Ben van Os exposeert in Zonnegloren "v liir3 Aquarellen en olieverven PAGÜI Speeldoos 'Het Koekoeksnest', hogeschool der toneelkunst Expositie in Kasteel Groeneveld: Bloemensymfonie van aquarellen Op 10 maart in Kasteel Groeneveld Open dag voor amateur-kamermusici I T i J> -41 Sculpturen en beeldjes van Mirjam Beuker Nieuwe expositie in Zonnegloren Het Eemmeer in Kasteel Groeneveld Schilderen met stof leidt tot rijkdom aan kleuren Liesbeth List: 'List en omstreken' Wijzigingen i.v.m. brand in theaterzaal Sari-programma 'De Flint' Diefstal uit auto P 0 0 0 0 H GD 0 0 0 I Helmert Woudenberg: 'Zwarte kunst' Open Huis o\ C-drie st WOENSDAG 23 JANUARI 1991 In ziekenhuis Zonnegloren exposeert de Soester Ben van Os van maandag 29 januari tot en met maandag 11 maart een 27-tal aquarellen en olie verven. In de landschappen en dorps gezichten laat hij boerderijen, water, bomen, luchten en kleuren elk een ei gen rol spelen. Met kleurgevoel en har monieuze composities worden de ge kozen onderwerpen realistisch weer gegeven. tijdens zijn eerste "schildersjaren" be studeerde Van Os-in Soest vooral be kend als gemeentevoorlichter- de tech nieken van de schilders uit de 17e eeuw, de romantici en de realisten en probeer de die techniek te beheersen. De techni sche vaardigheden en het kleurgevoel vindt men dan ook terug in zijn werk. Voor het werk op de expositie zocht hij de onderwerpen hoofdzakelijk in land schappen- en dorpsgezichten. Zo treft men een groot aantal Soester taferelen aan tijdens de verschillende jaargetij den, zoals de Kerkebuurt, de Eem en de duinen, maar ook het plassengebied van Midden-Nederland, de Achter hoek en Twente hebben hem inspiratie" gegeven. Zeer bijzonder weet de schil der met licht en kleuren om te gaan. In alle gevallen weet hij hoe hij de techniek naar zijn hand moet zetten om er de compositie uit te krijgen die hij na streeft. De invloed van 17e-eeuwse schilder kunstenaars als Ruysdaal en Hobbema is bij hem terug te vinden zij het met een romantisch sausje overgoten. Hij voelt zich aangetrokken door oude dorpsge zichten, schaduwrijke bosschages met vervallen huisjes en beekjes. Statige boomgroepen, boerderijen, zware on- weersluchten en duinlandschappen vormen de geliefkoosde thema's voor de schilder. Maar ook zonsondergan gen en zonsopkomsten gaat hij niet uit de weg. Figuren zal men echter maar zeer sporadisch bij hem aantreffen. Ben van Os kreeg zijn opleiding van de bekende Amersfoortse aquarellist Leen ter Horst. Ook nu is hij nog wekelijks bij zijn 'leermeester' te vinden, waar hij zich met nog een aantal amateurschil ders verder bekwaamt. Regelmatig SOESTER COURANT heeft van Os met veel sukses in een aan tal plaatsen tentoonstellingen gehad. In het midden van de jaren tachtig is hij be gonnen met olieverfschilderingen, maar sinds een aantal jaren is hij zich in het aquarelleren gaan bekwamen. De overzichts- en verkooptentoonstel ling van zijn werk in Zonnegloren is voor iedereen toegankelijk. Ben van Os, met op de achtergrond een van zijn eigen werken in zijn kantoor in het gemeentehuis. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 "One flew over the cuckoo's nest" is als boek, film en toneelstuk in ieder opzicht een bestseller geworden. Het sukses van auteur Ken Kesey ging in 1962 direct al na het verschijnen van zijn roman van start. Voor de Amerikaanse filmindus trie aanleiding de roman te verfilmen, onvermijdelijk gevolgd door een to neelbewerking van de hand van Dale Wasserman die wereldwijd jaren ach tereen volle theaters trok. Tot 17 okto ber '90, de datum waarop in een verta ling van Wies Wijngaarden en onder re gie van Margrith Vrenegoor "Het Koe koeksnest" in première ging, waren Ne derlandse theaters van dit meesterwerk verstoken. Een meesterwerk