Verdwenen Soest nieuws Ontmoetingsdag voor en door vrouwen' Provinciale politiek: van belang voor vrouwen P. van Buuren Scholieren hele dag provinciebestuur LartInternationale Vrouwendag in Soest itie bij Bauers Forum op 25 februari in Utrecht Elke vrijdagavond van 17.00-19.00 PASTEI-UUR Brood- en banketbakkerij Jeugddiploma EHBO Inbraak Hazepad 'esde kasteelconcert iroeneveld <L hM Huis verkopen? Begin met een goed.vrijblijvencl advies. Bel PETERS Makelaars Amnesty-brieven in de Vijverhof: 27 februari! Ruzie Koninginnelaan 02155-16251 Museum Oud Soest PAGINA ■ÓÉNSDAG 20 FEBRUAR11991 PAGINA 11 SOESTER COURANT COMPUTER FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 stemmentreksters te zijn, omdat ze in verhouding meer voorkeurstemmen krijgen dan mannen. Steeds méér men sen - maar nog lang niet genoeg - stem men al op een vrouw. Voorkeurstem men zijn duidelijke politieke signalen aan politieke partijen om méér vrouwen op verkiesbare plaatsen te zetten. Op 1 maart rolt huis-aan-huis in heel Nederland de provinciekrant in de brie venbus. Deze speciale krant is een uit gave van de Stichting Burgerschaps kunde. De actie "Nog nooit op een vrouw gestemd" wordt hierin uitge breid belicht. Nederland het percentage vrouwelijke kandidaten op verkiesbare plaatsen met 5% te zijn gestegen, namelijk van 24 naar 29%. Als dezelfde verkiezingsuit slag als in 1987 uit de bus komt, krijgen 9 van de 12 provincies ongeveer 30% vrouwelijke statenleden. Streefcijfer In de provincie Utrecht staat 30,5% vrouwen op verkiesbare plaatsen. De PvdA, D66 en Groen Links hebben in de provincie Utrecht het streefcijfer van minimaal 33% vrouwen op verkiesbare plaatsen ruim gehaald. D66 is de koplo per met 60%. Het CDA en de WD blijven er echter onder. Als de uitslag van deze verkiezingen hetzelfde zou zijn als in 1987 blijft het aantal vrouwe lijke statenleden in het CDA gelijk en zal het aantal vrouwen in de VVD— fractie zelfs dalen. Groen Links is in Utrecht de enige partij met een vrouwe lijke lijsttrekker. De Vereniging voor Vrouwenbelangen voert de actie "Nog nooit op een vrouw- gestemd? Doe dat nü op 6 maart!" Uit onderzoek blijkt, dat 85% van de kie zers 'gewoontegetrouw' op de lijsttrek ker stemt. Dat is meestal een man. Vrouwen en mannen dieachter emanci patie en achter mééer vrouwen in de po litiek staan, kunnen hieraan uiting ge ven door 6 maart a.s. hun stem uit te brengen op een vrouw. Vrouwen blijken Op 6 maart worden er weer verkiezin gen gehouden voor de Provinciale Sta ten. Dat is een goed moment om in vloed uit oefenen op de richting van het provinciale emancipatiebeleid: Op maandagavond 25 februari organi seert Pres Emancipatiebureau Utrecht een politiek forum waar provincie po litici aan de tand worden gevoeld over hun plannen op het gebied van eman cipatie in de komende vier jaar. Plaats: Stadskasteel Oudaen, Oudegracht 99 in Utrecht. Aanvang: 19.30 uur. De titel van het forum is: Statenverkie zingen 1991, een nieuwe impuls voor het provinciale emancipatiebeleid? Aan het forum nemen deel: dhr. Jippe Hoekstra, lijsttrekker voor de PvdA en gedeputeerde voor het emancipatiebe leid, dhr. Gerard Hazenkamp, fractie voorzitter van het CDA, mw. Eveline Korthuis, statenlid voor de WD, dhr. Jan Jansen, lid van de statenfractie van D66, en tenslotte mw. Miep de Jong, lijsttrekker van Groen Links. Centrale vraag aan het forum is: Wat gaan u en uw partij de komende vier jaar doen om ervoor te zorgen dat emancipatie doordringt in alle facetten "van het provinciaal beleid? Opgaven voor en inlichtingen over het forum bij: Pres Emancipatiebureau Utrecht, tele foon 030-334280. Niet alleen het provinciale emancipa tiebeleid moet voortvarend worden voortgezet en uitgebreid, het is ook hard nodig dat er meer vrouwen in de staten worden gekozen. Alleen dan kan de macht in de politiek evenwichtiger tussen mannen en vrouwen worden ver deeld en zal de kans op een goed eman cipatiebeleid worden vergroot. Om een gelijke vertegenwoordiging van mannen en vrouwen in de politiek in het jaar 2000 te bereiken moet als tussen stap bij deze statenverkiezingen een streefcijfer van minimaal 33% vrouwe worden gehaald. Uit een vorige week door de Vereniging voor Vrouwenbe langen gepubliceerd onderzoek van de kandidatenlijsten in de verschillende provincies blijkt gemiddeld over heel <9 Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 In het