c/f/r aruóhocK I ia 'De Flint inst' 'Easy Blue' in Open Huis C-Drie Kinderbios: 'De appelbollenbende' C-drie start nieuw seizoen Reis door Europa met Lambertus van de Kooij Bloemen voor koning Minos Kreta (16) Vrijwilligers Vakature Bank Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Het Soester Muziek Gezelschap zoekt dringend versterking PAGINA q theaterzaal WOENSDAG 23 JANUARI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 9 vrijdag 8 februari: Nachtconcert Deborah Brown p Horace Parlan Trio. n N 23.00 uur, Stadshal. zaterdag 9 en zondag 10 februar;. Amersfoortse Kunstmanifestatip 10.30-17.30 uur, Stadshal. maandag 11 februari: "Jalouzieën" van Haye van der H den. e)'- Deze voorstelling stond oorspronl- \- - aangekondigd voor donderdag uf bruan, maar is verplaatst naar n Speeldoos in Baarn op maandap ii» yruari, 20.15 uur. (Uitverkocht i woensdag 13 februari: Yfuzenis produkties "Flierevogei" Deze kinderdansvoorstelling js alaatst naar theater De Lieve Vm -ieve Vrouwestraat 13. Let opi Dea"*' /angstijden zijn gewijzigd. Er ziiat wee voorstellingen: de eerste bel, >m 13.30 uur, de tweede om 15 rn woensdag 13 februari: ur' ules Deelder: "Deelder draait door" 1 .et op! De datum van deze voorstellin s veranderd van 16 februari naar n, iruari, 20.15 uur, Stadshal vrijdag 15, zaterdag 16 en zondao n I ebruari: 6 I Antiekbeurs. Open vrijdag X7 00 12.00 uur; zaterdag en zondas 11 nn 8.00 uur, Stadshal. I zaterdag 16 februari: /isser Visser: "Europa". 10.15 uur, St. Aegtenkapel, 't Zand 37 dinsdag 19 februari: enny Arean solo: "Het huishoud, rhoolsyndroom". >it programma stond oorspronkelijk angekondigd voor donderdag 21 fe. ruari in De Flint, maar is verplaatst aar dinsdag 19 februari, 20.15 uut in teater De Lampegiet, Kerkewijk 10 te eenendaai. Reserveren via tel 0838S 0141, 10.00-16.00 uur. dinsdag 19 februari: let Concertgebouw Kamerorkest met karles de Wolff, dirigent, en solisten ierman Krebbers en Theo Olof viool 0.15 uur, Stadshal. maandag 18 februari: aolse Staatsopera van Bydgosczc: kigoletto" van Giuseppe Verdi et op! Deze voorstelling is verplaatst tar theater De Lampegiet, Kerkewijk I te V eenendaai, 20.15 uur Reserve- n via tel. 08385-40141, 10.00-16 00 ir. woensdag 20 februari: agnificent 7: "TheSonsoftheMagni- :t op! Deze voorstelling is verplaatst lar theater De Lampegiet, Kerkewijk I te Veenendaal, 20.15 uur. Reserve- n via tel. 08385-40141, 10.00-16 00 ir. zaterdag 23 februari: Jleslav Polivka: "De Nar en de Konin- 1 ■i op! Deze voorstelling is verplaatst ar theater De Lieve Vrouw, Lieve ouwestraat 13, 20.30 uur. zondag 24 februari: apresentatie over rondreizen in Thai- id, org. Uni Travel. 0-361771oadSha'' Reserveren via tel' iefstal uit auto n 21-jarige man uit Huizen deed bij politie aangifte van de diefstal van t versterker en twee boxen uit zijn au- De man had vermoedelijk zijn auto In in toerl deze Pikeerde de Parallelweg. Toen hij terugkwam en de boxen er voor het gemak met denplank en al uitgehaald. De dief- werd afgelopen weekend gepleegd. Cultureel Creatief Centrum ART AG )RDPUZZ£L OP U vindt ons naast Ned. 1 Open huis Op zondagmiddag 27 januari opent C.drie weer zijn deuren voor allen die Jnteresseerd zijn in de activiteiten van iet centrum. De informatie die gegeven fordt gaat vooral over het nieuwe cur- isaanbod voor de rest van het seizoen, dat loopt tot juni. Alle docenten zullen, al of niet bijgestaan door oud-cursisten, Óp eigen wijze hun cursus presenteren. Dat zal de ene keer betekenen dat er vooral schriftelijk materiaal klaarligt. Een ander zal liever in gesprekken met belangstellenden over de cursus vertel len. Weer een ander ziet meer in een de monstratie of gaat zelf aan de slag. Om de stemming nog te