óchmtemam c Hulleman optiek OPRUIMING HALVE PRIJS KUNSTSTOF BRILLEGLAZEN EN TOCH: GLASHARD! Waterinkschool gefopt door 50-jarige juf Bewoners begraven strijdbijl tegen verkeersbeleid Soestdijk-Oost BLOUSES KUIJER FOTO-AKTIE WINKELKRING VAN WEEDESTRAATI! B.V. en in Utrecht' tiny Allard }6-kandidaat voor Staten SS D<= kloof ,Jen SOES'S BERICHT VAN EEN ZOON Bijna iedereen blij met sector-model Voorsprong maatwerk, smeeing lease Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. Fotocursussen Stichting Statief talons 390° vesten Koeken japonnen Rotting kot^n? r ernoder effiriemy Omzetdaling door onbereikbaarheid Ondernemers zeer ongelukkig met afsluitingen in Soestdijk Transfers Ellen H. Band bij Jazz-Sen in Amersfoort -^NA12 WOENSDAG 16 JANUARI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 13 allerlei kleurvariëteiten zijn er dit ter ook een aantal Japanse Bobtails en kat met een krulstaart). De Manx kat zonder staart afkomstig van het land Man, is met een spierwit exem- aar vertegenwoordigd, voor bezoekers van "Katten Kijken" het deze keer mogelijk een blik achter schermen te werpen! In tegenstelling andere jaren is de keurruimte niet af- schermd met schotten (maar drang- kken) zodat het publiek kan zien hoe keuring van de ras- en huiskatten in n werk gaat. 'oor katten uit het dierenasyl wellicht a nieuwe baas (kosten f 72,50: voor t bedrag zijn de dieren ingeënt, zo no- gecastreerd, gesteriliseerd en geta- teerd); denk aan een tas of mand' voor kinderen gelegenheid om een ioie kattekop te laten schminken! or de zesde maal wordt de Neocat tning uitgereikt aan een persoon, in- lling of organisatie die zich heeft in- :et voor het welzijn van de kat. Deze r gaat de penning naar de Heer M. i Zuuren, oud-secretaris van het tfdbestuur van de Vereniging Be- erming van Dieren, ttten Kijken wordt gehouden in de tozaal van het Beatrixgebouw, Jaar- rs Congrescentrum, Croeselaan echt. rpend van 10.00 tot 18.00 uur gangsprijs f 6,~ en f 3,~ (voor 65- isers en kinderen tot 12 jaar). Jenny Allara s de op zaterdag 12 januari ge- jüene. ^e§'° Vergadering '6 werd fractievoorzitter Jan Pre- ;derom gekozen tot lijsttrekker i party voor de Provinciale Sta- kiezmgen. 'ee Soesters zijn D66-kandidaat nieuwe Provinciale Staten. Jen- >rd en Henk Gerth hebben hun reeds verdiend als gemeente den. In tijden dat het D66 niet zo wind ging 'bemande' Allard een ïstractie. n'üan, W1r? do1r de leden van f °P plaats van 'daten ijst geplaatst. Een prima en aiiesztns verkiesbaar iól?meenteraadslid in Soest 8-1983, waren het milieu, de m m VaH mens en het mee" w ue?Vandebur8erinde belangrijke leidraden •men van besluiten en het bepa- als gemeenteraadslid, derwerpen zullen dat ook zijn fe Provinciale Staten wordt ge- russen woorden op papier zet- uitwerking ervan^rsX- e gekozen democraat, en daar n of H °H Torden °P Papier £°fd?de ieders blijven. De rpen Milieu, Mens, en Demo- wtelaas actueler dan ooit," al- ■ommunicatie van het Provin- ■tuur met de burgers is een et"!"® alleen vóór, maar e verkteztngen zal bezighou- empVan na c6 S'alenverkie- -er te verzuchten dat de oo- 'be«,eVendHagWasmoethot bestuur nadenken over de larop het beter met de burger d deü U ee" d!e VOl- d de volle aandacht verdient. needenk ''J<1 sterlt gemaakt w» en meedoen van dat D66teni,de kiezers ervan datD66ookml991degoe- Ik ben gemotiveerder en er dan ooit om me er in de r in te zetten.' door Arie Wandelaar Onze zoon gaat een dezer dagen trou wen. Dat zal U worst wezen. U heeft 't alle maal in eigen omgeving al eens meege maakt, of hij ligt nog in de luiers en het gedoe zal nog lang op zich laten wach ten. Aangenomen dat 't er ooit van komt, want wie het lef heeft een be roep te doen op een boterbriefje wordt in deze tijd niet helemaal voor nor maal versleten. Die van ons