ICO n VOORJAARSKRIEBELS? 2?5 'cholten fleurida MET HET OOG OP UW BRIL. saaa nen b.v. BOS TULPEN BLOEMENHUIS oogdrukmeting rkschoenen korting! ^cAoenent Oude politiebureau wordt 'monument' lbrilmodef Soest 50 jaar geleden pagina sp.st. 9,95 3 P-St. 19,50 ELIER WEEDESTRAAT46 319 vraagt; uw aandacht voor Woensdag 30 januari: Forum-avond over Soester inspraak en voorlichting Wij hebben de grootste keuze in voorjaarsbloemen... en als U wilt maken we er ook nog een leuk vooijaarsboeket van! Elke dag veilingverse: Narcissen, Tulpen, Anemonen, Hyacinten, Forsythia en div. soorten bloesem. Voorjaarsaanbieding: vrijdag en zaterdag a.s. Diverse kleuren Zolang de voorraad strekt. WINKELCENTRUM HARTJE ZUID SOEST -TEL. 02155 - 1 68 77 Ook voor uw 17 januari 1941 1 P P- 25,00 P-St. 25,00 igdp.st. 15,00 P P- 19,50 WOENSDAG 16 JANUARI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 PANDA "uilwaarde van uw e complete auto's i brok temperament. 3317 t - Tel. 02154-12672 'KW6t fc-M verzorging van douane geslagen in verwarmde nstige voorwaarden). URS VOOR D "elefoon 02155 -12628 Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt bekend dat l deze commissie op vrijdagmiddag 18 I januari 1991 in een openbare vergade ring de navolgende beroepschriften zal behandelen. De vergadering vindt I plaats in het gemeentehuis aan het f Raadhuisplein (Dalvveg). De daarop betrekking hebbende stukken liggen in het Inforcentrum voor een ieder ter in- zage. 15.30 uur: beroepschrift tegen de weigering van een vergunning voor de uitbreiding van het woonhuis A- niersfoortsestraat 92; 16.00 uur: beroepschrift tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een 2e woning op het perceel Larixlaan 9 (bouwplan Belt); 16.30 uur: beroepschrift tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een 2e woning op het perceel Larixlaan 9 (bouwplan Lot- ze/Renooy) Wijziging Hinderwetvergunning Hinderwet bekendmaking beschikking tot wijziging van hinderwetvergunning (artikel 40 Wet Algemene bepalingen milieuhygiëne) Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 08.00 uur tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren, ter inzage de beschikking tot wijziging van eerder verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een herstelinrichting voor motorfietsen op/in het perceel Nieuweweg 23, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nummers 7573 geheel en 7574 gedeeltelijk. De strekking van het besluit luidt: I. de eerder verleende vergunning in gevolge de Hinderwet voor een her stelinrichting voor motofietsen op/ in het perceel Nieuweweg 23 te wij zigen door daaraan aanvullende voorschriften te verbinden. II. te bepalen dat de onder I genoemde voorschriften uiterlijk twee maan den na het van kracht worden van de beschikking in werking treden, tenzij in de voorschriften anders is be paald. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. degene tot wie de beschikking is ge richt; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het voornemen tot wijziging bezwaren hebben inge diend; d. enige ander belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de besachikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwetaanvragen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage de verzoeken met bijlagen van: A.R. Westra, Choristenpad 26, voor het veranderen van de gebezigde werkwijze in opslag/verwerking van papier, lompen en metalen op het perceel Dorresteinweg 60; B. R. Oud B.V., Van Lenneplaan 69a, voor het uitbreiden/wijzigen van de handelsonderneming in perslucht- apparatuur op het perceel Industrie weg 37 B. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage Meer verstand van verzekeren heb je zo te pakken. 