Bedrijfshockey laat van zich horen Pracht-overwinning Stam/SoVoCo-dames Smeeing/BDC in tweede helft naar winst SPORT SPORT ^Strater Makelaardij o g Grote nederlaag Red Stars-heren BASKETBAL Jongens-Springbokken blijken in de breedte steeds sterker TURNEN HOCKEY Dakwerken BADMINTON Selby krijgt lesje van Kampioen Sensationele 1-3 triomf bij koploper Pollux PAGINaT® ^oÉNSDAG_23JAj^/^ jiwinaars: Baarnsch loVSB-schoolda Winst voor Nefkens/Eemvogels KORFBAL HANDBAL Drukkerij Smit B.V. Baby/peuter/kleuter- zwemmen in de Turf Aktiviteiten in Zwembad De Turf ZWEMMEN 06-11 VOLLEYBAL Stam/SoVoCo-jeugd Heren 1 verliest met 3-2 van koploper OMS Dames 1 en Heren 2 IBAS/AGAVS pakken volle winst VOLLEYBAL Jan van Lunterei Goede zaken en Jan Danv< Gerrie den oude Simon Schre WOENSDAG 23 JANUARI 1991 SOESTER COURANT Soesterbcresetraat79, Soest 02155-16151 Sinds enige jaren bestaat er een team uit Soest dat meedoet met de z.g. Bedrijfis- competitie. Deze landelijke competitie is ooit begonnen met het formeren van teams van spelers die per team bij een bepaald bedrijf werkzaam zijn. Het team uit Soest dat bestaat uit spe lers die allemaal werkzaam zijn in het Soester bedrijfsleven of in ieder geval hun werkzaamheden in Soest hebben speelt onder de naam Bedrijfscombina- tie Soest. De resultaten waren de afgelopen jaren niet om over naar huis te schrijven maar sinds er dit jaar enige verjonging is op getreden binnen het team zijn de resul taten verbeterd en momenteel staat het team op de tweede plaats binnen hun poule. Alle wedstrijden van het team worden gespeeld op de velden van La ren of de Gooische H.C. te Bussum. Mocht het team als le eindigen dan speelt het team mee op de finaledag waar alle poulekampioenen uiteindelijk bepalen wie er zich Nederlands Kam- Het lukt de Soester heren niet ditsei- zoen tot winst te komen. Afgelopen za terdag ging het Soester gezelschap naar Voorschoten om daar tegen Blitzte spe len, een team dat vier plaatsen hoger staat dan de onderaan staande Soesters. Ook in deze wedstrijd kon Red Stars geen vuist makenhet moest al na één speelhelft ervaren dat dit jaar weinig te winnen valt in deze rayon eerste klas. Bij de rust keek het Soester team al te gen een 43-23 achterstand aan en in de tweede helft werd al snel duidelijk dat de overwinning in Voorschoten bleef. De wedstrijd werd plichtmatig uitge speeld met een verdiende overwinning voor Blitz 84-52. De jongens-junioren speelden afgelo pen weekeind tegen Waddinxveen in de gelijknamige plaats. Na een aantal goe de wedstrijden was er reden tot optimis me om tegen het onderstaande Wad dinxveen ook de winst te pakken. De Soester junioren speelden echter ver krampt en bij de rust was het verschil nog maar zeer mager: 35-34 in Red Stars-voordeel. De tweede helft was een spiegelbeeld van de eerste waarbij het fanatisme in de verdediging en te weinig teamspel in de aanval ontbrak waardoor geen af stand kon worden genomen van de te genstander. Toch was winst nog moge- Wikwant met zes seconden te spelen hadden de Soester junioren een 60-59 voorsprong, doch een alles of niets po ging van de tegenstander leverde alsnog de onnodige nederlaag op 61-60. De meisjes-junioren moesten in de rayon eerste klasse eveneens tegen Waddinx veen doch in de Soester sporthal. De meisjes deden het beter en na bij de rust met 23-17 te hebben voorgestaan zorg de het Soester team voor een prima overwinning met 47-35. Overige uitslagen Dames II - Dunckers II 24-41 Heren 4 - S.V.O. 1 46-70 Heren 3 - Ring Stars 44-87 Jongens kadettenJBl - Domino Inkjet- tersJBl 149-47 Welpen XD3 - Red Stars XD4 32-26 Meisjes Adsp. MC2 - Dunckers MCI 33-29 Welpen XD2 - Bougondië XD1 28-44 Jongens Adsp. JC3 - Eem '78 JC1 62-25 Jongens kadetten JB2 - B.Z. '72 JB1 91-46 Junioren naar Zuid-Frankrijk Tijdens