verhogen speelt in het witte café het duo Easy Blue. Dit duo bestaat uit zangeres Rudi Korthuis en gitarist Gerard Veltrop. Het reper toire bestaat uit rustige achtergrondmu ziek. Evenals bij de vorige "open dag" is de Soester Bowling Vereniging aanwe zig. Op twee banen worden er demon straties gegeven en voor informatie kunt u bij de SBV-stand terecht. De appelbollenbende In een western voor kinderen vanaf 8 jaar willen twee knotsgekke boeven goud stelen, wat juist door drie kinde ken is gevonden. Toevallig zijn er echte >ankrovers in de bank en de boeven 'luchten in een brandweerauto. Ze ne men het meisje Celia met zich mee. Ie- lereen gaat zich ermee bemoeien en 'ilde achtervolgingen zijn het gevolg, en spannende lachfilm die ongeveer 100 minuten duurt. Jules Deelder Na zijn derde suksesvolle theaterpro ductie "Kiezen of Deelder" (ook te zien geweest in C-drie) kondigde J. A. Deel der het einde van zijn theateroptredens aan. Maar Deelder zou Deelder niet zijn: optreden zit hem in 't bloed, hij lust er wel pap van! Op 9 februari geeft Jules Deelder, tot genoegen van velen, zijn vierde theater show: "Deelder draait door". Reserve ren is gewenst, want de zaal bevat maxi maal 200 plaatsen. De toegang is f 17,50, voor houders van pas 65 en cjp f 15,-. Aanvang 20.30 uur. Nora Knietje Op donderdag 14 februari, in de voor jaarsvakantie, speelt de jeugdtheater groep De Eskimo een leuke voorstelling voor kinderen in de leeftijd van 5 tot 10 jaar. Het verhaal gaat over Nota Knietje, die alleen in een flat woont. Boven haar woont de buurman, met wie Nora wel graag eens in het park wil wan delen, maar ze durft niet. Want Nora Knietje heeft iets raars. Iets dat ze altijd verborgen houdt. Misschien wil ze het aan kinderen wel laten zien. Maar al leen als de kinderen beloven haar niet uit te lachen. De voorstplling begint om 15.00 uur en duurt ongeveer een uur. De toegang is f 5,-. Wordt verwacht 25 jan.: bios: De appelbollenbende 27 jan.: open huis C-drie febr.: expositie Pien van den Broek 8 febr.: bios: Pim de pinguin 9 febr.: Jules Deelder 14 febr.: jeugdtheater Nora Knietje 21 febr.: Gerrie van der Klei. Oh La dy be good 22 febr.: bios: Rakker de computerhond 24 febr.: Conny van Bergen de on derlinge Pro memorie Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 -17.00 uur en 18.30 - 23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. «s^hetpU- rond d'p 7 Wane Kunst" «Peelt r mX Wa?e waar een eweld dpF mideI van °nzicht- i gene wereld ■*»«-« ow Op 27 januari houdt het cultureel crea tief centrum C-drie open huis voor cur sisten, oud-cursisten en belangstellen den. Op deze dag wordt veel informatie gegeven over oude, bekende cursussen en over het nieuwe aanbod. De infor matie wordt gegeven door docenten van C-drie, maar ook door oud-cursis ten. Er worden demonstraties gegeven en veel werk getoond. In tegenstelling tot het open huis in de nazomer is dit in de winter gehouden evenement volledig binnenshuis. Zoals elk jaar verwacht het centrum weer een gezellige en drukke middag; gemiddeld ontvangt het zo'n 500 bezoekers. Om de gezelligheid nog te verhogen is "Ea sy Blue" uitgenodigd om in het witte ca fé te komen spelen. "Easy Blue" bestaat uit Gerard Veltrop en Rudi Korthuis. Beiden zijn al jaren actief in de muziekwereld. Naast het componeren van eigen songmateriaal en kinderliedjes, verzorgt het duo rusti ge achtergrondmuziek met behulp van stem en gitaar. Gerard Veltrop is al van jongs af aan be zig met muziek. Als 14- jarige kwam hij in aanraking mét popmuziek en speelde in verschillende groepen. Daarnaast studeerde hij klassiek gitaar, dwarsfluit en piano. Als componist gaat zijn voor keur uit naar een melodieuze lijn; soms rustig, soms meer