K""™!!5ÏEE:é fan Arkel-instituut en Eemeroord elk mduizend gulden rijker Je gemeentelijke lommissie (m/v) Opnieuw volleybalthriller in De Bunt s in aanmerking ïg? SPORT SPORT Opbrengst van puzzel-aktie Rotary Soest-Baarn DeZZZZ1 «ZZZZZ' G Baby/peuter/kleuter- zwemmen in de Turf Eemlandselectie N.K. fors uitgedund SCHAATSEN Aktiviteiten in Zwembad De Turf ZWEMMEN GIRO 604020 unicef Zaalprogramma Klaverjasmarathon in de Vijverhof TURNEN Springbokken in regio-finales Reserves DVS maken geen fouten ZAALVOETBAL Nipte 3-2 zege Stam!SoVoCo dames tegen Kuipers /Zwolle VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Jeugd ZWEMMEN Zwemdiploma HANDBAL IBAS/AGAVS laat punten liggen VOLLEYBAL SCRABBLE 600 punten-grens ruim overschreden COMPUTER FORMULIEREN SCHAKEN Schaakprobleem 15 <ÉE~ Jijl |pf Lj, SB nen van de wachttijd te maken echt met een strafmaatregel. Ovè jaar moet men ook voor het kriim?8 Kinderbijslag ingeschreven sta, het Arbeidsbureau. a"k WOENSDAG 30 JANUAR11991 SOESTER COURANT PAGINA 27 Onderhoudsbijdrage ouders Tijdens de wachttijd zijn de oud verplicht om voor hun kind tek ven zorgen. Het maakt daarbij uit of het thuiswoont of zelfstal? De ouders kunnen tijdens de waf tijd van het kind voor hem ofh, Kinderbijslag ontvangen. HierS geldt wel dat dit kind ingeschre,. staat bij het Arbeidsbureau. Nog vragen? Wie na het lezen van dit artikel vragen heeft, kan gerust W; J men bij het kantoor van de SoS Dienstverlening in het gemeente. huis aan het Raadhuisplein 1 0f ^fonisch contact opnemen: (02155°) 1 iNTE SOEST. Ie zittingsduur van het huidige burqer :oekt de gemeente Soest belangstel- in komen voor benoeming tot: uit 3 architectleden waarvan 1 archi- ewone leden (burgerleden) waarvan jsduur van de leden is 4 jaar. jemeester en wethouders te advise- reclamevergunningen zowel op het ject zelf als in verband met zijn be ng. De taak van het buitengewone lid len van de belangen van de burgers, felstandcommissie Soest wordt het zijn inzicht en zijn belangstelling van wordt een presentiegeld uitgekeerd j het vaststellen van de begroting te functie belangstelling hebben, kun- J het college van burgemeester en 2 AV Soest, binnen 14 dagen na hel oor nadere inlichtingen kunt U zich Istandcommissie.deHr W van As 02155-9 36 21. Torenstraat Troelstrastraatjj Tromslagerpad D Turfstreek q Turfweg V Vaarderhoogtweg 1 Valeriaanstraat Van Goyenlaan E 23 t/m 215 en 24 t/m 316) '■O' Hamelstraatj) fan Weedestraat A 'arenstraatD 'edelaarpadp 'eenbesstraat D 'eenzoom I erlengde Koloniewee E erlengde Talmalaan Z".. B ermeerlaan ersteeghlaanq inkenweg g 'iegtuiglaan Z.'.ZZZ' G >ndellaan )sseveldlaan edehofstraat A 1 ildeck PyrmontlaanB "|la' Julianalaan) raven van Hallhof D vghreestraat H >5 207 217) egbreestraat D «den Poelmanweg, Van'".".. I 'enngpad H penstraat, Van der'";;;;;;;;! D Beckmanstraat H ks oterweg OZ (oostzijde) I kslotenvegWZ (westzijde).1 aand Toplaan p ^elminalaang aertstraat D ~e Z,w'jgerlaan".'.".".™.'.' A em Speelmanhof H Stuutlaan I e Paardstraatie E egrasr ok er Spoorj edauw r- promenade E iwenweg g Twee cheques, elk 10.000 gulden waard, verwisselden afgelopen vrijdag bij restaurant Van den Brink in Soest van eigenaar. Ze vormden de op brengst van de grote puzzel-aktie die de Rotaryclub Soest-Baarn vorig na jaar organiseerde ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, in samenwerking met diverse regionale weekbladen w.o. de Soester Courant. Rotary-voorzitter André Bolhuis over handigde de cheques aan de directies van de instellingen die de rotarians als "het goede doel" bij deze aktie hadden aangewezen: het Van Arkel-instituut in Soest en Eemeroord in