is er dus zo een. Over wat er aan zo'n trouwdag vooraf gaat handeld dit "Rondje Soest". Het zij nogmaals gezegd, U heeft er niets mee te maken, maar het zou kunnen zijn dat U iets herkent, of met 't oog op later er iets van lering uit kan opdoen. Vandaar dus. De aankondiging van zijn huwelijk kwam net zo onverwacht als destijds zijn aankomst op aarde, in maart dit jaar dertig jaar geleden. Marie, de hoofdpersoon, werd ge dwongen de voorjaarsschoonmaak er voor te onderbreken. Arie had de be wuste dag, volgens insiders oorzaak zenuwen, een abbonement op het toi let en moest in opdracht van zuster Photina, de beste kraamzuster die het Soester Mariënburg ooit heeft gekend, abrupt afknijpen om het wonder niet mis te lopen. Gereld door een hernia rolde hij als een hoepel de verloskamer binnen, waarna de confrontatie met de hemel op aarde volgde. Na de inspectie, of alles er op en er aan zat, luidde het oordeel van zuster Pho tina dat het borelingske, met uitzonde ring van biologische aspecten, in niets op zijn vader leek. Arie hoorde haar denken: gelukkig maar. Zuster Photina, vroeg slachtoffer van de gekte in die tijd. Moest verdwijnen omdat ze, na eerder ongeveer 3000 koters op de wereld te helpen gehol pen, niet over de vereiste papieren bleek te beschikken. De tijd dat onze zoon in een wieg doorbracht bezorgde hem een niet af latende belangstelling van grootou ders, hordes ooms en tantes en busla dingen vrienden en buurtgenoten. Hij nam, hoofdzakelijk in slapende toe stand, de belangstelling voor kennis geving aan. Wee degene, die het waagde hem in slapende toestand te storen door hem uit zijn slaapverblijf te halen en in de armen te nemen. Op zulke momenten produceerde hij een grote hoeveelheid kwade stoffen die het einde van me nige jurk en mantelpak betekende. Onze zoon, hij kon er wat van. Een conclusie die in ander opzicht tijdens de peuterperiode gestalte kreeg. Ruim drie jaar na zijn geboorte speelde hij met z'n twee jaar oudere zusje de rol van de aan huis bezorgende melkboer Kortekaas na. De lege blikken melk- busjs van zijn houten speelgoedje op wielen waren echter vervangen door een serie met likeur gevulde monster- flesjes. Hoeveel drank er door het tweetal die zondagmorgen is geconsu meerd viel niet na te gaan. De roes die ze met z'n tweeën, geleund tegen de kastdeur uitsliepen, deed vooral Marie het ergste vrezen voor een toen nog verre toekomst. Kinderen, wat zou je ze graag bij je wil len houden. Geen sprake van. De on gelijke strijd begint al wanneer kleu terscholen en later geleerder onderwijs zich met hen gaan bezighouden. In de opvoeding buiten de deur krijg je ongemerkt de rol van subjectieve sup porter opgedrongen. Arie, zich met enige regelmaat zorgen makend over de zuinigheid waarmee een gerespec teerd hoofd van een Soester onder wijsinrichting rapportcijfers uitdeelde, kreeg aan het eind van een nu niet di rect geslaagd schooljaar over zijn zoon te horen: U moet niet denken dat ze hier allemaal professor kunnen wor den". Een juiste diagnose, al kwam er wel een ander academisch stukje papier voor in de plaats. "Heb ik het U destijds niet gezegd juichte jaren later de tot VUT gepro moveerde leerkracht. Arie heeft 't maar zo gelaten. Opvoe ders, uit en thuis, hebben met kinde ren gemeen dat ze altijd gelijk hebben en zich daarbij doorgaans van het laat ste woord bedienen. Zodra de kinderen het ouderlijk huis verlaten wordt de rol van subjectieve supporter gedegradeerd tot die van een neutraal toeschouwer. Horen, zien en zwijgen dus. De rollen zijn omge draaid. Tot je stomme verbazing ont dek je dat het niet je kinderen zijn die in de veranderde situatie vallen en op- Gefopt! De complete bevolking van de Prof. Waterinkschool aan deSmitsweg - inclusief een groot aantal ouders -stond vrij dagmorgen