ritmisch. Een enkele keer maakt hij gebruik van lichte in vloeden uit de wereld van de jazz. Rudi Korthuis is zangeres in hart en nie ren. Haar eerste zangervaring deed ze op als soliste bij verschillende koren. Toen ze twintig was sloot ze zich aan bij haar eerste muziekgroep. Al snel bleek haar stem meer mogelijkheden te bezit ten. Met behulp van een zangpedagoge ontwikkelde ze zich tot een zangeres met een rijk geschakeerde stem. Als tekstschrijfster behandelt ze op geheel 'Easy Blue': Gerard Veltrop en Rudi Korthuis. eigen wijze uiteenlopende onderwer pen. Het repertoire van Easy Blue bestaat uit materiaal van o.a. Joni Mitchel, Lennon McCartney, Lionel Richie, Billy Ocean, Janis Ian, Don McClean en John Denver. Het open huis van C-drie begint om 13.00 uur en zal tot ongeveer 17.00 uur duren. De toegang is natuurlijk gratis. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49 in Soest. Voor informatie kunt u bel len 02155 - 22188. Vrijdagmiddag in C-drie Een film met cowboys, paarden en koeien, houten huizen, een saloon, stoe re mannen en eindeloze prairies, veel ge vechten en opwaaiend stof wordt een western genoemd. Dat weet je vast wel en je hebt ook vast wel eens een western op de t.v. gezien. De film die op 25 janua ri in de kinderbios draait is een echte western voor kinderen, maar dan zonder al die gevechten. Hoewel, een soort ge vecht wordt toch geleverd... Russel Donovan ontvangt als erfenis drie kinderen: Bobby, Clovis en Celia. Als de kinderen toevallig een klomp goud vin den in een verlaten mijn, wil opeens ie dereen de kinderen wel adopteren. Maar Bobby, Clovis en Celia willen veel liever bij Russel blijven. Twee knotsgekke boe ven, Theo en Amos, hebben van de goudklomp gehoord en willen hem ste len. De kinderen hebben het natuurlijk bij de bank gebracht en de boeven willen nu de bank overvallen. Maar, als ze bij de bank aankomen, is die net bezet door 4 echte bankrovers. De boeven vluchten in een brandweerwagen en nemen Celia met zich mee. Dan zet natuurlijk ieder een de achtervolging in. "De Appelbollenbende" is een film die geschikt is voor kinderen vanaf 8 jaar en duurt ongeveer 100 minuten. De film be gint om 15.45 uur en de toegang is f 2,50. In de pauze krijgen de kinderen een glaasje limonade. Open Huis op zondag 27februari Ieder jaar organiseert C-drie twee open dagen, in september en in januari, om de twee aktiviteitenseizoenen te starten. Voor het komende halfjaar staat er weer heel wat op het programma. Op cultureel gebied biedt C-drie o.a. de performer Jules Deelder, het cabaret trio de Serpanties, poppentheater Alda Loeffen, prachtige kinderfilms, unieke jazz-concerten en nog veel meer. Het hele culturele aanbod is te lezen in de nieuwe cultuurfolder. Wie in het ko mende halfjaar een cursus wil volgen heeft de keuze uit een ruim gevarieerd cursuspakket. Men kan bijv. een cursus volgen op het gebied van dans, tekenen en schilderen, boetseren/beeldhou wen, druktechnieken, fotografie, edels meden, Japanse vouwkunst. Voor de kinderen zijn er dit seizoen ook weer leuke cursussen gepland zoals de nieuwe cursussen creatieve dans, japan- se vouwkunst (origami). Tijdens de open dag kan men over al deze leuke aktiviteiten informatie ver krijgen. Er worden diverse stands ingericht door de docenten die samen met cursisten een presentatie zullen geven over hun cursus. De hele middag is er een afwis selend dansprogramma te zien in de theaterzaal. Voor de jongste bezoekers, de kinderen, wordt er een tekenwed strijd georganiseerd rond het thema Walt Disney. Aan het einde van de mid dag worden er door een "deskundige jury" prachtige prijzen uitgereikt vor de beste tekeningen. In het handvaardig heidslokaal wordt een knutselhoek in gericht voor de kinderen waar ze de hele middag kunnen plakken, knippen, kleien, zagen, etc. Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant De muziekgroep Easy Blue zal rustige achtergrondmuziek verzorgen met be hulp van stem en gitaar. Kortom: veel te zien, te doen en te horen. Kom gerust langs op zondagmiddag 27 januari a.s. De deuren zijn geopend vanaf 13.00 uur. Werkgroep Zelfbeeld Stichting Statief Het doel van deze werkgroep is met een aantal fotografen het thema "Zelf beeld" tot een creatieve uiting te laten- komen. Ieder van de deelnemers kan dit op zijn eigen wijze doen; nieuwe denk-' beelden over dit onderwerp kunnen in deze werkgroep besproken worden. Aan het einde van de vijf bijeenkom sten is het de bedoeling dat ieder van de deelnemers een serie van drie tot vijf fo to's expositie-gereed heeft; deze foto's kunnen dan eenmalig met de hele groep geëxposeerd worden op een nog nader te bespreken plaats. De mogelijkheid van het fotograferen met de hele groep in een studio, met flitslicht of andere lichtbronnen, be hoort tot de mogelijkheden. Tevens kunnen de deelnemers hun foto in de doka afdrukken als zij daar zelf niet de 03 Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG Het Kruispunt Woensdag 23 januari: Instuif voor kinderen van 4 tot 9 jaar. Vanmiddag is er een spelmiddag waarin we allerlei spelletjes doen, zoals zak doekje leggen, stoelendans, imitatie, enz. Tijd; 14.00 - 15.30 uur. Kosten: geen. Donderdag 24 januari: Koffie/theemiddag voor vrouwen van de Eng. U kunt gezellig een kopje koffie of thee komen drinken, medewijkbe woners ontmoeten en gerust breiwerk meenemen. Tijd: 13.00 - 15.15 uur. Woensdag 30 januari: Instuif voor 4-9-jarigen; Poffertjes bak ken en gebakdoosjes maken. Tijd: 14.00 - 15.30 uur. Kosten: f 1,-. De Vangrail De woensdagmiddag-Instuif voor kin deren van 4 t/m 9 jaar, begint om 14.00 uur en is om 15.30 uur afgelopen. Kos ten: f 1,- per keer. Woensdag 23 januari: schilderijtjes maken van lapjes stof. Woensdag 30 januari: een wintertafel maken voor in de hal van de Vangrail. Woensdag 6 februari: een pindaketting rijgen voor de vogels. Kookcursussen: Op de dinsdagmiddag-kookgroep zijn weer enkele plaatsen vrij. De lessen du ren van 16.00 tot 17.30 uur. De kosten bedragen f 12,50 voor 6 lessen. Wil je meedoen, geef je dan snel op. De Praatpaal Maandag: Soos voor verstandelijk ge handicapten; 20.00 - 22.00 uur. Kosten f3,-. Creaclub voor meisjes van 9 t/m 12 jaar; 16.00 - 17.30 uur, f 12,50 per 6 keer. Dinsdag: Cursus: textielverven voor volwasse nen; 19.30 - 21.00 uur. Kosten: f 17,50 (vier keer); start 22 januari Woensdag: Instuif 4 t/m 9 jaar. 14.00 - 15.30 uur, kosten: f 1,-. Donderdag: Kookcursus 7 t/m 12 jaar; 16.00 - 17.30 uur, kosten: f 12,50 (zes keer). Klaverjassen; lx per 14 dagen, kosten f 3,50 incl. prijzen; Bloemsierkunst; 20.00 - 21.00 uur, kosten: f 3,50 per keer. Amnesty-concert met Yera Beths en AJO in Amersfoort Ter gelegenheid vap ftet dertigjarig bé- staan van Amnesty international orga niseert de Amersfoortse afdeling een benefietconcert, waarvoor de belange loze medewerking is verkregen van de violiste Vera Beths en het Amersfoort se Jeugdorkest (AJO). Het concert zal plaatsvinden op zater dag 26 januari, aanvang 20.15 uur, in de St. Joriskerk aan De Hof. Op het re pertoire staan werken van o.a. Bruch, Roussel, Andriessen en Meyering. Toegangskaarten a f 15,- (f 10,- voor CJP) zijn verkrijgbaar in de voorver koop bij Staffhorst Muziek BV, Helle straat 11, de Wereldwinkel, Leusder- weg 35, Willemsen Muziekhandel, Langestraat 72, en de Moswinkel, Leusdenveg 12, allen te Amersfoort. Men kan ook telefonisch reserveren: 033-617214, 633703 of 723354. Eventueel zijn kaarten op de dag van