Baarn. Uiter aard namen die het fraaie bedrag graag in ontvangst. Bij de puzzel-aktie waren voor het pu bliek een aantal fraaie prijzen te win nen. De winnaars daarvan stonden in de krant van vorige week. Samen met hun Door de grote toeloop naar het baby- jpeuter- en kleuterzwemmen op de zon- dagmorgen is het zwembad De Turf ge noodzaakt de zwemtijden per 3 februari a.s. uit te breiden. De indeling van de lestijden wordt dan als volgt: 0 ,,L baby's t/m 9 maanden: 09.30 tot 10.00 uur; baby's van 10 t/m 20 maanden: 10.00 tot 10.30 uur; peuter/kleuterzwemmen t/m 3 jaar: 10.30 tot 11.00 uur. Daarna kan men gratis deelnemen aan het gezinszwemmen tot 12.30 uur. De Turf beschikt over heerlijk warm water van plm. 32'C; goede lesbegelei- ding door een zeer ervaren en deskun dige zwemonderwijzeres; voldoende les- en speelmateriaal; en een gezellige sfeer. De kosten bedragen voor een ou der en kind f 5.50. Informatie: "De Turf' tel: 18838 (Bea, Anja of Ton). ^nel-zwemles Wie het ook een gevlieg en gerén vindt om 2 of 3 keer per week met een kind naar zwemles te gaan, kan bij de Turf goed terecht. De lessen van slechts één JJ;eer per week geven minimaal hetzelf de resultaat. De watertemperatuur is al tijd 28 graden en de kosten bedragen f 32,50 per maand. Ilv.m. de uitbreiding van de lescapaci- teit kunnen nog een aantal kinderen (vanaf 4 jaar) geplaatst worden. Infor- natie: De Turf, tel. 18838 (Ton Dorre- stein). bijdragen en de opbrengst van een "be- drijven-aktie" in Soest en Baarn kon de 20.000 gulden worden volgemaakt. Het Van Arkel-instituut, dat onderdak biedt aan ca. 130 jongens en meisjes met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, gaat het bedrag besteden aan de aan schaf van een aantal kano's met toebe horen, die met name tijdens de zomer kampen gebruikt kunnen worden. Ee meroord, waar zo'n 480 (soms meer voudig) gehandicapte bewoners ver toeven, gebruikt het geld voor de instal latie van een grootbeeld-video- installatie, die een voorname rol kan spelen bij de ontspanning. De cheques werden in ontvangst geno men door algemeen directeur A. van Dijk van het Van Arkel-instituut en de heer J.M.G. de la Haye, hoofd van de medisch-sociale dienst van Eemeroord. Beiden benadrukten dat de instellingen te maken hebben met in het algemeen "uitgeknepen" budgetten, waardoor de aanschaf van iets extra's nagenoeg uit gesloten is. A ndré Bolhuis (3e van links) reikte de beide cheques van 10.000gulden uit. Plezier Bolhuis onderstreepte nog eens dat de jubilerende Rotaryclub graag iets voor de gemeenschap van Soest en Baarn heeft ondernomen. De keuze was daar bij zonder veel moeite gevallen op de beide instellingen, die in Soest en Baarn een belangrijke plaats innemen. "Het uitgangspunt was dat we mensen die dat hard nodig hebben een plezier wilden doen, en dat ze het bedrag dat we bij el kaar konden brengen zinvol zouden kunnen besteden." Wellicht, aldus Bol huis, zou er over tien jaar - als het vierde lustrum wordt gevierd - nog een vervolg op kunnen komen. De heer Van Dijk liet namens het Van Arkel-instituut weten dat hij de rotary club erkentelijk is voor de betrokken heid, debelangstelling en de waardering voor zowel de bewoners als de mede werkers. De heer De la Haye liet weten dat Eemeroord volop bezig is met het verbeteren van het leefklimaat van wat nódig naar wat wenselijk is. Afgelopen zondag werden plaatsings wedstrijden gehouden voor deelname aan het Nederlands Kampioenschap voor junioren. In Eindhoven en Haar lem werd door de junioren B gereden. De Eemland-vertegenwoordigers Martin Baltus en Wouter van Lunteren kwamen wel goed voorbereid aan de start, maar