administrj PTE KINDEREN OP HET PAARD V E Verdwenen Soest f45,- f 25,- f35,- f75,- f30,- f30,- f25,- f25,- f50,- f35,- f25,- f30,- f75,- is~ÈrJ Coiitico ais u zegt "zit"? 3forengSt 2350 wasbeurten aan Stichting Stimulans uitgave nieuwe boeken Enthousiasme voor vierde Stimulans huisconcert >0.9.0^61 PERSONEEL GEVRAAGD COMMERCIEEL INGESTELDE PART-TIME MEDEWERKSTERS INTERESSE? BEL DAN: 033-620514 OF 620014 Gaat uw hond ook staan rSnaar admii/ T !MJr- 21 van Homoet Ruud Smit Kingh's Hairfashion b -n p=n OUDWATER BOLWERK HEMA AB FAAS GOMMERS FIAT WASSERETTE W. van Oosten J.S. NOTA Uitnodiging Uitslag rebuspuzzel (11) Mfkfr Museum Oud Soest K.K Dief maakt klus af vraagt: lt aandachl SOESTER COURANT PAGINA 4 DONDERDAG 3 JANUARI 1991 [TELE f I MARKETING AMERSFOORT vraagt Wij zoeken dames die voor enige uren per week gezellig aan de slag willen. Kenmerkend onderdeel van de funktie is het gericht ondersteunen van het verkoopteam van onze opdrachtgevers door aktief telefo nisch potentiële klanten in het bedrijfsleven te benaderen; het telefonisch maken van afspra ken met bestaande relaties; het uitnodigen voor Seminars enz. Naast commerciële feeling dient u te beschik ken over een goede algemene ontwikkeling, een opgeruimd karakter, doorzettingsvermo gen en... een prettige telefoonstem; uw leef tijd? Tussen de 20 en 45 jaar. P.s. Ons kantoor is vlakbij 't station! op kq Het betreft een full-tjme bijvoorbeeld een MEA ervaring. Wij zoeken iem^ Dit houdt o.a. in: lacturennt kas/bank/giro-^f bewijsnummer.- Heel belangrijk hierbij rdebon Bureau Timmer ontw'k#RUM VOOR dineert voor zowel ^J/eN VIDEO vatten overwegen^ - Tel. 1 21 32 jeugd-educatiev Wegens uitbrj|e|jjks: waardebon spoed een (bij voorkf Werkza/ RIJWIEL-EN BROMFIETSHANDEL Van Weedestraat 70 Soest Telefoon 1 65 55 Rademakerstraat 17 S'berg Telefoon 03463 - 5 15 64 Wekelijks :waardebon 'IS SPECIAAL Van Weedestraat 149 Soest - Tel. 1 52 88 Wekelijks: waardebon Burg. Crothestraat 36 Soest - Tel 1 77 56 Wekelijks: waardebon Juwelier/Horloger Van Weedestraat 46c Soest - Tel. 1 83 19 Wekelijks: waardebon Uw Banketbakker Niewerhoekplein 8 Soest - Tel. 1 13 65 Wekelijks: waardebon Warmte Sound Hoofdstraat 2 - Baarn - Tel. 1 23 37 Wekelijks: waardebon BAARN Brink 16 - Baarn Telefoon 1 45 45 Wekelijks: waardebon Brood- banketbakkerij Birkstraat 93 - Tel. 1 23 54 v. Weedestraat 46a Soest Telelefoon 1 38 77 Wekelijks: waardebon WIJNIMPORT Dr. Rupertlaan 30 Soest - Tel. 2 15 57 Wekelijks: wijnpakket F.M. Lettenmeijer b.v. Brink 18 - Baarn Telefoon 1 33 26 Wekelijks: GRATIS TANKEN. A.W. de Bree Van Weedestraat 52 Soest - Tel. 1 52 29 Wekelijks: waardebon FOTOSERVICE Soesterbergsestr. 57 Soest-Zuid-Tel. 1 31 09 Van Weedestraat 147 Soest - Tel. 2 59 42 Wekelijks: waardebon BRILCENTRUM Van Weedestraat 87 Soest - Tel. 1 71 20 Wekelijks: ZONNEBRIL t.w.v. Doe mee. Schrijf de op lossing wekelijks op een briefkaart. Nor maal frankeren en, voorzien van minimaal f. 3,- aan extra opge plakte postzegels, ui terlijk binnen 8 dagen na het verschijnen in zenden aan: "HELP GEHANDICAPTE KINDEREN OP HET PAARD". Postbus 510, 3760 AM Soest. Trekking van de prijzen vindt onder notarieel toezicht