inemersbedrijf van A :h b.v. )ouw Onderhoud soest i Assurantiën Eemlander Blaaskapel niet weg te denken bij "De Narre Knollen" Knollenburcht Bos en Duin 55 - 1 25 75 GINNELAAN 27 SOEST irticulieren, nidden- en kleinbedrijf. 1 en pensioenadviezen. ;en van onze adviseurs. 02154 - 1 79 51 f fax 020 - 639 00 27 ]P- GROND AT-en WERKEN 85 SOEST 'aterdagavond: Bal der Zotten artverkoop Leden Niet-leden Kinderkarnaval I Seniorenkarnaval Start kaartverkoop Toegangsprijzen Leuk gekleed goed besteed Zondagavond: Knollenbal Garderobe: 1 piek WOENSDAG 30 JANUARI 1991 ki f De zotte karnaval-liefhebbers komen op zaterdag 9 februari aan hun trekken. Vanaf 20.30 uur kunnen ze zich uitleven in de Knollenburcht Bos en Duin. Muzikale medewerking verlenen uiteraard de Eemlander Blaaskapel en de 'n Beetje Band. Daarnaast zorgt disc-jockey Kees Reddering eveneens voor vrolijke noten. Het Bal der Zotten is het eerste feest tijdens het karnavalsweekeinde. De optocht, die 's mid dags plaatsvindt, wordt dan gemakshalve even niet meegerekend. De toegang tot het Bal der Zotten kost f 10,00. Prins Steef de Eerste komt vanzelfsprekend naar het Bal. Hij zal zich, zoals het een regent betaamt, be moeien met de jurering van de uitgedoste feestgangers. Zoals ieder jaar krijgt de best verklede gast een prijs uitgereikt. Het Bal der Zotten zal ongetwijfeld weer een succes zijn. Onder leiding van De Narre Knollen zal me nig Soester zich naar hartelust kunnen uitle ven. Om 02.00 uur moet iedereen de Knol lenburcht weer hebben verlaten, want er vol gen nog enkele intensieve karnavalsdagen. D«Vvoorverkoop van entreekaarten voor de verschillende evenementen op 9,10 en 11 februari verloopt via de hieronder genoemde adressen: Leden van de karnavalsvereniging De Narre Knollen kunnen in de voorverkoop profiteren van een korting van vijf gulden voor de zaterdagavond, zondagavond en maandagavond. Alléén in de voorver koop op het ledenadres: Familie Beijer, Beukenlaan 7 Voor de karnavalvierders, die geen lid zijn van De Narre Knollen, zijn de verkoopa dressen: Soestdijk: Slijterij wijnhandel Van der Linden, Burgemeester Grothestraat 6. Soest-Midden: Sigarenmagazijn Jaap llSjckerman, Steenhoffstraat 62. Soest-Zuid: Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1. H^pverhees: Tabaksspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn. Entreekaarten voor het kinderkarnaval zijn op een groot aantal scholen verkrijg baar. In het artikel over het kinderkarna val staat vermeld op welke data en op wel- Jgé scholen. Mochten er desondanks kin deren zijn die via de betreffende scholen :n kaarten konden bemachtigen, dan innen ze vanaf 2 februari alsnog bij de 'engenoemde voorverkoopadressen icht. De kaarten voor het seniorenkarnaval worden door leden van de Raad |yan Elf in de bejaardencentra en clubs srkocht. De tijd en plaats worden in de ïjaardentehuizen bekend gemaakt. Ook B|or de senioren geldt dat ze eventueel op de voorverkoopadressen hun kaarten linnen kopen en anders uiteraard op andag 11 februari vanaf 13.00 uur aan I de zaal. I De voorverkoop van de kaarten voor alle tvenementen begint op donderdag 31 ja- juari. Verkoop van kaarten aan de zaal in Bos en Duin is meestal slechts in beperkte jbate mogelijk, in sommige gevallen zelfs «mogelijk. Het is vanuit dat oogpunt niet Ènverstandig zich tijdens de voorverkoop van één of meer kaarten te verzekeren. De entreebewijzen voor de verschillende karnavalsfeesten hebben het volgende prijskaartje: Kinderkarnaval f 5,00 Seniorenkarnaval f 7,50 Jeugdkarnaval f 10,00 Bal der Zotten f 10,00 Knollenbal f 10,00 De leden van de karnavalsvereniging De Narre Knollen krijgen f 5,00 reductie op de toegangskaarten voor de zaterdag-, zondag- en