een beetje voor aap, in het ootje genomen door de directeur, juf Wil Buitenhuijs. Die vierde die dag haar 50e ver jaardag en de leerlingen hadden tot in de Ereprijsstraat een soort erehaag gevormd om haar te verwelkomen meteen mas saal "Lang zal ze leven" en andere feestelijke liederen. Het duurde wel een beetje lang voordat de juf voor wie een "Sara op de luifel boven de entree van de versierde school was gezet - arriveerde en de leerlingen werden van al het gereikhals al knap ongeduldig, toen achter hen plotseling de schooldeur openging, waarin zich niemand minder vertoonde dan de juf die nog moest komen! In haar onschuld had ze haar verjaardag uitgekozen om maar eens lekker vroeg op school te zijn. Uiteraard kon ze de zang- hulde in de open lucht toch niet ontlopen. Ze kreeg bloemen en werd overstroomd met gelukwensen. Het spreekt vanzelf dat de lessen vrijdag een extra feestelijk tintje hadden. Het plan om de wijk Soestdijk in te de len in sectoren met "lussen" die elk op zich alleen via de "randwegen" te be reiken zijn - zodat doorgaand verkeer wordt geweerd - is goed gevallen bij de bewonerscomités. In alle toonaarden klonk vorige week tijdens de vergade ring van de raadscommissie Verkeer en Milieu instemming met het plan, dat overigens nog nader moet worden uitgewerkt. Ook de meeste raadsfracties zijn het met de opzet eens. Alleen Leidje To massen (Progressief Soest) meende dat het al met al toch beter zou zijn te wach ten op het nieuwe verkeersbeleidsplan, inclusief een verkeerscirculatieplan, en voelde er niets voor daarop nu al voor uit te lopen. Over de details van het sectoren-plan staat nog niet veel vast. Het principe wordt echter doof de bewonerscomités, die zich tot dusver bijzonder fel hebben opgesteld tegen de aanpak van het ge meentebestuur, met enthousiasme om armd. "We zijn het volledig eens met het voor staan. Het zijn in vele gevallen de ou ders die de aansluiting missen en op nieuw moeten leren lopen. Wie als ou der in zo een niemandsland verkeert gaat op zoek naar wat in deze wijsheid is en wellicht antwoord geeft. Wij von den het bij een oude wijsgeer die eens opmerkte: "Kinderen, je mag ze geven van je liefde. Je mag hun lichamen huisvesten, maar niet hun zielen". Wijsheid die je doet berusten, wijsheid die het aanvaarden balsemt als de toe komstige echtgenoot opmerkt: "Ik trouw op jullie trouwdag". Wie be weert dat ouders geen diploma's krij gen uitgereikt zit er dus naast. ARIE WANDELAAR Koningsweg 14, Soest. Tel.: 02155 - 13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort Tel.: 033-635535 stel," liet de heer Epema (Korte Berg- straat-Julianalaan-Schrikslaan- Prinsenhof) weten. De bewonerscomi tés zijn zelfs bereid - als "deskundigen" - mee te denken met de gemeente om het plan verder uit te werken. Ook de heren Duijkers (Hellingweg) en Van Apeldoorn (Waldeck Pyrmontlaan- Verlengde Talmalaan) toonden zich in genomen met de aanpak die het College voorstaat. Eensgezindheid Dat is allemaal wel eens anders geweest, maar zowel op de tribune als in de com missie heerste een sfeer van eensge zindheid en vastberadenheid om er sa men uit te komen. Even dreigde het al lemaal nog mis te gaan, toen wethouder Mieker Swinkels met een opmerking over het alvast onderhanden nemen van de Prinsenhof de verontwaardiging van de tribune over zich heen kreeg." Ir. J. van Gent, Swinkels hoogste ambtelijke raadgever, bracht echter olie op de gol ven door erop te wijzen dat er eerst nauwgezet onderzoek moet worden verricht. De uitvoering gebeurt gefa seerd en de bewoners zullen er nauw bij betrokken worden, aldus Van Gent. Thee en koekjes Met uitzondering van Progressief Soest, en aanvankelijk ook D66 (Gré van Eek vond het wat voorbarig), ging de com missie van harte akkoord. Wil Stekelen burg f PvdA) pleitte