1990: Soest wordt nooit meer zoals het was Januari Februari Maart Mei Juni September Oktober November December Augustus DONDERDAG 3 JANUAR11991 SOESTER COURANT PAGINA 8 Een drama voltrekt zich in september achter ae aeuren van ut ruxuuiu. zju mtut werkers verliezen hun baan. Zal Soest ooit nog worden zoals het was? Zal ie mand zich over tien jaar nog herinneren hoe Soest eruit zag voor het jaar 1990? De plannen van gemeente en provincie met karakteristieke Soester gebieden en de felle kritiek van de be zorgde burgers gaven regelmatig stof tot schrij ven. Oud Soest brokkelt af, wordt weggevaagd en maakt plaats voor een nieuw en modern Soest. In 1990 werd de bebouwing van het noordelijk deel van de Eng voltooid. Het nieuwe gemeentehuis werd in september geopend. In datzelfde jaar kreeg het zuidelijk deel een definitieve bestem ming. Een sportcomplex aan de Dalweg schoot uit de grond waar eerst boeren hun akkers ploeg den. Binnen niet al te lange tijd zal een luxueus zorgcentrum de open plek tegenover het politie bureau vullen. Het uitgangspunt bij alle plannen is consolideren, de gemeente Soest mag niet meer groeien. Wat er gebouwd gaat worden, moet binnen de huidige bebouwingsgrenzen neergezet worden. Een reden te meer voor het ge meentebestuur om te pogen het laatste stuk oude Soester Eng te redden. Een landschapspark moet de Eng in oude glorie herstellen. In 1990 nam Soest afscheid van het Soester Na tuurbad. De provincie had geen goed woord over voor de manier waarop de gemeente Soest aan het landelijk gebied invulling wilde geven. Al leen de plannen van bouwondernemer Taphoorn met het Soester Natuurbad konden de goedkeu ring wegdragen. In 1990 nam de WD afscheid van het college en het college van de WD. In dat jaar viel de gena deklap voor één van de grootste bedrijven in Soest. Voor Foxboro is slechts nog plaats in de ge schiedenisboeken. 1990 gaat ook de geschiedenis in als het jaar van verregaande en omstreden maatregelen op het gebied van het verkeer. Drempels, afsluitingen, ad-hoc-maatregelen en inrijverboden typeren het verkeersbeleid van het afgelopen jaar. Diver se bewonersgroepen sprongen op de barricade. Protesten, felle acties en geschillen die voor de rechter moesten worden uitgevochten, konden een soepele doorgang door de straten van Soest niet redden. Het SoeslerNaluurbad sluit zijn poorten. De Soester jeuga ziet in de waterpartijen van het nieuwe gemeentehuis een patent alternatief. Na een onrustige jaarwisseling begint Soest aan de negentiger jaren. De ge meenteraadsverkiezingen beloven, me de door de nieuwe partij Gemeentebe langen Groen Soest, spannend te wor den. De PvdA en D66 presenteren hun verkiezingsprogramma's. CDA'er Jan Menne ruikt zijn kans en presenteert over het extraatje van bijna negen ton, uit de algemene reserves tijdens een verkiezingsbijeenkomst van zijn partij. Dat is een doorn in het oog van met na me de WD en de PvdA. Menne wordt op het matje geroepen en gesommeerd dal hij nooit meer algemeen nieuws als CDA-verkiezingsstunt mag gebruiken. De raadsleden stemmen over de naam van het terrein rond het nieuwe ge meentehuis. Met een 17 - 10 meerder heid verslaan de Raadhuispleiners de Klinkvelders. Een hevige storm be zoekt Soest, maar laat de gemeente zonder al te veel schade achter. Soest Alarm gooit drieduizend protest brieven tegen het bestemmingsplan Landelijk Gebied door de brievenbus van het gemeentehuis. Er is geen offi