INVENTARISATIE! Kerstman bezorgt prijzen kerstactie Overhees ij winnaars thuis Meningen van lezers Reis door Europa met Lambertus van de Kooij mmttrnuï 'Het land in de krant' FOTO-AKTE WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT!! P DE KABELKRANT iel t.v. -scherm. i de bon in: 7 de Soester Courant n°haT vk?"™.:in9r0,e "bd~laoSain. S^nS6- Mevrouw D. van Dijk wint exclusief kerstdiner 2N RINIGING (13) Bloemenmeisje Marokko Verkeer en kunst SNTABIS«'«'f WVe";SfflENTÖT 01NSDAG S JANUARI '91 Vijftig Hond vast in strik Man leurt met folders brandwondenstichting Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Kunst en Soest j. cornelisse bv. Dakwerken W DONDERDAG 3 JANUAR11991 SOESTER COURANT PAGINA 7 maximaal 90 leestekens inclusief spaties rocheque of Girobetaalkaart, Soester Courant in Soest. :enden aan: ner225,1200 VB Hilversum de/soesterberg eg 50 700 m3) mei fraai gelijnde rieten tuin op ruim 1600 m3 grond Jwd omstreeks 1927 en bezit de nante architectuur van die tijd mg van circa 65 m3 met haard- aar, open keuken, bijkeuken, kel- toiimrS'2ball<onsenbadkamer 'et 2 bergkamers en extra berg- groot dakterras, eigen c v mede parkeerplaats en ber- apTr!^b°u:aPpSr Wj- 1 aparte doucheruimte mpf v'owegels, 2 royale'slaapka- "eten kap, cv -gas rnet uitstekende zonkó- t"9h,°ldeacWergelegen '5m°S|nrtn|dU'n9ebied-To' door Arie Wandelaar Na het slapen van een klein gaatje in Nieuwjaarsdag 1991 weer terug in de merkelijkheid. lelfs in het nette Soest-Zuid liggen de istanten van de beste wensen die de melvaart kan brengen. Oudejaars nacht, ook in ons buurtje een aanste kelijk feest. |)e komende weken kijken wij elkaar jljdens recepties welmenend in de pgen en wisselen welgemeende goede fensen uit. e treurig ook; aan recepties valt niet ontkomen. Wegblijven zou er op ;unnen duiden dat je vrienden, ken nissen en relaties niet met hun voort durend bestaan wil feliciteren, hetgeen Wel eens op een minder goede wens zou kunnen duiden. Prettige bijkomstigheid is dat bij som mige van dit soort gelegenheden goede pensen per glas worden verstrekt. Desondanks, dit soort recepties gaat altijd over 't zelfde, dus nergens over. Bedriegen de voortekenen niet dan zal aantal recepties in januari 1992 net tenminste één worden verhoogd, i oprichting is namelijk een vereni- ging, die zich als hoofddoel stelt aan tasting tegen te gaan van het landelijk gebied dat aan Soest-Zuid grenst. Aanleiding daartoe is het volgende. Jn september '90 vond een ontmoe- tingsbijeenkomst plaats tussen het col lege van B en W en bewoners van Soest-Zuid. B en W lieten tijdens deze bijeenkomst een proefballonnetje op dat snel door de Soester Zuiderlingen werd doorgeprikt. B en W vroegen de aanwezigen wat men er van dacht, in dien er in Soest-Zuid aanvullende wo ningbouw in de toekomst zou worden gepleegd. Nee dus, zongen de koren, samenge steld uit bewoners van Soest-Zuid. Nu bestaat in Soest-Zuid en Soestdui- nen de vrees dat de stemmen des volks hebben geklonken, maar mogelijk niet zijn verstaan. Voeg daaraan toe dat op plaatselijk en provinciaal niveau struc tuurplannen in de maak zijn waarin het toekomstig beleid t.a.v. ruimtelijke ordening wordt voorgesteld en de schrik zit er bij sommigen in Soest- Zuid goed in. Evenwel niet bij Marie en Arie. Ruim 32 jaar staan ze nu al weer als in woners van het mooiste Utrechtse dorp ingeschreven. Ze wonen er blij en gelukkig, maar moesten ook leren le ven met het gegeven dat het