Narre Knollen verrast door SEC-dames: 1-1 "Winterstop? Bij ons gaan we gewoon door met lol maken!" .li üii 'ff 1 Hl J s - 1 !JF SS &W. SPORT SPORT VOETBAL JEUGDVOETBAL s.o. Soest Jeugdnieuws KLAVERJASSEN Klaveijasmarathon Vrienden s.o. Soest VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST' WZ 3 wint 5e Koude Teen-trofee VOETBAL ZIN IN VOETBAL? >6 SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT IJzersterk Stam/SoVoCo-collectief behaalt prachtige overwinning VOLLEYBAL JEUGDVOETBAL Jeugdnieuws Hees Reserves DVS/KnoIlentuin goed uit nieuwjaars-startblokken ZAALVOETBAL Jeugd Stam/SoVoCo Red Stars-heren kunnen spel maar één helft bijbenen BASKETBAL Pijnenburg-pupillen succesvol in indoorwedstrijd Amsterdam Nieuwjaarswedstrijd De Snoekbaars Heren IBAS/AGAVS in goede vorm VOLLEYBAL ATLETIEK René van Zee in 't zonnetje gezet SCHAKEN Schaakprobleem 12 Ét WË, I WOENSDAG 9 JANUARI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 16 Zondagmiddag vond op het SEC-ter- rein aan de Bosstraat de inmiddels tra ditionele voetbal-ontmoeting plaats tussen het elftal van de Soester carna valsvereniging de Narre Knollen en een vertegenwoordigend team van SEC. Prins Steef I, onder wiens leiding Soest straks de bloemetjes buiten gaat zetten, verrichtte de aftrap maar hield zich ver der buiten het strijdgewoel. Tot hun verrassing werden de Knollen op het veld geconfronteerd met tegen standers van het "zwakke" geslacht, omdat er een beroep was gedaan op de dames uit de groen-witte gelederen om de SEC-eer hoog te houden. Die bleken overigens zo zwak nog niet, want het lukte boven verwachting: de carnavals voetballers, die aanvankelijk meenden dit "varkentje" wel even te zullen was sen, slaagden er niet in de SEC-dames binnen de reguliere speeltijd te over troeven. Het bleef dan ook 1-1. Rob* Pouw maakte het enige doelpunt bij de Knollen. Wie bij de SEC-dames voor de score zorgde bleef helaas onbekend. Strafschoppen moesten dus de beslis sing brengen. Aan Knollen-zijde wer den die genomen door Leo Saas en Rob Pouw (die miste) en door prins Steef, voor die gelegenheid van de tribune af gedaald. Ook de SEC-dames scoorden eenmaal, maar dat was niet genoeg om de Narre Knollen van een uiteindelijke overwinning af te houden. De kerstvakantie is voorbij en de voet ballers van s.o. Soest kunnen zich weer gaan bezighouden met hun favoriete sport. Tijdens de kerstvakantie hebben de jeugdige voetballertjes van de blauw-witte vereniging zich optimaal kunnen vermaken bij hun club. De jeugdactiviteitencommissie van de ver eniging heeft zich ervoor ingezet dat de jeugd ook tijdens de winterstop actief blijft. Zo werd er voor de E- en F-jeugd een middag georganiseerd om kerststukjes te maken. Bijna alle leden maakten ge bruik van deze mogelijkheid. Deze zelf de kleine voetballertjes zijn in de perio de tussen Kerst en Oud en Nieuw ook nog in het Paviljoen (de naam voor de kantine van s.o. Soest) geweest voor een heusesjoelcompetitie. Het blijkt nog steeds dat deze Oudhollandse tradi tionele sport door zeer jeugdigen fana tiek beoefend wordt. Natuurlijk kwamen ook de ouderen aan de beurt. Voor de B- en C-jeugd stond er een bingo op het programma. De jeugdactiviteitencommissie van s.o. Soest had weer voor prachtige prijzen gezorgd, die dan ook allemaal een ge lukkige eigenaar kregen. Bij de drukbezochte Nieuwjaarsrecep tie van s.o. Soest waren ook veel jeugd leden aanwezig om de goede wensen te uiten en in ontvangst te nemen. De ver bondenheid met de vereniging s.o. Soest blijkt ook