".'V X> Karnaval barst weer in alle hevigheid los ""deelmarkt. n verlichting ire tijd. Rbedrijf [ET [ESTUUR ^AN DE NARRE [NOLLEN eijer baasd! -"LMARKT )est-zuid en omgeving - Telefoon 15724 onduerestaurant illeen op afspraak) Tanstraat m Honsbergen Tel. 02155 - 1 53 59 ens bij Ben en Greet Henk te Pas i Presidentsknol) Na een jaar raadslid in één sprong naar de voorzittershamer. Een knol met buitengewo- e ervaring. Heeft tot over de provinciegren- Izen het karnaval op poten helpen zetten. ■Werd door het bestuur van de Narre Knollen luit Gendringen gehaald, waar hij prins Kar- naval was HOEWEL HIJ AL JAREN IN KNOLLENDAM WOONT. Als de Narre I Knollen in 1999 al twee-en-twintig jaar zul- len bestaan legt hij de eerste steen voor de Karnavalsacademie Knollendam. EN WIJ KOMEN Ï17 henny brand nieuwstraat 13 3762 TM SOEST TEL. 02155-11917 IJ U OPGEHAALD grint - grond cn 4 WL Wim Schut Bestuurslid (Minister van Pre-Historische Zaken Voor Wim Schut is dit een bijzonder karna- A1 jaren verzorgt hij de kontrakten met di verse artiesten en bands, die in het seizoen hun opwachting maken in de Knollenburcht. Dit jaar is Wim Schut voor het 30e jaar actief als lid van de Karnavalsvereniging. Zou dit jaar het "laatste" jaar zijn? Een enkele keer is er met die gedachte ge speeld, maar volgens insiders gaat Wim nog zeker 3 jaar door, om op het magische jubi leumjaar 33 uit te komen! Natuurlijk 3 x 11 jaar! Een oud gezegde luidt: Wat is het heerlijk op zijn tijd eens gek te doen. Laten we eer lijk zijn, de boog kan niet altijd gespannen staan. Hierbij zou ik U warm willen maken voor de viering van het karnaval, met daar bij het advies om niet alleen te komen kij ken, maar vooral om te doen. Ja, karnaval is doen en alle dagelijkse be slommeringen van werk, school, vereniging, of welke andere zorgen aan de kant zetten en vier dagen uitbundig feest vieren. Karnavalisten protesteren dan ook vaak, en vooral in deze tijd, tegen overdrijving van de ernst en nuchterheid van deze eeuw. Persoonlijk ben ik dan ook van mening dat de mens van nature geneigd is tot vrolijkheid en plezier, maar door allerlei omstandigheden van buitenaf vaak min of meer vaak gedwon gen wordt een masker te dragen. Welnu, met karnaval moet dit masker af, maar wij zetten een ander op, namelijk: het masker van ple zier, de gein, de leut en de vreugde. We vieren gezamenlijk een heerlijk ongeremd karnaval. Bij het karnaval kun je aan je trekken komen, je zorgen opzij zetten, maar dan niet met je buik vooruit gaan lopen. Nee, nog meer en vooral anderen aan hun trekken laten ko men. Karnaval is veel geven zonder daar be slist iets voor terug te willen ontvangen. Ik denk dat vele karnavalisten er zo over den ken en anderen er ook zo over zouden moe ten denken. Gelukkig zijn er vele mensen in Soest die er zo over denken. Er worden ver schillende bejaardenhuizen bezocht. Ook het feestvieren met de kinderen is een leuke dankbare bezigheid. Al deze nevenactiviteiten tesamen maken het karnaval zo zinvol. Vaak heersen er ook nog vooroordelen en misverstanden ten aanzien van het karnaval, en jammer genoeg zijn er ook wel mensen die het karnaval in discrediet brengen. Maar ge lukkig kunnen we stellen dat wij deze mensen overal vinden in het dagelijks leven en niet al leen bij het karnaval, en dat dit alles natuur lijk niet opweegt tegen het onnoemelijke ple zier dat vele mensen aan een eerlijk heerlijk karnaval vieren beleven. Maar nu genoeg over de zin of onzin van het karnaval. Karnaval 1991 staat voor de deur. Knollen- dammers laten we er tegenaan gaan. Vier da gen jolijt, kolder, plezier en vreugde in Knol lendam. Het is mij een groot genoegen U in deze krant kennis te geven van allerlei activi teiten, die voor een bijzonder grote verschei denheid van mensen, blije, vrolijke, gekke, dolle en dwaze mensen van Knollendam worden georganiseerd door Karnavalsver eniging "De Narre Knollen." Dit alles onder het mottot van Prins Steef I "Gas op de Plank". PAGIIMA .1(| 3ENSDAG 30 JANUAR11991 KNOLLENKRANT PAGINA 11 Sjaak de Vries Bestuurslid (Minister van Verlichting Heeft vele jaren ervaring binnen de Karna valsvereniging. Was in '88 al adjudant van Prins Jan II, en de laatste 2 jaar Adjudant van Prins Gerrit. Is dit jaar voor het eerst actief als bestuurslid. Heft voor de meest moeilijke dingen altijd een passend antwoord. Is tevens een grote steun voor de secretaris en helpt waar nodig is. Sjaak heeft zitting in 2 commissies, t.w. de Act- en Bejaardencom missie. Dat belooft wat te worden met het Se- nioren-karnaval op maandag 11 februari. Gert van de Broek Secretaris Minister van Schrijvende Zaken Na een jaar in de luwte van het karnavalsge- beuren gezeten te hebben, weer helemaal te rug aan het front. Heeft zich al jaren ingezet voor het organiseren van het bejaarden,- en het kinderkarnaval, en was ook het afgelo pen jaar nog zéér actief in het organiseren daarvan, ondanks zijn voornemen om even afstand te nemen. Zorgt met een vrolijke kwinkslag, dat een vergadering nimmer saai is, en besluit met de opmerking: "Moet ik dit echt notuleren." Wil Meijer Penningmeester Minister van Financiën Wil is al vele jaren actief in het Soester Ver enigingsleven. De Karnavalsvereniging "De Narre Knollen" nemen in haar hart een bij zonder plaatsje in. Doet soms of zij er een ge noegen in heeft om de vinger op de knip te houden. Wordt alom gewaardeerd, vanwege het feit dat zij alles zo keurig op een rijtje heeft staan. Wordt door de overige bestuursleden op handen gedragen.

Soester Courant | 1991 | | pagina 41