in tal van opzichten. Evenals de film is ook de toneelbewer king er in geslaagd op magistrale wijze in woord en beeld uitdrukking te geven aan de soms in letterlijke zin verstikken de sfeer binnen een in Amerika gesi tueerde psychiatrische inrichting. In een suggestief décor en met begelei ding van fraaie lichtontwerpen en to neelbeelden brengen tien acteurs en een actrice angst, spanning en isolement binnen de muren van een dergelijke in richting tot leven. In een drie uur duren de voorstelling worden de bezoekers aan deze voorstelling deelgenoot van het spanningsveld dat de uitvoerenden van de eerste tot de laatste minuut we ten op te roepen. In het grauwe, uitzichtloze en gepro grammeerde bestaan van de patiënten meldt zich Max Midland (Peter Faber), Met zijn eigen compositie "The Last Butterfly" van zijn plaat Aquarellen opende Louis van Dijk zaterdagmorgen in Kasteel Groeneveld te Baarn de ex positie van Kitty Uding - Mulder. Daar voor hield de pianist een vlot doch war rig verkooppraatje, waarin hij zichzelf tegensprak, over de overeenkomst tus sen improviseren op de piano en het aquarelleren. Tussen de talrijke geno digden bevonden zich Pim Jacobs en Rita Reys, die schilderles kreeg van de exposante. Kitty Uding - Mulder exposeert tot 18 maart 39 aquarellen van vooral bloe- menstillevens onder de titel "Bloemen symfonie". Ze is geboren in Indonesië. bracht haar jeugd door in Den Haag, woonde en gaf les in Zwitserland en maakte in 1990 een collectie kaarten voor Unicef. "Ze weet het karakter van de bloemen treffend weer te geven en heeft geen behoefte aan de denkbeeldi ge toevoegingen omwille van kleur en compositie", meldt de catalogus. Had zij deze behoefte wel gehad, dan was er misschien iets als kunst ontstaan, nu blijven haar schilderijen "met een ij le, poëtische waarde"(?), helaas steken in fraaie, vrijblijvende ansichten die snel vervelen. Kasteel Groeneveld is dage lijks geopend, behalve op maandag. J.V. Vanaf 28 januari wordt in ziekenhuis Zonnegloren werk geëxposeerd van de Culemborgse kunstenares Mirjam Beu ker. Haar keramische sculpturen zijn bijna abstract te noemen en wordt wel omschreven als "Uiterst fijn van lijn en figuratie; het ademt stilte en eenvoud uit. De vormen zijn meestal van aardewerk, opgebouwd uit ringen en gebakken tus sen 800 - 1150 C. De scherf blijft dan poreus. Vaakt maakt zij gebruik van oxydes en kleurpigmenten die met of zonder glazuur een prachtig kleureffect geven. Ook kleine bronzen beeldjes staan in de virtrines. Ter afwisseling van het werken met klei begon Mirjam vorig jaar voorzichtig met deze geheel andere vorm van beeldhouwen. Het opbouwen van een beeld in was geeft weer andere mogelijkheden dan het opbouwen in klei. Hoewel de in brons gegoten mens figuren, in tegenstelling tot haar kera miek, duidelijk figuratief zijn, stralen ook deze fragiele vormen een serene eenvoud uit. Mirjam Beuker kreeg 5 jaar les aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag en raakte daarna in het reclamevak verzeild. Pas later werd zij aangetrokken door het driedi mensionale in de beeldhouwkunst en kreeg zij les van diverse beeldhouwers. Momenteel geeft zij les in het vormen van klei. De expositie van het, werk van Mirjam Beuker blijft t/m 1Ö' maart te zien in Zonnegloren. 