de paasdagen zullen de Soester jongens-junioren niet aanwezig zijn bij het door Red Stars te organiseren paas- toernooi. Het team heeft een uitnodi ging aanvaard om een week naar An- goulême te gaan, een stad in de buurt van Bordeaux, waar natuurlijk met groot enthousiasme op is gereageerd. Het Soester team zal donderdag voor Pasen vertrekken en woensdag na de Paasdagen weer in Soest terug zijn. Afgelopen zaterdag vond de derde voorronde D-wedstrijden plaats te Benschop. Over de hele breedte turn den de Springbokken-jongens beter. Aan de groep 9 t/m 12 jaar namen Ric- ky Erasmus, Willem Strijbosch, Rudy van Schaffelaar en Bart Eichholtz deel. Alle vier turnden zich bij de eerste zes plaatsen, een heel goed resultaat dus! Bart Eichholtz en Rudy van Schaffelaar turnden beiden beter dan verwacht; ze sprongen een keurige handstand-over slag op de kast, waarbij Bart, met 8,40 pt. slechts 0,1 punt achter teamgenoot Ricky en nummer 1 aan dit toestel bleef. De 8,10 van Rudy was uiteraard ook prima. Dat de jongens aan de ringen nog steeds vooruitgaan, blijkt uit de behaalde pun ten, variërend van 8,9 t/m 8,2 pt. Lan- gemat is een goed toestel zoals ware Springbokken betaamt toonden ze hier goede oefeningen. Ricky Erasmus sprong ditmaal een dubbele flikflak tot slot. Aan de brug toonden beiden een prima oefening, door een schouderstand en koprol-achterover te turnen. Rek blijft een moeilijk toestel. Willem Strijbosch had pech: door teveel inzet moest hij voortijdig de grond aanraken, dat bete kent een halve punt aftrek en waar- schijnljk ook de 3e plaats. Ricky Erasmus toonde aan rek geen ze nuwen en werd eerste aan dit toestel. Het eindresultaat was: op een gedeelde 4e plaats met 38,4 pt. Bart Eichholtz en Rudy Erasmus samen, op de 4e plaats Willem Strijbosch met 38,8 pt. en iets teruggevallen met 38,90 pt. Ricky Eras mus (3e plaats). 'Jeugd ,Aan het jeugdturnen namen Michiel van Schaffelaar en Rennie Erasmus deel. Michiel van Schaffelaar turnde re delijk, maar kon de goede prestatie (3e aan rek) van vorige maal niet herhalen. Op voltige turnde hij veel beter en klom daar enige plaatsen. De handstand overslag was goed aan de kast. Een re delijke wedstrijd, zeker voor iemand die bij de jongsten van deze categorie be hoort. Voor Rennie Erasmus is ales al een herhaling. Waren de zenuwen de vorige maal nog bepalend, nu turnde hij met meer overtuiging en netheid. De "Springkuiten" waren in prima conditie en hij behaalde op langemat en paard- lengte-sprong dan ook beide malen een eerste plaats. Aan de brug toonde hij improvisatieta lent, want geheel de kluts kwijt wist hij toch zijn oefening netjes te beëindigen zonder dat de jury dit merkte. Aan de ringen behaalde hij eindeljk de schou derstand uit hoeksteun; dat leverde dan ook een prima cijfer op. Hij behaalde een nette 11e plaats met 40,40 pt. en Rennie Erasmus overtroef de zijn directe tegenstander met maar liefst 4 volle punten. Hij behaalde met 51,10 pt. de eerste plaats in het eind klassement. Na drie voorrondes hebben Ricky Erasmus, Willem Strijbosch en Rennie Erasmus zich al voor de finale in Utrecht geplaats. Voor de andere tur ners zijn er nog twee voorrondes: 23 fe bruari en 16 maart. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Staande v.l.n.r.: J.L. Gerretsen (op richter/coördinator) Gerretsen Trading, P. den Hartogh, F. Langeveld Lindner Ned. B. V., D. Draskoczy Gerretsen Tra ding, E. de Geer Drukkerij De Geer, A. Buys Anna Paulownahuis. Zittend v.l.n.r.: R. Dooremaal, V. Smits (Fysiotherapeut), P. Strater (Strater Ma kelaardij), J. Strater Strater Makelaar dij. Liggend: H. v. Rensen, keeper voorzit ter M.H.C. Soest). Foto: Goos van der Wilt. pioen Bedrijfshockey mag noemen. Op dit moment lijkt dat echter nog een iets te zware opgave voor het team. Op 28 januari treedt het team aan in La ren tegen het team van de Gooische ju risten om 19.00 uur. Daarna volgen nog wedstrijden tegen Webo International, en C A. De spelers van Bedrijfscombinatie Soest zijn afkomstig uit verschillende bedrijven binnen Soest en tevens speelt er een huisarts, een fysiotherapeut in het team. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 3014 In een ijskoude sporthal beëindigde Selby in Culemborg de badmintoncom- petitie 90/91 met een'forse 8-0 neder laag tegen Culemborg 4, dat ongeslagen kampioen geworden was. Een schande was dat allerminst. Selby speelde dit jaar voor het eerst in de vierde klasse landelijk, nadat het vorig seizoen een tweede plaats behaald had in de over- In de thuiswedstrijd had Selby nog re delijk verweer kunnen bieden (3-5 ver lies), maar de Culemborgers lieten nu duidelijk blijken veel sterker te zijn. Re- né Inkenhaagen Marcel Pas kwamen in het enkelspel niet verder dan 15-2 en 15-3. In het dubbelspel verrasten zij de tegenstanders in de eerste game nog wel met 7-15, maar de Culemborgers sloe gen daarna onbarmhartig met 15-10 en 15-9 terug. Jeanette Westerveld had bijna succes. Na 1 gewonnen en 1 verloren game ca pituleerde zij in de beslissende derde game na verlenging met 12-9. Gerdie van Kooten, die thuis van Y. Voordaan gewonnen had, kreeg nu met 11-3 en 11-1 klop. In het dubbelspel delfden de Soester dames met 15-8 en 15-12 het onderspit. De mix van René Inkenhaag en Gerdie van Kooten leek aanvanke lijk nog een puntje op te leveren, maar verder dan het winnen van de eerste ga me met 16-18 kwamen zij niet. Marcel Pas en Jeanette Westerveld verloren met 18-17 en 15-7. Na 14 wedstrijden hebben de Soesters 11 punten behaald en ze handhaven zich daarmee in de eerste klas. Uitslagen senioren: Culemborg 4 - Selby 1 8-0 Selby 3 - Eemnes 2 4-4 Selby 4 - Hoogland 3 8-0 Selby 6 - Kwinkslag 5 3-5 Junioren: Selby 1 - Poona 81 4 7-1 Selby 3 - 't Slot 5 8-0 Eemnes 5 - Selby 4 0-8 Selby 5 - Leusden 3 3-5 Op een niet mieste verstane wiize heb- den de zaken weer recht gezet. T*T7"D Op een niet mieste verstane wijze heb ben de dames van SoVoCo revanche op zich/elf genomen. Na de teleurstel lende nederlaag van afgelopen woens dag in het inhaalduel tegen Kuipers/ Zwolle werd zaterdag in een enerve rend duel koploper Saliter/Pollux in Oldenzaal op een onverwachte 1-3 ne derlaag getracteerd. De dames uit Soest bewezen zichzelf nog een andere dienst, door in één keer af te rekenen met het sprookje dat de ploeg in uit wedstrijden niet zou kunnen preste ren. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat er een grote overmacht tot stand zou komen. De ploeg uit Oldenzaal had dit seizoen nog maar één nederlaag moe ten incasseren en dat was juist tegen de Soester dames geweest. Men was er dan ook op gebrand in de eigen hal revan che te nemen en in de eerste set leek die er ook te komen. De Soester dames speelden erg gespannen en maakten nogal wat onnodige fouten. Ging het tot 5-5 nog gelijk op, daarna was het de ploeg uit Oldenzaal die het initiatief nam en die eerste set eigenlijk vrij sim pel met 15-7 winnend afsloot. Hierna wist trainer/coach Henk Bos- schart de juiste snaar bij zijn dames te vinden, want vanaf het begin van de tweede set verzette een herboren So VoCo met een geweldige inzet en uit stekend volleybal de bakens. De ploeg uit Oldenzaal werd onder enorme druk gezet. De uitstekende serve en een veel vuldig scorende middenaanval, met Irene Koelewijn en Inge Everts, brach ten Pollux tot wanhoop. De voorsprong liep op van 0-5 naar 1-11 en zelfs 1-13. Pollux deed nog even iets terug, maar met de overduidelijke cijfers 4-15 wer den de zaken weer recht gezet. In de derde set verslapten de dames niet en het was voor de toeschouwers een genot deze ploeg te zien