de conclusie aan het eind van de wedstrijden was, dat ze nog kracht te kort komen om met de bete ren mee te kunnen. Voor beiden zijn de selectiewedstrijden voortijdig afgelopen. Wouter reed ove rigens een verdienstelijke p.r. op de 3000 meter. Op de 500 m. reeds hij een evenaring van zijn p.r.. De inspanning was toch iets te groot, want op de 1500 m. had hij minimaal 2 seconden sneller gemoeten om er bij te blijven. Marcel Splinter reed zich wel naar de volgende selectieronde. Hij heeft nog steeds een kans op deelname aan de N.K. voor ju nioren C te Heerenveen op 17 februari a.s.. In Amsterdam plaatste hij zich bij de tweede groep van tien geselecteerde deelnemers met 44.7 (500 m.) en 2.24.3 (1500 m.). Beide tijden waren tevens een p.r. op de 1000 m. met 1.34.28. Gerben de Wilde reed toen eveneens een p.r. met 47.04 (500 m.). Op zondagmorgen werd de marathon deze keer door Arnoud Luijten met een Door de mogelijkheid het komende seizoen de watertemperatuur te verho gen is het activiteitenaanbod in De Turf groter geworden: veel nieuwe activi teiten die afgestemd zijn op de wensen en behoeften van de gebruikers. Bo vendien wordt er meer aandacht besteed aan de sfeer en service tijdens deze activiteiten. Maandag: 12.15 - 13.15 uur: baantjeszwem- men. Tijdens dit uur geen wilde plonzers, maar rustig banenzwem- men in uw eigen tempo. 20.00 - 21.00 uur: zwangerschaps- zwemmen. 21.00 - 22.00 uur: trimuur voor vol wassenen onder deskundige leiding (kosten: f 5,00 per persoon). Dinsdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Woensdag: 09.20 - 10.20 uur: baantjes- zwemmen. 14.00 -15.30 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Tijdens deze uren kun je je lekker in het bad uitle ven met je vrienden en vriendinnen. De muziek is te gek en het water lek ker warm (30 graden). 19.30 - 20.30 uur: baantjes- zwemmen. Donderdag: 12.15 - 13.15 uur. baantjes- zwemmen. 14.45 - 15.45 uur: zwemuur voor ouderen (55+); deze activiteit is ge richt op iedereen boven de 55 jaar (ook voor de niet geoefende zwem mer). In een rustige sfeer kunt u on der deskundige leiding meedoen aan watergymnastiek of bananzwem- men (kosten: f 5,00 per persoon). Vrijdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Zaterdag: 12.30 - 15.00 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Zondag: 10.00 - 10.30 uur en 10.30 - 11.00 uur: ouder-kind-zwemmen; het heerlijk verwarmde water (30 gra den) biedt ook voor de allerkleinsten een ideale mogelijkheid samen met vader of moeder, opa of oma op speelse wijze te ontspannen. Er is leuk spelmateriaal. Ook bij deze ac tiviteit is deskundige begeleiding aanwezig. (Kosten: f 5,00 per per soon). 11.00 -12.30 uur: familiezwemmen; een heerlijk moment om samen in en om het water bezig te zijn. Uiteraard bestaat ook hier de mogelijkheid ge bruik te maken van de diverse spel materialen. 12.30 -14.00 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Indien anders vermeld zijn de kosten: 0 tot en met 14 jaar: f 2,10; 15 jaar en ouder: f 2,35; 65+ f 1,35; Zonneweide f 1,00 per kwartier; Zonnebank (nieuw): f 9,00 per keer (inclusief zwemmen). Begeleide activiteiten starten op maandag 10 september; overige ac tiviteiten op maandag 3 september. tweede plaats en door Tom Versteeg met een vierde plaats beëindigd. De eerste en tweede plaats zijn onveran derd voor resp. Arnoud Luijten en Tom Versteeg, 's Avonds reden Arnoud Luij ten en Tom Versteeg beide nog de 3000 meter. Daarbij kwan Arnoud Luijten tot een goede verbetering van zijn tijd met ruim 9 seconden tot 4.57.99.. Ondanks alle wedstrijdgeweld gaan de pupillen ook rustig hun gang op de Vechtse Banen. Afgelopen