Groots kampioensfestijn bij Selby-jeugd Dames Stam/SoVoCo overtuigen opnieuw s.o. SOEST - SEC SPORT SPORT ATCHengelo met 3-0 overtroefd Stam/SoVoCo-jeugd AGAVS-dames winnen door goed bIok VOLLEYBAL Smeeing BDC alleen aan kop HANDBAL VOLLEYBAL Zaalprogramma BOWLING Soester Bowling Vereniging Zondag 3 maart Shot 1 kleumend naar overwinning TAFELTENNIS BADMINTON Red Stars-dames naar vierde plaats BASKETBAL Duinkikkers in Huizen ZWEMMEN L Edi*ie Pijnenbur jas van Os 3e in (Lsscompetitie Pijnenburg start in Let Fit-Start-progrc Schaatsseizoen over hoogtepunt heen SCHAATSEN hennie Erasmus en Sanneki Onderlinge wedstri ISpringbokken Rennie Erasinus 1 jongens D WOENSDAG 27 FEBRUARI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 26 Op papier stond de dames van Stam/ SoVoCo een zware wedstrijd te wach ten tegen het vorig jaar uit de eredivi sie gedegradeerde ATC uit Hengelo. De uitwedstrijd werd indertijd nog kansloos met 3-1 verloren, maar afge lopen zaterdag namen de Soester da mes ondubbelzinnig revanche, met als gevolg dat de dames uit Hengelo in precies een uur tijd met een kansloze 3-0 nederlaag werden geconfronteerd. Door dit resultaat hebben de Soester dames inmiddels 31 punten uit 15 wedstrijden vergaard en doen nog vol op mee in de slag om de bovenste plaatsen. Bij de vele wedstrijden van afgelopen zaterdag viel met name de uitslag bij de jongens C2 op en bij de meisjes mini-4. Jongens C2 hadden gedurende de hele competitie nog niet het zoet der over winning mogen smaken. Een enkele setwinst was al een succes. De laatste wedstrijden bleek dat de eerste winst er aan zat te komen. Het spel werd beter en de inzet was zoals gewoonlijk goed. Zaterdag was een 2-1 overwinning op het toch zeker niet zwakke SVH Cl het resultaat. Door het vertoonde spel zit een stijging op de ranglijst er zeker in. Bij de meisjes mini 4 was het de uitslag van de twee gespeelde sets van Stam/ SoVoCo 2 tegen Spirit 3 die er uit sprong. Werd de eerste set nog met 16- 14 verloren door de meisjes van Stam/ SoVoCo, de tweede set werd Spirit fi naal onder de voet gelopen met 15-0. Een prima herstel na een ongelukkig verlies in de eerste set. Meisjes: Stam/SoVoCo Al-LovocAl 2-1 Bl-SpiritBl 3-0 B2-Mintonet BI 0-3 Cl-Leos Cl 0-3 C2-Vollkei C2 0-3 C2-Surf Cl 0-3 Jongens: Stam/SoVoCo Cl-Unicornus Cl 3-0 C2-SVH Cl 2-1 Mini's 3 Meisjes Stam/SoVoCo 1-Surf 2 0-2 1-Vollkei 5 0-2 Mini 4 Meisjes: Stam/SoVoCo 1-SVH 1 2-0 1-Spirit 3 0-2 2-Spirit 1 2-0 2-Spirit 3 1-1 De Soester ploeg begon de eerste set overrompelend. Met schitterend vol leybal, waarbij zowel aanvallend als verdedigend nauwelijks fouten werden gemaakt, werden de Hengelose dames alle kanten van het veld opgestuurd. Ook met de scherpe servering wist de tegenstander nauwelijks raad en binnen het kwartier werd die eerste set met de alleszeggende cijfers van 15-4 in Soes ter voordeel beëindigd. Het niveau van de eerste set kon in de tweede set niet volledig worden door gezet, maar men bleef toch zeer accep tabel spelen. De dames van ATC her stelden zich enigszins en konden wat meer tegenstand bieden. Toch bleef de Soester ploeg ook in deze set voortdu rend aan de goede kant van de score en wist uiteindelijk zonder echt in gevaar te komen de set met 15-11 winnen af te sluiten. Hiermee was een 2-0 voorsprong een feit en de praktijk heeft geleerd dat de derde set dan altijd wat problemen op levert. Ook nu was dat het geval. Het had er aanvankelijk alle schijn van dat de dames van ATC terug zouden ko men. De Hengelose dames namen zelfs een 2-8 voorsprong. Sovoco kwam ech ter weer knap terug,om zelfs weer langszij te komen 8-8. De Soester da mes konden echter niet doordrukken en moesten toezien dat de tegenstander opnieuw uitliep naar 9-13. Alles wees op een vierde set, maar de dames uit Soest hadden daar kennelijk toch geen trek in, want zonder nog maar een punt af te staan werd de zaak in één servicebeurt alsnog rechtgetrokken en werd de set met 15-13 winnend afgeslo ten. Een fraaie 3-0 overwinning was be reikt en een onverwacht hoge