spelen. Op nieuw was de servering uitstekend ver zorgd; verdedigend was Judith Lazon- der nauwelijks te passeren, terwijl spel- verdeelster Marianne Goebertus ook prima in de wedstrijd zat en ervoor zorgde dat de middenaanval gevaarlijk bleef. Mede hierdoor waren ook Ineke Remkes en Monica v.d. Wal regelmatig in staat te scoren. De Soester dames stonden voortdurend aan de goede kant van de score en wisten deze set met 9-15 winnen af te sluiten. Pollux moest nu wel komen en begon agressief aan de vierde set. De spanning aan beide zijden was voelbaar en het sportieve Oldenzaalse publiek ging na drukkelijk achter het eigen team staan. Ook dat bracht de SoVoCo-dames niet uit hun evenwicht. De score ging gelijk op tot 3-3. Hierna nam Pollux een 5-3 voorsprong, maar de Soester dames na men opnieuw het initiatief en kwamen op 6-8. Nu volgde een zeer spannend gedeelte, met vele langdurige rallys. Bij 9-10 was het nog steeds onduidelijk wie de set zou winnen. Nog eenmaal wer den alle krachten aangesproken door de SoVoCo dames en bij 10-14 kwam men op set en matchpoint. SoVoCo serveerde voor de wedstrijd, de aanval werd opgevangen door de Pollux-da- mes, maar tot grote vreugde van alles wat Soest was werd de bal door de Ol denzaalse aanvalsters uitgeslagen en was de even verrassende als verdiende 1-3 triomf een feit. de. Door dit resultaat blijft de Soester ploeg alleen op de derde plaats van de ranglijst. Na drie verloren wedstrijden op rij ging Eemvogels 2 zaterdag j.1. zeer gemoti veerd aan de slag in de uitwedstrijd te gen MI A 3. Er werd zorgvuldig en rus tig rondgespeeld en deze kalmte wierp z'n vruchten af. Na twee keer 25 minuten speeltijd had Eemvogels twee punten in de zak door met 4-8 te winnen. Almar Lijfering, de ze week erg goed op dreef, scoorde driemaal. De andere doelpuntenma kers: Robert-Jan Smits, Anissa v. Bem- mel, Claudia Touwslager, Lieke Smak man en Carlo Oudebeek. de koek on voor RDP waf de eerste. BDC heeft na een uitstekend gespeel de tweede helft concurrent AAC 1899 in eigen huis over de knie gelegd. Keek de formatie halfweg nog tegen een lichte achterstand aan, in de tweede helft werd dit snel tenietgedaan en liep de ploeg soepel naar een 16-21 over winning toe. Er werd tegen deze wedstrijd opgezien. AAC 1899 is dan weliswaar debutant in deze klasse, thuis werden louter (ruime) overwinningen geboekt hetgeen leidde tot een derde plaats op de ranglijst met slechts twee punten achterstand op BDC. Daarnaast konden de Soesters niet beschikken over goalie Edwin Zoe telief wegens ziekte, was Guus Tourne net 's ochtends van vakantie terug geko men en begonnen Cleem Diemers en Frits Bosken geblesseerd aan de wed strijd. Niettemin namen de Soesters het initiatief en konden via 2-2 naar een 3-6 voorsprong uitlopen. Dit was na een kwartier in de eerste helft. Hierna was COMPUTER FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-61 87 47 Door de grote toeloop naar het baby- keuter- en kleuterzwemmen op de zon dagmorgen is het zwembad De Turf ge noodzaakt de zwemtijden per 3 februari a.s. uit te breiden. De indeling van de lestijden wordt dan als volgt: baby's t/m 9 maanden: 09.30 tot 10.00 uur; baby's van 10 t/m 20 maanden: 10.00 tot 10.30 uur; peuter/kleuterzwemmen t/m 3 jaar: 10.30 tot 11.00 uur. Daarna kan men gratis deelnemen aan het gezinszwemmen tot 12.30 uur. De Turf beschikt over heerlijk warm water van plm. 32'C; goede lesbegelei- ding door een zeer ervaren en deskun dige zwemonderwijzeres; voldoende les- en speelmateriaal; en een gezellige sfeer. De kosten bedragen voor een ou der en kind f 5.50. Informatie: "De Turf' tel: 18838 (Bea, Anja of Ton). Snel-zwemles Wie het ook een gevlieg en gerén vindt om 2 of 3 keer per week met een kind naar zwemles te gaan, kan bij de Turf goed terecht. De