begrip in spraak nooit verder tot ontwikkeling is gekomen dan op vooruitstrevende scholen, verenigingen en kerkgemeen schappen. Aan echte inspraak, ge volgd door taakstellende konsekwen- ties, is de gemeente Soest (nog) niet toe. Een nieuwe vereniging van Soester Zuiderlingen zal daar niets aan kun nen veranderen, al is het natuurlijk nooit weg dat wethouder Mieke Swin- kels ook als lid kan worden toegelaten. Wat Arie in dit soort zaken altijd hoge lijk verbaast is de beperkte doelstelling van bestaande en toekomstige actie voerders. Zo de nieuwe vereniging in Soest-Zuid er komt, dan luidt het voorstel om als doelstelling te hanteren het behoud van zowel natuurlijke als het agrarische karakter van het gebied in de gemeente Soest dat wordt be grensd door de spoorlijn A'foort- Utrecht, de spoorlijn Soest-Utrecht en Soest-Zuid. Dat is Arie net even te smal, laten we zeggen te eng. Een stuk verdediging van eigen grondgebied, de rest zorgt maar voor zichzelf. Mis schien wel begrijpelijk, maar niet soli dair met hen elders die in hun omge ving net zo gesteld zijn op het behoud van hetgeen ze aan natuur boeit. Opmerkelijk ook dat Arie en Marie nimmer een aanmeldingsformulier in de brievenbus geschoven kregen toen er op de omgeving van het Natuurbad een regelrechte aanslag werd gepleegd. Nergens ook worden er in de brief, die tot een oprichtingsvergadering moet leiden, voorstellen of suggesties ge daan met betrekking tot het elders bouwen van woningen binnen Soest. Hoe en waar 't niet moet is wat sommi ge bewoners van Soest-Zuid en Soest- duinen betreft volstrekt duidelijk, maar onvoldoende om er warm voor te lopen. Intussen hebben B en W mondeling zowel als schriftelijk laten weten geen plannen te hebben voor de bebouwing De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. De kerstman kwam zaterdag 22 de cember de winnaars van de kerstactie van de winkeliers van Winkelcentrum Overhees persoonlijk verrrassen met hun prijzen. Mevrouw D. van Dijk mocht van deze VIP de hoofdprijs in ontvangst nemen: een exclusief kerst diner voor het hele gezin bij het beken de Soester restaurant Darthuizen. De actie, een samenwerkingsverband van Sint Nicolaas en de kerstman, was een groot succes. Sint Nicolaas had op zijn geboortedag kerstballen uitge deeld, die de ontvangers zelf naar eigen inzicht en creativiteit mochten versie ren. Tweehonderd mocht collega kerst man er weer in ontvangst nemen. Op 22 december hebben de assistenten van de kerstman de versierde ballen in de kerstboom gehangen en meteen de prijswinnaars uitgezocht. Er was een hoofdprijs voor kinderen en voor vol wassenen. Bij de jeugd wonnen Joël Postma en Marieke Buitenhuis de hoofdprijzen, een bestuurbare race-au to en een auto-radiowalkman. Er wer den nog achttien andere prijzen uitge reikt. Tom Kraak, Jeffrey en Sanne van Mevrouw D. van Dijk krijgt haar prijs van de kerstman overhandigd. Foto: Goos van der Wilt. de Berg en Evelien Smit werden goede eerste, tweede en derde. Bij de volwassenen waren er naast een diner vijf prachtige levensmiddelen pakketen te winnen, samengesteld door de winkeliers van Winkelcentrum Overhees. Die waren voor B.J. Schaffe- laar, L.A. Duijm, M.S. de Waal, J.E. Oranje en M.G. Bakker. ;DB0 BOfl OOPO cw De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit een serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie laat weer een heel andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rustiek