op deze manier. De dag hierna stond er een Filmmarathon ge pland. Van 12 uur 's middags tot 12 uur 's nachts konden de jeugdleden van s.o. Soest doorlopend film kijken. C-junior Peter Semper was het enige lid dat alle films heeft gekeken. Maar na de kerstvakantie is het de beurt aan het jeugdbestuur van s.o. Soest om de leden te vermaken. Daarom worden er vriendschappelijke wedstrijden geor ganiseerd, en gaat de jeugd de sportzaal van C-drie gebruiken om daar te zaal voetballen. Aanstaande zaterdag gaan de Fl, E2, E3, D2, D3 en C2 naar WZ'49 om daar een toernooi te spelen. De A-1 van s.o. Soest gaat zondag naar Heemskerk om daar de competitiekraker tegen ADO'20 te spelen. Het elftal van trai ner/coach Theo Hendriks is het jaar goed geëindigd door het duel met lijst aanvoerder Haarlem met 3-1 te win nen. Vechtend voor lijfsbehoud moet ADO'20 dus ook aan de zegekar ge bonden worden. De overige elftallen zullen getraind worden. Zaterdag 19 januari gaat de TegulieTe competitie weer van start, Op zaterdag 12 januari organiseert de Stichting Vrienden van s.o. Soest voro de 3e keer een grootse klaveijasmara thon. Om 10.00 uur 's morgens vangt het spektakel aan en pas twaalf uur later worden de punten opgeteld. Sinds een paar jaar bestaat de Stichting Vrienden van s.o. Soest. Onder leiding van voorzitter Arnold Hilhorst heeft deze stichting zich ten doel gesteld op allerlei manieren mee te helpen aan het verbeteren c.q. vergroten van de midde len van s.o. Soest. Het eerste projekt was de inmiddels door vriend en vijand geroemde tribune langs het hoofdveld. Daarnaast is men nu voor de derde achtereenvolgende keer bezig met de organisatie van een heus klaverjasmarathon. De entree is slechts f 25,00 per persoon Daarvoor kan men 12 uur lang kaarten, krijgt men soep en broodjes gratis en is men verzekerd van een prettige sfeer. De marathon vindt plaats in de s.o. Soest-kantine en staat onder leiding van kaartmeester Johan v.d. Hoed. In schrijven is nog mogelijk via tel. 22131. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 1 85 49 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd Carnavalsprins Steef I heeft zaterdag avond tijdens een zeer geslaagde feestavond van vooral Soester recrea tie-voetballers aan aanvoerder Henk Poot van VVZ-3 de Koude Teen-tro fee uitgereikt. Een uniek toernooi, dat voor de vijfde keer door V. V.Z.'49 werd georgani seerd en dat in Soest en omgeving be kend staat als een Nieuwjaarsbijeen komst, waar gevoetbald en gefeest wordt. Een toernooi met een feest avond, waar in de afgelopen jaren prak tisch geen wanklank werd gehoord. Zo was het afgelopen zaterdag ook: uitslui tend sportmensen die graag een keer bij elkaar zijn en, hoewel lid van diverse verenigingen, als echte vrienden een feest kunnen bouwen, in een sfeer echte sportmensen waardig. Dat het toernooi ook nog een winnaar kende is natuurlijk vanzelfsprekend. Cock van der Salm en zijn maten van Soest 10 konden het deze keer niet red den tegen V. V.Z. 3 van Henk Poot. Met 3-2 winst bleef de beker aan de Eem- weg. Sportlife werd na een zenuwslopende strafschopserie tegen de V. V.Z. 4-vete ranen uiteindelijk na 15 pingels win naar van de derde plaats, terwijl het team van de Enghtrappers politiek het best scoorde, met Harry Witte als excel lent doelman en Gerrit Leeflang als de begaafde technicus in de gelederen. Kortom: een groot feest, opgeluisterd door de Boerenblaaskapel en de com plete Raad van Elf onder leiding van Prins Steef I. En als de Raad van Elf de hele avond blijft zitten, dansen en sprin gen, dan moet het echt gezellig zijn. ("Zoals afgelopen zondag met de Havenzangers!") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Volleybalspektakel in de Bunt De dames van Stam/SoVoCo zijn het nieuwe jaar uitstekend begonnen. In een bomvolle sporthal de Bunt werd het publiek getracteerd op een prachti ge wedstrijd die echt alles in zich had. Schitterende ralleys, prachtig verdedi gend werk en een prima lopende mid- denaanval brachten het publiek regel matig op de banken. Het resultaat: een zwaar bevochten maar niet minder verdiende 3-0 overwinnning met de setstanden 15-10, 16-14 en 15-13, te genstander CWS/Gemini uit Eist. Beide ploegen kennen elkaar al jaren en vorig seizoen was het de ploeg uit Eist die zowel de uit- als de thuiswedstrijd van de Soester dames wist te winnen. Tevoren was duidelijk dat het opnieuw een zware opgave voor Stam/SoVoCo zou worden, want de ploeg uit Eist be hoort tot de sterkste in de eerste divisie, met voorlopig een derde plaats op de ranglijst. Vanaf de eerste balwisselingen werd duidelijk dat de Soester ploeg uiterst gemotiveerd was en niet bereid ook maar iets cadeau te doen. Ook de da mes uit Eist gingen voluit en zo ont stond er een heerlijk voleybal-gevecht tussen twee ploegen die beide tot het ui terste wilden gaan. De eerste set ging aanvankelijk gelijk op, met SoVoCo steeds een paar punten voor, maar bij 10-10 kwam Gemini langszij. Hierna was het toch SoVoCo dat doorging en de set met 15-10 winnend wist af te slui ten. In de tweede set enorm veel spanning. Gemini kwam zelfs met 4-10 voor, maar hierna kroop SoVoCo punt voor punt dichterbij. Met een verdedigend uitstekend op dreef zijnde Judith La- zonder en de uitblinkende middenaan- valsters Inge Everts en Irene Koelewijn, goed ondersteund door spelverdedig- ster Marianne Goebertus, werd de in haalrace beloond: 10-10. Toch leek alle moeite nog voor niks, want opnieuw nam de ploeg uit Eist de leiding en kwam bij 12-14 zelfs op setpoint. Op nieuw knokten de Soest dames zich te rug en werd uiteindelijk toch met 16-14 de setwinst gepakt. Het spektakel leek in de derde set afge lopen, want met geconcentreerd spel namen de Soester dames resoluut de leiding en kwamen zelfs voor met 10-2. Hierna was het echter de ploeg van Ge mini die van geen wijken wilde weten, verbeten terugvocht en uiteindelijk de score weer in evenwicht bracht bij 11- 11. Hoogspanning in de Bunt, waar nu voor iedere bal werd geknokt, met aan beide kanten onmogelijke reddingen. Tot 13-13 gaven de ploegen elkaar niets Afgelopen zaterdag speelden de C-ju- nioren van Hees de finaleronde van het door de KNVB tijdens de winsterstop georganiseerde zaalvoetbaltoernooi. De Hees-jeugd had deze finaleronde bereikt door de voorrondes, die eind december gespeeld werden, te winnen. In de finale waren CDW en Utrecht de tegenstanders van Hees, beide met de nodige zaalvoetbalervaring, in tegen stelling tot Hees. Zonder al te hoge ver wachtingen en aangemoedigd door een talrijke supporters-schare werd in sporthal "de Koppel" de eerste wed strijd tegen CDW gespeeld. Vanaf de aftrap bleek CDW niet alleen meer er varen, maar ook fysiek en voetbaltech- nisch het sterkere team. De uitslag, 4-1 in het voordeel van CDW, liet aan dui delijkheid niets te wensen over. Wout van de Broek wist voor Hees de eer te redden. De tweede wedstrijd, tegen naar achter af zou blijken de uiteindelijke winnaar van het toernooi, gaf eenzelfde beeld te zien. Utrecht bleek in alle opzichten su perieur en dankzij schitterend