<36 OOP dviseuse IKT1NC KOM GEWOON NAAR ONZE MY SOUND en vrouwen 'Ve •O* OLLECTIES damesmode kindermode renmode Nieuwe fietsen voor werk in de wijken BOUWEN? 'Jf/Sf: 2498,- scliocmnkcr LAANSTRAAT 67 BAARN - TEL. 02154 - 1 55 88 Werkgroep Wereldvoedselvraagstuk maakt de balans op Open Dag Nulpunt Riagg-cursus voor ouders van pubers Nieuwjaarsreceptie WD op 6 januari De Retoerboetiek jubileert 1L Verzamelgebouw kleine bedrijven Klachten bezorging Soester Courant 'Een eigen huis' PAGINA 2 DONDERDAG 3 JANUARI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 3 rtimer, r weeK, die als eling wil werken. en meedenken de klanten op Gevoel voor imbineren zijn „genschappen- aving.dan is dat nomen. ook op zaterdag i op vrijdag. >1 CA Soest Tel. 02155-12424 ikbedrijf IER ïuari voor een scholenge- aarn maken, ot 17.30 uur 118.00 uur :t opnemen met de heer 3> cctf f.oWl \W engoed foort, Tel. 033-630719 ilweiss" Amersfoort, Tel. 033-613373 larderveeo, Tel. 03493-71730 '.fotograaf ort, Tel. 033-613536 id. Tel. 033-805641 on, Tel. 033-614891 4 "Houtrust" erveen. Tel. 03495-71865 33-630719 OPRUIMING De werkgroep wereldvoedselvraag stuk Soest kijkt terug op een jaar, waarin ze aktief was met de betrekking tot diverse akties. De B.S.T. aktie, een aktie tegen de invoering van het ge bruik van het zgn. BST hormoon ter vergroting van de melkproduktie bij koeien, op de Soesterkerkendag in het kader van het 'Conciliair proces'. Tot op heden is de uitvoering opgeschort. De promotie van de Max Havelaar- keurmerkkoffie in de Soester super markten tijdens de Honger-hoeft-niet week. Daarnaast was er een voorlich tingsmorgen over de verkoop van bana nen uit Nicaracua voor jongeren. Een vaste aktiviteit tenslotte was op nieuw dit jaar de verkoop van een informatie verstrekking over de produkten van de SOS wereldhandel in de zgn. 'Voedsel- kraam' aan de Van Weedestraat elke le en 3e zaterdag van de maand. Het kon- takt met de gemeente Soest resulteerde in een 'gratis standplaats' voor deze kraam. Niet alleen voor de kraam bleek de ver koop stimulerend genoeg om door te gaan-ook de gemeente Soest stelde dit jaar kerstattenties samen uit het assorti ment van de derdewereldprodukten van SOS. De 'Voedselgroep' hoopt dat dit idee navolging vindt; zelf 'bemiddel de' ze op bescheiden schaal in de ver zorging van een aantal kerstattenties. Naast de bewustmakingsaktiviteiten doet de werkgroep momenteel pogin gen in de plaats van de voor weersom standigheden kwetsbare kraam een droger en warmer onderkomen te vin den. Suggesties voor mogelijkheden daartoe zijn van harte welkom. Onder tussen gaat de verkoop in de kraam ech ter ook de komende wintermaanden als het weer het enigszins toelaat gewoon door. Alleen 5 januari 1991 is de kraam er niet. Voor grotere bestellingen kan men altijd bellen: 02156-8274 (mevr. Wegerif). Belangstellenden voor de werkgroep kunnen zich richten tot mevr. van Dijk (02155-19644) - Nieuwe leden zijn van harte welkom. Dringend nodig zijn vrij willigers in het bezit van een auto met trekhaak die af en toe de 'voedsel- kraam' van en naar de Van Weedestr. willen brengen en mee wil helpen op zetten en afbreken. Voor nadere inlich tingen wende men zich tot mevr. Van der Grijn (02155-16808). Op zondag 6 januari houdt Nulpunt Open Dag. Dit Centrum voor Ooster se Heelkunde in de Praktijk viert dan de "Opening van het jaar" met hapje, drankje (vanaf 14.00 uur) en om 15.00 uur een demonstratie Boven toonzang en een Klankschalen Con cert door