maandagavond. Dit geldt al leen tijdens de voorverkoop bij de fami lie Beijer. Aan de deur van de Knollen- burcht moet de normale prijs worden be taald. KNOLLENKRANT PAGINA 5 Het karnaval in Soest zou aan feestvreugde inboeten als de Eemlander Blaaskapel afwe zig zou zijn. Sinds mensenheugenis blazen de leden van PVO tijdens de diverse activiteiten van De Narre Knollen leven in de brouwerij. De ene na de andere karnavalskraker schalt uit de instrumenten wanneer Joop Overstegen dirigeert. Geen enkel genre levert problemen op voor de Eemlander Blaaskapel, die in Soest en omstreken bekendheid geniet. Een Tiroler hit of een jazz-compositie, niets is te veel gevraagd voor de Soester musici. Alles blazen ze, behalve de aftocht. En dat is maar goed ook, want het karnaval in Soest zou dan echt aan feestvreugde inboeten. Voor de vijfde achtereenvolgende keer is Bos en Duin de Knollenburcht van De Narre Knol len. Alle binnenactiviteiten van de karnavalvierders vinden hier plaats. De residentie van Prins Karnaval werd in 1987 voor het eerst in gebruik genomen, nadat daarvoor de hal van Van Asch op het Industrieterrein dienst deed als Knollenburcht. De verhuizing gold destijds als een experiment, maar in de afgelopen jaren is men bijzonder tevreden geweest over Bos en Duin. De Narre Knollen zien vooralsnog dan ook geen aanleiding om hun burcht aan de Bos straat te verruilen voor een ander onderkomen. Feesten is leuk, maar kleding is en blijft belangrijk. Die stelregel staat bij De Narre Knollen hoog in het vaandel ge schreven, hetgeen bij de outfit van de Prins en zijn gevolg ontegenzeggelijk opvalt. Hoe leuker, ludieker en gekker men zich kleedt, des te meer kans maakt men op de prijs die bij ieder bal wordt vergeven. Degene met de meest in het oog sprin gende uitdossing wordt naar voren ge roepen om de bijbehorende prijs in ont vangst te nemen. Dat geldt tijdens het Bal der Zotten op zaterdagavond, het Kinderkarnaval op zondagmiddag, het Knollenbal op zondagavond, het Senio renkarnaval op maandagmiddag en het Jeugdkarnaval op maandagavond. Kees Reddering staat ook op zondagavond paraat met zijn discotheek. Hij zal het Knollenbal opluisteren in zijn bekende creatie Kees van Amersfoort. De karnavals- man heeft een eigen plaats tijdens de karna valsfeesten, naast de Eemlander Blaaskapel en de 'n Beetje Band. Het Knollenbal is meestal het drukst bezoch te onderdeel van het uitgebreide karnavals- programma in de Knollenburcht. Vooral hier geldt dat een toegangskaart (één tientje) het beste in de voorverkoop (zie artikel kaartver koop) kan worden aangeschaft, omdat het niet zeker is dat op de avond zelf nog entree bewijzen voorradig zijn. Het zal er tijdens het Knollenbal weer als vanouds knotsgek aan toe gaan. De feestgrage Knollendammers zullen zich weer in de meest vreemde ver mommingen hullen en het is dan ook de vraag of men sommige bekenden wel direkt zal herkennen. Het Knollenbal wordt om 02.00 uur afgeblazen. De Raad van Elf zorg er weer voor dat de garderobe in de Knollenburcht zorgvuldig wordt bewaakt. De voor de feesten overtollige kleding kan worden afgegeven in de garderobe tegen beta ling van één gulden. Diefstal en misverstanden (iedereen neemt wel eens een jas mee, die zoveel op de 'zijne' lijkt) kunnen hiermee wor den voorkomen. De garderobe wordt tijdens alle evenementen in Bos en Duin aan de Bosstraat bewaakt door raadsle den. Zij geven de in bewaring gegeven kleding echter alleen terug bij vertoning van het bijbehorende recuutje. Dit bon netje dient dan ook goed te worden be waard. Deze regeling is niet meer van toepassing als men met zekerheid kan vaststellen dat het de rechtmatige eige naar betreft.

Soester Courant | 1991 | | pagina 35