voor snel handelen "zonaer bureaucratisch geneuzel". Ze vond dat Swinkels nu maar snel met de bewoners moest gaan praten, verenigd om "een potje thee en wat koekjes". El len Spijk (VVD) drong aan op intensief overleg met politie, brandweer en am bulancedienst, om te voorkomen dat Ook dit jaar verzorgt Stichting Statief weer een pakket fotocursussen voor de beginners en de gevorderde fotolief hebbers. Voor de beginners start er weer een cursus op maandagavond 4 fe bruari. Deze cursus duurt 6 opeenvol gende maandavonden van 19.30 tot 22.00 uur. Per avond wordt er een on derwerp behandeld, waarna men een opdracht krijgt welke de volgende cur susavond besproken wordt. Op 13 februari start er een cursus mo del/naaktfotografie. Deze wordt gege ven in een studio te Utrecht, hierin wordt alles uitgelegd over het verlich ten/belichten en houdingen van het model. Het aantal deelnemers per cur sus is beperkt tot 6; tevens is het moge lijk om op zo'n avond vrij met een mo del te fotograferen. Voor meer inlichtingen of een uitge breide cursusfolder kan men terecht bij Fred Vermeulen, Hartweg 20, Soest, tussen 17.00 en 18.00 uur, tel. 18105. die voor onaangename verrassingen worden geplaatst. Tomassen's voorstel om de zaak uit te stellen tot het "grote" verkeersbeleids plan klaar is vond geen genade bij de rest van de commissie. Jan-Pieter Lok ker (CDA) vond dat net zoiets "als wachten op het Laatste Oordeel maar intussen niet zondigen", wat hem als calvinist uiterst onwaarschijnlijk voor kwam. SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 AL 25 JAAR BIEN VOOR EEN CITROËN Ook voor probleemloos afwikkelen van Uw schade. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Onze fotograaf is regelmatig op pad om in de Winkel kring-winkels een willekeurige klant op de gevoelige plaat te zetten. Wekelijks vindt U in deze foto-aktie rubriek de 'klant van de week'. Als U zichzelf herkent ga dan met de krant naar het kantoor van de Soester Courant aan de van Weedestraat. Hier ligt een fraai geschenk voor u klaar. DE WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT, HET WINKELEN WAARD. De prijs van deze week is FUJI KLEINBEELD CAMERA FZ-5 en wordt aangeboden door FOTO SWAGER, Van Weedestraat 85. De winnaar van vorige week was mevrouw A. Verwoerd De meeste bewoners van de wijk Soestdijk-Oost vinden de afsluiting van de Waldeck Pyrmontlaan en de Verlengde Talmalaan een prima zaak, maar de in de buurt gevestigde onder nemers denken daar heel anders over. Dat bleek vorige week óók in de verga dering van de raadscommissie Ver keer, waar een aantal van hen gebruik maakte van het spreekrecht. De ondernemers hebben te maken met omzetdaling, omdat hun bedrijven niet of niet goed meer te bereiken zijn. Als er nog meer straten worden afgesloten wordt dat alleen maar erger. Dat geldt bijvoorbeeld voor de pluimvee- en aardappelenhandel aan de Soester Engweg, voor het benzinestation aan de Beukenlaan en voor de groentehandel aan de Julianalaan. De heer Lanser van de Soesterengweg liet weten zeer gedu peerd te zijn door de blokkade op de Verlengde Talmalaan, waarvoor hij in eerste instantie zelfs op eigen terrein een "omleiding" had gecreëerd, die hij op last van de gemeente weer moest sluiten. Hij liet weten dat hij zijn knecht moest ontslaan, die al 39 jaar bij hem werkte. "Zo wordt ons bedrijf stiekem de nek omgedraaid!" Namens een groep bedrijven pleitte de heer Van Heiningen voor het openstel len van de afgesloten wegen, om de straten vervolgens te voorzien van ver keersdrempels. Het doorgaande ver keer wordt daardoor afgeschrikt, maar de bedrijven blijven bereikbaar. Vanuit de commissie kreeg wethouder Mieke Swinkels te horen dat er toch vooral met de ondernemers gepraat moest worden (alsof dat wat zou hel pen), maar zij liet weten