van zijdesc) niei. Na de zo- ken toonden h'van Zwicht zijn mervakantie l!en metalen zien sieraden in grseptember. Ook van augustuihet werk van de in septembenaars. U weet het Poolse ama' schilderijen, hou vast nog wfP turen en schitte- ten beelddth Gor toonde in rend kerf" en pasteltekenin- oktober .'ic Hehenkamp. Bij gen ^anpOftien de draaiende deze ejpgat, waar vooral zo- objecte'f geboeid werden. In veej kP ruimte voor twee le- nover'groep Soest, Wim Pin den ,erg en de december- en foor de zeefdrukcursis- map tenieuwe jaar zijn er weer ^Hifexposities te verwachten, m;keningen en schilderijen wi S.W.O.S., sieraden van V» Broek uit Hoevelaken en losities door Elly Land- 4aarn. We houden u op de isneyfilm W .s bijna ten einde en de laatste h activiteit is een film voor jong W 'Pollyanna' hoort in het rijtje ver Twist, Dr. Dolittle, My Fair t Christmas Carol enz. "Pollyan- r gemaakt door Walt Disney en dat f. /oor amusement, mooie beelden n leuk verhaal. film wordt Nederlands onderti en Engels gesproken. Toch is de geschikt voor alle leeftijden, want verhaal spreekt voor zich en is ge- t Jckelijk te volgen. Ook voor volwas- aen is de film heel onderhoudend. us, als u zin hebt om te komen, denk ooral niet dat u de enige volwassene in 1 je zaal bent. De film is uitzonderlijk 1 tang, van het filmverhuurbedrijf heb- Iben 'we in eerste instantie 100 minuten /opgekregen. Er zijn in ieder geval drie spoelen van ongeveer 45 minuten. Afhankelijk van de stemming in de zaa I en het uithoudingsvermogen van vooral de jongere kinderen worden 1 ot 2 pau zes ingelast, waarin voor de kinderen een glaasje limonade klaar zal staan. Het is daarom van te voren niet precies aan te geven hoe laat de film zal zijn af- gelopen. 'Pollyanna' wordt gedraaid op december en begint om 15 00 uur. De toegang is f 2,50 voor kinderen en volwassenen. Reserveren is gewenst. Kinderbios Het kinderfilmhuis van C-dne loopt nu "l «er drie jaar naar onze volle tevre denheid Iedere veertien dagen wordt een kinderfilm gedraaid voor kinderen van 4 tot ongeveer 12 jaar. Bij iedere film wordt een geschikte leeftijd aanbe volen want natuurlijk is met tedere film leuk voorde oudere jeugd, of juist weer niet geschikt voor de kleintjes. (AI was het alleen al vanwege de ondertiteling). Het afgelopen jaar hebben in de kinder bios de volgende films gedraaid: Prins Baiaia en de zwarte prins, Foxy de vos, Sinbad de zeeman. De molenaars knecht en het katje De muzikale oli fant De prinses en de beer, Run wild, run free, De dief van Bagdad, Benji, Cat Htv Rik de Smid' Marischka en het wolvenkasteel, Vakantie bij de bos wachter, De Notenkrakersuite en als laatste Pollyanna. Open-lesweek cursussen Eind januari vinden alweer de laatste lessen plaats van de najaarscursussen. Dit seizoen is weer omgevlogen. Maar mensen die door willen gaan kunnen begin februari weer starten met de voorjaarscursussen. Het nieuwe sei zoenstart n.1. in de week van 4 t/m 8 fe bruari Wilt u in het voorjaar ook een van onze cursussen volgen dan bieden wij u de mogelijkheid aan om tijdens onze open-lesweek alvast een kijkje te komen nemen bij een van onze cursus sen Deze open-lesweek is van maan dag 14 t/m vrijdag 18 januari. Wilt u in deze week langskomen dan vragen wij u eerst contact op te nemen met de admi nistratie over de begintijden van de les sen e.d. Wordt verwacht: t/m 7 januari: expostie zeefdrukken 28 december: kinderbios: Pollyanna y> Eind januari/begin februari starten de nieuwe cursussen van de Vrouw Werkwinkel in Amersfoort, Veenen- daal en Zeist. Voor die tijd kunnen werkzoekende vrouwen zich aanmel den voor de volgende cursussen: Cursus banen- en beroepen-oriën tatie voor: - herintredende vrouwen; - vrouwen in de ziektewet/WAO; - vrouwen in de bijstand; - Turkse vrouwen (Soest). Cursus loopbaanbegeleiding voor vrouwen met een middelbare of hogere beroepsopleiding: - cursus oriëntatie in de techniek; - cursus oriëntatie eigen bedrijf (I); - cursus voor startende ondernemers (H). Aanmeldingsformulieren zijn telefo nisch verkrijgbaar via het informatie centrum van de Vrouw Werkwinkel. Bij deelname is inschrijving bij het ar beidsbureau verplicht. De inschrijving sluit begin februari. Inlichtingen: Vrouw Werkwinkel, Breestraat 59-61, 3811 BH Amers foort, tel. 033-614737 (tot 7 januari ge sloten). Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: maand januari: expositie cursisten- werk; cursisten teken /schilderen van S.W.O.S., cursisten edelsmeden in C-drie 10 januari: Liesbeth List met "List Omstreken" 11 januari: kinderbios: Sammy de slim me zeehond 17 januari: Cabaret Pappenheim met "Winnetou's testament 19 januari: jeugdtheater Aad Wieman met "De tovenaarsleerling" 20 januari: jazz: Stablemates 25 januari: kinderbios: De appelbollen bende 27 januari: Open Huis C-drie Pro memorie Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 - 17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant 'Filosofie kan heel praktisch zijn. Een fundamentele vraag als 'Wie ben ik?' heeft alles te maken met het dagelijks leven', zegt de School voor Filosofie. In de lesstof van deze school staan veel uit spraken van wijzen uit diverse oude tra dities. Deze school roept cursisten op om die uitspraken dageljks te toetsen in de praktijk. Tijdens de les is er gelegen heid om ervaringen uit te wisselen. Feit is dat veel filosofen, wijzen en kun stenaars belangrijke dingen gezegd hebben over het dagelijks leven. Bij voorbeeld over luisteren, over keuzen maken, ontspannen en over concentre ren. De School voor Filosofie put voor namelijk uit Oosterse tradities, maar ook uit de woorden van Jezus, Plato en Shakespeare. In januari is deze school een jaar in Utrecht en begint een nieuwe cursus. Er zijn lessen op maandag-, dinsdag- of woensdagavonden, naar keuze. Aan vang: 7,8 of 9 januari 1991. Tijden: van 19.30 tot 22.00 uur. Plaats: Stichtse Scholengemeenschap voor MBO, Laan van Puntenburg 2, Utrecht, (te lopen van het Centraal Station/ruime par keergelegenheid). Twaalf lessen kosten f 100,- (incl. koffie of thee). Inschrijven kan telefonisch: 030-515585, of 03464-1562. Deze nummers zijn ook te bellen voor nadere inlichtingen. Op dinsdag eind van de middag en vroeg in de avond werden auto's die ge parkeerd stonden aan de Smitsweg, Va leriaanstraat, Veenbesstraat, Joh. Post- straat, Van Hamelstraat en Jan Tijssen- hof opengebroken en leeggeroofd. De politie vermoedt dat het hier om één da der gaat die aan zes auto's vernielingen heeft aangericht. De meeste mensen kennen Walt Disney van de vele tekenfilms en stripverhalen. Maar Disney heeft ook een aantal speelfilms gemaakt, waarvan Pollyanna er een is. Door critici werd Pollyanna als de beste Disneyfilm in het romatische genre beoordeeld. Een extra lange film voor in de kerstvakantie, op 28 decem ber. Het vrolijke Weesmeisje Pollyanna wordt door haar rijke tante geadop teerd. Maar tante is heel erg streng en ze speelt de baas over iedereen in het dorp. De mensen durven haast niet blij en vrolijk te zijn uit angst voor de strenge tante. Maar Pollyanna weet daar alle maal niets van en gaat gewoon haar gang. Daardoor leren de mensen weer ergens om te lachen. Zelfs haar tante en die aardige dokter worden door het zonnige weesmeisje blij en gelukkig. Aanvang: 15.00 uur. Toegang f 2,50, De Geneeskundige Hoofdinspectie heeft de GGD-Eemland ingelicht over het voorkomen van erg veel Hepatitis A gevallen in Bulgarije. Deze epidemie heeft naar alle waarschijnlijkheid te ma ken met de slechte hygiënische omstan digheden op het gebied van voeding en sanitair. Wie van plan is om naar Bulga rije te gaan, kan zich beter kort voorver trek laten inspuiten tegen Hepatitis A en zich te laten voorlichten over hygië nische maatregelen ter voorkoming van voedselinfecties. Hiervoor kan men te