plaats op de ranglijst het gevolg. A.s. zaterdag moet de ploeg de verre reis naar Drachten ondernemen voor de loodzware uitwedstrijd tegen Salo- ra/Drachten. Dames 2 De dames van Stam/SoVoCo 2 voeren nog steeds trots de ranglijst aan in de derde divisie C, maar wat de ploeg afge lopen zaterdag liet zien tegen het Woer- dense Nokia/VTC was ronduit bedroe vend. Het enige positieve was dat de punten in Soest zijn gebleven. In de eer ste set leek alles nog goed te gaan en werd met gedegen spel een regelmatige 15-5 setwinst behaald. Hierna was het echter de ploeg uit Woerden die initia tief nam. Over en weer werden er vele fouten gemaakt, maar de ploeg uit Woerden duidelijk minder dan de S De dames van AGAVS wonnen hun wedstrijd tegen SOVOCO 6 met 1-3 voornamelijk door het sterke blokke ren. De heren leden een nederlaag in en tegen Harderwijk. De eerste twee sets waren voor IBAS/AGAVS. In de derde set werd nog een 11-13 voor sprong genomen. Daarna was het spel voor de Harderwijkers (3-2). Donderdagavond speelden de dames van AGAVS in sporthal Beukendal te Soest tegen SOVOCO 6. AGAVS had zich ingesteld op de gevaarlijke buiten- aanval van SOVOCO. De eerste set bleek het gevaar van die aanval. Regel matig scorend wist SOVOCO de set voor zich op te eisen (15-11). In de tweede set concentreerde AGAVS zich verdedigend nog meer op de bui- tenaanval van SOVOCO. Met succes; langzaam maar zeker kreeg het blok van AGAVS vat op de aanval van de tegen standers. Regelmatig werden punten gescoord door het blok. Ook de eigen aanval werd sterker zodat SOVOCO onder druk kwam. De winst in de twee de set was voor AGAVS 14-16). In de derde en vierde set was het ge beurd met de buitenaanval van SOVO CO. Vooral de middenblokkeersters van AGAVS, Lijda van de Burgt en Gi- neke Kremer, speelden hierin een ster ke rol. Steeds enthousiaster spelend was AGAVS niet meer stuk te krijgen en het won de sets met 8-15 en 7-15. Hiermee werden twee punten toegevoegd aan het totaal en is de race om de tweede plaats in de tweede klasse nog volledig in gang. Heren De heren van IBAS/AGAVS zijn de laatste twee wedstrijden teruggevallen in het patroon om "gewonnen" lijkende wedstrijden uit handen te geven. Dat was vorige wedstrijd tegen Vollkei al het geval en deze week tegen Harderwijk 2 gebeurde hetzelfde. Met sprankelend volleybal, gebaseerd op een goede pass, een gevarieerde aanval en enthousias me, werd Harderwijk in de eerste twee sets onder grote druk gezet. Omdat het daar te weinig tegenover kon zetten werd met twee keer 10-15 een 0-2 voor sprong genomen door AGAVS. In de derde set leek bij de stand 11 -13 in het voordeel van AGAVS de winst in handen. Volkomen onnodig werd de set weggegeven met 15-13. Aangeslagen speelde AGAVS verder. Harderwijk bepaalde de wedstrijd en AGAVS kwam niet meer in het eigen spel. Met de setstanden 15-11 en 15-8 won Harderwijk alsnog verrassend met 3-2. Heren 2 verloor in Bunschoten met de kleinst mogelijke verschillen in setstan den met 3-1 van het op de derde plaats staande Unicornus 1. Heren 4 verloor eveneens in Bunschoten met 3-0 van Unicornus 3. Ook dames 2 en dames 3 verloren in Bunschoten, zodat er voor de AGAVS-teams geen goede herinne ring overblijft aan de vrijdagavond in Bunschoten. De altijd lastige uitwedstrijd tegen het uit Stadskanaal afkomstige Jahn 2, werd dank zij de vechtlust van de Soestenaren in winst omgezet. Op het bekende Soester kwartiertje dat dit maal in de tweede helft begon, bleven de noorderlingen het antwoord duide lijk schuldig. Hierdoor werd de basis van de overwinning gelegd. De start van de wedstrijd kende een mat spelend Smeeing BDC waarbij duide lijk de twee uur durende reis zijn tol ei ste. De vizieren van de spelers van Hein v. d. Heyden stonden dan ook niet op scherp. Dat bleek doordat bij de stand 3-3 er alleen nog maar uit strafworpen gescoord was. De laatste strafworp kwam uit een situatie waarbij Charles v. Zetten op een manier werd neerge haald waarop Mike Tyson trots zou zijn. Terecht kon zijn tegenstander hier voor met