AGEN SD) r Courant Eervolle opdracht voor Soester bedrijf Gerretsen Trading Soester Kees Kok schreef naslagwerk over Nederland in karnavalstijd Provinciaal ouderenbeleid: activering, geschikte huisvesting en 'zorg op maat' Soest 50 jaar geleden ^GEMEENSCHAP BILTHOVEN ANUARI EBRUARI 49,95 29,95 35,00 35,00 35,00 96 S vraagt uw aandacht voor Bouwzaken Alleenverkoop Black Decker-24 volts accu-gereedschap GERRETSEN TRADING Presentatie tijdens 'Kleintje Karnaval' Kinderkarnaval in 'Bos en Duin': Playbackshow met mooie prijzen Sf Narrp HCtwllPti Nieuwe brochures in INFOcentrum Inbrekers betrapt in restaurant TELEFOON 02155 - 214 33 Eerste opknapbeurt 'Klein Engendaal' Plan bejaardenoorden met één jaar verlengd Statenverkiezingen op 6 maart Provincie Utrecht centraal in nieuwe brochure Accountantskantoor J.H. Braber RA 24 januari 1941 Priesterfeest kapelaan W.M. te Riele PAGINA 4 SOESTER COURANT PAGINA 5 ITERS, BASISONDERWIJS O, MAVO, HAVO,VWO. A/ij informatie over: /lavo-Havo-VWO bouw en 9.45 uur, waarna wij oveel mogelijk informa- op verzoek gaarne toe. de Jan Steenlaan) De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarin genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het vergroten van het woonhuis Zwa- luwenweg 16 en het plaatsen van een carport op de percelen Zwaluwen- weg 16 en 18 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het vergroten van een woonhuis en kantine en het bouwen van een schuur, De Zoom 7 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 24 januari, 1991 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Informaties: INFO-CENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, j Telefoon (02155) 93777. I Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). SOEST-HOLLAND trading FiüAl ANCERS PELS rvEtuGEas "cm.H 'EE. 03155-11504 FAX. 02155-21652 Gerretsen Trading uit Soest heeft sinds kort de alleenverkoop voor Nederland verworven van een nieuwe produkten- serie van Black Decker, de bekende fabrikant van gereedschappen voor doe-het-zelf en industrieel gebruik. Het gaat om de professionele gereed schappen die zijn uitgerust met een 24-voïts accu, waardoor de apparatuur "snoerloos" kan werken. Gerretsen Trading, sinds zes jaar geves tigd aan de Industrieweg in Soest (in het gebouw van de bekende broodfabriek van de fa. Rademaker) en daarvoor eni ge jaren aan de Valeriaanstraat, is zeer verguld met deze "uitverkiezing". Vol gens directeur J.L. Gerretsen is die te danken aan het uitgestrekte dealernet (350 afnemers), waarover het Soester bedrijf in de Benelux beschikt. Tijdens het "Kleintje Karnaval" dat de Soester karnavalsvereniging De Narre Knollen afgelopen zaterdag - als voorproefje van het échte karnaval - in Bos en Duin vierde was er sprake van een historisch moment: de aanbieding van het boek "Ons Carnavaleske Land", geschreven door de ras-Soester Kees Kok. Kok bood het eerste exemplaar van het zojuist verschenen boekwerk aan prins Steef I van de Narre Knollen aan. Dat gebeurde aan het begin van een grootse feestavond, waar de Soester karnaval- vierders - in de meest uiteenlopende uitdossingen - voor het eerst dit jaar weer eens probeerden of ze de polonai se nog niet verleerd waren. "Ons Carnavaleske Land" (met als on dertitel: "Van Ballefruttersgat naar Geite- en Bokkeriek tot Waskupen- stad"), is een initiatief van Kees Kok en de Knollendammerbergse (Soester- bergse dus) uitgeefster Ruby Stomps, die samenwerken in uitgeverij Rescah, sinds kort gevestigd te Huizen oftewel Spieringerdam. Het is zowel een alma nak als een gids en een catalogus, met een indrukwekkende opsomming van allerlei karnavalsactiviteiten en -we tenswaardigheden. De aanzet tot het boek werd gevormd door een inventari satie van alle karnavalsplaatsnamen in Nederland en de (mogelijke) herkomst daarvan. Dat Soest in de karnavalstijd wordt omgedoopt tot Knollendam is de meesten wel bekend, maar het waarom daarvan waarschijnlijk wat minder. (De naam is afgeleid van de aanduiaing