het concert vanaf 19.30 uur verkrijg baar aan de kerk. mogelijkheden toe hebben. Per avond worden de resultaten be sproken, komt de compositie van het werk aan bod en kan de deelnemer zijn of haar verhaal doen. De deelnemers moeten wel op de hoogte zijn van de mogelijkheden van hun camera. De be gindatum van de cursus is dinsdag 19 februari. De bijeenkomsten zijn op dinsdag avond van 19.30 tot 22.00 uur. Het adres: Hartweg 20, 3762 SE Soest, tel. 18105, docent: Fred Vermeulen. QOOOÖC De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit een serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen". Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie laat weer een heel andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rustiek uitzicht, waarin hij vaak de symbolen van het land heeft ver werkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid- Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, sprankelende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een ty pische Van de Kooijstijl'. En dat is ongetwijfeld de enige en beste ma nier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. Bloemen, kunst en prachtig natuurschoon. Dat is Kreta. Vooral de rozentuinen zijn beroemd. De belangrijkste bezienswaardigheid zijn de ruïnes van het vroegere pa leis van de legendarische koning Minos in Knossos. Het bijzondere van deze ruïnes is de goede staat waarin alles verkeert. Zoals te zien is op deze schitterende fresco. 'Vrijwilligerswerk, waarom u?' De reden waarom mensen vrijwilligers werk gaan doen is vaak heel persoon lijk. Het zou kunnen dat u: - een zinvolle invulling van uw vrije tijd zoekt; - anderen wilt mee laten profiteren van uw kwaliteiten; - alleen bent en kontakt zoekt met an dere mensen; - de sleur van alle dag wilt doorbreken; - zich sociaal verantwoordelijk voelt; - werkervaring op wilt doen; - een compensatie zoekt voor het op houden van uw reguliere werkzaamhe den; - uzelf hulp wilt bieden door anderen te helpen; - een stukje waardering zoekt, dat voor een ieder van ons zo belangrijk is. Vrijwilligerswerk bestaat op veel uit eenlopende terreinen, zoals: techniek, verpleging, administratie, onderwijs, public relations, bos- en tuinbouw, be stuurlijke activiteiten, peuter- en jeugd werk, gehandicaptenzorg, het milieu, bejaarden werk, hulpverlening, dieren- aktiviteiten, enz. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o. beschikt over een ruim gesorteerd vakature-bestand, bemiddelt informeel en ondersteunt iedereen die geïnteres seerd is in vrijwilligerswerk. Wie interesse heeft in vrijwilligerswerk of behoefte heeft aan algemene of spe cifieke informatie op dit terrein, is bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest van harte welkom; men vindt er altijd een kopje koffie en een geduldig oor. Vakatures 15-103: Stichting Welzijn Ouderen zoekt chauffeurs en bijrijders voor ver voer en begeleiding van ouderen met de ouderenbus. Geïnteresseerden moeten een goede fysieke conditie bezitten en op de hoogte zijn van wegen, straatna men en bijzondere lokaties in Soest. 6-114: St. Maatschappelijke Dienst verlening zoekt een groot aantal vrijwil- lig(st)ers voor het begeleiden van kon takten tussen kinderen (tot 12 jaar) en hun niet-verzorgende ouder in echt scheidingssituaties. Bezit van rijbewijs en auto en de minimale leeftijd van 30 jaar wordt verlangd. 15-108: St. Kinderopvang Baarn zoekt oudere vrijwillig(st)ers voor het afhalen van schoolkinderen en het ver voer van deze kinderen van school naar gastgezinnen. 13-104: Milieu-organisatie Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor de verkoop van tweedehandkleding iri winkel. Er wordt gewerkt in groepjes van twee per sonen, voorlopig op invalbasis. 