Ingezonden brieven Geyt De vereniging GOS komt in een belangrijke fase Reorganisatie S.W.O.S. in de versnelling Peter Koning Reacties van Lezers Autover Je zou g Groepswonen-Ouderen-Soest, GOS (3) Verkeersbelemmering invalidenwagens Ik ben alleen - ik ben eenzaam Ouderen hebben verkeerd beeld van bonden ANBO-praatmiddag Eerste ANBO-reis in februari De Ouderenbus Soest, ook in 1991 voor U paraat! Reaktie PTT-Post op protest PCOB tegen sluiting postagentschappen Een andere plaats voor ouderen Nieuwe voorzitter Programma PCOB 1991 Bowlen met de PCOB KBO/St. Jozef Kalender Expositie 'Tekenen en schilderen 55+ Liesbeth I tekstonvaü WOENSDAG 30 JANUARI 1991 SOESTER COURANT PAGI^.wnFNSDAG3ÖJANÜA De Seniorenpagina valt on der verantwoordelijkheid van de werkgroep publici teit en voorlichting van de Stichting Welzijn Ouderen Soest, hebt u iets over/ door of voor ouderen te melden, neem dan contact op met, of schrijf naar: Werkgroep publiciteit voorlichting, p.a. secreta riaat SWOS, Albert Cuyp- laan 101, 3764 TM Soest. Tel. 13786, b.g.g. 23681. De volgende Seniorenpa gina wordt geplaatst in de Soester Courant van 27 fe bruari. Uw kopij graag vóór 11 februari bij de redactie. SEHIOBEH PAGINA De redactie van de Seniorenpagi- ne stelt de lezers graag in de gele genheid te reageren op de ge plaatste artikelen, alsmede op andere actualiteiten. Uw bijdra gen zijn welkom, mits bondig ge formuleerd en ondertekend met naam en adres. De redactie be houdt zich het recht voor brieven in te korten dan wel niet te plaat sen. Brieven dienen gezonden te wor den aan: Redactie Seniorenpagina, p/a Stichting Welzijn Ouderen Soest, Albert Cuyplaan 101, 3764 TM Soest. Volgende Seniorenpagina De volgende Seniorenpagina wordt geplaatst in de Soester Courant van 27 februari. Uw ingezonden brieven en overi ge reacties graag vóór 11 februari in het bezit van de redactie. dienstverleners in Hypotheken, Financieringen en Teding van Berki De Senioren-Pagina van 21 maart 1990 bevatte een algemeen artikel over een Wooncentrum. Op dat moment was er in Soest al een groep mensen actief bezig. Het was hun bedoeling een plaatselijke vereniging op te rich ten, die het Groepswonen van ouderen zou gaan stimuleren. Op 21 april 1990 verscheen op dezelfde pagina over deze vereniging-in- oprichting een eerste artikel, op 30 mei 1990 gevolgd door een tweede ar tikel, waarin meer werd verteld over de bedoelingen van dat groepswonen en de plannen die door de initiatiefgroep werden gemaakt. Hoe ging het verder? Er is vanaf dat laatste artikel veel gebeurd. De vereniging is allang niet meer in-oprichting. In septem ber vorig jaar werd een druk be zochte informatieavond gehouden. En in november kwamen de eerste 40 leden plus nog zo'n 30 belang stellenden in een eerste verenigings vergadering bijeen. In die vergade ring was meteen al nieuws te melden door het voorlopige bestuur: er was een mooie kans dat de GOS, dank zij de medewerking van gemeente, van een plaatselijk bouwbedrijf en van de Woningbouwvereniging- Soest in 1991 locaties zou krijgen om één, of misschien wel meer dan één, groeps-woon-projecten te ont wikkelen. In diezelfde vergadering werd een definitief bestuur geko zen. De aandachtige lezer van het artikel van 30 mei 1991 zal begrijpen dat het nieuws in deze vergadering voor de GOS hard werken gaat beteke nen. Want het gaat hier om Groeps wonen en dat wil zeggen, dat het niet de bedoeling is dat er bij zo'n project een rijtje huizen wordt ge bouwd en de leden van GOS ver volgens