cial die ze in ontvangst wil nemen. Ook protest van de onrendabelen. Zij willen kabelaansluiting. De gemeenteraad be sluit te onderzoeken wat die grap hen gaat kosten. Bijna drie vrachtwagens vol met hulp goederen vertrekken naar Roemenië. Desondanks probeert het Jumilageco- mité een actie op te zetten voor Polen. De Soester bevolking loopt er niet erg warm voor. Tennisvereniging Soest Zuid ziet een ton subsidie met één stem verschil aan haar neus voorbijgaan. De raad stemt met 14 tegen 13 tegen. De winkeliers la ten van zich horen, zij willen uitstel van het Lindenhofplan. De WD grijpt haar kans wanneer Vahstal zich laat ontval len dat Albert Heijn niet de enige gega digde voor de Lindenhof is. 'Stop de procedure', roept de WD. Vahstal ver klaart haastig dat Albert Heijn toch de finitief partner in de strijd is. Kinderdagopvang Soest gaat van start, s.o.Soest haalt het vijfhonderdste lid binnen, de Anbo het duizendste. Bij een inbraak in het gemeentehuis richten dieven een ravage aan. De buit bestaat uit drie erepenningen. Geen zwemweer, maar het zwembad is veelvuldig in het nieuws. De exploitant van het Soester Natuurbad, G. Donker eist van de gemeente een schadevergoe ding van 600.000 gulden. Hij zegt door hun onzorgvuldig handelen bij de ver koop van het bad verstoken te blijven van inkomsten. De Vrienden van het Soester Natuurbad stappen naar de Raad van State om te voorkomen dat het bad aan de Dalweg gebouwd mag gaan worden. De badmeesters willen ambtenaar blijven en niet straks bij het nieuwe bad in dienst van Aqua Indoor komen. De verkiezingskoorts begint goed om zich heen te slaan. CDA, Progressief Soest en Gemeentebelangen presente ren hun programma's. D66 en PvdA wijzen een linkse 1 ijstverbinding met PS af. De PvdA komt met een totaalplan voor de Van Weedestraat. 'Rampzalig,' vinden de andere fracties. De WD krijgt niet voldoende partijen mee om de Lindenhof-procedure te stoppen. Alleen Progressief Soest en D66 sluiten zich bij de liberalen aan. Soest wil participeren in het compos- teerproject in Soesterberg. Ze staan wat dat betreft alleen in de regio. De raads leden voelen zich bedonderd door tuin architect Bob van der Vliet en de schoonmaakactie bij Kat Emaille vangt aan. Een verpleeghuis Baarn/Soest lijkt tot de mogelijkheden te gaan beho ren nu de provincie het aantal bedden in Soest en Baarn uit wil gaan breiden. Ook feestelijk activiteiten: Soest is even Knollendam. Een paar dagen houdt Prins Gerrit de Eerste de touwtjes in handen. AV-Pijnenburg-atleet Abdes Belardi wordt Nederlands Kampioen bij de B-junioren op de 1500 meter. De heren Red Stars boeken een monste roverwinning op Leiderdorp: 102 - 61 en Wielerclub Tempo viert het veertig jarig jubileum. Gemeentebelangen Groen Soest is de grote winnaar van de gemeenteraads verkiezingen. De 'gevestigde' partijen krijgen grote klappen te incasseren. De PvdA levert twee zetels in, de WD twee en het CDA een zetel. Johan Baks (CDA), Gert Beijen (WD), Jan Dan- vers (PvdA) keren niet meer terug in de raad. Over de Lindenhof wordt voorlopig geen beslissing genomen. Een meerder heid van CDA en PvdA besluit het be sluit over de gemeenteraadsverkiezin gen heen te tillen. Ook de beslissing over de herziening van het plan Lande lijk Gebied wordt uitgesteld. Kritiek op de Soester politiek is er van het FNV. De vakbond vindt dat de gemeente wei nig heeft gedaan om de Scholenge meenschap Eemland open te