't Is simpel om u te verzekeren van een goed advies. Gewoon even uw Victoria- Vesta adviseur bellen. Hij helpt u altijd aan een passende polis. Zijn verstand van verze keren staat er borg voor. Maak er gebruik van. In uw eigen belang. En praat u liever thuis met uw Victoria-Vesta adviseur? Maak dan gerust even een afspraak. VICTORIA-VESTA W J.A.W. Huurdcman, tel.: 02155 - 12625 Pr. Bernhardlaan 8A, Soest G. van der Heiden, tel.: 02155 - 10139 Christinalaan 7, Soest meer verstand van verzekeren Het voormalige politiebureau aan de Van Weedestraat - althans de villa die het hoofdgebouw vormde - blijft voor Soest behouden. Het College van B. W. heeft het pand op de monumenten lijst gezet in de categorie I, op advies van de monumentencommissie. Dat betekent dat het niet gesloopt zal mo gen worden. Er zijn in de afgelopen periode wel plannen gelanceerd voor nieuwbouw op het terrein van het oude bureau, waarin ook de teloorgang van de villa was voorzien. De firma Heylijgers is thans eigenaar van het pand. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat het on derdeel zou gaan uitmaken van een nieuw kantorencomplex, maar daaraan blijkt inmiddels aanzienlijk minder be hoefte te zijn dan eerst werd aangeno men. Door de aanwijzing als monument houdt het gemeentebestuur rekening met de historische waarde van het ge bouw. Op woensdag 30 januari organiseert de gemeente een grote forum-avond om de burgers nauwer te betrekken bij het inspraak- en voorlichtingsbeleid van Soest. Dat gebeurt in het gemeen tehuis, waar het publiek die avond kan discussiëren met een forum onder lei ding van burgemeester De Widt. In het forum zullen naast wethouder gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. U gelieve daartoe desgewenst vóór 7 februari 1991 een afspraak te maken. Indien met dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet be kend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij rederlij- kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Ontwerp-hinderwet- vergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage het ontwerp van de beschikking op de ver zoeken van: A. Mevrouw H.A. van Dorresteijn- Ebbenhorst, Insingerstraat 19, voor het hebben van een melk- en rund veehouderij en konijnenhouderij op het perceel Insingerstraat 19; B. Gebroeders Strumpel B.V., Nieuwstraat 64 voor het oprichten van een groothandel in bladaarde, potgrond, aardappelen, groenten fruit, grondzaken, boomzaden, tuin- benodigdheden, kerstbomen en rondhout op het perceel Niéuw- straat 64; C. G. van Zijtveld, Jachthuislaan 19 voor het oprichten van een inrichting voor het houden van rundvee en paarden op het perceel Jachthuis- laan 19. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 30 ja nuari 1991. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren, ter inzage de beschik king op de verzoeken van: A.J.C. van Soest, Mijndensedijk 19, 3632 NT Loenen a/d Vecht voor het oprichten van een dressuurstal op het perceel Peter v.d. Breemerweg ongenummerd; B. Technisch bureau Hoenselaar B.V. (i.o.), Industrieweg 16 b, voor het oprichten van een lastechnisch be drijf op het perceel Industrieweg 16b: C. Forbo Paradetapijt B.V., Wetering pad 7 voor het oprichten van een sta- lenmakerij/etalagedienst op het perceel Kostverlorenweg 5c. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tij dig) in staat is geweest eerder bezwa ren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Grondwaterwet Kennisgevong als bedoeld in artikel 18 van de Grondwaterwet. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend dat door de N. V. Water leidingbedrijf Midden-Nederland een vergunning is aangevraagd bij Gedepu teerde Staten van Utrecht, voor het ont trekken van grondwater te Soestduinen ten behoeve van de drinkwatervoorzie- ning. De aanvraag betreft een formalisering van de huidige situatie, waarbij op basis van de overgangsbepalingen uit de voormalige Grondwaterwet Waterlei dingsbedrijven 9 min m3 per jaar wordt onttrokken en tijdelijk een uitbreiding van deze hoeveelheid tol 12 mtr. m3 per jaar. De aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen ter inzage van 1 februari 1991 tot 1 maart 1991 bij de afdeling milieubeheer, kamer 2.27, Raadhuis plein 1 te Soest. Gedurende deze ter mijn kunnen schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergun ning worden ingediend bij het gemeen tebestuur, postbus 2000, 3760 CA Soest. Naar aanleiding van de aanvraag zal op 27 maart 1991 om 09.30 uur in het ge meentehuis van Soest een openbare hoorzitting worden gehouden. Op deze zitting kunnen zij die schriftelijk be zwaar tegen het verlenen van de ver gunning hebben ingediend hun bezwa ren toelichten. Aan hen die geen schrif telijke bezwaren hebben ingediend, wordt op de zitting de gelegenheid ge boden mondeling hun mening over de gevraagde vergunning te geven. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het vergroten van een bedrijfsruimte, Beckeringhstraat 7 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het veranderen van een hooiberg, Birkstraat 96 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegü binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 17 januari 1991 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Informaties: INFO-CENTRUM. RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). Jan Visser (voorlichting) ook het D66- raadslid Adriaan Pothuizen zitting ne men, alsmede vertegenwoordigers van Radio Soest en de Kabelkrant. De sa mensteller van de zojuist verschenen gemeentelijke voorlichtingsnota, de heer Bollema, zal tevens deel uitmaken van het forum. Pothuizen is uitgenodigd vanwege het door zijn fractie ingediende initiatief voorstel voor een referendum ("volks raadpleging") in Soest. De andere on derwerpen zijn de voorlichtingsnota en de nieuwe inspraakverordening. Deze zaken, die de bevolking in één "pakket" worden aangeboden en door het forum ook als zodanig behandeld zullen wor den, vormen volgens wethouder Jan Visser "de kern van de plaatselijke de mocratie". Alle burgers van Soest, individueel of georganiseerd in clubs, verenigingen, instellingen zijn voor de forumavond uitgenodigd. In de Soester Courant van deze week is opnieuw een editie opge nomen van de gemeentelijke voorlich- tingskrant "Op 't Hoogt", die geheel ge wijd is aan de genoemde nota's. Het is de bedoeling dat reacties uiterlijk 20 fe bruari binnen zijn bij het gemeentebe stuur. <5 BLOEMEN PLANTEN Middelwijkstraat 28 Soest, Tel.; 02155- 12336 9iloem£oelie& MScholten Soesterbergsestraat 9a Soest Telefoon 02155-11911 mmn SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874 DE HALTE SOEST-ZUID De spoorweghalte "Soest-Zuid", waar tot voor kort ongeveer alle comfort ontbrak, wordt langzamerhand met een en andêr uitgebreid. Vorig jaar werd de mogelijkheid voor de reizigers geopend, zich aan de halte reeds van een reisbiljet te voorzien, hetwelk men voor dien tijd bij den con ducteur in den trein moest koopen. Thans wordt er voor de wachtenden ge zorgd. Naast het open wachthuisje wordt een ander gebouw, dat meer comfort biedt en waar men tegen weer en wind beschermd zal zijn, geplaatst. Een en ander zal door de reizigers uit die omgeving zeer zeker met vreugde worden begroet. VERSTREKKING VAN EXTRA ZEEP Aan het Distributiekantoor, Steenhoffstraat 12a te Soest kunnen in het tijdvak van 23 tot en met 25 Januari 1941 