Soester Knol voor inwoners van Soest, waar in vroeger tijden veel knollen wer den verbouwd als dagelijks voedsel.) Achtergronden Het boek bevat een volledige opsom ming van alle karnavalsplaatsnamen en hun historische achtergronden, voor zover naspeurbaar. Verder bevat het een overzicht van speciale evenemen ten en nuttige adressen en telefoon nummers. In de oplage (voorlopig 17.000 exemplaren) is daarnaast een gekleurde landkaart toegevoegd (Ne derland in de vorm van een leeuw), met uaaiu^ mie kama«^plaatsnamen. De kaart is ook afzonderlijk verkrijgbaar. Er is heel wat research gaan zitten in het boek, aldus uitgeefster Ryby Stomps. De enige Nederlandse karnavaloog, drs. Theo Franssen uit Venlo, stond aanvankelijk sceptisch tegenover de uitgave, maar toonde zich later enthou siast. Via een inlegkaartje kunnen de le zers de informatie actualiseren of bij stellen, want het is de bedoeling dat er voortaan elk jaar een editie verschijnt. KnoHendamprodukt "Een nationaal KnoHendamprodukt," zo werd het boek bij de verschijning aangekondigd. Dat klopt, want Kerk- pad-bewoner Kees Kok is een geboren Soester, die zich in het dagelijks leven bezighoudt met adviseringen op het ge bied van onroerend goed en huisves ting. Zijn vader had vroeger een melk zaak op de plek waar nu de NMB-bank is gevestigd aan de Van Weedestraat. Op een speciale oorkonde, die ook werd uitgereikt aan prins Steef I, staan alle bedrijven genoemd die een bijdrage In de zaal van café-restaurant "Bos en Duin" aan de Bosstraat brandt zon dagmiddag 10 februari het kinderkar naval in alle hevigheid los. De Soester karnavalsvereniging "De Narre Knol len" heeft zoals altijd een fantastisch programma samengesteld voor de jongste Knollendammers. Wat kunnen ze deze middag verwach ten? Vanzelfsprekend zijn Prins Steef I, en zijn adjudant Berend, de Raad van Elf en de dansmariekes in vol ornaat aanwezig bij het kinderkarnaval. Gerrit van Delden zal als ceremoniemeester van de Narre Knollen deze middag pre senteren. De playbackshow wordt het klapstuk van de middag. Bij voldoende deelna me zijn er schitterende prijzen te verdie nen. Meedoen aan de playbackshow kan als individu, duo, trio, of groep. Opgeven kan door telefonisch contact op te nemen met Henk te Pas, tel. 11321. Prijzen De prijzen zijn als volgt verdeeld: 1 e prijs f 100,-; 2e prijs: f 75,-; 3e prijs f 50,-. Deze prijzen worden in kadobon- nen gepresenteerd. Daarnaast kunnen er prijzen worden gewonnen door zich op karnavaleske wijze te kostumeren. Een jury zal in drie categorieën drie prijswinnaars kiezen voor de best geklede Knollendammer- tjes. De categorieën zijn: A. jeugd van 5 t/m 7 jaar; B. jeugd van 8 t/m 9 jaar; C. jeugd van 10 t/m 12 jaar. Verrassing Natuurlijk krijgen de kinderen deze middag veel lekkere dingen, zoals limo nade, drop, een krentebol, fruit, enz. En als de middag afgelopen is krijgt ieder een nog een verrassing. De kosten voor deze fantastische mid dag bedragen slechts f 5,-. Tijdens het kinderkarnaval is het café gedeelte van "Bos en Duin" geopend, zodat de ouders daar kunnen verblij ven, met als muzikale omlijsting een ge zellig optreden van de Eemlander Blaaskapel. SOESTER KARNAVALSVERENIGING Prins Steef I neemt boek en oorkonde in ontvangst van Kees Kok en Ruby Stomps. Foto: Goos van der Wilt. leverden aan de totstandkoming: ver vaardiger Ahrends Müller, lithograaf Arti-Bloc en drukkerij Klomp, alle uit Knollendam. Na het eerste exemplaar voor prins Steef 1 bood Kees Kok het elfde aan prins Sym II van de Utrechtse karva- nalsvereniging De Jokers aan. De op brengst van de eerste tien verkochte ex emplaren kon diezelfde avond nog wor den overgedragen aan de penning meester van de Narre Knollen, die het bedrag mocht gebruiken voor de finan ciering van het kinderkarnaval. Het "Kleintje Karnaval" werd in de Knollenburcht aan de Bosstraat een groot feest, dat behalve door de eigen Raad van Elf en prins Steef I met gevolg werd opgeluisterd door de Jokers en de