ion buis baarn OVERWIN HETBOZE OOG DOINKBR M®mooiED@GBtaal HU® DONATEURS r. VAN ROUWENDAAL EHBO-cursus bij het Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg Geslaagd jubileuni-ljsberenweekend HMG Grote schoonmaak bij 't Nut Nieuw vi P. van Buuren SOESTER COURANT EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Door uw hulp kunnen wij helpen VVD-kamerlid één dag in Soest Erica Terpstra bezoekt stichting CMD PAGINA? WOENSDAG U WOENSDAG 30 JANUARI 1991 Alleen op de wereld INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN 'Coureur' gepakt Sieraden gestolen bij inbraak Olijkeweg Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant P SPECIALIST ANTI-ROEST BEHANDELING Gevraagd: EHBO-ers, Verpleegkundigen en artsen Retoerbeurs start in febri Amerfoortsestraat (Rijksweg 723) wordt herbeplant Elke vrijdagavond van 17.00-19.0® PASTEI-UUR Brood- en banketbakkerij (KONINKLIJK?) 1 EHBO (NEP. VERENIGING] Voor het aanschaffen van o.a. lesmateriaal voor de cursussen: Jeugd, Volwassenen, Reanimatie Uw bijdrage ontvangen wij graag op giro rek. 74.29.06 t.n.v. EHBO Soest p.a. Stadhouderslaan 60 Inlichtingen: Mw. M. Wiemans- Hendriks tel. 15884 MmimiitwiHtittMiitMHHiitttimitmiiimiiwimiiiHitiM Je ogen kunnen je aardig dwars zitten. Denk maar eens aan autorijden, lezen of lang achter een computerscherm zit ten. Allemaal dingen die niet iedereen met het blote oog af kan. Meestal is er voor zo'n probleem 'een prima oplossing Ie vinden. Een gediplomeerd optiek- specialist als Donker kent die als geen ander. Hij beschikt over de modernste oogmeet- apparatuur. Soms gaat het om een lees bril. soms om een 'dubbele' bril met of zonder 'streepje'. Zie je een bril niet zitten, dan zijn er natuurlijk ook nog len zen in verschillende soorten. Wie 't scherp wil zien. komt vrijblijvend praten en passen. BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshot, Smltsweg 30,3765 CT Soest, Bel: 02155 - 10626 In Nederland zijn veel mensen in het bezit van de diploma's Eerste Hulp bij Ongevallen en Reanimatie. Dagelijks wordt de waarde en de noodzaak hier van bewezen. Bij verkeersongevallen en onwelwor dingen op straat, maar ook bij het red den van drenkelingen, wordt de eerste levensreddende hulp vaak gegeven door een EHBO-er. Zodra de ambu lance ter plaatse is zal de behandeling door de ambulancehulpverleners wor den overgenomen/Daarbij wordt ge bruik gemaakt van allerlei moderne medische apparaten. Toch blijkt dagelijks dat de levensred dende hulp gedurende de eerste minu ten na een ongeval of een onwelwor ding van groot belang is. Het vrijmaken van de ademweg van een slachtoffer, het beademen of het reanimeren, kan voorkomen dat het slachtoffer overle den is voordat de ambulance of een arts aanwezig is. Het zijn met name EHBO-verenigin- gen die mensen opleiden voor de offi ciële diploma's EHBO en Reanimatie. Deze diploma's behouden hun geldig heid wanneer de gediplomeerde jaar lijks de voorgeschreven herhalingsles- sen volgt. (Inlichtingen bij EHBO-afd. Soest, tel. 02155-18646). De EHBO-/Reanimatieopleiding wordt ook gegeven door een aantal af delingen van het Nederlands Rode Kruis. Eén van deze afdelingen is die van Soest/Soesterberg. Begin maart start deze afdeling de opleiding voor deze diploma's. De lessen worden ge geven op de donderdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur. Het aantal les- avonden is 22. Doelstelling