formulieren worden afgehaald ter beko ming van extra zeep voor: A. Arbeiders, die ten gevolge van hun werkzaamheden aan sterke vervuiling van lichaam en kleeding zijn blootgesteld. B. Practiseerende artsen, tandartsen en veeartsen. C. Gediplomeerde kraamverzorgsters. D. Melkers. De formulieren kunnen slechts worden afgehaald door bedrijfshoofden of be drijfsleiders van ondernemingen. Aan individueele arbeiders zullen geen aanvraagformulieren worden uitgereikt. Na invulling en onderteeking dienen de formulieren aan het Distributiekan toor te worden ingeleverd tot uiterlijk 1 Februari 1941. Ter voorkoming van misverstand wordt er op gewezen, dat aanvragen alleen gericht mogen wor den aan de Distributiedienst, waaronder de vestigingsplaats van het desbe treffende bedrijf ressorteert. Soest, 16 Januari 1941. De Burgemeester voornoemd, A.L. DES TOMBE. POST NIET NAAR QUICK Eenige bladen meldden in de laatste dagen, dat de bekende midvoor Post van de Voetbalvereeniging S.E.C. overschrijving had gevraagd naar de Amers- foortsche club "Quick" en dat deze overschrijving was verleend, zoodat de bekende Henk Post de S.E.C.-kleuren niet meer zou verdedigen. Deze mede- deeling is onjuist. Wel is zijn broer G.E. Post lid geworden van genoemde Amersfoortsche club. Laatstgenoemde is, hoewel lid der vereeniging zijnde, in de laatste jaren nimmer voor S.E.C. uitgekomen. Uit de literaire grabbelton van mijnheer Zwartkijk, "HET" EI Op een middag dezer week ontdekselde mijn vrouw met 'n gezicht, waarop ik kon lezen, dat me een verrassing werd bereid, een der schaal tjes, welke op tafel stonden en met iets benau wends in haar stem, zei ze me: Daar heb je "het" ei. Er rilde me iets kouds over den rug. U moet we ten: ik houd niet van eieren en mijn vrouw was daarom tot heden zoo lief om ze me nooit voor te zetten, maar nu vleesch en vet schaars wor den, moet ik voortaan om de zeven dagen een ei consumeeren. Mijn enthousiasme was gelijk nihil, doch ik zal me er in moeten schikken, - eens per week krijg ik bij mijn middagmaal in de plaats van vleesch "het" ei. Ik vind, dat er tegenwoordig veel onrechtvaar digs op de wereld is: waarom krijgen degenen, die van eieren houden niet twee eieren in de week en ik een dubbele portie vleesch? Vleesch! Ik weet niet meer hoe het smaakt. Nu en dan komt er een schaaltje gehaktballen op tafel en dan krijg ik de boodschap er bij, dat we daar drie da gen mee moeten doe. En het eenige, wat ik van die gehaktballen kan zeggen, is, dat ze naar beschuit smaken. Maar nu ook de beschuit op de bon is, ben ik benieuwd, welke gedaante mijn gehakt nu zoo zachtjes aan zal krijgen. Huisvrouw te zijn lijkt me een slecht baantje te zijn in dezen tijd, vooral in het huiselijk bedrijf van een mopperigen en smulgragen echtgenoot. O ja, de grut terswaren, boonen en erwten, zijn ook op den bon gekomen. Ik kan ze niet zien of ruiken, maar zal ze toch moeten eten. Is er niét wat anders te prakkezeeren op die distributie? In den goeden ouden vredestijd heb ik eens het dieetlijstje gezien van een suikerpatiënt. Ik huiverde er toen van, maar nou lijkt me zoo'n dieet zeer aanlokkelijk. Je mag tenminste eten, waar je trek in hebt, mits de gezamelijke porties een aantal koolhydraten niet te boven gaan. Laat men alle bonnenkaarten afschaffen en één kaart uitreiken voor zóórveel koolhydraten! Dan kan de een zijn kaart beleggen in vleeschwaren, de ande r in eieren of groene erwten. Wat zegt U? Is dit denkbeeld te dwaas om los te loopen? Best mogelijk! Maar ik heb dan tenminste weer eens echt-Hollandsch gekankerd en mis schien bevordert dat de spijsvertering na mijn maaltijd met "het" ei.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5