Wëfses m n Plannen van de Derde-Wereldgroep Soest Discozwemfestijn voor Soester jeugd Speeldoos P. van Buuren Nieuwe verkeersregels per 1 november INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Sportschoenen weg uit de Bunt Treurigheid troef bij Renze Ferwerda 'Scoren' van David Mamet begint traag en eindigt tragisch Joop Doderer blijft een kwajongen Elke vrijdagavond van 17.00-19.00 PASTEI-UUR Brood- en banketbakkerij Belangrijkste veranderingen op rij 'Kadet 4711' in De Speeldoos -¥■* Feestelijk jubileumconcert van De Gooise Operette <si Tl 1T UB si sa n GIRO 604020 Agenda februari De Speeldoos I^st op z'n best... forten ™»r 1991 ginge ireld van een uitvoerig en dooi R aarverslag over 1990, waar, r iJis I Dit den Bogaard rappoi rif wat de;Soester Derde-Werek Pepers in 365 dagen tot stand het Sri: »7vr».^stenl(1 Het is eerst en T»0™' jdereen WOENSDAG 20 FEBRUAR11991 SOESTER COURANT PAGIf Begin januari verzond de Derde V^e- reldgroep Soest ruim 100 dozen, waar onder veel speelgoed, ingezameld door de Soester basisscholen, in een container naar het kinderproject van de groep in Lins, Brazilië. Daar wor den ruim 250 kinderen gevoed, me disch verzorgd, voor een beroep opge leid, voor een betere toekomst. Van een bevriende hulpstichting werd ook een zending medische hulpgoede ren, waaronder vitaminen, verzonden. Medicijnen zijn peperduur in Brazilië en vaak slecht verkrijgbaar. De prijzen stijgen er gemiddeld met 20 /o per maand! Ook dit jaar gaat de DWG-Soest door met dit project. Hulp in natura wordt el ke drie maanden per container naar Uns verzonden. De DWG-Soest ont vangt nog steeds graag» kinderkleding (schoon, heel, gewassen en gevouwen), timmergereedschap, spijkers en schroe ven, naaigerei, restanten breigaren, weefmaterialen, groentezaden, postze gels, naaimachines en sieraadjes. Wie iets beschikbaar heeft kan bellen, Jaap den Oude, tel. 14622. Verder gaat de Derde-Wereldgroep 1000 sinaasappelboompjes in Lins planten bij het kinderproject. De kinde ren van Lins zullen ze planten en ver zorgen. Dat wordt een nieuwe bron van inkomsten. Ieder boompje kost f 12,50. Wie één of meer boompjes voor zijn re kening neemt, ontvangt per boom een genummerd plantcertificaat. Men kan dit bedrag of een veelvoud ervan stor ten op Postbank 5634327 of RABO 37.99.29.813 onder vermelding van "Sinaasappelboompje". Ook wil de DWG-Soest weer de jaarlijkse aanschaf van van schoolkleding en schoolboe ken, net als vorig jaar, op zich nemen. India Naast dit kinderproject heeft de DWG nog de zorg voor een schooltje in India op zich genomen. In de kleine vissers plaats Pullovilla, in het uiterste zuiden, zitten de kinderen in school op de grond omdat er geen geld is voor vijftig stoel tjes en tafeltjes. De DWG-Soest hoopt dat honderd Soesters bereid zijn elk een stoeltje of tafeltje a f 40,- voor hun reke ning willen nemen. FUN-theater Op dinsdag 23 april komt het FUN- theater uit Amsterdam optreden in het Griftland College met een voorstelling, getiteld: "Wie zullen we nu weer eens uitkleden?" en daarna volgt een Derde Wereld Modeshow door de textiel- werkplaats SARI. De Derde Wereld- groep verwacht die avond "een volle bak". Het Jaarverslag van de groep over 1990 Kinderen van het project in Lins, Bra zilië, zijn trots op het kalfje van de DWG- Soest. is inmiddels verschenen, waarin een overzicht van diverse activiteiten en een financiële verantwoording worden ge geven. Voor meer informatie kan men bellen: tel. 13452, 14622 of 17692; Soesterberg 51940. STEENHOFFSTRAAT 53 - SOEST TELEFOON 02155 - 2 14 