sa SOEST SA. SOEST - SEC 1991 Zondag 3 maart f V0BT8ALKAMP Plaatselijke derby: Terrein: Bosstraat-Oost Aanvang: 14.30 uur unicef a M ft y-jeugd V "Wil Maradona weg uit Italië?" ft 14 SPORT pdag 3 maart: «i^bur8-cn»ss SPORT BADMINTON ATLETIEK las van Os 3e in Crosscompetitie vierde plaats BASKETBAL ATLETIEK Fijnenburg start in april weer met Fit-Start-programma ZWEMMEN >gtepunt heen SCHAATSEN Bennie Erasmus en Sanneke Kokelaar kampioenen Onderlinge wedstrijden Springbokken TURNEN Rennie Erasmus turnkampioen bij jongens D TURNEN TRIATHLON Coopertest ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT Penaltymarathon bij voetbalkamp s.o. Soest JEUGDVOETBAL Jeugdnieuws Hees Gelijkspel in derby DVS/Knollentuin - TOV ZAALVOETBAL ivoetbal programma 0^ VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST' Opmars Willemien Witkamp duurt voort ftW„ SCRABBLE VOLLEYBAL V olleybaltoernooi van Treba BILJARTEN Dames-biljartclub in Dorpshuis S'Berg Klaverjassen SEC Sportfoto's GIRO 604020 Soest wint royaal van Nieuwegein SCHAKEN Schaakprobleem 19 I i '#4 1 i 1 1 fl PAGINA 28 (OENSDAG 27 FEBRUARI iqch SOESTER COURANT PAGINA 29 Foto: Goos van der Wilt. de competitie afgesloten met een invitatietoernooi voor teams, lemers waren teams uit de afgelo- Tmpetitie. Winnaar van dit oerge- i toernooi werd Inside 7 uit Baarn. „ende zondag zullen ongetwijfeld [riinmers, joggers en lange-af- Jsallelen het atletiekcomplex van x pijnenburg aan de Wiekslotenveg „oeken om mee te doen aan de 28e ,j(tn[>iirg-cross in successie, i, 11.30 uur zal het eerste startschot jufde feitelijke prestatieloop voor de •;C over 2,5 km. Het inschrijfgeld jor deze loop bedraagt f 3,50, 12 uur precies valt het startschot de feitelijke Pijnenburgcross over 11®, die voert door de prachtige bos- 4van het landgoed Pijnenburg, Goed planbare paden een een gegaran- jjvd autovrij parcours zijn ook deze ^rweer de ingrediënten van deze tot jfop-Tien-Lopen behorende cross, schrijven voor de 21 km, maar ook 1, ^de andere lopen, is mogelijk in de I untine van v.v. SEC aan de Bosstraat, 1 „ar eveneens de mogelijkheid bestaat I ji om te kleden. ijil inschrijfgeld voor de 21 km be- I vaagt f 10,=, maar het is ook mogelijk inneriuff iniS'ratiekosten (zonder her innering) mee te doen De lopen over 5,10 en 15 km gaan om hpHra V" start'en voor deze groep bedraagt het tnschrijfgeld f 5 pe? per- Behalve de start vindt ook de finish van ne Pijnenburg-cross plaats op de atle tiekbaan van AV Pijnenburg, waar de ITenm WW*" hlbben hun 1?° ™eerdere malen langs te zien ko sterken mwendiSe mens kunnen ver- Elke deelnemer ontvangt na afloop van e cross een fraaie herinnering, die in het teken staat van de 28e Pijnenburg- cross. 6 Meer informatie bij: Nelleke Boisse- vain, tel. 18641, Jan Veen, tel. 17313 of Wim van Dorresteyn, tel. 20727. l'ji Altis-atleet Bas van Os heeft het Junioren-jongens ïgens speelden zaterdag tegen het onderste plaats staande Festo uit Jaag. De enige winstpunten die dit seizoen behaalde, verdiende gen Red Stars, zodat het Soester 'ebrand was op een overwinning, nergie werd echter in de eerste liet omgezet in punten en bij rust )ach Rinus Valk dan ook allesbe- tevreden. Een voorsprong van één punt tegen een niet impone- 'esto was niet om over naar huis te en: 29-28. in de kleedkamer gezegd is, laat den, want na de rust prestenteer- een totaal ander Soester team, ieder geval de vechtlust eindelijk Vanuit een gesloten zoneverdedi- net enkele pima breaks (van met Richard Hubers), werd het ver- ïiteindelijk toch in cijfers uitge- 64-78. »e uitslagen: jun. MA1 - v. Wijngaarden 37-117 idsp. JC1 - Dunckers JC1 106-26 i XD4 - Red Stars XD3 23-34 I XD1 - Green Giants XD1 76-58 f 4-Archipel 2 65-37 f dsp. JC4 - Sille Jupiter JC163-48 cad. J.B.1 - O.S.G. J.B.1.177-57 :ad. JB2 - Blue Herons JB1 124-35 3 - Jumping Giants 1 60-65 II - Crackeijacks 1 26-32 :rste herenteam ontvangt komen- terdag medekoploper BC Ver- ongetwijfeld een zware dobber ,e Soester heren. De wedstrijd be- m half acht. -^-seizoen op sterke wijze besloten I ijor in het eindklassement van de 1 ^kampioenschappen Oost-Neder- Korte Cross op de derde plaats te iidigen. Dit kampioenschap bestaat it vier wedstrijden, die in de winter enden gehouden werden in 's Hee rberg, Apeldoorn, Nijmegen en Har- fewijk. Vanwege zijn studie heeft Bas van Os de atletiek een aantal jaren op een lager itje moeten zetten. Thans is hij in de ;e- si -i: eindfase van zijn studie gekomen, zodat er iets meer tijd vrij is gekomen voor de atletiek. De resultaten waren de laatste weken dan ook steeds stijgende. Tijdens de Oostelijke Crosskampioenschappen in Nijmegen werd hij vijfde; bij de Vechtse Loop in Utrecht kwam hij als zesde over de eindstreep na zich geruime tijd met de eerste plaats bemoeid te hebben en bij de Treeker Cross legde hij onder er barmelijke omstandigheden beslag op de tweede plaats. lij het succes van Fit-Start in de afge- ifepen twee jaren, heeft de recreatie-af- deling van AV Pijnenburg besloten dit programma, dat bij velen aansloeg, «eer een sportief vervolg te geven, pk de Fit-Start '91 is een trainings programma dat iedereen die mee wil 'doen na drie maanden een redelijke lol goede conditie garandeert. f| Pijnenburg hoopt met dit programma "pist die personen te bereiken die al tij- jen met het idee rondlopen iets aan hun conditie te doen, maar dit steeds uitstel- ia, uit vrees dat men toch niet mee kan tanen. Die vrees is echter ongegrond, aange zien AV Pijnenburg de training volledig ifstemt op het conditieniveau van de iiee!ne(e)m(st)ers, hoe laag dat ook mag zijn. Onder deskundige leiding zal iedereen gedurende een drietal maanden (april t/m juni) dusdanig begeleid worden, dat men na afsluiting van deze periode over een conditie beschikt die men niet verwacht had. Na afloop van deze periode is men van zelfsprekend vrij zich aan te sluiten bij één van de bestaande recreatie- dan wel looptrainingen die AV Pijnenburg heeft. Naast de lichamelijke inspanning, die men tijdens het Fit-Start '91 verricht, biedt het programma natuurlijk ruim schoots de mogelijkheid even de dage lijkse sleur te ontvluchten, zich met ge lijkgestemden te ontspannen en nieuwe energie op te doen. Meer informatie bij: Nelleke Boissevain, tel. 18641, of Jan Veen, tel. 17313. ine Loeber en Xander Bremer n een snellere tijd op de lOOm rslag 1.45.2 en 1.25.0 Bas Dor- (i zwom hier 1.26.8, Annuska v, .31.5. 50 m. vlinderslag zwom Manja lissen 1.02.5 en Vivian Spronk erde haar tijd en zwom 50.0 (2e), '0 m. schoolslag werd beter ge- men door Raymond Honderdors en door Inge v. Nimwegen i. Op deze slag zwommen Inge- .47.7 en Bastiaan 1.27.9 (le). 0 m. vrije slag werd een persoon- pcord voor Raymond 1.35.1; ine zwom op deze slag 1.29.1, 11.13.0en Maijolein 1.15.3 (le). 