Eric Karsemeyer. De dag begingt om 10.00 uur met een Meditatie. Vanaf 10.45 uur kan men kennismaken met diverse Yoga vormen zoals vrouwenyoga, oki-do yoga en ook fysics, een samenvloeisel uit diverse stromingen en culturen. Aansluitend kan men meedoen met een Shiatsu-Ies, de aloude Japanse vorm van drukpunt- massage. Ook hierbij zal enige uitleg worden gegeven over de werking m.n. over het meridianenstelsel en de ener giebalans van het lichaam, iedereen is van harte welkom vanaf 9.45 uur, maar belangstellenden wor den gevraagd niet te storen tijdens de meditatie en tijdens het concert. De toegang is gratis. Nulpunt is gelegen aan de Appelmarkt 3 te Amersfoort. Voor meer informatie kan men bellen naar 033-61 76 82 (tus sen 11.00 - 12.00 uur). Op maandagavond 21 januari start er een cursus voor ouders van pubers. Het doel van de cursus is om het contact tus sen ouders en pubers in stand te houden en te verbeteren. De cursus is bedoeld voor ouders die met andere ouders er varingen uit willen wisselen. De twijfels, omgaan met autoriteit en conflictsitua ties komen aan de orde. Deze cursus wordt georganiseerd door de Preventie-afdeling van het Riagg en het Adviesbureau voor Jongeren en Ouders (AJO). De cursusgroep bestaat uit maximaal veertien ouders, die acht keer bij elkaar komen. De cursus wordt om 20.00 uur aan de Spoorstraat 3 in Amersfoort gegeven (kantoor AJO). Er wordt een bijdrage van twintig gul den van de ouders gevraagd. Voor meer informatie kan mén contact opnemen met Gerhard Stuurman (AJO) tel. 033 - 613157 of met Marion van der Meer (Riagg) tel. 033 - 632164). Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Traditiegetrouw luidt de WD, afdeling Soest/Soesterberg, het nieuwe jaar in met een nieuwjaarsreceptie. Tijdens de ze receptie zullen onder andere de voorzitters van het afdelingsbestuur en de gemeenteraadsfraktie het woord voeren en kort vooruit blikken op het reilen en zeilen van afdeling en fraktie in 1991. Op zondag 6 januari zijn leden, maar ook belangstellende niet-leden, tussen 16.00 en 17.30 uur van harte welkom in restaurant Darthuizen, Prins Hendrik laan 1 in Soest. Dankzij de dagelijkse kledingophaal door de Retoerboer in Baarn (dage lijks) en Eemnes (elke woensdag) heeft de Retoerboetiek te Baarn het afgelopen jaar een leuke winkel in tweedehands kleding, schoeisel en overige textiel kunnen runnen. Het doel was en is nog goede kleding voor een paar gulden opnieuw te verkopen. Veel mooi dames-, heren-, kinder- en babykleding en schoeisel, maar ook gordijnen, lakens, wol en lapjes stof ging reeds over de toonbank, in getal ruw geschat 8 tot 12 duizend stuks! Ook diverse papierwaren van 100 kringlooppapier en kaarsen van oud kaarsvet, alsmede diverse VAM-vat ac cessoires behoren inmiddels tot het as sortiment. Ook heeft men door deze aktiviteit aan een andere doelstelling van de Retoerboer kunnen voldoen, het financieren van een betaalde kracht. Zo kon de continuïteit worden gewaar borgd. Begonnen met twee is de groep medewerkers/sters nu al uitgegroeid tot vijftien mensen, zowel vaste vrijwil ligers als inval-vrijwilligers en beslaat de ruimte nu al zo'n 60 vierkante meter, waar men er eerst vijftien had. Niet alleen om het afgelopen jaar goed af te blazen, maar ook om het komende jaar luid te verwelkomen, zal zaterdag 5 januari (van 10.00-14.00 uur) in het te ken staan van het een jarig bestaan van de Retoerboetiek. Alles is dan te koop voor de helft van de prijs en iedere klant kan genieten