Feestneuzen, resp. onder aanvoering van prins Sym II en Reinier I, beide uit de Leemput (Utrecht). Het echte kar naval vindt in februari plaats en daarvan was dit uitbundige festijn een smakelijk "voorafje". Het boek is voor de speciale karnavals- prijs van 11,11 gulden te koop in de boekhandel of bij uitgeverij Rescah, Herik 31,1273 AX Huizen (tel. 02152- 65170). Directeur Gerretsen (r.) en vertegen woordiger Visser van Gerretsen Tra- ding. Foto: Goos van der Wilt. De handelmaatschappij houdt zich tot dusver vooral bezig met de verkoop van technische instrumenten op velerlei ge bied, die worden toegepast bij allerlei denkbare vormen van fabricage en ind- sutriële produktie. In het pakket zitten o.a. railsystemen haspels en veerba- lancers in diverse combinaties. De nieuwe Black Decker-serie, die sinds vorig jaar op de markt is, maakt het ook voor professionals mogelijk het gereedschap te gebruiken op plaatsen waar geen stopkontakt voorhanden is, bijvoorbeeld op grote hoogte in de bouw. Het gereedschap is net zo krach tig als 220 volts-apparaten, maar aan zienlijk flexibeler in het gebruik en bo venal veilig. Het Soester bedrijf wordt ook de "uitvalsbasis" van een grote truck, ingericht als expositieruimte, waarmee Bleek Decker de afnemers langs gaat. Directeur J.L. Gerretsen is niet weinig trots op het feit dat zijn kleine bedrijf (vier medewerkers) is uitgekozen voor deze eervolle opdracht. Een probleem is wel dat de huidige opslagruimte waarover het bedrijf beschikt misschien snel te krap zal blijken. "Om onze voor raden her en der in Soest onder te bren- gen spreekt ons niet aan," aldus de heer Gerretsen. "We zijn dan ook driftig op zoek naar ruimte waar we alles onder één dak kunnen brengen." In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kunnen geïnteresseerden weer verschillende nieuwe brochures afhalen over de volgende onderwerpen: "Werken en geneesmiddelen: ris kant?", "Als je een baan hebt en je wordt zwanger", Studiefinanciering in het kort 1991", "Veilig werken met beeldschermen" en "Werken in de ge zinszorg". De politie werd donderdag j.1. om streeks half zes gewaarschuwd door de eigenaars van een restaurant aan de Rademakerstraat in Soesterberg. De vrouw des huizes was wakker ge worden omdat ze van de beneden verdieping vreemde geluiden hoor de. De politie ging er samen met de Koninklijke Marechaussee op af, maar zag aanvankelijk niemand. De vrouw maakte hen in stilte duidelijk dat de inbrekers nog beneden aan het werk waren. Bij de kluis trof de politie inderdaad twee mannen aan, die zich een hoedje - en mééer dan dat - schrokken. De heren - Utrech ters van resp. 19 en 21 jaar - werden in de kraag gevat en meegenomen naar het bureau. Ze bleken inmid dels al een bedrag van 530 gulden te hebben weggenomen, terwijl ze nog met de kluis bezig waren. STEENHOFFSTRAAT 53 - SOEST De komende weken zal in opdracht van de afdeling Groenbeheer het buurtpark "Klein Engendaal", gelegen aan de Bosstraat nabij de spoorwegovergang Soest-zuid, zijn eerste opknapbeurt on dergaan. Omdat er een aantal jaren geen onderhoud is gepleegd, worden nu bomen en struiken uitgedund en ge snoeid. Daarna zal er door herplant een herinrichting plaatsvinden. Ouderen moeten zo lang mogelijk kunnen blijven deelnemen aan het maatschappelijk leven, zo nodig ge holpen door verzorging die goed op hun verschillende wensen is afge stemd. De provincie moet haar beleid daarom - in nauwe samenwerking met de gemeenten - richten op de active ring van ouderen, op geschikte huis vesting en op een geïntegreerd zorgaanbod 'op maat'. De voortzetting en mogelijke uitbrei ding van het zogeheten flankerend ou derenbeleid (tijdelijke opname, dagver zorging of nachtopvang in het verzor gingshuis) vormt één van de speerpun ten van het toekomstig beleid. Daar naast blijft de provincie in de komende periode het accent leggen op verbete ring van de kwaliteit van de verzor gingshuizen door uitbreiding of scho ling van personeel en door renovaties. De