Herinrichting van parkeerterrein bij Herinrichtingsplan Sfeer in wijk Overhees is verbeterd winkelcentrum Overhees Soesterberg-Kom naar derde fase J BB Reageren kan op 8 maart -k WOENSDAG 27 FEBRUAR11991 1e JAARGANG N°8 Ook Overhees doet aan buurtpreventie Werkgroepen stellen huisregels op voor alcholgebruik Werkgroep zet zich in voor de jeugd Kabel-teletekst Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93777/ 93459/93460 Kent u ook al die mensen die u straks democratisch in de Provin ciale Staten gaat kiezen? Birkstraat 32: Cafe De Dooie Haan. Gehoord tijdens de forumavond over inspraak, referendum en voorlichting: "Wat Visser zegt is victorie". Bart Krol (CDA) over De Linden- hof aan de Van Weedestraat: "We zijn er zeven keer omheen gelopen, maar het probleem ligt er nog". Zijn adviescommissies in Soest er alleen om in te stellen, niet om naar te luisteren? Boer Lanser noemt in de Amers- foortse Courant de drempels in de Verlengde Talmalaan ruggetjes. Hij weet zeker niet hoeveel ze ge kost hebben. Anders zou hij ze wel rooie ruggetjes hebben genoemd. Gehoord: Kun je als burger ook er gens terecht als je helemaal geen inspraak wilt? Leidje Tomassen (Progressief Soest): "Fractiediscipline is dode lijk voor de democratie". Behalve de activiteiten die in de wijk Overhees worden ontplooid om meer ontspanningsmogelijkhe den voor de jeugd te scheppen, is ook het initiatief genomen tot het opzetten van een buurtpreventie project. Dit is uitvloeisel van de werkzaamheden van de Werkgroep Overhees, die zich inzet voor het verbeteren van het woon- en leefklimaat in de wijk. Dit dan met name door voor de jeugd te zoeken naar sport- en spelgelegenheden en andere mogelijkheden tot vrijetijds besteding. Bij de winkeliers in de wijk kan het winkelend publiek binnenkort een formulier krijgen waarop het ken baar kan maken wat volgens hen in de wijk de problemen zijn dié het noodzakelijk maken het klimaat te verbeteren. Onder verantwoordelijkheid van de Stuurgroep Alcoholmatigings- beleid zijn twee werkgroepen inge steld. Zij hebben als opdracht ge kregen het opstellen van huisregels op het gebied van alcoholverkoop en -gebruik. Doel ervan is vooral het leveren van een bijdrage aan het zoveel mogelijk beperken van het alcoholgebruik. De twee nieuwe werkgroepen gaan aan de slag voor de welzijnsinstellingen en voor de sport(verenigingen). Er is iets aan het veranderen in de wijk Overhees. Eigenlijk is er al iets veranderd, de sfeer is er verbeterd. Een voorbeeld daarvan is de oprich ting van de Werkgroep Overhees die als belangrijkste taak heeft de leef baarheid in de wijk te vergroten. Ze moet dit met name bereiken door voor de belangen van de jeugd op te komen. In samenspraak met de jeugd in de wijk zal de werkgroep met voorstellen komen om voor de jongeren in de leeftijd van^ 12 tot 18 jaar een klimaat te scheppen waarin zij zich happy voelen. Dit kan bijvoorbeeld door tegemoet te komen aan hun wensen met betrekking tot binnen- en buitenactiviteiten. Het feit dat ook de Kardinaal Al- frink mavo meedoet in de werk groep, is daarom zo positief omdat, ondanks de problemen die destijds hierover ontstonden, nu ook ge sproken kan worden over het ge bruik van de mavo-speelplaats door de jeugd in de wijk op momenten dat er geen schoolactiviteiten zijn. De wijk heeft de speelplaats brood- en broodnodig. Veel andere ruimte van enige omvang is er niet voor buitenactiviteiten die de jeugd graag wil, zoals basketballen, skate boarden, voetballen, tennissen, vol leyballen en crossen. De Werkgroep Overhees is ont staan als resultaat van een enquete, die de Stuurgroep Bestuurlijke Pre ventie Soest heeft gehouden onder de jeugd van 12 tot 18 jaar in Over hees. Dit naar aanleiding van klach ten van tieners over weinig moge lijkheden voor vertier. De jeugd ziet daardoor vaak geen ander tijdver drijf dan bij De Vijverhof of in het winkelcentrum aan de Tamboerijn rond te hangen. Daardoor ontstaat voor anderen vaak overlast. Er gingen 750 enquêteformulieren de deur uit; 137 kwamen er inge vuld terug. De werkgroep vindt dat, naast de belangstelling die ook ou dere wijkbewoners aan de dag leg gen om iets voor de jeugd te onder nemen, een voldoende respons om op voort te bouwen. In de werk groep hebben zitting vertegenwoor digers van tieners uit de wijk Over hees; de wijkvereniging Overhees; het winkelcentrum Overhees; de Stichting Jongerencentrum Soest; de politie; de Stichting Welzijns werk Soest; scholen, en de Stuur groep Bestuurlijke Preventie. Me vrouw H. Karsten zal