33 Wie aan sport doet leest de Soester Courant De politie is op zoek naar een aantal kinderen in afgelopen vrijdag en zater dag uit de kleedkamer van de sporthal de Bunt een aantal sportschoenen heb ben gestolen. Er bleken minstens drie paar "Nikes" te zijn verdwenen. Ook bleek er geld te zijn ontvreemd. De ver moedelijke daders zijn enkele kinde ren, die tijdens het volleybaltoernooi in de Bunt de deur tussen de hal en de kleedkamer op slot deden, zodat de sporters zich met geweld toegang tot hun eigen kleedruimte moesten ver schaffen. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 De achterkant van de filmwereld komt in "Scoren" van David Mamet voor het voetlicht. Hielenlikkerij naar bo ven en het typische trappen naar bene den komen hier wel erg sterk tot uiting. Het verhaal speelt zich af tussen een zojuist gepromoveerd hoofd Produktie en zijn even iets lager op de ladder staande oude vriend, die met een fan tastisch aanbod komt voor een film, waarin hij gedurende 24 uur een optie heeft op een grote ster. Hiervan dient de producent van de maatschappij op de hoogte te worden gebracht. Helaas is dit een zeer moeilijk bereikbaar iemand, die voor het tweetal als een soort onaanraakbare godheid op een oneindige afstand vertoeft. Hoe hem te benaderen en te overtuigen dat er werkelijks iets belangrijks voor de maatschappij kan gaan gebeuren, ter wijl je niet net lef hebt ook maar enig ri sico te lopen om zijn ongenoegen op te wekken. Op de achtergrond speelt een tijdelijke typiste mee, aie alleen maar verbazing toont over wat er zich zoal afspeelt. Als dan de producent met een script komt, dat "pro forma" gelezen moet worden, gaan de twee mannen discussieren over het meisje. De discussie eindigt in een weddenschap of zij al of niet binnen 24 uur in bed is te krijgen. Uiteindelijk lukt het de pas gepromo veerde om haar met het smoesje dat zij voor hem het script moet lezen, bij zich thuis te krijgen. Daar ontspint zich een discussie over de inhoud van het script, dat volkomen onverfilmbaar is, Maar zij weet hem toch over te halen de oor spronkelijke plannen te laten varen ten faveure van het nieuwe script. Dit levert op de zaak een vechtpartij van jewelste op, die er uiteindelijk op uitloopt, dat het meisje kan vertrekken en het oor spronkelijke script wordt verfilmd. Met name de bezetting was met Johan Ooms, Hans Cornelissen en Kiki Gas sen behoorlijk sterk. Hierbij was vooral Hans Cornelissen een grote trekker, die het voor het publiek boeiend wist te houden. Een publiek, dat op deze uit gestelde voorstelling in De Speeldoos niet echt in groten getale was opgeko men. Degenen die er waren, kregen echter wel waar voor hun geld. JOD In het kader van zijn 50-jarig toneelju- bileum speelt Joop Doderer dit jaar het stuk "Op Glad IJs" van Michael Pertwee en Anthony Marriot. Don derdag was hij ermee in De Speeldoos en zoals te venvachten was de zaal af geladen. Joop Doderer is een acteui; die het in zich heeft, anders dan bijvoorbeeld Piet Bambergen, om de zaal buiten het ka der van het stuk om bezig te houden met ongein, die nergens ontaardt in plat vloersheid. Gebruikmakend van din gen die op het toneel mislopen of alleen maar daartoe aanleiding te kunnen ge ven, doet hij de ene schmier na de ande re. Enorm alert op de reacties van zijn publiek overdondert hij zijn medespe lers met onverwachte situaties, waar door zelfs het lijk in de stoel zijn lachen niet meer kan bedwingen. Echter, in PamelaTeves vond hij een te genspeelster die hem in enkele van deze situaties de baas bleek. Dat ontaardde in enkele gevallen in een lachbui van de kant van Joop Doderer, die ertoe leidde dat hij weer op zijn gemak gesteld moest worden. Hij is echter een meester in dat vak, want hij vangt dat op door met het publiek in discussie te gaan op een wij ze, die de zaal in een deuk doet liggen. Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Niets was te gek, afgelopen vrijdag avond in de Turf. Op de swingende mu ziek van alles wat populair is, vermaak te de Soester jeugd zich in het Soester zwembad. De organisatie had alles uit de kast gehaald, om de krokusvakantie feestelijk af te sluiten. Het discozwem- men was een groot succes, de tot dancing omgetoverde zwemzaal, compleet met gekleurde lampenslingers en natuur lijk swingende muziek, werd door vele Soester jongelingen bezocht. Het was weer eens iets anders dan met z'n allen staan dringen op een dansvloer. Het nieuwe Reglement Verkeersre gels- en Verkeerstekens (RW) bevat voor alle categorieën verkeersdeelne mers nieuwe en eenvoudiger verkeers regels en -tekens, die 1 november van dit jaar van kracht worden. Het uit 1966 stammende oude RW bevat na melijk talrijke overbodige en achter haalde regels, die ook nog eens mas saal worden overtreden. Bovendien is er sprake van een enorme wildgroei aan borden. Het werd dus hoog tijd het RW van een kwart eeuw geleden door een nieuw te vervangen. Omdat een goede verkeersmentaliteit in de nieuwe verkeerswetgeving be langrijker wordt gevonden dan het exact kennen van regels, regelt het nieu we RW stukken minder. Een paar voorbeelden. Wie met wie op dezelfde fiets meerijden (dat hangt nu nog af van de fietser en de leeftijd van de passa giers) bekijken de betrokkenen voor taan zelf maar. Het op de fiets meene men van onbeschermde zeisen en hooi vorken wordt ook niet meer aan regels gebonden. Het bij scholieren populaire rijden met "losse handen" of het laten duwen of trekken is niet meer in een verbod vastgelegd, want volgens het nieuwe RW valt met voorlichting en educatie veel meer te bereiken. Als voetgangers denken dat ze een rustige straat beter schuin dan haaks kunnen oversteken, dan moeten ze dat maar doen. Als het om een drukke weg gaat laten ze dat vanzelf wel uit hun hoofd, zo redeneert het nieuwe RW, dat ver plicht haaks de weg oversteken dus niet meer regelt. Op een rijtje En dan nu de belangrijkste wijzigingen in het nieuwe RW, op een rij gezet door Veilig Verkeer Nederland: Het rode voetgangerslicht mag door de wegbeheerder vervangen worden door een geel knipperlicht, hetgeen oversteken op eigen risico betekent. Voetgangers die liever willen overste ken als het rijverkeer rood heeft, kun nen wachten op het groene voetgan gerslicht, want dat blijft gehandhaafd. Gedetailleerde bepalingen voor voet gangers, die buiten de bebouwde kom ae rijbaan gebruiken, zijn geschrapt. Aan welke zijde van de rijbaan zij het beste kunnen lopen hangt van de con crete situatie af. De voetgangers zijn zelf het beste in staat dit te beoordelen. Voor voetgangers is het verplichte haaks oversteken van een weg verval len, evenals het verbod om dat binnen 30 meter van een zebra te doen. Bij verkeerslichten mag door middel van een onderbord rechtsafslaande (brom)fietsers worden toegestaan door te rijden bij rood licht. De plicht om een valhelm te dragen geldt voortaan ook voor gebruikers van driewielige bromfietsen. Kinderen mogen beneden de 8 jaar (was 10 jaar) alleen achter op de (brom)fiets worden meegenomen als ze een doelmatige en veilige zitplaats heb ben met voldoende steun voor rug, han den en voeten. Rijden