uitzicht, waarin hij vaak de symbolen van het land heeft ver werkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid- Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, sprankelende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een ty pische Van de KooijstijT. En dat is ongetwijfeld de enige en beste ma nier om zijn werk te karakteriseren. Het comfnentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. Vanaf het uiterste zuiden van Europa is het slechts 1 uurtje vliegen naar West-Afri ka Een uitstapje daar naar toe ligt dus voor de hand. Een kleine afstand, een heel andere wereld. Dit bloemenmeisje in klederdracht probeert langs het strand, op de terrasjes en in de restaurants een roosje te verkopen. Met ieder klein bedrag zijn zij al blij. Want direct achter de toeristencentra is het een en al armoede wat de klok slaat. Het is wel goed om dat zelf te ervaren. Men waardeert dan nog meer de welvaart hier in Nederland. ^BaaaoaBOAooooeooowoMMeoeeeeo effnemv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines binnen het betreffende gebied. Het trieste van dit bericht is dat daar aan door de geadresseerden ernstig wordt getwijfeld, toekomstige leden worden uitgenodigd een startcontribu tie van f 100,— per gezin te betalen van waaruit op te richten belangenvereni ging zonodig procedures kan aanspan nen. 1991, Soest heeft weer wat. Een vereniging erbij. Arie Wandelaar Fototentoonstelling in Kasteel Groeneveld Soest doet mee aan een vervoersplan van het ministerie van verkeer en water staat om het autogebruik van ambtena ren terug te dringen! Deze proef houdt in dat het aantal autokilometers voor woon/werkverkeer met twintig procent wordt vermindert! Een loffelijk streven want zo lees ik verder "Ondanks de no bele beleidsvoornemens wijst de feite lijke praktijk nog steeds de verkeerde kant op. De problemen voor de bereik baarheid met zijn grote schade voor de economie en voor de verkeersveiligheid blijken nog steeds toe te nemen." Ik denk dat onze geachte wethouder mevrouw Swinkels maar eens over e.e.a. moet nadenken. Met het afsluiten van de Waldeck Pyrmontlaan laat zij per jaar vele weggebruikers per jaar duizenden kilometers omrijden waar door: (zie boven) "de problemen voor de bereikbaarheid met zijn grote schade voor de economie, voor het milieu en voor de verkeersveiligheid nog steeds toenemen." Ik vraag mij af wat de bewoners van de W. Pyrmontlaan vóór hebben op de be woners van andere wegen. De kortste weg van A naar B is nog steeds de rechte lijn. Wanneer het vervoersplan in Soest slaagt, dan kan men dit beschouwen als een compensatie voor de vele extra ki lometers die de overige Soester ingeze tenen moeten maken, veroorzaakt door de W.P.-maatregel van mevrouw Swin kels. De W. Pyrmontlaan weer open stellen betekent nog véél minder kilo meters enz. enz. Kunst is een vaag begrip. Kunst is iets dat men mooi vindt. Kunst moet echter niet opgedrongen worden. Helaas ge beurt dit in Soest wel. Het Anna Pau- lownahuis moest zonodig een kunst centrum worden waar de heer Paauw zich kan uitleven. Wat hij binnen de mu ren doet moet hij weten. Daar hoeft men niet naar te kijken. Wat hij buiten het gebouw doet is terecht aan banden gelegd. Dit heeft echter wel wat voeten in aarde gehad. Wethouder Visser dacht heel flink te zijn door zijn kunstbroeder te gelasten de grasmaaiers van de gevels te verwij deren. De heer Visser bleek niet meer dan een klein visje te zijn. De pauw zette