keepers werk van Mare Walen bleef de score be perkt tot 3-0 in het voordeel van Utrecht. Ondanks de derde plaats een meer dan leerzame ervaring voor de C's. Zaterdag 12 januari gaat de hele Hees- jeugd, van groot tot klein, zwemmen in Leusden. Om 10.00 uur vertrekt de jeugd met begeleiders, ouders en trai ners in kolonne vanaf het Heesterrein aan de Kooiweg. De zaterdag daarop- gaan de Dl, D2 en E-pupillen deelne men aan de diverse zaalvoetbaltoer nooien. De allerkleinsten, de F-jes, spe len dan om 11.00 uur thuis vriend schappelijk tegen s.o.Soest F4. Voor de C-junioren is door de KNVB een inhaalwedstrijd tegen Baarn inge last, aanvang 12.00 uur op het Hees terrein. De B-junioren tenslotte gaan op bezoek bij APWC in Amersfoort om daar eveneens een competitiewedstrijd in te halen. Het tweede team van DVS/Knollen tuin is het nieuwe jaar goed begonnen. DVS moest het opnemen tegen het eveneens op de tweede plaats staande Radiostad 2 uit Hilversum. DVS speel de deze wedstrijd zonder Johan Staal en Jan van de Wielen, maar met Ronald de Rooy. Coach Charles Roest liet DVS met een diepe spits spelen, die bij balbezit dicht bij de goal van de tegenstander moest gaan staan en wanneer hij werd aange speeld alleen de bal moest terugkaatsen op de opkomende middenvelders. De ze nieuwe speelwijze overblufte Radio- stad zo dat DVS binnen tien minuten op een riante 3-0 voorsprong stond. Eerst was het Fred Scholten die de bal tussen de benen van de keeper schoot. Binnen twee minuten was het René Ribberink die de teruggelegde bal vanaf tien meter snoeihard in de kruising schoot. Dave Leijenhorst was het ten slotte die met een bekeken schuiver DVS op 3-0 bracht. Hierna volgden legio kansen voor DVS, maar doordat men het te mooi wilde doen werden ze niet in doelpunten om gezet. Uit een vrije trap kon Radiostad net voor rust voor 3-1 zorgen. Na rust leek DVS even onnodig in de problemen te komen door lakoniek uit verdedigen, wat gelijk door Radiostad werd afgestraft. Gelukkig hervond DVS zich snel en was het Dave Leijenhorst die met een zuivere hattrick naar een 6-2 voorsprong schoot. De weerstand van Radiostad was toen geheel geknakt. DVS kreeg hierna veel ruimte, wat nog twee treffers opleverde, gemaakt door René Ribberink en Ro nald de Rooy. Het was te danken aan het goede keeperswerk van de Radio- stad-doelman dat de score niet hoger uitviel. Ook DVS keeper Herman Schimmel keepte goed en werd terecht uitgeroe pen tot beste speler van de wedstrijd. Door het prima resultaat blijft DVS op de tweede plaats, met twee punten ach terstand op koploper Abma. OlieboHentoernooi DVS heeft 1990 afgesloten met een zeer geslaagd oliebollentoernooi. Organisa tor Gerrit van der Laan keek zeer tevre den terug op het evenement, daar de opkomst optimaal was. Alle spelende en niet-spelende leden waren aanwezig. Zij werden in verschillende teams ver deeld. Zo kwamen die avond teams binnen de lijnen met namen als de Flap pen, Stollen, Bollen en Lampies. In een sportieve strijd waren het tenslot te de Stollen die met de oliebollentrofee huiswaarts gingen. Henk Kramer en Jo han Staal waren dit toernooi de beste Oliebollenspelers. Ook de vrouwen moesten er aan gelo ven en zij speelden een onderlinge wed strijd. De coaches van beide teams, Ben Kaats en Henk Kramer, zorgden voor aanvallend voetbal. Het leuke van deze wedstrijd was dat de al op leeftijd zijnde Mevr. Kaats, als oudste van het veld, over de meeste conditie beschikte en niet te passeren was. Zo keepte ook Corry Looijssen of zij al jaren