lessen van slechts één keer per week geven minimaal hetzelf de resultaat. De watertemperatuur is al tijd 28 graden en de kosten bedragen f 32,50 per maand. I.v.m. de uitbreiding van de lescapaci- teit kunnen nog een aantal kinderen (vanaf 4 jaar) geplaatst worden. Infor matie; De Turf, tel. 18838 (Ton Dorre- stein). de koek op voor BDC wat de eerste doorgang betreft. De grote supporters- schare van AAC begon zich te roeren en hielp haar ploeg naast en zelfs voorbij BDC. Te vroeg en te geforceerd af wil len sluiten en onzorgvuldige omgang met de bal in de snelle tegenaanval leid den enkele malen tot balverlies, waar AAC wel raad mee wist. De ruststand van 9-7 was dan ook verdiend te noe men voor de thuisploeg. In de tweede helft tapte BDC echter uit een ander vaatje. Geholpen door een twee minuten straf werd de stand snel rechtgetrokken. Coach Hein van der Heijden bleek een gouden greep ge daan te hebben door Remco van Hesse, de gevaarlijkste speler van de thuis ploeg in de eerste helft met 4 doelpun ten, door Michel Roest van een per soonlijke dekking te voorzien. Hiermee was de angel uit.de thuisploeg gehaald. De linkshandige hoekman van AAC (in Soest nog goed voor acht doelpunten) werd in eerste instantie door Michel van den Hoven en later door Charles van Zetten volledig aan banden gelegd en scoorde slechts een maal. Gesteund door een goede dekking hoefde Mare Vermaak in een klein kwartier tijd slechts eenmaal de bal uit zijn doel te halen, waardoor BDC van 11-11 de score naar een veilige 12-18 stand kon uitbouwen. De grote animators in aan vallende zin waren Peter Stoelenga en Arjan Roest die in deze periode ieder drie treffers lieten noteren. Het laatste doelpunt van deze serie kwam op naam van Richard van de Hoef, die hiermee zijn op een na laatste actie van de wed strijd ondernam. Bij zijn laatste actie ving hij een tegenstander iets te hard handig op, een actie die de scheidsrech ters ten onrechte "beloonden" met een rode kaart. De ploeg liet zich echter niet van de wijs brengen en speelde de wed strijd rustig uit naar een zeer verdiende 16-21 overwinning. Volgende week wacht de lastige wed strijd tegen het Groningse V. en K. Doelpuntenmakers: brjan Roest Richard van de Hoef Peter Stoelenga Cleem Diemers Michel van den Hoven Michel Roest Frits Bosken Uitslagen 20 januari Jongensasp A - Fidelitas Meisjesasp A - DWSM Dames Jun - Voice Dames Sen 3 - LHV Dames Sen 2 - EMM Dames Sen I - Kwiek Heren Sen 2 - Fortissimo Heren Sen I - AAC 10-8 14-8 19-6 8-7 8-9 10-20 10-22 21-16 Door de mogelijkheid het komende seizoen de watertemperatuur te verho gen is het activiteitenaanbod in De Turf groter geworden: veel nieuwe activi teiten die afgestemd zijn op de wensen en behoeften van de gebruikers. Bo vendien wordt er meer aandacht besteed aan de sfeer en service tijdens deze activiteiten. Maandag: 12.15 - 13.15 uur: baantjeszwem- men. Tijdens dit uur geen wilde plonzers, maar rustig banenzwem- men in uw eigen tempo. 20.00 - 21.00 uur: zwangerschaps- zwemmen. 21.00 - 22.00 uur: trimuur voor vol wassenen onder deskundige leiding (kosten: f 5,00 per persoon). Dinsdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Woensdag: 09.20 - 10.20 uur: baantjes- zwemmen. 14.00 -15.30 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Tijdens deze uren kun je je lekker in het bad uitle ven met je vrienden en vriendinnen. De muziek is te gek en het water lek ker warm (30 graden). 19.30 - 20.30 uur: baantjes- zwemmen. Donderdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. 