zijn veren op en liet alles zo het was. Na veel overleg in het college en de raad werd de pauw toch in zijn hok terugge stuurd en verdween de gevelontsieren- de poespas naar waar zij hoort, in de schuur. De pauw liet toch nog even een schreeuw horen en bevestigde een kerstboompje aan de gevel. Hoe klein zielig! Kunst is een vaag begrip. Enige jaren geleden heeft de heer Pauw de Eng 'ver rijkt' met een aantal borden, in kleur oplopend van wit naar blauw of omge keerd. Dit was kunst! De heer Pauw heeft nog meer in zijn mars. In Zeist heeft hij het gepresteerd om een tele fooncel in een vijver te plaatsen. Ook dit was kunst. Nu schijnt wethouder Visser nieuwe af spraken te willen maken over het ge bruik van het Anna Paulownahuis. Ik hoop dat hij zich dan het grasmaaierof- ject herinnert en zich niet weer door de veren van de pauw laat verleiden. Men mag over kunst denken wat men wil. Smaken verschillen maar kunst mag niet ontaarden in het provoceren van de medemens. De kunstenaar mag niet vergeten dat kunst wordt gesubsidieerd. Juist ja, door die medemens. Moge het in Soest in 1991 met de kunst niet VERKEERD gaan en met het ver keer geen GEKUNSTELDE toestand worden. A.B. Ekeler tel. 17120 winkelkring van weedestraat - soest speciaal optiek Op 12 januari opent Kasteel Groene veld behalve haar poorten ook een bij zondere fototentoonstelling. Onder de titel 'Het land in de krant' presente ren de zes vaste fotografen van NRC/ Handelsblad een beeld van 1990. De foto's die vanuit de actualiteit gezien een rol speelden in dit jaar werden ge maakt door: Maurice Boyer, Chris de Jongh, Vincent Mentzel, Freddy Rek ken, Leo van Velzen en Rien Zilvold. Bij de keuze van de foto's voor een lan delijk dagblad als NRC/Handelsblad speelt vooral de vormgever van de krant een belangrijke rol. De foto is meer dan een illustratie, een ondersteu ning van het verslag of verhaal van de journalist, de foto levert extra informa tie, kent duidelijk een toegevoegde waarde. De fotografen, vormgevers en fotoredacteuren van de krant slagen er regelmatig in daarbij het specifieke ka rakter van het Nederlands landschap of het nu gaat om sport, beeldende kunst of politiek, in beeld te brengen. Vandaar dat het Nationaal Centrum voor bos, natuur en landschap in Baarn besloot de krant de mogelijkheid te bie den het jaar 1990 te presenteren met een fototentoonstelling. Willem van Zoetendaal, de chef-vormgever van NRC/Handelsblad tekende voor de in richting van deze tentoonstelling. Naast de foto's, die op groot formaat zijn afge drukt, zijn ook de originele pagina's te zien en natuurlijk de complete jaargang van 1990 van NRC/Handelsblad. De tentoonstelling is te zien tot 11 fe bruari 1991. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00 - 17.00 uur en zaterdag en zondag 12.00 - 17.00 uur. J-IV 033-630506 it! Onze fotograaf is regelmatig op pad om in de Winkel- kring-winkels een willekeurige klant op de gevoelige plaat te zetten. Wekelijks vindt U in deze foto-aktie rubriek de 'klant van de week'. Als U zichzelf herkent ga dan met de krant naar het kantoor van de Soester Courant aan de van Weedestraat. Hier ligt een fraai geschenk voor u klaar. DE WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT, HET WINKELEN WAARD. De prijs van deze week is WAARDEBON t.w.v. f 50,- en wordt aangeboden door MIDDELMAN MODE, Van Weedestraat 63. De winnaar van vorige week was mevrouw J. van den Dijssel, Van Lenneplaan 53, Soest