I lA fL c/fir nieuws Samnjy. Reis door Europa met Lambertus van de Kooij qPM6hOCh sjsM'EiKsaetKs- Speeldoos Donderdagavond in C-drie Liesbeth List: List Omstreken Vrijdagmiddag in C-drie Kinderbios: 'Sammy, de sluwe zeehond' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Poëziekring Eemland over J.C. Bloem Het tropisch regenwoud (14) Oma's huisje Cyprus Kwartet Joan Mijnlieff bij Jazz-Sen in de Koppelpoort 'Ciske de Rat' in de Vijverhof Kaartenactie van Griftland succes! 'Frau Luna' bij de Gooise Operette Filmhuis: Dekaloog 5 6 Vrijdag 11 en zaterdag 12 januari Carry Tefsen schittert in 'De glorieuze come-back van Coco' John Ruocco in jazzclub Artishock Open Atelier Eenakterfestival Karakter Baarn FRANS KINGMA BEGINT 1991 GOED WOENSDAG 9 JANUARI 1991 SOESTER COURANT PAGINA g WOENSDAG Cultureel Creatief Centrum Namens alle medewerkers van C-drie wensen wij ale lezers een gezond en creatief 1991. Wij hopen ook dit jaar weer veel voor de gemeenschap van Soest te kunnen betekenen en vele be zoekers in ons centrum te mogen ont vangen. Wij hebben ons best gedaan voor u weer een goed en aantrekkelijk programma te verzorgen op het gebied van de creatieve cursussen en de cultu rele activiteiten. Het aanbod van de cul turele activiteiten is verzameld in een folder die in Soest en Soesterberg huis aan huis verspreid is in de eerste week van januari. Mocht u op een of andere wijze deze folder hebben gemist, dan kunt u gerust even naar C-drie komen voor een nieuw exemplaar. Het aanbod van de creatieve cursussen is eveneens verzameld in een folder, die in de vierde week van januari verspreid zal worden. De traditionele open dag van C-drie wordt gehouden op zondagmiddag 27 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Nieuw programma Het culturele seizoen loopt altijd van september tot en met april. Dat is in C-drie eigenlijk niet anders, zij het dat wij twee maal per jaar ons aanbod pre senteren. Daar zijn verschillende rede nen voor; enerzijds is gekozen voor een gelijkheid met de cursussen, die ook twee maal per jaar worden aangeboden. Bovendien komt het centrum dan twee maal per jaar bij het publiek onder de aandacht. Anderzijds betekent het dat er wat flexibeler kan worden gepro grammeerd. Een jaarprogrammering wordt meestal in januari/februari rond gemaakt, waarna er weinig meer aan te veranderen valt. De programmering is opgebouwd rond een paar vaste onderdelen. Iedere maand wordt een jeugdtheatergroep uitgenodigd om kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar in kennis te brengen met theater. Ook iedere maand vindt een jazzconcert plaats, meestal de laat ste zondag van de maand. Dit seizoen hebben we op verzoek van vele jazzlief hebbers vooral oude stijljazz gekozen. Deze maand kunt u het dixielandorkest Stablemates verwachten, op 20 januari. Twee keer per maand, steeds op de vrij dagmiddag draait de kinderbios voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar. De films variëren van tekenfilms tot speelfilms, van poëtische tot gooi en smijtwerk, van sprookjes tot dieren films. De films beginnen altijd om 15.45 uur, dat is gelijk na schooltijd en in de pauze krijgen de kinderen altijd een glaasje limonade. Ook iedere maand, maar niet op vaste dagen, zijn de theatervoorstellingen ge programmeerd. Meestal op donderdag, soms op vrijdagavond, altijd aanvan gend om 20.30 uur. Vergeleken bij an dere-schouwburgen en theaters is het aanbod niet zo groot. (Het budget is ook niet zo groot). Wel is wat aangebo den