Mini-playbackshow hoogtepunt bij kinderkarnaval ij de dansmariekes komen plaatsen vrij De jongste Knollendammertjes verdienen alle aandacht 'HNISCH ^TIEBEDRIJF Kinderkarnaval in 'Bos en Duin': Playbackshow met mooie prijzen PAGlNAa WOENSDAG 30 JANUAR11991KNOLLENKRANTPAGINA 7 staat. Maar kom dat zelf maar meemaken tij dens het kinderkarnaval. Ouders De ouders wordt gevraagd de toegangskaart (aan een touwtje) om de hals van hun kind te hangen. Bij de ingang krijgen zij daar dan een sticker op, waarmee de leeftijdscategorie wordt aangegeven. Als het kind alleen SUI KERVRIJE versnaperingen mag hebben, zet dan een grote 'S' op de kaart. Dan kan de organisatie daar rekening mee houden bij het trakteren op snoep en fruit. Tijdens het kinderkarnaval is het café-ge deelte van Bos en Duin gewoon geopend. Daar kunt U verblijven, met als muzikale omlijsting een gezellig optreden van de Eem- lander Blaaskapel. Kinderen in de leeftijd van 4 tot ongeveer 12 jaar hebben een eigen karnavalsmiddag. Op zondag 10 februari barst dat los in de Knollenburcht aan de Bosstraat. Bij elkaar kunnen de jonge Knollendammertjes drie uur 'onder de pannen' zijn. De roem van dat 'kinderkarnaval heeft er in het verleden toe geleid dat met zo'n driehonderd jonge in woners feest wordt gevierd. Dat wordt la- chen. Gelukkig ligt de Knollenburcht niet direkt in een dichtbevolkte wijk, anders Die wordt dan tevens gebruikt om de kleding te beoordelen. Een uit drie personen be staande jury zoekt de leukste en meest origi nele kleding er uit. De prijswinnaars worden later op de middag in het zonnetje gezet. Er wordt vooral op de leeftijd gelet. Er zijn prij zen voor de 4- en 5-jarigen, de 6- tot en met 8-jarigen en de 9-jarigen en ouder(tot 12 jaar). Kaarten De kaarten voor het kinderkarnaval worden het meest via de scholen verkocht. Op don derdag 7 februari zijn vanaf ongeveer 15.30 uur leden van de Raad van Elf of hun dames op de volgende scholen aanwezig met kaar ten: K.B.S. Soestdijk, Theresiastraat 16 Bonifaciusschool, Steenhoffstraat 26 De Achtbaan, Van Hamelstraat 29 Ludgerusschool, Vosseveldlaan 24 a De Wegwijzer, Willaertstraat 43 Op deze scholen kan men kaarten kopen, dit jaar voor slechts 5 gulden. Als je te laat bent kun je nog proberen op de vaste voorver koop-adressen een kaart te krijgen. Met zo'n kaart ben je binnen en krijg je in de loop van middag ook veel lekkere dingen, zoals een krentebol, cola, een mandarijn of een appel (gezond toch?) en drop of een zuurstok. Om dat er Soester bedrijven zijn, die graag mee werken om het kinderkarnaval te sponsoren, is de karnavalsvereniging dus tot veel meer in Prins Steef de Eerste is met zijn hele hofhou ding aanwezig, inclusief de betoverende dansmariekes die er prachtig uitzien. Gerrit v. Delden, de ceremoniemeester van de Nar- re Knollen, presenteert deze middag. Polonaise Karnaval is geen karnaval, ook niet voor de jonge inwoners, als er geen gelegenheid is om te hossen en te zwieren. Natuurlijk staat er een grootse polonaise op het programma. Prijzen De prijzen zijn als volgt verdeeld: le prijs f 100,-; 2e prijs: f75,-; 3e prijsf 50,-. Deze prijzen worden in kadobon- nen gepresenteerd. Daarnaast kunnen er prijzen worden gewonnen door zich op karnavaleske wijze te kostumeren. Een jury zal in drie categorieën drie prijswinnaars kiezen voor de best geklede Knollendammer tjes. De categorieën zijn: A. jeugd van 5 t/m 7 jaar; B. jeugd van 8 t/m 9 jaar; C. jeugd van 10 t/m 12 jaar. Yerrassing Natuurlijk krijgen de kinderen deze middag veel lekkere dingen, zoals limo nade, drop, een krentebol, fruit, enz. En als de middag afgelopen is krijgt ieder een nog een verrassing. De kosten voor deze fantastische mid dag bedragen slechts f5,-. Tijdens het kinderkarnaval is het café gedeelte van "Bos en Duin" geopend. In de zaal van café-restaurant "Bos en Duin" aan de Bosstraat brandt zon dagmiddag 10 februari het kinderkar naval in alle hevigheid los. De Soester karnavalsvereniging "De Narre Knol len" heeft zoals altijd een fantastisch programma samengesteld voor de jongste Knollendammers. Wat kunnen ze deze middag verwach ten? Vanzelfsprekend zijn Prins Steef I, en zijn adjudant Berend, de Raad van Elf en de dansmariekes in vol ornaat aanwezig bij het kinderkarnaval. Gerrit van Delden zal als ceremoniemeester van de Narre Knollen deze middag pre senteren. De playbackshow wordt het klapstuk van de middag. Bij voldoende deelna me zijn er schitterende prijzen te verdie nen. Meedoen aan de playbackshow kan als individu, duo, trio, of groep. Opgeven kan door telefonisch contact op te nemen met Henk te Pas, tel. 11321. 3 KANTOREN: weg 4 ploma gehaald: Europees (FND/EFDO) er kend, vooral voor show en ritmedansen. Denk niet dat dat maar een beetje huppelen is. Dus als je muzikaal gevoel hebt, daarvoor ook wilt trainen en daarbij natuurlijk wel eens zin in een feestje hebt, kom dan eens praten. Voor nog geen gulden in de week, maar wel met een beetje inzet van jezelf, wordt er veel door de vereniging voor je gere geld. Bel maar voor het maken van een af spraak met de trainster, Gaire Steusel, of met de begeleidster namens de Narre Knollen, Marleen van Wegen, telefoon 13268. Dat is gek, solliciteren bij het karnaval. Maar het is echt zo. Aan het eind van elk seizoen stopt een aantal dansmariekes. Dansmarieke kun je meestal zijn vanaf zo'n 12 jaar tot en met 16 jaar. Je begrijpt dat het karnaval graag weer nieuwe meisjes wil aantrekken, die een paar jaar mee willen doen. Het gaat er serieus aan toe bij de dansmarie kes. Na afloop van het seizoen wordt al weer de nieuwe dans ingestudeerd onder leiding van een ervaren en gediplomeerde trainster. Marie-Gaire Steusel heeft daarvoor een di- lge sPulletjes. En twee voordeel op meer dan

Soester Courant | 1991 | | pagina 37