in-volgorde-van- binnenkomst bij GOS er onder dak worden gebracht. Groepsvorming Er moeten eerst Woongroepen wor den gevormd, waarin de groepsle den zich ook echt betrokken voelen. En samen woon- en leefafspraken Sinds enige tijd heeft de gemeente enkele straten voor doorgaand ge motoriseerd verkeer afgesloten. Op een bijeenkomst van de PCOB meldde een lid, dat nu ook gebrui kers van invalidenwagens geen ge bruik meer kunnen maken van deze wegen, omdat de paaltjes te dicht op elkaar staan, ook op het trottoir. De gemeente heeft inmiddels toege zegd hieraan de nodige aandacht te besteden. Wij van onze kant zullen erop attent blijven of die aandacht ook in daden wordt omgezet. maken. Terwijl GOS nog gestaag blijft groeien (momenteel zijn er zo veel leden, dat ze totaal zo'n 50 wo ningen nodig hebben), liggen bij de leden de woonwensen natuurlijk niet allemaal gelijk. Er is een flinke groep leden die graag zo spoedig mogelijk (in 1991 of 1992) zou willen 'groepswonen'. Anderen hebben niet zo'n haast en kijken nog even de groepskat-uit- de-boom. Voor GOS zijn op die ter mijn twee a drie locaties in het nieu we planningsgebied Klein-Engen- daal beschikbaar. Eén locatie waar schijnlijk voor huren in de sociale- huisvesting-sector. Een andere mo gelijk voor een combinatie van hu ren en/of in de vrije-sector met pre mie. 'Buiten' Maar GOS telt in zijn gelederen ook leden die een duidelijke voorkeur blijken te hebben voor wat ze noe men een 'buiten-locatie', hetzij 'in de polder', hetzij 'in de bosrand'. Daar had eigenlijk niemand op ge rekend, want alle onderzoeken naar woonwensen-van-ouderen hadden in het verleden juist aangetoond dat ouderen niet op zo'n locatie zouden willen wonen. Vervolgens is er nog de verwachting dat GOS zich locatie(s) zou kunnen verwerven 'ergens op de Bult', zoals dat zo mooi heet, en wellicht ook nog in Klein-Engendaal, maar dat allemaal vanaf 1992. Al-met-al geen geringe opgave. Want, zoals gezegd, bij Groepswo nen gaat het allereerst om de groep en pas daarna (en door die groep) om het wonen op een locatie. Voor de nü beschikbare locaties in Klein-Engendaal moeten er groe pen gevormd zijn vóór maart 1991. Daaraan gaat GOS nu werken. In eerste instantie gaat het erom dat GOS-leden elkaar 'kiezen' om sa men een woongroep te vormen. En zich als woongroep een eerste idee te vormen: 'Hoe moet ons groeps wonen eruit gaan zien?' Pas als dat gebeurd is weet GOS definitief of de beschikbare locaties gereserveerd kunnen blijven. Wooneisen Die gevormde groep(en) moet(en) vervolgens heel hard door blijven werken, want hun aanvankelijk mis schien nog wat vage woonwensen moeten vertaald worden in een 'pakket van wooneisen'. Daarna moet een architect worden gekozen, die dat pakket, samen met de groep, kan vertalen in een planning en een bouwtekening. Die planning en tekening heeft de gemeente Soest in juni 1991 al no dig om voor die locatie(s) uiteinde lijk de noodzakelijke contingenten in de wacht te kunnen slepen. U be grijpt: een spannende tijd. Al die GOS-leden die nu hieraan mee wil len doen zullen veel tijd en energie moeten stoppen in dat meedoen. Het is mogelijk dat er nog mensen rondlopen, die wel van plan waren aan zoiets te gaan meedoen, maar om één of andere reden er niet toe gekomen zijn. Zij kunnen zich nü nog opgeven als lid bij deze vereni ging GOS. Vraag in dat geval even een opgave-formulier bij het secre tariaat: mevr. E.A. Spoelstra- Schröder, tel. 02155 - 12039, of schriftelijk aan: GOS, Postbus 129, 3760 AC Soest. GOS hoopt u via