plaats. De uit slag wordt 14 dagen na plaatsing van iedere puzzel in deze krant gepubliceerd. U kunt een onbeperkt aantal oplossingen in zenden. De kinderen van Stimu lans brengen bij deze hun hartelijke dank over aan de gulle spon sors, wensen U veel puzzelplezier en straks een fijne mid week-vakantie. DONDERDAG c In dat qeval moet u beslist een curcy'M. In dat geval moet u beslist een curci Gehoorzaamheid" volgen met uw BAARNSE HONDEN De nieuwe cursussen voor alloi zaterdag 12 en zondag 13 jam (hoek Javalaan). Doe ook m& Informatie bij VAN HALL, L^p. arts R. Scholtz, Tromplaan| Tel. informatie: 02159-40J" Foto: Goos van der Wilt. De opbrengst van 2350 wasbeurten, een totaalbedrag van 5875 gulden, werd op de laatste dag van 1990 aan de voorzitter van Stichting Stimulans, burgemeester J. de Widt overhandigd. De Widt mocht als lid van het comité van aanbeveling de cheque ontvangen en weer overhandigen aan stichting voorzitter Hans Donkervoort. "Een fantastische opbrengst, zo knallen we het jaar goed uit," aldus Donkervoort. Op 10 november rolde de eerste rijks daalder van de Elf-actie binnen. Toen startten de populaire RTL 4-presenta- trice Manon Thomas en zanger Forest de wasautomaat voor de eerste actie wasbeurt. Elf stond van iedere wasbeurt een rijksdaalder af aan Stichting Stimu lans. Op 31 december werd de actie af gesloten. W.J. van Houten, p.r.-man van Elf Ne derland, erkent dat Elf de functie van sponsor van Stichting Stimulans op zich heeft genomen. "Wanneer de stichting in het komende jaar activiteiten organi seert waarin wij kunnen deelnemen, dan zullen wij dat ook zeker doen," al dus Van Houten. Het succes van de ac tie dankt hij aan het feit dat de mensen weten dat Stimulans geld nodig heeft en de stichting een warm hart toedragen. "Er hebben twee keer zoveel auto's als anders een wasbeurt ondergaan," ver telt de woordvoerder van Elf. De directeur van Elf Nederland, de heer P.J. Kraaijeveld, overhandigde de burgemeester de cheque. Voorzitter van de stichting Donkervoort is zeer te vreden over de huidige gang van zaken: "We gaan in januari weer met de pro vincie om de tafel zitten om over de sub sidie te praten. De acties lopen heel goed. We hopen binnen een paar maan den het hele bedrag dat we nog nodig hebben binnen te krijgen." Burgemeester J. de Widt kijkt toe ter wijl de Elf-directeur de cheque onderte kent. Oplossing: kans voor kansar men De Prijswinnaars: 1. Gran Dorado Bungalow voor een midweekvakantie naar keuze in Nederland: J. Blom-Pol- ling, A. Cuyplaan 268. 2. Waardebon t.w.v. f 25,-, Keurslager J. de Bruin: A. Boltze-Bastiaans, Burg. Grothestraat 82. 3. Drankenpakket t.w.v. f 45,-, Wijn handel B. v.d. Linden: P.v.d. Weerd, Margrietstraat 5, "Baarn. 4. Waardebon t.w.v. f 35,-, King's Hair fashion: Mevr. De Vries, Thorbecke- laan 10, Baarn. 5. Waardebon t.tf.v. f 35,-„Vis Speciaal Zaak Ruud Smit: F. Hanssen, Kuyper- laan 21, Baarn. 6. Waardebon t.w.v. f 75,-, Juwelier/ Horloger Coiitico: L.J. Versluys-Pe- ters, Maatkampweg 12, Baarn. 7. Waardebon t.w.v. f 25,-, Brood-Ban ketbakkerij Ab Faas: P.W.A. v. Heng- stum; Vosseveldlaan 18. 8. Waardebon t.w.v. f 25,-, Wasserette A.W. de Bree: A. Vermeulen-Brouwer, J.F. Kennedylaan 7, Baarn. 