onder de lat stond. Voor het toernooi werd de organisatie verrast door Dhr. J.H. Hazelaar van Schoonmaakservice Hadon, die een nieuwe wedstrijdbal beschikbaar stelde. DVS 3 oefent DVS 3 heeft afgelopen vrijdag een oe fenwedstrijd gespeeld tegen mixelftal van DVS, als voorbereiding van de tweede helft van de competitie. Het team begint met de week beter te draai en en liet dat ook deze wedstrijd zien. Met goed combinatievoetbal werd vooral in de beginfase de tegenstander overbluft. Ook de inzet en het terugver- dedigen waren van grote klasse. Dat DVS 3 deze wedstrijd met 7-5 ver loor was een bijkomstigheid, omdat de ploeg de laatste tien minuten conditio neel wat terug viel. Voor DVS 3 scoor den Angelo van Leijenhorst, André en Wout Blankenstëijn en Jos Kramer. Vooral het tweede doelpunt van Kra mer was er een om in te lijsten: vanaf ei gen helft schoot hij met de buitenkant schoen over de te ver voor zijn doel staande gelegenheidskeeper Dave Leij enhorst. Toch ging ook deze wedstrijd weer naar de 52-jarige keeper van DVS 3, Henk Kramer, die als een tijger zijn doel ver dedigde. Het lag niet aan hem dat René Ribberink, Maurice de Aginho, Fred Scholten en Ronald Dorrestein tegen scoorden. Ook het doelpunt van Fred Scholten was er een waar nog even over werd nagepraat: met een mooie boog- bal verraste hij iedereen. toe, maar met een laatste krachtinspan ning en onder luide aanmoediging van het publiek wist de Soester ploeg de laatste twee punten te scoren en de set met 15-13 winnend af te sluiten. De 3-0 overwinning was hierdoor een feit en met inmiddels 17 punten uit 9 wedstrij den is SoVoCo opgeklommen naar de bovenste helft van de ranglijst. A.s. za terdag spelen de dames opnieuw thuis nu tegen Radius uit Gouda. Dames 2 Het tweede damesteam moest ook aan treden tegen CWS Gemini, maar uiter aard tegen het tweede team uit Eist. Te gengestelde belangen hier voor de ploe gen. De reserves van Stam/SoVoCo staan in de derde divisie bovenaan, ter wijl de dames uit Eist de punten hard nodig hadden om zich te distanciëren van de onderste plaatsen. In een wat wisselvallige wedstrijd,.met goede momenten en onbegrijpelijke in zinkingen, was toch duidelijk dat de ploeg uit Soest meer inhoud had. Met de setstanden van 15-13 en tweemaal 15-12 werd een 3-0 overwinning be haald. Het verschil in alle drie de sets was dus eigenlijk gering, maar dat was meer te wijten aan het soms ongecon centreerde spel van de Soester dames. In bijzonder positieve zin viel aan Soes ter zijde het spel op van Mona Radema ker, die aanvallend zeer goed op dreef was en ook voortdurend haar team op sleeptouw nam. Al met al hebben de Soester dames zich door deze overwin ning knap gehandhaafd aan de kop van de derde divisie. Opnieuw verlies heren De heren van Stam /SoVoCo bleven opnieuw met lege handen staan. In de uitwedstrijd tegen Voleem werd een kansloze 3-0 nederlaag geleden, met de setstanden van 15-7,15-2 en 15-11. Met name in de eerste twee setsjyas de ploeg absoluut niet bij de les. Pas in de derde set werd er tegenstand van for maat geboden en kwam de ploeg goed in de wedstrijd. Helaas svas het toen al te laat om de bordjes te verhangen en het was dan ook Voleem dat met 15-11 de laatste set in winst wist om te zetten om zodoende een verdiende 3-0 overwin ning te behalen. Traditioneel overbrugde de jeugd van Sovoco de jaarwisseling met het welbe kende onderlinge pannekoekentoer- nooi. Afgelopen vrijdag werd door acht mixed-teams in toernooivorm de strijd in 1991 voor het eerst weer