Verdwenen Soest m m Peter Konings: geen 'puinruimer' bij SWOS panti d'OudeEnghe Rabo-bank sponsort Ouderenbus Soest SOESTER COURANT PAGINA 13 iden brieven ;nbus Soest, voor U paraat! Programma PCOB 1991 ïowlen met de 'COB 30/St. Jozef dender ^ïrhlfr^19-30^' 'positie 'Tekenen schilderen 55+ Geytenbeek Assurantiën Autoverzekeringen Je zou gewoon eens met Geytenbeek moeten praten Nieuwe voorzitter heeft 'voordeel van de versheid' Opgemaakt bedje Hogere krachten 0 h 0 q H [3 0 0 0 WIN EEN SUPERTAART KIJK ELKE MAANDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Speeldoos Liesbeth List blijft ondanks tekstonvastheid een grote PvdA Soest/Baarn organiseert rondetafelgesprek 'Ouderen hebben het verdiend' SWOS-cursus 55+ tekenen/schilderen Voor een GEZELLIGE AVOND UIT Terug naar de oertijd "TEGELEN" f 29,50 dagmenu fj/0.- Zoekactie naar echtgenoot Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Eerste bijeenkomst op 8 februari Nieuwe regio-afdeling RPF-jongeren Wieldoppen gestolen !IMll iMtll Museum Oud Soest li illl gi- den aan: Ie- Redactie Seniorenpagina, n/ >e- Stichting Welzijn Ouderen Soest3 op Albert Cuyplaan 101, 3764 Tlu :a- Soest. •e" Volgende Seniorenpagina De volgende Seniorenpagina wordt geplaatst in de Soester in Courant van 27 februari. 'I- Uw ingezonden brieven en overi ge reacties graag vóór 11 februari r- in het bezit van de redactie. Wist u dat het reizen met de Oude- renbus Soest iets unieks heeft? Het is namelijk zo, dat uzelf mag be palen wat u vooreen rit betalen wilt U geeft een vrijwillige bijdrage. Wij accepteren dus elk bedrag, dat u zelf mag vaststellen. Wel zouden we het op prijs stellen als het mogelijk voor u is, dat uw bijdrage minimaal 1,50 per rit opbrengt. Een maximum be drag stellen we vanzelfsprekend met. In die richting is elk bedrag van harte welkom. De brandstof voor de bus is namelijk erg duur geworden Wist u trouwens dat we, als u - hetzij overdag, 's avonds, of in het week end - eens gezellig uit wilt, bijv. naar de Speeldoos in Baarn of naar kas teel Groeneveld, ook voor u klaar staan? Alleen moeten er dan min stens 5 personen naar dat ene doel gebracht kunnen worden. Trouwens, we hebben nog wel meer mogelijkheden. Belt u onze centrale post (tel. 19190) maar eens. We ho pen u spoedig in onze bus te zien! Werkgroep Vervoer Febr.: Koffie-ochtend met mede werkster bibliotheek; onder voor behoud - datum staat nog niet vast i.v.m. beschikbare ruimte. MrtDs. Knottnerus over Oud worden en blij zijn (26 maart), ^pr.. Eva den Hartog - eigen ge- iichten (16 april). S 8 tfei: Spelmiddag. (mid)dagtocht. ta de 14 dagen zijn twee bowline- oepen aktief m cultureel centrum dne. De ene groep speelt op de nsdagmorgenvan 10.00 tot 12 00 in'in w ?re?pwo™sdagmorgen 'n 10.30 tot 12.30 uur. Er wordt ■bowld van begin oktober tot eind ns§a1d5enVmetrSei20enZiin: 5 en 19 mrt. 2 en 16 apr. Densdag: 6 en 20 febr. 6 en 20 mrt. 5 en 17 apr. e? opgave bij dhr. T. hen, Van Hamelstraat 80, 3762 Soest, tel. 17193 nzikale komedie "Harten He- oor gezelschap Pommodoro. ,ang gratis voor leden KBO/St f, introducés f 5,-. ninmcÜltur"d,erdag 31 januari m cultureel centrum C-drie ïpositie te zien van werkstuk- van de cursus "Te en schilderen 55+", uitgaan de Stichitng Welzijn Oude- issUersbom?10gelijkhedenaan kelenT 'lu™?rend talent te ;e docenten!