fL elf/r nieuws 'Oh Lady be good' - jazzgeschiedenis door Gerrie van der Klei Aquarellen-expositie bij Bauers 'De onderlinge van 1975' met Conny van Bergen P. van Buuren Reis door Europa met Lambertus van de Kooij P V'% fT Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 'Ontmoetin 'Er is in Soes Marokkaanse Donderdagavond in C-drie: Uitvoering Lucas Passion in Baarnse kerk Grote Zangavond met Nel Benschop Dixy-soul-jazz-blues-band in C-drie Elke vrijdagavond van 17.00-19.00 PASTEI-UUR Brood- en banketbakkerij Met de KBO naar het 'Witte Stadje' Vrijdagmiddag in C-drie: Kinderbios: 'Rakker, de computerhond' (20) Carthago Tunesië Diefstal stereotoren Koffie drinken met de boswachter Schilderend tot jezelf komen Zesde kasteelconcert Groeneveld u maart Internationc Amnesty-brieve in de Vijverhof 27 februari! WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 101 Cultureel Creatief Centrum Jules Deelder Onlangs was Jules Deelder met zijn nieuwe theatershow in C-drie te zien. Erg veel mensen hebben van deze show genoten. In feite was de zaal volledig uitverkocht. Het blijkt dus wel dat er be hoorlijk wat belangstelling bestaat voor dergelijk theater. Er komen dan ook re gelmatig vragen c.q. suggesties over ge lijksoortige artiesten. 'Waarom progra meer je die of niet?' Als antwoord moet vaak gegeven wor den: 'Daar hebben het budget niet voor'. Veel mensen hebben natuurlijk geen idee van de hoogte van uitkoop sommen, en dat kunnen ze ook niet wetn. Men schrikt dan ook als verteld wordt, dat een hele bekende artiest voor één keer optreden een bedrag vraagt dat overeenkomt met een kwart of bijna de helft van ons jaarbudget. Die arties ten komen dus niet naar C-drie. En dan wordt natuurlijk meteen ook duidelijk dat er maar een paar 'duurdere' voor stellingen in een jaar geboekt kunnen worden. Van het totale jaarbudget van I de afdeling Cultuur moeten de kosten van de theatervoorstellingen, het jeugd theater, de kinderfilms, de concerten, de exposities e.d., auteursrechten, BU- MA-rechten, affiches, foto's, drukkos ten enzovoorts betaald worden. Wie dan de jaarprogrammering van C-drie bekijkt, moet constateren dat er heel veel te beleven valt in cultureel centrum. Heel veel leuke zaken en ge lukkig maken ook steeds meer mensen gebruik van die mogelijkheid. Een posi tieve ontwikkeling dus. 'Oh Lady be good' Gerrie van der Klei heeft een nieuwe solo-show en die is morgen in C-drie te zien. In de Nederlandse theaterwereld is ze al jaren een bekende. Ze danst, tapt, zingt en heeft vele talenten en ge zichten. In deze show zingt en vertelt ze over het ontstaan van de jazzmuziek. Het begint bij de Afrikaanse drums en eindigt via New Orleans en Duke Ellington bij Broadway. De muzikale begeleiding wordt verzorgt door Rob van Kreeveld (piano), John Engels (drums) en Henk Haverhoek (bas). "Oh Lady be good" is op 21 februari en begint om 20.30 uur. De toegang is f 12,50; voor houders van Pas 65 en CJP- houders f 10,-. Expositie Tot 28 februari is er nog de mogelijk heid om de expositie van Pien van den Broek te zien. De expositie bevindt zich in het witte café van C-drie en bestaat uit schilderijen, en pasteltekeningen. Pien van den Broek maakt gebruik van zachte pasteltinten en gemengde tech nieken: krijt, verf,- en scheurwerk. Haar uitgangspunt is de mens, in het bijzonder de vrouw. De expositie maakt veel reacties los en dat is juist wat de schilderes wil berei ken. Het merendeel van de expositie is te koop. Voor informatie en verkoop prijzen kunt u terecht bij de infohoek of de administratie van C-drie. Kinderbios "Rakker de computerhond" is een film vol spannende avonturen rond het hondje Rakker. Omdat het Ingenieur Bryan niet lukt om een goed beveili