opgenomen. Gezelligheid en verbetering van de on derlinge band waren het hoofdmotief voor deze bijeenkomst. Dat het met de zaken goed zit bleek ook na het volley bal-deel. Een daverende disco vormde het slot van de eerste bijeenkomst. De zaterdag erna vonden de eerste competitiewedstrijden van 1991 plaats. Een prima resultaat behaalden de meis jes BI en B2, meisjes Cl en jongens BI. Deze vier teams behaalden alle een overtuigende 3-0 overwinning. Meisjes: Stam/Sovoco BI - Mintonet BI 3-0 Stam/Sovoco B2 - Switch B2 3-0 Stam/Sovoco Cl - SVH C3 3-0 Stam/Sovoco C2 - Leos Cl 0-3 Stam/Sovoco C3 - SVH Cl 0-3 Jongens: Stam/Sovoco BI - Surf BI Stam/Sovoco C2 - Stam/Sovoco Cl 0-3 Mini's-4 jongens: Stam/Sovoco 1 - Spirit 1 Leos 2 - Stam/Sovoco 1 3-0 De heren van de Soester basketbalver eniging The Red Stars zijn zaterdag begonnen aan de tweede fase van deze competitie, waarin de nodige punten bijeen moeten gesprokkeld om niet na een jaar weer terug te keren in de rayon tweede klasse. Afgelopen zaterdag kwam Deca Eagles uit Maassluis op bezoek. Onder leiding van trainer/coach Harry Kippers begon het Soester team goed. Zonder de ge blesseerde Cock van de Lagemaat wa ren beide teams in deze fase redelijk te gen elkaar opgewassen. De ruststand van 30-37 in het voordeel van de gasten gaf nog genoeg perspektief voor de tweede helft. Toen echter bleek duidelijk dat het Red Stars-team niet lekker draait. Indivi duele akties werden niet goed afge maakt en verdedigend was de groep te wisselvallig. Soms zeer fanatiek kon Deca Eagles nog wel onder druk wor den gezet en halverwege de tweede helft was de achterstand nog slechts vier pun ten. Maar juist op het moment dat de Soester heren nog dichterbij konden komen werden op eenvoudige wijze twee aanvallen gemist, waardoor Deca Eagles toch weer uit kon lopen. Toen was het snel bekeken en werd het ver- schil alsnog ruim. Èen 52-71 nederlaag «as het gevolg en komende zaterdag zal het ook beslist een zware opgave wor den om in Hilversum tegen Dunckers de twee punten te behalen, want het Hilversumse team draait momenteel uitstekend en staat in de bovenste regio nen. Overige uitslagen: Red Stars 3-S.B.U, 2 59-67 (heren) Red Stars JC3-'t Gooi JC1 43-54 (jong.adsp.) Red Stars II-Leerdam 121-45 (dames) Red Stars XD3-W-Shooters XD3 46-28 (welpen) Red Stars XDl-W-Shooters XD1 42-88 (welpen) Red Star Dames De Soester dames moesten afgelopen zondagmiddag naar Rotterdam om daar tegen het lastige Gunco te spelen. Ze hadden vantevoren een zwaar hoofd in deze ontmoeting, maar al gauw bleek dat deze angst volledig onnodig was. Het Red Starsteam kon met een fraaie, ruime 79-39 overwinning naar huis te rugkeren. Na een druk zomerseizoen gaan de pu pillen van A. V. Pijnenburg over van de baanwedstrijden naar cross- en indoor- wedstrijden. Zaterdag j.1. was het de eerste indoorwedstrijd van het winter seizoen. De pupillen moesten een driekamp af werken, bestaande uit een 40 m, ver en Kogel voor de pupillen B en C en een 60 m, hoog en kogel voor de pupillen A. Naast de driekamp was er nog een 600 m. voor alle categorieën. Voor de drie kamp en de 600 m. waren apart prijzen te winnen. C-pupil Jiske de Goede was die zaterdag de gelukkigste en behaalde maarliefst tweemaal goud, zowel op de driekamp als de 600 m. Ook Berend ten Brinke en Verena Se- bél mochten beiden met twee prijzen naar huis, resp. twee maal zilver voor Berend en zilver en brons voor Verena. Verder behaalde Nadine de Goede goud op de driekamp met een clubre cord op het onderdeel kogelstoten; 6.20 