495 599*- $Z e Wieksloot': sporten én zwemmen SPORT SPORT W9* «5® sij, lis KatóneB n*?UW sclmen werkingsverband Zaalprogramma Tweede winterwandeling Olympia WANDELSPORT Smeeing/BDC start nieuwe jaar met een overwinning HANDBAL Sanitair 'woetbal programma Vernielingen aan Wiardi Beckmanstraat Cursus 'zelf-kleding- maken' in Soest SCHAATSEN Stuivertje wisselen bij marathon BADMINTON Selby houdt stand Zwak Eemvogels verliest van Viking KORFBAL Zaterdag 19 januari in Grote Kerk Ndarden Herman Krebbers en Theo Olof weer samen in spectaculair concert Jan Hekkenberg neemt voorlopig afscheid met recordscore n SCRABBLE Bloemstillevens in kasteel Groeneveld Assertiviteitscursus Fietsen weg Snelheidscontrole Inbraakpogingen Schuur in brand PAGINA 14 WOENSDAG ÊTjANÜARNÖÖT" SOESTER COURANT PAGINA 15 Rijnwijn geurt Jieer- *1 zijl» smaak ken- n harmonieus even- en fruitig fris. f Wasdroger Blue Air wasdroger, j kapaciteit 4.5 kg, Temperatuur in 2 standen Instel- baar, trommel l roestvrijstaal. IHËAigÖ] aat >maat. Kapaciteit instelbare tempera- natoetsen, centrifu- Jren/min. Trommel 'ijstaal. Sinds 1 december kent Soest dP Sinds 1 december kent Soest de I sZffW "De Wieksloot", een nieuwe organisatie die een aantal sportieve ac- riviteiten bundelt. Achter de afkorting gaan de beginletters schuil van Zwem men en Sporten en van de achterna men van (Greet) v.d. Hoef en (Paul) de Wolf- Voluit luidt de naam dan ook- Sport/zwemschool v.d.Hoef en dé I Wolf. De sport/zwemschool heeft haar domi cilie niet alleen aan de Wieksloterweg Westzijde 15waar sinds jaar en dag het takende zwembad is gevestigd, maar ook in een aantal verspreid liggende gymzalen in Soest, waar de andere sport-activiteiten plaatsvinden. Afwis selend of samen nemen Greet en Paul de instructie voor hun rekening, waarbij de een de lessen geeft en de ander "cor rigerend" optreedt als de deelnemers bijvoorbeeld foutjes maken bij het be wegen. "Beter bewegen" is het motto dat op al- Je activiteiten van de SZHW van toe passing is. Volgens Greet en Paul is be- ivegen een absolute noodzaak voor een gezond leven. Wat de aanpak van de SZHW onderscheidt van die van veel andere sport-instituten is de persoonlij ke aandacht en het feit dat er niet pres tatie-gericht wordt gewerkt. "Dus geen enge apparaten en allerlei elektronische nieuwigheden. Het gaat bij ons niet om de 'performance'," zegt Paul, "maar om bewegen vanuit jezelf, gewoon omdat het plezierig en gezond is." Sinds 1987 is Paul in Soest bekend door zijn lessen onder de naam Body Fit. Hij begon destijds met twee uurtjes jazz- dansen, wat steeds verder is uitge groeid. Op het programma staan o.a. aerobics, jazzdans, callanetics en het fit- circuit (conditietraining). Speciaal voor kinderen zijn er algemene bewegingsvorming, bijvoorbeeld ter voorbereiding op diverse vormen van sport en spel, die later gerichter worden uitgewerkt en toegesneden op de speci fieke sportvormen die gekozen worden. De groepen bestaan uit maximaal 20 deelnemers. Zwemlessen In het zwembad aan de Wieksloterweg Zaterdag 12 januari Sporthal Beukendal 09.00 - 13.00 uur Eemvogels korfbal 13.00 - 23.00 uur Red Stars bas - ketbal Sporthal De Banninghal 09.00 - 12.00 uur Badso badmin ton 12.00 - 17.00 uur KVO korfbal 17.00 - 21.00 uur MHC.hockey Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 