In vergelijking met de EHBO-vereni- ging is de doelstelling van het Rode Kruis anders. Het Rode Kruis is name lijk vooral gericht op het geven van ge neeskundige hulp aan slachtoffers van grootschalige ongevallen en rampen. In deze situaties vindt de hulp vooral geor ganiseerd plaats. Samenwerking met ambulancehulpverleners, brandweer personeel en artsen van de Landelijke Organisatie Trauma-Teams, staan dan voorop. De onder verantwoordelijkheid van de Gewestelijke Gezondheidsdienst Eem- land op te zetten geneeskundige hulp verleningsorganisatie moet garanderen dat de slachtoffers een kwalitatief hoogwaardige geneeskundige hulpver lening wordt geboden. Daarom kunnen gediplomeerde EHBO-ersde oplei ding "Gewondenzorg onder Rampom standigheden" volgen. In september en december 1991 zullen voor dit diploma opleidingen gestart worden. De cursuskosten voor de diploma's EHBO/Reanimatie bedragen f 145,--, inclusief lesmateriaal en examengeld. Dit bedrag wordt echter terugbetaald wanneer men twee jaar na het behalen van dezediploma's nog vrijwilliger is bij het Rode Kruis van de afdeling Soest/ Soesterberg. Vrijwilliger zijn bij het Rode Kruis kost niets! Als tegenprestatie wordt ge vraagd het deelnemen aan hulpverle- ningsaktiviteiten. Al genoemd zijn on gevallen en rampen. Denkbaar is ook het als gediplomeerde ingeschakeld worden bij geneeskundige hulpverle ning aan oorlogsslachtoffers, bijv. als ondersteunend personeel in ziekenhui zen. Helaas kan deze activiteit erg aktu- eel worden, nu de diverse legereenhe den in de Golf-regio, met name de grondtroepen, met elkaar slaags drei gen te raken. Aanmelden Wie op de examendatum tenminste de leeftijd van 16 jaar heeft bereikt (onge veer oktober 1991) kan aan de oplei ding deelnemen. Voor vragen of aan melden kan men kontakt opnemen met Sjoerina v.d Zee, tel. 02155-12721. Het Rode Kruis zit ook te springen om gediplomeerde EHBO-ers, verpleeg kundigen en artsen. In samenwerking met de G.G.D. zal getracht worden in Soest/Soesterberg een Sigma-groep in te stellen. Deze Snel Inzetbare Groep ter Medische Assistentie zal door de G.G.D. onmiddellijk worden ingescha keld bij grootschalige ongevallen. De Sigma heeft dan tot taak het ambulan cepersoneel te assisteren bij het verle nen van geneeskundige hulpverlening aan slachtoffers. Alstublieft, meldt u zich aan bij Sjoeri na v.d. Zee, tel. 02155-12721. Maak het mogelijk in Soest één van de eerste goed opgeleide en geoefende Sigma's in te stellen. De oefeningen zullen in samenwerking gaan met de G.G.D, trauma-teams van de Lott-organisatie (bestaande uit chi rurgen, anesthesisten en gespecialiseer de verpleegkundigen), ambulancedien sten en andere organisaties en parate diensten. Doe mee, uw mede-inwoners van Soest/Soesterberg zullen u dankbaar zijn! De politie moest maandagmiddag te hulp schieten toen twee jongetjes sa men op een eilandje in de vijver bij het Hazepad zaten. Het duo was met een bootje naar het eiland gevaren, maar toen zij aan land gingen, dreef het bootje weg. De politie zag het gewraakte bootje zo gauw niet en regelde zelf een an der vaartuigje uit de privé-collectie van één van de agenten. Nadat het tweetal inmiddels drie uur op het eiland had zitten kleumen, wist het broertje van één van de jon gens hen uit hun koude positie te be vrijden. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Op vrijdag 1 februari zal Erica Terpstra de dag in Soest doorbrengen. Als lid van de WD-fractie in de Tweede Ka mer behartigt ze o.m. de portefeuilles volksgezondheid en welzijn en cultuur. Minder bekend is waarschijnlijk dat ze ook lid is van de WD-fraktie in de Pro vinciale Staten van Utrecht. Dat laatste is overigens nog van korte duur, want ze heeft te kennen gegeven zich bij de Sta- ten-verkiezingen op 6 maart niet meer herkiesbaar te stellen, o.a. om meer ruimte te creëren voor haar drukke Tweede Kamer-werkzaamheden. Bij haar landelijke en provinciale poli tieke aktiviteiten houdt Terpstra zich onder meer bezig met het ouderenbe leid. Ze heeft zich altijd sterk gemaakt voor een beleid dat is gericht op het scheppen van voorwaarden om oude ren in de gelegenheid te stellen zo lang mogelijk zelfstandig binnen hun eigen sociale omgeving te leven. Thuiszorg- projekten worden door haar dan ook van harte ondersteund. Ook haar werkbezoek aan Soest staat geheel in het teken van de thuiszorg. Terpstra is vrijwel de gehele dag te gast bij de Stichting Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening Soest/ Baarn/Eemnes (Stichting CMD), die de thuishulp in deze gemeenten ver zorgt. Gedurende de ochtend zal Erica daadwerkelijk met de medewerksters van het Thuiszorg-projekt meewerken. Ze doet dat op een drietal adressen, die ze achtereenvolgens bezoekt, 's Mid dags woont ze onder meer een werkbe spreking van medewerksters en leiding gevenden van het projekt bij. Avondprogramma De dag wordt 's avonds afgesloten met een bijeenkomst irt restaurant Darthui- De politie hield vrijdag op de Albert Cuyplaan een auto staande, waarvan de chauffeur de aandacht had getrokken door zijn bijzondere rijstijl. "Als een dwaas," luidde de omschrijving van de politie. De "coureur" bleek een 17-jari- ge Baarnaar, die niet in het bezit van een rijbewijs was. Bovendien bleek de auto niet gekeurd en niet verzekerd te zijn. Uiteraard maakte de politie proces-ver baal op. Bij een inbraak aan de Olijkeweg werd een groot aantal sieraden gestolen. De inbraak werd vorige week woensdag ge pleegd. Volgens de politie moeten de inbrekers bij hun werkzaamheden zijn gestoord. Uit de slaapkamer werden de sieraden meegenomen, maar een deel daarvan werd op de vloer van de woon kamer aangetroffen. De achterdeur was geforceerd. Een 71-jarige man deed aangifte van de inbraak. Erica Terpstra zen, Prins Hendriklaan 1. Tijdens deze bijeenkomst zal Erica Terpstra een in leiding verzorgen. Daarin blikt ze onder andere terug op haar ervaringen van die dag en zal ze nader ingaan op het ge- zondheidszorgbeleid en het ouderen beleid in Nederland. Het avondprogramma is vrij toeganke lijk en begint om 20.00 uur. Belangstel lenden uit Soest en omgeving zijn van harte welkom. WD-werkbezoek aan ondernemers Op maandag 18 februari brengt ook een delegatie politieke vertegenwoordigers van de WD een werkbezoek aan Soest. Deze delegatie bestaat uit mevrouw E. Korthuis-Elion, lid van de WD-fraktie der Provinciale Staten, J.D. Blaauw, lid van de WD-fraktie der Tweede Kamer en C.G.J. van de Oosten, gedeputeerde j van de provincie Utrecht (portefeuile- houder Economische Zaken), Onderdeel van het werkbezoek vormt een ontmoeting in rest. De Soester Dui nen met de drie Soester ondernemers verenigingen (Soester Zakenkring, Fe deratie Midden- en Kleinbedrijf, Soes- terbergse Ondernemersvereniging). Ook delegaties van het Soester