extra uitgaven hiervoor zullen on vermijdelijk ten koste gaan van het aan tal plaatsen in de verzorgingshuizen. Dat schrijven Gedeputeerde Staten in een concept-nota Ouderenbeleid. Deze nota geeft de hoofdlijnen aan voor het toekomstige provinciale ouderenbeleid op verschillende terreinen, zoals het so ciaal-cultureel beleid, de volkshuisves ting en de planning van voorzieningen op het terrein van de ouderenzorg en de gezondheidszorg. Het stuk wordt op 28 januari besproken in de statencommis sie voor het ouderenbeleid. Daarna kunnen alle betrokkenen er op reage ren. De nota vormt bovendien de basis voor de provinciale planning van de ou derenzorg voor de periode 1993-1996. Het huidige plan op de bejaardenoor den loopt tot 1992. Vanaf dat tijdstip zou er een nieuw provinciaal plan moe ten zijn voor een periode van vier jaar. Gedeputeerde Staten stellen echter voor de werkingsduur van het huidige plan met één jaar te verlengen, omdat het rijk wil dat met ingang van 1993 het landelijk plan ouderenbeleid en de plannen van de provincies en vier grote steden parallel gaan lopen. Dat maakt een betere afstemming tussen die plan nen mogelijk. Het college vindt het niet zinvol om voor het overbruggingsjaar 1992 een afzonderlijk Utrechts plan te maken, gelet op de omvangrijke procedure die dat vergt. Wel moet het beleid dat in het huidige plan al is uitgestippeld, zoveel mogelijk doorlopen. Daarmee is een malig een extra bedrag van 1.4 miljoen gulden gemoeid, dat het college wil be- De provincie Utrecht heeft sinds ja nuari een nieuwe publieksbrochure "Utrecht Centraal". Het rijk geïllu streerde boekje geeft een beknopt beeld van wat de provincie is en doet. Elk beleidsterrein waarop de provincie opereert komt ter sprake, en een aantal taken wordt kort toegelicht. Zo zijn er hoofdstukken over milieu, economie, infraststructuur, welzijn, werk, energie en ruimtelijke ordening. Verder ver meldt de brochure zaken als geschiede nis, bestuur en organisatie, belangrijke adressen en telefoonnummers en hoe iemand kan protesteren tegen een pro vinciaal besluit. De brochure is bijzonder geschikt voor partculieren en onderwijsinstellingen die meer willen weten over de provin cie. "Utrecht Centraal" is verkrijgbaar bij de afdeling Voorlichting en PR van de provincie Utrecht. Verkiezingsactiviteiten De verkiezingen voor Provinciale Sta ten op woensdag 6 maart a.s. zijn de aanleiding tot het uitbrengen vande brochure. Maar er gebeurt meer. In de weken voorafgaand aan de 6e maart wordt op TV dertig maal een Postbus 51-spot over de verkiezingen uitgezonden. Belangstellenden kunnen naar aanleiding van deze spot een fol der halen bij postkantoren en bibliothe ken. In de folder is algemene informatie over de provincies opgenomen en spe cifieke informatie over de provincie Utecht. Daarnaast krijgt elk huishouden in de provincie Utrecht een huis-aan-huis- krant met informatie over de Statenver kiezingen. De krant wordt gemaakt in samenwerking met Stichting Burger schapskunde. Verder komt er een ten toonstelling, waarin de taak en funktie van de provincie Utecht in woord en beeld worden gebracht. Deze tentoon stelling sluit aan bij de brochure "Utecht Centraal". Halverwege februari komt er een "Pro vincie diskette" uit. Deze geeft informa tie over de provincies in het algemeen (geschiedenis, organen en hun be voegdheden, financiën, taken verkie zingen e.d.) en over de provincie Utrecht in het bijzonder (geschiedenis, namen en adressen van provinciale in stellingen en organisaties e.d.). Scholieren staten Op 18 februari zullen zestig scholieren, afkomsitg van zes scholen uit de provin cie Utrecht, een dag op het Provincie huis doorbrengen. Ze krijgen de moge lijkheid om uit een aantal projecten er twee te kiezen, die gesubsidieerd zullen worden onder andere aangedragen door de statenfracties. Elk project ligt op het gebied van het provinciaal jonge ren- en jeugdwerk en/of sociaal-cultu reel beleid. Gedurende de hele dag kunnen