9. Gratis Toeristenmenu, Restaurant De Korte Duinen: J. v. Riet, Birkstraat 144. 10. Waardebon t.w.v. f50,-, Adviescen trum voor Audio en Video De Gouden Snaar: J.H. v.d. Boogaard, Speenkruid straat 23. 11. Wijnpakket f 50,-, Wijnimport Gommers: J.M. Groenestein, Willaert- straat 17. 12. Waardebon t.w.v. f 30,-, Foto-servi ce W. v. Oosten: M. Kroon, Irenelaan 49. 13. Waardebon t.w.v. f 25,-, Ladbroke Totalisator: P.H.M. v.d. Bosch-Dol, Kerkstraat 111. 14. Waardebon f 45,-, Rijwiel-Brom- fietshandel Z.J. van Homoet: S. Schots man-Abel, Tasmanlaan 67, Baarn. 15. Waardebon f 30, Banketbakker Oudwater: H. Boeklagen, Korte Hart- weg 7. 16. Waardebon f 30,-, Bolwerk - Warm te Sound: E.J.A. Roosendaal, Zwar- teweg 20, Noordwijk. 17. Waardebon f 25,-, Hema: P. 't Lam, Schaepmanstraat 64. 18. Waardebon f 35,-, gratis tanken, F.M. Lettenmeijer: S.A. Trans, Isaac- straat 5. 19. Waardebon t.w.v. f 75, Brilcentrum J.S. Nota: D.J. v.d. Brink, Korenbloem straat 13, Baarn. Woorden als het morgenrood Auteur: Kahlil Gibran Uitgeverij: East west Publications Kahlil Gibran is een Libanese wijsgeer, die op zeer unieke wijze de Arabische mystiek met de geest van de Bergrede weet te verenigen in zijn poëzie. Zoals het morgenrood dag en nacht met elkaar verbindt, zo bezweren zijn woor den de verborgen eenheid van ons vaak zo verscheurde bestaan. Gezwollen taal lijkt het, maar het is werkelijk zo. Kahlil is werkelijk in staat voor de goede lezer goed en kwaad, vreugde en smart, licht en schaduw onlosmakelijk van elkaar te maken. Althans voor hen die uit de alomvattende kracht der liefde weten te geven, zoals hij dat omschrijft. Een diefstal Auteur: Saul Bellow Uitgeverij: Agathon Saul Bellow is vooral bekend geworden als Nobelprijswinnaar. Daarin kwam ook zijn humoristische, zinnelijke, maar vooral briljante schrijfwijze naar voren. In dit kleine werkje van hem gaat hij Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Op zondagmiddag 23 december vond het vierde huisconcert voor de Stich ting Stimulans plaats. Het concert werd verzorgd door het blazerskwintet "Terra", bestaande uit Alet Hekker (fluit), Hendrik Jan Brethouwer (ho bo), Katrien Walther de Boer (klari net), Henk Soeteman (hoorn) en Hans Vos (fagot), aangevuld met de pianiste Rosiet v.d. Woude. De musici openden het concert met het piano-kwintet van W. A. Mozart. Direct werd duidelijk dat dit ensemble al ge ruime tijd met elkaar musiceert; het sa menspel, zo belangrijk bij een compo nist als Mozart, was uitstekend en ook de intonatie liet niets te wensen over. Zo konden de luisteraars geniten van een overtuigende interpretatie van dit werk van Mozart. Na een korte pauze werd het program ma voortgezet met het sextet van L.Thuille. Deze muziek heeft inhou delijk weliswaar minder te bieden dan die van Mozart, maar overtuigde door de perfecte uitvoering die de musici, al len beroeps, gaven. De toehoorders uitten hun enthousias me met een hartelijk applaus, enthou siasme niet alleen voor de muzikaal zeer bevredigende middag, maar ook voor het feit dat dit ensemble dit concert ge heel belangeloos voor de Stichting Sti mulans