11,4 -ï'! Sinds in 1986 de eerste "Open dag voor de amateur-kamermusicus" in Kasteel Groeneveld van start ging, heeft dit eve nement zich in een steeds groeiende be langstelling mogen verheugen. Naar aanleiding van dit grote succes in de af gelopen jaren hebben de initiatiefne mers, Kasteel Groeneveld en de Baarn- se Muziekkring, besloten ook in het jaar 1991 dit muziekfeest te organiseren. De opendag voor amateur-kamermusici zal in 1991 plaatsvinden op zondag 10 maart a.s. Kasteel Groeneveld heeft hiervoor weer een aantal zalen en ruimten be schikbaar gesteld, waar amateurs die dag welkom zijn om alleen of in ensem ble-verband te komen musiceren. Het bezoekend publiek kan zich van zaal naar zaal begeven om op deze manier allerlei muziekvormen te beluisteren. De deelnemers kunnen zelf hun pro gramma bepalen en samenstellen: er zijn geen voorronden of verplichte werken, geen eindronde of juryrappor ten. Er gelden slechts twee voorwaar den: de uit te voeren werken moeten ge rangschikt worden onder het hoofd "klassieke muziek" en het uit te voeren programma mag niet langer dan 30 mi nuten duren. Snel aanmelden In verband met de omvangrijke organi satie is de sluitingstermijn voor aanmel ding bepaald op vrijdag 8 februari.De beschikbare zalen in Kasteel Groene veld zijn uiteraard beperkt, en de be langstelling is nu al erg groot gebleken, zodat het raadzaam is met aanmelden niet te lang te wachten. Voor bijzonderheden en aanmeldings formulieren kan men zich wenden tot het Secretariaat van de Baarnse Mu ziekkring; Prof. Fockema Andrealaan 35, 3741 EJ BAARN of telefonisch: 02154-14562. Voor belangstellende bezoekers zijn die dag alle concerten vrij toegankelijk. Zij betalen slechts de voor het Kasteel Groeneveld gebruikelijke toegangsprijs van f 3.—, waarin ook het bezoeken van de exposities is inbegrepen. Op zondag 27 januari 1991 (10.30 uur) kan men weer op de koffie bij boswach ter André Wiersma in Kasteel Groene veld te Baarn. Deze ochtend besteedt hij aandacht aan een van de minder be kende natuurterreinen van Staatsbos beheer: het Eemmeer. De vele duizen den eenden en zwanen, die momenteel op dit randmeer te zien zijn, ilustreren de grote natuurwaarde van dit gebied. Ook in de zomer komen hier veel vaak zeer zeldzame vogels voor, zoals de roerdomp en de bruine kiekendief. Om het Eemmeer voor de vogels aan trekkelijk te houden is in 1990 een re creatieplan gemaakt. Hiermee probeert Staatsbosbeheer dit gebied ook voor de toekomst als goed leefgebied voor plant en dier te behouden. Tijdens het aanleggen van polders in het IJsselmeer zijn meren tussen het oude en het nieuwe land ontstaan. Deze randmeren moeten onder andere de grondwaterstand op het oude land op peil houden. Het Eemmeer is ontstaan tijdens de aanleg van Zuidelijk Flevo land 1959-1967), Langs de oevers van het oude land zijn uitgebreide rietkra gen met hier en daar een elzenbroek- bosje. Deze kuststrook is erg in trek bij water- en moerasvogels. Zij vinden hier volop voedsel, kunnen zich schuilhou den en broeden tussen het riet. Na het broedseizoen blijven veel eenden en kleine zwanen in het gebied om te ruien, 's Winters in het Eemmeer een overwin teringsplaats voor duizenden trekvo gels. Zo zijn er bijvoorbeeld niet minder dan 17.500 smienten en 3.500 aalschol vers in het gebied aanwezig. Maar het randmerengebied heeft ook een grote aantrekkingskracht op re creanten. Jaarlijks neemt het aantal wa tersporters toe. Het gedrag van mensen heeft soms tot gevolg dat broedvogels de eieren in de steek laten. Verstoring kan ook invloed hebben op de conditie van trekvogels. Om deze redenen is in 1990 een plan gemaakt om de kwetsba re delen van het gebied, de ondiepe wa teren en de rietvelden langs de kust, te sluiten voor de recreant. Voor hen blijft genoeg over; het grootste deel van de randmeren is vrij toegankelijk. Boven dien zijn bij de Stichtse- en de Holland- sebrug grote surfstranden aangelegd. Bij het beheer van het Eemmeer streeft Staatsbosbeheer naar een zo groot mo gelijke variatie. Hierdoor kunnen veel verschillende vogelsoorten een geschikt plaatsje vinden. Een deel van het riet wordt ieder jaar gemaaid, een ander deel maar eens in de drie jaar. Op die manier blijft het gebied heel gevarieerd; stukjes jong riet, stukjes oud riet en moerasbossen. Over het beheer van het Eemmeer en de vele vogelsoorten die hier voorko men zal boswachter André Wiersma de aanwezigen uitgebreid informeren. De kosten bedragen fl. 2,50 per persoon, waarvoor mentevens een kopje koffie krijgt. Aanvang 10.30 uur. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 Kantmozaïken in Kasteel Groeneveld Van 2 februari tot 15 april toont Kas teel Groeneveld een zeer bijzondere collectie schilderijen. Landschappen, vogels en bloemen, "geschilderd" met kant en de meest prachtige stoffen, ge maakt door Annetje Vroom-Nieu- wenhuys. De stofschilderijen getuigen van een grote creactiviteit. Niet alleen het on derwerp, maar ook de wijze van uitvoe ren dwingt groot respect af. Annetje Vroom schildert figuratief, maar laat de bezoeker voldoende te raden over. Haar manier van kant-gebruik om kleuren te dempen en diepte te suggere ren in de mozaïken wekt verwondering en ongekende illussies. Toegegeven, soms laat Annetje zich verleiden door sprookjesachtige surrealistische voor stellingen, maar in het algemeen volgt zij met haar werk de "zichtbare" werke lijkheid. Annetje Vroom-Nieuwenhuys begon met haar kantmozaïken op het moment aai veel van naar leeftijdgenoten het juist wat rustiger aan gingen doen. In het Italiaanse Toscane was het de com binatie van prachtige stoffen en het landschap die haar inspireerden. Drie tot vijf maanden zijn nodig om een werk te maken. Voorbeelden Om de bezoekers een indruk te geven van haar manier van werken worden enkele schilderijen-in-wording ge toond en een hoeveelheid stof, die zij gebruikt voor haar werk. Naaldkunst van de hoogste orde. Kantmozaïken die de bezoeker niet loslaten, dromen in kant met de kracht van een echte ont moeting. Te zien tot 15 april in Kasteel Groene veld. Groeneveld 2, Baarn, tel. 02154- 20446 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00, zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. een schijnbaar handige recidivist, die de indruk wekt de zaken binnen de inrich ting naar zijn hand te kunnen zetten. De oplossingen en voorstellen die hij aan draagt krijgen binnen de afdeling waar in hij verblijft steeds meer respons, zij 't dat hoofdzuster Werner (Petra Laseur) de enige is die nietdoor de rooie" gaat. Max Midland sterft een tragische dood, de machinerie van het systeem draait als vanouds verder. Zelden is er de laatste jaren in ons land een voorstelling te zien geweest waarbij ensemblespel tot in de kleinste details een zo verzorgde, niet zelden aangrij pende indruk maakte. Individueel le verde iedereen een absolute artistieke topprestatie. Naarmate de voorstelling vorderde werden mensen aanvaardba re, geloofwaardige karikaturen, er in slagend een proces van verbazing tot deernis op te roepen. Peter Faber is, terecht overigens, voor zijn vertolking van Max Midland voor gedragen voor de Lion d'Or 1990, een jaarlijkse onderscheiding voor de ver tolking van de beste mannelijke hoofd rol. Zo deze Lion d'Or collectief zou kunnen worden uitgereikt, dan komen alle bij deze produktie betrokkenen, van theaterproducent tot uitvoerenden, er voor in aanmerking. "Het Koekoeksnest", hogeschool der toneelkunst! Een zeldzaam toneelge- beuren waarvoor iedere oprechte lief hebber van toneel alles in het werk moet stellen er kennis van te nemen. Een tot de laatste plaats bezette Speeldoos had voor Faber en de zijnen minutenlange ovaties over. "Het Koekoeksnest", een van de weinige vrije producties die aan één seizoen niet voldoende mag heb ben. Lr. Liesbeth List Met haar eerste soloprogamma "List Nu" heeft Liesbeth List zich onverbid delijk als all-round showvrouw gemani festeerd. Met een aaneenschakeling van inhoudsvolle chansons, komische lied jes en geestige