op de vluchtstrook van au tosnelwegen wordt uitdrukkelijk ver boden, omdat deze primair bestemd is voor pech- en noodgevallen. Ook bij het invoegen mag de vluchtstrook niet meer gebruikt worden. Bestuurders moeten voortaan ook voetgangers en invalidenvoertuigen, die kennelijk op het punt staan over te steken, ongehinderd doorgang verle nen. De betekenis van de gele doorgetrok ken streep wordt veranderd van een parkeerverbod in een stopverbod. De\ gele onderbroken streep krijgt in het nieuwe RW de betekenis van een par keerverbod. In het nieuwe RW wordt het gebruik van lichten zeer vereenvoudigd be schreven. Bepalingen over een halfuur na zonsondergang zijn geschrapt. Weggebruikers bepalen zelf wanneer, zoals bij pech en filevorming, knippe rende waarschuwingslichten worden aangezet en wanneer berm- en richt- lichten worden gevoerd. "Haaietanden" krijgen dezelfde juri dische status als voorrangsborden. Het nieuwe RW bevat een verbod om over verdrijvingsstrepen te rijden. Uitvaartstoeten behoren niet meer tot de voorrangsvoertuigen. Militaire co lonnes behouden in de nieuwe ver keerswetgeving wel hun voorrangsrech ten. Bestuurders van tractoren en land bouwvoertuigen mogen voortaan ma ximaal 25 km per uur. De minimum-leeftijd van 4 jaar voor kinderen voor in de auto vervalt, omdat ouders zelf wel kunnen bepalen op wel ke plek ze hun kinderen van 12 jaar in de auto vervoeren. Dinsdag 19 februari Informatie-avond ouders: Griftland College, Noorderweg 79, Soest. Vanaf 20.00 uur. Zaterdag 23 februari Open Huis: Griftland College, Noorderweg 79, Soest. Van 9.30 -14.00 uur. Voor 4-HAVO van 10.00 - 12.00 uur. Zaterdag 23 februari Open Dag: Werkpl. Kindergem. Bilthoven, voor peuters, basisonderw. LAVO, MAVO, HAVO, VWO, K. Boekelaan 10 (einde Jan Steenlaan) Bilthoven. Aan vang 9.30 - 9.45 uur. Open Dag: Het Nieuwe Lyceum, scholengem. voor MAVO, HAVO, Athe neum, Gymnasium, Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Van 10.00 -12.00 uur. Informatieve kijkdag: R.K. Scholengemeenschap Eemland College, Gymna sium, Atheneum, HAVO, gebouw Ter Eem, Daam Fockemalaan 22, Amers foort. Van 10.00 -13.00 uur. Open Dag: Scholengem. De Koppel. LTO, ITO, LHNO, IHNO, Hooglandse- weg 55, Amersfoort. Van 9.30 - 13.00 uur. Kijkdag: MAVO Ter Eem, Daam Fockemalaan 22, Amersfoort. Van 10.00 - 13.00 uur. Maandag 25 februari Informatiemiddag en -avond: Jan Ligthart, LEAO, gemeent. voorb. beroeps- ond. verkoop en administratie, Dierenriem 11, Amersfoort. Van 15.30 -17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Dinsdag 26 februari Oriëntatiemiddag: voor leerlingen groep 8, Het Nieuwe Lyceum, scholen gem. voor MAVO, HAVO, Atheneum, Gymnasium, Jan Steenlaan 38, Biltho ven. Aanvang 13.30 uur. Open Huis: Chr. LEAO Amersfoort Rolandus, Zangvogelweg 4, Amersfoort. Van 16.00 - 21.00 uur. Woensdag 27 februari Open Dag: Christ. Agrarische School, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.00 - 14.30 uur. Open Dag: SBBO Midden Nederland, opleidingen aan bedrijven en particulie ren, Clarenburg 1, Leusden. Van 13.