had gegeven, het laatste huisconcert zal plaatsvinden op zaterdag 26 januari, 20.15 uur, aan de Jac. v. Looylaan 2. Dan zal de combi natie piano, hoorn, viool te beluisteren zijn, met o.a. het hoorn-trio van Joh. Brahms. Aan het slot van dit concert zal het totaalbedrag van de opbrengst van deze benefiet concerten aan Peter Bis schop worden overhandigd. En nu reeds mag verklapt worden dat dit een aanzienlijk bedrag zal zijn. Voor dit laatste concert kan men zich nog aan melden middels een telefoontje naar de fam. Jens, tel. 25295. Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toén landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen- hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat. Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. Weer zo'n foto die zo bekend aandoet - we hebben haar al eerder ergens gezien, misschien wel met bijschrift. Maar nu ligt ze, zonder enig commentaar, in het archief van Foto Astra. Waar was het, wanneer, en vooral: wie waren die twee mannen, de een op de kar, de andere er achter? Misschien zijn er nog wel lezers die ons de namen van de paarden kunnen vertellen en die nog weten wat er met de kar is gebeurd..., maar met elke informatie zijn we ge diend. Gaarne uw nader bericht! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! volgens hetzelfde stramien te werk. Een diefstal is het verhaal van een hartstoch telijke vrouw en haar gestolen ring. De vrouw is reeds viermaal getrouwd en zeer succesvol in het leven. Zij paart een rijke carrière aan een prachtige verschij ningsvorm. In de grond is zij echter een naïef plattelandsmeisje gebleven. Haar huidige echtgenoot werkt haar op de zenuwen en de invloedrijke Teddy, één van de vorige laat haar eigenlijk nooit meer los. Zij heeft van hem een smarag den ring gekregen en koestert die nog altijd. Dan verliest zij de ring en begin nen de gebeurtenissen zich aanéén te rijgen. Hoera voor het bruidspaar De Mooiste .Verhalen Over De Trouwdag Auteur: Diverse Uitgeverij: Novella Amersfoort Een bundel verhalen over de trouwdag, geschreven door diverse auteurs als Hannes Meinkema, Dolf de Vries, Si- mon Carmiggelt, Bertus Aatjes, God fried Bomans, Renate Rubinstein en nog vele anderen. Zij allen schreven over het fenomeen huwelijksdag. Steeds meer mensen maken daar weer de traditionele bruiloftsdag van. Samen met familie, vrienden en bekenden, vie ren de bruidsparen weer, dat zij aan een nieuw leven beginnen. Een feestelijke dag is dus voor ieder paar een bezege ling van de liefde voor elkaar. De slavin Auteur: Buchhi Emecheta Uitgeverij: Maarten Munt inga bv Rainbouw pocket Eerder verscheen de roman De Slavin onder de titel Vrouwenhandel. Het speelt zich af aan het begin van de eeuw in de toenmalige Britse kolonie Nigeria. Na de dood van haar ouders, wordt het meisjes Ojebeta aan haar familie ver kocht als slavin. Daar wordt zij tewerk gesteld in de stoffen- en kledinghandel van de familie. Als dan wordt besloten haar uit te huwelijken, vlucht ze om haar eigen keus te kunnen maken, waarmee een reeks van ellendige ge beurtenissen in gang wordt gezet, die haar verdere leven bepalen. De Slavin is een nieuw voorbeeld van