gingssysteem te ontwikkelen om de boeven tegen te houden schakelt hij zijn eigen hondje in. Rakker wordt omge bouwd tot computerhond en dient dan als dievenvanger. Dit heeft allerlei spannende avonturen tot gevolg. "Rakker de computerhond" is te zien op vrijdag 22 februari en begint om 15.45 uur. De toegang is f 2,50. De film duurt 98 min. en is bestemd voor kinde ren vanaf 7 jaar. Madame Butterfly Madame Butterfly van Luc Boyer is ontstaan naar aanleiding van de opera van Puccini. In dit verhaal wordt de tra gische liefde tussen het Japanse meisje Butterfly en een Amerikaanse zee-offi cier geschetst. Het conflict Oost-West/ man-vrouw wordt in de bewerking van Henk van der Meulen teruggebrach- téén persoon. Opera is voor Henk van der Meulen een van de belangrijkste drijfveren. Tekst, muziek, beeld en be weging worden gecombineerd. "Madame Butterfly" is op 9 maart en begint om 20.30 uur. De toegang is f 10,- voor Pas 65 en CJP houders f7,50. Jazz Conny va Bergen en haar swingende begeleiding De Onderlinge van 1975 zijn in de loop der jaren zowel in bin nen- als buitenland een veelgevraagde jazzband geworden. Het orkest is op ve le muzikale markten thuis: dixie, swing, maar ook Zuidamerikaanse klanken. Conny van Bergen is samen met haar orkest te beluisteren en te zien op 24 fe bruari. De toegang is gratis. Aanvang 15.00 uur. Dans-instuif Alle volksdansers uit de hele regio kun nen op zaterdagavond 23 maart a.s. hun hart weer ophalen tijdens de dans-in stuif in C-drie. Twee dansdocenten van C-drie zullen gedurende deze avond de dansen begeleiden. Coleta Lustenhou- wer zal voornamelijk de Joegoslavische dansen begeleiden, samen met een goed klinkend orkest, en Henny Boek- hoff richt zich op de internationale volksdansen. De avond begint om 20.00 uur en is om 24.00 uur afgelopen. De toegang is slechts f 5,-. U kunt kaar ten reserveren bij de administratie van C-drie. Wordt verwacht: Febr.: expositie Pien van den Broek. 21 febr.: "Oh Lady be good", een jazz geschiedenis. 22 febr.: Kinderbios: Rakker de com puterhond. 24 febr.: Jazz: Conny van Bergen De Onderlinge van 1975. 8 mrt: Kinderbios: Willy de Mus, teken film. 9 mrt: "Madame Butterfly" door Luc Boyer. George Gershwin, de Amerikaanse componist die zoveel muziek voor we reldberoemde musicals schreef, heeft ook het bekende nummer "Oh Lady be good" op zijn naam staan. Gersh win hoort thuis in het rijtje giganten als Cole Porter, Oscar Hammerstein en Richard Rodgers, die door de een voornamelijk worden geassocieerd met pure swingende jazz, maar door de ander vooral met de musicals van Broadway. Gerrie van der Klei heeft "Oh Lady be good" genomen als titel van haar nieu we theaterprogramma. "Jazz is show bizz", vindt zij. "Een groot deel van de evergreens op het jazzrepertoire is af komstig uit musicals. De Broadway- producties zijn vaak al vergeten, maar de songs hebben eeuwigheidswaarde". Gerrie van der Klei presenteert 'een jazzgeschiedenis' en Broadway hoort er helemaal bij. Ze zingt en vertelt over de muziek die de geschiedenis van de jazz maakte. Ze begint daarvoor in Afrika om via New Orleans naar Broadway te gaan. Nummers als "Summertime", "They can't take that away from me", "Lady be good", "Ain't misbehavin'", "It's allright with me""Can't help lovin' that man" en "Our love is here to stay", kortom een groot aantal boeiende songs en evergreens zullen worden ge bracht. Gerrie wordt bijgestaan door in de Nederlandse jazzwereld zeer beken de musici als pianist Rob van Kreeveld, drummer John Engels en bassist Henk Haverhoek. De veelzijdige Gerrie van der Klei be gon haar carrière als musicienne met een klassieke gitaaropleiding. Samen met haar zuster Dorine vormde zij de "Sissies" en