14.45 - 15.45 uur: zwemuur voor ouderen (55+); deze activiteit is ge richt op iedereen boven de 55 jaar (ook voor de niet geoefende zwem mer). In een rustige sfeer kunt u on der deskundige leiding meedoen aan watergymnastiek of bananzwèm- men (kosten: f 5,00 per persoon). Vrijdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Zaterdag: 12.30 -15.00 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Zondag: 10.00 - 10.30 uur en 10.30 - 11.00 uur: ouder-kind-zwemmen; het heerlijk verwarmde water (30 gra den) biedt ook voor de allerkleinsten een ideale mogelijkheid samen met vader of moeder, opa of oma op speelse wijze te ontspannen. Er is leuk spelmateriaal. Ook bij deze ac tiviteit is deskundige begeleiding aanwezig. (Kosten: f 5,00 per per soon). 11.00 -12.30 uur: familiezwemmen; een heerlijk moment om samen in en om het water bezig te zijn. Uiteraard bestaat ook hier de mogelijkheid ge bruik te maken van de diverse spel materialen. 12.30 -14.00 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Indien anders vermeld zijn de kosten: 0 tot en met 14 jaar: f 2,10; 15 jaar en ouder: f 2,35; 65+ f 1,35; Zonneweide f 1,00 per kwartier; Zonnebank (nieuw): f 9,00 per keer (inclusief zwemmen). Begeleide activiteiten starten op maandag 10 september; overige ac tiviteiten op maandag 3 september. Eemvogels 3 trad aan tegen het snelle Dindoa 5. Eemvogels kwam al gauw op voorsprong door een afstandsschot van Henriette Wisse. Het zeer fel spelende Dindoa kwam daarna goed op dreef en gaf Eemvogels weinig kans. Na rust be sloot Eemvogels Dindoa met hetzelfde wapen, felheid, te bestrijden. Het Soes ter team kwam in de laatste minuut te rug tot 6-7 en had, als de wedstrijd lan ger had geduurd, misschien kunnen winnen. Nu bleef het 6-7. Voor Eemvo gels scoorden verder Jetty Christiaanse, Nicole Nieuwenhuis (2x). Stanley de Vries en Ad Middelkoop. De wedstrijd van Eemvogels 4 tegen Kesteren 6 leek wel een trainingspartij. Het team korfbalde gemakkelijk en Kesteren kon daar weinig tegenover stellen, zodat de wedstrijd haast niet leuk meer was. Eemvogels kwam voor te staan met 20-0 en stond in de eindfa se toe dat Kesteren de eer redde door tweemaal te scoren. De eindstand was 23-2! Alle spelers scoorden een of meerdere keeren. DeCl had ook weinig moeite met de te genstander uit Maartensdijk. T.Z. Cl werd met 2-10 verslagen door doelpun ten van Danny Anema (4x), Bianca Anema (2x), Robin Lub (3x) en Clau dia v.d. Hoed (lx). Het meisjesteam van de Eemvogels had het moeilijk te gen Zwaluwen Ml. Ze verloren met 0-4. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Dames Het tweede damesteam speelde eel moeizame wedstrijd in en tegen Wol denberg. Uiteindelijk werd wel met 1-1 gewonnen, maar de Soester dames zijl door het oog van de naald gegaan. HM was een rommelige wedstrijd, waaril hard werd gewerkt, maar aanvankelijl had men weinig grip op het spel van dl tegengstander, die met name regelmal tig via het midden scoorde. De eerstl set werd met 15-9 verloren. In de tweej de en derde set volgde goed herstel el die twee sets werden simpel met 6-lf en 7-15 gewonnen. Grote spanning ij de vierde set: SoVoCo kwam aebtei met 8-5 om bij 11-11 toch weer langszij te komen. Woudenberg nam echter opl nieuw voorsprong en kreeg bij 14-12H zelfs riante mogelijkheden om de sel winnend af te sluiten. Een hele serie setl punten werd echter verspeeld en zol doende was het SoVoCo dat uiteinde-l lijk met 14-16 de winst wist veilig tel stellen. De Soester dames blijven doorl dit resultaat aan kop van de derde divi-l sie. Heren 1 ..H Na een aantal nederlagen op rij zijn del Soester heren er in geslaagd om eenl puntje aan hun totaal toe te voegen. I Aanvankelijk zag het er opnieuw som-I ber uit; met name in de eerste set liet de I passing van de Soesters het volledig af-1 weten en het was dan ook de ploeg van I Salvo die met 8-15 de eerste set win-l nend afsloot. In de tweede set begon het I langzaam wat beter te lopen aan Soester I kant en er ontstond een spannend ge- f vecht om de punten. Toch