van een kopje koffie met een bonbonnetje of een drankje met een lekker hapje. De Retoerboetiek is te vinden op Dahliastraat 6-8, Baarn, pal naast Speeltuin Oosterkwartier en Bosch en Keuning. Telefoon: 02154- 21895; open: dinsdag t/m vrijdag van 9.00 - 16.00 uur. Hit onderzoek dat werd uitgevoerd door Kamerbeek Bedrijfshuisvesting uit Amersfoort is gebleken dat vooral kleinere bedrijven moeilijkheden on dervinden bij het vinden van geschikte kantoor- en bedrijfsruimte voor een betaalbare prijs. Er werd een duidelijk tekort gesignaleerd aan kleinschalige kantoor- en bedrijfsruimte. Op de uitkomsten van dit onderzoek werd door Bouwmaatschappij Uyland uit Soest snel gereageerd. Deze maat schappij is eigenaar van een complex in Soesterberg dat onlangs beschikbaar kwam. Samenspraak tussen Uyland en Kamerbeek leidde ertoe dat Uyland be reid bleek om dit complex beschikbaar te stellen voor verhuur aan kleinere be drijven. Het complex ligt op het bedrij venterrein van Soesterberg aan de Post weg en zal de naam Bedrijfsverzamel gebouw "De Sterrenbergh" gaan dra gen. Gezien de centrale ligging, de goe de bereikbaarheid en de diverse beken de bedrijven op dit terrein is de omge ving voor ondernemers stimulerend Foto: Goos van der Wilt. De Soester politie mocht in december twaalf dienstfietsen in ontvangst ne men, waarmee de surveillerende angen - ten de wijken in kunnen gaan. De dienstfietsen maken een einde aan de periode waarin de politie-agenten op hun eigen fietsen hun rondjes trapten. Daar kregen ze wel een fietsvergoeding voorVoor de drie dames die regelmatig op de fiets de wijken ingaan, zijn er spe ciale damesfietsen beschikbaar. De fiet sen werden door de plaatselijke rijwiel- D j/aör H°moet aan adjudant L. Kondhout overhandigd. zalen- en partycentrum Telefoon 02155-14282 Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. SOESTER COURANT REKLAIVIE-KRANT ONKYO HI-FI OE NIEUWE CD-TECHNIEK VAN ONKYO IS EEN OPENBARING. ONKYO MlDISET van Zy%;- NU VOOR Voor all» zekarheldl van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344' Thomasvaer Wim de Kam PietecnelEls Stolwijk Tekst Jan Visser Produkfïë en regie Joop van Tol en Jan Visser Kap- en Grimewerk Alie Sjamaar Uitgevoerd op 2 januari in de Raadzaal van het gemeentehuis. Pieternel: Thomasvaer: DEEL I (in extase): O wat een ruimte, wat een paleis.en dan dat licht Die kleuren, die sfeer. Hier is een wonder verricht! Je lijkt oud-burgemeester Scholten wel, die laatst hier binnen liep En in dezelfde geest iets dergelijks riep Het is gewoon een simpel raadhuis, ons eigen huis, Pieternel Maar het is een juweeltje, dat wel. Pieternel: En dan die muren, wat stelt het eigenlijk voor? Wat heeft het te beduiden. Het lijkt wel een vrijheidsboom Met enkele dansende, kleine luyden Thomasvaer: Fantastisch, Pieternel, je hebt het helemaal door Het is de oude Engh, bijna teloor Maar hopelijk spoedig weer in d oude glorie herschapen Met tarwe, gerst, haver, boekweit en rapen Jij hebt verstand van kunst, dat vind ik knap Want soms zijn er zaken, die ik ook niet snap Stel je voor dat hier allemaal naaimachines van Singer hingen Of andere dagelijkse dingen Pieternel: Jij doelt op de nieuwe maaivakschool: Anne Husquarna In het beeldbepalende pand van Ton Pau(w)Iowna (buiginkje) Vergeef ons majesteit, het was niet naar bedoeld Maar die Visser heeft het wel gevoeld! Hoe kwam die man trouwens als wethouder in dit huis? Velen zeiden: Is dat wel helemaal pluis? Thomasvaer: Ja, dat was