0 m. wisselslag werd gezwommen las en Xander in 2.49.7 en 2.49.5 )r de dames Bianca, Marjolein en n, resp. 2.55.9, 3.06.9 en 3.26.9. februari wordt de laatste compe- :dstrijd gezwommen in Almere. :elnemen. Verdeeld naar leeftijd ti diploma's worden behaald. De- viteit wordt door de K.N.S.B. laald om het schaatsen al van af aan te stimuleren. Er waren eel ouders om hun kroost aan te billen moeten de slalomproef, de )ef en daarna een aantal ronden Steeds komt behendigheid ge el aan snelheid om de hoek kij- ok bij sv. Eemland is nu al te zien veer een paar meisjes en jongens over één of twee jaar in een wed- roep goed mee zullen kunnen ko- stuurlijke aspect kwam op don- aan de orde. Op voorstel van het r had een werkgroep, bestaande Mocking, Jolanda Verduin en d. Weerd, een modernisering van ishoudelijke Reglement voorbe- 'a een goede discussie en enkele aanpassingen kon de voorzitter in vaststellen dat alle aanwezige 'oor het nieuwe reglement stem- odat het direct van kracht kan Zoals elk jaar werden vorige week «oensdag weer de jaarlijkse onderlinge wedstrijden gehouden bij de Spring bokken. De jongens en meisjes van de Fselectie startten als eersten met deze on- derlinge strijd. L Bij de andere groepen (gymnastiek en (urnen) worden deze maand de voor- ionden gehouden. Daarvan gaan de eerste drie naar de finale, die wordt ge houden op 9 maart a.s. in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. J Daar het bij de selectie maar om één groep gaat was dit voor hen dus ook de j finale. Trouw als altijd hadden de kin- deren weervoor het nodige publiek ge- i zorgd en de vereniging zorgde voor een 'prima organisatie. iAls eersten begonnen de jongens en meisjes uit de leeftijdscategorie 8-11 jaar. Er waren leuke oefeningen te zien en iedereen deed zijn uiterste best om een medaille te bemachtigen. Die gin gen uiteindelijk naar de volgende kin deren: Meisjes: 1 Sanneke Kokelaar: 30.8 JSusanne v. Willigen: 28.9 3 Pam Groenestein: 28.8 Jongens: 1 Willem Strijbosch: 40.7 2 Rudy van Schaffelaar: 40.3 3 Bart Eicholz: 38.1 4 Jan Joost Bootsman: 32.8 Bij de jongens waren er vier deelnemers en bij de meisjes acht. Daarna volgde de leeftijdscategorie 12- 15 jaar. Ook hier gingen de jongens en meisjes weer samen aan de slag om de jury te tonen waar ze het hele jaar zo hard voor trainen. Net als bij de jonge deelnemers verliep het niet helemaal zonder fouten, wat mede te danken was aan de voorjaarsvakantie, waardoor er niet zo Veel getraind was, en door som migen helemaal niet. Ook hier waren er bij de jongens vier deelnemers. De uit slag is als volgt: 1 Rennie Erasmus 49.1 2 Ricky Erasmus 43.7 3 Michiel v. Schaffelaar 42.5 4 Neil White 41.1 Bij de meisjes waren er negen deel neemsters en de uitslag is als volgt: 1 Esther van Oest 30.4 2 Linda v. Willigen 30.2 3 Sanne Broekman 29.4 Jammer genoeg was Lizzy de Goede geveld door de griep, want zij was een goed concurrente voor deze drie meis jes geweest. Ook was er nog een mooie beker te ver dienen voor degene die het hoogste aantal punten behaalde. Bij de jongens werd deze gewonnen door Rennie Er asmus. Bij de meisjes, heel verrassend, werd de beker gewonnen door Sanneke Kokelaar uit de groep meisjes 8-11 jaar. Zij zijn dus beiden kampioen van de afdelingsselectie. Afgelopen zaterdag vond de vierde voorronde voor jongens en jeugdtur- ners plaats in Breukelen. Aan de groep 9 t/m 12 jaar namen Ricky Erasmus, Willem Strijbosch, Rudy van Schaffe laar en Bart Eichholtz deel. Rudy van Schaffelaar startte prima aan brug; met 8.00 pnt. werd hij eerste van de ploeg en derde van allemaal, ook lange mat en ringen met 8.00 en 7.90 pnt. waren prima, maar de sterk onder gewaardeerde handstandoverslag aan kast (6.70 pnt.) en pech bij rek 7.30 pnt. leverden hem een 12e plaats op. Jan Joost deed het weer beter; met name sprong 6.70 pnt. en ringen 7.20 pnt. wa ren prima. Met 31.60 pnt. werd hij 21ste. Willem Strijbosch had pech