JMRWISSÉjJNG? VIS! RUUD SI visspecialiteit brilmode c/s Dat is vissen naar complimt(es Middelman Wooncentrum introduceert 'een nieuwe kijk op wonen' Kerstgroet voor Honsbergen-bewoners NILFISK Soest 50 jaar geleden VRIJDAG 28 DECEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt: uw aandacht voor Commissievergaderingen Publiek kan meepraten Containerbrand Auto-inbraken op Ereprijsstraat HYPOTHEKEN "Een hypotheek regelen?..." "Bel ons voor een vrijblijvend advies! Wegens vakantie is onze optiek afdeling gesloten van 31 december 1990 t/m zaterdag 5 januari 1991. Vrij baan voor 3e Van der Huchtschool Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Jan des Bouvrie ontwierp sfeervolle serie moderne meubelen Attentie van Schakel-jeugd van weedestraat 159 3761 cd soest tel. 02155 - 1 52 88 Alcoholcontrole MAAK JE NIET DRUK OM DIE DENNE- NAALDEN! ter horst Brand door douche Fietser Accountantskantoor J.H. Braber 27 december 1940 1941 Artishock, Stecnhofïstraat 46, 5-19577, steil zich als doel een en aan het sociaal-culturele le- or je op te geven als lid steun je van de vereniging en geniet jc n het lidmaatschap. De kosten per jaar; voor jongeren t/m 23 die tot dezelfde huishouding be- aar. Kontaktadres ledenadmini- 98,3765 GK Soest, tel. 12689. lag 27 december: :k" is de Amerikaanse term ij hier kortweg een 'shuttle' e gepluimde bal, die twee spelers met behulp van twee t rackets naar elkaar toe lient deze titel als metafoor oofdpersoon van de film k' van de Amerikaanse re- •y R. Barrish. cock' wordt de hoofdper- a, heen en weer geslingerd niet bijster slimme psychia- minnaar Jack, een 'stand-up' ck is getrouwd met Christie, lige striptease-danseres, en -Thart bovendien regelmatig Duitse zangeres Lisa. Vier s, die gedurende een korte :vallig vlak bij elkaar wonen incisco, aan de kust van de an. Ze gaan in zekere zin van den, maar bedriegen elkaar De geheimen die ze hebben kers die ze dragen laten ze len in hun uiteenlopende ,en en optredens, het thema van zijn film als r. 'Het gaat over de kunste manier waarop hij materiaal inst vindt.' In een geduldig met mededogen voor zijn weeft Barrish de levens van sonen aan elkaar, nd werd 'Shuttecock' geen ir de smaak van het Ameri- iliek was de film 'te Euro- icht schuilt daarin een kern eid: alom in Europa werd k' door de recensenten en- jntvangen. De Volkskrant 'een juweeltje van een film'. :hriivingen die in de kritie- cen waren: Veelbelovend', i', 'mooi' en 'geestig'. Kort- lecock' is voor het Filmhuis een waardige afsluiting van tar. ing tlegenheid wil het Filmhuis orme inspanningen vermel- irdinator Pieter Henkes, die >urgers niet alleen elke week :nde film wist op te dienen, )k zo'n belangrijke rol heeft de uitgebreide verbouwing, en zomer heeft plaatsgevon- irdoor het Filmhuis in staat >m te heten in een geheel ge- :rde accommodatie. Heeft u wde filmzaal nog niet be- heeft u met 'Shuttlecock' de elijkheid om dat dit jaar als- ht kunnen we u ook vast een op het komende jaar ver in de kwaliteit van de film- nog verder te verbeteren ck in 1991 naast de bestaan- 6 mm-projectoren een 35 t aanschaffen; subsidie hier- aangevraagd bij zowel de Soest als bij het Ministerie aanschaf van een 35 mm- al het Filmhuis Artishock it zijn om kwalitatief zeer ige films op professionele esenteren en daarmee een bijdrage te leveren aan het ven in Soest. Wij zijn er dan a overtuigd dat de Gemeen- gers niet in de kou zal laten de subsidie te weigeren en 'antwoordelijke wethouder ;ns van zijn beste kant zal la- ig 29 december worden de van Artishock in 1990 afge- de bluesavond. Het optre- formatie Jumpin' Arnold lacks zal de feestelijke sfeer tuziekavond beslist volledig it doen komen. Deze begin egenheidsband gestarte for- ns uitgegroeid tot een regel- het Nederlandse zalencir- 3e bluesband, an de band zijn: nold Steenbrink geeft met i doorleefde stemgeluid en atreedervaring de band het eigen gezicht en