O iJ 1RD VERBONDEN? Sneeuwpoppen en iglo in Soest KUIJER Meningen van lezers Mehmet Oktay wint biljartkampioenschap Speeldoos meert van lenze Ferwerda w .si i« ïnda februari Speeldoos Inbraak Stationsweg Inbraak v. Lenneplaan Frisdrank gestolen Dronken achter stuur Sanitair Hondepoep Rectificatie Ons dorp en zijn CAI Recordaantal gediplomeerde EHBO-ers 'Eerste Hulp bij Sport' slaat aan Eemland-junior Marcel Splinter bij Ned. Kampioenschap SCHAATSEN Spullenhulp P.V. de Vriendschap 'slacht bingo' Nefkens Eemvogels verliest nipt tegen promovendus DESTO KORFBAL BEL 070-3549111 Eerste Hulp Bij Sport T.T.Y. Elan: voor ouderen die zich jong voelen PAGINA 12 WOENSDAG 20 FEBRUAR11991 SOESTER COURANT PAGINA 13 □oor Arie Wandelaar ir heus wel een liet soms? sprankje hoop gloren, JOD emotie toe? Uitgestrekte land^ ippen, freudiaanse rivieren, de ero' van een zeeppompje, vochtinbren ie crèmes. En verder: Een Indiaar. ew York, de showbizz van vandaag] een aanbod wat een talent, wal nitwits. Rusland, expansiedrift hmaninov, Horovitz, Pavlov in ihattan. Be Funny, adviseerde een ïrikaanse miljonair. Wat overblijft ie unbearable lightness of Hans Li- x gegrepen. Soms kréég je het idee het eigenlijk wat werd, maar toch' s het dan net weer niet. it wel heel goed was, was de muzikai» teletdtng van Gé Bijvoet op de piano n man, die maar eens wat vrolijkheid lenze moet zien te krijgen, want met i dergelijke negatieve kijk op het le- i zal er beslist zeer weinig vreugde ir hem te beleven zijn in de rest van t leven. retentie is het een "chansonnier" die in zich heeft om naar geluisterd te CnP«t OFI 7*11 hpef rden. De sombere kijk mag hij bliï- UJI L 11 UeSl... - houden, maar er kan toch hier en u cn Halfiebruart nog de beste wensen ont vangen voor een jaargang die al ruim ies weken aan het stakkeren is met oorlog en hongersnood is ongewoon. De afzender van deze goede en late I wens is dan ook een geval apart. Het betreft hier het bestuur van de stich ting D.W.G.S., Derde-Wereldgroep H Soest. Onder aanvoering van Leidie Tho massen Holshuimer, jawel zij weer, zijn sinds een aantal jaren een aantal gedreven Soester dames en heren ac- I (ief om jong en oud, rijk en arm te inte- j resseren voor projecten in de Derde wereld, die niet zonder hulp van bui- I ten, in dit geval "Soest natuurlijk", kunnen stellen. j De goede wensen voor 1991 gingen vergezeld van een uitvoerig en door zichtig jaarverslag over 1990, waarin secretaris J. Uit den Bogaard rappor- leert wat de Soester Derde-Wereld- groepers in 365 dagen tot stand heb ben gebracht. Mag Arie de eerste zijn om daarvoor zijn diepste respect te betuigen. Leest u even mee om een indruk te krijgen waartoe een dorp met 40.000 inwo ners in staat is. I Ergens in Tanzania kon dank zij Soest een orthopedische werkplaats worden geopend. Een paar straten verder, Mozambique, werd studie-materiaal gefinancierd waarmee veeartsen hun kennis kunnen verrijken. De Soester burgeres Els Koop, reeds vele jaren actief in Brazilië, werd in woord en daad met haar kinderproject bijgestaan. Om een lang verhaal kort te maken, de mensen die zich voor D.W.G.S. inzet ten, hebben in 1990 voortreffelijk werk gedaan. Het ziet ernaar uit dat 1991 het succes van een jaar eerder zal gaan overtref fen. In het Braziliaanse Lins moet een Soester sinaasappelpark tot stand ko men. Daar zijn 1000 sinaasappel boompjes voor nodig. Noteert u even: prijs per boompje f.12,50, over te ma ken op