uur Badso badmin ton 12.00 - 20.00 uur SOVOCO volleybal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badminton 18.00 - 22.00 uur s.o.Soest zaalvoetbal jeugd Zondag 13 januari Sporthal Beukendal 10.00 - 15.30 uur BDC handbal 16.00 - 22.00 uur MHC hockey Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 uur Badso badmin- ton 21.00 - 22.00 uur tennis part. Sportzaal De Bunt 10.00 - 12.00 uur Bc Badso bad- minton 12.00 - 14.00 uur FDC Quick Motion Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 uur Selby badminton 15.00 - 17.00 uur Knickerbockers worden als vanouds de elementaire zwemopleidingen gegeven (diploma A en B). De groepsgrootte is hier maxi maal 8 a 10 deelnemers. Daarnaast gaan veel zwemmers door met zwem men als sport-beoefening, waarvoor men de zwem vaardigheidsdiploma's 1, 2 en 3 kan halen. Ook zijn er mogelijkheden voor "con- ditiezwemmen": een soort conditietrai ning maar dan in het water, wat als voordeel heeft dat dit geheel "blessure- arm" kan plaatsvinden, aldus Greel, v.d. Hoef. Andere mogelijkheden voor spe ciale groepen zijn het zwangerschaps- zwemmen, de reumagroep en de lessen voor volwassenen. De watertempera tuur is minimaal 30 graden, voor de speciale reumagroep (donderdags) wordt de temperatuur op 32 graden ge bracht. Verder bestaat de mogelijkheid voor privé-zwemlessen volgens het principe "één op één", waarbij de leerling alleen met de instructeur in het bad verblijft. Vooral dat laatste is volgens Greet heel "dankbaar werk", omdat op deze ma nier heel wat mensen de zwemkunst machtig worden die anders door angst of om andere redenen altijd op het dro ge zouden moeten blijven. Snelcursus In het zwembad aan de Wieksloot wor den ook speciale snel-cursussen gege- Greet v.d. Hoef en Paul de Wolf van de SZHW "De Wieksloot". Foto: Goos van der Wilt. ven voor kinderen in de leeftijd van de basisschool. In plaats van bijvoorbeeld een jaar lang tweemaal in de week is het dan mogelijk al binnen tien dagen een diploma te halen, uiteraard afhankelijk van de mogelijkheden van het kind, waarmee altijd rekening moet worden gehouden. "Voor iedereen is er een verantwoorde en plezierige vorm van bewegen te vin den," aldus Greet en Paul, die elkaar af wisselen in het zwembad of de sport zaal. Hun lessen zijn vooral gericht op het verlagen van de "drempel" waar nogal wat mensen op stuiten als ze in beweging willen komen. "Als die drem pel laag genoeg is, is de kans dat de mensen blijven bewegen ook veel gro ter. Ze voelen zich dan op hun gemak, en dat is precies waar wij naar streven." Voorlopig is het niet mogelijk de ver schillende activiteiten van "De Wiek sloot" op één plaats te combineren. De zwemlessen blijven dus plaatsvinden in het bad aan de Wieksloterweg, de ande re bwegingslessen in diverse zalen, ver spreid over de gemeente. Voor inlich tingen of aanmelding kan men echter terecht op één adres: Wieksloterweg WZ 15, tel. 15001 of 24126. In het kader van de 29e Winterserie organiseert de wandelsportvereniging Olympia, onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB), op zaterdag 12 januari haar tweede wandeling. De start is vanaf het wijkgebouw "De Rank", Soester- bergsestraat 18. De zaal is open om 09.30 uur. Deelname staat open voor iedereen, zowel individueel als in groepsverband. Er