conférences, vertolkt met steeds de juiste dosis emotie en re lativerende (zelf)spot en met een per- fekte timing, bewees Liesbeth dat zij uitstekend in staat is een zaal geheel op eigen benen een avond lang te boeien en te amuseren. In dit nieuwe, tweede soloprogramma, getiteld "List en Omstreken" diept Liesbeth de verschillende facetten van haar talent verder uit. Opnieuw laat zij, aan de vleugel begeleid door Rob van Dijk en een creatieve regie van Lode- wijk de Boer, haar persoonlijke keuze uit bestaand werk van uiteenlopende auteurs horen. Daarnaast maken nieu we teksten van o.a. Freek de Jonge, Ro- gi Wieg, Boudewijn Spitzen, Peter van Straten en Jean-Claude Martiat deel uit van het programma. Een beproefde formule met nieuwe in houd, in een nieuwe vorm, dat is "List en Omstreken": bewogen, brutaal, breekbaar. Liesbeth houdt van haar pu bliek, zij durft dat te tonen en creëert al dus een sfeer van warme vriendschap in de zaal. De Speeldoos Theater agenda Vrijdag 25 januari, 20.15 uur: "Scoren" Satirisch toneelgegeven met in de •hoofdrollen Johan Ooms, Hans Corne- lissen en Kiki Classen. Kaarten f 20,00 Pas65/CJP f 19,00. Zaterdag 26 januari, 20.15 uur: "List en Omstreken" Een nieuw solo-show van Liesbeth List. Kaarten f20.00 Pas65/CJP f 18,00. Dinsdag 29 januari, 20.15 uur: "Zwarte Kunst" Solo-toneel van Herman Woudenberg. Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 16,00. WOENSDAG 23 1 O f-kUi-unn - Het uitbranden van de th dat 28 november j.1. beeft t g kon. diverse voorstellingen, die aa S digd waren in het jaarboe.kje Flint voorde maand februar,."iin naar kunnen gaan of verplaatst j een ande" ^"Tnda of komende tijd altijd bel de infolijn, tel. 033-7584U De Stadshal van De Flint isgelukkigge spaard gebleven. Hierdoor gaan alle evenementen die voor deze zaal waren aangekondigd gewoon door En voor zover de technische en artistieke kwah feiten van een produktie het toelaten wordt er geprobeerd voorstellingen die aangekondigd waren voor de theater- zaal om te zetten naar de Sta^shal" Abonnementhouders knjgen bericht of de voorstelling waarvoor zij kaarten hebben en die in de the;aterzaal zou plaatsvinden wordt afgelast of wordt verzet naar een ander podium. Naar andere theaters In deze agenda is regelmatig te lezen dat voorstellingen die tengevolge van de brand niet kunnen doorgaan verplaatst zijn naar andere podia. Als de oplossing niet in Amersfoort gevonden kon wor den, zijn voor sommige gevallen thea ters in de regio bereid gevonden. In dat geval vervoert de YAD-tours u gratis vanaf de parkeerplaats van De Flint en brengt u daar 's avonds weer terug. Een service die door veel bezoekers op prijs wordt gesteld, gezien de positieve erva ringen tot nu toe. Abonnementhouders krijgen hierover schriftelijk bericht. De kassa van De Flint blijft bij de thea teringang aan de Coninckstraat 60, openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en 12.30-17.30 uur en één uur voor aanvang van de voor stelling. Telefonisch reserveren: maan dag t/m vrijdag 14.00-17.30 uur, tel. 033-726094. Vervallen De volgende voorstellingen zijn in de maand februari komen te vervallen: zaterdag 2 februari: Toneelgroep De Appel met 'Lange dagreis naar de nacht". dinsdag 5 en woensdag 6 februari: Hollandse Comedie met "Arsenicum en oude kant". donderdag 7 februari: Lamda met "The Taming of the Shrew" van William Shakespeare. Deze Engelstalige schoolvoorstelling is verplaatst naar de Stadsschouwburg te Utrecht op woensdag 13 maart. vrijdag 8 februari: Koninklijk Ballet van Vlaanderen met "Broadway Baby". zondag 10 februari: Frank Groothof mét "Idomeneo". vrijdag 15 februari: Inccoprodinc en Taman met "Movi- menti Cantabili". zondag 17 februari: Toneelwerkplaats met "Geen dag als alle andere". vrijdag 22 februari: Scapino Ballet Rotterdam. dinsdag 26 februari: Toneelgroep Amsterdam met "Verf'. woensdag 27 en donderdag'28 fe bruari: Mary Dresselhuys ë.a. met "Harold en Maude". Wijzigingen vrijdag 1 februari: Karin Bloemen met "Bosje Bloemen". Let op! De datum van deze voorstelling is veranderd van 9 februari naar 1 fe bruari 20.15 uur, Stadshal. woensdag 6 februari: Ned. Bureau voor Toerisme: "Attrak- tie(f)". 