geluid, no Kelk speelde gedurende ie hij al optreedt (professio- 1980) op veel Nederlandse ironder twee keer op het ïazzfestival. s Hoepel voegt door zijn in- datgene toe wat de meeste Is missen. Melancholisch tij- Had, los van de kruk bij een an Coenen kan evenals de arenlang de verleiding van van bluesmuziek niet weer- ed dat dan ook al op diverse /o Voragen deed binnen zijn arumcarrière op het gebied Jziek zijn ervaring op in het iluescircuit. engt het repertoire, dat zo- ers als moderne, funky ge- overs bevat van o.a B.B. Clapton, Albert Collins, ers en The Bluesband, met isiasme en betrokkenheid, •nder uitzondering die vonk ek overspringt die sfeerbe- )or een ouderwetse blues- Maandag 7 januari, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda o.a.: voortgang planningkalen der; wijziging verordening studiefacili teiten; evaluatie begrotingsbehandeling 1991 en bespreking procedure voor be handeling begroting 1992; inspraak procedure commissiestructuur. Dinsdag 8 januari, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening, Bedrijven, Voorlichting en Kunst Agenda o.a.: notitie inzake het stichten van een bedrijfsverzamelgebouw te Soesterberg; plan van aanpak bestem mingsplan Landelijk Gebied; horen ap pellanten tegen het bestemmingsplan Lazarusberg; Woensdag 9 januari, 19.30 uur: •Welzijn, Volksgezondheid en Volkshuisvesting Volkshuisvesting; verhuur Van Ange- renstraat 1, verhuur buurtcentrum "het Soesterveen". Donderdag 10 januari, 19.30 uur: Milieu en Ondenvijs Agenda o.a.: stand van zaken Interna tionale Schakelklas; bewegwijzering De Vrije Teugel; vaststelling notitie ruiter paden; enquête "Vrienden van het Vliegdorp"; voorstel tot het verstrek ken van een krediet voor een huisvuilin- zamelvoertuig. Donderdag 10 januari, 19.30 uur: Financiën, Economie en Sport Agenda o.a.: voorstel aangaan van een grondruil met de Staat der Nederlan den; verhuur van een preeel grond met de daarop staande opstallen Smitsweg 311/313 aan de Stichting Wijkcentrum "Soesterveen"; voorstel verhuur van het pand Van Angerenstraat 1 aan de Stichting Kindercentra Soest; notitie in zake stichten ambachtsverzamelge bouw. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in één van de com missiekamers van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzit ter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreek tijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en dourt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B. Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal worden behandeld, is het verstandig eerst het gemeentelijk INFOr matiecentrum te bellen (tel. 93459). Informaties: INFO-CENTRUM. RAADHUISPLEIN 1, j Telefoon (02155) 93777. j Open maandag t/m vrijdag, j Informatietelefoon met actualiteiten: I. 93665 (24-uurs-service). De brandweer moest afgelopen zondag uitrukken om een containerbrand op de Smitshof te blussen. Bewoners die het vuur gewaar werden, waren al aan de slag gegaan met emmers water. De brandweer, met twaalf man, maakte aan het vuur snel een eind. De politie ver moedt dat de brand is aangestoken. Een 21-jarige bewoner van de Ereprijs straat deed aangifte van de diefstal van zijn autoradio. Zijn eigendom werd in de nacht van zaterdag op zondag uit zijn auto gehaald. Een 54-jarige straatge noot deed even later aangifte. Zijn ra dio-cassetterecorder werd zondagoch tend gestolen. Het is niet duidelijk of de inbraken door dezelfde persoon zijn ge pleegd. Een hypotheek! Altijd weer moeilijk om de juiste keuze te maken. Een belangrijke keuze die wij met onze ervaring op dit gebied voor Ci een stuk kunnen vereenvoudigen Door onze bemiddeling kunt u rekenen op lagere rente voor uw hypotheek. Meer hierover kunt u vinden in onze gratis hypotheekbrochure. Hij ligt voor u klaar! A.A. van Breukelen B.V.: Hypotheekadviseurs A.A van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën k Om objectief te adviseren v