houden. Adjudant A. van de Bom neemt na 28 jaar afscheid van het Soester politie korps. Hij wordt met koninklijk goud onderscheiden. Het plaatsen van een 'schandpaal' door Jan Visser bij het ver enigingsgebouw aan de Steenhóff- straat, staat in schril contrast met de sleuteloverhandiging aan de eerste be woners van het luxueuze Oranjehof complex. Op maatschappelijk gebied wordt er ac tie ondernomen. De leerlingen van het Griftland College gaan aan de slag voor het Brazilië-project van de Derde We- reldgroep en halen 6000 gulden op. Het jongerenkoor Message wil onder het motto 'laat ze verder leven' een half mil joen ophalen om voor de levensbelang rijke longtransplantatie bij twee leden. Ton Sijbrands speelt 36 wedstrijden te gen de leden van DVSB. Een van hen, de heer Bakker, is hem te slim af. SEC floreert. De A4-zaalvoetballers en de Al-junioren worden kampioen. S.o Soest 1-voorman Wim Gouw speelt z'n 250e wedstrijd. De samenstelling van het college is dé verrassing van april. CDA, PvdA, D66 en Progressief Soest besluiten de sa menwerking, waarin het milieu centraal staat, aan te gaan. De WD ligt eruit. Het CDA heeft nog maar één stem in het capittel. Binnen PS moppert het be stuur. Het vindt het beleidsprogramma te vaag. Gemeentebelangen trekt zich terug, wanneer het voorstel van Harry Witte om de omstreden plannenvan bouwondernemer Taphoorn met het Soester Natuurbad pas in de nieuwe raadsperiode te behandelen, het niet haalt. De bouwplannen worden in een chaotische raadsvergadering goedge keurd. Soest maakt kennis met de bruine con tainers en de cocons. Niemand wil ech ter de grote betonnen, uitzichtbeder- vende, stinkende cocons voor z'n deur. Een aantal wordt verplaatst. Ook pro test van de bewoners van de Noorder- weg, de Ossendamweg en de Vondel laan. Te veel verkeer langs hun deuren is de aanleiding. Aandacht voor de ouderen: Molen schot bezorgt de tweehonderdduizend ste maaltijd aan huis en in Groot En- gendaal gaat het ambitieuze dagverzor- gingsproject van start. St. Joseph ziet met lede ogen aan hoe de flats aan de Haverweerd, de Akkeren en de Dalweg leeglopen. De woningbouw vereniging besluit maatregelen te ne men om de HAD's populairder te ma ken. De stedenband Soest-Kozle wordt ex tra aangetrokken door Bob Sluis. Hij wil Poolse weeskinderen voor een week vakantie naar Soest over laten komen. Soester kids springen op de barricade voor een eigen skateboardbaan. De politie lost met de arrestatie van zes mensen zeventig misdrijven op. De he ren 1 van Red Stars lopen het kam pioenschap mis en accordeonvereni ging Animato viert het 35-jarig jubi leum. Stars levert het Nationaal Kadetten- team de Soester speelster Renske Pe ters. Op 1 mei wordt de nieuwe raad gein- stalleerd. Twee nieuwe wethouders en elf verse raadsleden nemen zitting. De Aros wordt Radio Soest. Stichting Jeugdzorg wordt Stichting Welzijns werk Soest en dreigt een kort geding aan te spannen tegen de gemeente. De stichting vindt dat de gemeente te wei nig subsidie geeft. De provincie zegt ja tegen het plan Dal weg. Er mogen nu een gemeentehuis, een zwembad, een polikliniek en 1400 woningen komen. De winkeliers zijn eruit: de Van Weede straat moet het winkelcentrum van Soest worden. Voor Soest Zuid is een goede tweede plaats weggelegd. Het einde van het tweepolig winkelbeleid. Drastische verkeersmaatregelen moe ten de overlast op de Ossendamweg verminderen. Een tunnel zou een op lossing kunnen