werd daardoor op slag in ternationaal bekend. Tegelijkertijd ont dekte de bandleider Boy Edgar haar als jazz-zangeres. Ze beleefde met zijn or kest een zeer inspirerende muzikale pe riode en gaf overal ter wereld concer ten. Zij bleek naast een goede zangeres ook een bekwaam actrice. Ze speelde hoofdrollen in verschillende grote mu sicals, zoals de grandioze Annie Schmidt-musical 'Foxtrot'. Ook was ze te zien in televisieproducties en speel films (o.a. Flodderen de Illusionist). Na een periode van optredens in West- Duitsland (o.a. in de Nelsonrevue) maakte zij haar come-back in Neder land met haar tweede soloprogramma "Oh Lady be good", waarin ze weder om haar grote muzikale en vooral thea trale talent bewijst. "Oh Lady be good" is te zien op 21 fe bruari in C-drie. Aanvang 20.30 uur. De toegang is f 12,50, voor houders van Pas 65 en CJP f 10,-. Reserveren is mo gelijk op tel.nr. 02155-22188. Op woensdag 13 maart wordt in de Ni- colaaskerk aan de Kerkstraat in Baarn de Lucas Passion van J.S. Bach uitge voerd.^ De Christelijke Oratorium Vereniging uit Baarn zingt het koorge deelte en het Nationaal Philharmo- nisch Orkest zorgt voor de muzikale begeleiding. Ellen Bollongino (sopraan), Madeion Michel (mezzo-sopraan), Myra Kroese (alt), Marten Smeding en Nicolas Mansvield (tenor), Frans Fiselier (bari ton), Charles van Tassel (bas) en Mari- nus Metz (orgel) zijn de solisten die hun medewerking verlenen. Het optreden begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is vijftien gulden. Voor houders van Pas 65 en CJP is de toe gangsprijstwaalf gulden vijftig. In Soest kunnen kaarten besteld worden bij 'De Gouden Snaar', Steenhoffstraat 15, en bij C. Friele, tel. 26286. De organisatoren verzoeken iedereen bijtijds aanwezig te zijn, omdat de NCRV opnamen maakt van de uitvoe ring. In de zomer van 1975 besloten zes mu zikanten, die elkaar kenden uit het Gooise jazz-circuit, hun gemeen schappelijke hobby nieuw leven in te blazen. Het orkest met de opmerkelij ke naam "De Onderlinge van 1975" werd geboren. De naam klinkt als een verzekeringsgroep. De enige verzeke ring die dit gezelschap biedt, is een ge garandeerd swingende middag. Door de zeer uiteenlopende muzikale achtergrond van de orkestleden (af komstig uit bands zoals Les Baroques, Gooische Compagnie, Needie Town Jazzband en Playboys) kreeg 'De On derlinge' al gauw een geheel eigen sound, die niet alleen door het publiek maar ook door vele gastsolisten werd gewaardeerd. Zo ook door Conny (Sal- ty Dog) van Bergen. Conny van Bergen begon haar carrière in de eerste helft van de jaren vijftig, toen Bert Grijzen met zijn combo de jazzsfeer van Loosdrecht bepaalde. Hij ontfermde zich muzikaal over Conny, die daarmee als tiener de eerste schuch tere pasjes in de jazzscene zette. Ze werd al snel 'ingepikt' door John Kristel, die met een amusementsorkest Nederland doortrok. Bij dit orkest leef de ze de kneepjes van het vak zoals dat maar zelden gebeurt. In 1965 ging ze twee maanden op tournee met de Dutch Swing College Band en in 1967 toerde ze met dezelfde band door de Verenig de Staten. Tussen '71 en '74 zong ze bij de Skymasters. Hoewel ze het daarna wat rustiger aan ging doen, was ze toch heel regelmatig te vinden in de "hot spots of jazz" in het Gooi. Daar liep ze op tegen "De Onderlinge", waarbij ze zich al meteen prima thuis voelde. Veelgevraagd Conny en haar swingende begeleiding zijn in de loop der jaren zowel in bin nen- als buitenland een veelgevraagde attractie geworden. Tijdens talloze jazz- evenementen, zoals Jazz in the Woods, Rondje Texel, de Haagse Swing Night Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. en diverse toernees, o.a. in de DDR, maakten zij furore. Ook hadden en