een rode kaart de kleedkamer opzoeken. Dit leidde wel tot een emo tionele situatie, zowel van de trainer als van de spelerszijde van Jahn 2 die hier door danig van slag waren en Smeeing BDC het eerste gaatje van de 2 doel punten in de wedstrijd kon maken. Bij de stand 5-7 kon men gaan rusten. Tij dens de rust maande Hein v. d. Heyden zijn spelers in de tweede helft het spel- tempo te verhogen en dit was niet tegen dovemansoren gezegd. De tweede helft kende de bekende Soester start. Furieus en met een snel baltempo wisten de geel-blauwen in het eerste kwartier de 5-7 ruststand in een 9-14 voorsprong om te zetten. Door dit snelle spel kreeg Jahn 2 het erg moeilijk en moest dan ook regelmatig aan de noodrem trek ken, wat in totaal op 11 strafworpen voor Smeeing BDC kwam te staan, waaraan Arjan Roest er 5 en Richard v. d. Hoef er 3 verzilverden. Dat het snelle tempo zijn tol eiste van de spelers bleek wel toen Jahn 2 nog eenmaal alle krach ten verzamelde en tot op 2 doelpunten wist te komen. Verder liet Smeeing BDC het niet komen en ondanks het verlies van Guus Tourne die na twee maal 2 minuten tijdstraf een derde op liep en met een rode kaart kon gaan douchen, kon Richard v. d. Hoef het tot voor Jahn 2 bezegelen en door twee snelle break outs en een goed uitge speelde aanval van Michel v. d. Hoven, kwam de voorsprong weer op 5 doel punten. Dat de noorderlingen daarna nog tweemaal scoorden was alleen van belang voor de statistiek. Doordat me dekoploper Olympia verloor van Aals meer 2 staat Smeeing BDC alleen op Zondag ontvangt BDC om 14.15 uur Volendam in de sporthal Beuken dal. Altijd een lastige tegenstander. Doelpunten: A. Roest 7, R. v. d. Hoef 5, P. Hollenga 2, M. v. d. Hoven 1, C. Diemers 1, M. Roest 1 en G. Tourne 1. Uitslagen Smeeing BDC Welpen - Shot 3-1 meisjesasp. B - UDSV 1-7 meisjesasp. A - Eendracht 0-5 jongensasp. B - Houten 4-12 jongensasp. A - BSV 15-15 heren jun. - HMS/Adrilles 26-22 dames sen. 2 - Laren 3 8-7 demes sen. 1 - Celeritas 14-18 heren sen. 2 - HVN/Attila 19-19 heren sen. 1 - Jahn 2 18-15 VoCo-dames. Nokia wist de set dan ook terecht met 11-15 winnend af te sluiten. De dames uit Woerden kregen zowel in de derde als in de vierde set volop mogelijkheden om de Soester da mes naar een sensationele nederlaag te spelen, maar op de beslissende momen ten faalde de ploeg hopeloos. Het was niet zozeer de verdienste van SoVoCo maar meer de zwakte van de tegenstander die uiteindelijk met twee maal 15-3 de overwinning bracht. Na tuurlijk zijn de punten belangrijk, maar de dames zullen de komende zware wedstrijden toch uit een ander vaatje moeten tappen om de koppositie te handhaven. Heren Nog nooit hadden de heren van Stam/ SoVoCo in Almere punten weten te pakken, maar nu had het er aanvanke lijk alle schijn van dat men met de volle winst richting Soest zou gaan. Met ge concentreerd spel, ondersteunend door een goede servering en een sterke aan val die via het blok van de tegenstander regelmatig scoorde werd een regelmati ge 8-15 setoverwinning behaald. De tweede set gaf eenzelfde beeld te zien maar naarmate de set verstreek, werd de servering wat minder en werd met name het midden van de tegenstan der steeds beter. Via een goed functio nerende blokkering werd uiteindelijk toch de setwinst gepakt met 12-15. In de derde set kwam men aanvankelijk achter met 6-1 maar de SoVoCo-heren wisten tot 6-5 terug te komen om ver volgens uit te lopen naar een 7-11 voor sprong. Aan Soester kant dacht men er nu te zijn, maar via goede en gevarieer de services kwam de ploeg uit Almere weer terug om tenslotte de set met 15- 12 winnend af te sluiten. De vierde set was aan beide zijden een foutenfestival en ondanks de geflatteer de setcijfers van 15-6 was het terecht dat Alstavo deze set paken en zodoen de toch nog een puntendeling bereikte. Dames Een mat en stroef draaiend derde da mesteam heeft volledig onnodig de punten in Hoevelaken moeten laten. In de eerste set leek het allemaal nog pri ma te gaan en middels een ruime 8-15 setwinst werd de indruk gewekt dat