zijn, of de weg verbre den. Dan moeten er twintig huizen ver dwijnen. Problemen ook op de Vrij- heidsweg. Daar vreten miljoenen mys terieuze rupsen de bomen kaal. Stichting Stimulans doet een beroep op de Soester bevolking. Er is veel geld no dig om een nieuw Togeerpand neer te zetten. Zonder een nieuw pand kan de manége het werk voor ernstig geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen vergeten. De heren Habes en Schutrup krijgen een onderscheiding van koningin Bea trix en Prins Claus overhandigt het Soester viooltalent Jeanine Jansen 12) een viool om haar te stimuleren haar ta lenten verder te ontplooien. De uitwisseling met Soest Duitsland le vert een sportieve winst op voor de Ne derlandse Soesters. Het bezoek van de Duitse gasten was in meer dan sportief opzicht een succes. De Soester derby s.o. Soest - SEC eindigt zonder winnaar of verliezer en het eerste herensenio- renteam van Shot wordt kampioen. Red De grote overwinnaar van de gemeen - teraadsverkiezingen in maart is de nieuwkomer Gemeentebelangen Groen Soest. De Zuidafrikaanse aartsbisschop Des- mond Tutu brengt in juni een bezoek aan de jubilerende school die zijn naam draagt. De Desmond Tutu school be staat vierhonderd jaar. Wethouder Visser is illegale bouw spuugzat. Ieder schuttinkje dat te hoog is, schuurtje dat te breed is of ongeoor loofd erkertje, moet verdwijnen. Bonje op het gemeentehuis. De PvdA is boos dat het geheime cadeau van de raadsle den aan college en burgers bekend is ge worden. De parfij betaalt niet meer mee aan het gedicht van Jan Visser. De winkeliers borduren verder op hun plannen van de Van Weedestraat hét winkelcentrum van Soest te maken. Zij stellen nu voor de Stadhouderslaan af te sluiten en de winkelrij door te trekken. Het Soester politiekorps zwaait politie chef Adema uit. Ook adjudant Van de Klashorst verlaat het korps. Afscheid voor altijd neemt Soest en de Soester Courant van oud-directeur H.E.J. Smit, die op 67-jarige leeftijd overlijdt. Soester kunstenaar Jan Hazelaar maakt een prachtig bronzen beeld van Simon en Tinie Carmiggelt. Op het Griftland wordt een kunstveiling gehouden voor Unicef. Minder gunstig is het gesteld met creatief centrum C-drie. De reno vatie van het dak gaat bijna een half mil joen kosten. Ruud Smit maakt nog steeds de smake lijkste haring van Nederland, kinder dagverblijf Dribbel aan de Driehoeks- weg wordt geopend en Soest krijgt last van WK-koorts. De eerste sportieve uitwisseling met zusterstad Kozle. S.o. Soest speelt een broederlijke pot met het Poolse Odra. De Red Stars staan stil bij hun 25-jarig bestaan. Het sport- en zwemcomplex aan de Dalweg begint vorm te krijgen en 2451 wandelaars lopen de avondvier- Er komt geen Albert Heijn in de Lin denhof. Dat wordt al voor de raadsver gadering duidelijk. CDA en PvdA heb ben geen meerderheid (meer) en zelfs twee CDA'ers stemmen tegen. Jan Vis ser roept: "Het Soester Natuurbad is gered!". Gemeentebelangen Groen Soest en de Vrienden van het Soester Natuurbad zijn woedend over de over eenstemming die het college en Tap hoorn hebben bereikt. Er zal voor Soes ters een bad van 550 vierkante meter komen. Te klein en te duur (drie gulden 25 toegangsprijs) menen de tegenstan ders. De motie van GGS - tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering in het Griftland College - om uitstel te krijgen haalt het niet. De planologische procedure kan van start. De Waldeck Pyrmontlaan wordt