deze Senioren-Pa gina ook in de toekomst op de hoog te te houden van de voortgang van het Groepswonen-Ouderen-Soest. Dankzij de medewerking van praktisch alle leden van de raads commissie Welzijn kunnen de plannen tot reorganisatie van de Stichting Welzijn Ouderen Soest, S.W.O.S., in een versneld tempo aangepakt worden. Wethouder Kingma kreeg in de vergadering van de commissie het nadrukkelij ke verzoek in de raadsvergadering van februari a.s. met het voorstel te komen om geld beschikbaar te stellen voor het aantrekken van een reorganisatie-procesbegelei der. Unaniem werd het reorganisatie voorstel van het S.W.O.S.-bestuur een duidelijk en helder stuk ge noemd, dat voor alle fractieverte genwoordigers, op de vertegen woordigster van Progressief Soest na, uitgangspunt moet izjn voor de uiteindelijke reorganisatie. De vertegenwoordigster van P.S. wilde zo ver nieUgaan en meende dat volstaan kon worden met het S.W.O.S-voorstel in te brengen en een gelijke waarde te geven als de ideeën hierover van het ambtelijk apparaat en het CMD (Centrum Maatschappelijke Dienstverle ning). Zij kreeg geen enkele steun en men wees haar erop dat op twee na alle deelnemers in de S.W.O.S. van harte achter het S.W.O.S.-be- stuursvoorstel staan. Waarom dan opnieuw variaties gaan bekijken? Het is nu de taak van het S.W.O.S.- bestuur met spoed een procesbege leider aan te trekken, zodat de ge meenteraad in februari de daarvoor benodigde financiële middelen be schikbaar kan stellen. Direct daarna kan begonnen wor den met de gesprekken met de af zonderlijke deelnemers omdat, conform het reorganisatievoorstel, de gemeentelijke subsidies op ande re wijze de stichting zullen bereiken. "Ik ben alleen, ik ben eenzaam, ondanks mijn kinderen." Het zijn woorden die men dikwijls hoort, vooral van ouderen boven de 75 jaar. "Je hart is leeg, je handen zijn leeg, wat moet ik er mee?" Ook deze woorden hoort men meerdere ma len onder de ouderen. Depressies, vooral onder alleen staande ouderen, komen veel voor. Het praten met anderen gebeurt niet meer zo veel. Vele uren worden in eenzaamheid doorgebracht in een kamer in een tehuis of woning. Ja, en dan gebeurt het! Als alleen staande oudere ontvangt men een brief van een overheidsinstantie, verzekeringsmaatschappij of zie kenfonds, etc. Een formulier - inge wikkeld wat de vragen betreft - moet worden ingevuld. Hoe moeten de soms moeilijke vragen worden beantwoord? Overleg plegen met de partner kan niet meer: Met wie zou ik toch eens kunnen praten over dat formulier? Alleen al het ontvangen van brieven en/of formulieren van overheidsin stanties kan bij ouderen een stress situatie veroorzaken. Wat moet ik nou toch met dat formulier? Laat ik het maar bewaren tot neef Joop uit Groningen over drie weken weer eens kan komen om de post na te kijken. Of moet het formulier met spoed worden teruggestuurd? Wat moet ik toch doen...? Het zijn om standigheden die regelmatig onder ouderen plaatsvinden. Vertrouwenspersonen Het zou daarom juist zijn, dat in overleg met de ouderenbonden wijksgewijze zogenaamde vertrou wenspersonen worden aangewe zen, die ouderen behulpzaam zijn bij het verrichten van de vele admi nistratieve bezigheden, die iedere Nederlander, jong of oud, steeds weer heeft. Door het steeds ontmoeten van een dergelijke vertrouwenspersoon wordt ook de eenzaamheid door broken. Het is net als bij de bezor ging van de warme maaltijden: men weet dat hij/zij iedere dag aankomt om de maaltijd af te geven. Dan moet men erop kunnen rekenen dat eens