Postbanknummer 5634327 of Rabobank Soest 37.99.29.813 t.n.v. de penningmeester Derde-Wereld- groep Soest. Geen liefhebber van sinaasappelen? Denk dan eens aan een bedrag waar mee meubilair voor een schooltje in India kan worden aangeschaft. Voor nog geen f.4000,— zijn Indiase kinde ren daarmee van de straat en van de grond. Wie wat de mode betreft verder wil kijken dan bij Middelman, De Ster, Wortmann en al die andere Soester speciaalzaken moet 23 april reserve ren. In het FUN-theater een Derde Wereld Modeshow. Steeds duidelijker wordt dat D.W.G.S. geen hulporganisatie is die zich in een politiek hokje laat plaatsen. Links en rechts, tot aan het midden toe, ziet de noodzaak in van Soester hulp aan mensen in de Derde Wereld. Zo werd in het boekjaar 1990 een be drag van maar liefst f.29.172,60 aan donaties en giften ontvangen. De fi nanciële verantwoording die daarover door penningmeester A. Elderen- bosch werd afgelegd, toont aan dat "de strijkstok" binnen het beleid van het bestuur kansloos is. Daarvan ge tuigen ook brieven, foto's, filmateriaal en videobanden waarin en waarop tot uitdrukking komt, dat de gelden die D.W.G.S. de afgelopen jaren heeft ontvangen de juiste bestemming kre- gen. Wie op een dergelijke wijze aan de weg timmert, blijft natuurlijk niet on opgemerkt. Het duurde nu eens geen vijftig jaar alvorens de gemeente Soest een stevige duit in het zakje deed. Voor 1991 is zelfs een verdubbeling, f.10.000,—begroot. Chapeau voor ie dereen die vanuit de politiek daaraan zijn/haar steentje heeft toe bijgedra- gen- Met zulke bedragen kon het ministerie van ontwikkelingssamenwerking na tuurlijk niet achterblijven. D.W.G.S., door gemeente en rijk ge wogen en zwaar (lees degelijk) genoeg bevonden om ook op Den Haag met succes een financieel beroep te doen. Van daaruit is er een zilvervloot met 12000 zilverlingen via Soest naar de Derde-Wereld onderweg. Dit "Rondje Soest" werd natuurlijk niet geschreven voor degenen die, net als Arie, al eerder schriftelijk op de hoogte werden gesteld over het reilen en zeilen van D.W.G.S. Het is eerst en vooral bestemd voor le zers die zich, net als iedereen, afvra gen hoe een mens op een verantwoor de wijze een of meer grammen van zijn welvaart aan kansarme derden kan schenken, maar het juiste antwoord nog niet hebben gevonden. Mag Arie een handje toesteken? Stichting Derde-Wereldgroep Soest, Emmalaan 6 - 3761 CS - Soest - tel. 13452. Soest op z'n best. Voor een do natie die u zelf mag invullen maakt u er deel van uit. Dat is waar ook: Nog een gelukkig 1991. ARIE WANDELAAR «MUI li ta ii 's gemaakt, dat ongetwijfeld door oorliefhebbers hogelijk zal wor- I ;wardeerd. sche medewerking aan het pro- I na verlenen de sopranen Joke kers, Marianne van Dolen, Joke I iny Koopmanschap, Loes Tolle- 'n Hetty Willemse, de tenoren van Hesseweg, Jos van Horn, Coblens en Geert Strijker, de bari- n Hilhorst, alsmede de bas Joop ff. De presentatie is in handen »ke Hof. t al belooft dit operette-avondje 'rankelend muziekevenement te n, aangezien De Gooise Operette r enige twijfel haar best zal doen klankkleur van haar zang te om- met de schittering van het jubi- ïlver. /GJP°sten gulden, ook voor ïnverkoop aan de kassa van De !nnS.va,n.