heb ben zij succesvolle optredens in het La- rense Nick Vollebregt's Jazzcafé, de Rotterdamse Harbour-, de Amster damse Joseph Lam Jazzclub en in de befaamde Brusselse Jazzclub op La Grande Place als begeleiders van Beryl Bryden. Bovendien gaf "De Onderlin ge" acte de présence in programma's met Chris Barber, The Dutch Swing College Band, Max Collie, Pim Jacobs en Rita Reys en traden zij op naast bij voorbeeld Lee Towers en Anita Meyer. De onvermijdelijke veranderingen in de bezetting hebben in de loop der jaren geleid tot een zeer gevarieerd repertoi re: niet alleen dixie, swing en main- stream, maar ook Zuidamerikaans en het betere middle of the road-genre, vaak door de orkestleden zelf gearran geerd, De basisbezetting van "De On derlinge van 1975" bestaat uit: Frank Muyser: gitaar/tenorbanjo/ vocals en leiding Gert Kohier: bugel/mellophone/ pockettrompet Aad Overeem: tenor- en sopraansax/ fluit/klarinet Wim van Schaik: piano/keyboards/ trombone/vocals Ab van den Berg: slagwerk/percussie Wim Velthuizen: contrabas/basgitaar Op zondagmiddag 24 februari is deze enthousiaste en vooral swingende band te horen en te zien in C-drie in Soest. Aanvang vanaf 15.00 uur. Toegang gra tis. Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Vrijdag 22 maart wordt de tweede dag trip in het KBO-reisseizoen '90 -'91 georganiseerd. Reisdoel is "het witte stadje" Thorn in Limburg. Op het pro gramma staan een rondleiding in Thorn's abdij en basiliek en een bezoek aan het klokkenmuseum Asten. Het vertrek is om 8.15 uur en om 18.30 uur is men terug. De dagtrip kost 50 gulden inclusief en tree, koffie met gebak en diner. Men kan zich aanmelden en betalen vóór 1 maart bij mevr.' R. Korte-Tie- land, Joh. Poststraat 30, 3762 VM Soest, tel. 13960. Betaling kan via post banknummer 2007083 of banknum mer 35.99.78.290 t.n.v. KBO-Soest, onder vermelding van "dagtocht 2 naar Thorn". Wie van Soest houdt leest de Soester Courant De bekende dichteres Nel Benschop komt naar Soest. Zij gaat op donder dag 28 februari een aantal van haar ge dichten voordragen tijdens een Grote Zangavond in de Julianakerk. Nog nooit eerder is het werk van een Nederlandse dichter door zoveel men sen gekocht en gelezen als van Nel Ben schop. Verder wordt medewerking ver leend door de Chr. Koorver. Sursum Corda en het Mannenkoor Apollo. Ook is er samenzang van bekende en geliefde geestelijke liederen. Het pro gramma wordt gepresenteerd door ds. Ab Agtereek uit Leiden. De netto opbrengst van de avond komt ten goede aan het zendingswerk van de stichting Vervolgd Christendom. Er zal daarvoor een collecte worden gehou den, en Nel Benschop signeert haar ge dichtenbundels die verkocht worden ten bate van het gestelde doel. De toe gang is gratis. Aanvang 20.00 uur. oeeoeooMowoM De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit een serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie laat weer een heel andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rustiek uitzicht, waarin hij vaak de symbolen van het land heeft ver werkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid- Europa. gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, sprankelende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een ty pische Van de Kooijstijl'. En dat is ongetwijfeld de enige en beste ma nier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. Gelegen aan de overkant van de Middellandsche Zee. Zo dicht bij Zuid Italié gele gen dat Carthago als de grootste concurrerende havenstad werd gezien. Tot 2x toe werd Carthago door de Romeinen verwoest. De eerste keer werd de stad weer opge bouwd, de 2e keer niet meer. Een grote ruïne bleef over. want de bruikbare delen, zoals marmeren zuilen, werden