in de week iemand langs komt om u behulpzaam te zijn bij het in vullen van bepaalde formulieren., Wie lid is van een ouderenbond, echt wel even wat tijd aan anderen kan besteden en bereid is mee te werken aan een dergelijke dienst verlening, wordt verzocht zich te melden bij de Stichting Welzijn Ou deren Soest, Albert Cuyplaan 101, Soest, tel. 23681 of 13786. Administratieve Hulpdienst De SWOS wil dan gaan bezien of het mogelijk is een zogenaamde werkgroep Administratie Hulpver lening op te zetten. Met nadruk wordt wel medegedeeld, dat de ge heimhouding/bewaking van de pri vacy moet worden gewaarborgd. Diegenen die behoefte hebben aan een dergelijke hulpverlening kun nen zich eveneens wenden tot de SWOS. Aan deze hulpverlening zijn geen kosten verbonden. De redactie van de Senioren-Pagina is zeer benieuwd naar de reacties op deze gedachte. "Daar ligt inijn toekomst", dacht Froukje Hofstede (69) toen ze zes jaar geleden las dat de Vrije Uni versiteit met de nieuwe studierich ting sociale gerontologie begon. Nu is ze afgestudeerd. In haar scriptie concludeert ze dat de ou derenbonden een belangrijke rol kunnen spelen in de versterking van de maatschappelijke positie van ouderen. Betere positie Conclusie van haar scriptie is dat ouderenbonden bij uitstek geschikt zijn om de maatschappelijke positie van de ouderen te verbeteren. Je zou verwachten dat door hun slech te maatschappelijke positie de ou deren massaal in opstand komen, zegt ze. Dat dit niet het geval is, blijkt uit het feit dat het merendeel van hen zich niet heeft aangesloten bij de ouderenbonden. Als ze zich organiseren kunnen hun belangen beter behartigd worden. "Helaas is het overgrote deel van hen zich niet bewust van de idealen en de kracht van de ouderenbeweging." Er valt heel wat te verbeteren voor ouderen, meent Hofstede. Hun in komenspositie is relatief zwak. Van de huishoudens van ouderen moet 35 procent rondkomen van vrijwel alleen de AOW. In veel gevallen is er sprake van armoede. Froukje Hofstede werd zelf ook pas lid van de Protestants christelijke ouderenbond, toen iemand haar zei dat de bonden van groot belang zijn om de achtergestelde maatschappe lijke positie van ouderen te kunnen verbeteren. In eerste instantie was ze niet op het idee gekomen lid te worden. "Als mensen ouder wor den zeggen ze dat ze niet tussen 'al die ouwe mensen' willen zitten. Veel ouderen weten niet dat de bonden voor hen werken. Ze hebben een negatief beeld en denken aan bingo of kaarten. Dat zijn de sociaal-cul turele activiteiten. AOW Een stukje geschiedenis leert dat vanaf de jaren vijftig de ouderen zich organiseren in ouderenbonden om op te komen voor een goede ou dedagsvoorziening en uit onvrede met de slechte maatschappelijke positie van ouderen. De PCOB en de Unie Katholieke Bonden van Ouderen zijn voortgekomen uit de vakbeweging. Met andere bejaar denbonden samen, zoals ze toen heetten, is grote invloed uitgeoe fend op de regering. Dat heeft mede geleid tot de invoering van de AOW, waaraan de naam van Drees is ver bonden. Op 9 mei 1964 hielden de gezamenlijke ouderenbonden een congres over de verbetering van de AOW. Aan het eind van de jaren ze ventig trachtten de samenwerkende ouderenbonden een sterk kader te vormen en de achterban te vergro ten. Overgenomen uit Trouw Op zondagmiddag 24 februari or ganiseert de afdeling Soest van de ANBO haar eerste praatmiddag in het nieuwe jaar. We zijn deze keer te gast in Honsbergen en de aanvang is 14.00 uur. Alle 50-plussers in Soest zijn van harte