recht bij de huisarts of de GGD. Voor het maken van een afspraak met GGD kan men bellen tussen 08.30 - 12.00 uur, tel. 033-618841. Wanneer deze maatregelen niet meer noodzakelijk zijn, zal daar weer bekendheid aan ge geven worden. DE VOORVERKOOP/UITVERKOOP IS GESTART. sportieve herenkleding MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit een serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie laat weer een heel andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rustiek uitzicht, waarin hij vaak de symbolen van het land heeft ver werkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid- Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, sprankelende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een ty pische Van de KooijstijT. En dat is ongetwijfeld de enige en beste ma nier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. In Italië is veel te zien. Mooi, nog mooier, het mooiste. Maar wat is dan het aller mooiste? Voor mij was dat de opera Aida, uitgevoerd in de openlucht, op een sub tropische zomeravond, in de arena van Verona. Maar dat is niet na te schilderen. Daarom maar het poortje dat we dagelijks passeerden van het appartement naar het strand. Naam van dit appartement "Augua Gate in goed Nederlands "Waterpoort". Op professionele wijze samen met an dere jongeren een muziek-theater spektakel bewerkstelligen dat op ver schillende podia uiteindelijk aan pu bliek getoond kan worden. Vanaf woensdagavond 6 februari om 19.30 uur start deze echte doe-cursus voor al die jongeren met of zonder groot ta lent die zich op het brede terrein van de 'showbizz' willen begeven. Wie zich aangetrokken voelt tot mu ziek, dans, zang en toneel of zich bezig zou willen houden met theatervormge ving van decor, kostuum tot grime of zou willen werken met audio-visuele middelen en licht en geluidstechniek, is met deze cursus helemaal op de juiste De verschillende facetten van 'theater maken' worden op professionele wijze begeleid doorervan mensen uit de thea ter, muziek en dansbranche. De cursus als totaal staat onder supervisie van Ro my Blaak, tevens stafkracht van de Boe merang te Baarn. Zij heeft een ruime er varing binnen de theaterbranche opge daan middels het meewerken aan ver schillende theaterproducties en tevens als regisseuse van enkele producties. Wie meer wil weten kan contact opne men met Romy Blaak van de Boeme rang, tel. 02154 - 11177. De cursuskos- ten zijn zes gulden per maand. De cur sus vindt vanaf 6 februari elke woens dagavond plaats van 19.30 tot 21.30 uur in Jeugd- en Jongerencentrum de Boemerang, Plataanlaan 1 in Baarn. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant De Rijwielpadenvereniging Gooi- en Eemland is begonnen met de aanleg van het fietspad Zandlaan - Maarschal- kersteeg. Dit pad loopt door het gebied de Korte Duinen en zorgt voor een fietsverbinding met het bosgebied Birk- hoven in Amersfoort. De Rijwielpa denvereniging heeft voor de aanleg een subsidie gekregen van de provincie Utrecht en van de gemeente Soest. Praktische Psychologie Drs. J.M. Römer, klinisch psycholoog en natuurgeneeskundige, wil iedereen graag de beginselen van praktische psy chologie bijbrengen. Is het bijvoorbeeld toeval of domme pech dat de één alles lukt en de ander niets? Geen van beide, maar wat het wel is hoort u tijdens deze cursus. Aanvang van de cursus: woensdag 16 januari van 20.30-22.00 uur, cursusa dres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Cursusprijs: 55 gulden, aantal lessen: 7. Homeopatie Wat is natuurgeneeskunde? Wat is ho meopathie? Wat is de betekenis van ziek zijn, gezond zijn en genezing vanuit het homeopatische principe? Dit zijn de belangrijke onderwerpen waarover ge sproken zal worden tijdens deze cursus. Verder wordt er praktische informatie gegeven over het op verantwoorde wij ze omgaan met eenvoudige ziektes. Aanvang van de cursus: maandag 18 fe