wordt van goede kwaliteit en dat is vooral belangrijk. Expositie SWOS Wat heel veel mensen niet weten is dat C-drie ook betrokken is bij het werk van de SWOS. Immers, creativiteit is niet aan leeftijd gebonden. En dat merkt de C-driedocent Paul de Kort wekelijks als hij zijn cursisten begeleidt bij het teke nen en schilderen. Wij vonden het een leuk idee, om het werk van al deze ou dere, bejaarde en hoogbejaarde mensen eens te tonen in een expositie. Dat ge beurt dus in de maand januari. Er is ech ter zoveel werk aan tekeningen en schil deringen, dat we niet alles kunnen laten zien. Maar wel zoveel mogelijk! Een ex positie om trots op te zijn. Naast de tekeningen en schilderingen laten ook de cursisten van de cursus edelsmeden hun werk zien. Daartoe worden de vitrines ingericht en in het Witte Cafe geplaatst. De exposities in C-drie zijn bijna dage lijks te bezichtigen en zijn gratis toegan kelijk. U kunt zo naar binnen lopen. Liesbeth List Op 10 januari is het soloprogramma "List Omstreken" van de bekende zangeres Liesbeth List te zien. List treedt niet alleen op als zangeres, maar is als all-round showvrouw zeer na drukkelijk aanwezig. Zij wordt begeleid door Rob van Dijk op de piano. List Omstreken" begint om 20.30 uur en het is natuurljk mogelijk om van te voren een plaats te reserveren. Kinderbios Ook in het tweede deel van het seizoen 90-91 draait de kinderbios volop. De eerste film die we laten zien is een Walt Disney-speelfilm: Sammy de slimme zeehond. In deze film wordt een zee hond door twee broers mee naar huis genoemen en verzorgd. Omdat zeehon den nu eenmaal in en om het water le ven, wordt Sammy in het zwembad van de buren gestopt. Sammy vindt het alle maal dolle pret. De buren iets mindern. De ouders van de jongens vinden het helemaal niet leuk. "Sammy de slimme zeehond" is te zien op vrijdag 11 januari en begint om 15.45 uur. De film duurt 80 minuten en de geschikte leeftijd is vanaf 6 jaar. De film wordt ondertiteld. Wordt verwacht: januari: expositie cursisten SWOS en C-drie-edelsmeden 10 januari: Liesbeth List 11 januari: kinderbios: Sammy de slim me zeehond 17 januari: cabaret Pappenheim 19 januari: jeugdtheater: de tovenaars leerling 20 januari: dixyland met de Stablema tes 25 januari: kinderbios; de appelbollen bende 27 januari: open huis C-drie Pro memorie Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30- 12.30 uur, 13.00 -17.00 uur en 18.30 - 23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Ruim vijf en twintig jaar geleden kon het publiek voor het eerst kennisma ken met Liesbeth List. In het begin van de zestiger jaren kwam de bekendheid met het trio van Louis van Dijk en met Ramses Shaffy in Shaffy Chantant. Na honderden voorstellingen maakte Liesbeth een aantal langspeelplaten met min of meer succes. Toch kent iedereen haar levenslied (wat eigenlijk ook chansons zijn). Wie kent niet het lied "Pastorale" (wat ze samen met Ramses Shaffy zong, of "Laat me niet alleen" als uitstekende vertaling van "Ne me quitte pas". Het werd een paar jaar stil rond Lies beth List, maar sinds drie seizoenen is ze weer helemaal terug met een solo programma. Het nieuwste programma heeft als titel meegekregen "List Om streken". Het is een show die het niet moet hebben van glitter en glamour, maar van eenvoud en ingetogenheid. Echt zoals we Liesbeth kennen dus. De meeste nadruk wordt gelegd op het be tere levenslied, een genre waar zij zich in het verleden mee heeft bewezen en waar haar publiek ook nu nog voor