8-142: Sportvereniging voor gehan dicapten Amersfoort yraagt algemeen leider voor het zwemuur op woensdag avond, die tevens als vertegenwoordi ger wil optreden bij het algemeen be stuur. Vanaf 21 jaar. 18-112: Sportvereniging voor gehan dicapten Amersfoort vraagt vrijwil- lig(st)ers voor bestuurswerk. Inlichtingen: Vrijwilligers Vakature Bank Soest, Smitsweg 311, tel 12630; openingstijden: ma t/m do 9.00 -12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur; Oranjepark 1 te Baarn, tel 02154-81829, geopend: dinsdag 9.00 uur - 12.00 uur. Open huis 'Odeon' Op zaterdagmiddag 26 januari houdt muziekvereniging "Odeon" voor de eerste keer in haar 63-jarig bestaan open huis. Een nieuwe aktiviteit van de vereniging die aan iedereen de gelegen heid geeft om nader met de muziekver eniging kennis te maken. Tijdens het open huis laat "Odeon" zich in al haar facetten zien en horen. Majo rettes, drumband en leerlingenorkest hebben een leuk programma samenge steld. Met name jonge mensen verzor gen de hele middag kleine optredens en demonstraties. Bezoekers hebben ook de mogelijkheid zelf eens een instru ment te bespelen. Verder is alle mogelij ke informatie beschikbaar over het lid maatschap van de vereniging. Het aantrekken van nieuwe leden is een belangrijk doel van het open huis. "Odeon" kan bij al haar afdelingen nieuwe leden plaatsen. Nieuwe en jon ge leden vormen de basis voor de ver eniging in de toekomst, waarbij een goede opleiding onontbeerlijk is. De opleiding voor majorettes en tamboers wordt binnen de vereniging door een ervaren en gediplomeerde instruktrice cq. instrukteur verzorgd. Blazers en slagwerkers van het fanfare-orkest krij gen les van de Amersfoortse muziek school. Een muziekvereniging oefent en verzorgt optredens, maar "Odeon" is ook een gezellige vereniging. Zij wil dat ook aan haar bezoekers uitdragen. "Odeon" nodigt belangstellenden dan ook van harte uit bij haar open huis op zaterdagmiddag, van half twee tot vier uur, in haar verenigingsgebouw aan de Rademakerstraat (tegenover de R.K. kerk). Vedelaarpad 53, tel. 18136. Woensdag 23 januari: Er wordt om 14.00 uur een heel mooi sprookje opgevoerd, speciaal voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. Natuurlijk is er na dit toneelstuk limonade voor ieder een en zullen er spelletjes gedaan wor den. Entree f 1,-. Donderdag 24 januari: Patrick komt zijn verjaardag op de kin derboerderij vieren en hij neemt tien vriendjes mee. Wilt u ook zo'n knallend feest voor uw zoon of dochter, reser veer dan tijdig! Vrijdag 25 januari: Om 10.00 uur komt de Ludgerusschool een bezoek brengen aan het natuuredu- catie-project. Het is weer de laatste vrij dag van de maand, dus tijd voor het kin derrestaurant. Vier kinderen zullen on der begeleiding een heerlijke Russische maaltijd bereiden. Menu: vooraf Borstj, als hoofdgerecht een stoofscho tel uit de Oekraïne, met daarbij een sa lade, en als toetje 'De Droom uit Mos kou'. Vanaf 18.30 uur. Wel even reserveren! Kosten f 7,50. Zaterdag 26 januari: 3 Kinderen komen hun verjaardag op de kinderboerderij vieren. Elke zater dag kan je onze dierenverzorgster Mir jam helpen met het voeren van de die ren. Wil je dit ook eens doen en ben je ouder dan tien jaar, aarzel dan niet en kom! Vanaf nu zijn er overheerlijke kakelver se scharreleieren te koop, zolang de voorraad sterkt. Kosten per ei f 0,20. Dinsdag 29 januari: Vanaf 9.30 tot 11.30 uur is er een peu- ter/ouder-ochtend. Leuke aktiviteiten voor de kleintjes en verse koffie voor u. Kosten zijn f.3,- per ouder/kind, inclu sief materialen en drankjes. Kasteelconcert in Groeneveld Op zaterdag 26 januari vindt in de Has- selaerzaal van kasteel Groeneveld in Baarn weer een kasteelconcert plaats, waaraan