De hond van een bewoonster van de Vliegtuiglaan in Soesterberg kwam vo rige week vast te zitten in een strik. De vrouw was haar hond kwijt en hoorde van een aantal kinderen dat zij het dier waren tegengekomen in het bos bij de Kampweg. De hond moest worden los gesneden. De politie weet niet wie het verboden vangmiddel heeft geplaatst. Een nog onbekende man probeerde vo rige week vrijdag folders van de brand wondenstichting aan de deur te verko pen. Hij vroeg 12 gulden 50 voor een folder, men mocht er twee voor 20 gul den hebben. De man had een vlotte babbel en zei een vergunning van de ge meente te hebben. Dit bleek niet het ge val te zijn. Een bewoonster van het Spi net vond achteraf 20 gulden toch wel erg veel en informeerde bij de politie. Toen kwam het bedrog aan het licht. De vogel was inmiddels gevlogen. De laatste tijd werd Soest opgeschrikt door een aantal "kunstuitingen" waar het publiek geen raad mee weet en daarom maar het zwijgen er aan toe doet. Was er eerst een Amersfoortse "kunstenaar", die de Soester pers haal de door een aantal veldkeien in een vraagtekenfiguur te leggen (Hoe origi neel! Mijn kinderen deden dat al toen zij vier jaar oud waren, maar dan véél ingewikkelder) Voorts was daar het nieuwe Soester stadskantoor dat in een verkeerde tijd, voor een verkeerde prijs, op een verkeerde plek, naar een ver keerd ontwerp van een verkeerde archi tect werd gebouwd om daarna in lachen uit te barsten over het kunstwerk van ene Ton, die zoveel opzien baarde met zijn grasmaaiers. Was het vraagtéken naief, maar herken baar en kan het stadkantoor het zijne er toe bijdragen de bureaucratie te bevor deren, het hersenspinsel van Ton slaat als een tang op een varken, als een nijl paard in de bossen van Pijnenburg, als een bal gehakt in de brievenbus. Wan neer, Ton, zien wij eens iets van jouw handen (je beweert toch kunstenaar te zijn) dat werkelijk de moeite van het aanschouwen waard is en dat de toets der kunstzinnige kritiek kan doorstaan? Hoewel ik er mijn best niet voor gedaan heb, (maar wel 65 jaar lang deel uit maakte van de Soester bevolking) kwam ik van jou nooit iets tegen van enige allure, van enige bevlogenheid, waaraan het worden "kunst" kon wor den ontleend. Maar mocht dat ook in de toekomst niet mogen lukken, wat denk je van een aantal pots de chambre op het dak van de Oude Kerk? De grote Appel zei het al: "Ik rotzooi maar wat an" en smeet fikse kluiten verf op een afstand van drie meter op een oud laken en verkocht dat voor een for tuin. Is het niet zó dat twee succesvolle mo derne "kunstenaars" elkaar niet kun nen passeren zonder fijntjes te glimla chen? J. H. van Doorne Ik ben geboren op 29 december 1940, derhalve werd ik een week geleden vijftig jaar. Er zijn een paar verjaardagen waarbij men speciale gevoelens heeft; de achttiende, de eenentwintigste, de veer tigste, de vijftigste, de vijfenzestigste en de honderdste. Speciale data zijn dat. In ieder geval, zo denk ik erover. Ik schiet al aardig op in dat rijtje. De laatste gebeur tenis haal ik nooit, dat weet ik nu al, want daarvoor is mijn leven tot nu toe te turbulent, maar om net als mijn vaderde tachtig te halen, lijkt mij ook wel een doel om naar uit te kijken. Ik ben nu dus vijftig geworden en alle cliché's die je vroeger zo obligaat vond, blijken nu minder stupide te zijn. Ik weet ze nu zo langzamerhand op hun juiste waarde te schatten. "Het leven is een kinderhemd je; kort en bescheten is er zo een. Ver