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Donderdag 28 februari Voorlichtingsavond: Sg. de Amersfoortse Berg, VWO, HAVO, MAVO, Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort (voor 2e en hogere leerjaren). Vanaf 19.30 uur. Dinsdag 5 maart Voorlichtingsavond: Prot. Christ. school voor MAVO 'Waldheim', Vondellaan 2-4, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Informatieve kijkavond: R.K. Scholengemeenschap Eemland College, Gym nasium, Atheneum, HAVO, gebouw Ter Eem, Daam Fockemalaan 22, Amers foort. Vanaf 19.30 uur. Donderdag 7 maart Open Huis-avond: Schothorst College/RSG Thorbecke, openbare school voor Atheneum, HAVO, MAVO, Paladijnenweg 611, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. Voorlichtingsavond: Sg. de Amersfoortse Berg, VWO, HAVO, MAVO, Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. Zaterdag 9 maart Open Dag: Christ. Agrarische School, Dierenriem 2, Maartensdijk. Met bloemschikwedstrijd. Van 10.00 - 12.00 uur. Dinsdag 12 maart Informatieavond: Scholengem. De Koppel. LTO, ITO, LHNO, IHNO, Hoog- landseweg 55, Amersfoort. Van 16.00 - 20.00 uur. Open Dag: De Borgwal, school voor praktische vorming VSO, Zangvogelweg 156, Amersfoort. Van 9.00 - 15.00 uur. Donderdag maart Informatieavond: inleiding over brugklas en div. afd. Het Nieuwe Lyceum, scholengem. voor MAVO, HAVO, Atheneum, Gymnasium, Jan Steenlaan 38, Bilthoven. aanvang 19.30 uur. Woensdag 20 maart Open Middag: Chr. Agrarische School voor opl. in Land- en Touwbouw, Lu- xoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 -16.30 uur. Renze Ferwerda is bij de meeste men sen, die regelmatig naar het theater gaan, nog geen echte bekende. Ook al is hij nu al aan zijn derde muziekpro gramma in Nederland en België bezig. De titel 'Nu 't Kan' is mij niet geheel duidelijk geworden. Feit is wel, dat Renze Ferwerda een fraaie zangstem heeft, die zeer poëti sche liederen ten gehore brengt. Alleen gaat dat in een sfeer die de mensen con tinu het gevoel geeft op een begrafenis aanwezig te zijn. Treurigheid alom dus. De teksten zijn grotendeels van hem zelf, met muzikale composities van Wil lem Gevers. Op beide onderdelen kun je alleen maar zeggen, dat het knap is. Maar op geen enkele wijze wordt je er door gegrepen. Soms kreeg je hl dat het eigenlijk wat werd, mt was het dan net weer niet. Wat wel heel goed was, was de mi begeleiding van Gé Bijvoet op dei Een man, die maar eens wat vrolfflBB in Renze moet zien te krijgen, wanttajej een dergelijke negatieve kijk op hefjfe- ven zal er beslist zeer weinig vreugde voor hem te beleven zijn in de rest van zijn leven. In potentie is het een "chansonnii het in zich heeft om naar geluisf worden. De sombere kijk mag H ven houden, maar er kan toch hit daar heus wel een sprankje hoop m of niet soms? Het stuk zelf is er één van twaalf in een dozijn. De plot is voorspelbaar en de lij ken worden verhuisd van de garderobe naar de koelkast en van de bank naar de slaapkamer. Allemaal al eens eerder ge zien dus. Maar Joop Doderer, Pamela Teves en Diana Dobbelman zijn vak mensen genoeg om er toch een zeer toonbaar stuk van te maken, dit tot groot genoegen van een enthousiast pu bliek. JOD Kadet 4711, (voorheen Chanel No. 4711 en Rolls Royce Kadett) is de vierde one-man-show van Hans Li- berg. Hans Liberg begon in 1983 met Dada, daarna Berg Berg en vervolgens Wortel Bach Live. Over Hans Liberg is eigenlijk weinig bekend. Hij is geen doorsnee perfor mer. hij is de schepper van een uniek genre, dat het best gedijt in een theater zaal. Wat déar gebeurt, is heel speciaal. Hij tracteert zijn publiek iedere avond weer op muziek, humor, vitaliteit, scherpe eigentijdse beelden en vituoos pianospel. Tot nu toe zijn zijn shows niet op de TV te zien geweest. Je kunt het eigenlijk al leen maar navertellen, als je hem hebt zien optreden. Steeds meer mensen ontdekken Hans Liberg, hij trekt dan ook volle zalen door het gehele land. Kadet 4711 is een show. Het is zoals de wereld van vandaag, veel van alles, boordevol informatie. Hoewel niet ge sponsord, staat het bol van de merkna men. Als altijd gebruikt Liberg mate riaal van iedereen, reclame- en herken ningsmelodieën, pianoconcerten, jingles en poptunes. Vier jaar geleden deed niemand dit, nu heet het deftig apropriation-art. Hoe kom ik tussen de commercials noe aan emotie toe? Uitgestrekte 1<^_ schappen, freudiaanse rivieren, de ero?