bruari van 20.00-22.00 uur, Docente: Mevr. A. Dammers-v.d. Kant, Cursu sadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Cursusprijs: 45 gulden, aantal lessen: 5. Personal Computer Het leren werken met een Personal Computer is voor veel mensen een groot probleem. In deze cursus maakt men eerst kennis met de machine en het toetsenbord. Daarna wordt aandacht besteed aan tekstverwerking, spread sheet (rekenblad) en database (be standsbeheer). Aanvang van de cursus: woensdag 16 januari van 20.00-22.00 uur, Docent: de heer P. de Man, Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Cursus prijs: 140 gulden, Aantal lessen: 10. Leer bewerken In deze cursus worden elk jaar weer de mooiste kledingstukken, tassen en ap plicaties gemaakt van resten leer. Leer is een duur materiaal, maar als men er zelf iets van maakt valt het reuze mee. Enige handigheid op de naaimachine is wel nodig bij deze hobby. Materiaal is bij de docente verkrijgbaar. Aanvang van de cursus: maandag 7 ja nuari van 20.00 - 22.00 uur., Docente: mevr. A. Dijkema-Roks, Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Cur- susprijs: 45 gulden materiaalkosten, aantal lessen: 4. Pergamano Met speciaal perkamentpapier leert men wens- en sierkaarten, menu- en vi sitekaartjes maken. Ook broches en hangers naar eigen ontwerp. Alle beno digde materialen zijn tijdens de cursus te koop. Dit is een vervolgcursus die al leen geschikt is voor mensen die al eer der met dit materiaal gewerkt hebben. Cursusdata: de woensdagen 9 eri 23 ja nuari en 6 februari van 19.30-21.30 uur, Docent: de heer P. Vonk, Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Cur susprijs 40 gulden. Soft Furnishing Dit is een cursus waarin men leert met lapjes stof allerlei decoratieve dingen te maken om het huis mee te versieren. Het belangrijkste werkstuk is de gans, daarnaast is er gelegenheid genoeg voor eigen creativiteit. De docenten hebben o.a. patronen van allerlei vruchten, voor servetringen, placemats. Aanvang van de cursus: donderdag 17 januari van 10.15-12.15 uur, Docenten: de dames S. Smit en E. Prins, Cursusa dres: Muziekschool, Kerkplein 1, Cur susprijs: 30 gulden aantal lessen: 3. Voor informatie of inschrijving voor de ze of andere cursussen kan men terecht bij de Volksuniversiteit Soest/Soester berg, Kerkplein 1, tel. 22195. Het kan toor is tijden de Kerstvakantie gesloten. Vanaf 7 januari 1991 kan men weer elke maandag van 10.00-12.30 uur terecht. In het Baarnse jeugd- en jongerencen trum De Boemerang treedt op zaterdag 29 december de zes-mans formatie "Benkadi" op tijdens de laatste Le Groove-party "Global Rhythms" van dit jaar. De avond is gehuld in tropische sferen met opzwepende ritmes, een grootse dansshow en veel "African vi- bes". Op zaterdag 5 januari is er een nieuw jaarsparty met Le Groove, onder het motto "En nieuw zal het wezen". De avond staat dus bol van alles wat nieuw, origineel en spannend is. Inlichtingen: De Boemerang, Plataan laan 1, Baarn, tel. 02154-11177. De ANBO-afdeling Soest houdt op zondagmiddag 6 januari haar traditio nele nieuwjaarsreceptie in Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De zaal is geopend vanaf 14.00 uur. Iedereen is van harte welkom om met de ANBO een toost uit te brengen op een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar. Een 16-jarige jongen uit Soest deed vo rige week aangifte van de diefstal van zijn brommer. Hij had zijn Zwarte Puch Maxi, afgesloten en wel, neergezet bij zijn woning aan de Valeriaan straat. De diefstal werd in dinsdag gepleegd. V.V.V. nieuws ook op "Radio Soest" Donderdag 10.00- 10.15 uur. Presenta tie: Corrie van der Linde en Ronald v.d. Broek. Kabel 97, FM 105.09 Evenementen 1 januari 1991: St. Joriskerk, Amers foort, orgelconcert door Jan Mulder, 15.30 uur. 16 januari: Mozartjaar 1991, Toneel stuk "Amadeus" in Cultureel Centrum Boschlust, Boslaan 19, Zeist, Leven van Mozart aan het