welkom om in een gezellige sfeer een babbeltje te maken, een kaartspelletje of iets dergelijks te doen. De entree is gratis terwijl u tevens twee comsumpties voor onze reke ning kunt gebruiken. Dus: Soester 50-plussers, wilt u een prettige zondagmiddag op 24 fe bruari hebben, kom dan naar Hons bergen! De eerste ANBO-reis van 1991 wordt op dinsdag 19 februari ge houden en gaat naar Luttelgeest in de Noord-Oostpolder. Onder meer wordt een bezoek gebracht aan een orchideeënkwekerij. Omdat het een halve-dagtocht is, vertrek om 12.30 uur en thuiskomst rond 19.30 uur, wordt de terugreis gemaakt via Elspeet, waar pannekoeken gege ten worden. De leden van de AN BO worden per circulaire nader geïnformeerd. Er staan uiteraard meer dagtochten op het programma' en zo mogelijk ook weer een vakantieweek. Meer daarover t.z.t in het jaarverslag, dat de ANBO-leden in februari krijgen toegezonden. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Het afgelopen jaar was een gewel dig jaar voor de Soester senioren. Meer dan 12000 personen bracht de Ouderenbus naar de plek van hun keus. Ze konden genieten van bezoekjes, van bezoeken aan kap pers, gezellig inkopen doen en naar hun kaart- of zangclub gaan. Helaas moesten we ook nog al eens "neen" verkopen. Dan was de bus op dat moment vol en konden we zo iemand niet van dienst zijn. Gelukkig is er een tijdelijke oplos sing gevonden om iets meer ruimte te krijgen. Op dinsdag, woensdag en vrijdag kunnen we de Baarnse Ouderenbus huren, die op die da gen in Baarn over is. Daar hebben ze n.1. een reserve-bus in gebruik. Op genoemde dagen is er dus wat meer ruimte gekomen en kunnen we ieder weer volop helpen. Naar aanleiding van het protest te gen sluiting van drie postagent schappen in Soest ontving de Prot. Chr. Ouderenbond het volgende antwoord: "Het lokettenbedrijf van PTT-Post in zijn huidige vorm en kwantiteit is zeer onrendabel. Omdat commer cieel rendement de beste garantie is voor continuering van de dienstver lening was er voor de direktie van PTT-Post een bedrijfseconomische noodzaak tot dit nieuwe vestigings beleid. De Minister van Verkeer en Water staat heeft de Tweede Kamer mee gedeeld achter dit beleid te staan. Uitgangspunten voor dit nieuwe be leid zijn: - Postvestigingen in of nabij lokaties met een grote toeloop van klanten; - landelijke en plaatselijke dekking wordt gehandhaafd; - het platteland wordt zoveel moge lijk ontzien; - nieuwe dienstverlening in de gro tere postkantoren; - De alternatieven die u voorstelt, zullen niet leiden tot het gewenste resultaat, n.1. een lokettenbedrijf met een commercieel rendement; Voor de volledigheid deel ik U mee, dat lokale initiatieven niet zullen leiden tot veranderingen in dit be leid dat door de direktie van PTT- Post is vastgesteld. Ik begrijp dat dit voor u een teleur stelling is, maar ik vertrouw erop dat u enigermate begrip heeft voor de noodzaak tot dit nieuwe beleid." Tot zover het antwoord van PTT- Post. Helaas kunnen wij ouderen dat beetje begrip niet opbrengen; men legt ook de door ons aangedragen alternatieven gewoon terzijde. Intussen heeft ook het landelijk bu reau van de PCOB zich tot PTT- Post gewend, terwijl de Onderne mingsraad van PTT-Post aktie over weegt, evenals de vereniging van postagentschaphouders. Het ouderenbeleid moet zich rich ten op een zo volledig mogelijke integratie in de maatschappij. Óm dit te bereiken moeten de komen de jaren initiatieven worden geno men op het gebied van huisvesting, inkomen en gezondheidszorg. Er komen steeds