[ tiek van een zeeppompje, vochtinbrjj gende crèmes. En verder: Een India in New York, de showbizz van vanda Wat een aanbod wat een talent, een nitwits. Rusland, expansiedi Rachmaninov, Horovitz, Pavlov Manhattan. Be Funny, adviseerde Amerikaanse miljonair. Wat overbl is The unbearable lightness of Hans berg. Donderdag 21 februari 11 11 11 T IIIIII ,*S&|té De Gooise Operette viert dit jaar haar zilveren verjaardagsfeest. Het eerste optreden uit de reeks feestelijke con certen, die het jubilerende gezelschap in het kader van dit heugelijke feit in de regio zal geven, vindt plaats in De Speeldoos te Baarn, op donderdag avond 21 februari, aanvang 20.15 uur. Uit het omvangrijke repertoire dat het zanglustige gezelschap in haar 25-jarig bestaan heeft opgebouwd, werd voor deze avond, door dirigent Hans C. Janssen, een programma samengesteld waarin alle muzikale uitingsvormen van de operetteformule aan bod zullen ko men. Dit betekent dat prachtige koorwerken afgewisseld zullen worden met soli, duetten en meerstemmige ensembles. Een instrumentale formatie, die spe ciaal voor deze gelegenheid uit musici van het symfonisch concert- en begelei dingsorkest "Col Canto" werd ge vormd, zal een deel van de begeleiding voor haar rekening nemen, terwijl Hans Janssen zelf voor pianistische onder steuning van resterende zangstukken zorg zal dragen. In het regieplaatje van Harry Polder, die De Gooise Operette sinds septem ber van het vorig jaar onder zijn hoede heeft, zal veel aandacht worden besteed aan visualiserende elementen van het fenomeen 'operette': spel, mime, bewe ging en kleding. Het zeer gevarieerde programma om vat grote delen uit de operettes 'Bocac- cio' (Franz von Suppé), 'Die Glocken von Corneville' (Robert Planquette), 'Frau Luna' (Paul Lincke), 'Die Vogel handier' (Carl Zeiler) en 'Die verkaufte Braut" (Bedrich Smetana). Met het 'Koor der Matadoren' uit 'La Traviata' en het bekende 'Gloria al Egitto' uit 'Aida' wordt een zijpasje naar Verdi's UNICEF NOODHUIPACTIE HELP DE KINDEREN IN DE GOLF voor hulp aan kinderen in oorlogsnood, vluchtelingen en slachtoffers. Kinderfonds van de Verenigde Naties SOESTER COURANT REKLAME-KRANT ^jSDAG 20 FEBRUA (jUD door Arie Wandelaar opera's gemaakt, dat ongetwijfeld dooi veel koorliefhebbers hogelijk zal wor den gewardeerd. Solistische medewerking aan het pro-I gramma verlenen de sopranen Joke] Burrekers, Marianne van Dolen, Joke! Hof, Tiny Koopmanschap, Loes Tolle naar en Hetty Willemse, de tenoren] Henk van Hesseweg, Jos van Hom, Dick Koblens en Geert Strijker, de bari ton Jan Hilhorst, alsmede de bas Joop] Frijhoff. De presentatie is in handen van Joke Hof. Al met al belooft dit operette-avondje een sprankelend muziekevenement te worden, aangezien De Gooise Operette zonder enige twijfel haar best zal doen om de klankkleur van haar zang te om lijsten met de schittering van het jubi leumzilver. Kaarten: kosten 10 gulden, ook voor Pas65/CJP. Kaartenverkoop aan de kassa van De Speeldoos van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur. Telefonisch re serveren tijdens kassauren via tel.nr.: 02154-18050. Donderdag 14 februari, 20.15 uur: Komedie "Op glad ijs" met Joop Doderer e.v.a. Kaarten f 25,- Pas65/CJP f 22,50. Vrijdag 