kan een keuze worden gemaakt uit drie afstanden: de vijf, tien of vijftien ki lometer. Voor de vijf en tien kilometer is de starttijd bepaald tussen 10.00 en 14.00 uur. De vijftien kilometer-lopers kunnen tot 13.00 uur van start gaan voor een fraai en afwisselend parcours door de natuurgebieden van de Lange Duinen in Soest-Zuid en De Paltz in Soestduinen. het inschrijfgeld bedraagt t/m 15 jaar f 2,- en voor 16 ja ar en ouder f2,50 per persoon, per wandeling, inclusief herin- nering. Die bestaat uit een fraai lint in diverse kleuren, met de opdruk Winter wandeling Zeist, Utrecht, Soest en Hui zen, genummerd en twee wandelaars. Zonder herinnering betaalt men res pectievelijk f 1,25 en f 1,75. Inschrijvin gen en betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Het startbureau sluit om 17.00 uur. De data van de overige plaatsen waar soortgelijke winterwandelingen wor den gehouden zijn: 26/1 Utrecht, 9/2 Huizen, 2/3 Zeist en op 16/3 sluit Soest de serie af. Voor inlichtingen kan men terecht bij mevr. I. Maassen, Korte Hartweg 4, 3762 SJ Soest, tel. 20188, of de heer W. van Steedelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest, (na 18.00 uur) tel. 16414. Het niet afmaken van de kansen Smeeing/BDC bijna op in de wedstrijd tegen het Groningse Sparta '75.^On nodig bleven de gasten dichtbij de thuisploeg, maar door aan het eind van de wedstrijd enige penalty's koelbloe dig af te maken, wist de Soester forma tie de wedstrijd alsnog naar zich toe te trekken. Na twee weken van competitieverplich- tingen verlost te zijn geweest, in welke periode de spelbepalende Paul van den Deijssel besloot een punt achter d't sei^ zoen te zetten, moest Smeeing/BDC het strijdperk betreden tegen Sparta /j> uit Groningen. De start was erbarmelijk voor de geel-blauwe formatie, lwe strafworpen en enkele vrije kansen wer den om zeep geholpen, zodat Smeemg/ BDC na tien minuten tegen een 0-3 achterstand aankeek. Enkele mutaties in de opstelling maakten de Soesters wakker, waarbij Cleem Diemers goed voor zes doelpunten, en Arjan Roest (acht treffers) het voortouw namen. Gesteund door een solide keepende Edwin Zoetelief had de thuisploeg de zaakjes verdedigend prima onder con trole in het restant van de eerste helft. Aanvallend kwam de BDC-trein op gang en via 4-5 werd de stand opge voerd naar 9-6. In deze periode werd tweemaal een Sparta speler utt het veld gestuurd voor twee minuten en Smeeing/BDC profiteerde optimaal door driemaal te scoren. Twee pnm uitgespeelde aanvallen werden evenzo veel keer foutief afgestuit door de Spar ta defensie en beide strafworpen wer den benut, waardoor er een 11-0 rust stand werd genoteerd. Richard van de Hoef kogelde vanaf de cirkel al in de eerste minuut van de tweede helft 12-6 binnen. Smeetng/ BDC liep tegen enkele tijdstraffen op, waarvan de Groningers goed gebruik maakten. Via 12-9 werd het zelfs 14-12 en de wedstrijd was weer geheel open. Halverwege de tweede helft scoorde Sparta'75 "das Anschlusstor" 16-15. Luid aangemoedigd door het publiek zetten de discipelen van trainer/ coach Hein van der Heijden nog eenmaal alles op alles. Bij een 17-16 stand zat de ver dediging van de thuisploeg potdicht. Slechts eenmaal konden de gasten in de laatste tien minuten tot scoren komen. Zelfs toen er kort achter elkaar twee spelers