meer ouderen, die bovendien langer leven en langer fit blijven. Dat moet wel leiden tot een andere plaats voor ouderen in onze samenleving, want ouderen kunnen veel meer dan vroeger een belang rijke rol spelen in het maatschappe lijk leven. Terwijl ouderen langer en gezonder leven, worden ze via WAO, VUT en afvloeiingregelin gen steeds vroeger terzijde gescho ven. Een merkwaardige paradox, want er is een "groeiend aantal ou deren met kennis, ervaring en le venslust van wier diensten nauwe lijks gebruik wordt gemaakt". Ouderen worden stilzwijgend ge discrimineerd. Als je de wet bekijkt, valt het wel mee, maar in de praktijk gebeurt het in sterke mate. Ouderen worden bij bepaalde zaken niet meer betrokken en daarmee gooit de maatschappij veel kennis, erva ring en potentie weg. Neem de politiek maar eens: in ge meenteraden, provinciale staten komt, geen enkele oudere er op eni ge wijze aan te pas, terwijl ze toch ruim 22 procent van de bevolking vormen. Als je ergens bent en je praat erover, dan is er altijd een zeer instemmend geknik, maar van een uitvoerend beleid merken we nog niet veel. Naast emancipatie en participatie bevordering dient ook het inko mensbeleid te worden verbeterd. Honderdduizenden ouderen, die op de AOW zijn aangewezen, leven nog op of onder de grens van het be staansminimum. Hun koopkracht, die in de laatste jaren fors is vermin derd, moet weer omhoog. Op het gebied van huisvesting die nen er voorwaarden te worden ge schapen om ouderen zo lang moge lijk zelfstandig te laten wonen. Daarom moeten er meer aanpasba re en aangepaste woningen komen, die ook voor de lagere inkomens be taalbaar zijn. En dan de gezondheidszorg: 80 procent heeft hieraan geen behoef te, maar de 20 procent die dat wél heeft, moet die zorg wel krijgen, in verzorgings- en verpleeghuis of wel thuis. Zorg moet zoveel mogelijk in eigen woonomgeving worden gegeven, maar die moet dan wel beschikbaar zijn. Het is namelijk zo, dat ouderen niet op grond van hun leeftijd uitge sloten mogen worden van medische voorzieningen. P. de Roos Wist u dat het reizen met de Oude renbus Soest iets unieks heeft? Het is namelijk zo, dat uzelf magbe- palen wat u voor een rit betalen wilt. U geeft een vrijwillige bijdrage. Wij accepteren dus elk bedrag, dat u zelf mag vaststellen. Wel zouden we het op prijs stellen als het mogelijk voor u is, dat uw bijdrage minimaal 1,50 per rit opbrengt. Een maximum be drag stellen we vanzelfsprekend niet. In die richting is elk bedrag van harte welkom. De brandstof voorde bus is namelijk erg duur geworden. Wist u trouwens dat we, als u - hetzij overdag, 's avonds, of in het week end - eens gezellig uit wilt, bijv. naar de Speeldoos in Baarn of naar kas teel Groeneveld, ook voor u klaar staan? Alleen moeten er dan min stens 5 personen naar dat ene doel gebracht kunnen worden. Trouwens, we hebben nog wel meer mogelijkheden. Belt u onze centrale post (tel. 19190) maar eens. We ho pen u spoedig in onze bus te zien! Werkgroep Vervoer vorige week een nieuwe vooratter: ter Konings. Hel College van B. heeft hem voor drie jaar benoemd, opvolger van oud-vooratter Holler en waarnemend vooratter Pieren. SWOS staat aan de vooravond van ingrijpende reorganisatie, vooral richt op de vergroting van de bestu kracht. De nieuwe voorzitter heeft, zoals hi zegt, "het voordeel van de versta Van de spanningen binnen de SV die de organisatie de laatste jaren r verlamden, is hij slechts zijdelingse hoogte. "Ik ga er blanco ,n'al he uiteraard wel laten inlichten over