afge sloten voor verkeer. De bewoners van de Prinsenhof, de Korte Bergstraat en de Hellingweg roeren zich. Zij menen dat de overlast in hun straten onaan vaardbaar is toegenomen. Ook de om wonenden van de Banninghal zijn boos. De horecavergunning van de sporthal maakt het leven voor hen zeer onaange naam. Het college vindt van niet. Er zijn immers regels? De gemeente koopt voor vier miljoen gulden het terrein van de voormalige Coca Colafabriek voor 'storende' be drijven en het saneringsproject Kat Emaille wordt feestelijk afgesloten. Burgers krijgen spreekrecht buiten agendapunten om in raadscommissies. Wethouder Frans Kingma opent Huis ten Halve in Soesterberg, een woonpro ject speciaal voor ouderen. De jeugd van Overhees wil een bioscoop, een dis co, een buurthuis en meer sportgele- genheid. Dat blijkt uit een enquête. De raadhuiskubussen staan op hun plek, zusterstad Kozle heeft Jerzy Bo- browski als nieuwe burgemeester en de laatste zwemvierdaagse in het Soester Natuurbad trekt het laagste deelne mersaantal ooit. kouwe drukte. "Zij hebben lang niet zo veel overlast als wij altijd hadden," me nen zij. Het college overweegt ook de Kostverlorenweg af te sluiten. Een dakloos gezin op de stoep van het gemeentehuis probeert de gemeente te dwingen hen een huis te geven. Soest geeft geen krimp. Dierenhandelaar Van den Brink wordt door Greenpeace beschuldigd van ille gale praktijken. De Soester zou wilde in plaats van tamme olifantjes verhande len. Van den Brink meent dat de milieu organisatie op haar achterhoofd geval len is. De ouderen in Soest staan in de belang stelling. Het bestuur van Molenschot wil voor 1993 nieuwbouw realiseren. De ouderenbus gaat op de commerciële toer. Reclameboodschappen moeten de onderneming rendabel maken. 23 Poolse weeskinderen uit Kozle heb ben de vakantie van hun leven in Soest. Bij een overval op een bankfiliaal aan de Kerkstraat wordt zesduizend gulden buitgemaakt. De zendmast van Radio Soest wordt geplaatst en het gemeente huis verkast. De Gildefeesten barsten in alle hevig heid los. Gerard van Roomen wordt schutterskoning en Anita Meijer en Lee Towers zorgen voor een vrolijke noot. Hans van Weegen wint de Gildeloop. Soest wordt op een rustige september morgen opgescjirikt door een aantal jonge olifanten die het op een lopen ge- zet hebben. Drie peuterolifantjes van dierenhandelaar Van de Brink schrik ken wanneer zij rustig op een weitje staan te grazen van een langsrijdende auto en zetten het op een' lopen. Een van de drie wordt pas bij de A28 bij Soesterberg weer gevangen. De schade is gering. Ook de christelijke partijen schrikken. Een homohuwelijk is voor een meerderheid van het college accep tabel. Grote schrik ook voor de werknemers van Foxboro. 230 man komt op straat te staan, wanneer moedermaatschappij Siebe besluit Soest, het hoofdkantoor voor Europa, niet langer in Soest te la ten voortbestaan. De opening van het nieuwe gemeente huis brengt veel volk op de been. Dui zenden gaan de nieuwe aanwinst van Soest van binnen bekijken, waaronder een aantal Polen die te gast zijn in Soest. De jeugd van Soest laat zich van zijn slimste kant zien. Wel een gemeente huis, maar geen zwembad? Hoezo geen zwembad. De waterpartijen bij het raadhuis blijken een prima alternatief voor het Soester Natuurbad. De kinderboerderij krijgt een dierenjuf en Scouting Don Bosco viert het zestig jarig jubileum. De eerste Op 't Hoogt verschijnt, de twee jaar