weggehaald door andere koningen om nieuwe pa leizen te bouwen. W»OOOgOWQBOOQOBgOOOQQQQOQOqOQOOQQOQOQOOO{ Vroeger moest je heel veel dingen zelf doen, met je eigen handen. Tegenwoor dig zijn er allemaal robotjes die je erbij kunnen helpen. Want wat dacht je van een afwasmachine, een stofzuiger, een elektrische tandenborstel, een magne tronoven, een boormachine, een schuurapparaat, een snoerloze schroe- vedraaier en ga zo maar door. Allemaal wel heel handig hoor. In de film kun je Bryan zien die ook op zoek is naar een handig systeem om het huis te beveili gen. In het kleine stadje Hamilton worden veel bankovervallen en berovingen ge pleegd. Geen brandkast is veilig voor de boeven. De mensen worden er een beetje gek van en willen dat het afgelo pen is. Van alles wordt geprobeerd om de boeven te verjagen, maar eigenlijk heeft nog niets goed geholpen. Ook Bryan, de jonge ingenieur, probeert een goed beveiligingssysteem te ontwikke len, maar het wil niet erg lukken. Ten einde raad laat hij zijn hond Rakker op treden als dievenvanger. Hij maakt de hond zelfs na en stopt er een computer in. Spannende avonturen zijn het ge volg en tegen Rakkerde computerhond is geen dief opgewassen. "Rakker de computerhond" is te zien op 22 februari en begint om 15.45 uur. De film duurt 98 minuten en is geschikt voor kinderen vanaf 7 jr. Een bewoner van de Soesterbergse- straat deed bij de politie aangifte van de diefstal van zijn stereo-apparatuur. De dief is binnengekomen door de schuif pui van de woning te forceren. Bij restaurant Bauers aan de Burge meester Grothestraat is gedurende de maanden februari en maart een aqua rellen-expositie te zien van Nielse van Herwijnen uit Mijnsheerenland. Zij Op zondag 27 februari om 10.30 uur kan er weer koffie worden gedronken met boswachter André Wiersma in Kasteel Groeneveld te Baarn. Jaap Dirkmaat is gastspreker op deze och tend. Hij is voorzitter van de Vereni ging Das en Boom, eeninstantie die zich al jaren inzet voor het behoud van de das in Nederland. Hoewel beschermd, wordt de das toch zeer bedreigd. Er zijn op dit moment in Nederland nog slechts ca. 800 volwas sen dieren. In 1960 waren dat er nog 2.200. Het verkeer vergt jaarlijks veel slachtoffers onder de dassen, naar schatting 200 per jaar. Dassen leggen vaak zeer grote afstan den af om voedsel te zoeken of een nieuw leefgebied te vinden. In een po ging de dieren te beschermen worden, onder drukke wegen door, dassentun- nels aangelegd. Ook in het Gooi liggen vier tunnels voor de das. De Vereniging Das en Boom heeft een opvangcentrum waar verdwaalde, zieke of gewonde dieren worden verzorgd. Na verzorging en herstel worden de dieren weer terug gezet in de natuur. Wie meer wil weten over de das, zijn manier van leven, de gevaren die hij loopt en zijn bedreigingen en toekomst mogelijkheden, is op 27 februari om 10.30 uur van harte welkom in Kasteel Groeneveld te Baarn. Entreé fl. 2,50 in clusief een kopje koffie. Intuïtief spiritueel schilderen is een ma nier om je eigen persoonlijkheid en in nerlijk te leren kennen. Harmonie met jezelf en je eigen omgeving zijn hiervan het gevolg. Verborgen gaven komen naar boven en men krijgt meer inzicht in zichzelf. Dit kan tot een volwaardiger en gelukkiger leven leiden. In Soest wordt een cursus intuïtief en spiritueel schilderen gegeven door de Baarnse kunstenares Annie Bongers- Veldhuisen. Zij geeft deze cursus al ge ruime tijd in Baarn en Bussum. Wie meer informatie over deze cursus wil hebben, kan contact opnemen via tele foonnummer 02154 -15097 of 02155 - 19271, tussen 10.00 en 12.00 uur en 17.00 en 19.00 uur. Veflelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 21 februari: Vandaag beginnen we met de aktivitei- ten