^ ding van des~ Mdfr'5 6611 keUZe U" het an de cursisten en omvat te- »Sne?sUtarfeUen e" gouaehes ers tot en met gevorder- Financieringen en Teding van Berkhoutstraat 5 Postbus 226 - 3740 AE Baarn Telefoon 02154-13879 De SWOS - officieel de Stichting Wel- zijnswerk Ouderen Soest - heeft sinds tbrige week een nieuwe voorzitter: Pe ter Konings. Het College van B. W. heeft hem voor drie jaar benoemd, als opvolger van oud-voorzitter Holleman en waarnemend voorzitter Pieren. De SWOS staat aan de vooravond van een ingrijpende reorganisatie, vooral ge richt op de vergroting van de bestuurs- iJe nieuwe voorzitter heeft, zoals hij zelf zégt, "het voordeel van de versheid". Van de spanningen binnen de SWOS, die de organisatie de laatste jaren nogal verlamden, is hij slechts zijdelings op de hoogte. "Ik ga er blanco in, al heb ik me uiteraard wel laten inlichten over de za ken die er spelen." Naar zijn idee leidt de SWOS - net als tal "~an vergelijkbare organisaties in het land - tot dusver een wat warrig be staan. Dat heeft volgens hem vooral te naken met de nogal vage taak-op- Iracht: het coördineren van het bejaar- genwerk, "waarbij het maar van de uit roeiing afhangt of je ruzie krijgt..." Dat er soms spanningen optreden tussen grofessionals en vrijwilligers, waarbij wederzijds verwijten worden gemaakt, jjindt hij niet verrassend. |eter Konings (65) kan bogen op een ichat van ervaring in het vormingswerk, 'pet name onder ouderen. De laatste ja- en dat hij beroepsmatig actief was stak hij veel tijd in cursuswerk, dat oudere ^erknemers (van o.a. de PTT) voorbe- "eidde op hun pensionering, "het zwar te gat". Later werd hij landelijk coördi nator, met een eigen kantoor in Amers- oort. "Er was in die tijd bij overheid en edrijfsleven veel aandacht voor die problemen en er was een grote pot be schikbaar voor het pre-pensionerings- Jverk, waarvoor ons bureau werd uitge- breid met een aantal wetenschappers." Tlelaas was die aandacht niet van lange puur: "Later moest ik hele nota's schrij- Jren om aan te tonen dat het toch zulk nuttig werk was..." uEen aantal jaren was Petèr Konings ook actief bij de COSBO-Nederland, de overkoepelende organisatie van de ou derenbonden, waarin hij via het AN- 30-vormingswerk terechtkwam en uit eindelijk portefeuillehouder educatie verd. Hij was ook lid van het geweste- lijk ANBO-bestuur en is al enige tijd L voorzitter van de GOS, de vereniging die zich inzet om het groepswonen voor [ouderen in Soest te bevorderen. Die laatste functie wil hij opgeven, maar er is nog geen opvolger gevonden. Wat zijn werk bij de SWOS precies gaat inhouden weet hij nog niet. Dat hangt zeker ook samen met de herstructure- j ring, die binnenkort moet beginnen en f die, op verzoek van het SWOS-bestuur zelf, tijdelijk deskundig moet worden begeleid. Op dit moment is formeel nog geen beslissing genomen over de vraag wie die begeleiding voor zijn rekening gaat nemen, al gaan de gedachten voor al uit naar een procesbegeleider van buiten. "Ik heb begrepen dat dat de uit komst is, na enig 'duwen en trekken' met de wethouder." Konings ziet zichzelf niet als de "puin ruimer" binnen de SWOS. Die om schrijving is, voor zover nodig, wat hem betreft eerder van toepassing op de pro cesbegeleider. "Daarna kom ik waar schijnlijk in een opgemaakt bedje..." Konings gaat binnenkort met het be stuur om de tafel zitten om te zien wat er precies moet gaan gebeuren. De eerste vraag is welke man of vrouw als proces begeleider wordt aangetrokken, want wat hem betreft kan het net zo goed een 'hij' als een 'zij' zijn. "Er zit nu nog maar één vrouw in het bestuur," stelt hij vast. Vele "SWOS-sen" in het land staan vol gens hem voor ongeveer dezelfde pro