dat er helaas geen rekening kon worden gehouden met allerlei individuele belangen. "De aandacht is er wel, maar we kunnen de achteruitgang niet ondervangen." Die opmerkingen brachten Lanser tot een bewogen "laatste roep uit de duis ternis". Hij meende dat het gemeente bestuur meer belangstelling had voor allerlei plannetjes dan voor de eigen in woners. Hij vond ook dat Swinkels "kleinerend" over zijn problemen had gesproken. De wethouder verklaarde weinig anders te kunnen doen dan er naar te streven het aantal mensen dat nadeel ondervindt zo klein mogelijk te houden. Toen ik een paar weken geleden in de krant het vurig betoog las van mr. Fred Kollen, ben ik van de comfortabele zit bank opgestaan en heb vijf minuten voor de man geapplaudiseerd. Een vent naar m'n hart, die Kollen. Daarnaar moeten ze bij de KN VB maar eens goed luisteren. Ik spreek nu voor u in raadsels, maar ik zal het een en ander verduidelij ken. Mr. Fred is voorzitter van de Am- stel veense amateurvoetbal veren iging RKAVIC. Bestuurslid zijn van zo'n ver eniging is een zware last. En ik kan 't we ten. Elk bestuur wil de aan hen toever trouwde club steeds hogerop brengen. De kwaliteit in 't algemeen verbeteren, dus de opleiding van de leden perfectio neren en men ziet graag het vlaggeschip, Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Telefoon (02155)-! 3014 Op dinsdag 22 januari a.s. speelt een top-ensemble bij club Jazz-Sen, te we ten de Ellen H. Band. Spelers zijn: dwarsfluitiste Ellen Helmus, pianist Berend van de Berg, bassist Frans Tun- derman en drummer Marcel Serierse. Het belooft een spectaculair optreden te worden van deze band die na een pauze van twee jaar weer terug is op de Nederlandse jazzpodia. Het kwartet bestaat uit muzikanten met een sterk persoonlijke inbreng en beschikt over een ijzersterk repertoire, voor het grootste deel geschreven door Berend van de Berg. Zijn composities zijn zeer gevarieerd; verschillende stijlinvloeden zijn te horen zoals bebop en funk, waar bij hij tegelijkertijd een vrijere benade ring hanteert van de jazzmuziek. Voor zover er gebruik gemaakt wordt van bestaande composities is er geko zen uit werk van Michel Petrucciani, Hubert Laws en Bennie Greene, die zelden of nooit op de Nederlandse po dia gehoord worden. Onlangs heeft de Ellen H. Band een eigen CD-plaat uit gebracht onder de titel "Out of the Blue." De nieuwe, glasharde bescherming van kunststof glazen. Kunststof bnil- leglazen hebben veel voordelen. Ze zijn lichter in gewicht en dunner dan glas. Maar... ze zijn ook kwetsbaar der. Wij laten er graag voor u de HOYA HARD-coating op aanbrengen, dan is uw "glas" dubbelzijdig beschermd door een echt glasharde laag. En u kunt uw glazen laten kleuren en ontspiegelen naar keuze. SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 8 - 3761 CM SOEST - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags de gehele dag gesloten het eerste elftal, akteren in de bovenste regionen. Daarvoor wordt jarenlang hard gewerkt en veel geld geïnvesteerd. Maar komt een club tot tot de verbeel ding sprekende prestaties en/of blinken spelers van de hoogste elftallen uit, dan begint het gedonder in de glazen. Ande re verenigingen met minder getalenteer de spelers laten hun begerige blik dan vallen op de uitblinkende broeder en met slinkse trucs worden juist die goede spe lers geronseld, die mede de succesvolle vereniging succesvol hebben gemaakt. Om 't beestje bij de naam te noemen: on der de tafel wordt de vedetten een x-aan- tal flappen toegeschoven en wég zijn de boys. Het gevolg is dat het eerst zo goede team praktisch wordt ontmand en het volgende seizoen in mekaar stuitert. "Dat mag toch niet??" hoor ik u ontzet vragen, "bij amateurvoetbal wordt toch geen geld betaald?". Nee, dat mag offi cieel ook