van Smeeing/BDC uit het veld werden gestuurd konden de vier over gebleven spelers de zes Spartanen in toom houden. In de laatste minuut mocht Frits Bosken uit een strafworp de 21-17 eindstand op het scorebord schieten als bekroning voor zijn vooral zeer sterke verdedigende optreden. Aanstaande zondag speelt Smeeing/ BDC wederom thuis in sporthal Beu kendal. Het Utrechtse UDSV is om 14.15 uur de tegenstander. Eerder dit seizoen verloor Smeeing/BDC in een specatculaire wedstrijd nipt van deze ploeg. Het tweede team wist een uitermate eenvoudige overwinning te behalen op de reserves van HVN/Attila. In de 23- 14 overwinning waren vooral Erik en Jos van Empelen vele malen doeltref fend in aktie. Dit team draait momen teel redelijk goed mee in de hoogste klasse van de afdeling Utrecht en een hoge klassering moet haalbaar zijn. Doelpuntenmakers: Arjan Roest 8 x, deern Diemers 6 x, Guus Tourne 3x, Richard van de Hoef 2x, Frits Bosken lx, Peter Steolenga lx. BDC-dames - HHC 13-5 Smeeing/BDC opende sterk en kwam binnen 8 minuten op een 3-0 voor sprong. Na deze fase duurde de opbou w van het samenspel te lang waardoor HHC het spel kon onderbreken. Dat re sulteerde in een heen en weer spelletje, waardoor BDC de grip op de wedstrijd verloor. De positieve kant in deze fase was dat BDC goed bleef verdedigen en HHC niet de ruimte kreeg om in de wedstrijd te komen. Ruststand 6-1. In de tweede helft speelde BDC wat agressiever vanuit de verdediging en daar kwamen snelle tegenaanvallen uit, waardoor BDC de score verder kon uit bouwen naar 10-3 na 17 minuten spe len. Bij deze stand en de belangrijkheid van de 2 punten, kwam er meer rust in de BDC ploeg, waardoor de aanvals- combinaties beter gingen lopen, maar lat en paal stonden dusdanig in de weg zodat de uitslag 13-5 eigenlijk aan de wat magere kant was. Doelpunten: Bianca van Hofslot 4x, Leontine Jansen 3x, Heieen Molenaar 2x, Anke Pronk 2x, Ria van Duuren lx, Saskia van Assen lx. Uitslagen 6 januari Welpen - HMS/Achilles 13-1 Meisjes asp. B - BSV 7-1 Meisjes asp. A - DWSM 10-11 Jongens asp. B - Limvio 10-9 Jongens asp. A - Shot 27-0 Dames jun. - HMS/Achilles 24-9 Dames sen. 3 - ASV 14-5 Dames sen. 2 - HVBS 13-9 Dames sen. 1 - HHC 13-5 Heren sen. 2 - HVN/Attila 23-14 Heren sen. 1 - Sparta'75 21-17 Installatiebedrijf SÜM j. cornelisse bv.|lJ| Telefoon (02155) -1 3014 Zaterdag 12 januari: WZ '49 14.30 uur Huizen 4- WZ 3 HEES 14.30 uur De Meern - Hees 12.00 uur TOV 3 - Hees 2 SEC-zaterdag 14.30 uur Dé Glind - SEC 13.30 uur Barneveld 4 - SEC 2 Zondag 13 januari: s.o. Soest 14.30 uur Brederodes - Soest 13.00 uur Brederodes 2 - Soest 2 11.00 uur Soest 3 - NVC 3 12.00 uur Barneveld 3 - Soest 6 13.00 uur Elinkwijk 7 - Soest 9 11.00 uur Soest 12 - HVC 6 14.30 uur Victoria 8 - Soest 13 11.30 uur Hercules 16 - Soest 15 SEC-zondag 11.00 uur Amsvorde 2 - SEC 3 12.00 uur Kockengen 3 - SEC 6 12.00 uur SEC 7 - Hercules 14 Damesvoetbal Zondag 13 januari: 11.00 uur HVC - SEC Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Van een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat bleek vorige week een etalageruit vernield te zijn. De politie rekent dit nog tot de uitwassen van de oudejaarsnacht. Ook bij een bergschuur aan dezelfde straat werden vernielingen geconsta teerd. Het betrof hier de beide ruiten van de