aan de lan ge mat, waar de zenuwen om de arabier flik-flak hem parten speelden, 7.70 pnt.. Ook de ringen gingen niet als ver wacht, waar bij hij de schouderstand moest overslaan (7.50 pnt.). Met 37.80 pnt. behaalde hij een 9e plaats. Bart Eichholz turnde goed; met een keurige kopstand kiep tot handstand op de lange mat werd hij 3e aan dit toestel, 810 pnt. Ook ringen met 8.00 pnt. was prima. Hij eidigde over het totaal net achter Willem met 37.40 pnt., een 10e plaats. Ricky Erasmus was net achter de beste van de Springbokken. Hij behaalde een volle punt meer dan in de vorige wed strijd,namelijk 39.90 pnt., maar de con currentie was ook beter geworden. On danks 2e aan rek en met keurige arabier flik-flak salto tot slot op de lange mat, 2e met 8.60 pnt. werd hij door 7.30 aan brug en 7.70 aan ringen met 39.90 pnt. 5e in totaal. Jeugdturners Bij de jeugdturners namen Neil White, Michiel v. Schaffelaar en Rennie Eras mus deel. Neil turnde duidelijk beter dan in voorgaande wedstrijden; met na me 7.50 pnt. aansprong en 7.00 aan brug waren uitstekende scores. Samen met teamgenoot Michiel, die de vorige keer was teruggezakt, maar nu weer op klom, behaalden beiden 42,30 pnt., goed voor een gedeelde 9e en 10e plaats. Michiel had pech met de salto van de hoge rekstok, door op de rand van de mat te landen. Dat kostte hem een halve punt en de 5e plaats, jammer. Rennie was wederom de terechte kam pioen. 8.00 aan voltige, 8.70 rek, 8.80 brug, 8.90 ringen, 9.00 langemat en met een perfecte handstandoverslag 9.30!!, behaalde hij 52.80 pnt., de hoogste sco re ooit in D gehaald. Op 16 maart zijn de laatste voorrondes die met name voor Jan Joost, Neil en Rudy nog belangrijk zijn. De overige Springbokken hebben zich nu al ge plaatst voor de finale op 24 april. De maandelijkse Coopertest, voor ie dereen (en gratis) van AV Triathlon, staat weer voor de deur, en wel op dins dag 5 maart, met de start om 20.15 uur. Deelnemers kunnen vanaf half acht ook meedoen aan de warming-up onder deskundige leiding. Plaats van hande ling is de Atletiekbaan in Amersfoort- Noord (Hamseweg). De maandelijkse Coopertest trekt steeds tussen de 80 en de 120 deelnemers, maar er is nog ruim te voor meer. Deelnemers worden ver zocht zich vooraf even te melden in de kantine. ("Als hij van zuurkool houdt, kan hij bij ons beginnen!") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Tijdens het voetbalkamp dat s.o. Soest begin april voor haar jeugdleden zal houden zal de penaltymarathon één van de grote publiekstrekkers zijn. Twee teams van elk 170 deelnemers nemen in hoog tempo penalty's op twee verschillende doelen, waar de keepers elkaar afwisselen. Het is de tweede keer dat S.O. Soest dit spekta kelstuk organiseert. Woordvoerder en organisator van de penaltymarathon, Hans Dreef, ver heugt zich zichbaar op de tweede penal tymarathon tijdens het zevende paas- voetbalkamp voor de s.o. Soest-jeugd. "Tijdens de vorige paasvoetbalkampen organiseerden we sponsorlopen. Ont-_ zettend leuk en het bracht veel toe-* schouwers op de been, maar wij wilden vorig jaar iets anders doen. Iets dat eveneens veel toeschouwers op de been bracht, maar ook iets waarbij die toe schouwers actief mee konden doen." Dat streven bracht Hans Dreef en zijn medewerksters van de voetbalkampor ganisatie op het idee van de penaltyma rathon. "Een schitterend gezicht was Voor de vierde achtereenvolgende za terdag bleek competitievoetbal niet mogelijk. In plaats daarvan werden op de kunstgrasvelden van de hockeyclub aan de Koningsweg vriendschappelijke wedstrijden gespeeld tegen