14.00-18.00 uur, Stadshal. vrijdag 8 februari: Nachtconcert Deborah Brown eo; Horace Parlan Trio. 23.00 uur, Stadshal. zaterdag 9 en zondag 10 feb% Amersfoortse Kunstmanifestatie 10.30-17.30 uur, Stadshal. maandag 11 februari: "Jalouzieën" van Haye van der[j, den. Deze voorstelling stond oorsprong aangekondigd voor donderdag i;i bruari, maar is verplaatst naar i Speeldoos in Baarn op maandag)]; bruari, 20.15 uur. (Uitverkocht.) woensdag 13 februari: Muzenis produkties "Flierevogel" Deze kinderdansvoorstelling jS l plaatst naar theater De Lieve Vro- Lieve Vrouwestraat 13. Letop!DeaJ vangstijden zijn gewijzigd. Er^, twee voorstellingen: de eerste beE om 13.30 uur, de tweede om 15.30^, woensdag 13 februari: Jules Deelder: "Deelder draait doof Let op! De datum van deze voorstel^ is veranderd van 16 februari naar 13'. bruari, 20.15 uur, Stadshal. vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag; februari: Antiekbeurs. Open vrijdag n.(, 22.00 uur; zaterdag en zondag H|. 18.00 uur, Stadshal. zaterdag 16 februari: Visser Visser: "Europa". 20.15 uur, St. Aegtenkapel, 't Zand 3; dinsdag 19 februari: Jenny Arean solo: "Het huishou: schoolsyndroom". Dit programma stond oorspronkeL aangekondigd voor donderdag 211 bruari in De Flint, maar is verplat naar dinsdag 19 februari, 20.15 uurj theater De Lampegiet, Kerkewijk 10i Veenendaal. Reserveren via tel. 083St 40141, 10.00-16.00 uur. dinsdag 19 februari: Het Concertgebouw Kamerorkest n» Charles de Wolff, dirigent, en soliste; Herman Krebbers en Theo Olof, vim'. 20.15 uur, Stadshal. maandag 18 februari: Poolse Staatsopera van "Rigoletto" van Giuseppe Verdi. Let op! Deze voorstelling is verplaats naar theater De Lampegiet, Kerkewiji 10 te Veenendaal, 20.15 uur. Reserve ren via tel. 08385-40141, 10.00-16,1 uur. woensdag 20 februari: Magnificent 7"The Sons of the Magnr ficent 7". Let op! Deze voorstelling is verplaats naar theater De Lampegiet, Kerkewjl 10 te Veenendaal, 20.15 uur. Reserve ren via tel. 08385-40141, 10.00-161 uur. zaterdag 23 februari: Boleslav Polivka: "De Nar en de Konin gin". Let op! Deze voorstelling is verplaats: naar theater De Lieve Vrouw, Lieve Vrouwestraat 13, 20.30 uur. zondag 24 februari: Diapresentatie over rondreizen in Thai land, org. Uni Travel. 14.00 uur, Stadshal. Reserveren via tel 070-3617710. Cultureel Een 21-jarige man uit Huizen deed bij de politie aangifte van de diefstal van een versterker en twee boxen uit zijn au to. De man had vermoedelijk zijn auto niet afgesloten toen hij deze parkeerde aan de Parallelweg. Toen hij terugkwam waren de boxen er voor het gemak met hoedenplank en al uitgehaald. De dief stal werd afgelopen weekend gepleegd. WIN EEN SUPERTAART KIJK ELKE MAANDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP U vindt ons naost Ned. 1 "Formidabele prestatie van Helmert Woudenberg", "Magie van de bovenste plank", "Een topprestatie van een groot acteur", is slechts een kleine greep uit de zonder uitzondering zeer lovende re censies. De solist ontvangt zijn publiek met een glimlach. Ontspannen drinkt hij zijn koffie en als de laatste bezoeker binnen is, stopt hij de geluidsband, dooft het zaallicht en begint. In "Zwarte Kust" speelt Helmert Wou denberg iedereen en alles zelf, in de overtuiging dat de fantasie van het pu bliek het bordkarton in schoonheid overtreft. Een worm van magie eigen