niet, maar 't gebeurt tóch op grote schaal. Al eerder vergeleek ik dit soort praktijken meteen roofoverval. Bij SEC weten ze er dit seizoen alles van. Ja renlang werd gebouwd aan een goed elf tal, moeizaam maar met lief de vanuit de jeugd formeerde men een prima team met promotiemogelijkheden, niet in de laatste plaats door het aantrekken van goede trainers (die vaak behoorlijk, le gaal, daarvoor worden betaald). En dan "bamwordt alles weer teniet gedaan door verenigingen die niet capabel zijn zélf een topteam op te leiden. Krasse taal, ik weet 't, maar 't is wel zo. U kent mr. Fred Kollen niet. Ik óók niet. Maar zijn plan verdient grote bijval. De voorzitter van RKAVIC wil namelijk in navolging van het betaald voetbal een transfersysteem bij de amateurs invoe ren. Ik geef zijn woorden hier letterlijk - weer. "Het is een niet uit te roeien fenomeen. Ik ben nog nooit iemand tegen gekomen die toegeeft dat zijn club voor geld spe lers weghaalt bij een andere club. En dat is hypocrisie", aldus de heer Kollen, Waarbij ik moet aanteken dat bij SEC dit soort grappen niet voorkwamen. Er werd niet betaald. "Er moet voorspelers die worden benaderd door een andere club betaald worden, dat zal 't gerommel een stuk lastiger maken", gaat de heer Kollen verder. "Het moet nu maar eens uit zijn met die ronsel-praktijken. Over twintig jaar zijn de spelers er al lang niet meer maar de clubs moeten er dan nog wel zijn. Het kan niet zo zijn dat verenigingen jaren lang spelers opleiden voor andere clubs en daar niets voor terug krijgen Voor waar, een heraut in het louche toernooi van ronselaars. Hij noemt ook nog wat bedragen. "Ik denk in de richting van f 7.500,- voor een eerste-elftal speler, f 3.750, - voor iemand uit het tweede team en f 2.500,- voor een Al junior. De KNVB zal die bedragen moeten incas seren en doorbetalen aan de desbetref fende clubs. Wat wij er mee willen berei ken is dat clubs eens nadenken waarmee ze bezig zijn. Het voordeel is dat de KNVB inzicht krijgt wat er met spelers gebeurt. Die mr. Fred heeft 't allemaal prima in 't snotje. Ikzelf denk al jaren in die rich ting. Er is nóg een gevaarlijk aspect aan 't ongebreideld betalen van amateur- voetballers. Vaak kan een club dat geld niet opbrengen en komen sponsors om de hoek kijken die zich als een soort sui keroompje ontfermen over sommige spelers. Dat kan scheve gezichten ople veren bij de rest van het team. Het gevaar is ook levensgroot aanwezig dat dit soort "stille" sponsors een groot stempel op de vereniging gaan drukken. Het bestuur is dan geen baas meer in ei gen huis. En als suikeroompje het vol gend seizoen de club de rug toekeert om dat hij een ander speeltje heeft ontdekt, zit datzelfde bestuur met de problemen met de door de Meacenas in de steek ge laten spelers. Het eerste van SEC staat er slecht voor. Té veel routine en talent is in één klap weggevallen en de eigen jeugd-kweek zal met de overgebleven jongens een z ware dobber krijgen om zich in de derde klasse te handhaven. Maar ze komen heus wel weer terug, daarvan ben ik overtuigd. Maar dat kost tijd. Maar wat gebeurt er nou als over éen of twee jaar een wonderteam aan de Bosstraat te zien is? Komen er dan weer een paar van die goudzoekers om de club leeg te roven? Zo kun je wel aan de gang blijven. Ik zei 't laatst nog tegen een paar vrienden in 't bestuur van s.o. Soest; "Eigenlijk hoop ik voor jullie dat je niet zoveel succes hebt want dan zijn jullie als vereniging meteen vogelvrij". Daarom verdient het initiatief van mr. Fred Kollen van RKAVIC alle steun. Van alle amateurverenigingen. Niet al leen om te overleven maar vooral om de roofvogels uit de lucht te schieten die de eieren uit andermans nesten roven en zelf niet in staat zijn ze te leggen. PETER KOELEWÜN

Soester Courant | 1991 | | pagina 13