bemiddelen wij tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen i A.A. van Breukelen B V Koninginnelaan 40. \3762 0G Soest BEL: 02155 - 17962/23789 adviseurs in X' gediplomeerd optometrist - lid Ö.V. Zuidpromenade 15 Soest Telefoon 12874 De gemeenteraad heeft vorige week donderdag ingestemd niet het voorstel van het college een bedrag van ruim anderhalf miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van de derde Van der Huchtschool in Soest. De school komt te staan op het voormalig kermisterrein aan de Koningsweg, naast de Mavo Soest. Gemeentebelangen Groen Soest stem de tegen. Harry Witte van Gemeente belangen vond het een slechte zaak een nieuw schoolgebouw neer te zetten, wanneer er binnenkort in Soest andere schoolgebouwen leeg komen te staan. De PvdA deelde de mening van Ge meentebelangen. "Bovendien zijn er nu vijf kinderen voor die school," aldus PvdA-raadslid Wil Stekelenburg. Zij vond het evenals Gemeentebelangen niet erg verantwoord nu een krediet van anderhalf miljoen vrij te geven. "Met de grootst mogelijke moeite gaan wij hier mee akkoord," aldus Stekelenburg. Foto: Goos van der Wilt. Strakke vormen en warme kleuren. De nieuwe collectie meubelen van Jan des Bouvrie vult een leemte. Wie van mo derne, strakke vormgeving houdt, maar ook van een warme sfeer, kan met Gallery Jan des Bouvrie zijn hart ophalen. Voor wie bovendien van des ign en exclusiviteit houdt, maar geen kapitalen aan prachtige meubelen van een goede kwaliteit wil uitgeven, is er zeker ook deze Des Bouvrie-serie. Middelman wooncentrum introdu ceert een nieuwe kijk op wonen. Volgens de heer G.J. Middelman, be drijfsleidervan het Middelman concern aan de Birkstraat, is er een nieuwe ten dens te zien in het wonen. "Warmte en sfeer is de trend. Een paar jaar geleden was juist strak en modern erg in. Maar tussen de romantische stijl en de moder ne stijl was er eigenlijk niets. Nu heeft Jan des Bouvrie de warme tinten en sfeer van de romantische stijl gecombi neerd met de strakke vormgeving van de moderne stijl. Het resultaat is de meubelcollectie 'Gallery Jan des Bou vrie'," aldus Middelman. Wooncentrum Middelman is één van de tien zaken in Nederland waar de nieuwe collectie van Des Bouvrie sinds kort te zien is. Daarnaast zal de serie ook in andere Europese landen geïntro duceerd worden. Door de beperkte ver spreiding blijft de collectie vrij exclu sief. De Gallery-collectie is door Jan des Bouvrie getekend in opdracht van een bedrijf dat veel spullen uit Aziatische landen 'importeert. Het bedrijf vroeg Des Bouvrie een collectie meubelen te ontwerpen waarin warme, rustieke ele menten gecombineerd werden met strakke, moderne vormen. Het resul taat kan met recht 'een nieuwe kijk op wonen' genoemd worden. Oud en nieuw Warm en sfeervol riet gaat samen met glas en staal. Speelse ronde vormen bre ken het strenge karakter van een no- nonsense bank. "Moderne en oude stijl gaan heel goed samen. Vaak worden moderne meubelen met antiek gecom bineerd. De verschillende stijlen samen accentueren elkaar juist. Alleen mo dern is voor veel mensen te steriel, ter wijl ze toch van strakke vormen hou den. Dat is de reden dat wij direct en thousiast waren over deze collectie. Het legt een link tussen verschillende stijlen 2 De heer G.J. Middelman van Woon centrum Middelman verwacht veel van de nieuwe Jan des Bouvrie-collectie. en voorziet in een behoefte," aldus G.J. Middelman. De collectie, die momenteel bij Woon centrum Middelman te bewonderen is, bestaat uit fauteuils, twee- en driezit- ters, eethoeken en salon- en bijzettafels. De ontwerpen zijn geheel op elkaar af gestemd. In de ruime toonzaal staat al les 'ton-sur-ton, één kleur in verschil lende tinten. De warme geeltinten of frisse blauwtinten worden doorgevoerd in de stoffering van de meubelen, in de vloerkleden en in de accessoires. Prach tige aardewerk (gebruiks-)voorwerpen, handgeblazen glaswerk, kunstwerken