sloost Genoeg V;\N Hl -^rass?-' rïs-autoverhuur vanaf nu ook in Soest algende verhaal' )g intekenen prijsvoordeel pril a.s. natiepakket: 'De vereniging is er voor heel Soest-Zuid' Ferry Maassen wint scholenkampioenschap ïoorjaars u ertassing-Aj^ DrirSeeiwSd K^jgn deNen prtoor in tabakzaak Soesterbergsestraat •k 1991: Besluiten van B. W. ollege verdeeld over plan voor restaurant aan Kerkpad NZ Winkler Prins onbeantwoord te Boekhandel CITROEN KUIJER - SOEST Fietser mishandeld en bestolen op Torenlaan Reconstructie plantsoentje Nieuwerhoekplein Ledenvergadering GOS goed bezocht Lokatie Koningsweg-Eigendomweg nog onzeker voor groepswonen 'Verwendagen' in Mayindra Met massage de stress te lijf Bewoners vereniging Soest-Zuid zet zich in voor behoud gebied College wil andere opzet Roulerend 'Praten met B. W.' Langdurig werklozen aan het werk in nieuw project Man zwaargewond door blok beton Nog plaats vrij bij peuterspeelzaal 'Pippeloentje' Cursus Rozenkruisers 3ENSDAG 6 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 11 ^Meester Lievejoris n ^SSnbüui^n wüle 0 bevangt. n ster- en u 55 een steen (1978) en Rituelen (1980), Zijn laatst gepubliceerde boek is de bundel reisverhalen De wereld een rei-: ziger (1989) Deze zomer verschijnt oerlijnse notities. 1 Cees Nooteboom ontving in 1978 de 1 Jan Campert-prijs en in 185 de Mulia- inIfiJS'DHem werd in 1982 de intema- lonale Pegasus Literatuurprijs uitge- reikt' Nooteboom behoort tot de mees 2u?e,auTleurs van het Nederlandse l- f fl' 'n. Nederland verschijnen ajn boeken bi, de Arbeiderspers. fis vorige week kent Soest een eigen iging van Avis Rent-a-car, de in- lationaal bekende autoverhuur-or- isatie. Het kantoor is onderge- :ht in de vanouds bekende tabak- iaalzaak aan de Soesterbergse- (at, op de hoek van de Eikenlaan, zojuist een grondige verbouwing ter de rug heeft. [nieuwe Avis-vestiging is een onder- il van het enkele jaren terug in 'lersfoort gestarte (zelfstandige) ver fbedrijf van de heer H. Heersmink, vorig jaar in Hilversum al een bij- itoor opende en er volgend jaar in ere een in gebruik neemt. De vraag ir huurauto's groeit de laatste jaren k en het bedrijf van de heer Heers- k speelt daar adequaat op in. "Er legio mensen, en het worden er ;ds meer, die een eigen auto veel te |ur vinden voor het relatief spaarzame k ruik dat ze ervan maken," aldus de Ier Heersmink. "Sommigen hebben ivoorbeeld een auto maar één keer in week echt nodig, en dan is het zonde daar zo'n kostbaar bezit voor aan te laffen." [e grootste markt is overigens de "za- Mijke", verduidelijkt hij. Steeds meer :drijven werken met huurauto's, bij- lorbeeld wanneer het gaat om mede- rkers die in hun proeftijd zitten en jn wie het nog niet zeker is dat ze per- janent een auto ter beschikking moe- fn hebben. Het bedrijf biedt daarnaast ds enige tijd de mogelijkheid van ihort-leasing", hetgeen wil zeggen dat er per maand een lease-contract kan [orden afgesloten. Avis hanteert bo- endien het "one way rental system", 'at wil zeggen dat men een in Soest ge- luurde auto rustig kan achterlaten in .ome, Parijs of waar dan ook, zonder ich te bekommeren over het terug- hengen. Daarover ontfermt de firma zich, doordat in het buitenland op de zelfde manier - maar dan "vice versa" - auto's worden verhuurd aan mensen die naar Nederland reizen. Tabakzaak In Amersfoort kreeg de heer Heers mink de laatste tijd steeds meer aanvra gen voor een huur-auto uit Soest, wat hem op de gedachte bracht ook hier een vestiging in het leven te roepen. Hij ging op zoek naar een geschikte lokatie en vond die in de tabakspeciaalzaak aan de Soesterbergsestraat. "Een leuk zaakje," aldus de heer Heersmink. Dat bracht hem op het idee de winkel over te ne men en er niet alleen het kantoor van het verhuurbedrijf onder te brengen, maar ook de tabaksverkoop voort te zetten. Dat plan nam zo'n vlucht dat er uit het gezellige sigarenwinkeltje van vroeger, met zijn vaste klantenkring en een op pervlakte van drie bij drie, nu een mo derne tabakspeciaalzaak van maarliefst vijftig vierkante meter is gegroeid, waar behalve tabaksartikelen ook tijdschrif ten, versnaperingen, wenskaarten en nog