c hfaarzijn^ee leidt de SWOSnet van vergelijkbare organisaties 11 land - tot dusver een wat wam staan. Dat heeft volgens hem vo( maken met de nogal vagetaa dracht: het coördineren van het t denwerk, "waarbij het maar van voering afhangt of je ruzie krijgt, er soms spanningen optreden professionals en vrijwilligers, v wederzijds verwijten worden gei vindt hij niet verrassend. Peter Konings (65) kan bogen schat van ervaringin het vorming met name onder ouderen. De la. ren dat hij beroepsmatig actief v hij veel tijd in cursuswerk^ __1srtiarr o a. de PI Lp Febr.: Koffie-ochtend met mede werkster bibliotheek; onder voor behoud - datum staat nog niet vast i.v.m. beschikbare ruimte. Mrt.: Ds. Knottnerus over Oud worden en blij zijn (26 maart). Apr.: Eva den Hartog - eigen ge dichten (16 april). Mei: Spelmiddag. (mid)dagtocht. Om de 14 dagen zijn twee bowling- groepen aktief in cultureel centrum C-drie. De ene groep speelt op de dinsdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur, de andere op woensdagmorgen van 10.30 tot 12.30 uur. Er wordt gebowld van begin oktober tot eind april. De speeldata voor dit seizoen zijn: Dinsdag: 5 en 19 febr. 5 en 19 mrt. 2 en 16 apr. Woensdag: 6 en 20 febr. 6 en 20 mrt. 5 en 17 apr. Informatie en opgave bij dhr. T. Duhen, Van Hamelstraat 80, 3762 JG Soest, tel. 17193. Zaterdag 9 februari, 19.30 uur, De Vijverhof: Muzikale komedie "Harten He ren" door gezelschap Pommodoro. Toegang gratis voor leden KBO/St. Jozef; introducés f 5,-. Tot en met donderdag 31 januari a.s. is in cultureel centrum C-drie een expositie te zien van werkstuk ken van cursisten van de cursus "Te kenen en schilderen 55+", uitgaan de van de Stichitng Welzijn Oude ren Soest. De cursus biedt mogelijkheden aan 55-plüssers om sluimerend talent te ontwikkelen onder leiding van des kundige docenten. De expositie is een keuze uit het werk van de cursisten en omvat te keningen, aquarellen en gouaches van beginners tot en met gevorder den. werknemers (van o.a. de PTT) i reidde op hun pensionering, h< te gat". Later werd hij landelijk nator, met een eigen kantoor in foort. "Er was in die tijd bij ove bedrijfsleven veel aandacht v problemen en er was een grote schikbaar voor het pre-pensio werk, waarvoor ons bureau we breid met een aantal wetenscr Helaas was die aandacht niet duur: "Later moest ik hele not; ven om aan te tonen dat het 1 nuttig werk was..." Een aantal jaren was Peter Koi actief bij de COSBO-Nedei overkoepelende organisatie v derenbonden, waarin hij via BO-vormingswerk terechtkw eindelijk portefeuillehouder werd. Hij was ook lid van he lijk ANBO-bestuur en is al voorzitter van de GOS, de die zich inzet om het groepsu ouderen in Soest te bevort laatste functie wil hij opgeve is nog geen opvolger gevom Wat zijn werk bij de SWOS inhouden weet hij nog niet. zeker ook samen met de ht ring, die binnenkort moet b die, op verzoek van het SW< Wit KIJi LO! Liesbeth List was za met haar programma ken". Al meer dan 2: bewees zij ook nu wee stem beschikt, die bi raakt. Naarmate zij c de toonhoogte langz daardoor komt de ste Ier over. Vooral in het meer b wil zeggen de numm ook die van Shaffy (I Diepe Dalen) komen een pijl» die je recht Jammer was, dat het er muzikaal wel erf dat de tekst in vee! Gelukkig voor Liest Dijk aan de piano. 1 vele diepe dalen is j hoe met dergelijke s Steeds wist hij Lies op het goede spoor i aangevend hoe bel pagnement voor e< wel is. Ook de muzikahtei boven elke twijfe moet hij eventueel

Soester Courant | 1991 | | pagina 12