plaatselijke tegenstanders. De D-pupillen kwamen in aktie tegen hun leeftijdgenoten van SEC en speel den een leuke wedstrijd. Het gebrek aan wedstrijdritme was met name in het eer ste kwartier het duidelijkst merkbaar bij Hees. SEC wist dan ook tweemaal te scoren in die periode. Daarna ontspon zich een gelijkopgaande wedstrijd, met kansen voor beide teams. Eindstand 2-0 in het voordeel van SEC. s.o.Soest was de tegenstander van de C-junioren van Hees Cl. Over de hele wedstrijd toonde s.o. Soest zich de bete re ploeg, maar Hees wist tot de rust (0- 0) goed tegenstand te bieden. In de tweede helft trok Soest de wedstrijd de finitief naar zich toe en scoorde twee maal. De B-junioren speelden een rommelige wedstrijd tegen Soest B2, dat de wed strijd furieus begon en uit een vrije trap de score opende. Koen Stanton scoorde vervolgens beheerst de gelijkmaker, waarna Hees de wedstrijd naar zich toe trok maar de legio kansen niet wist be nutten. In de tweede helft aanvankelijk hetzelfde spelbeeld: de meeste kansen voor Hees, dat niet wist te scoren. Nadat Jan Tans halverwege de tweede helft Hees op voorsprong had gebracht zakte het spelpeil naar een bedenkelijk niveau en was er van goed voetbal weinig spra ke meer. Twee doelpunten van Soest en een tweede treffer van Jan Tans bepaal den de eindstand op 3-3. Voor a.s. zaterdag, 2 maart, ziet het pro gramma er als volgt uit: WZ BI-Hees BI 13.15 uur PVCV Cl-Hees Cl 12.00 uur Hees Dl-IJsselm.vgls D3 10.00 uur Hees D2-FZO D2 10.00 uur Hees El-Roda E6 10.45 uur Hees Fl-Baarn F3 10.00 uur dat. Twee doelen hadden we naast el kaar geplaatst. Op één doel moesten de 180 deelnemers aan het kamppenalty's schieten, op het andere doel schoten ouders, Soester prominenten en de lei ders van het voetbalkamp. Keepers van s.o. Soest wisselden elkaar af om de vaak lepe penalty's te pareren. Uitein delijk scoorden de jeugdigen 445 keer, terwijl ouders dat slechts 336 keer de den." Woensdag 3 april om 18.30 uur zal het startschot gegeven worden voor weer een penaltymarathon. Een uur lang zul len de keepers van s.o. Soest onder vuur genomen worden. Het is zelfs mogelijk te wedden hoeveel penalty's de winnen de ploeg zal benutten. Een wedden schap kost f. 1,00 en wie de juiste wed denschap afsluit kan zelfs een CD-spe- ler winnen. Leden van s.o. Soest zullen de komende week proberen verschillende van die weddenschappen aan de man te bren gen. "Zo'n weddenschap kan de span ning bij de marathon alleen maar op voeren", aldus Hans Dreef. Vorig jaar waren de kampdeelnemers de dikke winnaar. Wie zal dit jaar als winnaar uit de bus komen? Zet de datum vast in uw agenda: woensdag 3 april om 18.30 uur: de penaltymarathon bij s.o. Soest. Een uniek evenement, voor jong en oud en iedereen mag meedoen met schie ten! s.o.Soest Jeugd s o.soest 3 Het was een drukte van belang in de s.o.Soest 4- kantine van s.o.Soest, afgelopen zater- E-pupillen dag. De jeugdactiviteitencommissie s.o.Soest 1- van de blauw-witten had een jeugddag s.o.Soest 2- in elkaar gezet waarbij voor elk wat wils s.o.Soest 3- was. Men kon zich vermaken met tafel- s.o.Soest 4- voetbal, dammen, sjoelen en kaarten. F-pupillen Ondertussen kon men ook naar video- s.o.Soest 1 voetbalfilms kijken. VVZA 4-s. Komende zaterdag zal er dan toch ein- s Q $oest 3. delijk gevoetbald kunnen worden. Cl s!o!soest 4- en B2 konden afgelopen zaterdag al een voorproefje nemen.