komt. De afwisseling van chansons, ko mische liedjes en kabareteske conferen ces zorgt voor een juist evenwicht, met haar lage stem kweekt ze een café-chan- tantachtig sfeertje. Liesbeth ontroert, doet glimlachen en straalt vooral warm te uit. In 'List Omstreken' toont ze haar persoonlijke keuze uit bestaand werk van uiteenlopende auteurs, zoals Liesbeth List Wim Hogenkamp, Jan-Simon Minke- ma en vertalingen van Ernst van Alte- na. Daarnaast maken nieuwe teksten van o.a. Freek de Jonge, Rogi Wieg, Boudewijn Spitzen, Peter van Straten en Jean-CIaude Martiat deel uit van het programma. Liesbeth List komt met "List Omstre ken" naar C-drie in Soest op 10 januari. Aanvang 20.30 uur. Reserveren is mo gelijk op 02155-22188. Heel veel kinderen hebben thuis een huisdier. Soms een hond of een kat, een vis of een vogel, een hamster of een ko nijn. Maar het komt ook wel eens voor dat mensen een dier hebben dat je niet zo snel verwacht te zien als huisdier. Wat denk je bijvoorbeeld van een slang, of een aap, of een tijger of een zeehond? Zou het kunnen denk je, zo'n dier als huisdier? De film op 11 januari in de kinderbios draait gaat over een zee hond, die huisdier wordt. Arthur en Petey vinden tijdens hun vakantie aan het strand een gewonde zeehond. Dat vinden ze zo zielig dat ze hem mee naar huis smokkelen. Maar ze weten best dat hun ouders het niet goed zouden vinden en daarom vertellen ze maar niets. Ze weten ook dat zeehon den het liefst in het water wonen. Daar om brengen ze Sammy naar de buren om daar lekker in het zwembad te kun nen spartelen. Alles gaat heel goed en Sammy geneest al snel. Maar dan be sluiten de buren een groot tuinfeest te geven rond hun zwembad. Sammy vindt het best leuk met zoveel mensen en hij begint echt te dollen met de feest- 'V»LT DlSNÊ^ it, sluwe zeehok Vedelaarpad 53, tel. 18136. De kinderboerderij is elke dag geopend van 8.00 - 18.00 uur. Dan kan men een bezoekje brengen aan de dieren en van de mooie omgeving genieten. Woensdag 9 januari Ook deze woensdag is er weer een fan tastische theatervoorstelling voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. Het begint om 14.00 uur en na de voorstelling zullen er leuke spelen worden gedaan. Entree f 1.00. Donderdag 10 januari Van 9.30 - 11.30 uur zijn er activiteiten voor volwassenen. Na schooltijd komen er 2 kinderen hun verjaardag vieren en maken er een gezellige middag van met als afsluiting lekker pannekoeken eten. Zaterdag 12 januari Het is weer zover: om 13.30 uur komen 3 kinderen hun verjaardag vieren op de kinderboerderij. Dat belooft een knal- feest te worden. Natuurlijk kun je vanmiddag ook langs komen om onze dierenverzorgster Mir jam te helpen. Ben je 10 jaar of ouder en heb je zin om meer over dieren te leren aarzel dan niet en kom!!! Dit kost niets. Wil jij je verjaardag ook op de kinder boerderij vieren, bel ons dan tijdig op om te reserveren. vierders. Voor Arthur en Petey bete kent het, dat hun geheim is ontdekt. Sammy moet terug, vinden hun vader en moeder. Arthur en Petey zijn daar erg verdrietig over en proberen eerst nog iets te bedenken waardoor Sammy kan blijven. Deze film is gemaakt door Walt Disney en dan begrijp je wel dat er weer heel wat te lachen valt. De film is Nederlands ondertiteld en duurt 86 minuten. "Sam my de slimme zeehond" begint om 15.45 uur en is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. Toegang f 2,50. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 De Poëziekring Eemland organiseert op vrijdagavond 25 januari ter gelegen heid van haar 17e verjaardag in Armen de Poth, Pothstraat 16 te Amersfoort een literaire happening. Om 18.30 uur houdt de Amsterdamse uitgever en lite rator Johan Polak een lezing in de kapel van dit middeleeuwse hofje over de dichter J.C. Bloem, die ooit in Amers foort heeft gewoond. Daarna organiseert de poëziekring om 19.30 uur een maaltijd (Poëzie aan ta fel) in de Celzusterenkamer van Armen de Poth, waar stichting-voorzitter Jan Visser gedichten voorleest uit zijn nieuwste bundel. Over het water/Over de stad. Tijdens deze maaltijd kunnen ook andere aanwezigen poëzie voor dragen. Voor beide evenementen op vrijdag avond 25 januari kan men apart in schrijven: alleen de lezing kost 10 gul den, lezing dichterlijk diner 35 gul den. Voor reserveringen en nadere inlichtin gen kan men telefonisch terecht: 033- 633490 of 033-615003, tussen vijf en acht uur, vóór 18 januari. WV-nieuws ook elke donderdag op Radio Soest, 10.00-10.15 uur; presen tatie Corrie v.d. Linde en Ronald v.d. Broek. Evenementen 11-1 C-drie: film voor kinderen vanaf 6 jaar, "Sammy, de slimme zeehond", 15.45 uur. 9-2 C-drie: Jules Deelder; 20.30 uur. 19-1 Grote Kerk, Naarden: Concert met Herman Krebbers en Theo Olof; werken van Bach en Vivaldi; 20.00 uur. Kaarten bij VW-Naarden. 13-1 Anna Paulownahuis: Expositie "Werken op papier", Iris Schuurman; dinsdag-vrijdag 9.00-17.00 uur; zon dag 13.00-17.00 uur. t/m 20-1 Slot Zeist: "Zichtbare Stilte"; dinsdag-vrijdag 10.00-17.00 uur. 16-1 Cult. centrum Boschlust, Zeist: toneelstuk "Amadeus"; 20.15 uur. 12-1 t/m 11-2 Kasteel Groeneveld: Fo totentoonstelling "Het land in de krant". t/m 3-2 Flehite, Amersfoort: "Vrijen en trouwen"; 15.00-18.00 uur. t/m 10-3 Rijksmuseum, Amsterdam: "Schilders van Venetië". Theater Carré, Amsterdam: Les Miserables, musical; 28 februari - 20 juli; "Sophisti cated Ladies", 11-20 januari. Heerenveen: Gloria Estefan. Ahoy Rotterdam: Whitney Houston. Den Haag: Carnaval in Rio, 42nd Street. i\ Vredenburg, Utrecht: Bob Dylan. Kijkje in eigen winkel Nieuwe gidsen voor vakantie en vrije tijd, veel tips en accommodatie-adres sen. Nieuwe fietskaart Utrecht-west. Bezoek de Vakantiebeurs en Jaarbeurs te Utrecht. De VW-Soest is aanwezig van 9 t/m 13 januari, 10.00-18.00 uur. VW-Soest: voor 1991 veel nieuwe ideeën op toeristisch en theater-gebied. Geopend: maandag-vrijdag 9.30- 16.30 uur. Tel. 12075. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Het tropisch regenwoud staat in het midden van de mondiale belangstelling, niet in de laatste plaats vanwege allerlei akties door milieuorganisaties en stich tingen voor natuurbehoud. Wat is nu ei genlijk het tropisch regenwoud? Wei nig mensen beseffen dat naast de be kende Braziliaanse wouden in Zuid- Amerika ook Afrika, Azië, Indonesië en Irian Jaya tropisch regenwoud bezit ten, dat eveneens ernstig in zijn voort bestaan wordt gedreigd. Op dinsdagavond 15 januari a.s. zal Ronald Botterweg een lezing verzorgen voor Groei en Bloei met als onderwerp het tropisch regenwoud. Het is wat flora en fauna betreft waarschijnlijk 's we relds rijkste gebied. Nergens anders vind je zo'n complexe, veelsoortige sa menleving onder vaak moeilijke om standigheden. Aan de hand van een aantal prachtige dia's maken de deelne mers kennis met het tropisch regen woud en zijn bewoners en horen zij e.e.a. van de gevaren, die deze wouden bedreigen waardoor het gehele klima tologische evenwicht op aarde dreigt te worden verstoord. De lezing zal plaatsvinden