™aandaS t/m vrijdag •.00 tot 13.00uur.Telefonisch re en tijdens kassauren via tel.nr.: -18050. iderdag 14 februari, 20.15 uur: die "Op glad ijs" )op Doderer e.v.a. m f 25,- Pas65/CJP f 22,50. dag 15 februai, 20.15 uur: kprogramma "Nu 't kan" enze Ferwerda. :n f 12,50 Pas65/CJP f 10,-. sdag 19 februari, 20.15 uur: "Bosje Bloemen" arin Bloemen e.v.a. n f 22,50 Pas65/CJP f 20,-. derdag 21 februari, 20.15 uur: imconcert Gooise Operette n f 10,-. lag 22 februari, 20.15 uur: rogramma Kadet 4711" tns Liberg. i f 20,- Pas65/CJP f 17,50. ierdag 28 februari, 20.15 uur: )pera's van W.A. Mozart n en Bastienne" en chauspieldirektor". enden: Stichting kameropera i ind. i f 25,- Pas65/CJP 23,50. kindervoorstelling 816februari, 14.00 uur: 9 en de Bahbakken jibers met een clownesk kin- amma. voor kinderen vanaf 5-6 jaar. AL 25 JAAR BIEN VOOR EEN CITROËN Ook voor probleemloos afwikkelen van Uw schade. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 Ook aan het Vedelaarpad kwam zo'n "verschrikkelijke sneeuwman" te staan. Ferry en Masha Maassen en Arjan Kok - van links naar rechts op de foto - bouwden hem met hun eigen, vermoedelijk wel een beetje verkleumde handen en waarschuwden vol trots de krant. Zoveel sneeuw valt er immers niet vaaken misschien duurt het nog ja ren voordat er weer een sneeuwpop van te bouwen is. Dat gold ook voor de levensgrote iglo - geïnspireerd op de behuizingen van de Eski mo's - die aan het Hazepad verrees. Nicole en Rick van Rouwendaal traden hier, sa men met kinderen uit de buurt, als volleerde sneeuwhuis-bouwmeesters voor het voetlicht. Inmiddels zorgt de ingevallen dooi ervoor dat de sneeuwmannen en de iglo 's geen lang "leven beschoren is. De velen die de weergoden de afgelopen dagen hebben gesmeekt om om warm-water-regen kunnen waarschijnlijk verlicht adem halen. Als het een beetje meezit hebben we de grootste portie sneeuw van deze winter voorlopig wel gehad... Bij een inbraak in een woning aan de Stationsweg, die in de nacht van don derdag op vrijdag plaatsvond, zijn drie gouden colliers ter waarde van ruim 6500 gulden buitgemaakt. Tevens ver dwenen de videorecorder, een aantal bankbiljetten ter waarde van 700 gul den en de inhoud van een spaarvarken: ca. 50 gulden. De inbreker had de ach terdeur geforceerd. In de woonkamer en de slaapkamer had hij de boel over hoop gehaald. effioemv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Bij een inbraak in een woning aan de Van Lenneplaan werden afgelopen weekend een televisie en stereo-appa- ratuur gestolen. De eigenaar van de wo ning is met vakantie. Een oplettende buurvrouw ontdekte de inbraak. Het slot van de achterdeur was geforceerd. Twee mannen van ongeveer 25 jaar hebben vorige week in een supermarkt in Soest Zuid vier kratten cola gestolen. De politie is op zoek naar de twee. Eén van hem heeft blond haar met een staar tje, een zilverkleurige bril en een bleek gezicht. Zijn maat heeft lang haar. Een 44-jarige Soester kreeg afgelopen zondagavond een rijverbod van maar liefst vijftien uur, omdat hij te veel ge dronken had en toch auto was gaan rij den. De man werd op de Koningsweg I sfinBe^dUden' omc*at ^9 over de weg Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. Oe redaktle behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tle met de Inhoud Instemt. Zolang ik nog met mijn altijd aangelijn de hond wordt lastiggevallen door los lopende, ongedisciplineerde honden en hun asociale eigenaren, zolang die los lopende honden langs de Koningsweg achter de prachtige eenden en ganzen aanjagen, zonder dat hun eigenaren een proces-verbaal aan hun broek krijgen, zolang de gemeente Soest onleesbare plattegronden huis-aan-huis