zaterdag was het tijd voor de traditionele Elf Ste dentocht. Met de hulp van vele vrijwilli gers lukte het Kortwijk om de Eemland pupillen goed over het parkoers te krij gen. Het klunen werd daarbij niet ver geten. Aanstaande vrijdag worden vanaf half vijf de clubkampioenschappen voor Li centiehouders te Utrecht gehouden. Het ziet er op papier naar uit, dat er een aantal aantrekkelijke wedstrijden te zien zullen zijn. UNICEF NOODHULPACTIE HELP DE KINDEREN IN DE GOLF Kinderfond, van de Verenigde Naties Zaterdag 2 februari Sporthal Beukendal 09.00 - 12.00 uur Eemvogels korfbal 12.00 - 16.00 uur MHC-hockey 16.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 09.00 - 12.00 uur Badso bad minton 13.00 - 17.00 uur AGAVS volley bal 17.00 - 22.00 uur MHC hockey Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 uur Badso bad minton 12.00 - 20.00 uur SoVoCo volley bal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badminton 18.00 - 22.00 uur s.o.Soest zaalvoetbal jeugd Zondag 3 februari Sporthal Beukendal 10.00 - 15.30 uur BDC handbal 16.00 - 21.00 uur MHC hockey Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 uur Badso badmin ton 21.00 - 22.00 uur tennis part. Sportzaal De Bunt 10.00 - 12.00 uur BC Badso badminton 12.00 - 14.00 uur FDC Quick Motion 14.00 - 16.00 uur Red Stars basketbal Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 uur Selby badmin ton 15.00 - 17.00 uur Knicker bockers a.s. kunnen de klaverjaslief- hebbers hun hart weer ophalen want dan organiseert de klaveijasclub Vijver hof een marathon in het gelijknamige dienstencentrum aan de Klarinet. Slo gan van de club is: "Sterk in gezellig werk", en onder die vlag zal het gebeu ren plaatsvinden. De eerste kaarten worden geschud om 13.30 uur en 's avonds na tien uur wordt er niet meer aan een nieuwe ronde be gonnen. De kosten zijn zes gulden per persoon. Om zeker te zijn van een plaats aan de kaarttafel is vantevoren inschrijven noodzakelijk. Dat kan via telefoon 18707 of; 23877. Zonder in schrijven is deelpame afhankelijk van steeds vier personen.' Tussen vijf en zes üur is er een pauze om iets aan de inwendige mens te doen, in grediënten hiervoor zijn aan het buffet verkrijgbaar. Op zaterdag 26 januari vond in de sporthal H.v.d. Vlist te Utrecht de finale plaats van de Mini 3- en 4 kampen. De Springbokken waren hier vertegen woordigd door meisjesploegen in de leeftijd 7/11 jaar, o.l.v. Marijke Egt- berts en Tanja van Eek, en e/e/n ploeg van 12/15 jaar, eveneens o.l.v. Tanja van Eek. Samen met een aantal enthousiaste ou ders vertrokken de meisjes 's middags goed gemotiveerd naar Utrecht om aan de wedstrijden deel te nemen. Ondanks enkele zeer goede individuele prestaties en een hogere ploegenscore dan in de voorronde lukte het de Springbokken niet een plaats op het erepodium te bemachtigen. Bij de meis jes 7/11 jaar eindigde de ploeg o.l.v. Marijke Egtberts op de 5e plaats; de an dere ploeg moest genoegen nemen met een 11e plaats. De meisjes 12/15 o.l.v. Tanja van Eek moesten de tiende plaats delen met Virto uit Breukelen. Laren-DVS2 DVS 2 had het in de uitwedstrijd tegen hekkesluiter Laren knap moeilijk. La ren beperkte zich de hele wedstrijd tot verdedigen en verliet slechts een enke le keer de eigen speelhelft. Toch kwam DVS in de beginfase op een 2-0 voorsprong. Rene Ribberink legde de 'bal precies op het hoofd van Ronald de Rooy die met een prachtige boogbal de keeper van Laren verraste. Twee mi nuten hierna schoot Rene Ribberink de bal door het muurtje en bracht DVS op een 2-0 voorsprong. Toen Ronald van Dorrestein voor ge vaarlijk spel twee minuten uit het veld werd gestuurd kwam