afde lingsbestuur en de gemeenteraadsfrak- tie van de WD zullen daarbij aanwezig zijn. De heer Van den Oosten zal een korte inleiding houden over het economisch beleid van de provincie, toegespitst op de consequenties hiervan voor Soest en Soesterberg. Aansluitend zal de delega tie een bezoek brengen aan het bedrijf Metaverpa b.v., gevestigd aan de Nieu- wegracht. Het bedrijf levert machines aan de grafische industrie en is sedert 6 jaar in Soest gevestigd. Het bedrijf kampt al geruime tijd met ruimtepro blemen. Het is daardoor onzeker of, in de toekomst, dit bedrijf voor Soest be houden kan blijven. Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest - Telefoon 02155 - 2 08 60 De Hopman Masselman scouting groep uit Soest kijkt terug op een uit stekend geslaagd LJsberenweekend, dat afgelopen zaterdag en zondag in de duinen van Soest werd gehouden. Meer dan 300 scouts uit diverse groe pen in de regio namen deel aan dit ju bileum-weekend: het tiende. Ze kwa men o.a. uit Amersfoort, Leusden, Zeist, De Bilt, Baarn, Dreiebergen en natuurlijk uit Soest zelf. De 40 man en vrouw tellende staf, voornamelijk de rowans van de Hop man Masselmangroep, had geen pro blemen met de organisatie. De stem ming zat er goed in en het weer werkte ook mee. Na de gebruikelijk opening op het terrein aan de Sparrenlaan en de in kwartiering in tenten werd het zater dagmiddagprogramma grotendeels be steed aan een fietsrally door de omge ving, waarbij de scouts konden laten zien dat ze op het gebied van kaart- en kompastechniek heel wat mans zijn. 's Avonds, na de maaltijd die door som migen op een echt houtvuur werd be reid, was er een spel in de duinen, ge volgd door een gezellige bijeenkomst in het openluchttheater, met muziek, sketches en liedjes, waarvan volop ge noten werd. De zondag stond in het teken van een pioniers-object, waarbij de deelnemers eerst in de omgeving op zoek moesten naar verborgen blikjes die punten ople verden. Die werden weer omgezet in palen waarmee - met hout en touw - een heuse "apekooi" van groot formaat werd gebouwd. Met het succes van dit tiende IJsberen- weekend voor ogen kan de Hopman Masselmangroep weer aan de slag met de voorbereidingen voor de elfde editie van het scouting-evenement. De openingsplechtigheid van het tien de IJsberenweekend in de Soester Dui nen verliep met het gebruikelijke scou- tin p-ceremonieel. Vrijdagmiddag j.l. vor nieuwe kantoor van hel aan de Koninginnelaa. een belangrijke uitbrei uitsluitend plaatsvondt laan 40. Ook deze vesi Bij de nieuwe tak aan toerboer-boom, t.w. (v/h Spullenhulp-Baz in de weer met de opbt ting. Het gonst er vai timmeraktiviteiten. Ir de Retoerbeurs haar publiek te kunnen op< koop, inname en opha spullen, zoals huishou boeken, apparatuur, r Zo zullen Baarn en on men met de Retoerbo een jaar kleding, schot en de overige inzame van de Retoerboer v; plastig een volwaard trum rijker zijn. De naam voor al deze a dan 'Rebo-Kringloop De Retoerbeurs (maa boetiek) kan nog wel gebruiken, om een dt ling (dinsdag tm zat garanderen. Het gaat bezigheden. In beidt ning van kassa en te klanten (verkoop); h meubilair, elektronica werkzaamheden; typt en lichte administratie Welke mannen/ vroi voor, wat van hun tijc den te steken? Men ot vergoeding. Leeftijd Sfeer, motivatie en gt de boventoon. Iedere ook als men maar int baar is. De Retoerboetiek, m Retoerbeurs, kan het winkeltasjes