Weense Hof in de 18e eeuw. Bezoek aan Museum Oud Soest, Steenhoffstraat, Werken in oude tijd, Leven in vroeger dagen. Bodemschat ten, families, steedsnieuwe tentoonstel lingen o.a. hobby's en verzamelingen, Za - Zo geopend van 13.30 -17.00 uur. In Huizen, Bakkerij museum Schip- perstraat 5, open 27, 28, 29 december, 13-30 - 16.30 uur. Specialiteiten: Spe culaas, suikerharten en suikerbeesten. In Hotel Het Witte Huis, Birkstraat, Amersfoort, Lezing over Klassieke Ho meopathie en reïncarnatie door Ru- dolph Valentijn de Kwaadsteniet, vrij dag 18 jan. 1991, om 20.00 uur. In Flehite, Amersfoort, een tentoon stelling over vrijen en trouwen. Van 15.00 tot 18.00 uur, t/m 3 februari Be tekenis van het huwelijk en rolpatronen van die tijd, 10.00 - 17.00 uur, Za Zo 14.00 - 17.00 uur. Theater 28 december: In Paradiso Hank Wil liams Revisited, 21.30 uur. 30 december: Concertgebouw Am sterdam, Sylvester Concert, m.m.v. Marco Bakker, Strauss Orkest Boeda pest, 20.15 uur. 1 januari: Nederlands Blazer Ensem ble, 14.15 uur, Concertgebouw Am sterdam. 2 en 12 januari: In Stadsschouwburg Amsterdam, Ramses Shaffy zingt Frank Sinatra, 12.30 uur. 21 januari: Flamingo dansen met Sta- co Pena, in Carré Amsterdam, 20.15 uur. Kerst vakantie Tips: Muiderslot, Muiden, open 10.00 - 16.00 uur, Za gesloten, Zo 13.00 - 16.00 uur. Gevangenpoort, Buitenhof, Den Haag, 10.00 - 17.00 uur. Loevestein, Brakel, Za,Zo 13.00 - 17.00 uur. Madurodam, speciaal winter pro gramma, 9.00 - 16.00 uur. Rijksmuseum, Schilders van Venetië, Hollandse Meesters uit 18e eeuw. Paleis het Loo, Apeldoorn, Jachtslot Willem III en zomerverblijf Oranjes, open 10.00 - 17.00 uur. Kijkje in eigen winkel Van 8 tot 13 januari is er in de Jaar beurs Utrecht een beurs voor vakantie- en vrije tijd, V.V.V. Soest is daar aanwe zig. Museum Jaarkaart, verkrijgbaar voor 1991, geldig vanaf het eerste museum bezoek tot één jaar na die datum, prij- zen:volwassenen: 40 gulden, kinderen 15 gulden, 65-F 25 gulden. V.V.V. Nationaal Magazine winter- programma, een gids met evenementen in geheel Nederland. V.V.V. Soest wenst U een goed uiteinde en een voorspoedig 1991, open ma- vrijd 9.30 - 16.30 uur, Steenhoffstraat 9a, tel 12025. ne Vereniging Arlishock, Steenhoffslraat 46, Soest lel 02155-19577, sleil zich als doel een bijdrage ie leveren aan hei sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op le geven als lid sleun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 iaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27.- per jaar. Konlakiadres ledenadmini- siraUe: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 27 december: "Shuttlecock" is de Amerikaanse term voor wat wij hier kortweg een 'shuttle' noemen: de gepluimde bal, die twee badmintonspelers met behulp van twee lichtgewicht rackets naar elkaar toe slaan. Zo dient, deze titel als metafoor voor de hoofdpersoon van de film 'Shuttlecock' van de Amerikaanse re gisseur Jerry R. Barrish. In 'Shuttlecock' wordt de hoofdper soon, Mona, heen en weer geslingerd tussen naar niet bijster slimme psychia ter en haar minnaar Jack, een 'stand-up' komiek. Jack is getrouwd met Christie, een gevoelige striptease-danseres, en hij stort zijn hart bovendien regelmatig uit bij de Duitse zangeres Lisa. Vier kunstenaars, die gedurende een korte periode toevallig vlak bij elkaar wonen bij San Francisco, aan de kust van de Stille Oceaan. Ze gaan in zekere zin van elkaar houden, maar bedriegen elkaar net zo vlot. De geheimen die ze hebben en de maskers die ze dragen laten ze slechts vallen in hun uiteenlopende kunstuitingen en optredens. Barrish vat het thema van zijn film als volgt samen: 'Het gaat over de kunste naar en de manier waarop hij materiaal van zijn kunst vindt.' In een geduldig tempo en met mededogen voor zijn personages weeft Barrish de levens van al deze personen aan elkaar. In eigen land werd 'Shuttecock' geen succes; naar de smaak