geleden jam merlijk gesneuvelde kerstboom bij het politiebureau krijgt en waardig opvol ger een Radio Soest gaat vol goede moed van start. De Soester sporters doen het goed in den lande. De Avia Knicks winnen voor de tweede keer het VIP's toernooi in Maartensdijk en de dames van Stam So- voco slaan een goed figuur op het Inter nationale Procar Volleybaltoernooi en Frits Wibbelink wordt Nederlands Kampioen op de kwart triathlon voor studenten. De kunst van Ton Paauw en Peter Ver meulen schiet het college in het verkeer de keelgat. Praten met B W in Soest Zuid wordt een enerverende bijeenkomst met een rekord opkomst. De bewoners van Soest Zuid tonen zich fel tegen de weg om de noord en bebouwing van de bos sen. Het college is enigzins verbijsterd over de felle aanval. Het wilde de bur gers alleen maar prikkelen met een aan tal stellingen. Het milieu blijft de gemeenschap bezig houden. Aan de Molenstraat wordt het milieu-educatief centrum de Kwekerij geopend. Een verhoging van de bijdra ge van de burgers om afval te verwerken is onontkoombaar. In 1991 moet er ze ven tot tien procent meer betaald wor den. Er wordt een werkgroep ingesteld die van de zuidelijke Eng een land schapspark moet maken. De provincie keurt het bestemmings plan landelijk gebied af. Tot grote schrik van de Vrienden van het Soester Na tuurbad kunnen volgens GS alleen de plannen van Taphoorn door de beugel. Ook voor de bewoners van de Den Blieklaan en de Eigendomweg is het even slikken. Een meerderheid van de raad stemt voor het verbinden van de Koningsweg mét de Den Blieklaan. Het plan Klein Engendaal wordt, ondanks de vele bezwaren, ook door de raad aangenomen. De Amnestylaan wordt geopend, de bewoners zijn blij met hun huizen naar Zweeds model. Artishock verbouwt, een prachtige pro fessionele filmzaal is het resultaat. Ani ta Hardeman geeft dertig uur aerobicles achter elkaar: een wereldrecord. De ontslagen werknemers van Foxboro gaan niet met lege handen naar huis. FNV-man Wiel Brand weet 16,5 mil joen gulden uit de moeizame onderhan delingen te slepen. De PTT kondigt aan drie kleine postagentschappen te gaan sluiten. Aan de Nieuweweg wordt een vlieg tuigbom uit WO II gevonden. Zonder problemen wordt deze onschadelijk ge maakt. Een brand legt een bijgebouw van Jac Hermans in de as. Het bedrijf stond op het punt van verhuizen naar Baarn. De schade loopt in de tonnen. De Avro legt aan in Soest. Het pro gramma 'de Uitdaging' belooft te zor gen voor een prachtig logeerhuis voor Stichting Stimulans. De acties van Soes ter burgers gaan door. De peuterspeel zalen vragen en krijgen meer geld. Bert Krijger draagt het fractievoorzit terschap van de WD over aan Neks Blommers. Ook een nieuw hoofd voor het Soester politiekorps. E.W. Schutz- mann wordt korpschef. Voor dé 'onrendabelen' in de Soester gemeenschap is het eindelijk zover. Er is geld voor aansluiting op de kabel voor de vierhonderd Soesters die daarvan tot dusver verstoken bleven. Zij krijgen, net als de rest van Soest, CNN in plaats van Super. Naast van televisie kunnen Soesters ook thuis van kunst gaan ge nieten. Wethouder Jan Visser opent een artotheek in Overhees. De ouderen vieren feestjes. De oude renbus verwelkomt de tienduizendste passagier. Een tweede bus is broodno dig, zegt het bestuur. De PCOB viert het eerste lustrum. Minder goed zijn de berichten over de warme maaltijdbe zorging. Gebrek aan vrijwilligers dreigt de belangrijke dienst