een aantal zaken worden verkocht. De dagelijkse leiding is in handen van dochter Lilian, die ook wat de auto-ver huur betreft volledig van wanten weet. Ze heeft in de zaak in Amersfoort daar voor de nodige ervaring opgedaan. Introductiekorting Om de opening van de nieuwe vestiging in Soest te vieren doet de firma Heers mink de Soester klanten een aantrekke lijk introductie-aanbod: een korting op het normale huurbedrag (f57,- per dag, incl. 100 kilometer) voor de nieuwe Re nault Clio (auto van het jaar 1991), die het als eerste autoverhuurbedrijf in Ne derland in gebruik heeft genomen. Voor de Clio betaalt men in de komen de periode slechts f 48,- per dag. Deze Ie 1, 3768 EM Soest '2155-12419 liet College van Burgemeester en 'ethouders heeft vorige week geen islissing genomen op het verzoek van [Me heer E.H.M. van Logtenstein, die in }een boerderij aan het Kerkpad Noord zijde een restaurant wil vestigen. B. W. zijn onderling verdeeld over de fenselijkheid van zo'n ontwikkeling. Se boerderij is gevestigd aan het Kerk pad NZ 27, dicht bij het viaduct over de Spoorlijn Utrecht-Baam. De meerder heid van het College is in beginsel be reid om medewerking te verlenen, maar M wethouders Swinkels (D66) en Vis ser (Progressief Soest) zijn tegen. Zij menen dat er geen sprake is van een Bissende bedrijfsactiviteit op deze plek, ffiverband met het verkeer, de parkeer overlast en het laden en lossen. De Wyestie is nu voorgelegd aan de raads commissie Ruimtelijke Ordening, die zich er in haar vergadering van 9 april ®ver zal buigen. Ook de omwonenden tapeten met het plan akkoord kunnen gaan, liet burgemester De Widt vorige week weten. f Praktijkruimte. B. W. hebben in principe geen probleem met de uitbrei- |ng van een praktijkruimte voor logo- Jêdie aan de Pieter de Hooghlaan, mits die beperkt wordt tot hooguit 40 vier kante meter. De ruimte meet nu 123 meter en zou volgens het indiende plan worden uitgebouwd tot ca. 55 meter. Volgens B. W. is dat te veel, zeker ge zien het bestemmingsplan Soestdijk, waarvan de voorschriften zouden wor den overtreden. Met de aanvrager is af- isproken dat er op ambtelijk niveau :rder overleg plaatsvindt om te zoeken jaar een passende oplossing. Kantoorpand. Het College is niet be reid medewerking te verlenen aan de bouw van een tweede kantoorpand aan ae Beckeringhstraat, naast de villa Ei kenhorst. Het bouwplan is strijdig met het bestemmingsplan Soesterveen, dat op het erf alleen "bijgebouwen" toe- itaat binnen bepaalde grenzen. Verbindingsweg Klein Engendaal. let College vindt dat er nog geen uit- ipraak gedaan moet worden over de liteindelijke situering van de (omstre- len) verbindingsweg tussen Klein-En- gendaal en de Den Blieklaan. De WD- fractie had onlangs geïnformeerd naar de stand van zaken en de besluitvor ming over deze weg, waarvan de bewo ners van de Den Blieklaan toenemende verkeersdrukte in hun straat verwach ten. Het College heeft nu afgesproken dat de weg pas wordt uitgevoerd nadat er overleg is geweest met alle belang hebbenden, en nadat alle verkeersas- pecten - met name die voor de Den Blieklaan - uitvoerig zijn bekeken. De aanleg van de weg zit volgens burge meester De Widt nu "achter in" de uit voering van het plan-Klein Engendaal, Bosbouwbedrijf. Het College van B. W. heeft nog geen standpunt ingeno men over het door de firma A.P. van Doorn (Wieksloterweg) ingediende plan voor de verhuizing van zijn bos bouwbedrijf naar het gebied Nieuweg- racht II. Het College wacht eerst een "geïntegreerd" ambtelijk advies af van de afdelingen Ruimtelijke Ordening, Milieu, Grondzaken, Groenbeheer en de bedrijfscontactfunctionaris. Als dat binnen, is komt het plan t.z.t. aan de or de in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening. Dorsphuis. Volgens de vereniging Soesterbergs Belang is er nog steeds iets mis met de deuren van het Dorpshuis in Soesterberg. Die blijken al enige tijd een nagenoeg onneembare barrière voor gehandicapten en tijdens het "Pra ten met B. W." in Soesterberg werd deze zaak nog eens aangekaart. Wet houder Kingma beloofde toen onmid dellijke verbeteringen, hetgeen ge schiedde, maar volgens Soesterbergs