29?° UITVERKOOP OP OP 5TING-AANGIFTE :-ZPIkinder™ SsEïïar-* nicef# BIJ SILVER STAR TOT 50% KORTING VAN 30 JANUARI TOT 13 FEBRUARI DES RO 604020 Klachten over Kampweg, gemeentegroen, Dorpshuis en verkeersmaatregelen GEEF HAAR MAJORICA. Soest 50 jaar geleden -ADVIESBURO SOEST-ZUID 02155-21337 je-restaurant IRÏLL 'T LUYKJE 't van de reclame de herhaling wencentrum IN DE golf rraagt uw aandacht voor Haard en Hobby Voor al uw creatieve vaardigheden. [aard obby SILVER STAR CD VOORKEUR VIDEOTHEEK SILVER STAR VIDEO ra Nog geen definitieve beslissing over Soester Natuurbad Nieuwe folder over uitkeringen Accountantskantoor J.H. Braber RA 31 januari 1941 WAARSCHUWING PAGINA WOENSDAG 30 JANUARI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 Dr het verzorgen van uw •ns bellen voor een afspraak ven v.a. f. 75,- excl. BTW EN e en warme sausen, frites, salade en gem. vruchten.' iden voor groepen tot 70 traat 47 3252 Soest Reserveren aanbevolen irs ussen t Internationaal Vrouwencentrum ««■ook dit jaar weer eengrom ram Se" en activiteiten voor ~TWen- °p het P^mma int™,' T een naaicursus voor internationale groep, een fiets- en KT ipralttiik en 'heorie), >bics volksdansen, kadervorming beme COmité' cursus banen- beroepenonentatie, gezondheids- r idmng v00;-"arókLanrvrot °est en Soesterberg), gezond- ^HRn R"gvoor Turkse vrouwen "'Jeen aantal cursussen is eropvang mogelijk. Naast de cur- °f^aniseert het Vrouwencen- ia-ochtenden°etln^SIn'dda®en e" meer informatie over data en kos- nmin™ ^°ntact °Pnemen met het wé aii Vrouwencentrum .weg 311, telefoon 23549. tokraak onbekende dader heeft zaterdag e Koningsweg een auto openeg- ise Am3S 5et e'«endora van een of00rter De ba" he mt een radio-cassetterecorder. "aak snackbar i snackbar aan de Soesterbergse- werd vorige week dinsdagnacht 9ken. Er werd een raam ingesla- ïardoor de inbrekers naar binnen Er wordt alleen een groot aan- jes sigaretten vermist. gemeente Vergaderingen aadscommissies Donderdag 31 januari, 19.30 uur: I Financiën, Economische aan gelegenheden en Sport Agenda o.a.: rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke re gelingen: - Gewest Eemland: overleg werkloosheidsbestrijding; voorstel ver koop grond in het plan Klein Engendaal aan BEMOG; voorstel verkoop grond in het plan Mercury aan Bouwbedrijf "Hoffman b.v. en aan de Woningbouw- ver. St. Joseph voor de bouw van 17 wo ningen. Maandag 4 februari, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda o.a.: mededelingen uit externe organen: vergadering Georganiseerd Overleg van 29 januari 1991; - vergadering DB Gewest Eemland op F 7 februari 1991 verzoek toetreding van LOTA; ont- werp-antwoordbrief aan Stichting i.o. jj "Vrienden van het Vliegdorp"; ont- jj werp-antwoordbrief aan Kerkeraad Ichthuskerk; verslag uitvoering veror- f dening en reglementen persoonsregi- stratie. j Dinsdag 5 februari, 19.00 uur: 1 Ruimtelijke Ordening, Bedrijven, Voorlichting en Kunst Agenda o.a.: bouwplan Raadhuister rein; voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan Lazarusberg; be schikbaar stellen krediet t.b.v. het reali seren van de 3e fase van de herinrich- ting Soesterberg-Kom; voorlichtings- I nota; rapportage van vertegenwoordi- i gers in gemeenschappelijke regelingen en externe instellingen. Woensdag 6 februari, 19.30 uur: Welzijn, Volksgezondheid en Volkshuisvesting Agenda o.a.: reserve volkshuisvesting; beantwoording brief van "Het ritme van het leven"; krediet t.b.v. kosten ex terne deskundige reorganisatie-SWOS; reserve welzijn, terugmelding gemeen schappelijke regelingen; convenant so ciale vernieuwing. Donderdag 7 februari, 19.30 uur: Milieu-aangelegenheden en Onderwijs Agenda o.a.: vaststelling antwoordbrief inzake de VBV-enquête; rapportage van de vertegenwoordigers in gemeen schappelijke organen en externe instel lingen (Gewest Eemland PHO's, mi lieu, recreatie en onderwijs); 24/1 en 14/2, AVU 25/1 en 15/2, OBD: 7/2, ROPO, beheerscommissie taxizaken), Stichting voortgezet onderwijs. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in één van de com missiekamers van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1. Publiek kan meepraten Vanaf een kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris aan de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van toelichting bij een bepaald agendapunt. Voorde behan deling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovengenoemde commissie zal worden behandeld, is het ver standig om vooraf het gemeentelijk INFOr matiecentrum te bellen (tel. 93459). Ontwerp-hinderwet- vergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage de ont werpen van de beschikking op de ver zoeken van: A. Telesonic B.V., Laanstraat 20, voor het oprichten van een produktiebedrijf voor geluiddragers op de percelen Laanstraat 20 en Laanstraat 12; B. Mevrouw KJ. Wijnkamp, Colenso 64, voor het oprichten van een grillbar- Lunchroom op het perceel Laanstraat 1; C. K.H. Drees, Veenzoom 8a, voor het oprichten van een inrichting voor het trainen en fokken van drafpaarden op het perceel Veenzoom 8a. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 13 fe bruari 1991. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage een verzoek met bijlagen van: Gebr. Stork Metaal B.V., Industrie weg 16, voor het oprichten van een in richting voor metaalbewerking op het perceel Industrieweg 16. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. U gelieve daartoe desgewenst vóór 20 februari 1991 een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslsissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij rederlij- kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen, Vrijstelling artikel 352 lid 4 Bouwverordening De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van artikel 352 lid van de bouwverordening, vrijstelling te verlenen voor: het gebruik van het perceel Stadhou derslaan 164 ten behoeve van een kleinschalige schapenhouderij. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 31 januari 1991, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken, Raadhuis plein 1, ter inzage. Verleende bouwvergunning het bouwen van 7 woningen en 6 ga rageboxen op een perceel gelegen nabij de Gallenkamp Pelsweg en Birkstraat, sectie C, nrs. 3867 en 3932. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen een termijn van 30 dagen te re kenen vanaf donderdag 31 januari 1991 bij het College van Burgemeester en Wethouders een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van de daarbij ge noemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: a. het vergroten van een woonhuis en het bouwen van een zwembad, Den nenweg 11 (artikel 50 lid 8 van de Wo ningwet) en b. het bouwen van een carport/ber- ging, Dennenweg 11 (artikel 7 lid 2 onder b. van de voorschriften bestem mingsplan Soest-Zuid. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 31 januari 1991 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggende gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling ruimtelij ke ordening en bouwzaken, Raadhuis plein 1, ter inzage. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het bouwen van een 5-klassige basis school op een perceel aan de Vale riaanstraat nabij de Koningsweg (voorm. kermisterrein), sectie G. nr. 9310 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 31 januari 1991 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken, Raadhuis plein 1, ter inzage. Ruilverkaveling 'Eemland' (Landinrichtingswet) Plannen van tijdelijk gebruik 1991 (Kennisgeving ingevolge artikel 190, vierde lid). De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling genaamd "Eemland" deelt mede dat gedurende 14 dagen, dus van 26 januari 1991 t/m 9 februari 1991 in het Bureau van Uitvoering, Eemweg 29b te Eemnes, op werkda gen, behalve op zaterdagen, van 10.00- 12.00 uur voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen de ontwerp-plan- nen van tijdelijk gebruik 1991 als be doeld in art. 190 derde lid van de Land inrichtingswet. Het onderhavige plan van tijdelijk gebruik zal worden vastge steld voor het oogstjaar 1991. In het plan van tijdelijk gebruik zijn alle door de Landinrichtingscommissie vastgestelde gebruiksregelingen voor het jaar 1991 opgenomen. Tevens be treft het een gedeelte van de B.B.L.- gronden welke nodig zijn om gebruiks- Burgemeester en wethouders praten met bewoners Soesterberg "U mag mij persoonlijk opbellen als er op 1 februari aanstaande nog geen be gin in gemaakt met de aanpassingen aan het Dorpshuis, dan ga ik daar zelf achteraan." Dat zei wethouder Frans Kingma vorige week woensdag tegen de verbolgen Soesterberger de heer Tammer. Tammer maakte, naar eigen zeggen, voor het derde jaar hevig be zwaar tegen het feit dat het Dorpshuis in Soesterberg voor gehandicapten on toegankelijk is. Burgemeester en wet houders praatten 23 januari met de bewoners van Soesterberg in het kader van de serie 'Praten met B&W'. De heer Tammer stak zijn ontevreden heid niet onder stoelen of banken. "Een invalide komt met een rolstoel eerst de stoep niet op en vervolgens niet in de lift omdat de deuren niet goed functione ren. Het is toch een voorschrift dat alle openbare gebouwen ook voor gehandi capten toegankelijk zijn? Natuurlijk kost het geld, maar wat niet. Er wordt wel een duur kunstwerk gekocht, waar niemand naar kijkt, maar dit gebeurt regelingen voor het jaar 1991 te realise ren. Daarnaast zijn gronden opgeno men die aan betrokkenen zijn aangebo den ter compensatie van tijdelijke grondafstand in verband met de uitvoe ring van werken. Grondeigenaren of pachters worden, indien hun gronden in het plan van tij delijk gebruik zijn opgenomen, hiervan schriftelijk in kennis gesteld. Uiterlijk 14 dagen na de laatste dag, waarop de in art. 190 derde lid bedoelde stukken ter inzage hebben gelegen (dus tot en met 23 februari 1991), kan iedere belanghebbende gebruiksgerechtigde eventuele bezwaren tegen de ontwerp plannen van tijdelijk gebruik schriftelijk bij de Landinrichtingscommissie indie nen. Adres: Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling "Eemland", Postbus 9, 3405 ZG Benschop. De Landinrichtingscommissie voor noemd, Dhr. T. Roodhart, voorzitter. Dhr. Ir. J.M. Keestra, secretaris. Bestrijding overlast hondepoep Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij met toepassing van het bepaalde in de artikelen 71, 72 en 73 van de Algemene Plaatselijke Verord- ning (A.P.V.) hebben besloten tot de uitvoering van het plan "bestrijding overlast hondepoep". In dit plan zijn regels aangegeven ten aanzien van het uitlaten van honden. Het besluit en de daarbij behorende kaart liggen ter inzage in het gemeente lijke informatiecentrum. De kaart wordt tevens huis aan huis verspreid. De maatregelen zijn vanaf 1 februari 1991 van kracht. Informaties: INFO-CENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met a tel. 93665 (24-uurs-st niet. Het is een schande," aldus de heer Tammer. Zijn fqlle betoog had resul taat: Kingma beloofde er persoonlijk werk van te maken. De zaal van het Dorpshuis was goed ge vuld met belangstellende burgers, ge