draaid, 'tiszo. Vrienden, 't gaat zo snel. Begrippen worden even vlug bijgsteld. Toen ik tien was', keek ik huizenhoog op tegen mensen van twintig jaar en ouder. Ik hoorde bijvoorbeeld wel eens iets over belastingèn betalen. Dat leek me zo'n ingewikkelde affaire; daar zou ik nooit uitkomen. Toen ik twintig werd, riep ik dat ik vóór m 'n dertigste millionair (ou de spelling) zou zijn. Het is sommigen in die tien jaar gelukt maar mij in ieder ge val niet, hoewel ik in die tien jaar niet on aardig boerde. Toen ik dertig werd, was ik ervan overtuigd de hele showbusiness in Nederland naar mijn hand te kunnen zetten. Bull-shit natuurlijk. De belan gen in de Nederlandse showbizz zullen nooit te controleren zijn door één figuur. Ook nu niet door mensen als Joop van de Ende, John de Mol en René Stokvis. Het gros van de Nederlandse artiesten heeft zijn belangen ondergebracht bij bijna evenzovele managements en!of boekingskantoren. Op m'n veertigste wist ik dat rijk worden ook niet het ant woord was op diverse indringende le vensvragen. Ik flikkerde alle Sturm und Drang ideëen wat dat betreft overboord en ging gewoon aan de slag. Voor het da - gelijks brood, zullen we maar zeggen. Dat doe ik nu dus nog steeds. Inmiddels ben ik vijftig jaar geworden. Normaliter bouw je een feestje thuis met een stel goe de vrienden, familieleden en kennissen, maar dat liep voor mij toch geheel an ders. Frits Spits heeft zich bemoeid met mijn vijftigste verjaardag. En dat heb ik geweien. Gelukkig maar moet ik voor Treinreis naar vakan- tie-voorpret in de Jaarbeurs Voor mensen die nog niet weten waar ze de komende vakantie zullen vieren, is er binnenkort een prima gelegenheid om zich uitgebreid te oriënteren over alle mogelijkheden. Want in de Jaarbeurs in Utrecht wordt van woensdag 9 tot en met zondag 13 januari de Vakantiebeurs '91 gehouden. Daar vindt u alle denkbare informatie over vakanties onder één dak bij elkaar. Of u nu denkt aan een kampeervakantie of liever een appartement huurt, op de ze beurs kunt u alles te weten komen over de mogelijkheden in het land van uw keuze. De vakantielanden, de touroperators en de reisorganisa ties geven acte de présence in een groot aantal stands waar u ruim keus hebt uit aantrekkelijke folders, bro chures en ander informatiemate riaal. En de gemakkelijkste èn voor deligste manier om dat vakantie spektakel in de Jaarbeurs te bezoe ken, is het speciale Trein plus Toe gang biljet van de Nederlandse Spoorwegen. Voordelig T+T biljet De T+T biljetten van NS zijn ver krijgbaar de meeste stations en zijn een voordelig begin van een comfor tabele treinreis zonder verkeerspro blemen naar Utrecht. Met zo'n T+T biljet betaalt u in één keer voor de treinreis (retour) en de toegang tot de beurs. Dat is duidelijk voordeli ger en dat voordeel neemt toe als de reisafstand langer is. Bovendien hoeft u bij de beurs niet meer in de rij te staan. alle duidelijkheid even zeggen. Wie is Frits Spits Hij is de zoon van de heer en mevrouw Ritmeester uit Eindhoven (mijn geboortestad). De moeder van Frits is een bekend schrijfster, ze ge bruikt haar meisjesnaam Hanny Meijler en meer dan twintig jaar geleden schreef mevrouw Meijler de teksten van o.a. twee enorme hits voor Conny Vanden- bosch waarbij ik de muziek schreef; Ik ben gelukkig zonder jou en "Paleis met gouden muren Ik was toen begin twin tig, Frits was tien jaar jonger, en ik zie 'm nog de deur open doen in z'n korte broek. "M'n moeder