voor volwassenen. Er zit groei in het gezellige clubje mensen dat allerlei mooie dingen maakt. Iedereen helpt el kaar en er zijn enkele mensen met speci fieke deskundigen. Inclusief koffie en materialen kost het f 2,50 per persoon. De aktiviteit duurt van 9.30 -11.30 uur. Vanaf 15.45 uur komen twee kinderen hun verjaardag vieren. Zij nemen vrien dinnetjes mee en eten tot slot een boel pannekoeken. Vrijdag 22 februari: Vandaag is er één belangrijke aktiviteit en dat is ons maandelijks "Kinderres taurant". Kinderen koken onder belei- ding van volwassenen een heerlijke maaltijd. Ouders, kennissen etc. kun nen komen eten. Wel reserveren. Dit kan tot 's middags 15.00 uur. Vandaag staat het gebeuren in het teken van Griekenland. Het menu is als volgt sa mengesteld. Vooraf: Pita (deegflapje met feta); hoofdgerecht: Gyros (vlees op Griekse wijze); Zaziki (saus op basis van standyoghurt met komkommer en knoflook); rijst en salade. Toe: Yoyhurt met honing en hazelno ten. Ook is er echte Ouzo te verkrijgen. De prijs voor deze maaltijd is slechts f 7,50 p.p. Voor de kinderen is er speciaal een Grieks kindermenu samengesteld. Zaterdag 23 februari: Hoera, hoera, hoera! Er zijn weer drie verjaardagen te vieren. Ouders wordt aangeraden nu al te gaan voor het voor jaar en zomertijd. Dinsdag 26 februari: Van 9.30 tot 11.30 uur: Peuter/ouder- aktiviteit. Een leuke mogelijkheid voor ouders om met hun kleinste kindferen) te komen spelen. Kosten slechts 3 gul den per ouder/kindpaar. Woensdag 27 februari: Toneelmiddag! Weer een nieuwe voor stelling van de theatergroep van de kin derboerderij. Ondanks de kou blijven veel kinderen onze voorstellingen bezoeken. Dat is fijn, want er wordt veel werk in gesto ken. Het is vaste prik op woensdagmid dag dat er een voorstelling is. Het begint om 14.00 uur en kost maar 1 gulden. volgde in de afgelopen jaren teken- en auqarelleerlessen bij de Ewijckshoeve I en Rovérestein, bij Marion Baars en Leo v.d. Bergh. Haar aquarellen in ro mantische stijl hebben vooral bloemen 1 als onderwerp, maar ook landschap pen, tuinen, speelgoed en oude huizen, uitgevoerd in transparante pasteltinten. Nielse beschouwt de aquarellen als haar "eigen handschrift", de weergave van haar eigen karakter. In totaal zijn er 21 aquarellen van haar hand in Bauers te bewonderen. Ze zijn ook te koop. Het restaurant is dagelijks geopend vanaf 12.00 uur. Jacques Zoon Op zaterdag 23 februari wordt het zes de concert in de serie 'Kasteelconcer ten op de zaterdag' in Groeneveld ge geven. Deze zaterdag kan men in Baarn genieten van de muziek van Jac ques Zoon (dwarsfluit) en Bernd Brackman (piano). Op het programma staan de sonate voor fluit en piano van Francis Poulen? drie Romanzen van Schumann, Joueurs de flüte van Albert Roussel en stukken van Frank Martin, Gabriel Fauré en Serge Prokofieff. Het concert begint om 20.15 uur en de kaarten kosten dertien gulden vijftig en twaalf gulden voor houders van Pas 65 of CJP. De 30-jarige Zoon speelt al vanaf zijn negende jaar dwarsfluit. Na zijn oplei ding aan het Sweelinck Concervato- rium speelde hij in diverse orkesten, zo als het Nationaal Jeugdorkest en het Philharmonisch Orkest. Sinds 1988 is hij solist in het Concertgebouworkest. Jacques Zoon werkt al sinds 1977 op het gebied van de kamermuziek samen met de pianist Bernd Brackman. Ook hij kreeg zijn opleiding aan het Swee linck Concervatorium. Hij maakte zijn solodebuut in de kleine zaal van het Concertgebouw en wordt geschouwd als één van de meest getalenteerde pia nisten van de jonge generatie. jÓENSDAG 20 FEE I op 8 maart wordt in de Open H dé ontmoetingsdag voor alle vi I in Soest georganiseerd: de Inte 1 nale Vrouwendag. Dit jaar st: I thema 'sociale