ver spreidt, zolang dit alles nog niet veran derd is, weiger ik pertinent verhoging van de hondenbelasting te betalen, en het hondepoepzakje te gebruiken! Mevr. L. W. Rieff In de brief van de heer H. Bartstra, die wij publiceerden in de rubriek 'Menin gen van lezers' in de Soester Courant van 13 februari, stond dat de honden belasting de gemeente 267 gulden op bracht. Dit moet natuurlijk zijn: 267.000 gulden. In de originele brief van de heer Bartstra stond het juiste be drag. Door een fout van de Soester Courant is een bedrag aanzienlijk lager bedrag afgedrukt. Bij dezen onze excu ses. De redactie Open brief aan wethouder Visser en zijn Commissie R.O. Ons kabelnet is in vergelijking met dat van veel andere gemeenten (Amers foort b.v.) verre van compleet. Het is dan ook een tamelijke sensatie, als er één t.v.-zender bijkomt. Maar tel uitje winst: de Turk kwam weliswaar, maar Duitsland 3 verdween voor enkele maanden. Ik ben geen boze-brievenschrijver, maar deze aan de Blitzkrieg herinne rende raid op Duitsland 3, gaat mij toch iets té ver. Als de Turk dan al niet wat langer had kunnen wachten (b.v. met een beroep op force majeure), als er dan al niet een zender bij kon, waarom dan in "uwennaam" Duitsland 3 eruit? U schat, heb ik begrepen, CNN zó hoog, dat u voor deze bombastische en tendentieuze zender tegen driekwart van de volkswil zou willen ingaan. Hoezeer zou u dan niet moeten strijden voor het behoud van Duitsland 3. Ik be hoef als intellectueel èn kunstenaar voorwaar niet uit te leggen wat een waardevolle uitzendingen deze zender i.h.a. heeft. Ik had nog wel een ander "inruilzender- tje" geweten: het brallende Eurosport, het slechts door een handjevol Soesters te volgen TV5, het herhaalseries uit brengende RTL4, het armzalige kabel net (tot u zich ermee bemoeit? O, Ver- watene.'). Tenslotte: het beroep in dezen op de Golfoorlog is ronduit schandalig, dat is een ondermaats (hoewel?) argument. Deze verschrikkelijke oorlog heeft er immers geen donder mee te maken! Laatste nieuws: "Duitsland 3 is de minst bekeken zender." Door Visser c.s. zeker!? K.A. Laar RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 Ruim 800 sportverenigingen, gemeen ten, sportcentra en sportbonden rea geerden tot dusver op de actie "Eerste Hulp bij Sport" van de Koninklijke Nationale Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp Bij Ongelukken "Het Oranje Kruis". Atlete EHy van Hulst gaf op 24 april 1990 het startsein voor de landelijke actie, die wordt gevoerd om de EHBO-voorzieningen bij ama teursport te verbeteren, zowel wat be treft de beschikbaarheid van gediplo meerde EHBO-ers als het verbandma teriaal. Door een goede eerste hulpverlening op de plaats van het ongeval zal verer gering van het letsel, een onnodig lang verblijf in het ziekenhuis en soms zelfs invaliditeit of overlijden kunnen wor den voorkomen. Mede door deze actie groeide het bestand van het aantal gedi plomeerde EHBO-ers met 8.000 per sonen tot 205.000, een recordaantal in het 82-jarig bestaan van "Het Oranje Kruis", de instantie die onder meer is belast met de regeling van het onderwijs en de examinering in de EHBO. Ruim 6 miljoen Nederlanders beoefe nen een of meer sporten, waarvan 4 mil joen sporters in georganiseerd verband. Het grote aantal Ietsels dat daarbij wordt opgelopen bedraagt 2,7 miljoen per jaar, waarvan 43% (1,1 miljoen) medisch moet worden behandeld. Uit een onderzoek dat "Het Oranje Kruis" kort voor