m. Michael Breeschooter en Ai- mee Menning behaalden resp. brons en zilver op het onderdeel 600 m. Uitslagen resp. 40 m, ver, kogel, 600 m: Berend ter Brinke, 7.6 sec, 2.88 m., 4.92 m., 2.29 min. Paul van Hal, 7.8 sec, 2.67 m., 3.79 m., 2.39 min. Rito Jakobs, 8.5 sec, 1.89 m., 2.73 m., 2.49 min. Verera Sebél, 7.8 sec, 2.73 m., 3.30 m., 2.38 min. Jiske de Goede, 7.7 sec, 2.93 m., 4.00 m., 2.29 min. Aimeé Merning, 7.7 sec, 2.52 m., 2.18 m., 2.34 min. Nadine de Goede, 7.0 sec, 2.86 m., Onder gure weersomstandigheden werd op de Vecht bij Visserscafé "De Bierhut" een zogenaamde oliebollen- wedstrijd gevist. Bij de afvaart in de bo ten bleek al gauw dat er problemen wa ren: Willem Hopmans vlonder gleed overboord, dus dat was dreggen gebla zen. Onderweg naar Nigtevecht hadden de deelnemers de wind pal tegen met dus hoge golven. Bij de stekken kwam de wind praktisch uit alle richtingen. Later begon het ook nog te regenen. Maar ondanks alle te genslag werd er toch nog behoorlijk ge vangen. Het leverde een totale lengte op van 86.30 mtr. De eerste plaats eiste Jan v. Lambalgen op. Hij viste een lengte van 5.68 mtr. bij elkaar. Op de tweede plaats eindige Willem v.d. Kraats. Hij ving 5.16 mtr. Op de derde plaats eindigde Jan Aertssen met een lengte van 5.15 mtr. Het was ëen ge slaagde visdag met na afloop oliebollen en voor ieder een kist appelen. De uit slag (beste tien): 1. Jan v. Lambalgen 5.68 m 2. Willem v.d. Kraats 5.19 m 3. Jan Aertssen 5.15 m 4. Eric v.d. Kraats 5.12 m 5. Evert Kasius 4.72 m 6. Sietse v.d. Esschert 4.18 m 7. Johan de Vries 3.94 m 8. Theo Bosman 3.91 m 9. Co Wijnands 3.59 m In de laatste wedstrijden van het eerste herenteam van IBAS/AGAVS werden onnodig punten verloren. Het ritme was in een aantal perioden per wed strijd zoek. Door in de winterstop een oefenperiode af te werken is getracht de negatieve punten weg te werken. Afgelopen zaterdag werden de resulta ten van de inspanning geboekt door het geroutineerde Huizen 2 met 3-0 klop te geven. Het eerste damesteam speelde eveneens tegen Huizen 2 en bleef op een gelijkspel steken. Na een goede competitiestart van het eerste herenteam van IBAS/AGAVS viel het team wat terug. Dat resulteerde in een aantal verliespartijen eind vorig jaar. Trainer/coach Jaques Koole ge bruikte de winterstop om een aantal za ken weer op een rij te krijgen. Het doel was het team weer terug te krijgen in de vorm van het begin van de competitie. Afgelopen zaterdag bleek dat de in spanningen resultaat opleverden. In drie sets werd Huizen 2 binnen het uur van het veld gespeeld (15-6, 15-9, 15- 13). Over de laatste set was coach Ja ques Koole niet geheel tevreden. Overi gens zal het team van IBAS/AGAVS het een aantal wedstrijden zonder Henk Barendse moeten doen, doordat deze langdurig in het buitenland verblijft. Het eerste damesteam van AGAVS speelde tegen het tweede damesteam van Huizen. In deze wedstrijd bleek duidelijk dat de dames van AGAVS door het stilliggen van de competitie aan ritme hadden ingeboet. In een zeer rommelige eerste set werd nog de winst gepakt (15-9). De tweede en derde set speelde AGAVS tegen Huizen en zich zelf. Het gevolg was een 2-1 achter stand. De laatste set werd nog net op tijd het ritme hervonden. Onder aanvoe ring van Marjolijn Smit werd Huizen onder druk gezet en kon er nog een ge lijkspel uit de strijd worden gehaald (2- 2). Het tweede herenteam van AGAVS speelde tegen koploper Gemini uit Hil versum. De eerste set maakte AGAVS handig gebruik van de fouten van Ge mini en wist de set met 15-12 te