jonge ren zich op hun keuze voorbereiden door middel van vraaggesprekken met politici, ambtenaren, belangengroepen en door de confrontatie met de verschil lende scholierenfracties onderling. De uiteindelijke beslissing valt 's avonds in de "Scholieren-statenvergadering" on der voorzitterschap van de commissaris van de Koningin. Verkiezingsdag Op de verkiezingsdag zelf zullen ver schillende Utrechtse media vanuit het restaurant van het provinciekantoor Rijnsweerd informatieve blokken ver zorgen. Dit restaurant zal net als vier jaar geleden het verkiezingscentrum zijn. Uitslagen en prognoses zullen gra fisch weergegeven worden op monito ren en grootbeeld videoscherm. Redac teuren van Utrechts Nieuwsblad en Ra dio Utrecht zullen 's avonds een lijst trekkersdebat verzorgen. De NOS heeft aan de vijf grootste lan delijke politieke partijen gevraagd hun verkiezingshoofdkwartier op 6 maart te vestigen in een provinciehuis. Groen Links zal hiervoor naar Utrecht komen. De NOS zal ook aanwezig zijn in het provinciekantoor. Belangstellenden voor de uitslagen avond kunnen daar te zijner tijd kaarten voor aanvragen. Hoe dat kan, wordt nog bekend gemaakt. steden aan deskundigheidsbevordering van personeel en aan voortzetting van het flankerend beleid. Het geld kan vol gens het college worden betaald uit de bestaande reservepot voor de bejaar denoorden. Provinciale Staten moeten zich nog over dit voorstel uitspreken. Activering Gedeputeerde Staten beschouwen de provinciale planning van voorzieningen als sluitstuk van een totaal pakket oude renzorg. Uitgangspunt van het algeme ne ouderenbeleid is naar hun mening de activering van ouderen. De provincie kan daaraan bijdragen door maatrege len op het gebied van de verkeersveilig heid, de recreatie en sport. Zo denkt het college aan de aanpak van situaties waar zich veel verkeersongevallen voordoen op de eigen provinciale we gen en aan het stimuleren van speciale rijlessen voor senioren die daarmee hun rijvaardigheid bij kunnen houden. Ook zal de provincie gemeenten attenderen op de noodzaak van veilige fiets- en aanlooproutes tussen ouderenwonin gen, haltes voor openbaar vervoer en winkelcentra. Activiteiten van het Provinciaal Steun punt Sport, zoals het programma 'Meer bewegen voor ouderen' moet worden voortgezet. Het bevorderen van de maatschappelijke participatie van ou deren is vooral ook een taak van de ge meenten, zo vindt het provinciebestuur. Het meest dat de provincie de uitvoe ring van gemeentelijk beleid op het ge bied van de ouderenzorg buiten de mu ren van het verzorgingshuis, de huisves ting, de volwasseneducatie, het biblio theekwerk en het verkeer slechts kan aanvullen of stimuleren. Aparte aan dacht wil het college vragen voor bij zondere groepen ouderen zoals alloch tone ouderen, vrouwen en homo/lesbi sche ouderen. Woonwensen Om ouderen zo lang mogelijk zelfstan dig te kunnen laten wonen zijn vooral goedkope, kleinere (drie kamers) wo ningen nodig, zo constateren G.S. in hun nota. Zij willen daarom extra aan dacht schenken aan de woonwensen van ouderen bij de beoordeling van ge meentelijke volkshuisvestingsplannen en bij de verdeling van het fonds stads en dorpsvernieuwing aan de gemeen ten. Ook pleit het college voor het zoge heten aanpasbaar bouwen, waardoor gewone woningen zonodig tegen gerin ge kosten geschikt gemaakt kunnen worden voor mensen met een handicap. De druk op de zorgvoorzieningen zal bij een toename van het aantal ouderen en vrijwel gelijkblijvende middelen groot blijven, menen Gedeputeerde Staten. Het zorgaanbod moet bovendien goed zijn afgestemd op de behoeften van enerzijds de veelal vitale 'jongbejaar- den' (55-75 jaar) en anderzijds de meer zorgbehoevende 'hoogbejaarden' (75+). Dat vraagt volgens het college om een samenhangende planning van voorzieningen als verzorgingshuizen en verpleeghuizen en om een verdergaan de samenwerking tussen dergelijke in stellingen en eerstelijnsvoorzieningen als de gezinsverzorging, wijkverpleging en de huisarts. Ook zouden de profes sionele zorg en de zorg die de oudere vanuit de omgeving krijgt (de zoge naamde mantelzorg) beter moeten sa menwerken. Het college pleit er ten slotte voor dat ouderen met verschillen de vragen om verzorging bij één aan spreekpunt terecht kunnen. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Woensdag herdacht kapelaan te Riele van de parochie v.d. H.H. Petrus en Paulus het feit, dat hij 12'/2 jaar geleden in de Kathedrale kerk te Utrecht tot priester werd gewijd. Te half elf heeft de jubilaris, met assistentie van de zeereerw. heeren pastoors W.M. Voss en R.G. Lommerse een plechtige H. Mis opgedragen, bijgewoond door vele parochianen. Het kerkgebouw was fraai versierd met groen en bloe men. Onder leiding van den heer Sips, met orgelbegeleiding door den heer Schalkx, werd gezongen de Missa "Lauda Sion", van Hub. Kuipers. Hierna had in de pastorie een druk bezochte receptie plaats. Onder de velen, die den jubilaris kwamen gelukwenschen met dit heugelijke feit, merkten wij op: Mgr. Schrader, Pater van Haeren, de hoofden der R.K. scholen, afgevaar digden van de R.K. Werkliedenvereeniging, den R.K. Middenstands-Ver., de R.K. Schildersvereeniging, den A.B.T.B., den J.B.T.B., de Don Boscogroep, de K.J.M., de K.J.V., het Kerk- en Armbestuur, den voorzitter en den kassier der Boerenleenbank, den heer J.H. Hom, lid van den gemeenteraad, den heer J.H. Benschop, oud-gemeente-secretaris, Dr. Rupert en leden van den Mis- sie-naaikring. De jubilaris mocht diverse fraaie stoffelijke blijken van waardering in ont vangst nemen, o.a. een superplie van den Missie-naaikring en 'n geborduurd ontbijtlaken met vingerdoekjes van de K.J.M. De heer W. Buch feliciteerde den jubilaris namens de parochianen en over handigde hem het cadeau der parochianen, n.1. een gesloten couvert, terwijl de heer J.L. Alders, oud-gemeente-ontvanger, kapelaan te Riele een door hem zelf vervaardigd schilderstuk aanbod, voorstellende een stukje oud Soest. OPLICHTING Woensdag vervoegde zich bij een winkelier in deB. Grothestraateen persoon, welke voorgaf te wonen aan een door hem opgegeven adres. Verschillende goederen werden door hem gekocht en de gelden konden aan het door hem gegeven adres worden geïnd. Nadat de kooper was vertrokken, rees er eenig argwaan bij den winkelier, waarom hij het goed oordeelde, eens op onderzoek uit te gaan en het resultaat was niet erg bevredigend. Zeer begrijpelijk was de winkelier dan ook in zijn nopjes, toen gisteren de kooper weer verscheen voor het doen van inkoopen. Nu was de winkelier eerst aan het woord, om den kooper mededeeling te doen, dat hij aan het op gegeven adres onbekend was, maar blijkaar had de tegenpartij een dergelijke opmerking verwacht. De schuld lag bij den winkelier, omdat hij zeer waar schijnlijk een foutief huisnummer had genoteerd. Blijkbaar begon de kooper toch te begrijpen, dat hier de val open stond, waar na hij plotseling het hazenpad koos. Hoewel direct aangifte bij de politie volg de, kon de kooper nog niet worden achterhaald. Men zij op zijn hoede. SNEEUWBALLEN GOOIEN Toen Maandag de heer O. alhier de Nieuwstraat passeerde, waren jongelui al daar bezig met het gooien van sneeuwballen. Zeer begrijpelijk werden ook naar O. ballen geworpen, hetgeen hem niet wel gevallig was en voor welk feit hij een der ballengooiers, zekere Z. uit Amers foort, met zijn parapluie afranselde. Z. heeft daarna bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. KIPPEN GESTOLEN De landbouwer H. aan de Birkstraat heeft Dinsdag bij de politie aangifte ge daan, dat ongewenschte gasten in de avond of den nacht een aantal kippen uit een op zijn weiland staand kippenhok hebben ontvreemd, waarvoor zij te vo ren een goede afsluiting, welke zich op het hok bevond, hebben verbroken. In verband met het nog belangrijk aantal beesten, dat in meerdere hokken al daar wordt geborgen, kon het juiste aantal vermiste kippen niet worden opge-

Soester Courant | 1991 | | pagina 5