in de boven zaal van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg. De aanvang is 20.00 uur en de toegangskosten voor niet-leden van Groei en Bloei bedragen f 3,-. OOOOOODOOOOOODCOOOOCOOODOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO&DO De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit een serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij weid on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie laat weer een heel andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rustiek uitzicht, waarin hij vaak de symbolen van het land heeft ver werkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid- Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, sprankelende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een ty pische Van de Kooijstijl'. En dat is ongetwijfeld de enige en beste ma nier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. De geboortegrond van Aphrodite de godin van de liefde. Maar niet alles is even lief, want het is daar een voortdurend touwtrekken tussen Turken en Grieken. Er is ge noeg te zien van fraaie stranden met luxe hotels. Culturele bezienswaardigheden o.a. het Byzantijns museum met een grote collectie ikoncn. En een ongekende gast vrijheid. Zo'n bordurend vrouwtje zittend voor haar huisje is toch een en al vriende lijkheid. Op de wekelijkse jazz-avond op dins dagavond 15 januari a.s. treedt het kwartet op van de Arnhemse pianist Joan Mijnlieff. Zoals gebriiikelijk vindt het concert plaats in het eet- en jazzcon cert-café De Koppelpoort aan de Grote Spui te Amersfoort. Senior-musicus Mijnlieff kan bogen op een gedegen reputatie en heeft ook ja renlang les gehad van de fameuze pia nist Bert van den Brink. Hij begeleidt de soliste van dit concert Yvonne de Kok, een charmante en dynamische zangeres die grote bekendheid geniet in Zuid- Nederland. De ritmesectie bestaat uit BramkoTeuwen (contrabas) en Menno Veenendaal (drums). Entree: f 7,50 (donateurs gratis). Géén verhoogde consumptieprijzen! Zondag 20 januari: In de serie KBO-zondagmiddag- filmmatinee vindt zondagmiddag 20 ja nuari in "dejiuiskamer" van De Vijver hof de vertoning plaats van de Neder landse speelfilm "Ciske de Rat", met in de hoofdrollen Danny de Munk, Wille- ke van Ammelrooy en Peter Faber. Aanvang 14.30 uur; einde ca. 16.30 uur. De voorstelling is gratis toeganke lijk, echter uitsluitend voor 55-plussers. De kaarten-actie, door leerlingen van de laagste twee leerjaren van het Grift land College in de maand december ge houden, heeft netto meer dan 13.000 gulden opgebracht. Leerlingen van de school ontwierpen en tekenden kerst/ nieuwjaarskaarten, waarvan de op brengst bestemd was voor Unicef. Het kinderfonds van de Verenigde Na ties kan met deze opbrengst zo'n 13 bronnen in het Afrikaanse Rwanda vei lig afschermen, zodat ze schoon water leveren. Ziekte en dood, vooral onder kinderen, krijgen daardoor minder kans. Het resultaat van de actie, gehouden onder inwoners van Soest en Baarn, overtreft alle verwachtingen. Op zondagmiddag 13 januari voert de Gooise Operette in de tuinzaal van theater Gooiland in Hilversum de Ber- lijnse operette "Frau Luna" uit van de componist Paul Lincke. De voorstelling begint om 14.30 uur. De toegang is gra tis. "Frau Luna" behelst het verhaal van een gezelschap cafébezoekers die plan nen smeden om per luchtballon naar de maan te reizen. Uiteraard heeft dat heel wat voeten in de aarde en zijn de - ook amoureuze - verwikkelingen talrijk. Linckes muziek is, als