de punten mee naar Soest konden worden genomen. Het bleek echter dat de Soes ter ploeg al haar kruit in de eerste set had verschoten. Iedere overtuiging ont brak en de aanval kon ook geen potten meer breken zodat Surf met 15-12 en tweemaal 15-13 alsnog de volle winst wist te pakken. Door dit resultaat blij ven de Soester dames in de gevarenzo- Installatiebedrijf j. cornelisse bvJ^J Computer beveiligingen Telefoon (02155) -1 30 14 Zaterdag 2 maart Sporthal Beukendal 09.00 - 12.00 Red Stars basketbal 12.00 - 16.00 Eemvogels korfbal 16.00 - 23.00 uur Red Stars bas ketbal Sporthal De Banninghal 09.00 - 12.00 Badso badminton 13.00 - 17.00 AGAVS volleybal 17.00 - 22.00 KVO korfbal Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 Badso badminton 12.00 - 20.00 SoVoCo volleybal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 Selby badminton Zondag 3 maart Sporthal Beukendal 10.00 - 15.30 BDC handbal 16.00 - 19.00 Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 Badso badminton 21.00 - 22.00 Tennis part. Sportzaal De Bunt 10.00 - 12.00 BC Badso badmin ton 12.00 - 14.00 FDC Quick Motion Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 Selby badminton 15.00 - 17.00 Knickerbockers Uitslagen jeugd vrijdag 15 februari: P.A.S. - G. Team 5-0 Charwida Fashion - J.P.C. 3-2 v.v. S.B.B. - de Dotjes 4-1 Danny de Haay, weer helemaal hersteld van een beenbreuk, gooide meteen de hoogste serie individueel met een score van 392. Daarmee is hij terug aan de top. Uitslagen Senioren maandag 18 fe bruari: Baanbrekers - Grillroom Cairo 3-2 Bloopers - T.P.P. 0-5 Pin Down - Silverstar Video 1-4 d'Oude Enghe - Bull's Eye '/2-41/. Heineken - Arrows 0-5 Streepjes - Glasservice van Ede 1-4 Uitslagen Senioren dinsdag 19 februari Kegelkeilers - Funnel 0-5 trio Bleeker - Bazuintjes 3-2 H.A.M. - Heppie Hoekers 0-5 Autoschade Koffrie - Strajk 3-2 B.B. Engineering - Kaasspecialist 4-1 Cobra's - Kapperij 0-5 Op 16 en 17 maart houdt de Soester Bowling Vereniging weer haar jaarlijks terugkerende paaStoernooi op de ba nen in C-Drie. Wie aan sport doet leest de Soester Courant De badmintoncompetitie is voor b.c. Selby zeer succesvol verlopen. Bij de jeugd werden vier van de vijf teams kampioen. Reden voor secretaresse Henriëtte Topper om namens het be stuur de kampioenen in de bloemetjes te zetten. De jeugdcommissie, bestaande uit Pe ter Sattelmeijer, Wim Kox en Bert Ak kermans, zag samen met trainer Nico Verhoef, dat de jeugdige badminton ners niet alleen met veel plezier hun sport bedreven, maar ook met grote overmacht kampioen werden. Team 1 (links op de tweede rij) met Se- bastian Ott, Remco Altena, Mandy Akkermans en Cindy Sattelmeijer stond slechts één gelijk-spel af en pro moveert als beloning van de tweede klasse naar de hoofdklasse bij de junio ren. Team 2 verspeelde helemaal geen pun ten en won alle wedstrijden. Behalve Joost Jongerius gaan Martijn Altena, Sylvia Verhart en Anouk Tervooren volgend jaar de senioren versterken. Jeroen Óverbeek, Bas Kruiswijk, Re- nate Elstrodt en Chantal Broekhuis (rechts op de eerste rij) zorgden ervoor dat ook team 3 ongeslagen kampioen werd. Hierdoor promoveren zij naar de tweede klasse. Het allerbeste resultaat werd behaald door team 4, dat bij de aspiranten, niet alleen alle wedstrijden won, maar zelfs geen game uit handen gaf. Dennis Kox, Oscar Kox, Christel Akkermans en Danniëlle Aangeenbrug (op de foto links vooraan) gaan het komende sei zoen .over naar de junioren. Voor de kampioenen is de strijd nog niet helemaal voorbij. Aanstaand weekend zullen zij deelnemen aan de districtskampioenschappen voor Plaatselijke derby: Terrein: Bosstraat-Oost Aanvang: 14.30 uur In een vrieskoude sportzaal aan de Heideweg klapwiekte het eerste senio renteam van tty Shot zich naar een 6-4 overwinning op DTS 1 uit Enschede. Met dezelfde cijfers verloor Shot 2 in Zwolle van Flits 1. Het eerste jeugd- team van Shot kon niet aansluiten bij het goede resultaat van vorige week. In Veghel gingen de Soesters kansloos ten onder tegen TTCV/Nedlin 1. Senioren Shot 