de actie liet verrichten kwamen verontrustende resultaten naar voren: Tijdens de beoefening van amateur sport blijkt in 70% van de (on) gevallen niemand aan wezig te zijn met een geldig EHBO-diploma. Bij 80% van de verenigingen is ver bandmateriaal aanwezig. Maar... 85% van die verbanddozen is niet compleet of niet toegankelijk. Bij 15% van de verenigingen is er bij een ongeval geen mogelijkheid tot tele foneren. Bijna alle verenigingen maken ge bruik van koeling en/of tape. Bij 70% van de verenigingen gebeurt dit door personen, die hiervoor geen cursus of opleiding hebben gevolgd. In de praktijk blijkt dat 10% van de terreinen niet toegankelijk is voor een ambulance, meestal doordat auto's de toegang blokkeren. Cursussen Alle besturen van sportverenigingen en beheerders van sportterreinen en -hal len ontvingen een mailing, waarop ruim 800 reacties bijHet Oranje Kruis" bin nenkwamen. Uit de reacties blijkt dat een groot aantal sporters hun verant woordelijkheid op dit terrein beseft. Ve le sporters en sportverenigingen heb ben inmiddels de ANWB-sportver- bandtrommel aangeschaft en een groot aantal personen is een EHBO-cursus gaan volgen. Dit geeft "Het Oranje Kruis" de moed om door te gaan met deze actie bij sportverenigingen. De cursussen worden door ruim 1000 plaatselijke, erkende EHBO-vereni- gingen overal in het land georganiseerd. Tevens werd in samenwerking met het Nationaal Instituut voor de Gezond heidszorg (NISGZ) specifieke leerstof samengesteld voor EHBO bij sporton- gevallen. Hierdoor kunnen gediplo meerde EHBO-ers een sportaanteke- ning behalen in vier lessen van twee uur. Deze cursussen worden naar verwach ting vanaf januari 1992 gegeven. De actie "Eerste Hulp bij Sport" wordt gevoerd in samenwerking met de Ka tholieke Nationale Bond voor EHBO en de Koninklijke Nederlandse Bond tot Redden van Drenkelingen en sluit aan bij de campagne "Blessures blijf ze de baas" van het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg en de Stichting Consument en Veiligheid. •VVVV'Vy,y,v VWWV(V' Bij de zaterdag en zondag j.l. gehou den biljartkampioenschappen in het Turkse "dorpshuis" aan de Smitsweg - in het wijkcentrum "Soesterveen" - is Mehmet Oktay geëindigd op de eer volle eerste plaats. Hij versloeg in de slotronden zijn rivalen Ozkan Ilbay en Ismail Celikkaya. Het was de derde keer dat de Soester jongerenvereniging het kampioenschap organiseerde, in nauwe samenwerking met de Turkse stichting sociaal-cultu reel werk. Zowel zaterdag als zondag was er veel belangstelling: meer dan 100 man verdrong zich urenlang rond om de biljarttafel in het centrum, waar de verrichtingen van de biljarters met ademloze spanning werden gevolgd. Zondagmiddag moest de beslissing brengen. Mehmet, Ozkan en Ismail hadden zich alledrie met uitstekende scores voor de eindronde geplaatst. De eerste wedstrijd ging tussen Ozkan en Ismail, die in het voordeel van de eerste met 55-29 werd beslist. Daarna moest Ozkan het opnemen tegen Mehmet, die met 39-43 zegevierde. In de derde ont moeting versloeg Mehmet Ismail met 61-27. Het toernooi werd even na vijf uur afge sloten met een feestelijke prijsuitrei king, waarvoor organisator Sevki Oz- V.l.n.r. Mehmet Oktay, Ozkan Ilbay, Jan Visser, Ismail Celikkaya en Sevki Ozkaya. kaya, die de jongerenvereniging bege leidt, wethouder Jan Visser had uitge nodigd. Visser stelde vast dat de vereni ging leuke dingen organiseerde, wat volgens hem veel beter is dan