voor velen wel even wennen Maar hij is het college binnengekomen in de beruchte nacht van Menne Op 23 april 's nachts om een uur of twee Werden de kaarten geschud zonder de WD Het Groene College noemen ze zich, Pieternel Nou dat was het einde van de jacht, dat begrijp je wel Pieternel: Het Groene College? Wat mag dat dan wel wezen De groenen die horen toch bij Harry Witte Voor de gemene belangen in de raad te zitten Thomasvaer: Ja, ja, die zijn wel groen..; achter de oren Maar na de verkiezingen kregen ze de wind van voren En zijn aan de kant gaan staan Om niet met het natuurbad in het landelijk gebied kopje onder te gaan Maar laten we eerst de pluche zetels met verhoogde rug wat nader bekijken Kijk, hier zit de man die niet wil wijken Voor illegale bouwers zegt hij: is Soest vol En wat hem betreft is Schapenck een Gouden Oliebol Pieternel: Van de kermispot wil hij een cultuurpot maken Goed of slecht, Visser zal altijd wel in het nieuws geraken Thomasvaer: Soms zijn bij hem alle remmen los Dan gaat hij tapdansen in het bos En denkt naïef: hoe krijg ik het voor elkaar De hoorn beet te nemen van die projectontwikkelaar Door persberichten opgeschrikt Ontdekt hij dat hij zich in z'n woorden heeft verslikt En wie weet schrijft hij later in een puntgedicht "Toen verloor ik mijn progressief gezicht." Pieternel: (tweede stoel) Dan moet hier Jan Menne zitten, Thomasvaer De penningmeester die al weer tonnen overhoudt dit jaar Zou hij al die centen bij elkaar hebben geharkt Op de door hem geprezen vrije markt? Zijn eigen huis is het ambachtsverzamelgebouw De handelsgeest die blijft hij trouw Alleen van Nieuwe Gracht 2 wil hij niet afzien Maar met wat creativiteit komt dat nog misschien Thomasvaer: Het schijnt dat hij vroeger heeft gehandeld in grondige zaken En met de winst van dit bedrijf nu goede sier wil maken. En weet je wat er ook wordt verteld Dat hij verliefd is op staatssecretaris Elske ter Veld t 1 U V Pieternel: Nou, ik ben benieuwd of de mensen zonder werk zullen merken, dat ze volgend jaar dankzij Jan Menne en Els weer kunnen werken. Zeg die Menne, die gaat toch ook over de sport Dan wordt het tijd dat het met de structuur wat wordt Aan sportiviteit heeft hij geen gebrek Op fietsen,is hij stapelgek Daarom elke dag rijdt hij een ronde Op de speciaal voor hem hier aangelegde rotonde Thomasvaer: (derde stoel) Hier zit de heer en meester van dit heligdom Die Soest liet winnen van Hillegom Visser de meester, schreef een krant, maar Hans de Widt is duidelijk de heer Ook NCRV zeg Weet jij: een koopwoning met mooi weer? Pieternel: Een koopwoning met mooi weer? Was dat in het radiospel de vraag die men niet beantwoorden kon? Makkelijk toch: een eigen huis, een plek onder de zon! Muziek DEEL II Thomasvaer: Op deze stoel zit een man die doet zijn mond zittend nooit open Als je goed kijkt, zie je hem NU sprekend lopen. Pietemei: Zeg, Thomasvaer, vertel eens gauw Zit er in het college ook een vrouw? Thomasvaer: Ja zeker, Mieke Swinkels, die zit op deze stoel En doet wekelijks de hele en soms vieze boel Ze zorgt voor het afval van Groente, Fruit en Tuinen En herstelt kapotte verkeerzuilen in Soestduinen Ze sluit lanen af en toe En dat geeft een heel gedoe Bij de mensen in de wijk Met name in het oosten van Soestdijk Ze regelt persoonlijk het verkeer Over de drempels heen en weer En gaat ook over hondepoep en het onkruid op de stoep Behalve bodemvervuiling en hinderwet Zit ook de reiniging in haar pakket Pieternel: Toch weer een