1 - DTS 1: 6-4 Tijdens het inspelen werd het de spelers van Shot 1 al duidelijk dat het in de Shotzaal aan de Heideweg eigenlijk te koud was om te spelen. De scheidsrech ter en ook de spelers stemde er echter in toe alvast te beginnen, omdat een bel letje naar de gemeente voldoende zou zijn om de zaal snel op temperatuur te krijgen. Dat bleek een flinke misreke ning, want de hele avond gaf de sport stichting niet thuis. Het duel moest der halve in temperaturen van zeker niet meer dan 10 graden gespeeld worden. Een gelijke handicap voor Shot (hoewel zij al eens vaker in een koude zaal heb ben moeten spelen) en voor DTS. De 6-4 winst voor Shot had dan ook niet zoveel met de pooltoestanden in de zaal te maken, alswel met het geluk dat de Soesters aan het begin van de wedstrijd hadden. Vier wedstrijden op rij werden met twee punten verschil in de derde ga me gewonnen. Van 0-1 achter liep Shot uit naar 4-1 en later zelfs 6-1. Het was aan het onnodige verlies van Shot-kop man Hans den Blanken te wijten dat DTS terug kon komen tot 6-2 en uitein delijk de schade kon beperekn tot een 6-4 nederlaag. Den Blanken won wel twee partijen, net als teamgenoot Arjen Hoggeveen, terwijl Berend Jonker goed was voor een Shotpunt. Jonker wond zich na afloop van de wedstrijd trou wens op over het gemak waarmee zijn teamgenoten na de 6-1 tussenstand de 6-4 eindstand accepteerden. In een competitie waarin elk punt meetelt in de eindafrekening en de Shotters nog denken kampioen te kunnen worden, lijkt Jonkers kritiek zeer op z'n plaats. Flits 1 - Shot 2: 6-4 In Zwolle revancheerde Shot 2 zich voor het uiterst magere optreden vorige week tegen ATC. Weliswaar werd van Rits 1 met 6-4 verloren, maar de op gaande lijn in het spel van de Soesters was onmiskenbaar. Er werd fanatiek en gemotiveerd gespeeld. Voor elk punt werd gevochten, wat de lange speeltijd van bijna vijf uur verklaart. Shot kon tot 4-4 de spelers uit Zwolle bijbenen, maar liet toen twee kostbare steekjes vallen. Zowel Dirk Schuiling als Sander de Riemer verloren hun laatste enkel wedstrijd met minimaal verschil in de derde game. Een gelijk-spel had de krachtsverhouding dan, ook eerlijker weergegeven. Voor Shot won Aksel van Elteren twee keer en puntten De Rie mer en Schuiling elk eenmaal. Shot 3 - Levob 2: 3-7 Puur op het sportieve vlak zal Shot wel geen kampioen meer worden. Daar voor is tegenstander Levob uit Hilver sum (Meent) te sterk. Maar misschien dat de Soesters kunnen profiteren van een onduidelijkheid in het competitie reglement. Levob 2 zou weieens een speler in de gelederen kunnen hebben die daar volgens de reglementen niet thuishoort. Als de competitieleider een klacht daartegen, ingediend door de spelers vafi Shot, gegrond acht, worden de wedstrijden van die Levob-speler als verloren beschouwd. Shot 3 zou dan de leiding in de tweede klasse overnemen. Of ze dat verdienen is natuurlijk een tweede. In de wedstrijd tegen Levob (al dan niet meetellend in het klassement) kwam Martin Fransen tweemaal tot scoren, voegde Marcel Jansen daar een teller aan toe en bleef Eddy Gaytant met lege handen achter. Uitslagen senioren: Shot 1 - DTS 1: 6-4 Rits 1 - Shot 2: 6-4 Shot 3 - Levob 2: 3-7 Shot 4 - Pokerface 1: 8-2 Pokerface 6 - Shot 6: 1-9 Arjen Hoogeveen (Shot 1) kwam in een ijskoude Shot-zaal toch tweemaal tot winst. Shot 7 - Nederhorst 4: 4-6 Nederhorst 3 - Shot 8: 10-0 Shot 9 - Pokerface 8: 10-0 Shot 10 - Tovo 6: 8-2 Victoria 12 - Shot 11: 6-4 ATC 14 - Shot 12: 9-1 Succes 2 - Shot 13: 6-4 Jeugd TTCV/Nedlin 1 - Shot 1: 8-2 Het eerste jeugdteam van Shot speelde in Veghel een ongeïnspireerde partij te gen Nedlin. Met name Mark van de Horst (nota bene kopman) en Joost de Visser speelden te wisselvallig. Voor sprongen werden net zo snel uit handen gegeven als ze werden opgebouwd. En als het even niet ging, werd overdreven veel misbaar gemaakt of de game vol komen lusteloos uitgespeeld. Mark van de Horst wist nog wel een partij te win nen, net als zijn immer fanatieke team genoot Robbert Huisman. Joost de Vs- ser kwam