en verlichting - alles natuurlijk in kleur - maken de serie af. De prijzen zijn, zeker voor design, vrij laag. Een éénzitter is er al voor vijftienhonderd gulden. Een prachtige tweezitsbank is er vanaf twee duizend gulden en voor de stoelen van een eethoek betaalt men tussen de vijf- en de achthonderd gulden. G.J. Middelman: "De collectie is opge- Foto: Goos van der Wilt. De 87 leerlingen uit de groepen 1 t/m 8 van de openbare ba sisschool De Schakel (Klaarwaterweg) hebben vorige week even zoveel bejaarde bewoners van Honsbergen verrast met een speciale attentie ter gelegenheid van Kerstmis. De kinderen verzamelden zich onder leiding van Schakel-directeur Aafke Broertjes in de hal van het dienstencentrum, gewapend met wat Bij een alcoholcontrole aan de Birk straat, in de nacht van vorige week dins dag op woensdag, kregen twee mensen een bekeuring. Een 37-jarige Amers- foörter kreeg een rijverbod van twee uur, een 48-jarige plaatsgenoot kreeg er één van een uur. Een alcoholcontrole op de Van Weedestraat op dinsdag avond, leverde geen enkele bestuurder een bon op. fruit in passende versiering en zelfgemaakte kerstkaarten, on der het zingen van kerstliedjes. De bewoners van Honsbergen waren uiteraard best in hun nopjes met deze geste van de schooljeugd, die twee jaar geleden spontaan ontstond en in middels is uitgegroeid tot een gewaardeerde traditie. bouwd uit een aantal verschillende mo dellen. De kwaliteit van de meubelen is zeer goed. Het is geen lucht wat we ver kopen. De meubelen hebben massief beuken rompen, heel solide en degelijk. De stoffen zijn ook van zware kwaliteit. De meubelen zitten zo in elkaar dat men de bekleding er af kan halen om te was sen. Wij geven in de toonzaal alleen maar aan hoe het zou kunnen. Maar we hopen dat iedereen zelf stoffen en mo dellen gaat combineren. We hebben een uitgebreide keuze in de stoffen, in de bijpassende accessoires en vloerkleden. Wat men ook wil, alles kan. Iedereen kan naar eigen smaak en wensen com bineren. Het leuke van deze collectie van Jan des Bouvrie-meubelen is, dat door de lage prijzen design voor alle liefhebbers van exclusieve meubelen binnen het bereik ligt." Met 'n Nilfisk huishoudstof- zuiger leef je zorgelozer: •hoogste zuigkracht langste levensduur schoonste uitblaaslucht. 'n Nilfisk gaat niet voor niets 4x langer mee dan 'n gewone stof zuiger. Ontdek het zelf: MET 'N NILFISK ZIT JE NERGENS MEE. Uw Nilfisk dealer: verlichtingsspeciaalzaak •lichting - huishoud - elektno Nieuweweg 99,3765 GC Soest Telefoon: 02155-14575 Telefax 02155-12764 Een bewoner van de Molenstraat werd zich afgelopen zondag tijdens het dou chen bewust van enorme rookontwik keling en brandlucht in zijn woning. De man ging poolshoogte nemen en ont dekte dat het keukengordijn vlam had gevat. Het gordijn hing te dicht bij de geiser, die aansloeg toen hij onder de douche stapte. Hij kon door het gordijn er snel af te trekken erger voorkomen. Naast een verbrand gordijn zat hij met een geschroeid plafond. De brandweer hoefde er niet aan te pas te komen. In de fiet^^^^ meentepolitie, waf111 de Postiljon in Soester week de taschool aandebeuïDa Cos- school werdejo hontfc Costa- postcode voorzien, Fan een Soesterberg waren cjfiljon in In totaal heemde polit ingegraveerd.iDe postetsen de fietsen gezet, om de en in ker na diefstal aan de réelij- naar te kunnenjRrugbetige- nog één school qp het liaat volgend jaar aan de beumt DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBED Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 Wanneer een langen weg is af te leggen en we besluiten een etappe van den reis, dan komt bij ons de neiging op om even een blik achterwaarts|e slaan op den weg, die achter ons ligt. Dan overdenken we even al hetgeen we tijdens het laatste gedeelte van onzen tocht hebben medegemaakt en ervaren en dan kunnen we tot een conclusie komen: of onze tocht tot nu toe geslaagd is of niet. Zoo is