als coördina tor de wensen die de werkgroep op Drie jongelui van links naar rechts Tamara Kuijt 14), Dominique Roozemond (14) en Peter Lamers (13), die zit ting hebben in de Werkgroep Overhees. De belangrijkste taak van deze werkgroep is de leef baarheid in de wijk te ver groten, met name door voor de jeugd een klimaat te scheppen waarin zij zich happy voelt. papier zet aan de gemeente over brengen. De gemeente zal ervan overtuigd moeten raken dat er geld beschikbaar komt om de wensen te kunnen uitvoeren. Hoewel financiën altijd wel discus siestof zullen opleveren, verwacht de werkgroep dat de gemeente me dewerking zal verlenen aan het te gemoetkomen aan de wensen. Im mers, de gemeente is er ook bij ge baat dat de jeugd zich niet hoeft te vervelen en dat er voldoende moge lijkheden zijn om actief bezig te zijn, anders dan door vandalisme en het aanrichten van vernielingen. Als die uitwassen kunnen worden voorko men, betekent dit ook dat de politie zich met belangrijker zaken kan be zighouden. De werkgroep is het erover eens, dat Overhees voor de opgroeiende jeugd een "armoedewijk" is. Er is bijna nergens rekening gehouden met jeugd. Er ontbreekt bijvoor beeld een eigen gebouw. Dat is dan ook een van de voornaamste wen sen van de jeugd, een gebouw voor disco- en soosavonden, voor het draaien van films en voor andere ac tiviteiten. Alle wensen die de jeugd via de en quete kenbaar heeft gemaakt, zul len of (financiële) haalbaarheid worden bekeken. Sommige zullen vrij gemakkelijk vervuld kunnen worden, andere wat moeilijker. Maar de werkgroep is vol goede moed. Met steun van een aantal jongeren uit de wijk, die bijvoor beeld zelf ook op zoek gaan naar plekken die ervoor in aanmerking komen door de jeugd te worden ge bruikt, wordt nu alles op een rijtje gezet. Uiterlijk in april verwacht men voorstellen te kunnen voorleg gen aan het college van burgemees ter en wethouders. De werkgroep is positief, maar de jeugd zal het zelf moeten gaan ma ken. De jongeren weten in ieder ge val dat er aandacht aan hen wordt besteed. "De. wijk doet mee. Dat is eigenlijk nooit zo geweest. Er zijn nu mensen die willen meedenken en zelfs meewerken om het woon- en leefklimaat in de wijk plezieriger te maken. Dat vinden wij een bewijs, dat we op de goede weg zijn. Als we met medewerking van de gemeente bovendien voor de j eugd nog een en ander kunnen bereiken, is het werk dat zovelen tot nu al hebben gedaan niet voor niets geweest", aldus een van de leden van de werkgroep. De wens van de werkgroep is, dat de gehele jeugd zich bemoeit met en inzet voor de wijk, want alleen dan kan de werkgroep bereiken wat de jeugd allemaal voor ogen heeft! WINKELCENTRUM •OVERHEES' DORPSHUIS C-DRIE Winkelcentrum uverhees aonoasitn parkt«rg»l»g»nh«Kl Deze tekening geeft een beeld van de situatie zoals die eruitziet na de herinrichting van de parkeergelegenheid nabij het winkelcentrum Overhees. De parkeermogelijkheden bij het winkelcentrum Overhees zijn niet tot het uiterste benut. Dit geldt met name voor het gedeelte langs de Dorpsstreek, tussen het winkel centrum en C-drie. In overleg met ambtelijke afdelingen, politie, werkgroep verkeer, Joannes-paro- chie, C-drie en enkele betrokken winkeliers is gezocht naar een be tere indeling van dit gedeelte dat, evenals het parkeerterrein tussen de winkels (het "winkelerfuit komt op de Di Lassostraat. De belangrijkste punten van wijzi ging of verbetering zijn: - een uitbreiding met vijftien par keerplaatsen; - geen gestoken parkeren tegenover de bushalte langs de Di Lassostraat; - het "winkelerf' is via twee in/uit- ritten voor auto's bereikbaar; - de groenstructuur van de Dorps- streek blijft gehandhaafd; - voor de geldtransporten zullen bij de Rabobank en het postagent schap speciale voorzieningen wor den getroffen; - het ongeordend parkeren tegen de achtergevels van de winkels is niet meer mogelijk; - het winkelerf en de trottoirs langs de Di Lassostraat worden beter toe gankelijk voor rolstoelberijders. Afhankelijk van de weersomstan digheden zullen de bestratings werkzaamheden in het midden van maart beginnen. Met de betrokken winkeliers zal overleg worden ge pleegd over de bereikbaarheid van hun magazijnruimte in de periode van de werkzaamheden. Tijdens de gemeentelijke avondopenstelling op vrijdag 8 maart tus sen 19.00 en 20.00 uur kunnen geïnteresseerden reageren op de in dit artikel beschreven plannen tot herinrichting van het parkeerter rein bij het winkelcentrum Overhees. Bij het informatiecentrum in het