veiligheid' ct Een vaag begrip, geven de orga ren toe. Zij hebben het landelij I ma dan ook toegespitst op Soi I ciale veiligheid, een prettige wo geving en het Soester mdieu nioet echter geen zware discuss I den. De bedoeling is dat we er allen een gezellige, ontspann- van maken. Het is een ontmoeti I voor en door vrouwen". De Internationale Vrouwendag middels verworden tot een trad niet meer uit Soest is weg te denk 8 maart staan overal ter wereld vi een dag lang centraal. Jaarlijks de organisatoren rekenen op goi langstelling. De werkgroep die z zighoudt met de organisatie van ternationale Vrouwendag in heeft zichzelf toepasselijk de 'Werkgroep 8 maart' meegegc deze werkgroep zitten vrouwen, der een vrouwenorganisatie ve: woordigen. Wie echter denkt ni kom te zijn op de Vrouwendag, Evenementen Foto-tentoonstelling Het land in de krant Kasteel Groeneveld. Pien van den Broek schilderijenten toonstelling C-drie, hele maand februa ri. 14 Februari t/m 24 februari: 58e Westfriese Flora Bovenkarspel. 17 Februari, aanvang 14.30 uur: Au relia Saxofoonkwartet Theater de Lieve Vrouw Amersfoort. 23 Februari, aanvang 20.15 uur: Con cert Baarns Muziekkring Kasteel Groe neveld. 13 maart, aanvang 20.00 uur: Lucas Passion Nicolaas Kerk, Baarn. 16 Maart, aanvang 10.00 uur: Win- terwandeling Qlympia De Rank - Soes- In tegenstelling tot eerdere ber zal de maandelijkse bijeenko de Vijverhof, waar onder leidn mevr. Lyda de Bruyn bnevei Amnesty geschreven kunner den, niet plaatsvinden op -01« ri, maar op woensdag 27 febru het vervolg worden deze schr lenden ook elke vierde woei morgen van de maand gehou plaats van de derde) van 12.00 uur. Voor informatie ka terecht bij Lyda de Bruyi 19634. Theater 10 Maart: Megabeth Zwolle. 13 Maart: Front 242 Utrecht Vreden- burg. 15 Maart: Golden EarringDen Bosch Brabant Hallen. 24 Maart: David Lee Roth, Rotter dam Ahoy. Sting Den Haag, Congresgebouw. 20 Mei: Dutch World Tennis Tour- nooi Ede. 25 Mei: Pet Shop Boys Rotterdam, Ahoy. 31 Mei: Everly Brothers, Den Haag, Congresgebouw. 14 April: Aha Den Haag. Toeristische Tips: 17 Februari: Vestingwandelingen Naarden. 23,24,25 Februari: Lente Flora, Lis- se, Hobaho Hallen. 23 Maart: City Pier City Loop Den Haag. Kijkje in eigen winkel Gidsen voor vakantie en vrije tijd acc- commodatie hotel, camping, pension talloze toeristische tips. Nieuwe gids Trekkershutten 1991 f 2,50. Poster Kerkebuurt Soest f 5,-. Kadobonnen vanaf f 10,-, Museum jaarkaart. V. V.V. Soest maandag tof vrijdag 9.30 - 16.30 uur, tel. 12075. Marokkaans Comité ui Het Marokkaans Comité Sc dringend behoefte te hebben geleiding en een eigen ruimte tiviteiten. In een brief aan de fracties zegt het comité het a jaar niets te hebben gemerkt wat hen is toegezegd, tr .s teel niets voor de Marokkaan nere in Soest". Volgens het comité komen vei men voort uit het feit dat de f nen geen eigen ruimte hebben kaar te ontmoeten, verzamel ren zich nu onder flats. Dat g last bij de bewoners, maar ee tief is er niet," aldus A. Handi zitter van het Marokkaans u vindt het oneerlijk dat de granten wel een eigen ruimt' "Er is dringend behoefte aan waar jongeren en jong-volwa kaar kunnen ontmoeten en w. teiten georganiseerd worden, voorzitter. Het liefst zouden gen stek krijgen in of bij het op de Eng, waar de meeste nen wonen. Ook is het Marokkaans L.01 vreden over de begeleiding di de gemeente is toegezegd. D< medewerker, die twee jaar aangesteld, zet zich niet in v( rokkaanse bewoners in S wordt echter wel betaald om te zetten voor het welzijn var kanen. We hebben hem nat zien en wanneer we met v tem toekomen, zegt hu da, I voor Is- We hebben dus nu opbouwwerker," staat er in d Marokkaans Comité zegt o

Soester Courant | 1991 | | pagina 10