voorloper van de "schlagers", heel populair geworden. Bekende nummers zijn o.a. "Das macht die Berliner Luft", het duet "Schenk' mir doch ein kleines bischen Liebe" en het koorwerk "Wenn der Abend nie- dersinkt". Het geheel staat onder lei ding van dirigent Hans C. Janssen. Informatie: tel. 02492-3038. Donderdag 10 januari: Deze maand gaat het Filmhuis vrolijk verder met de opmerkelijke Deica- loog'-reeks: een serie van tien op zien- zelf staande films van elk ongeveer een uur lengte. Meeslepende verhalen, prachtig geacteerd en in heldere stijl verteld. Schetsen uit een moderne wes terse samenleving, handelend over mo rele dilemma's: liefde, dood, de merk waardige scheidslijn tussen goed en kwaad, tesamen een uniek levensdocu ment, geïnspireerd op de bijbelse Tien Geboden. Op 10 januari een zeer afwisselend pro gramma. Deel 5, over moord, is volgens velen de meest aangrijpende aflevering van de reeks, maar ook één van de hoogtepunten. Deel 6 is daarentegen vrij lichtvoetig: een ironische vertelling over verliefdheid. Dekaloog 5 Gij zult niet doden) Janek, een 20-jarige nogal sombere jongeman, zwerft doelloos door de stad Warschau. Piotr, een gevoelige, idealis tische jongeman, haalt zijn advocaats examen. Een onsympathieke taxi chauffeur poetst als een bezetene zijn auto en rijdt vervolgens door de stad, niet al te fanatiek op zoek naar klanten. Drie verschillende personen die door toevallige omstandigheden met elkaar te maken krijgen. Dit is overigens één van Kieslowski's geliefde thema's: het spel met toeval of noodlot, toevallige gebeurtenissen die een levensloop kun nen veranderen. Zie bijv. het slot van 'Dekaloog 3' of Kieslowski's vorige speelfilm 'Blind Chance'. Janek pleegt op een gegeven moment een zinloze misdaad. Wat er vervolgens met hem gebeurt is echter al even zinloos en gru welijk. Een huiveringwekkend, geraffi neerd uitgewerkt verhaal, dat men niet snel zal vergeten! Dekaloog 6 (Gij zult geen onkuisheid ple gen) Tomek, een schuchtere 19-jarige jonge man, haalt elke avond om half negen zijn verrekijker tevoorschijn om een vrouw in de tegenoverliggende flat te begluren. Magda is een mooie, 30-jari- ge vrouw die een nogal ongebonden se- xueel leven leidt. Tomek is hopeloos verliefd op haar en probeert onder al lerlei voorwendsels met haar in contact te komen. Uiteindelijk lukt dat ook en hij bekent zelfs dat hij haar begluurt. Magda is verbijsterd, verontwaardigd, maar toch ook geïntrigeerd. Zij gelooft allang niet meer in een onbaatzuchtige, oprechte liefde als die van Tomek en zij probeert hem zelfs op cynische wijze duidelijk te maken dat zo' liefde niet be staat. Maar dat loopt heel anders af wanneer de rollen worden gewijzigd. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/pas 65: f 5,-. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 WOOOOOOQgOQQOOOOQOQOgQQW Jaren geleden was Coco een populaire zangeres. Door onder andere geldge brek overweegt ze een come-back. Ze bereidt een optreden voor samen met haar vroegere, ambitieuze componist, die een prachtig lied voor haar heeft geschreven. Haar nood is zo hoog dat ze zelfs bereid is haar memoires voor veel geld aan een boulevardblad te ver kopen. Dit is het begin van een reeks ontwikke lingen die de impulsieve en onvegangen Coco nooit heeft kunnen voorzien. Hu mor en tragedie wisselen elkaar in hoog tempo af. Coco's oude minnaar, nu een man die veel te verliezen heeft, duikt op en er gloort een hernieuwde romance, maar de werkelijkheid blijkt geen