gebruik artikelen in te doen. raadje heeft, kan dit 1 toerboer, waar overig voor plastic-inzameli Wie nog sieraden, zo; banden, oorbellen, e bij de overtollige kle De Retoerboetiek is t/m vrijdag 9.00-1 10.00-14.00 uur. A 6-8, Baarn, tel.: (02 De houtwallen op het terrein van de biologische tuinbouwvereniging 't Nut aan de Jachthuislaan zijn jarenlang ver waarloosd. Een houtwal hoort te be- Het gedeelte Amersfoortsestraat (Rijksweg 723) tussen de Richelleweg en de Stichtse Rotonde krijgt een nieu we beplanting. Enige tijd geleden heeft Rijkswaterstaat opdracht gegeven om voor deze weg een landschapsplan te ontwikkelen met als doel het oorspron kelijke laankarakter van deze weg te herstellen. Daartoen zal een 4-rijige laanbeplanting van overwegend In landse eik worden aangeplant. Om dit te bereiken zal ook enig be staand groen moeten wijken. Burge meester en Wethouders hebben daarom een kapvergunning verleend voor 73 bomen. Het gaat hier overwegend om acacia's, berken en dennen. Met name de acacia is door zijn onvoorstelbare takbreuk verkeersgevaarlijk. In totaal worden 354 nieuwe bomen ge plant. Door te kiezen voor een vier-riji- ge beplanting krijgt het brede wegpro- fiel een smaller aanzien. De werkzaam heden zullen midden februari begin nen. Pompstation Soestduinen uit 1902 van de Utrechtse Waterleiding Maat schappij aan de Van Weerden Poelmanweg 2. Neo-renaissance. Voorgevel is symmetrisch met twee vensters ter weerszijden van de licht ri- salerende topgevelpartij waarin de ingang, bestaande uit dubbele deur met halfrond bovenlicht voorzien van roeden in schelpmotief. Topgevel met tui waarop windvaan (1902) en twee uitgekraagde pinakels. Gevels ketelhuis gedeeltelijk aangetast door aanbouwing (1949). Machi nekamer heeft zes ijzeren driescharniet vakwerkspanten van het Polon- ceau-type, een gedeeltelijk plavuizen vloer, lambrizeringen van geglazuur de tegels met sierrand. Van de oorspronkelijke inrichting nog aanwezig: windketel en vacuumvat (Jaffa 1902), I-balken met kraan en katrollen. Van grote architectuurhistorische waarde vanwege vroeg en landelijk vrij zeldzaam bouwtype. Het pompstation is thans buiten gebruik gesteld. De eigenaar, Waterlei dingbedrijf Midden-Nederland, wil in het gebouw een oudheidskamer in richten. WATERWINGEBIED Benedenstrooms water met parameter chloride een scheutje calcium een plens magnesium een slok natrium een plas ammonium een druppeltje nikkel een spatje cobalt een teugje tri en een spoogje tetrachlooretheen een straaltje per een golfje waterstofcarbonaat. Niks aan de hand zeggen ze. staan uit laag hout, maar zo langzams- hand waren de bomen zó groot geww den dat ze eerder overlast dan beschtr ming van de volkstuintjes en de omlig gende weiden vormden. In overleg met de gemeente is een begj gemaakt met de reconstructie van fc oorspronkelijke houtwallenOp de foit biest iemand van Gemeente Werket één van de bomen aan, die gerooid zul len worden. Verder zullen er bomen ge snoeid worden en nieuwe beplanting aangebracht, zodat in de loop van eeS aantal jaren het aanzicht er weer één is van een originele houtwal inplaats van een verwaarloosd, mislukt bosje. Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Mevrouw Kam ergert zich aan strooiterrein C volgens haar v Soesterberg. Zi gen over deze t biedwaardige f komst in het D meester en wel woensdag praa

Soester Courant | 1991 | | pagina 20