deur. Mogelijk was hier sprake van een mislukte inbraak. Deze succesvolle cursus begint half ja nuari weer; er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De lessen worden in fijne sfeer, onder deskundige leiding gegeven voor jong en oud, zowel voor beginners als voor gevorderden. De cursisten worden on derwezen in het patroonknippen, naai en, afwerken en vooral de fijne kneep jes. Men mag zelf bepalen wat men wil maken. Zig-zag naaimachines, paspop en verdere benodigdheden zijn aanwe zig. De lessen bestaan uit twee volle uren van 20.00 - 22.00 uur. Informatie en aanmeldingen: tel. 035- 49233. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant In de aanloopperiode naar de op 1 fe bruari te houden clubkampioenschap pen van de schaatsvereniging Eemland waren de weersomstandigheden zo slecht dat de resultaten bij de wedstrij den allesbehalve florissant waren. In to taal kwamen op vrijdag in Utrecht acht Eemland-leden aan de start voor de 100, de 300 en de 500 m. Drie leden verbeterden hun tijd. Dat waren Wouter v. Lunteren met 27.78 (300 m.), Gerben de Wilde met 29.75 (300 m.) en 47.14 (500 m.), en Arie Treur, die goed doorlcwam op de 300 m. met 29.40. Deze senior-rijder is de laat ste weken steeds met p.r's in de schijn werper; een rijder om tijdens de club kampioenschappen in de gaten te hou den. De zondagwedstrijden leverden geen p.r's op. Dat is geen wonder als we den ken aan de storm die over de baan stond. Desondanks waren de leden fa natiek aan de start en dat hoort zo te blijven. Zondagavond gaf weer een aantrekke lijke marathon te zien. Tom Versteeg en Arnold Luijten bleven dicht bij elkaar. Deze keer wist Tom Versteeg de rit over 25 ronden te winnen. Hiermee verste vigt hij zijn eerste plaats in het tussen- klassement. Omdat eerste dame Gerdie van Kooten verhinderd was moest Selby thuis tegen het één plaats lager geklasseerde Hoog land aantreden met invalster Barbara Klerks uit het tweede team. Aanvanke lijk leek dat een verliespunt op te leve ren, omdat Barbara de eerste game in het enkelspel met 4-11 aan haar tegen standster moest laten. In de tweede ga me kreeg ze, niet gewend met veren shuttels te spelen, meer vat op de "veer tjes" Met 4-11 en 7-11 pakte zij de vol le winst. Jeannette Westerveld had weinig moei te met haar tegenspeelster, die zij met 11-1 en 11-8 gemakkelijk voor bleef. Selby had inmiddels een 3-1 voor sprong opgebouwd, doordat Marcel Pas zijn hevig tegenstribbelende oppo nent in 3 games versloeg en René In- kenhaag, die net te laat op toeren kwam, zijn partij met 7-15 en 16-17 moest inleveren. In het herendubbelspel waren de Hoog landers iets sterker dan de Soester bad mintonners, die met 13-15 en 11-15 het onderspit dolven. Jeannette Wester veld en Barbara Klerks hadden nog nooit samen gedubbeld. Het gelegen heidsduo zag toch kans met grote cijfers (15-2 en 15-5) het vierde punt voor Selby binnen te halen. Verder kwam Selby niet. In de eerste mix gingen Inkenhaag en Klerks met 12-15 en 7-15 onderuit. Pasen Wester veld gaven de winstkansen, na de eerste game met 15-11 gewonnen te hebben, weg door de volgende twee games met 13-15 en 9-15 te verliezen. Door het 4-4 gelijk spel blijft Selby in de midden moot. Uitslagen seniroen: Selby 1 - Hoogland 1 4-4 Selby 3 - KBVA 6 4-4 Selby 4 - Hoogland 3 6-2 Selby 6 - Breukelen 7 7-1 Junioren: Selby 1 - Wormense 1 8-0 Selby 3 - Hoogland 3 8-0 Eemvogels 1 speelde afgelopen zater dag tegen Viking een van haar slechtste wedstrijden van dit seizoen. Viking had een veel sneller tempo dan Eemvogels, dat helemaal niet in zijn ritme kon ko men, en gaf door goed verdedigen bo vendien weinig kans om tegen te scoren. Toch had Viking in de rust maar een voorsprong van 2-3. Linda Bello en Marco Kuil scoorden voor de Soesters. Na rust leek het even de goede kant op te gaan met Eemvogels. Wim Oldewar- ris zorgde van afstand voor 3-3. Daarna was de ploeg uit Wijk bij Duurstede dui delijk de sterkste. Viking nam een 3-6 voorsprong. Linda Bello kon d.m.v. een strafworp de marge verkleinen tot 4-6. Fons Verduin was de laatste Eemvogel die deze week kon scoren. Het betere spel van Viking kwam duidelijk tot uitdrukking in de eindstand: 5-10. Hopelijk zal Eemvo gels volgende week zijn ware gezicht la ten zien. Eemvogels 3 won ook deze week weer. Slechts één wedstrijd werd dit seizoen verloren. De eerste helft speelde Eem vogels goed en kwam met 5-0 voor te staan. Ad v.d. Hoed, Richard v.d. Hoed, Voor Jan Hekkenberg was het donder dag voorlopig de laatste wedstrijd in de scrabble-competitie om de Van der Venbokaal. Hij keert Soest voor onge- veert twee maanden de rug toe om in Davos, Zwitserland, aan zijn gezond heid te werken. Hij zorgde er wel voor dat hij niet vergeten zal worden, want met 571 punten wist hij één van de top- scores uit de huidige competitie op tafel te krijgen. Ook zijn algemeen gemid delde van 425 punten is hoger dan hij in de voorgaande jaren bijeen wist te scrabblen. Gelukkig is hij voor het eind van de competitie weer terug, maar te laat om nog een hoge positie op de ranglijst te kunnen innemen. Er waren meer deelnemers die het deze avond meezat. Liefst zes wisten er bo ven de 500 punten te eindigen, waarvan Jan Danvers de kroon spande met 614. Hij deed dat in de partij tegen uitgere kend Jan Hekkenberg. Voorlopig De Grote Kerk in Naarden is zater dagavond 19 januari het decor voor een spectaculair concert, georgani seerd door de Gooise Culturele Kring. Voor één keer spelen Herman Kreb bers en Theo Olof, de befaamde Ne derlandse viool -meesters, weer sa men. Krebbers geldt nog altijd als Neder lands beroemdste concertmeester. Eni ge jaren geleden overkwam hem een ongeluk, waarna hij geen grote optre dens meer verzorgde. Ditmaal doet hij dat wél, en nog wel samen met zijn goe de vriend sinds 55 jaar, Theo Olof. De béide solisten worden begeleid door het Concertgebouw Kamerorkest onder leiding van Charles de Wolff. Zowel Krebbers als Olof speelt een vioolconcert. Olof soleert met het vioolconcert in E. grote terts van Bach, Krebbers in "de Winter" uit Vivaldi's "Vier Jaargetijden". Ze spelen samen in de dubbelconcert van Vivaldi in E moll en het befaamde dubbelconcert Herman Krebbers (l.) en Theo Olof: nog één keer samen. van Bach. Het orkest speelt bovendien nog werken van Marcello en Vivaldi. Het concert werd mede mogelijk ge maakt door sponsoring van de NMB. Het concert begint op 19 januari om 20.00 uur en zal omstreeks 22.15 uur zijn afgelopen. De kerk is open vanaf 19.15 uur. De kaartverkoop is reeds op gang geko men, dus liefhebbers van dit spectacu laire optreden zullen er snel bij moeten zijn om te reserveren. De kaarten kos ten f 40,- per stuk op de beste rangen en f 30,- op de tweede rang. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Gooise VW-kantoren, in Bussum bij Optique Hueber, Boersma Muziek, Pro Disc en theater 't Spant, evenals bij de Rabo bank in Laren. Telefonisch kan men kaarten bestellen bij het secratariaat van de GCK, tel. 02159-36568 (werk dagen 10.00-17.00 uur). Ronald v. Bemmel, Stanley de Vries en Rieke Stakman zorgden voor de doel punten. Na rust werd het nog spannend, omdat Odik de smaak van het scoren te pak ken kreeg en tot 8-6 terugkwam. De Eemvogelverdediging liet zich de winst echter niet meer ontnemen. De stand bleef 8-6. Na rust scoorden Frans Bello, Ronald v. Bemmel, en Manon Nieu- wenhuis (strafworp). Eemvogels 4 speelt dit seizoen ook goed. Het team is goed ingespeeld en dat bleek ook deze week weer tegen Fortissimo 7. De spelers vonden elkaar zonder moeite en er werd ook met dui delijke cijfers gewonnen. Fortissimo ging na een ruststand van 5-3 met 9-4 ten onder. Wim van Rheenen scoorde 2x evenals Tini Mariens en Netty Frie- bel. Frans Bello, Bas Verhey en Anneke Boom vonden allen lx de korf. De Cl van Eemvogels verloor met 5-1 van OWO Cl. Sjoerd Lub maakte het enige Soester doelpunt. neemt hij de koppositie in met een ge middelde van precies 550 punten per gespeelde partij, waarmee hij 14 punten voorstaat op Anne Nuysink, die gemid deld 536 punten heeft. De uitslagen van donderdag 3 januari: W. Witkamp - T.v.d. Veer 545-417 T. v.d. Leij - J. Hekkenberg 328-433 J. Boester - E. Verrips 245-523 R. de Groot - A. Nuysink 521-530 T. Danvers - T. Veerman 489-356 W. Witkamp - E. Verrips 438-383 J. Danvers - J. Hekkenberg 614-571 De eerste prijs van de week in 1991 was voor Riet de Groot, een heerlijke fles wijn was haar deel. Donderdagavond is er weer scrabble in Dienstencentrum Honsbergen. De aanvang is half acht en de deelname kost ook in 1991 f 2,50 per persoon. Vanaf 12 januari a.s. zijn in kasteel Groeneveld te Baarn een zestigtal aquarellen te zien van Kitty Uding- Mulder. Aquarellen, vooral van bloem stillevens, van een klassieke schoon heid. De Baarnse buitenplaats begint het jaar 1991 met een heel bijzondere tentoonstelling. Kitty Uding-Muller, geboren in Indo nesië, bracht haar jeugd door in Den Haag en volgde na haar middelbare schooltijd een opleiding aan de Vrije Universiteit in tekenen en schilderen. Toen zij in 1980 naar Zwitserland ver huisde kreeg zij het aanbod les te komen geven aan de Volksuniversiteit van Fri- bourg. Inmiddels woont Kitty weer in Nederland en geeft nog steeds les in schilderen. In 1990 verzocht UNICEF haar om werk in te sturen voor een col- In de tweede helft van januari start weer de assertiviteitscursus. Deze cursus be staat uit 14 wekelijkse bijeenkomsten op donderdag van 19.00 - 21.30 uur. In deze cursus kun je leren: - je zelfvertrouwen te ontwikkelen ofte vergroten; - nee te zeggen tegen mensen die te veel een beroep op je doen; - jezelf net zo belangrijk te vinden al de ander; - je eigen mening te zeggen ook wan neer je tegen iemand opkijkt; - je irritaties te uiten en niet langer op te zouten, zonder te fel uit de hoek te ko men; - als je een tijd niet gewerkt hebt, sollici tatiegesprekken te oefenen en eventu eel weer aan het werk te gaan; - je gevoelens