winnen. Een onverwacht gelijkspel leek haal baar voor de Soesterbergers. Gemini liet het echter niet zover komen. De tweede set werd AGAVS geen kans ge geven het spelletje opnieuw te herhalen (8-15). AGAVS probeerde in de derde 6.20 m., uitgestapt Esther van Hemert, 8.3 sec, 2.59 m., 4.03 m., 2.58 min. Uitslagen resp. 60 m, hoog, kogel, 600 m: Lourens van Poppel, 8.4 sec, 1.00 m., 5.50 m., 2.18 min. Erik-Paul de Jong, 10.2 sec, 0.85 m., 3.81 m., 2.36 min. Bo Menning, 8.0 sec, 1.05 m., 6.76 m., 2.12 min. Geert van Poppel, 8.5 sec, 1.00 m., 5.82 m., 2.12 min. Alexander v/d Linden, 8.3 sec, 1.05 m., 5.41 m., 2.19 min. Michael Breeschooten, 8.0 sec, 1.20 m., 5.92 m., 2.10 min. Vincent Hofmann, 7.9 sec, 1.05 m., 6.81 m., 2.14 min. Uitslagen resp. 60 m, ver, kogel, 600 m. Maaike van Hemert, 9.4 sec, 2.99 m., 4.17 m., 2.45 min. Mariëlle Nienhuis, 8.9 sec, 2.94 m., 5.84 m., 2.29 min. Laura Braspenning, 8.8 sec, 3.09 m., 3.43 m., 2.2.7 min. Tijdens de geanimeerde en druk be zochte nieuwjaarsreceptie, die de atle tiekvereniging Pijnenburg in haar on derkomen aan de Wieksloterweg afge lopen zondag hield, ontving René van Zee uit handen van de wethouder Sportzaken, de heer J. Menne, een klein aandenken, waarmee de gemeente Soest haar waardering voor zijn vele ak- tiviteiten binnen de atletiekvereniging wilde laten blijken. Met name Van Zee's inzet als initiatief nemer en organisator van de Sylvester- loop, die op Oudejaarsdag voor de 10e maal in successie gehouden werd en is uitgegroeid tot een van de belangrijkste lopen in ons land, werd door de wet houder nog eens gememoreerd. Ooit begonnen als een kleine wedstrijd, is de Sylvestercross intussen niet meer weg te denken uit Soest, maar ook ver daarbui ten weet men intussen dat Oudejaars dag in Soest sportief gevierd wordt. De wethouder ging ook nog even in op het huidige onderkomen - een houten keet - dat niet meer past bij de omvang van de Soester atletiekvereniging. Hij sprak de hoop uit dat met steun van de gemeente dit jaar wellicht de eerste aan zet tot een echt onderkomen gereali seerd zou kunnen worden. Voorzitter John Steentjes, memoreerde in zijn betoog dat AV Pijnenburg mo menteel de luxe geniet van een goed ka der en dat ook de sportieve resultaten van de atleten, van jong tot oud, tot de plaatselijke en zelfs landelijke verbeel ding spreken. De vereniging is er klaar voor de huidige accommodatie te voor zien van de noodzakelijke faciliteiten, om de atletieksport nog beter te kunnen bedrijven. verzorgd door de Soester Schaakclub JL nnn rnvj Opgave: Zwart aan zet wint geforceerd. Oplossing schaakprobleem 11: 1. Ld3 - b5 set met een riskante serve het spel van Gemini te ontregelen. Tot 11-12 bleef AGAVS hierdoor op vrijwel gelijke hoogte met de koploper. Daarna wer den door een aantal onnodige fouten de punten en de set weggegeven (12-15). De derde set was een formaliteit door dat AGAVS geen kans meer zag het de tegenstander moeilijk te maken. j^NSDAG Soesterbergsestr Man Weedestraal Zaterdag 19 jai 'Kleintje Nu de feestdagen ac in, bij menig car weer sneller te stron de weekend van fet naval weer in hevigi weer Knollendam het zover is zal C "De Narre Knollen' of alles nog gesmee Het is al enige jaren navalsvereniging di carnaval een feesta de toekomstige Kr de naam 'Kleintje Soester Carnaval e< bouwd is de afgelo] zen, gezien de uitnc re verenigingen in 1 Zondag 13 jan Nieuwjaar. Zondagmiddag 13 Hasselaerzaal van in Baam het nieuv georganiseerd doe ziekkring. Het com uur.

Soester Courant | 1991 | | pagina 16