de ontluikende Afrikaanse literatuur, die steeds meer mensen onder haar invloed weet te brengen. De dekolonisatie wordt hiermee pas echt definitief. Vincent van Gogh is niet meer Auteur: Pier re Janssen Uitgeverij: Sesam Een reeks herinneringen van de man, die bij het brede publiek bekend werd door zijn vertellingen en de gedreven heid, waarmee hij op TV over kunst in zijn algemeenheid wist te praten. In dit boek staat een reeks zeer persoonlijke herinneringen van de kunstkenner bij uitstek, waarvan het titelverhaal er slechts één is. Alsof het persoonlijke ontmoetingen zijn treedt hij binnen in de wereld van de mensen, die op de kunstwerken worden uitgebeeld. Hij vraagt hen naar hun persoonlijke leven en naar het waarom ervan. De mensen uit de oudheid worden weergegeven op een wijze, alsof ze zo aan de bel kunnen trekken en vragen of ze even bij je bin nen mogen komen. Origineel en vooral zeer leesbaar en te verteren, net als de vertellingen van destijds op de televisie. Een 41-jarige bewoner van de Ereprijs straat deed afgelopen week aangifte van de diefstal van zijn brommer. De brom mer stond in de tuin bij de woning. Het bijzondere aan de gestolen brommer was, dat hij geen wielen meer had. Die waren een week eerder onder de brom mer vandaan gestolen. Bestemmingsplan 'Landelijk Gebiei De burgemeester maaki bepaalde in artikel 28, li kei 23, lid 2 van de Wet o ke Ordening bekend, di de Staten van Utrecht bi november 1990, Afdelir 0341589/4300, verzor cember 1990, in zijn g< ring hebben onthouden mingsplan "Eerste hen mingsplan Landelijk G Het besluit van Gedej en het bestemmingspla: gang van 3 januari 1991 maand in het gemeent iedere werkdag van 08. en bij het gemeentelij centrum in de hal van h (gedurende gebruikeli den), alsmede in de pl: theken, voor een ieder Ingevolge het bepaalde de Wet op de Ruimte een ieder, die bezwarei ze onthouding van goc rende de termijn van t€ gerechtigd beroep in Kroon. De beroepen dienen t aan Hare Majesteit dt worden ingediend bij de geschillen van hel Raad van State, Postbi Haag. Bestemmingspl: 'Amersfoortsest De burgemeester ma: van artikel 31 van de lijke Ordening beken van 3 januari 1991 in 1 Raadhuisplein 1, bij telijke Ordening en opend iedere werkt 12.30 uur), en bij hel FOrmatiecentrum in meentehuis (gedure openingstijden), alsn lijke bibliotheken, en publiekszaken te Soe ieder ter inzage ligt plan "Amersfoortse: gesteld bij raadsbesl 1987, gedeeltelijk g< sluit van Gedeput Utrecht van 8 septe deeltelijk goedgeke Besluit van 27 sej 90.019968, welke 1: onherroepelijk is ge Bouwzaken De burgemeester Burgemeester en V mens zijn op een da zoek met toepassin noemde voorschri! verlenen voor: het bouwen var gend tehuis, hoel Beatrixlaan, Diller hof), sectie K, nrs. (artikel 19 van de 1 ke Ordening en de de Wet Geluidhim Alvorens een defi worden genomen, binnen een termi (W.R.O.)eneente (Wet Geluidhinde donderdag 3 januc zwaren schriftelijk Wethouders in te De op dit verzoek stukken liggen ge< mijnen, dagelijks in het gemeentehi ke ordening en b plein 1, ter inzagt Informaties: RAADHUISI Telefoon (01 Open maan Informatiete tel 93665

Soester Courant | 1991 | | pagina 4