niet tot scoren. Ook het expe rimentele Shot-dubbel Van de Horst/ De Visser was niet succesvol. Uitslagen jeugd TTCV/Nedlin 1 - Shot 1: 8-2 Bijmaat 6 - Shot 2: 4-6 Almeerspin 6 - Shot 3:-5-5 Bijmaat 7 - Shot 4: 4-6 Good Luck 5 - Shot 5: 6-4 teams. Gezien de behaalde resultaten in het voorbije seizoen worden hoge klas seringen verwacht. Senioren Ook bij de senioren behaalden de bad mintonners van Selby successen. Team 1dat in de vierde klasse landelijk debu teerde, wist zich knap met 7 gelijke spe len en 2 overwinningen in de midden moot te handhaven. Team 2 en 5 wer den kampioen. Afgelopen weekend Foto: Goos van der Wil werd de competitie afgesloten met eei groots invitatietoernooi voor team! Deelnemers waren teams uit de afgel<ï pen competitie. Winnaar van dit oergë zellige toernooi werd Inside 7 uit Baart De Red stars-dames, nummer vijf op de ranglijst, speelden zaterdagavond tegen het Haagse Argus, dat met twee punten minder op een zesde plaats stond. Een interessante ontmoeting, waarbij krachtsverschillen niet al te groot zouden zijn. Bij winst zouden de Soester dames opklimmen naar de vierde plaats en verlies hield in dat bei de teams samen de vijfde plaats zou den delen. De eerste helft zag een gelijke opgaande strijd, met het Soester team steeds licht in het voordeel. Bij de rust leidde het damesteam van Red Stars dan ook met 28-24. In de tweede helft zag men een totaal ander speelbeeld: Argus kwam er in feite niet aan te pas en de Soester trein denderde voort. Met snelheid en een aantal goede breaks kon het team van coach Erroll Hotie afstand nemen van de Haagse dames, die uiteindelijk met een ruime 69-45 werden teruggestuurd naar de residentie. Goede wedstrijd heren 1 De Soester heren gingen zaterdagavond naar Nieuwegein om te spelen tegen New Stars, dat op een vierde plaats staat. De Soester heren, zonder Cock van de Lagemaat maar met de licht ge blesseerde René Lansaat en Jacco Ruys, konden niet het huzarenstukje van een week eerder herhalen, toen het van koploper Waddinxveen wist te win nen. Toch werd het een leuke wedstrijd, waarbij Red Stars soms een tiental pun ten achter stond, om dan weer terug te komen tot drie a vier punten. De ruststand was 34-26 voor de Nieu- wegeiners en gelegenheidscoach Dick van der Hammen van Red Stars stuwde zijn spelers op om in de tweede helft ge concentreerd door te gaan. Heel even kwam Red Stars dan ook weer dichter bij, maar het werd ook weer snel afge troefd. De eindstand werd bepaald op 75-60, waarbij het Soester team er in ie der geval voor heeft gezorgd dat New Stars het soms Spaans benauwd kreeg. Winst Junioren-jongens De jongens speelden zaterdag tegen hé op de onderste plaats staande Festo ufl Den Haag. De enige winstpunten dij Festo dit seizoen behaalde, verdiend het tegen Red Stars, zodat het Soeste team gebrand was op een overwinning Die energie werd echter in de eerstl helft niet omgezet in punten en bij rus! was coach Rinus Valk dan ook allesbel halve tevreden. Een voorsprong van slechts één punt tegen een niet impone-i rend Festo was niet om over naar huis tq schrijven: 29-28. Wat er in de kleedkamer gezegd is, laat] zich raden, want na de rust prestenteer-i de zich een totaal ander Soester team,] dat in ieder geval de vechtlust eindelijk vond. Vanuit een gesloten zoneverdedi ging, met enkele pima breaks (van met; name Richard Hubers), werd het ver schil uiteindelijk toch in cijfers uitge drukt: 64-78. Overige uitslagen: meisj. jun. MA1 - v. Wijngaarden MA1 37-117| jong. adsp. JC1 - Dunckers JC1 106-26] welpen XD4 - Red Stars XD3 23-34 welpen XD1 - Green Giants XD1 76-581 heren 4 - Archipel 2 65-37 jong. adsp. JC4 - Sille Jupiter JC163-48 I jong. kad. J.B.1 - O.S.G. J.B.1.177-57 jong. kad. JB2 - Blue Herons JB1 124-35 heren 3 - Jumping Giants 1 60-65 dames II - Crackeijacks 1 26-32 I Het eerste herenteam ontvangt komen de zaterdag medekoploper BC Ver-1 kerk; ongetwijfeld een zware dobber I voor de Soester heren. De wedstrijd be-1 gint om half acht. Met maar liefst 8 afmeldingen wegens ziekte en