lijk. Goede vertellers zijn tovenaars, maar hun arbeidsmarkt is al lang over woekerd door film en televisie. Te veel van dat gemodelleerde entertainment doet echter snakken naar iets dat prik kelt. Helmert Woudenberg is zo'n zeld zame verteller met een weelderige fan tasie, die zijn zelf geschreven sprookje vertelt vanuit het perspectief van de hoofdpersoon, die te maken krijgt met magiërs, geesten en tirannen. Maar daarnaast speelt hij tientallen andere rollen, die hij slechts met een klankwis seling of een gebaar gestalte geeft. Hij boetseert alleen de contouren van de Open huis Op zondagmiddag 27 ja C.drie weer zijn deuren v< geïnteresseerd zijn in de ac het centrum. De informatit wordt gaat vooral over hel susaanbod voor de rest var dat loopt tot juni. Alle doe al of niet bijgestaan door o op eigen wijze hun cursus Dat zal de ene keer bete vooral schriftelijk materi Een ander zal liever in ge; belangstellenden over de len. Weer een ander ziet m monstratie of gaat zelf aai de stemming nog te verhc het witte café het duo E, duo bestaat uit zangeres F en gitarist Gerard Veltro toire bestaat uit rustige acl ziek. Evenals bij de vorige de Soester Bowling Verei zig. Op twee banen word straties gegeven en vo< kunt u bij de SBV-stand De appelbollenbei In een western voor kim jaar willen twee knotsj goud stelen, wat juist do* ren is gevonden. Toevalli bankrovers in de bank 1 vluchten in een brandwe- men het meisje Celia me dereen gaat zich ermee wilde achtervolgingen zi Een spannende lachfilm 100 minuten duurt. Jules Deelder Na zijn derde suksesvo ductie "Kiezen of Deeldi geweest in C-drie) kondi der het einde van zijn tb aan. Maar Deelder zoi zijn: optreden zit hem in er wel pap van! Op 9 februari geeft Jul genoegen van velen, zijn show: "Deelder dTaait d ren is gewenst, want de z maal 200 plaatsen. D 17,50, voor houders var 15,-. Aanvang 20.30 ui Nora Knietje Op donderdag 14 febri jaarsvakantie, speelt d groep De Eskimo een le voor kinderen in de leel jaar. Het verhaal g? Knietje, die alleen in Boven haar woont de bi Nora wel graag eens in li delen, maar ze durft r Knietje heeft iets raars, verborgen houdt. Miss aan kinderen wel latei leen als de kinderen b uit te lachen. De voorst 15.00 uur en duurt or De toegang is f 5,-. Wordt venvacht 25 jan.: bios: De appe 27 jan.: open buis C-i febr.: expositie Pien v 8 febr.: bios: Pim de 9 febr.: Jules Deelde 14 febr.: jeugdtheater 21 febr.: Gerrie van d dy be good 22 febr.: bios: Rakker 24 febr.: Conny van derlinge pro memorie Cultureel Creatief C gevestigd aan de W Soest. Het telefoonr C-drie is geopend va met vrijdag van 8.30 -17.00 uur en 18.30- terdag is het centrun 23.00 uur. Ieder jaar organiseer dagen, in september de twee aktiviteitens» Voor het komende h; heel wat op het proj Op cultureel gebied l performer Jules De' trio de Serpanties, p> Loeffen, prachtige 1 jazz-concerten en n hele culturele aanbt nieuwe cultuurfoldi mende halfjaar een heeft de keuze uit e cursuspakket. Men volgen op het gebiei en schilderen, bc wen, druktechnieke meden, Japanse vo' Voor de kinderen zi weer leuke cursusst nieuwe cursussen cv se vouwkunst (orig Tijdens de open di deze leuke aktivite krijgen. Er worden diverse s de docenten die si een presentatie zul cursus. De hele mi< selend dansprogra theaterzaal. Voor d de kinderen, word strijd georganiseei Walt Disney. Aan 1" dag worden er do jury" prachtige prij beste tekeningen, heidslokaal wordt gericht voor de kin middag kunnen kleien, zagen, etc. sprookjeswereld, de rest mag u, het pu bliek invullen. "Zwarte Kunst" speelt zich af rond de Zwarte Zee, waar een dictator door middel van onzicht baar geweld de macht uitoefent over deze en gene wereld. Iets te koo Plaats ee in de Soe

Soester Courant | 1991 | | pagina 8