van het Ameri kaanse publiek was de film 'te Euro pees'. Wellicht schuilt daarin een kern van waarheid: alom in Europa werd 'Shuttlecock' door de recensenten en thousiast ontvangen. De Volkskrant sprak over 'een juweeltje van een film'. Ander beschrijvingen die in de kritie ken opdoken waren: 'veelbelovend', 'romantisch', 'mooi' en 'geestig'. Kort om: 'Shuttlecock' is voor het Filmhuis Artishock een waardige afsluiting van het oude jaar. Verbouwing Bij deze gelegenheid wil het Filmhuis graag de enorme inspanningen vermel den van coördinator Pieter Henkes, die de Soester burgers niet alleen elke week een uitstekende film wist op te dienen, maar die ook zo'n belangrijke rol heeft gespeeld bij de uitgebreide verbouwing, die afgelopen zomer heeft plaatsgevon den en waardoor het Filmhuis in staat was u welkom te heten in een geheel ge moderniseerde accommodatie. Heeft u de vernieuwde filmzaal nog niet be zocht, dan heeft u met 'Shuttlecock' de laatste mogelijkheid om dat dit jaar als nog te doen. In dat opzicht kunnen we u ook vast een vooruitblik op het komende jaar ver schaffen: om de kwaliteit van de film vertoningen nog verder te verbeteren wil Artishock in 1991 naast de bestaan de twee 16 mm-projectoren een 35 mm-project aanschaffen; subsidie hier voor wordt aangevraagd bij zowel de gemeente Soest als bij het Ministerie van WVC. Dankzij de aanschaf van een 35 mm- projector zal het Filmhuis Artishock dan in staat zijn om kwalitatief zeer hoogwaardige films op professionele wijze te presenteren en daarmee een wezenlijke bijdrage te leveren aan het culturele leven in Soest. Wij zijn er dan ook vast van overtuigd dat de Gemeen te haar burgers niet in de kou zal laten staan door de subsidie te weigeren en dat de verantwoordelijke wethouder zich weer eens van zijn beste kant zal la ten zien! Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f6,-; cjp/654- f 5,-. Op zaterdag 29 december worden de activiteiten van Artishock in 1990 afge sloten met de bluesavond. Het optre den van de formatie Jumpin' Arnold The Black Jacks zal de feestelijke sfeei van deze muziekavond beslist volledig tot zijn recht doen komen. Deze begin 1987 als gelegenheidsband gestarte for matie is thans uitgegroeid tot een regel matig langs het Nederlandse zalencir- cuit toerende bluesband. De leden van de band zijn: Zanger Arnol'd Steenbrink geeft met zijn act, zijn doorleefde stemgeluid en tien jaar optreedervaring de band het benodigde eigen gezicht en geluid. Gitarist Onno Kelk speelde gedurende de 17 jaar die hij al optreedt (professio neel sinds 1980) op veel Nederlandse podia, waaronder twee keer op het North Sea Jazzfestival. Pianist Koos Hoepel voegt door zijn in breng juist datgene toe wat de meeste blues ballads missen. Melancholisch tij dens een ballad, los van de kruk bij een stamper. Bassist Johan Coenen kan evenals de gitarist al jarenlang de verleiding van het maken van bluesmuziek niet weer staan, en deed dat dan ook al op diverse podia. Drummer Ivo Voragen deed binnen zijn veelzijdige drumcarrière op het gebied van bluesmuziek zijn ervaring op in het Nijmeegse bluescircuit. De band brengt het repertoire, dat zo wel klassiekers als moderne, funky ge tinte bluescovers bevat van o.a B.B. King, Eric Clapton, Albert Collins, Muddy Waters en The Bluesband, met veel enthousiasme en betrokkenheid, waardoor zonder uitzondering die vonk op het publiek overspringt die sfeerbe palend is voor een ouderwetse blues avond. Aanvang: 22.00 uur. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,50. Maandag 7 jai Algemen Agenda o.a.: v der; wijziging teiten; evaluat: 1991 en bespn handeling bej procedure con Dinsdag 8 jan Ruimtelij Bedrijven, Kunst Agenda o.a.: r van een bed Soesterberg; p mingsplan Lar pellanten tege Lazarusberg; Woensdag 9 j; •Welzijn, Volkshuisvt Volkshuisvesti renstraat 1, vei Soesterveen". i

Soester Courant | 1990 | | pagina 4