Senioren weten wat carnaval is! /^|Fk 'Prol pAG|\?ÓENSDAG 13 FEBRUAR11991 - SL_ I Praktijk larnaval in Soest Verkeerscontrole Jeugd host in kleine kring Bp Narre üCnullrn door Arie Wandelaar veel mogelijk een deugd. De Knollen- burcht, café Bos en Duin aan de Bos straat, was ook ditmaal het centrum van de festiviteiten. Voorafgaand aan de officiële opening trokken prins Steef I en zijn gevolg vrij dag al langs de bekende adressen: de r.k.-basisscholen in Soest en het bejaar dencentrum Mariënburg, waar alvast een stukje carnavalsplezier werd ge bracht. 's Avonds luisterde het carnva- leske gezelschap het feest van de korf balclub de Eemvogels op. Zaterdagmiddag ging het feest officieel van start, ditmaal dus zonder optocht. Het winterweer van de voorafgaande dagen (sneeuw en ijs) zou een extra be proeving voor de optocht-deelnemers hebben opgeleverd, dus dat was een schrale troost, maar aan de andere kant lieten heel wat jeugdige feestgangers het carnaval voor wat het was en zoch ten zij hun heil op het ijs, of bij de televi sie, waar de wereldkampioenschappen schaatsen te zien waren. Het werd dan ook niet echt druk in de Knollenburcht. "We hebben een aange past programma, en daar kunnen we er echt niks aan doen," deelde ceremonie meester Gerrit van Delden de feestvier ders mee, die zich in afwachting van de binnenkomst van prins Steef rondom de dansvloer hadden verzameld. Die en tree ging overigens gepaard met de ge bruikelijke feestklanken, waarbij de Beetje Band en de Hofkapel (de Ëem- 1 ander blazers) zorgden voor hartver warmende klanken. Lang werd er niet stilgestaan bij de om standigheden die de Narre Knollen tot een enigszins "onthoofd" programma hadden genoopt. Na het voorlezen van de proclamatie gaf prins Steef het sein voor de eerste polonaise, waaraan de menigte zich aanvankelijk wat aarze lend, later uitbundiger overgaf. Onder de deelnemers waren in elk geval een aantal feestelijk uitgedoste carnavalis- ten - opmerkelijke genoeg allemaal da mes - die in de optocht zeker niet mis staan zouden hebben. Ze werden be loond met aantrekkelijke prijzen. Mickey-Mouse-in-duplo De eerste prijs was voor twee als Mic key-Mouse-in-duplo verklede schoon zusjes - Moon Oosterbeek en Henny Scheerhoorn - die zich ook tijdens de polonaise duchtig weerden en de hoofdprijs van 200 gulden in de wacht sleepten. De tweede prijs, 100 gulden, ging naar de dames die zich ondanks hun motto "puur natuur" zéér gekleed vertoonden, zij het in een klederdracht die vooral aan prehistorische tijden deed denken. De derde prijs (50 gul den) ging naar de vier dames die de her innering aan de grasmaaier-affaire le vend hielden. Ze waren behangen met mini-grasmaaiers en de tekst: "Gras maaiers aan de muur, Soest overstuur". Zaterdagavond liep de Knollenburcht tijdens het "Bal der Zotten" weer zo vol dat er van een echt ouderwets carna valsfeest gesproken kon worden. De beentjes gingen veelvuldig van de vloer en de feestvierders konden massaal meedeinen op de gezellige klanken, voortgebracht door de Hofkapel, de Beetje Band, Jan Boezeroen en disjoc key Kees van Amersfoort. Volgens in gewijden was het 's avonds zelfs druk ker dan ooit tevoren, waaruit maar weer eens bleek dat de echte feestvierders de kunst nog bepaald niet hadden ver leerd. De carnavalsvereniging De Narre Knol len, die zich de feestelijke opening en de optocht door ingrijpen van burgemees ter De Widt zag ontgaan - waarvoor de schuld uiteindelijk in Bagdad gezocht mopt worden - maakte van de nood zo- Prins Steef, met zijn adjudant en de dansmariekes, vertrekt bij zijn huis aan het Minstreelpad. Prins Steef I leest zijn proclamatie voor: het feest kan beginnen. S0ESTER KARNAVAISVERENIGING Natuurlijk bracht Steef I ook een be zoekje aan één van de oudste inwoners van Soest. Hij overhandigde mevrouw Broeckman een bos prachtige voor jaarsbloemen. Boer-gemeester De Widt overhandig de de dolgelukkige prijs winnares haar 'vrijkaart je' voorde raadsvergadering. valshonk Bos Duin brachten. Daar stond hen een middagvullend pro gramma te wachten, waarbij ook bur gemeester Hans de Widt nog even ten tonele verscheen om een paar woorden tot de feestvierders te richten. Dat de ouderen in Soest weten wat car naval is, daarover lieten zij zelf geen twijfel bestaan. Ruim honderdvijftig 55-plussers lieten zich door de sneeuw niet van de wijs brengen en stapten maandagmiddag met z'n allen in de speciale bussen die hen naar carna- Het Mickey-Mouse-duo had zich vol gens de jury het meest origineel uitge dost. Burgemeester De Widt had zijn ambts- kleding aangepast aan de festiviteiten. Hij had zijn boerenkiel uit de kast ge haald en reikte hoofdprijs - een 'vrij- kaartje' voor de raadsvergadering - uit aan diegene die zijn leeftijd had gera den. Hoogtepunt van de middag was onge twijfeld het optreden van de Raad. Twaalf man sterk bezorgden zij de ou deren in Soest een onvergetelijke mid dag met hun optreden a la Doris. Ver kleed als Doris zongen zij liedjes van de onsterfelijke Nederlandse cabaretier. Natuurlijk ontbrak ook de polonaise niet en dansend en feestvierend op de li- ve-muziek van een accordeonist werd het senioren-carnaval 1991 afgesloten. Het kindercarnaval van zondagmiddag viel echter wat tegen. Niet dat de kinde ren die gekomen waren het niet bere- gezellig hadden, maar er kwamen er maar zestig, terwijl de organisatoren toch vroeger rekening hielden met een invasie van driehonderd geschminkte, verklede kids. Het kindercarnaval zal dan ook volgend jaar een nieuwe aan pak krijgen om de goede tijden van wel eer en de echte carnavalspirit weer bij de Soester jeugd terug te brengen. De kids hadden dikke pret tijdens het kindercarnaval.

Soester Courant | 1991 | | pagina 12