televisie kijken, en moedigde het gezelschap aan daarmee vooral door te gaan. De prijswinnaars ontvingen uit Vissers handen elk een mooie beker en een ca deau. Voor Ugur Ercelik, die in een kwartier tijds 30 punten wist te maken, was er ook een prijs. Zondag jl. moest Marcel Splinter in Heerenveen aantreden voor het Neder lands Kampioenschap voor junioren. Onder het toeziend oog van trainer Bertus van Lunteren reed Marcel Splin ter bij de junioren C: 44.27 (500 m.) en 2.18.41 1500 m.). Dat was genoeg om de 23 e plaats van Nederland te bezet ten. De onderlinge verschillen waren soms maar klein, hoewel de winnaar op de 500 meter in de 41 seconden reed. Van de tien Eemland-deelnemers uit Soest aan de 200 km-tocht op de Weis- sensee, bij ruim twintig graden onder nul, zijn er zes goed aangekomen. De eerste twee waren Jaap Blauwendtraat en Jaap Kreuger. Bij de vier afstappers waren twee geblesseerden: Ruud Jans sen met bevriezingsverschijnselen aan de voeten en Dick van Asch, met een groot gat in z'n kin en buiten westen, moesten voortijdig de strijd staken. Bij de twee andere uitvallers was het meer een kwestie van uitputting. Over het ge heel gezien was hét voor de meesten een geslaagde tocht. Bij de clubkampioenschappen voor re creanten werd zaterdag op de Vechtse Banen gestreden in vier categorieën. Winnaar bij de meisjes werd Sandra Engberink, bij de dames Rudi Baltus, bij de jongens Peter Onderlingen en bij de heren Jan van Maanen. De dames, meisjes en jongens reden tien ronden en de heren moesten twintig ronden afleg- sen- Tijdens junioren-wedstrijden te Utrecht werd op dinsdag gestreden op de 300 en de 500 meter. De deelnemers slaagden erin alle vier een p.r. op de 300 meter te rijden. Bas v.d. Coterlet in 32.13, Bianca v.d. Hoek in 33.64, Mar jolein Bartels in 35.40 en Helen Wege- rif in 34.37. Zaterdag was de laatste wedstrijd van het drie-banentoernooi voor de sub toppers. Henriëtte Kuit werd winnaar in het totaal-klassement en won tevens in Amsterdam de laatste wedstrijd van de serie. Met twee p.r.'s reed zij met 47.5 (500 m.) en 2.29.00 (1500 m.) naar een prima resultaat. Aan de jaarlijkse strijd om de Bartje Bokaal te Assen, een wedstrijd voor af vallers van de voorselectie voor het N.K., zal dit jaar om vage redenen niet door Eemland-leden worden deelge nomen. Jammer dat er te weinig belang stelling voor deze altijd weer aardige wedstrijden is. Op de Vechtse Banen werd zondag morgen door enkele leden een goed re sultaat geboekt. Jolanda Verduin even- aarde haar tijd vrijwel op de 1000 meter met 1.37.91. Dennis Karssen werd eer ste in zijn groep (junioren B) met 44.5 (500 m.) en 2.20.12 1500 m.), Arnoud Luiten werd tweede bij de junioren A met 45.01 (500 m.) en 2.18.61 (1500 m.). Tot slot reed Bas v.d. Coterlet zijn eerste 1500 meter en kwam tot een ver- diendstelijke 2.44.33. Zondagavond werd te Utrecht het ma rathon-kampioenschap per categorie afgewerkt. Bij junioren C werd Juliën Smink tweede en Marcel Splinter vier de; bij de junioren B werd Arnoud Lui ten eerste en Wouter van Lunteren der de en bij de junioren A werd Tom Ver steeg vierde. De omstandigheden wa ren prima en er heerste een feestelijke stemming, vooral vanwege het kam pioenschap van de Utrechtse ijshoc- keyclub. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren; Maandagavond 19.00-21.