meenteraadsleden en een aantal verte genwoordigers van de politie. Veel Soesterbergers namen de gelegenheid te baat hun hart te luchten. Veel ge hoord was de opmerking 'ik sta hier nu al voor het zoveelste jaar met dezelfde klacht, wanneer gebeurt er nu iets?' Veel burgers kregen als onbevredigend antwoord dat hun brandende vragen en problemen 'meegenomen zouden wor den'. Niet iedereen nam daar genoegen mee. Geen reactie Wethouder Jan Menne kreeg geen reac tie op zijn opmerking dat twee sportvel den aan de rand van Soesterberg, die nauwelijks worden gebruikt, in de toe komst wellicht de bestemming bedrij ven krijgen. Wethouder Jan Visser bracht de problematiek van de Koste neenheden nog eens naar voren. Hij be loofde een versoepeling van de hante ring, echter niet op korte termijn. Wethouder Mieke Swinkels kondigde vol trots aan dat de eerste carpoolplaats van de gemeente in Soesterberg zou ko men. Nadat wethouder Frans Kingma had aangekondigd dat de plannen voor een dependance van een verzorgingste huis in Soesterberg al zover waren dat de eerste steen al gekocht kon worden, hadden burgemeester en wethouders een half uur van het vooraf vastgestelde discussie-uurtje met de burgers afge snoept, voor de burgers zelf aan het woord waren geweest. Van de eerste vraagsteller, de heer Frans van Dillen, kreeg het college di rect een petitie aangeboden. De hoge snelheid, waarmee auto's over de Kampweg razen, bleek voor de drie ou derraden van de basisscholen in Soes terberg onaanvaardbaar. Ook een moe der van twee kinderen drukte de ge meentebestuurder nog eens op het hart iets aan de gevaarlijke situatie te doen. Wethouder Swinkels kreeg de suggestie mee van het kruispunt op de Kampweg een gelijkwaardige kruising te maken. Over dat idee wilde de wethouder wel nadenken. De overige bezwaren waren voor haar geen aanleiding om over maatregelen na te denken. Swinkels was van mening dat de Kampweg minder druk zou worden wanneer de ontslui ting voltooid zou zijn. Voor drempels kwam de weg niet in aanmerking, om dat het een doorgaande weg zou zijn, en geen buurtstraatje. Drempels en groen De verkeersmaatregelen die de afgelo pen perioden genomen waren, lieten de Soesterbergse burgers ook niet koud. Drempels, wegversmallingen en het missen van groen waren het onderwerp van een aantal klachten over de Lo- rentzlaan, de Christ. Huygenslaan en de K. Onneslaan. Volgens de verantwoor delijke wethouder was de Lorenzlaan in maart aan de beurt om groen te krijgen en zat de beplanting van de K. Onnes laan in de planning. Door gebrek aan fi nanciële middelen was die tot dusver De bewoners van het vliegdorp kwa men in groten getalen naar het Dorps huis. Foto: Goos van der Wilt. uitgebleven. De heer Lamers van Soesterbergs Be lang gebruikte zijn spreekbeurt om de verkeersonveilige situatie op de K. On neslaan te bespreken. In die weg zit een slinger, die volgens hem moet worden aangepast, omdat er nu voor fietsers een levensgevaarlijke situatie is ont staan. Hij refereerde aan het antwoord dat hij kreeg op zijn brief vorig jaar: er zou geen aanpassing nodig zijn, omdat er nu beter wordt uitgekeken door de fietsers. Het college hield het bij een op merking over de structuurschets als ant woord. Volgens mevrouw Schepers deugde de herinrichting van het kruispunt bij het Zwaantje ook niet. "Wanneer er een bus de hoek om moet, heeft deze beide weghelften nodig om de bocht te ma ken. Wanneer er een auto achter me staat, kan ik niet meer achteruit, een le vensgevaarlijke situatie," de inspreek- ster. Volgens wethouder Mieke Swin kels echter, was de huidige oplossing door deskundigen de beste bevonden, maar ze beloofde er nog eens naar te zullen