te uiten zonder anderen nodeloos te kwetsen; - je op je gemak voelen in gezelschap; - je niet omver te laten kletsen; - je te ontspannen, wat vooral nuttig is voor mensen met hyperventilatieklach- ten. Vaak gaan mensen met een grote boog om problemen heen. In deze cursus leer je dat je zelf greep hebt op de situatie waarin je verkeert, je leertje problemen op te lossen i.p.v. er met een grote boog omheen te gaan. De groep is geen praatgroep maar een doegroep. Er worden met elkaar allerlei situaties uit het dagelijks leven geoe fend, b.v. kritiek geven, waardering ge ven, conflicten oplossen, grenzen stel len enz. Met elke cursist vindt vooraf een ken nismakingsgesprek plaats. Voor men sen met problematiek die buiten de cur sus valt, bestaat de mogelijkheid van in dividuele begeleiding. Inlichtingen en aanmeldingen: mevr. drs. A. Niemeijer van Leeuwen, tel. 18870. Bellen liefst tussen 8.00 uur en 8.30 's ochtends of 18.00 uur en 19.00 uur 's avonds. lectie kaarten die jaarlijks door deze in ternationale hulporganisatie worden uitgegeven. De bloemstillevens van Kitty Uding- Muller zijn de sterkere kant van de kun stenares. Zij weet het karakter van de bloemen treffend weer te geven en heeft geen behoefte aan denkbeeldige toe voegingen omwille van kleur en com positie. Zo ontstaan schilderijen met een ijle, poëtische waarde. De land schappen laten allen iets te raden over. Pakkend weet zij de ochtendnevel en winterse dagen te vangen in de moeilij ke aquareltechniek. De tentoonstelling duurt tot 18 maart. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag 12.00 - 17.00 uur. Een 18-jarige jongeman uit Soest meld de de politie vrijdagavond de diefstal van zijn fiets. Het rijwiel was weggeno men bij het station Soest-Zuid aan de Eikenlaan. Uit en schuurtje aan de Libel bleek een damesfiets te zijn ontvreemd. Een 31- jarige bewoner deed aangifte bij de po litie, die het rijwiel enige tijd later aan trof en naar het bureau overbracht. De politie hield maandagmiddag op de Vredehofstraat een snelheidscontrole. In twee uur tijds passeerden 641 voer tuigen de radar, waarvan er 26 te hard reden. De overtreders krijgen nog be richt thuis. De hoogst gemeten snelheid bedroeg maar liefst 106 km/u, wat 56 kilometer te hard is. Een bewoner van de Smitsweg ontdek te vorige week dat een onbekende had geprobeerd in te breken in zijn kelder box. Het deurslot en de deurpost ver toonden sporen van vernieling. Er werd echter niets vermist. Ook aan de Honingbij werd een misluk te inbraakpoging ondernomen. De 64- jarige bewoner waarschuwde de politie nadat hij constateerde dat het raam aan de achterzijde van het huis was ver nield. Ook hier werd niets weggeno men. Een bewoner van het J.H. Isingserf ont dekte dat de deur van zijn schuurtje was vernield. De slotplaat bleek te zijn ver bogen, maar ook hier is de dader niet binnengekomen. Politie en brandweer werden vrijdag middag door de 3.4-jarige bewoonster gealarmeerd wegens een brandje in een schuur aan het Choristenpad. De poli tie trof lucifers en vuurwerkresten op de plaats des onheils aan, zodat een en an der vermoedelijk veroorzaakt was door jongelui die hun vuurwerk-overschot aan het opmaken waren geweest. De politie stelde een onderzoek in, maar dat leverde niets op.

Soester Courant | 1991 | | pagina 15