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak De Postduivenvereniging P.V. de Vriendschap houdt op 23 februari weer een 'slachtbingo' in haar clubgebouw aan de Nachtegaalweg 8b te Soest. Belangstellenden wordt verzocht op tijd te komen, want het aantal plaatsen is beperkt. Afgelopen zaterdag hadtEemvogels als taak de tegenstander een nul te bezor gen. Daardoor zou de spanning aan de kop terug zijn, maar belangrijker nog, de Soester korfballers zouden hiermee een kans op promotie behouden. Vooraf leek het grootste probleem de tegenstander te zijn (DESTO is immers de aanstaande kampioen), maar gaan deweg de wedstrijd bleek net team meer moeite met zichzelf te hebben. Na een snelle start, waarna het eerste kwartier op zeer hoog tempo en niveau was, zak te de wedstrijd als een plumpudding in elkaar. Geen van beide ploegen kon nog echt imponeren, af en toe was er een lichtpuntje maar dat was vaak een incident. Uiteindelijk werd DESTO winnaar. Het wist een 1-3 achterstand om te bui gen tot een 5-3 voorsprong en kon die vasthouden tot 6-5 bij het laatste fluit signaal van scheidsrechter Doggenaar. De man in het zwart verdiende evenmin een voldoende. Doelpunten bij Eemvo gels werden gemaakt door: Marco Kuil (drie keer), Marco v. Barreveld en Fons Verduin. Eemvogels 2 Eemvogels 2 had geen moeite met te genstander Woudenberg 6. Pas na vier Eemvogeldoelpunten waren de Wou denbergers in staat te scoren. De Soes ters hadden deze wedstrijd weinig moeite met het vinden van de korf en ook in de verdediging lieten ze niet veel steken vallen. Alleen aan het eind van de wedstrijd lukte het Woudenberg iets dichter bij Eemvogels te komen. Eemvogels 3 De uitwedstrijd van Eemvogels 3 tegen Telstar 4 ging met 6-5 verloren. Met de rust stond Eemvogels door doelpunten van Robin Lub, Richard v.d. Hoed en Nicole Nieuwenhuis nog met 1-3 voor. Na rust vergrootten de Soesters de voorsprong tot 3-5 (Ad v.d. Hoed, Ni cole Nieuwenhuis), maar zetten niet door waardoor Telstar het heft in han den kon nemen. Eemvogels 4 Eemvogels 4 speelde met 7-7 gelijk te gen Woudenberg 8 en dat was geen slecht resultaat. De scheidrechter speel de door een paar dubieuze beslissingen een te grote rol in deze wedstrijd. Eem vogels kwam na een wat minder begin goed terug van een 2-5 achterstand. 'i Kan mei "professioneel" genoeg zijn Coördinatie: "Hei Oranie Kruis". Siaicnlaan 81,2582 GE 's-Gravenhage. Tafeltennisvereniging Elan haakt in op de hedendaagse tendens om als "midlifer" actief te blijven. Vele 50- plussers willen wel uit het arbeidspro ces, maar zoeken een zinvolle, liefst gezonde, dagvulling. Sedert enige jaren bestaat daarvoor, aan de grens van Soest, net binnen Baarn, de mogelijkheid om op maan dag- en donderdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur een balletje te slaan. Een klein balletje weliswaar. Fysiek is tafeltennis een "middenklasser", niet zo zwaar als tennis of voetbal. Met goede reflexen en wat licht loop werk kan men snel een lekker partijtje ping-pong spelen. Dat tafeltennis ook bij ouderen in de smaak valt, blijkt uit de wereldkampioenschappen tafelten nis voor veteranen, waaraan nu een groep van 80 jaar en ouder is toege voegd. Bij voldoende belangstelling zal de zaal ook op woensdagmiddag geopend wor den. Iedereen, WW-er, Vut-er of midli fer, is welkom in de Elan-speelzaal aan de Meester de Groothof (een zijstraat van de Oosterstraat). Kosten zijn f 3,50 per keer, inclusief en kopje koffie of thee. Voor informatie hr. B. Rorive, tel. 02154-16465.

Soester Courant | 1991 | | pagina 13