DVS in de proble men. Met een schitterende goal kwam Laren terug in de wedstrijd en kroop DVS een aantal minuten door het oog van de naald toen een schot van Laren op de paal kwam. Hierna werd de wedstrijd even stilgezet omdat een speler van Laren ongelukkig in botsing kwam met een DVS speler. Gewond aan zijn arm werd de Larenaar afgevoerd naar het ziekenhuis, van op zet was gelukkig geen sprake. Na rust kwam DVS wat meer in de wed strijd en bleef vooral collectief hard werken. Zo waren er in de tweede helft kleine kansjes voor Ronald de Rooy, Dave Leijenhorst en Gerrit van de Laan. Ook Laren kreeg enige kansen maar keeper Herman Schimmel stond als een tijger onder de lat. Het was de goed spelende Fred Scholten die DVS wat ruimte gaf en met een dckcRcu schuiver DVS naar een 3-1 voorsprong schoot, wat tevens de eindstand bete kende. DVS 2 blijft koploper ABma op twee punten volgen en doet nog volop mee voor een eventueel kampioenschap. DYS 3 - SEC DVS 3 heeft weinig moeite gehad in de streekderby tegen plaatsgenoot SEC. Op alle fronten was DVS de betere ploeg, slechts Jan van London van SEC kon ook iets terugdoen. Deze Jan van London was ook de beste man van de wedstrijd. Vaak met goede combinaties bleef DVS het SEC doel belagen, maar er werd telachoniek met de kansen om gesprongen. Al met rust stond DVS met 6-1 voor waarna het gemakkelijk uitliep naar een 12-4 overwinning. Voor DVS scoorde Teus Verwoerd opnieuw weer acht maal en bracht hiermee zijn seizoento- taal op 29 goals. De overige treffers kwamen op naam van Bert Luschen, Jos Kramer en twee treffers van Angelo van Leijenhorst. Vrijdag 1 februari speelt DVS 3 de top per tegen Lazy Bones om 19.00 uur in de Banninghal te Soesterberg. Bij over winning zij n er nog alle kansen voor een kampioenstitel. Steeds meer toeschouwers weten de laatste weken de weg naar de Bunt te vinden als de dames van Stam/SoVo- Co thuis moeten spelen en het publiek wordt iedere keer weer op de wenken bediend. Ook afgelopen zaterdag was het weer raak. Er waren eerst twee sets voor nodig om "warm" te spelen, maar daarna ontspon zich opnieuw een buitengewoon spannend en ener verend duel dat het publiek tot de laat ste opslag op de banken hield. Het was uiteindelijk de ploeg van SoVoCo die het meest gelukkig was en nipt het on geslagen thuisrecord kon handhaven en de wedstrijd in haar voordeel af sloot met de setstanden van 8-15,15- 6, 17-15, 13-15 en 15-13. De eerste set ging aanvankelijk gelijk op, maar de Soester dames leken toch wel behoorlijk gespannen aan het duel te beginnen. Via 2-2 en 5-5 was het toch de ploeg uit Zwolle die het initiatief toonde en een voorsprong nam vooral via een regelmatig scorende aanval en een moeilijk te passeren verdediging. Vooral het surplus aan lengte aan Zwolse kant gaf in deze set de doorslag en uiteindelijk werd de set met de dui delijke cijfers van 8-15 in Zwols voor deel afgesloten. In de tweede set her vonden de SoVoCo dames zich en nu was het de Soester ploeg die het initia tief nam en de tegenstander onder druk zette. Zonder ook maar een moment in gevaar te komen werd deze set dan met 15-6 winnend afgesloten. Beide ploegen waren hierna kennelijk ingespeeld en wisten wat ze aan elkaar hadden. Voor het publiek werd steeds duidelijker dat er hier twee topploegen uit de eerste divisie aan het werk waren, ook twee teams die bereid waren om tot het uiterste te gaan. Door de spanning werden er soms onnodige fouten aan weerszijden gemaakt, maar er viel ook van schitterende en spectaculaire staal tjes volleybal te genieten. Er werd voor iedere bal gevochten en het score-ver loop in die derde set was grillig. Lang