andere oorzaken gingen, slechts 18 Duinkikkers naar Huizen om daar de 4e competitiewedstrijd te zwemmen. De aanwezige kinderen hebben bijna allemaal goed gezwom men. Er werden 16 tijden verbeterd, vooral door de jongere garde. Tish Kuiper, Inge van Nimwegen, Inge borg Pelleboer en Eric van Walsem haalden op de 200 m. vrijeslag resp. 3.32.6,2.54.3,3.33.6 en 2.29.8 Caspar Arnold zwom hier 2.49.9 en Harme Pelleboer 2.56.2. Manja Teunissen en Vivian Spronk ver beterden hun tijd op de lOOm. rugslag 1.52.3 (3e) en 1.41.2 (le) en ook Eric van Walsem deed mee 1.22.9 (le). Bianca v. Dorresteyn zwom hier 1.21.0 (le), Annuska v. Drie 1.25.2 (3e); Jea- nine Pothuizen 1.33.7 (le), Miriam v.d. Wal 1.39.2; Casper Arnold 1.26.0 (2e) en Harmen Pelleboer 1.35.3. Leontine Loeber en Xander Bremer hadden een snellere tijd op de lOOm vlinderslag 1.45.2 en 1.25.0 Bas Dor resteyn zwom hier 1.26.8, Annuska v. Drie 1.31.5. Op de 50 m. vlinderslag zwom Manja Theunissen 1.02.5 en Vivian Spronk verbeterde haar tijd en zwom 50.0 (2e). De 100 m. schoolslag werd beter ge zwommen door Raymond Honderdors 1.48.4, en door Inge v. Nimwegen 1.46.0. Op deze slag zwommen Inge borg 1.47.7 en Bastiaan 1.27.9 (le). De 100 m. vrije slag werd een persoon lijk record voor Raymond 1.35.1; Leontine zwom op deze slag 1.29.1, Bianca 1.13.0 en Maijolein 1.15.3(le). De 200 m. wisselslag werd gezwommen door Bas en Xander in 2.49.7 en 2.49.5 en door de dames Bianca, Marjolein en Mirjam, resp. 2.55.9, 3.06.9 en 3.26.9. Op 24 februari wordt de laatste compe titiewedstrijd gezwommen in Almere. i 27 FEBRUAR11{ zondag zullen ongetwijfeld 'finers, joggen en lange-af- ','Tn het atletiekcomplex van JfSre aan de Wiekslotenveg S ïfi on) mee te doen aan de 28e teger borg-cross successie' innei r,110 uur zal het eerste startschot De l( P feitelijke prestatieloop voor de #fL.r 2 5 km. Het inschrijfgeld bedri loop bedraagt f3.50. ®°n ',#l2 uur precies valt het startschot Beh' L feitelijke Pijnenburgcross over de r J«| ,ie voert door de prachtige bos- tlekt fc het landgoed Pijnenburg. Goed W llbare paden een een gegaran- Kautovrij parcours zijn ook deze ™n eer de ingrediënten van deze tot slerk K-Tien-Lopen behorende cross. Elke fïjiven voor de 21 km, maar ook de c andere lopen, is mogelijk in de het t f ine van v.v. SEC aan de Bosstraat, cros: eveneens de mogelijkheid bestaat 'fnm te kleden. Mee li inschrijfgeld voor de 21 km be- yam Kagt f maar 1S moEeIlJk Win L Altis-atleet Bas van Os heeft het einc 1« seizoen op sterke wijze besloten er i< I? in bet eindklassement van de atle ■«kampioenschappen Oost-Neder- De Ed Korte Cross op de derde plaats te dan .dieen Dit kampioenschap bestaat Oo: Ler wedstrijden, die in de winter- Niji ■taanden gehouden werden in 's Hee- Lot Kberg, Apeldoorn, Nijmegen en Har- de Itpwege zijn studie heeft Bas van Os de bij I wiek een aantal jaren op een lager bar Ï1J£ moeten zetten. Thans is hij in de de hel succes van Fit-Start in de afge- Qn Len rivee jaren, heeft de recreatie-af- ge( deling van AV Pijnenburg besloten dit t/r programma, dat bij velen aansloeg, da, teer een sportief vervolg te geven. 0Vl ■Ook de Fit-Start '91 is een trainings- nif programma dat iedereen die mee wil [doen na drie maanden een redelijke [lot goede conditie garandeert. [pijnenburg hoopt met dit programma [juist die personen te bereiken die al tij- Iden met het idee rondlopen iets aan hun Iconditie te doen, maar dit steeds uitstel- [len, uit vrees dat men toch niet mee kan [tomen. ■Die vrees is echter ongegrond, aange- jen AV Pijnenburg de training volledig K afstemt op het conditieniveau van de ldeelne(e)m(st)ers, hoe laag dat ook 1 mag zijn. Ook tijdens de trainingen is nu al goed te zien, dat de belangrijke prijzen dit schaatsseizoen al verdeeld zijn. Enkele schaatsers zijn nog op een enkel indivi dueel succesje uit. Zo proberen zij om in Heerenveen nog een p.r. te pakken. De sfeer in deze schaatstempel spreekt iedere wedstrijdschaatser natuurlijk ook erg aan. De middelbare scholen zijn een lande lijk kampioenschap