kijken. GFT-kaarfje Een zeer oplettende burger, de heer Van de Pijpekamp, ontlokte meer ver ontschuldigingen van het college, dan alle andere insprekers samen, toen hij het uitblijven van een nieuw GFT-op- haal-kaartje ter sprake bracht. Burge meester De Widt en wethouder Mieke Swinkels verontschuldigden zich in alle toonaarden. Burgemeester De Widt zei dat blijkbaar zelfs het college wel eens een fout maakt en wethouder Swinkels kondigde aan dat de kaart dit jaar in de gemeentekrant Op 't Hoogt zal ver schijnen. Zij beloofde dat volgend jaar iedereen weer een mooie geplastificeer de kaart zal krijgen. Soest 02155-12245 Gestolen auto bij begraafplaats Een 28-jarige Soester deed maandag bij de politie aangifte van de diefstal van zijn auto. Dinsdagochtend vroeg werd de auto echter weer aangetroffen bij een begraafplaats aan de Veldweg. De eigenaar kreeg zijn auto onbeschadigd terug. '0" 0 Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155 -1 23 40 Telefoon 02155 -1 23 40 Luxe parelsei bestaande uit collier en armband - óók als lang collier te dragen (60 cm) ATi-\nfnik FAR>T>FN BlIOfX n$v VERKRIJGBAAR BIJ: I WEERD SOtSTtKBfSGSESmAAr 16 SOEST TClEf. 011M HW 110 JAAR GARANTIE OP DE PARELS A Provinciebestuur wil eerst PPC raadplegen Gedeputeerde Staten hebben nog geen definitieve beslissing genomen over het verzoek van de gemeente Soest om een verklaring-van-geen-bezwaar voor realisering van het plan-Tap- hoorn op het terrein van het Soester Natuurbad. Het college wil eerst ad vies inwinnen van de Provinciale Pla nologische Commissie (PPC), alvo rens het deStatencommissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting om haar mening over het plan vraagt. Het provinciale Streekplan staat enige verblijfsrecreatie op het terrein van het Soester Natuurbad toe, als die nodig is om het bad te kunnen blijven exploite ren. Het plan-Taphoorn gaat echter uit van opheffing van het Natuurbad; daar voor in de plaats zouden een hotel moe ten komen, appartementen, tennisba nen, vergaderruimten, en twee kleine zwembaden, die overigens wel open baar toegankelijk zouden zijn. Het plan was opgenomen in het be stemmingsplan "Eerste herziening Landelijk gebied" van Soest, waaraan GS eind vorig jaar (om andere redenen) hun goedkeuring onthielden. Vooruit lopend op het nieuwe bestemmingsplan vraagt Soest nu om een verklaring-van- geen-bezwaar voor realisering van het plan-Taphoorn. De PPC heeft zich bij de behandeling van het bestemmingsplan positief over het plan-Taphoorn uitgelaten, maar er op gewezen dat GS alleen aan het plan kunnen meewerken door gebruik te maken van hun bevoegdheid om van het Streekplan af te wijken. Dat laatste is alleen mogelijk als de Statencommis sie voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting is geraadpleegd. Voordat Gedeputeerde Staten de zaak aan deze commissie voorleggen, is het volgens het college "expliciet noodza kelijk dat de PPC gehoord wordt" over dit concrete bouwplan, zo schrijft het aan B&W van Soest. Het spreekt verder de verwachting uit dat de gehele proce dure nog ongeveer twee maanden zal vergen. De bekende folder "Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzienin gen" is weer verschenen. In dit halfjaar lijkse overzicht staan de nieuwe uitke ringsbedragen en premiepercentages vermeld. Daarnaast is in de folder een korte omschrijving van de verschillende sociale verzekeringen en voorzieningen opgenomen. "Stand van Zaken" is een uitgave van de Ministeries van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur en het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering. De folder is te bestellen bij het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering Rhijnspoorplein 1 1091 GC Amster dam Tel.: 020 - 56 00 955 Enkele exemplaren worden gratis ver strekt; grotere aantallen worden in re kening gebracht. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Van politiezijde verzoekt men ons den winkeliers te verzoeken, toch vooral geen goederen mede te geven aan personen, die deze goederen op naam van andere plaatsgenooten komen halen, als de zich meldende personen bij de winkeliers niet bekend zijn. Naast het feit, dat vele winkeliers hiervan reeds de dupe zijn geworden, wordt hierdoor aan verschillende ingezetenen, op wiens naam de goederen worden gehaald, veel overlast aangedaan. Bovendien is komen vast te staan, dat on gure elementen bij voorkeur bezoeken aan winkels brengen op tijdstippen, waarop het half duister is, waardoor het aan de benadeelden nimmer mogelijk is een goed signalement op te geven, hetgeen een in te stellen onderzoek niet weinig belemmert. OPLICHTER GEVAT Verschillende winkeliers kwamen zich in de laatste tijden bij de politie bekla gen, dat zij de dupe waren geworden van oplichterspraktijken. Een betrekke lijk jong persoon, zoo luidde 't vaak, had goederen gekocht op naam van ene in deze gemeente wonende dokter of bioscoopexploitant, terwijl wanneer men zich voor betaling naar de opgegeven adressen begaf, men steeds te hoor- en kreeg, dat van een en ander niets bekend was. Deze herhaalde klachten wa ren voor de politie aanleiding om een val open te zetten. Verschillende winkeliers in de gemeente werden gewaarschuwd en verzocht onmiddellijk te telefoneeren, wanneer zich een dergelijk geval mocht voor doen. Dit had succes. Zaterdagavond te ongeveer half 7 kreeg de politie bericht van een sigarenwinkelier, die de mededeeling gaf, dat een persoon op de gesigna leerde wijze trachtte goederen te bekomen. De gewenschte goederen had de winkelier niet afgegeven, maar voor den "kooper" was dit geen aanleiding zich uit de voeten te maken. Hij bleef zich voor den winkel ophouden. De politie, welke spoedig ter plaatse was, kon de "kooper", de 20-jarige H.J.G. te Baarn, aldaar arresteeren. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat de politie een goede greep had gedaan. Niet minder dan 9 gevallen van oplichting te Soest gepleegd, werden door hem bekend. Ook kwam in het verhoor uit, dat hij 12 maal in Baarn, alsmede eenige malen te Hilversum en Den Dolder zijn slag had geslagen. Waar te Baarn en Den Dolder ook aangifte bij de politie was gevolgd, werd G. ook door de Baarnsche politie verhoord, terwijl te Den Dolder ook een on derzoek zal worden ingesteld. G. is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Utrecht. MOOI SOEST Een klein lezeresje informeert bescheiden of voor onderstaande regelen een plaatsje in onze bladen kan worden ingeruimd. Waar wij van groote menschen vaak werk van minder gehalte in de bladen aantreffen, voldoen wij gaarne dit verzoek. Soest met je groene weide, Soest met je blauwe Eem, Soest met je madeliefjes, Gegroeid in 't welig leem. Soest met je koele bossen, Soest met je stille laan, Die 't schoonst is in de avond, Bij 't schijnen van de maan. Soest met je blanke duinen, Bij helder blauwe lucht, Soest met je paarse heide, Gezien in vogelvlucht. Soest met je trekkershuizen, En mensen uit de stad; Niemand die na 't verblijf hier, ooit deze plaats vergat. - Soest met je sanatorium En je, koloniehuis; Het kind dat ziek of zwak is Voelt zich in Soest pas thuis. Soest met je monumenten, Soest met je oude kerk, Soest met je mooie parken, Met lindeboom en berk. Ja, Soest is als een elfje, Gehuld in bloementooi, Met wit-satijnen vleuglen, O, Soest wat zijt ge mooi. CORRIE VAN DER WILD

Soester Courant | 1991 | | pagina 5