was het op-1 nieuw Salvo dat met 13-15 aan het 1 langste einde trok. Hierna was het ech- I ter de Soester ploeg die het initiatief nam. Onder aanvoering van een goed I serverende Ali Moghaddassian en een I bijna honderd procent scorende bui tenaanvaller Roel Richmond werd de I derde set met 15-8 gewonnen. In de vierde set eenzelfde beeld. De voortdu rende dreiging in het midden zorgde er- I voor dat het blok van de tegenstander I stuk werd gespeeld en via de buitenaan- val kon er regelmatig gescoord worden, I Zonder in gevaar te komen was het So VoCo dat deze set met 15-5 winnend afsloot en een gelijkspel uit het vuur 1 sleepte. Een goede start werd de eerste wed strijd in de nieuwgevormde topklasse voor de meisjes Al van SoVoCo. De plaatsing in de topklasse werd afge dwongen door een eerste plaats in hun afdeling, aan het eind van de eerste helft van de competitie. In deze zeer sterke topklasse was het Hierdense HSC de eerste tegenstander. De club uit Hier- den werd overtuigend met 3-0 versla gen. Ondanks het gemis van één van de basisspeelsters werd met een geweldige inzet voor elke punt gevochten. Met een sterke, goedlopende aanval werd HSC met 15-10, 15-6 en 15-4 verslagen. Op 26 januari a.s. om 12.30 uur is in de BUnt Brezan/SSS de volgende tegen stander. Dit team geldt als één van de grote kanshebbers voor de titel. Uitslagen: Jongens: SVHB1-B1 2-1 Meisjes: HSC Al - Al 0-3 A2 - SVH Al 2-1 Unicornus BI - BI 1-2 Leos B2 - B2 3-2 SVH Cl - Cl 2-1 Het eerste herenteam van AGAVS speelde zaterdag een zeer wisselvallige wedstrijd tegèn koploper OMS uit Put ten. In de eerste set leek alles van een leien dakje te gaan. OMS werd met 15-9 verslagen met een goede pass, waar door een gevarieerde aanval mogelijk was waar het sterke blok van OMS geen antwoord op had. Wat er in de tweede set echter gebeurde is moeilijk te ver klaren: 0-15 voor OMS, voornamelijk door een zeer slechte pass, waardoor het leuke spel uit de eerste set niet meer mogelijk was en het blok van OMS zijn werk kon doen. De derde set vond er weer een omme keer plaats. De slechte pass verdween bij een tussenstand van 3-5 in het voor deel van OMS en langzaamaan kon AGAVS zelfs weer gaan volleyballen. Dit resulteerde in een 15-11 winst in het voordeel van AGAVS. De vierde set leek op de tweede. De pass bij AGAVS functioneerde weer slecht en OMS wist het simpele spelletje wat daardoor on- stgnd snel in een 6-0 voorsprong om te zetten. AGAVS wist echter nog terug te komen, maar moest de set winst via een tussenstand van 9-11 aan OMS laten. De vijfde set liet AGAVS het iri het be gin liggen en kwam met 5-0 achter en dit is meestal fataal in een rallypoint set. Eindstand 15-10 en 3-2 in het voordeel van OMS, dat hierdoor een punt uitliep op het op een derde plaats staande AGAVS. Dames De dames van AGAVS moesten afgelo pen zaterdag tegen het Hilversumse Gemini, dat met twee punten meer op de tweede plaats in deze tweede klasse stond. De eerste set verliep goed voor AGAVS, via tussenstanden van 5-0 en 10-3 won men deze vooral door een sterke serve. De tweede set verliep vrij wel identiek alleen kon Gemini tot 5-5 aardig meekomen. Daarna trok AGAVS de set soepel met 15-9 naar zich toe. Aan het begin van de derde set werd door coach Marcel van der Wolde al ge- waarschuwd voor onderschatting. AGAVS nam eerst een 10-3 voorsprong en moest daarna toezien dat Gemini punt voor punt dichterbij kroop. Geen wissel of time-out konden de dames meer helpen en na een spannende eind strijd, waarin de serve nog meerdere malen heen en weer ging, trok Gemini deze set met 14-6 naar zich toe. Gelukkig wist AGAVS in de vierde set deze inzinking te boven te komen en konden ze de winst met 15-5 naar zich toe trekken vooral door een goed blok en een hierbij horende snel bewegende