Belang is het voor een gehandicapte nog steeds onmogelijk om het Dorps huis zelfstandig in en uit te komen. De wijzigingen zijn overigens uitgevoerd conform de adviezen van het provin ciaal steunpunt gehandicapten. Het College van B. W. heeft de klachten nu doorgegeven aan de adviesgroep ge handicapten in Soest. Geen drieluik. Het College van B. W. heeft het aanbod afgewezen van Atelier Kronkia, een firma uit Coevor- den, om in het gemeentehuis een drie luik te hangen waarin de "wordingsge schiedenis" van de gemeente - althans van de industriële bedrijvigheid op haar grondgebied - voor het nageslacht wordt vastgelegd. In het drieluik zou daarvan de "kroniek" in tekst en beeld worden uitgevoerd. B. W. wijzen het (gratis) aanbod van de hand, vooral omdat er geen geschikte ruimte voor te vinden is. "Waar hang je zoiets, als het ook nog een beetje in de sfeer moet pas sen?" aldus burgemeester De Widt. Het College vindt het ontwerp ook "uit de tijd". Diverse anderre gemeentehuizen in den lande zijn met zo'n triptiek al op gesierd. CAI-Eemland. Het College ziet geen heil in de oprichting van een "geweste lijk" CAI-bedrijf. In het gewest Eem- land leeft wel de wens om tot regionali sering van de CAI-bedrijven over te gaan, maar volgens het Soester College is het beter om zelfstandig zeggenschap te hebben over o.a. het zender-aanbod op de kabeltelevisie in Soest. Volgens burgemeester De Widt is daarmee de "democratische controle" over de CAI ook beter gewaarborgd. Lilian Heersmink heeft de dagelijkse leiding in de tabakzaak. Foto: Goos van der Wilt. introductiekorting duurt tot 1 juni a.s. Dat de auto-verhuur een duidelijke groeimarkt is, wordt onderstreept door het feit dat het autobezit van de firma Heersmink in twee jaar tijd is gegroeid van zes naar meer dan 50 auto's! Uniek is dat het verhuurbedrijf uitsluitend ge bruik maakt van auto's die maximaal 12 maanden oud zijn. Bij andere verhuur bedrijven zijn de wagens toch al gauw zo'n twee a driejaar oud, aldus de heer Heersmink. De beschikbare huurauto's variëren van de kleine Renault Clio tot een grote Mercedes. Mocht een auto in Soest of Amersfoort niet direct beschik baar zijn, dan kan a la minute een be roep worden gedaan op de voorraad bij het Avis-hoofdkantoor op Schiphol. "Nee-verkopen" is er dus niet bij. Het kantoor aan de Soesterbergsestraat 11 is bereikbaar tijdens de openingsu ren van de tabakswinkel (maandag/ vrijdag 08.00-12.30 en 13.30-18.00 uur; zaterdag 08.00-15.00 uur), maar ook in de avonduren. De telefoon wordt dan automatisch doorgeschakeld naar de hoofdvestiging in Amersfoort. In Soest is het telefoonnummer: 21861. Voor perfecte service. Ook voor uw UITLAAT BANDEN en ACCU'S Originele onderdelen. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 Een 16-jarige jongen uit Soest, die in de nacht van vrijdag op zaterdag langs de Baarnse Torenlaan naar huis fietste, houdt aan dat nachtelij ke ritje minder aangename herinne ringen over. Ter hoogte van het Baarnsch Lyceum zag hij plotseling twee onbekende jongemannen van ca. 20 jaar op hem afkomen, die hem zonder enige aanleiding de weg ver sperden. Een van hem gaf hem een vuistslag in het gezicht, waardoor hij viel. De ander verkocht hem een trap in het onderlichaam. Het tweetal ontdeed de jongeman vervolgens van zijn jas en ging er met zijn fiets vandoor. Het rijwiel werd later te ruggevonden in de berm, op enige afstand van de plaats waar de overval plaatsvond. De jongeman stelde zich zo snel mo gelijk met de politie in verbinding. Die heeft nog geen aanknopings punten voor het achterhalen van het dappere tweetal. De firma v.d. Wakker uit Amersfoort gaat vandaag in samenwerking met de gemeentelijke afdeling Groenbeheer beginnen met de reconstructie van het pleintje c.q. plantsoentje op het Nieu werhoekplein, Het is de uitvoering van de laatste fase van de herinrichting van de Koningin- nelaan. De werkzaamheden zullen on geveer drie weken duren. Onder meer wordt een haagje aangebracht, komt er een sierbestrating en worden bankjes geplaatst. Het verkeer zal geen hinder van het werk ondervinden. Belangstellenden kunnen in het IN- FOrmatiecentrum een