sprookje. Een andere aanbidder, een kok, die Coco blijft verwennen met al lerhande heerlijke hapjes, gaat er uit eindelijk vandoor met haar zuster. Een gierige mopperpot, die Coco toch vaak uit de nesten redt, maar die het hart wel Vrijdag U januari: Het recente optreden van het Ben van der Dungen/Jarmo Hoogendijk Qujn. tet heeft er in ieder geval voor gezorgd dat vrijwel alle bezoekers het concert beluisterden. Dat kon ook niet anders daar de volumeknoppen voluit ston den. De belangstelling was groot en ho pelijk zet zich dit in 1991 voort. De jazz club heeft sinds zijn oprichting diverse formaties en gastsolisten gepresen teerd. Deze maand hebben we de Amerikaan se tenor-saxofonist John Ruocco. Hij is woonachtig in Den Haag, waar hij les geeft aan het conservatorium. Perron 5B zal in verschillende bezettingen sa men met John Ruocco een aantal stuk ken spelen. Verder wordt nog gepro beerd leerlingen uit Den Haag naar Soest te krijgen. Deze maand zullen de knoppen van de installatie de oude stand innemen. Hopelijk dezelfde aan dacht als de vorige maand. Aanvang: 21.30 uur. Zaal open: 21.00 uur, gesloten: 23.30 uur. Toegang f 2,50, inclusief een consump tie. Perron 5B is in de jazzclub ook weer van de partij. Zondag 13 januari: Elke tweede zondag van de maand or ganiseert de Culturele Vereniging Ar tishock het Open Atelier. Hier zijn alle amateur-tekenaars en -schilders uit Soest en omstreken welkom om onder deskundige begeleiding hun hobby uit te oefenen. Het meest aantrekkelijke van het Open Atelier is de mogelijkheid om te tekenen of schilderen naar model. Ook deze maand zorgt de vereniging er weer voor dat er een model beschikbaar is om voor u te poseren. De toegang is gratis. Voor teken- of schildermaterialen moet u echter zelf zorgen; omdat iedere kunstenaar zijn eigen technieken en werkwijze gebruikt is het niet mogelijk om voor de vele ver schillende materialen te zorgen. Het Open Atelier duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant op de goede plek heeft zitten. Dan is er een onschuldig jong meisje, (dochter van de componist) een geta lenteerd zangeres, aan de vooravond van een eigen loopbaan, die tot een gru welijke daad wordt gedreven. Haar lot komt terecht in Coco's handen. De ambitieuze componist, gedreven door de zucht naar erkenning en roem, laat zijn dochter in de steek, in de hoop al zijn dromen bij Coco te kunnen ver wezenlijken, maar wanneer hij tot in keer komt hebben de gebeurtenissen hun loop al genomen. Uiteindelijk komt alles goed en krijgt ieder wat hem toekomt. Maar voor het zover is, is Co co's leven opnieuw radicaal veranderd op een manier die zij zelf nooit had kun nen bedenken. De Glorieuze Come-back van Coco is een sprankelende komedie over leven en liefde, pieken en dalen, een lach en een traan. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 januari zal de Baarnse toneelgroep Karakter in het cultureel centrum de Speeldoos voor de vijfde maal een eenakterfestival organi seren. Er zijn acht deelnemende verenigingen: Steeds Beter (De Bilt), Justus van Mau- rik (Hilversum), S.N.T. (Nieuwegein), D.S.O. (Kortenhoef), Plankeniers (Naarden), Punt (Amersfoort) Maars- sen 32 (Maarssen) en Karakter (Baarn). Een jury zal beide avonden de toneel prestaties beoordelen en op zaterdag 19 januari de prijzen uitreiken. De volgen de prijzen, bestaande uit speeldozen, zijn beschikbaar: eerste plus wisselprijs; tweede en derde prijs; een prijs voor de beste akteur of aktrice en een prijs voor de beste regie. De namen van de deelnemende vereni gingen staan garant voor twee heerlijke boeiende en spannende toneelavon den. Kaarten per avond f 7,50, voor beide avonden f 12.50, zijn in Soest te bestel len bij Kees Manten, Koekoeksweg 9, tel. 22972. De Speeldoos Theater agenda Vrijdag 11 januari en zaterdag 12 januari, 20.15 uur: "De glorieuze comeback van Coco". Sprankelende komedie met in de hoofdrollen Carry Tefsen, Ad Fern- hout, Hans Beyer e.v.a. Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 15,00. Dinsdag 15 januari, 20.15 uur: "Het Koekoeksnest" Een geschreven aanklacht tegen de Amerikaanse maatschappij met in de hoofdrollen: Peter Faber, Petra Las* seur, Onno Molenkamp, Wik Ederveen e.v.a. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP I 25,00. Dinsdag 22 januari, 20.15 uur: "Zondagskinderen" Cynisch eigentijds blijspel met in de hoofdrollen John Kraaykamp, Pietei Lutz, Simone Rooskens e.v.a. Kaarten I 25,00.Pas65/CJP f22,50. Vrijdag 25 januari, 20.15 uur: "Scoren" Satirisch toneelgegeven met in de hoofdrollen Johan Ooms, Hans Corne- Ussen en Kiki Classen. Kaarten f 20,00 Pas65/CJP f 19,00. Zaterdag 26 januari, 20.15 uur: "List en Omstreken" Een nieuw solo-show van Liesbeth List. Kaarten f 20.00 Pas65/CJP f 18,00. Dinsdag 29 januari, 20.15 uur: "Zwarte Kunst" Solo-toneel van Herman Woudenberg Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 16,00. Omdat Arie in zijn vi doen heeft met een in bond van en voor oude op de drempel van het brief van de af dienstverlening van Soest. De afzender, ene hei wilde van Arie, als bes organisatie van oude Arie de inhoud beoo conceptbrief die de ar schrijven had gevot geschreven door w< Kingnia, waarmee hi ieder die 65 jaar of ou woont schriftelijk op Dat zit zo. Ze weten veel bij de maar lang niet alles afdeling sociale diensl gemeente Soest op g bekend hoeveel oude leven van een inkome minimum. Voor eens en voo wethouder Frans K mensen daar inzicht Wat Arie betreft wen tijd, maar beter laat Dat inzicht krijgen is bittere noodzaak aan ouderen die van een k niet aangevuld hagelslagpensioen, m te komen krijgen de nauwelijks rond. Uit het schrijven dat 1 05 plussers doet toel vele ouderen door dt wel het niet op de bepaalde rechten, fin: mislopen. Frans King gang van zaken en wi in zijn brief er op betreft die mede doe van ouderen zijn opg In zijn uitvoerige brie iedereen duidelijke bestaande mogelijk financieel steuntje in maken. Met de medt medewerkers van de dienstverlening van Soest, hoopt Arie v duidelijkheid die nu een aantal positieve zal geven. Aan Frans Kingnia ei zeker niet liggen. Maar er is meer. Wie de belangrijke in zich heeft laten d mening is voor finan aanmerking te kom een antwoordstrook ongefrankeerd kan w Na ontvangst s gemeentehuize bet aanvraag wel of n gehonoreerd. Wat velen ondei wandeling met de be tijd. Ambtenaren van dt dienstverlening zijn de aanvragers thuis met hen in hun eigen aanvraag van gedat Dat is een goede za die het aangaat in li Tenslotte. De inhoud van de br straks in hun brief vi vrijblijvend. Met n worden er voorl waarbij aanvragers geholpen. Duidelijk de mensen van dc dienstverlening veel helpen naar het zoe oplossingen. Blijft over de vraag die het betreft t doordrongen zijn da op een vergoeding bijstand of een spec maken heeft met et van armenzorg, ma een verworven rechl is wethouder Frans brief het jaar begonnen. Aangezii "slechts" het halve "de tegenpartij" hulp te bieden bij ht karwei. WEEK 2

Soester Courant | 1991 | | pagina 8