verdediging. Door deze uitslag staat AGAVS nu op een gedeelde tweede plaats met Gemini. Heren 2 Het tweede herenteam van AGAVS moest aantreden tegen het versterkte LEOS 2. Spanning vooraf dus over hoe sterk dit team zou zijn. Dat bleek mee te vallen. LEOS beschikte wel over een aantal goede spelers, maar was (nog) met als een collectief aan het volleybal len, wat bij AGAVS wel het geval was. Goed blokkend en verdedigend, waar bij vooral Emile (JABAR) Voest een grote rol speelde, wist AGAVS 2 deze wedstrijd winnend af te sluiten via set standen van 15-4,15-10 en 15-2. Voor LEOS wordt het probleem om zich te handhaven weer wat groter. De andere teams van AGAVS speelden met wisselende resultaten. Heren 3 won met 3-0 van Wjlhelmina en nestelt zich niermee in de top van de derde klas. He ren 4 speelde met een voor het eerst vol ledig teeam tegen SVH en wist deze wedstrijd met 3-0 winnend af te sluiten. Dames 2 speelde tegen de koploper in ae derde klasse en wist deze door hard werken een punt af te snoepen 2-2. Da mes 3, nog niet zo goed draaien, verlo ren nipt van Gemini met setstanden 13- 5, 12-15 en 14-16. Met ziin 250 deelnemende scholie f het jaarlijkse DSVB-schoolds toernooi, dat zaterdag J.I. zijn twaal aflevering kende, volgens de organ toren het grootste van ons land. Di lelstrijd speelde zich ook nu weeri hctGriftland College anode Noor weg. Na de openingszet vanonder»,js- touder Jan Menne speelde zich aa tolden een geanimeerde, soms strijd af, die uiteindelijk resulteert de volgende uitslagen. By de bastss ten was het de obs Overhees die m hoogste eer ging stnjken. Tweec Afgelopen week werden te Co' studenten-langebaanwedstnjden ganiseerd. De Duitse spnntploe hier eveneens aanwezig om teg Amerikaanse sprinters te njdec begrijpelijke redenen lieten de f kanen verstek gaan, waarafi de sprintploeg met de studenten he gen meerijden. (Uwe JensMey 500 m. in 37.7!). Janv. Lunt r twee persoonlijke records met 4 (1500 m) en 7.54.50 (5000 m),e 500 m en de 3000 m bleef hij tel zijn beste tijd. wat als een pnro taat mag worden aangemerk De resultaten op de Vechtse B Jaap Eden-baan waren zeer lend. Op dinsdag werden te door vier junioren totaal zes pei ke records gereden. Aan de st; men Joris Nolens met 33.25 (j>< 52 96 1500 m), Bas. v.d. Lott 33.32 (300 m) en 52.22(500 rr Wegerif met 35.37 (300 m), Verburg, die voor het eerst uitl dens een wedstrijd. Deze jum< bekende Bunschoter sctia. reed de 300 m. in 43.21. Up ln de zestiende ronde van de competitie om de Van der Ve den vooral Anne Nuystnk en vers goede zaken. Beiden koppositie te versterken dooi res op het bord te leggen. Anne Nuysink behaalde e 580 punten, waarmee zij m delde met drie punten°"lh|° de tot bijna 540 punten. Js deed het met 638 punten nc in zijn partij tegen Riet de U zelf met 544 punten ook go Hij schroefde zijn gem dde punten op tot 555 punten Langzamerhand nu™rn, van de rest vani helveldda gevoerd door Trudy Op/dè avond van de Amen val op Irak was er een duid stejnming te bemerken. I De laatste serie vani dn wedstrijden, georg BAV te Bnarn. trok we mewt.diedevemjn.gek den om de 20 km jog; het Paardenbos lot brengen. Op het door de zeer gladde parcours v paalde gedeelten m<; wicht te bewaren, locn de tijden gelopen. Simon Schreur, die »jd< over 15 km al tot een kwam, was ook afgelop goed op dreef; op nauw van algeheel winnaar AV Zuidwal uit Htuzei der de eerste tien m 1 10 54. Hij werdhtem in het totaalklassemen Clubgenoot Bert van lang op zich wachten ei zich afdrukken, opj door "runner-up H sinds kort met de sele afstandsgroep o.l.v. K traint. Henk noteer, 1.15.20. Hans Smit moest in eerst dit seizoen enl| staan; nu kwam hij ui ge-afstandtrainer Wt kwam, ondanks wetr tersin de benen, tot e tabele tijd van 1.20.

Soester Courant | 1991 | | pagina 16