^p het kunstgras veld van MHC speelden deze ploegen tegen hun leeftijdgenoten van Hees. Cl won met 2-0, B2 kwam niet verder dan 3-3. Komende zaterdag is er een zeer druk programma bij de jeugd van s.o.Soest. Zo spelen alle E-pupillen om 10.45 uur thuis. Ook alle dames-junioren spelen thuis. De Al speelt de belangrijke thuiswed strijd tegen Alcmaria Victrix. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur, en de toegang is gratis. A-junioren s.o.Soest 1-Alemaria Victrix 14.30 uur s.o.Soest 2-KWA 2 14.30 uur B-junioren Hilversum 1-s.o.Soest 1 13.15 uur s.o.Soest 2-Spakenburg 2 13.15 uur s.o.Soest 3-Achterveld 1 14.00 uur C-junioren s.o.Soest 1-IJsselm.vog. 1 12.00 uur s.o.Soest 2-HVC 2 12.00 uur s.o.Soest 3-WZA 4 12.00 uur D-pupillen WOG 1-s.o.Soest 1 11.00 uur Roda'46 4-s.o.Soest 2 9.30 uur •VVZA 3 •Roda'46 9 •VVZA'49 2 •VVZA 6 •Quick 3 ■VVZA 8 •Eemdijk 1 .o.Soest 2 KWA2 Limvio 1 Dames-junioren s.o.Soest B-MSV'19 B s.o.Soest C-DOB C 11.45 uur 10.00 uur 10.45 uur 10.45 uur 10.45 uur 10.45 uur 10.00 uur 11.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.30 uur 11.30 uur DVS Knollentuin heeft een belangrijk puntje laten liggen in de uitwedstrijd tegen TOV uit Baarn. De Soesters «va ren de laatste drie weken aardig op dreef en behaalden maar liefst zes punten uit drie wedstrijden. Door dit resultaat waren zij koploper Inter Hesp op slechts drie punten genaderd. Uitgerekend streekgenoot TOV uit Baarn onderbrak de overwinningen reeks. De Derby eindigde in een 3-3 gelijkspel. DVS ging goed uit de startblokken en kwam in de tiende minuut op een 0-1 voorsprong door Ronald de Rooy, dit was tevens de ruststand. Coach Ben Kaats was gedwongen het elftal op ver schillende plaatsen te wijzigen. In deze wedstrijd namen Johnny Brouwer, Pe ter v.d. Berg en keeper Herman Schim mel de opengevallen plaatsen in en de den dit zeer verdienstelijk. Vooral kee per Herman Schimmel viel op door zijn veelal spectaculaire reddingen. Na rust kwam DVS eerst nog op een riante 0-2 voorsprong toen Ronald de Rooy de bal breed op Johnny Brouwer legde. Brouwer maakte geen fout en schoof het viertje achter de keeper van TOV tegen het net aan. TOV koos hierna massaal de aanval en dwong DVS terug in de defensie. Door dat DVS vooral met het terugverdedi- gen te kort schoot, kwam TOV al gauw op gelijke hoogte. Met nog vijf minuten te spelen probeerden beide teams met een slotoffensief beide punten huis waarts te nemen. Ronald de Rooy schoot DVS naar een 2-3 voorsprong, maar twee minuten voor tijd schoot Be rend Wallenburg de DVS-illusie aan flarden en eindigde de derby onbeslist in een 3-3 gelijkspel. Gezien het ver loop zeker een terechte uitslag. Door dit resultaat neemt DVS een vier de positie in met vier punten achter stand op de elite van Piet Hesp. Omdat koploper lnter Hesp nog de nummers twee tot en met vijf van de ranglijst krijgt, is er voor DVS theoretisch een klein kansje maar dan moeten de Soes ters zelf ook de laatste zes wedstrijden optimaal aan de start verschijnen. DVS 2 - TOV: 13-4 DVS 2 heeft zich knap hersteld tegen middenmoter TOV uit Baarn. Doordat koploper Abma verloor tegen Radio- stad is het gaatje tussen DVS en koplo per Abma nu slechts twee punten. DVS had geen enkele moeite met het zwakke TOV. De eerste wedstrijd had DVS ook al moeiteloos gewonnen met 11-0. Ook nu ging het voor de mannen van Charles Roest van een leien dakje. Dave Leijen- horst scoorde zevenmaal. Met goed verzorgd voetbal en snelle combinaties werd TOV geheel overklast. Op dinsdag 5 maart speelt DVS 2 thuis om 21.30 uur tegen rode-lantaarndra ger BFC uit Bussum. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Beukendal. Zaterdag 2 maart: WZ '49 14.30 WZ - FZO 12.00 WZ 2 - Veensche Boys 2 12.45 Eemnes 2 - WZ 3 14.15 Huizen 7 - WZ 4 10.00 CJW 10 - WZ 5 14.30 WZ 6 - Woudenberg 11 HEES 14.30 Laren - Hees 14.00 DOSC 3 - Hees 2 12.00 Hees 3 - Vitesse 3 12.00 Hees 4 - CSW 5 SEC-zaterdag 14.30 Nijenrodes - SEC 13.00 SEC 2 - Hierden 5 15.00 SEC 3 - Radiostad 4 Zondag 3 maart: s.o. Soest 14.30 Soest - SEC 11.00 Soest 2 - AFC 3 11.00 Maarssen 2 - Soest 3 11.00 Soest 4 - Victoria 3 14.30 Soest 5 - LW 3 11.30 Achterveld 3 - Soest 6 12.00 Veensche Boys 3 - Soest 7 14.00 SDO 6 - Soest 8 11.00 Soest 9 - Elinkwijk 7 11.00 Amsvorde 5 - Soest 10 14.30 Soest 11 - 't Gooi 9 14.30 HVC 6 - Soest 12 14.30 Soest 13 - BW 7 10.00 BW 8 - Soest 14 SEC-zondag 14.30 Soest - SEC 11.00 SEC 2 - Nijenrodes 2 11.30 Roda 3 - SEC 3 11.30 Limvio 4 - SEC 4 11.30 SEC 5 - Barneveld 4 11.30 SEC 6 - Kockengen 3 Damesvoetbal Zaterdag 2 maart: 10.00 WZ - Horst Zondag 3 maart: 14.30 Soest - 't Gooi 2 11.00 Soest 2 - DSO 11.00 Nijenrodes - SEC Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 1 85 49 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd Na weer een dubbele ronde heeft Wille mien Witkamp aansluiting gekregen met de top van het scrabble-klasse- ment. Zij wist 1137 punten aan haar to taal toe te voegen en staat nu op een fraaie vijfde plaats, met een gemiddelde van 488 punten, nog maar 10 punten achter Trudy Danvers, die de vierde plaats inneemt. De kop blijft een strijd tussen Anne Nuysink (536), Annie^anssen (511) en Jan Danvers (566), maar de onderlinge verschillen zijn zodanig dat er nog steeds veel mogelijk is voor de definitie ve stand kan worden opgemaakt. Op zaterdag 13 april organiseert het in stallatie- en servicebedrijf Treba uit Soest voor de derde maal een recrean tenvolleybaltoernooi in de Baarnse sporthal de Trits aan de Goeman Bor- gesiuslaan. Uit de regio nemen meer dan 30 teams deel, o.a. uit Weesp, Ne- derhorst den Berg, Bussum, Laren, Kortenhoef, Hilversum, Soest, Baarn, Eemnes, Blaricum, Huizen, Almere e.o. Het toernooi duurt van 10.00 tot 18.00 uur. Er zijn zoals gebruikelijke veel prijzen te winnen. Inschrijven is alleen mogelijk in de mix recreanten-categorie, d.w.z. minimaal drie dames per team. Inschrijven kan tot 15 maart a.s. bij B. van Hemert, Hei- destraat 52, 1216 CM Hilversum. Het inschrijfgeld ad f 40,- per team dient te worden overgemaakt op de rekening van de Amrobank te Hilversum, nr. 49.63.28.700 o.v.v. "Treba toernooi 1991". Inlichtingen: tel. 035-41388 of fax 02155-16655. Na het onstaan van twee mannenbiljart- clubjes (op de dinsdag- en donderdag avond) wil het Dorpshuis, op initiatief van enkele dames, een damesgroepje oprichten op woensdagavond. Het is niet vanzelfsprekend dat een aantal da mes rond een biljart loopt, maar het Dorpshuis wil proberen om dit van de grond te krijgen. Deze oproep gaat uit naar dames die geïnteresseerd zijn in of kennis willen maken met de biljartsport. Het gaat niet in eerste instantie om de prestatie, maar het onderling kontakt vormt ook een belangrijk onderdeel. Men hoeft niet direkt over een eigen keu te beschikken, die zijn aanwezig, maar wél over enige spontaniteit. Wie interesse heeft om wekelijks, op woensdagavond vanaf 20.00 uur, een partijtje te biljarten met andere dames, kan gerust een keertje meedoen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Er wordt gestart op woensdag 6 maart om 20.00 uur. Donderdag was er een reeks van top- scores te melden. Liefst drie deelne mers eindigden boven de 600 punten, plus vier boven de 500 punten, terwijl er twee nog eens dicht tegen deze grens aan kwamen. Alles bijeen dus vuurwerk op de