blemen als in Soest. De subsidie voor kadervorming is daar een voorbeeld van. "Dat is hier en daar een duidelijke bron van ellende. Dan zie je het ver schijnsel dat de ouderenbonden begin nen te piepen en dat de profs zich op de vingers gekeken voelen door de 'ama teurs', die vrijwilligers in hun ogen toch altijd zijn, of andersom. In dat soort za ken wil ik graag de vinger aan de pols houden..." Konings is van plan op korte termijn ge sprekken te voeren met alle deelnemers in de SWOS. "Ik wil ze vragen waar bij hen precies de pijn zit, tenzij de proces begeleider dat werk als wegbereider voor zijn rekening neemt. Iemand van buiten is natuurlijk altijd veiliger. Ik heb zelf ook wel het voordeel van de ver sheid, maar als de pijnpunten al kunnen worden weggehaald is dat natuurlijk mooi meegenomen." De SwOS-voorzitter neemt zijn nieuwe taak welgemoed op zich. "Ik ben niet zo gauw pessimistisch te krijgen, tenzij na tuurlijk hogere krachten roet in het eten gooien en bijvoorbeeld de gemeente gaat dwarsliggen of het CMD" (het centrum voor maatschappelijk dienst verlening dat zich tegen de reorganisa tie heeft uitgesproken, red.), ;Een, SWOS die alleen op vrijwilligerswerk zou steunen zou volgens hem wel een "heel mager SWOS-je zijn. Daar heb ben ze mij niet voor nodig..." Hij wordt overigens nu al vaak benaderd door vrijwilligers die met hem willen praten. Wat hem betreft zou de SWOS behalve als overkoepeling voor de activiteiten ook heel goed kunnen functioneren als U vindt ons naast Ned. 1 Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Liesbeth List was zaterdag in Baarn met haar programma "List en Omstre ken". AI meer dan 25 jaar in het vak, bewees zij ook nu weer dat zij over een stem beschikt, die bij de mensen iets raakt. Naarmate zij ouder wordt, zakt de toonhoogte langzamerhand, maar daardoor komt de stem wel steeds vol ler over. Vooral in het meer bekende genre, dat wil zeggen de nummers van Brei, maar ook die van Shaffy (De Oudjes en Door Diepe Dalen) komen over op de zaal als een pijl, die je recht in het hart raakt. Jammer was, dat het echte nieuwe werk er muzikaal wel echt goed inzit, maar dat de tekst in veel gevallen nog wel eens haperde. Gelukkig voor Liesbeth had zij Rob van Dijk aan de piano. En man die al door vele diepe dalen is gegaan en dus weet hoe met dergelijke situaties om te gaan. Steeds wist hij Liesbeth tekstueel weer op het goede spoor te brengen, daarmee aangevend hoe belangrijk het accom pagnement voor een optredend artiest wel is. Ook de muzikaliteit van Rob van Dijk is boven elke twijfel verheven. Zingen moet hij eventueel als het kan aan ande- Liesbeth List ren over iaien. Dai ia geen vei wiji, uui ia een constatering. AI met al een avond, waar ik als echte Listfan met gemengde gevoelens van naar huis ben gegaan. J.O.D. Foto: Herman van Dam coördinator van de uitvoering. "Je moet ook kijken wat er in de praktijk gebeurt: zijn er behoeften die niet gedekt wor den, en waar moet dat gebeuren?" Dat de politiek de laatste jaren meer be langstelling voor "de ouderen" aan de dag legt vindt hij niet vreemd. "Het is natuurlijk een groeiende groep kiezers." Dat vanuit de "grijze gelederen" soms wat verongelijkte geluiden klinken is volgens hem ook geen verrassing. "Veel ouderen hebben het gevoel dat ze plot seling niet meer meetellen. Ze hebben aan de ene kant wel de behoefte om het wat rustiger aan te gaan doen, maar aan de andere kant willen ze niet het gevoel krijgen opgedrongen dat ze niet meer van waarde