het ook telkens weer bij de jaarwende het geval. Zoodra het jaar ten einde is, zetten wij ons even neer om een terugblik in het bijna verstreken jaar te werpen. Dan overdenken wij in een kort bestek, hoe het jaar voor ons is geweest. Het is te begrijpen, dat onze terugblik ditmaal niet dan zeer somber kan zijn. Een rampjaar ligt achter ons. Een jaar dat in de annalen der Nederlandsdie geschiedenis zwart omlijnd zal worden aangeteekend. Sinds meer dan een eeuw heeft het Nederlandsche volk geen oorlog meer gekend. Sedert we het Fransche juk van de schouders hadden geworpen, leefde ons volk 125 jaareri1^ in rust en vrede. En niemand kon in het begin van 1940 vermoeden, dat ditI jaar van zoo groote beteekenis zou worden voor ons maatschappelijk, econo-1 misch en staatkundig leven. Als een reusachtige stormvloed kwam de oorlog op dien rampzaligen tienden Mei over ons land. Nederland bleek niet bij machte krachtdadig genoeg het hoofd" te bieden; het moest bukken. Sedert den 14den Mei is het Nederlandsche volk een overwonnen volk. Een vreemde macht houdt het land thans reeds meer dan zeven maanden bezet en wij heb ben ons tc richten naar de bevelen van den bezetter. Dit is geen schande. Wij hebben ons land niet maar voetstoots overgegeven, zooals bijvoorbeeld De nemarken. Wij hebben er voor gevochten en de duizenden graven van onze dappere soldaten zullen ten eeuwige dagen de stille getuigen zijn van het ver woede verweer, dat onze jonge kerels hebben gegeven. Zij deden hun plicht en als een goed vaderlander zijn zij gestorven. Hun nage dachtenis zal telkens weer opnieuw geëerd worden en aan het einde van dit jaar denken wij met deernis aan die vele oorlogsslachtoffers, aan die weduwen en weezen, aan die vrouwen en moeders, wier zonen, mannen en vader voor ons kleine Nederland zijn gevallen. Nog korten tijd rest ons en het jaar 1940 zal weer tot het verleden behooren; een nieuw jaar zal aanvangen en we zullen opnieuw beginnen driehonderd- vijfenzestig dagen te doorworstelen, misschien met nog minder moed en nog minder hoop, dan we 1940 zijn begonnen. Inderdaad is er weinig grond tot vreugde aanwezig. De toekomst is nog donker en zwart als de vele lichtlooze nachten, die achter ons liggen. En toch, zonder hoop mogen wij het nieuwe jaar moet ingaan. Troosteloos ziet het nieuwe jaar er inderdaad voor ons uit. Doch dat wil niet zeggen, dat het opnieuw een rampjaar voor ons zal zijn. Het wil immers nog in het geheel niet zeggen, dat het jaar 1941 ons niet den vurig verlangde vrede zal brengen. Wat kan er in een jaar niet veel gebeuren? Het jaar 1940 is er, dunkt ons, wel het beste - of zoo men wil, het slechtste - bewijs van. Men verlieze daarom den moed niet. Het is onnoodig elkander het leven zwarter voor te spiegelen dan het in werkelijkheid is. Wel is ons land bezet, doch de verschrikkingen van dezen geweldigen titanenstrijd gaan thans voor het grootste gedeelte langs ons heen. Ons land is op het moment geen slagveld meer. En dat moge ons althans tot dankbaarheid stemmen. Het Nederlandsche volk is steeds een vredelievend volk geweest. Daarom is het onzen vurigsten wensch, dat het nieuwe jaar de zoozeer begeerde vrede zal mogen brengen. Verder is er nog één troost, een machtige troost. Heel het le ven der menschen ligt in éen hand: Gods hand. Reeds eerder schreven wij het: elkander niet loslaten en zeker niet in deze moeilijke tijden; dat is belangrijker en het allerbelangrijkste is, dat God ons niet loslaat, onder welke omstandig heden we ook mogen verkeeren. Zoo ervaren we de diepe beteekenis van de woorden van den bekenden dich ter Staring: Uit nacht rijst morgenrood, het leven uit den dood. Dit moge ons een troost en een steun zijn voor het nieuwe jaar. Wanneer die troost ons kan sterken, dan zullen wij ondanks als de narigheden van dezen tijd, in staat zijn, om vol vertrouwen een nieuw jaar te beginnen!

Soester Courant | 1990 | | pagina 5