de das om te doen. Een oproep werkt: vrijwilligers melden zich aan en de bezorging is gered. Het laatste stukje Eng tegenover het ge meentehuis krijgt een bestemming. Een zorgcentrum zal de tijd van zacht glooi end graan doen vergeten. De bewoners van de Prinsenhof, Korte Bergstraat en Hellingweg verliezen het kort geding tegen de gemeente. De Waldeck Pyrmontlaan blijft afgesloten. De bewoners van Haverweerd-oneven bundelen de krachten om hun woon omgeving te verbeteren. Op woning bouwvereniging St. Joseph willen ze niet wachten. Soest trekt zich terug uit het compos- teerprojectin Soesterberg. Het terrein is te klein om rendabel te zijn, zegt wet houder Swinkels. Veel kritiek van met name de bewoners van Soest Zuid is er op de hondenpoepbestrijding van de gemeente. Niemand wil een uitlaat- strook voor de deur. Projectontwikkelaar Vahstal kondigt aan de nieuwbouw voor de Lindenhof te willen realiseren, zonder daar een winkelproject aan te koppelen. Sint be zoekt Soest, maar het rommelt binnen de organisatie. Of Sint ooit nog terug komt is de vraag. Soest kiest Steca tot Prins Carnaval, de Savornin Lohmanschool bestaat zestig jaar en voetbalvereniging Sec velt buur man s.o. Soest met 3-2. Is het nu kunst of niet en mag het nu wel of toch weer niet. De grasmaaiers aan de gevel van het Anna Palownahuis en de ruzie tussen gemeentebestuur en ga leriehouder Ton Paauw houden lande lijk de gemoederen bezig. Ze gaan eraf. In plaats daarvan plaatst Paauw een kerstboom tegen de gevel. "Een vredes groet," zegt Paauw. "Flauw hoor," zegt Jan Visser. Onrust in de commissie verkeer en mi lieu. Wethouder Mieke Swinkels be schuldigt de bewoners van Soestdijk Oost van fraude. Zij zouden het tellen van de auto's hebben beïnvloed. De be woners zijn woedend. De bewoners van Soest Zuid richten een belangenvereniging op. De drei gende maatregelen en ideeën van de ge meente nopen hen daartoe. De raadsle den gaan akkoord met het honden poepplan. Ze weten zelf ook niets be ters. D66 lanceert een plan om de bur gers te laten meebeslissen. Over het wel of niet invoeren van zo'n refenrendum wordt nog geen beslissing genomen. Stichting Stimulans zit na de Avro-uit- zending met een prachtig pand en een schuld van drie en halve ton. TBS-di- recteur Raatjes brengt redding: hij geeft de stichting een renteloze lening. Soester vrouwen protesteren: geen golfoorlog namens mij. Het openbaar onderwijs voegt kracht en kennis samen om het imago te verbeteren. Ans Mann wint de Gouden Oliebol voor haar inzet voor de Desmond Tutuschool. Oud wethouder Ries van Logtenstein mag de spullenhulpprijs in ontvangst nemen voor zijn kringloop (GFT)-inzet. Milieu-actiegroep Soestdijk geen Stankwijk laat een rapport maken over de landschapswaarde van het gebied Nieuwegracht II. Wethouder Visser neemt het in ontvangst. De Soester ambtenaren krijgen geen voordelige pnvebenzine en er komt geen kinde ropvang in Soesterberg: er is te weinig belangstelling. Dames Stam/Sovoco vullen hun thuis zegereeks aan met de eerste uitzege en oud-Nederlands kampioen op de weg, Erwin Kistenmaker, tekent bij Tempo. De actievoerders Korte Bergstraat, Hellingweg en Prinsenhof spannen een kort geding aan tegen de gemeente. Die is niet ingegaan op het voorstel van de bewoners om ook hun door extra ver keersoverlast geplaagde wegen voorlo pig af te sluiten. De bewoners van de Waldeck Pyrmontlaan noemen het

Soester Courant | 1991 | | pagina 8