hal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein zijn die avond medewerkers van de afdeling wegen en rioleringen aanwezig voor het beantwoorden van eventuele vragen en het geven van een nadere toelichting. Nu de vorst voor vertraging zorgt, staat nog niet helemaal vast wan neer een begin gemaakt kan wor den met de uitvoering van de derde fase van het Herinrichtingsplan Soesterberg-Kom. De heer B. Hoffmans van de afdeling wegen en rioleringen zegt dat het de be doeling is in april te beginnen. De werkzaamheden worden uitge voerd aan de Christiaan Huygens- laan tussen de Buys Ballotlaan en de Simon Stevinlaan; de Plesman- straat tussen de Simon Stevinlaan en de Fokkerstraat; en de Simon Stevinlaan en de Buys Ballotlaan, beide tussen de Chr. Huygenslaan en de Plesmanstraat. De laatste twee straten zullen worden voorzien van een nieuwe slijtlaag. Na de her inrichting worden de straten aange wezen als 30 km.-gebied. De herinrichtingswerkzaamheden, "nogal veel op de kop moet worden gezet", zullen ongeveer 10 tot 15 weken duren. In de Chr. Huygens laan en de Plesmanstraat zullen de kruisingen enigszins verhoogd wor den aangelegd. Daarnaast komen er in de weg asverspringingen en ver smallingen om de snelheid van het verkeer te remmen en om het karak ter van 30 km.-gebied te benadruk ken. Bovendien wordt het langspar- keren, zoals dit nu nog bestaat, ver anderd in gestoken parkeren. De firma Hendrikse uit Soest is de uitvoerder van dit deel van het her inrichtingsplan, onder supervisie van de gemeentelijke afdeling we gen en rioleringen. Het plan is ont worpen door de gemeentelijke af deling ruimtelijke ordening en bouwzaken. Het totale herinrich tingsplan voor Soesterberg omvat vijf fases. Het geheel moet in 1993 gereed zijn. De belangrijkste aanpassingen en beoogde verbeteringen zijn het aan passen van de wegen, het aanbren gen van snelheidsremmende voor zieningen, en het aanleggen van ex tra parkeerplaatsen met behoud van het groen. Er valt niet aan te ontko men dat bestaande, overigens ka- prijpe, bomen sneuvelen, maar er is rekening gehouden met voldoende nieuwe aanplant als tegenwicht van de verdwijnende bomen. Overigens kunnen zowel aan de boomrijke Chr. Huygenslaan als aan de Ples manstraat per straat vier bestaande bomen behouden blijven. Zij zullen in de nieuwe beplanting worden op genomen. Voordat de werkzaamheden begin nen, komen in het Dorpshuis in Soesterberg en op de gemeentelijke afdeling voorlichting in het ge meentehuis in Soest tekeningen te hangen waarop belangstellenden kunnen zien wat er precies staat te gebeuren. Bovendien krijgen alle aanwonenden van de straten die on derhanden genomen worden, een brief met informatie over het herin richtingsplan en de tijdelijke gevol gen ervan voor de bereikbaarheid van de woningen. Vanaf vrijdag 1 maart 12.00 uur tot en met maandag 4 maart 24.00 uur, wordt een proef geno men met Kabel-teletekst op de Kabelkrant. Het gaat hierbij om gemeentelijk nieuws dat verzorgd wordt door de Staf Voorlichting. Tijdens de proef heeft men de keus uit 15 pagina's. Wanneer de proef aanslaat en de gemeente raad akkoord gaat, dan zal de ge meente 50 pagina's teletekst kun nen "vullen." Gelezen in de Gooi en Eemlander: "Wil Stekelenburg (PvdA) wil een overzicht van het aantal kinderen in de buurt, waar ze wonen, hoe oud ze zijn en waar ze spelen. De wens om zoveel informatie over het veld naast het hondenuitlaatter- rein bracht Wiebe Meilof (GPV/ SGP/RPF) op de vraag of Steke lenburg ook wilde weten om welk ras het gaat". Wethouder Jan Visser (Progressief Soest) in de commissie ruimtelijke ordening over het raadslid Harry Witte (Gemeentebelangen Groen Soest): "Hij heeft meer verstand van verzekeren dan van kunst". Gelezen in een concept-raads voorstel: Extensieve landbouw. Dat is zeker zoiets als 2 hectaren gebruiken terwijl je maar 1 hectare tot je beschikking hebt. Loco-burgemeester Jan Menne (CDA) tijdens de openbaarma king van de besluiten van burge meester en wethouders: "Elke donderdag ga ik koffiedrinken bij de Volksuniversiteit. Daar zit de bloem van Soest". Nu maar hopen dat de loco 'm niet buiten zet. Hoewel, met koffie... Honden zijn huisdieren. Maar dat geldt blijkbaar niet als ze moeten poepen. Gehoord van iemand die een schoen schoonmaakt nadat hij net in de hondepoep heeft getrapt: "Nog een geluk dat er geen olifant heeft gelopen!" Al een loslopende hond tegenge komen met tussen de voorpoten de hondepoepfolder, zodat hij zelf kan opzoeken waar hij zich te kak ken kan zetten?

Soester Courant | 1991 | | pagina 23