15 februai, 20.15 uur: Muziekprogramma "Nu 't kan" met Renze Ferwerda. Kaarten f 12,50 Pas65/CJP f 10,-. Dinsdag 19 februari, 20.15 uur: Show "Bosje Bloemen" met Karin Bloemen e.v.a. Kaarten f 22,50 Pas65/CJP f 20,-. Donderdag 21 februari, 20.15 uur: Jubileumconcert Gooise Operette Kaarten f 10,-. Vrijdag 22 februari, 20.15 uur: Showprogramma Kadet 4711" met Hans Liberg. Kaarten f 20,- Pas65/CJP f 17,50. Donderdag 28 februari, 20.15 uur: Kameropera's van W.A. Mozart "Bastien en Bastienne" en "Der Schauspieldirektor". Uitvoerenden: Stichting kameropera Nederland. Kaarten f 25,- Pas65/CJP f 23,50. Extra kindervoorstelling Zaterdag 16 februari, 14.00 uur: "Otto 39 en de Bahbakken" Arno Huibers met een clownesk kin derprogramma. Geschikt voor kinderen vanaf 5-6 jaar. Kaarten f6,-. «!tawe„ aan het slokkeren is mei o,. hongersnood is ongewoon. van deze goede en lati i<a n ook een geval apart. Hel Hhfeï het bestuur van de stick r .Vu G S., Derde-Wereldgroei \tt u' F' invoering van Leidie Tho r'„ Holshuimer. jawel zij weer ris een aantal jaren een aanta Ken Soester dames en heren ae r -nno en oud, rijk en arm te inte If nvoo" rmijecten in de Derd Ke die „iet zonder hulp van bui K dit geval "Soest natuurlijk' 15° Ariede eerste zijn om daarvoi diepste respect te betuigen. Lee "„.„mee om een indruk te krijgt Koe een dorp met 40.000 ,„w, ten" in Tanzania kon dank zij Soe orthopedische werkplaats word. Lonend. Een paar straten verdi ambigue, werd studie-matera, Emcierd waarmee veeartsen h, tennis kunnen verrijken, pt Soester burgeres Els Koop, ree ,tle jaren actief in Brazilië, werd foord en daad met haar kinderproji Omeenlang verhaal kortte maken, mensen die zich voor D.W.G.S. mz< ftn hebben in 1990 voortreffel Hetziet ernaar uit dat 1991 hetsoci Soester sinaasappelpark tot stand ma. Daar zijn 1000 smaasapp Lapjes voor nodig Noteer. u ew prijs per boompje f.12,50, over te ken op Postbanknummer 5634321 Rabobank Soest 37.99.29.81. de penningmeester Derde-Were Geen hefliebber van sinaasappels Denk dan eens aan een bedrag na mee meubilair voor een schoolt]! India kan worden aangescha V nog geen f.4000,- zijn Indiase kin ien daarmee van de straat en va \We wat de mode belreft verder lijken dan bij Middelman. De S Wortmann en al die andere Soe speciaalzaken moei 23 april rese ren. In het FUN-theater een D, Wereld Modeshow. Steeds duidelijker wordt D W G.S. geen hulporganisatie is zich in een politiek hokje Links en rechts, tot aan het m.d toe, ziet de noodzaak in ran »o hulp aan mensen in de Derde W Z„Pwerd in het boekjaar 1990 eer drag van maar liefst f.29.1 donaties en giften onbangen.U □anciële verantwoording door penningmeester bosch werd afgelegd, toont aan "de strijkstok" binnen het bele het bestuur kansloos is. 1Daan tuigen ook brieven, toto s, fdma en videobanden waarin e uitdrukking komt, dal de g nwr.S de afgelopen jare ontvangen de juiste bestemming Wie op een dergelijke wijze a. weg timmert, blijft na u opgemerkt. Het duurde nu eens vijftig jaar alvorens dc ge een stevige duit in het zak e Voor 1991 is zelfs een v" f.10.000,--, begroot. Chape dereen die vanuit de P zijn/haar steentje heeft lo Kift' zulke bedragen kon het nun van ontwikkehngssametto erh tuurlijk niet achterblijseu- D.W.C.S., door gemeen j wogen en zwaar (lees Ha, bevonden om ook °P te succes een financiee ,|0 Van daaruit is er eei n 12000 zilverlingen via s zersdiezich.net a Isiedere^ de'wij'ze een oDneer grammen Lphiipn gevonden- er deel van uit. Dat is waar ook. 1991' arie wand 1

Soester Courant | 1991 | | pagina 12