vooravond van de Nederlandse scrabble-kampioenschappen. De vorm is bij een aantal mensen duidelijk aan wezig. De uitslagen van afgelopen donderdag: T. Veerman - A. Janssen 455-571 R. Rabelink - J. v. Zijtveld 392-458 T. Danvers - W. Witkamp 507-497 T. v.d. Veer - R. de Groot 455-554 T. v.d. Leij - A. Nuysink 344-617 W. Klute - T. v. Egdom 410-377 A. Janssen - J. Danvers 452-603 T. v.d. Leij - R. Rabelink 507-493 J. v. Zijtveld - T. Danvers 460-351 A. Nuysink - W. Witkamp 449-640 Na de pauze werd gespeeld om de prijs van de week. Die was deze keer voor Ti neke van Egdom. Zij wist het dichtst het gevraagde aantal punten uit de verze gelde enveloppe te benaderen. Donderdag is de 22e ronde van de scrabble-competitie om de Van de Ven cup. De aanvang is half acht, de plaats van handeling als altijd Honsbergen en de deelname kost f2,50 per persoon. Op maandag 4 maart is er weer klaver jassen in de kantine van de v.v. SEC aan de Bosstraat. Deze avond begint om 20.00 uur precies. Er zijn leuke prijzen te winnen. In het algemeen is de Soester Courant niet ongenegen in te gaan op de ver zoeken van de sportclubs tot het ma ken en plaatsen van sportfoto's. Voorwaarde daarbij is wel dat - met name voor sportfoto's die in het weekeinde gemaakt moeten worden - die verzoeken worden gericht aan de redaktie (tel. 14152) en wel vóór vrij dag 12.00 uur. Met verzoeken die later dan dat tijd stip binnenkomen en/of waarmee de fotografen rechtstreeks worden bena derd loopt men het risico dat ze wor den afgewezen. De sportverslagge- vers/sters wordt dan ook dringend aangeraden deze regel in acht te ne men. Redaktie UNICEF NOODHUIPACT1E HELP DE KINDEREN IN DE GOLF voor hulp aan kinderen in oorlogsnood, vluchtelingen en slachtoffers. Kinderfonds van de Verenigde Naties Vrijdag j.l. gingen de Soester schakers er weer eens flink tegenaan. Tegen het zwakkere geachte Nieuwegein moest gewonnen worden om boven de mid denmoot uit te komen. En dat lukte! Eric de Haan, aan het eerste bord, won al na ruim twee uur spelen. Zijn tegen stander had met zijn bizarre opening 1 b2-b4(de Orang-oetan) geen enkele kans. René Boekhoff zorgde voor het tweede winstpunt. In een eerst gelijk opgaande Caro - Kann werd het heel ingewikkeld, maar René slaagde erin de partij fraai te beslissen. Van Tuinen moest, na gelijk opgaande strijd, met remise genoegen nemen. René Molenaar spelde met zwart zijn geliefde Albins tegengambiet. Hij wist een paar pionnen te verscha' ten en toen was het toreneindspel dik ewon- nen. Inmiddels gebeurden er op boni vijf vreemde dingen. Aat Liefbroer speelde een aardige partij, maar hij beging een onnauwkeurigheid, waardoor zijn jeug dige tegenstander (12 jaar) de winst kon pakken. Erik Swinkels en zijn opponent zochten het gevecht op verschillende vleugels. Erik speelde heel knap en besliste na vier uur de partij in zijn voordeel. Jan de Gier speelde een taaie partij, maar na het verstrijken van de tijd was remise het juiste besluit. De partij van Gerrit Muis werd afgebro ken en levert hem minstens een gelijk spel op. Al met al een grote overwinning voor s.c. Soest. verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Wit geeft mat in twee. Oplossing schaakprobleem 18: 1.Tdl -d8 De8xd8 2. Pf5 - h6+ Kg8 - h8 3. Ph6 x f7+ met damewinst De Soester Schaakclub speelt elke vrij dagavond in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). De se nioren beginnen om 19.45 uur, dejeugd om 18.30 uur. Wie belangstelling heeft voor de schaaksport is er - vrijblijvend - hartelijk welkom.

Soester Courant | 1991 | | pagina 29