bleef het 0-0 en daarna via 2-2 nam de ploeg uit Zwolle een 4-7 voorsprong. Via 6-9 werd het na een uitstekende pe riode van Soester zijde 11-10. De So VoCo dames leken nu door te drukken en kwamen bij 14-11 op setpoint. De Zwolse dames knokten echter prima te rug en kwamen op hun beurt bij 14-15 op setpoint, maar dit werd ongedaan gemaakt waarna onder grote spanning uiteindelijk de Soester dames de set met 17-15 winnend wisten af te sluiten. Ook de vierde set had een practisch ge- lijkopgaand scoreverloop, waarbij de Zwolse ploeg wel steeds aan de goede kant van de score bleef. Via 3-7 en 5-9 kwamen de Soester dames nog wel te rug tot 13-14, maar hierna was het toch Zwolle dat de set met 13-15 winnend afsloot. Een vijfde set volgens het ral- leypoint systeem was nu noodzakelijk om de winnaar aan te wijzen. Opnieuw topspanning tot de laatste opslag. Het waren de Soester dames die de leiding namen en met 8-6 voorkwamen, hierna werd het 8-7 waarna de Soester ploeg uitliep naar 14-10. Alles leek erop dat 1 bal voldoende was om de winst in Soest te houden, maar nog eenmaal vochten de Zwolse dames terug en liepen in tot 14-13. Onder hoogspanning wist op deze stand de Soester buitenaanval met een geweldige klap de wedstrijd te be slissen door het laatste vijftiende punt te scoren. Al met al opnieuw een wedstrijd die pure propaganda bracht voor de volleybalsport, met het publiek op nieuw als grote winnaar. Toppositie Het tweede damesteam moest opnieuw een aanval op de toppositie in de derde divisie C afslaan. Nu kwam de tegen stander uit Barneveld, Brezan/SSS. De Soester dames begonnen moeizaam en kwamen nauwelijks in hun spel. Er zat te veel verkramping in en ook in de eer ste fase van de wedstrijd was de passing beneden niveau. Toch was het wel de Soester ploeg die de set met 15-12 win nend afsloot. De Barneveldse dames hadden in deze set kennelijk alles gegeven, want in de tweede set werden ze letterlijk onder de voet gelopen en werd het klasseverschil echt duidelijk. De setcijfers van 15-1 spreken wat dat betreft boekdelen. In de derde set werd wat gas terug geno men, maar men bleef toch voldoende bij de les om ook deze set met de cijfers 15-9 winnend af te sluiten. Het dames team behoudt nog steed de leiding in de derde divisie met 1 punt voorsprong op het Hilversumse Sydec/VIF. A.S. za terdag in Hilversum de topper tussen deze twee rivalen. Het derde damesteam speelde in Baarn tegen het eerste team van Maxicom/ Touché. De vraag was of de opgaande Na een voortreffelijke start in de top klasse tegen HSC moesten meisjes Al afgelopen zaterdag aantreden tegen het sterk ingeschatte Brezan/SSS. In de eerste set was er aan de kant van SoVo Co duidelijk sprake van nervositeit. Men kwam niet in het spel en de set winst was met 15-6 voor SSS. Vanaf het begin van de tweede set nam SoVoCo het initiatief. Met name de blokkering en de middenaanval fungeerden een stuk beter. Het resultaat was een duide lijke 15-8 setwinst. De derde set begon desastreus voor So VoCo. SSS nam in korte tijd een 12-3 voorsprong en dacht de overwinning binnen te hebben. Een wissel bij SoVo Co met daarbij een geweldige vechtlust bracht de ommekeer. Punt voor punt liep men de achterstand in en bij de stand 14-14 was de spanning te snijden. SoVoCo hield het hoofd echter koel en sleepte de derde set met 16-14 uit het vuur. Een schitterend resultaat op één van de grootste kanshebbers op de titel. Uitslagen Meisjes Al - Brezan/SSS Al 2-1 BI - Unicornus BI 2-1 B2 - Leos B2 1-2 Cl - Vollkei Cl 0-3 C2 - SVH C2 2-1 C2 - Cl 0-3 Jongens Cl - Leos Cl 3-0 Cl - C2 3-0 C2 - Mintonet Cl 0-3 Mini's Jongens 1 - SVH 2 1 - Vollkei 1 Meisjes 1 - Spirit 2 1 - Spirit 3 1 - SVH 1 1 - Vollkei 6 2 - Spirit 1 2 - Spirit 3 0-2 2-0 1-1 0-2 0-2 0-2 2-0 1-1 Afgelopen zaterdag hebben een aantal leerlingen hun zwemdiploma behaald. Zij werden voor het diploma opgeleid door zwemschool "De Wieksloot". Diploma A: Jorn Akkermans, Jeroen Corbey, Marieke Boer, Jan Gijzen, Myrthe Hisschemöller, Tanja Keizers, Marieke Majoor, Jacqueline Poell, Je roen Nieuwenhuizen, Eric Nieuwen- huizen, Ewout Smit, Rick van Rouwen daal, Jeffry van Wassenaar en Sebas- tiaan Zonderland. Diploma B: Paul van Alphen, Jasper v.d. Berg, Lennart v. Dijk, Edgar v. Gijn, Dierderik Hoek, Suzan Huisman, Werner Kok, Claran Lieve, Freek Meeuwes, Jeanne Menning, Carlo den Ouden, Koen Prinzen, Maaike Ros, Daniëlle Steenman, Alwin v. Steenis, Marije Westeneng, Frank v. Wijk. Basiszwemdiploma: Roder v. Arkel, Kelly Diphoorn, Johan de Gier, Rode- rik Hietbrink, Demian Ter Horst, Mar lies Schep, Monique Terschegget, Eline Vos, Susanne Vos. Uitslagen BDC Welpen-Nyenrodes 7- 6 Meisjesasp. B-UDSV 5- 5 Meisjesasp. A-UDSV 7-18 Jongensasp. B-Fortissimo- 9-12 Jongensasp. A-DWSM 18- 5 Damesjun.-Nederhorst 18-12 Herenjun.-Voice 26-18 Herensen. 3-BSV 25- 8 Herensen. 2-AAV 15-12 Herensen. 1-V en K 20-20 Damessen. 3-BSV 23- 6 Damessen. 2-AAV 4-10 Damessen. 1-Vriendschap 13-13 Het eerste dames- en herenteam van IBAS/AGAVS hebben deze week on nodig punten verloren in de uitwed strijden tegen respektievelijk SSS 2 en Alstavo 2. De dames verloren een punt door zich te ergeren aan scheids rechterlijke beslissingen terwijl de he ren gelijkwaardig waren aan de tegen stander en toch met 0-3 verslagen wer den. De dames van AGAVS speelden in Al- mere tegen Alstavo 2. AGAVS bevindt zich in de bovenste regionen van de tweede klasse en Alstavo staat vierde van onderen. Dit verschil op de ranglijst bleek duidelijk in de eerste set. Met een goede serve en aanval liet AGAVS de tegenstanders ver achter zich (10-15). Geheel anders verliep de tweede set. AGAVS liet zich uit het spel halen door een aantal beslissingen van de scheids rechter. Bij de stand 12-12 nam deze om "dode situaties" drie keer een be slissing in het voordeel van de thuisclub. Hierdoor won Alstavo met 15-12. Deze besluiten werkten door in de der de set; AGAVS was geheel uit zijn spel. Slecht spelend en veel fouten makend verspeelden de Soester dames ook deze set (15-6). De vierde werd de draad weer opgepakt en kwam Alstavo niet meer in het stuk voor (5-15). AGAVS verloor onnodig een punt van het zwak ke Alstavo. De heren speelden in Barneveld tegen SSS 2. Het Barneveldse team verkeert in de onderste regionen van de dis trictsklasse. Om degradatie te voorko men zijn een aantal spelers uit het vorig jaar nog op het hoogst mogelijke nivo spelende eerste team teruggehaald. De sportzaal in Barneveld is een voordeel voor de thuisclub; hoog en zeer ruim. Dit voordeel werd door SSS 2 goed uit gebuit in de eerste set 15-7. De tweede set was IBAS/AGAVS aan de zaal gewend en nam door een goede gevarieerde aanval een ruime 14-12 voorsprong. De Soesters maakten de fout de set niet uit te maken. Met name onoplettendheid in de verdediging maakte dat SSS 2 gelijk kon komen. In een zeer spannende slotfase wist SSS 2 op routine als eerste het zeventiende punt te behalen en trok IBAS/AGAVS wederom aan het kortste eind 17-16). De derde set was vrijwel een kopie van de tweede set. Ook nu weer een IBAS/ AGAVS dat een voorsprong nam, maar niet wist af te maken. De in het SSS 2 gehaalde routine maakte daar ook nu weer gebruik van. De Soester heren verloren hierdoor de wedstrijd met 3-0 van een gelijkwaardige tegen stander. Het