wordt meegewerkt door Er- nest Rombout (hobo) en Alwin Bar (piano). Zij spelen werken van Saint Saëns, Liszt, Van Kempen, Rachmani- noff, Schumann, Koechlin, Dorati en Ponchielli. Het concert begint om 20.15 uur. En tree: f 13,50; 65+ en cjp: f 12,- Ernest Rombout. Bloemenséance op PASO-bijeenkomst PASO, de vereniging voor paranormale en sociale ontwikkeling, organiseert op woensdag 30 januari weer een bijeen komst in de Vangrail aan de Nachte- gaalweg 8C in Soest. Aanvang 20.00 uur; zaal open 19.30 uur. Er wordt die avond een bloemenséance gehouden. De heer Boest zal aan de hand van mee gebrachte bloemen helderziende waar nemingen doen. De entree bedraagt voor PASO-leden f 2,50; voor niet-le- den f 6,-. Informatie (na 18.00 uur): tel. 035-213886 of 02153-82927. Bingo-avond van w.v. Overhees De wijkvereniging Overhees organi seert 26 januari a.s. een bingo-avond die om 20.00 uur begint. Iedereen is van harte welkom. Er zijn weer geweldige prijzen te winnen. De entree voor leden en donateurs bedraagt f 5,-; voor niet- leden f 10,-. De bingo wordt gehouden in de Vijverhof, Klarinet 39. De zaal gaat open om 19.30 uur. Krant niet ontvangen? Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Het Soester Muziek Gezelschap (SMG) is een vereniging met als doel onder meer het gezamenlijk muziek maken. Het SMG lijkt op een har monieorkest, maar is bewust niet in het bezit van een uniform en loopt niet over straat. Wekelijks wordt onder leiding van een dirigent gerepeteerd om optredens en concerten te kunnen verzorgen in zalen of in de buitenlucht én de leden plezier te laten hebben in het (samen) musice ren. Op het repertoire van het orkest staat muziek in alle mogelijke stijlen zoals se rieuze muziek, musical, filmmuziek, jazz en popmuziek; voor elk wat wils. Het orkest heeft behoefte aan nieuwe leden die het euphonium. de bariton, de bes-bas, de hobo, de hoorn, de klarinet, de tuba, de trombone of het slagwerk bespelen, maar ook andere blaasinstru menten zijn welkom! Het is mogelijk via het SMG muziekles sen te volgen aan de Amersfoortse Mu ziekschool. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd eens te komen kij ken, luisteren of mee te spelen op de re petities op maandagavond in gebouw Credo, Julianalaan (achter de Juliana- kerk) te Soest. Repetitietijden: leerlingenorkest 18.30-19.25 o.l.v. Wim Vos; groot or kest 19.30-22.00 o.l.v. Erik Janssen (pauze om 21.00 uur). Telefonische inlichtingen worden gaar ne verstrekt door Edith Goudswaard, tel. 25114, of Annie de Bree, tel. 22532. De Vereniging Arlishock, Steenhoffslraat 46, Soest, tei. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 24 januari: Filmhuis: 'The Dawning' 'Soms zijn er films, waarvan je bijna ze ker weet dat ze van het publiek niet de aandacht zullen krijgen die ze verdie nen. Ze zijn ingetogen, bescheiden, be schaafd, subtiel, de viooltjes en vergeet- mij-nietjes van het filmveld.' Met deze woorden begint de filmrecensent van Trouw zijn artikel over 'The Dawning', het debuut van regisseur RObert Knights, dat op donderdag 24 januari in het Filmhuis Artishock zal worden ver toond. Terwijl de Ierse Republiekeinen in 1920 vechten voorde onafhankelijkheid leidt de 16-jarige wees Nancy een beschermd en rimpelloos leven aan de zuidkust van Ierland. Na de dood van haar ouders is zij in huis genomen door een tante en haar grootvader, een gepensioneerd le gerofficier. Ze brengt haar dagen door aan het strand, waar zij een vreemdeling ontmoet die als IRA-Iid op de vlucht is. Tussen de twee ontstaat een band en Nancy raakt zijdelings, als koerierster, betrokken bij de burgeroorlog. Ze gaat haar omgeving met andere ogen bekij ken en beseft, dat ook haar opa als voor malig officier