vrouw die de vuile was moet doen Voor de hoge heren van fatsoen Nou, dat is misschien nog niet zo slecht Want bij een vrouw met onderwijs kun je terecht om te leren Hoe om te gaan met hoge heren Dat kon je zien nog toen Desmond Tutu kwam Op bezoek bij de school van Ans Mann Nee, Swinkels lijkt mij een goede ombudsvrouw voor mensen Die iets van de gemeente wensen Zij weet zonder referendum wat er leeft Waar D66 met regeltjes naar streeft Waar zeuren ze dan over Thomasvaer Thomasvaer: Nog een stoel en dan zijn wij klaar Hier zit Kingma een oude rot in het vak Met welzijnsportefeuille in zijn zak Het sociaal cultureel werk noemde hij failliet Maar daarbij liet hij het niet Hij ging met sociale vernieuwing aan de slag En wil voor iedereen zorgen van de wieg tot het graf De raad stuurde hem als Roodkapje bijna in het bos Met een booschap voor grootmoeder SWOS Pieternel: Zijn grootste klus ligt hier aan de overkant Op het stuk braakliggend land Een eigen huis voor 9 instellingen, dat is een hijs Het is een poli, maar het wordt een zorgpaleis Misschien lukt het hem op deze manier ooit Een federatie te stichten, je weet het maar nooit Met het dierenasiel, de Windhond en Albert Heijn Alles lieflijk in één, wat zullen die gelukkig zijn Zeg Thomasvaer de mensen die van elkaar houen Mogen die in deze zaal trouwen Thomasvaer: Ja zeker Pieternel en het maakt niets uit Of ze allebei bruidegom zijn of allebei bruid Pieternel: Dus twee jongens die samenleven Mogen hier elkaar het ja-woord geven Thomasvaer: Ja, en dat vindt bijna iedereen goed Tenminste als het niet moet Pieternel: Nou misschien vind je het niet erg Dat we ook even stilstaan bij Soesterberg Thomasvaer: Nou dat doe je dan maar alleen Want ik voel meneer Blok al aan mijn been Pieternel: Luister de vogelman van de basis heeft mij verteld Dat met name meesjes gevaarlijk zijn voor het vliegveld Al zijn de vrienden in het vliegdorp zeer op haar gesteld De dagen van Annelies Mees lijken mij geteld Thomasvaer: Stil toch Pieternel, dit is bloedjelink Je loopt net als de olifanten van Van de Brink Zo maar overal door heen Wat tot voor kort nog vredig scheen Pieternel: Ik ben mij van geen kwaad bewust Ik wil voor de Soesterbergers slechts rust Maar ben pas volkomen blij Als de Leusderhei wordt herrievrij Zo breek ik ook een oorlogslans Voor de dreigende akties bij Stimulans Maar wie er ook om strijden De ruitertjes mogen er niet onder lijden Thomasvaer: Pieternel, ik kan het niet laten Om nog even over de politiek te praten Hoe is met de christen democraten Hebben zij nog steeds alles in de gaten Pieternel: Oh ja wel Bij dat stel Hebben zij naast Lokker gezet een jonge Soester Knol In de persoon van Bart Krol Nou die mogen samen er best wezen En zullen in de toekomst nog velen de les lezen Thomasvaer: En met de VVD Hoe is het daar toch mee Is Bert Krijger door zijn een-tweetje met SEC, perplex van het veld gestuurd door een gele kaart van Neks En weet je wie ik in ons verhaal heb gemist? Dat is eh die kapitale socialist Ja, de PvdA liet een veer Sorry Kees, afslanken doet soms zeer En verder wil ik voor volgend jaar beloven Dat ik steeds meer in Meilof ga geloven Pieternel: Zo wij zijn weer aardig thuis In dit eigen politieke huis laat ieder hier in het nieuwe jaar Gezellig met Leidje koffie drinken van Mac Havelaar En laten wij een eind maken aan dit woordfestijn Thomasvaer: Onder het motto: Samen: Met minder alcohol kan het ook gezellig zijn

Soester Courant | 1991 | | pagina 3