voor ploegen aan het afwerken. Afgelopen week was er in Utrecht een voorronde voor Midden- Nederland. Het M.B.L. college Eem- voorn te Amersfoort werd daar eerste dank zij vier schaatsers van sv. Eem- land. De ploeg bestaat uit Tom Ver steeg, Peter van de Heuvel, Martin Bal- tus en Martin Baltus en Mark Janssen. Op 15 maart a.s. rijden zij in Utrecht mee om het kampioenschap van Neder land. De ploeg van het Griftland College was minder succesvol. Ze kon maar met moeite met drie van de vier over de fi nish komen. De verschillen tussen de ploegen waren nogal groot. De pupillen onder leiding van Wim Kortwijk hadden zaterdag een zwaar programma. Het hele seizoen was er naar toe gewerkt om optimaal voorbe reid aan het diploma schaatsen te kun nen deelnemen. Verdeeld naar leeftijd kunnen diploma's worden behaald. De ze activiteit wordt door de K.N.S.B. aangehaald om het schaatsen al van jongs af aan te stimuleren. Er waren weer veel ouders om hun kroost aan te sporen. De pupillen moeten de slalomproef, de remproef en daarna een aantal ronden rijden. Steeds komt behendigheid ge koppeld aan snelheid om de hoek kij ken. Ook bij sv. Eemland is nu al te zien dat er weer een paar meisjes en jongens zijn die over één of twee jaar in een wed- strijdgroep goed mee zullen kunnen ko men. Het bestuurlijke aspect kwam op don derdag aan de orde. Op voorstel van het bestuur had een werkgroep, bestaande uit Ad Mocking, Jolanda Verduin en Bert v.d. Weerd, een modernisering van het Huishoudelijke Reglement voorbe reid. Na een goede discussie en enkele kleine aanpassingen kon de voorzitter tevreden vaststellen dat alle aanwezige leden voor het nieuwe reglement stem den, zodat het direct van kracht kan zijn. Zoals elk jaar werden vorige week I woensdag weer de jaarlijkse onderlinge I wedstrijden gehouden bij de Spring- I bokken. De jongens en meisjes van de I selectie startten als eersten met deze on- derlinge strijd. Bij de andere groepen (gymnastiek en [(urnen) worden deze maand de voor- Bronden gehouden. Daarvan gaan e eerste drie naar de finale, die wordt ge houden op 9 maart a.s. in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. Daar het bij de selectie maar om een I groep gaat was dit voor hen dus ook t finale. Trouw als altijd hadden de kin- deren weervoor het nodige publiek ge zorgd en de vereniging zorgde voor een prima organisatie. I Als eersten begonnen de jongens meisjes uit de leeftijdscategorie 8-ii Ijaar. Er waren leuke oefeningen te zien [en iedereen deed zijn uiterste bes een medaille te bemachtigen. Die gi Igen uiteindelijk naar de volgende kin- I deren: 1 Meisjes: 1 Sanneke Kokelaar: 30.8 12 Susanne v. Willigen: 28.9 13 Pam Groenestein: 28.8 I Jongens: II Willem Strijbosch: 40.7 12 Rudy van Schaffelaar: 4U.3 |3 Bart Eicholz: 38.1 14 Jan Joost Bootsman: 32.» I Bij de jongens waren er vrer deelnemers en bij de meisjes acht. Afgelopen zaterdag vond de vierde voorronde voor jongens en j 8 ners plaats in Breukelen. Aan g 9 t/m 12 jaar namen RickJ ErS(t.: Willem Strijbosch, Rudy van Scha laar en Bart Eichholtz ded- Rudy van Schaffelaar startte pr ma aan brug; met 8.00 pnt. werd h.J eerste van de ploeg en derde van allemaa], ook lange mat en ringen met on(jer. pnt. waren prima, maar d gewaardeerde handstandoverslag aa Lt(6.70pn..)enpechbgreU;30pn. leverden hem een 12e piaa p Joost deed het weer beter; mei n sprong 6.70 pnt. en nngen 7.20 pnt. ren prima. Met 31.60 pnt. werd h Willem Strijbosch had pech aan dedar ge mat, waar de zenuwen om de arabri flik-flak hem parten speelden, - pnt.. Ook de ringen gingen nuet als v wacht, waar bij h„ de froudfstar moest overslaan (7.50 pnt.). M - pnt. behaalde hij een 9e plaats. Bart Eichholz turnde goed; met e keurige kopstand kiep tot handstand de lange mat werd hij 3e aan dit toest 8 10 pnt. Ook ringen met 8.00 pnt. prima. Hij eidigde over het totaal achter Willem met 37.40 pnt., een 1 Ky Erasmus was net achter de be van de Springbokken. Hij behaalde volle punt meer dan in de vorige w

Soester Courant | 1991 | | pagina 28