bloed aan zijn handen heeft. Als ze bovendien getuige is van een slachtpartij onder Engelse militai ren wordt het nog duidelijker dat het partij kiezen grote dilemma's met zich meebrengt. Met 'THe Dawning' wordt het univer sele thema van de volwassenwording in een historisch interessante context ge plaatst: de Ierse vrijheidsstrijd. Regis seur Knight laat er daarbij geen twijfel over bestaan dat de titel ('het och tendgloren') dubbelzinnig bedoeld is. Een jong meisje bereikt op dramatische wijze de jaren des onderscheids, terwijl tevens het ontwaken van de Ierse Repu bliek aan de horizon gloort. Deze dub bele volwassenwording is voorbeeldig gevisualiseerd, zoals je dat van een Brit se kwaliteitsproduktie mag verwachten. Geen buitenopname zonder fraaie wolkpartijen, geen interieur zonder zorgvuldige 'art direction', geen stads beeld zonder antieke voertuigen, zelfs de onvermijdelijke stoomtrein ont breekt niet, noch de tegenstelling 'stiff upper lip' versus 'working class'. De grootste kracht van 'The Dawning' schuilt echter in de acteerprestaties, al stelen ze volgens de NRC 'te vaak de scènes ten koste van de inhoud. Maar wie behoefte heeft aan een lichte, jonge zomerfilm die niet direct vervliegt bij gebrek aan gewicht, kan goed terecht bij 'The Dawning'. Elegantie. Romantiek. Politiek drama. En altijd mooi weer' (Joyce Roodnat in NCR). Aanvang: 20.30 uur Entree: f 6,-; CJP/Pas f 15,- Reserveren vanaf 19.30 uur: tel. 19577. Zaterdag 26 januari: Blues Nighf met 'Whizz Guy' Op zaterdag 26 januari brengt de Blues Night een band, zoals er maar één is in Nederland: Whizz Guy. Deze Gooise formatie speelde reeds in 1977 in het Amsterdamse Paradiso. In die periode vertolkten ze op geheel eigen wijze blues7 en rocknummers van bekende bands uit de jaren '60 en '70, zoals on der meer Dr. Feelgood, The Kinks, Chuck Berry en Creedence Clearwater Revival. Met deze eigen interpretaties wist Whizz Guy avond aan avond volle zalen te trekken. Vandaag de dag is de muziek van Whizz Guy bepaald niet minder aantrekkelijk te noemen. Dankzij de strakke, pittige nummers met hun volwassen en mo dieuze arrangementen is Whizz Guy nog steeds een veel gevraagde band voor allerhand muziekcafé's, sociëteits festiviteiten en uiteraard feesten. De huidige bezetting van de groep is als volgt: Andries, op rhytm-gitaar, speelt al sinds mensenheugenis zijn rock'n 'roll-licks in deze band; Otto, op de bas, is met zijn spel altijd opvallend aanwe zig; Henk 'shufflin' shoe' drumt met zijn groove-sticks cool maar meedogen loos; Bart, op gitaar, is de ex van al zeer veel bands. Hij deelt zijn hartverscheu rende solo-riffs het liefst met het pu bliek. Deze vier rasmusici is hard en nieren spelen op de Artishock Blues Night van 26 januari hun meeslepende, voorna melijk minder bekende covers van de beste blues- en rockbands uil het verle den, afgewisseld met sprankelende ac tuele nummers uit eigen stal. De Whizz Guys hebben er nog altijd niet genoeg van! Aanvang: 22.00 uur; zaal open 21.30 uur, dicht 23.30 uur. Entree: f 5,-; CJP/Pas-65 f 2,50. Reserveren vanaf 21.00 uur, tel. 19577. Schoorsteenbrandjes Politie en brandweer rukten vorige week uit wegens een melding van een schoorsteenbrandje aan de Schrikslaan. De brandweer had het vuur snel onder controle. Na het blussen werd de schoorsteen schoongemaakt. De brandweer moest ook in actie ko men na een melding van de Braamweg, waar ook een schoorsteen zou hebben vlamgevat. Dat viel gelukkig mee, maar er was wel veel rook. Op last van de brandweer kreeg de 40-jarige bewoon ster een stookverbod opgelegd. De schoorsteen werd zo goed mogelijk schoongemaakt. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant

Soester Courant | 1991 | | pagina 9