tweede herenteam speelde in Al- mere tegen Alstavo. Na een zeer span nende wedstrijd wist Alstavo de winst naar zich toe te trekken (3-1). Het der de herenteam speelde in Soest tegen SoVoCo en won ruim met 0-3. Het vierde herenteam verloor in Leusden met 3-1 van Leos 8. lijn van de SoVoCo dames vastgehou den kon worden. De laatste twee wed strijden werden namelijk in winst om gezet. De bereidheid van Tineke Rem merswaal om in het derde damesteam mee te gaan spelen, heeft een positieve uitwerking op het team en is een welko me versterking in de breedte. De Soes ter dames gingen gematigd optimistisch naar Baarn, waar al spoedig bleek dat de dames van Touché weinig in te bren gen hadden. Goede servering en een betere stop gaven al snel de doorslag. De eerste en tweede set werden zo vrij eenvoudig met 4-15 en 9-15 gewon nen. In de derde set concentratieverlies aan Soester zijde en de score ging gelijk op tot 11-11. Een aantal goede services zorgde uiteindelijk toch voor de 11-15 setwinst en de 0-3 overwinning. Heren Eindelijk weer eens de volle winst voor de Soester heren, die daarmee het suc cesvolle week-end vervolmaakten. Vo rige week werd er sinds weken weer een punt gepakt, in Loosdrecht werd het nu de volle winst. De eerste set ging nog verloren met 15-11, maar dit was meer te wijten aan een te gemakkelijke inzet van de SoVoCo heren dan aan het goe de spel van de tegenstander. Toen de Soester ploeg begon te beseffen dat de wedstrijd uitsluitend door inzet van het gehele team gewonnen zou kunnen worden werden de mouwen opge stroopt en werd de Loosdrechtse ploeg in de verdediging gemanoevreerd. In de tweede set kwam men voor met 6-12 en in de derde set zelfs met 6-14. Op die standen toch weer wat verslap ping maar uiteindelijk werden beide sets toch verdiend gewonnen met 10-15 en 11-15. De vierde set ging aanvanke lijk gelijk op tot 8-8, hierna nam op nieuw SoVoCo het initiatief om de set en de wedstrijd met 11-15 winnend af te sluiten. Al met al twee belangrijke pun ten die het team weer wat meer zelfver trouwen kunnen geven. Liefst drie mensen gingen donderdag in de zeventiende ronde van de scrab- blecompetitie over de zeshonderdpun- tengrens heen. Zeer verheugend is, dat deze keer daar ook Riet de Groot bij was. Zij is een tijd uit de running ge weest, maar in deze competitie komt zij zeer sterk terug. Trudy Danvers wist voor het eerst dit seizoen met haar algemeen gemiddelde boven de 500 punten te komen. Sterke partijen waren er verder te vermelden voor Elly Verrips en Jo Boester, die bei den ver boven hun gemiddelde speel den. Een zeer succesvolle avond dus voor de meeste deelnemers. Uitslagen van afgelopen donderdag: T. v. Egdom-J. v. Zijtveld 350-370 J. Boester-T. Danvers 458-401 J. Danvers-W. Klute 698-406 E. Verrips-T. v.d. Ley 434-350 A. Nuysink-R. de Groot 606-480 T. Danvers-R. de Groot 577-632 T. v. Egdom-T. Veerman 483-307 J. v. Zijtveld-E. Verrips 256-553 De prijs van de week, waarom na de pauze werd gespeeld, ging naar Joop van Zijtveld, die zo op de avond van zijn rentree niet met lege handen naar huis ging. Een heerlijke fles wijn was zijn deel. Donderdag is er weer scrabble in dienstencentrum Honsbergen. De aan vang is half acht precies. Er is nog steeds ruimte voor nieuwkomers om eens te komen kennismaken met het altijd in trigerende scrabblespel. De deelname kost slechts 2 gulden 50 per avond. Wie aan sport doet leest de Soester Courant in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 verzorgd door de Soester Schaakclub /Si-- i lil Opgave: Wit geeft mat in drie. Oplossing schaakprobleem 14: 1. Pe5 - c6

Soester Courant | 1991 | | pagina 27