verwacht u al", zei 'ie. Noch zijn vader en moeder, noch ik konden vermoeden dat hij zich later zou ontpoppen tot de meest spraakmakende DJ. van Nederland. Diezelfde gup vond 't nu de moeite waard om speciale aan- dachte te schenken aan mijn vijftigste verjaardag. En niet zo maar een dagje, nee, hij gooide er bijna een week zendtijd tegenaan. Met als absoluut hoogtepunt mijn verjaardag op 29 december. Daar voor had hij met behulp van mijn vriend Ludo Voeten een aardig programma in elkaar gezet. Eerst liet hij in diverse pro gramma s die week mensen, waarmee ik in 't verleden heb samengewerkt, allerlei fraais over mij zeggen. Dat waren Harry van Hoof (ex-lid van de Rockets, nu Neerlands meest gevraagde arrangeur en orkestleider), Bonnie St. Claire zan geres, waarmee ik twaalf jaar veel hits heb mogen maken), Willem Barents (ex-directeur van platenmaatschappij Phonogram, nu direkteur van de Jaar beurs in Utrecht) en als laatste Rob Out (jaren geleden maakten we samen de nummer één hit "Kom uit de bedstee, m 'n liefste". Was altijd een goede vriend. Nu zie ik 'm nog maar zelden omdat hij het als direkteur van Veronica te druk heeft). Op de dag van mijn verjaardag was ikzelf ere-gast in de Avondspits, het beroemde radio-programma van Frits. Hij had een receptie georganiseerd in de kantine van het N. O.B. radio-complex en had een hoop mensen uitgenodigd waarmee ik veel gewerkt heb. Plus een rijtje hele goede vrienden en kennissen. Ik durf te beweren dat zelden iemand een leukere vijftigste verjaardag heeft ge vierd dan ik. Het is toch fantastisch om al die mensen bij elkaar te zien waarmee je een speciale band hebt of hebt gehad. Die je op die dag in je armen sluit terwijl de beroemdste disc-jocky van Nederland voor de microfoon daar gewag van- maakt, terwijl hij jou tegelijkertijd de he mel in prijst? Af en toe voelde ik me knap week in de kniëen, door de mensen die er waren, de lof die me werd toege- z waaid en de cadeaus oude spelling) die ik kreeg. Een fantastisch horloge van mijn compagnon en vriend Ludo Voe ten was één van die geschenken, flessen prima lekkernijen van goede vrienden als Ria Valk, René Froger, Willem van Schijndel (lid van de Deurzakkers), Bonnie St. Claire, Frank van Frank en Mirella) en Boudewijn de Groot. Fan tastische geschenken kreeg ik van vooru onbekende mensen als Albert van der Kroft (direkteur platenmaatschappij Polydor), Josef Schamp (promotie man), Tony Berk (direkteur platen maatschappij Dino), Arnold Verhoeven (direkteur van diverse dansscholen in het zuidenen Hans Sanders leider van popgroep Bots) dié meteen paar stukjes van de Berlijnse muur op het feestje kwam. Overdonderd was de verrassing van platenmaatschappij EMI die Frits mij namens hen overhandigde; na dertig jaar eindelijk de gouden plaat voor de eerste versie van "Kom van dat dak af" in 1960. En daartussendoor meldde Frits Spits aan het Nederlandse volk hoe waardevol ik wel niet ben en ben geweest voor het nationale pop-gebeuren! "'t lijkt wel of ik dood ben, zoals je over mij praat", zei ik 'm tussen de bedrijven door. "Je hebt 't verdiend", antwoordde hij "en wees blij dat we 't nu doen. A Is jij zelf er net zoveel lol aan beleeft als ik, zijn we in onze opzet geslaagd". "Jij bent uniek", zei zangeres Marcha later. Nee, weet je wat uniek is? Dat zoveel mensen van je houden.... Peter Koelewijn V Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 3014

Soester Courant | 1991 | | pagina 7