zijn. Dat is psychologisch verklaarbaar. Bovendien vormen de ouderen in de samenleving toch ook de minst ontwikkelde groep, al verandert dat wel. Er zijn er heel wat die alleen van hun AOW moeten rondkomen. Het is een groep die zich in de samenleving moet waarmaken, omdat ouderen de laatste honderd jaar of zo kennelijk niet meer meetellen. Kijk maar naar de leef tijdsdiscriminatie in advertenties. Dat mag in Nederland...!" Participatie De aandacht van de SWOS zal wat Ko nings betreft dan ook zeker op de edu catieve kant gericht moeten zijn, om ou deren te stimuleren tot participatie en emancipatie. Ook de bonden en de Volksuniversiteit kunnen daar veel aan bijdragen door activiteiten die verder reiken dan bingo- en spelletjes-avond en. "De vraag is: moeten we dat zelf doen als SWOS, of moeten we anderen stimuleren?" De geringe bereidheid tot participatie van de ouderen weet hij overigens wel te relativeren. "Dat zie je niet alleen bij ouderen; ook veel jonge ren zijn heel passief en nemen nergens aan deel..." Het proces van ouder worden is niet ge makkelijk, vindt Konings. "Naarmateje ouder wordt komt het steeds dichter op je lijf te zitten. Wat je om je heen ziet is vaak ellende: ziekte, dementie, het feit dat je je niet meer zo gemakkelijk door het leven slaat. Dat roept uiteraard on lustgevoelens op. De mensen worden banger. Je moet je dan ook altijd de vraag stellen: waar hebben ze nu écht behoefte aan, en dan moet je dat ook goed aanpakken en vooral ook op de kwaliteit letten. Ouderen moeten ern stig genomen worden; als ze bijvoor beeld Engelse les krijgen, dan moet dat ook seieus worden aangepakt, in een aangepast tempo, natuurlijk. Dat is niet alleen maar een kwestie van ze bij el kaar brengen, want dan kun je inder daad al gauw volstaan mét bingo avonden..." Dinsdag 5 februari, 20.15 uur: Toneelstuk "Gebroeders Karamazov" met o.a. Huib Broos, Cor van Rijn, Kees Coolen, Jules Hamel. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 23,50. Vrijdag 8 februari, 20.15 uur: Komedie "De gang van zaken" met Mark Kingsford e.v.a. Kaarten f 20,- Pas65/CJP f 17,50. Donderdag 14 februari, 20.15 uur: Komedie "Op glad ijs" met Joop Doderer e.v.a. Kaarten f 25,- Pas65/CJP f 22,50. Vrijdag 15 februai, 20.15 uur: Muziekprogramma "Nu 't kan" met Renze Ferwerda. Kaarten f 12,50 Pas65/CJP f 10,-. Dinsdag 19 februari, 20.15 uur: Show "Bosje Bloemen" met Karin Bloemen e.v.a. Kaarten f 22,50 Pas65/CJP f 20,-. Donderdag 21 februari, 20.15 uur: Jubileumconcert Gooise Operette Kaarten f 10,-. Vrijdag 22 februari, 20.15 uur: Showprogramma Kadet 4711" met Hans Liberg. Kaarten f 20,- Pas65/CJP f 17,50. Donderdag 28 februari, 20.15 uur: Kameropera's van W.A. Mozart "Bastien en Bastienne" en "Der Schauspieldirektor". Uitvoerenden: Stichting kameropera Nederland. Kaarten f 25,- Pas65/CJP f 23,50. Extra kindervoorstelling Zaterdag 16 februari, 14.00 uur: "Otto 39 en de Bahbakken" Arno Huibers met een clownesk kin derprogramma. Geschikt voor kinderen vanaf 5-6 jaar. Kaarten f 6,-. Op 4 februari brengt de PvdA Baarn/ Soest een rondetafelgesprek onder de titel "Ouderen hebben het verdiend". Aan tafel schuiven vertegenwoordi gers van de ouderen, vertegenwoordi gers van instellingen voor ouderen en politieke vertegenwoordigers van de PvdA in de provincie en in de gemeen te aan. Het forum staat onder leiding van Siem Teeling, oud-wethouder in Baarn. PvdA-vertegenwoordigers Frans King- ma (wethouder in Soest), Thea Poort- naar (gedeputeerde) en Jenny Verbeek (raadslid in Baarn) zullen met hun tafel genoten onder meer bespreken wat de Partij van de Arbeid de afgelopen pe riode heeft kunnen realiseren en wat de ouderen in komende periode van de PvdA verwachten. Onderwerpen die daarbij aan de orde zullen komen zijn onder meer wonen (zelfstandig, bejaar dentehuis of verpleegtehuis) en voor zieningen zoals thuiszorg, maaltijden en bejaardenhulp. Daarnaast zal er over de sociale vernieuwing worden gesproken met daarin speciale aandacht voorwerk voor 50-plussers en WAO'ers. De PvdA vindt dat er tussen de ge meenten Baarn en Soest een bijzonde re, maar vooral productieve wijze van samenwerking is ontstaan. Over deze samenwerking, die betrekking heeft op een gezamenlijk verpleeg-, zieken- en bejaardentehuis, en de eventuele knel- Op donderdag 31 januari start een extra cursus "tekenen en schilderen" voor 55+, georganiseerd door de SWOS. De cursus wordt gehouden in het diensten centrum De Vijverhof, Klarinet, van 15.00 tot 17.00 uur. De cursus telt 15 lessen en de kosten bedragen f 50,--. Informatie: Secretariaat SWOS, tel 23681 (tijdens kantooruren). punten die er nog liggen, wil de partij met betrokken partijen praten. De deskundigen die aan het gesprek deelnemen zijn de heer B. Blom, voor zitter COSBO Soest, de heer E. Gia- notten van de Stuurgroep Gecoördi neerd Bejaarden werk Baarn, mevrouw E. van Esseveld, medewerkster warme maaltijdvoorziening in Soesterberg en de heer P. Konings, voorzitter Groeps wonen ouderen Soest. Zij vertegen woordigen de ouderen. De deskundi gen die vanuit hun beroep bij het ge sprek zijn uitgenodigd zijn mevrouw E. Vischer, directeur van Bejaardencen trum Molenschot en zij zal tevens de an dere bejaardenoorden in Soest verte genwoordigen, de heer H. de Klerk, di recteur Centrum Maatschappelijke Dienstverlening Soest/Baarn, de heer A.G. Bonekamp, directeur van Birkho- ven in Amersfoort en mevrouw Ph. van Waveren van de Stichting Bouwactivi teiten in de Bejaardensector Soest. Het gesprek begint om 16.00 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. Het wordt gehouden in restaurant de Soes- ter Duinen aan de Soesterbergsestraat 188. De Partij van de Arbeid nodigt alle belangstellenden, en met nadruk oude ren, uit om bij de discussie aanwezig te zijn. DA D PP BAR EETCAFE Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend \Jbehalve op zaterdag en zondag) Tevens geschikt voor parken tot 60 personen. Ook diners a la Carte Beleef het V een gezellig g BITTER-UURTJEI vanaf 17.°° uur M de hele weeh Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 Een bewoonster van de Wiardi Beck- manstraat nam vorige week woensdag in paniek contact op met de politie. Een taxichauffeur had haar man bij het ver keerde huis afgezet en geestelijk noch li chamelijk was de man in staat zelf naar huis te komen. Een zoekactie van de politie en medewerkers van het taxibe drijf had na ruim anderhalf resultaat. De invalide man werd op een andere etage van het flatgebouw aangetroffen. Op 8 februari a.s. zal de oprichtings vergadering plaatsvinden van een nieuwe afdeling van de RPJO de jon gerenorganisatie van de RPF. Deze hoopt voor de plaatsen Soest, Baarn, Eemnes en Hilversum regelmatig bij eenkomsten te gaan organiseren. Het ligt in de bedoeling jongeren in de leeftijd van 15 tot 25 jaar kennis te laten maken met een scala van maatschappe lijke onderwerpen en die te leren bezien vanuit bijbels perspektief. Het initiatief voor de oprichting van de genoemde RPJO afdeling is genomen door zowel