EHBO-gebouw aan de Parallel weg werden ook dit jaar weer kinderen opgeleid voor het Jeugddiploma A en B. De B-opleiding werd gegeven door de heer E Hoogeweg met assistentie van de heer R. van 't Land, en de A-op leiding door mevrouw A. Kok met as sistentie van mevrouw N. Slotboom. Op 5 en 12 februari was het zover en werden de examens afgenomen. Voor het A-diploma leeftijd vanaf 11 jaar slaagden: Ivor Bosch, Koos Immerzeel, Anouk Steitner, Cora van Rouwendaal, Jeroen Kuipers, Vinaya Varikaten en Frits Geerds. Voor het B-diploma leef tijd vanaf 13 jaar: Jacqueline Bosboom, Carline de Haan, Petra Dooijeweerd, Hedi van Kan, Debby Kortekaas, Da niël Leertouwer, Joke Nieuwelink, Ste- phanie Reijn, Natasja Brouwer en Jo- hanna Westeneng. Helaas moest één kandidaat worden afgewezen. De exa mens werden afgenomen door de Ka derinstructeurs mevrouw E. v.d. Steeg en de heer F. Hoogeweg. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een woning aan het Hazepad en daarbij een hoeveelheid spaargeld buitgemaakt. Een bewoon ster miste een aantal kwartjes uit een portemonnee, plus ca. 30 guldens en 20 rijksdaalders. Uit een blikkenbusje werd nog een 185 gulden weggenomen. De andere bewoonster miste twee tien tjes en een hoeveelheid kleingeld. Bo vendien waren enkele sleutels ont vreemd. De inbreker moet de woning zijn binnegedrongen door aan de ach terzijde een slaapkamerraam in te slaan. Een hele dag op een stoel van het pro vinciebestuur. En dan ook nog f 20.000,- mogen besteden aan twee projecten op het gebied van het pro vinciale jeugdbeleid. Dat overkwam zestig scholieren uit de provincie Utrecht maandag jl. In het kader van de Provinciale Staten verkiezingen van 6 maart 1991- organi seerde de algemene politieke vormings instelling M50 in samenwerking met de afdeling Voorlichting en PR van de pro vincie Utrecht het project "Wegwijs op het Provinciehuis". "Wegwijs op het Provinciehuis" richtte zich op jongeren in de leeftijd van 15 tot 21 jaar. Het project bestond uit twee de len: voorbereiding op school en een werkdag op het Provinciehuis. Tijdens die dag kwamen de scholieren in aanra king met de provinciale politiek. Ze RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 In tegenstelling tot eerdere berichten zal de maandelijkse bijeenkomst in de Vijverhof, waar onder leiding van mevr. Lyda de Bruyn brieven voor Amnesty geschreven kunnen wor den, niet plaatsvinden op 20 februa ri, maar op woensdag 27 februari. In het vervolg worden deze schrijfoch- tenden ook elke vierde woensdag morgen van de maand gehouden (in plaats van de derde) van 9.00 tot 12.00 uur. Voor informatie kan men terecht bij Lyda de Bruyn, tel. 19634. 's Avonds staat een spel op het pro gramma. Een aantal Soester ambtena ren is momenteel bezig met het beden ken van vragen over het Soester milieu, cultuur historie en politieke en maat schappelijke vraagstukken. Met het spel kunnen leuke prijzen gewonnen worden. Tussen het middag- en avond programma bestaat de mogelijkheid om gezamenlijk te eten, maar wie slechts een deel van het programma bij wil wo nen, kan ieder moment binnenstappen. Het programma vormt slechts de hand leiding van die dag. De organisatoren hopen dat de door hen gekozen onder werpen aanzet geven tot een leuke dis cussie. De Internationale Vrouwendag begint om 15.00 uur. Om 15.45 uur staat de diapresentatie van Judikje De politie heeft een 29-jarige bewoner van de Koninginnelaan aangehouden, omdat deze een straatgenoot met een stok had mishandeld. De dader zegt zijn 24-jarige plaatsgenoot in elkaar te heb ben gemept, omdat deze weer iemand anders met zijn hond zou hebben be dreigd. Het slachtoffer werd voor kneu zingen aan zijn schouders, nek en ge zicht behandeld. Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgenodigd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! zeggen waar het was en wanneer? Elke informatie is welkom, bij de redactie van de Soester Courant of bij bestuurs leden van Museum Oud Soest, met (voor deze rubriek) contactpersoon B. Berkhout, tel. 16372. Bij voorbaat dank! Ditmaal weer een foto uit de collectie van Archief Prentenkabinet/Foto Astra. Een vertrouwd beeld, duidelijk Soest, waarschijnlijk weer omstreeks 1920. Maar zijn er nog lezers die ons ze kerheid kunnen verschaffen, die echt weten wie er hier voor de fotograaf stonden opgesteld, die precies kunnen

Soester Courant | 1991 | | pagina 11