enkele jongeren uit de plaatsen zelf als het bestuur van de RPF-Soest/Baarn/Eemnes. De motie ven die eraan ten grondslag liggen zijn vooral ingegeven door het besef van hun christelijke achtergrond en daar ook openlijk voor willen uitkomen. Wanneer het echter op school of het werk gaat over onderwerpen op sociaal, politiek of ethisch gebied weten velen geen standpunt in te nemen. Thema-avonden Door middel van het organiseren van bijeenkomsten rond één bepaald thema per avond hoopt de RPJO in de komen de maanden christelijke jongeren uit di verse kerken tot een gesprek te brengen. Om deze avonden bij te wonen is het niet verplicht lid van de RPJO te zijn. Iedereen die de bijbel serieus wil nemen in zijn eigen leven en hierover verder wil praten met andere jongeren is van harte welkom. De eerste bijeenkomst wordt gehouden op 8 februari a.s. in een zaal van de cnristelijke gereformeerde kerk in Soest, Julianalaan 90, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: Secr. RPF Soest/Baarn/ Eemnes, tel. 19788 in Soest. De Ouderenbus - langzamerhand een zeer vertrouwd verschijnsel op de we gen in en om Soest - maakte vorige week een extra omweg naar het hoofd kantoor van de Rabo-bank aan het Kerkplein. Niet om een 55+-passagier te brengen, maar om een vorstelijke cheque van 4200 gulden op te halen. Met dat bedrag sponsort de bank dit jaar de bus, die in de vervoersbehoefte van zo veel oudere inwoners voorziet. Directeur W.G. Hilhorst van de Rabo bank overhandigde de cheque aan een Ouderenbus-delegatie, bestaande uit werkgroep-voorzitter G. Stam, secreta ris J. Schippers en bestuurslid mevrouw Van Mourik. De bus werd voorgereden door de heer Ten Hulscher en zijn bij rijdster, mevrouw Van Oorschot. Volgens de heer Hilhorst is de bank sinds 85 jaar al zo verankerd in de Soes ter samenleving dat zij nauw betrokken is bij de diverse instellingen die zich ten dienst van de gemeenschap inzetten, zoals de Stichting Welzijn Ouderen Soest, waaronder de Ouderenbus res sorteert. De bank telt met haar vijf vesti- V.l.n.r. de heren Schippers, Hilhorst, Stam en mevrouw Van Mourik. Foto: Goos van der Wilt. gingen relatief ook veel ouderen onder haar cliënten. Begrijpelijk dus dat de Rabobank de bus een warm hart toe draagt, en dat niet alleen met woorden duidelijk maakt. Als tegenprestatie prijkt op de flanken van de bus een re clametekst voor de bank. De heer Stam sprak namens de Oude- renbus-werkgroep de hoop uit dat zo wel de bus als de bank geen "drempel" zou hebben voor de talrijke oudere be woners die van hun diensten gebruik maken. Een 27-jarige Soesterse deed bij de politie aangifte van de diefstal van de wieldoppen van haar auto. De auto stond geparkeerd voor haar woning aan de Van Hamelstraat. De doppen werden vorige week maandag gestolen. Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen- hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. ÖlS /O» yiiy« Nog een keer zo'n statige portret-foto. Een nog jonge vrouw, mooi in traditio neel costuum, compleet met prachtige sieraden. Dat gezicht, komt het u ook zo bekend voor? Hebben we de foto al eer der gezien of lopen er in Soest mis schien nog vrouwen rond die er sterk op lijken, dochters, kleindochters mis schien? We zijn heel nieuwsgierig of iemand ons aan de naam van deze vrouw kan hel pen, en wellicht ook kan aangeven wan neer de foto ongeveer moet zijn ge maakt. Vast van harte bedankt! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking!

Soester Courant | 1991 | | pagina 13