tekening van de nieuwe situatie bekijken. De algemene ledenvergadering van de GOS (Groepswonen Ouderen Soest), vorige week in de Vijverhof, mocht zich verheugen in een vijftigtal bezoekers (leden en belangstellenden). Ook de heer Bob Fris (LGVO) was aanwezig. Voorzitter P. Konings ging' in zijn wel komstwoord wat uitvoeriger in op de actuele stand van zaken. Het thema "groeps-wonen" kreeg daarbij ruime aandacht. Wat de locaties betreft kon Konings helaas nog steeds geen defini tief uitsluitsel geven over locatie Uy- land (hoek Koningsweg- Eigendom weg). Niettegenstaande deze onzekere factor is doorgegaan met het vormen van een woongroep onder deskundige begelei ding van Winnifred Simon en de heer Harrie Huisman. Verder maakte de voorzitter de aanwezigen erop attent dat men absoluut ingeschreven moet zijn als woningzoekende bij de gemeen te Soest. De heren G. Snelder en B. Moons (gem. huisvesting) beloofden zo spoedig mogelijk de nieuwe criteria wat puntentoewijzing betreft toe te zenden. De nieuwe cijfers moeten nog uit Deri Haag komen! Een aardig aspect van deze bijeenkomst was de uiteenzetting door twee "woon- groepers" over het meer technische ge deelte (groepsvorming én bouwloca ties), toegelicht door de heer Rutjes, en vervolgens een meer gedetailleerd ver slag over het vormen van een woon groep zélf. Dit laatste onderwerp werd behandeld door mevrouw Broerze. Met behulp van zelf gemaakte flap-overs, die in de pauze werden opgehangen, kon men nog eens rustig doorlezen wat er zoal door de twee "woongroepers" uit de doeken was gedaan. Indien men alsnog besluit lid te worden van GOS (Groepswonen Ouderen Soest) kan men zich opgeven bij het se cretariaat: mevr. E.A. Spoelstra, tel. 12039 of mevr, A. Borgers, tel. 11879. Voor studiebollen, regelneven en ie dereen die het druk heeft (gehad), heeft Mayindra een vorm van massage om lichaam en geest weer tot rust te la ten komen. Mayindra organiseert zo genaamde verwendagen. Een ochtend- of middagvullend programma kan bij voorbeeld bestaan uit een algehele li- chaamsmassage, gevolgd door een ge zichtssauna, een voetmassagebad, een klankbad en een heerlijke lichte lunch tot slot. In tijden van grote drukte en spanning kan het geen kwaad eens wat meer aan dacht aan jezelf te besteden, vinden de medewerksters van Mayindra. Bij het centrum aan de Kerkstraat kan men kiezen uit verschillende vormen van massage, of deze combineren op een verwenochtend of -middag. Na een dag lang staan of lopen is een voetmassagebad met speciale essentiële olie verkwikkend. Veel denkwerk maakt het hoofd moe. Een hoofdmas sage, waarbij ook gebruik gemaakt kan worden van speciale olie, maakt het hoofd weer helder en ontspannen. Een gezichts- of hoofdmassage is ook he lend bij verkoudheidsklachten, bijhol te- ontstekingen en hoofdpijn. Een ge zichtssauna geeft meer lucht bij ver koudheid en longproblemen. Een weldaad voor het hele lichaam is een uitgebreide lichaamsmassage. Hierbij kan men denken aan een ont spanningsmassage, een polariteitsmas sage of een bio-energetische massage. Deze vormen van massage hebben een diep ontspannende werking, waardoor het ook een gunstige werking heeft op bijvoorbeeld pijn en stress. Ook is het mogelijk een metamorfose massage of een voetreflexzone-massa ge te ondergaan. Bij deze laatstgenoem de vorm van massage wordt via de voet het hele lichaam behandeld. Nieuw is de mogelijkheid van een klankbad. Ter wijl men rustig en ontspannen ligt, wor den bepaalde klanken of muziek door het lichaam gestuurd. Als laatste is er de brain-machine. Dit apparaat helpt om in een diepe ont spanning te komen door de hersengolf frequentie te veranderen. Vanuit deze ontspanning zou het mogelijk moeten zijn om bepaalde problemen, zoals stoppen met roken, afvallen, een slecht geheugen, concentratieverlies en hoofdpijn, op te lossen. Op 27 februari vond de eerste leden vergadering plaats van de Bewoners vereniging Soest-Zuid. De organisato ren mochten rekenen op goede be langstelling. Vijftig mensen waren naar de Rank getogen om te praten over onder meer de doelstelling, de doelgroep, het territorium en de con tributie van de vereniging. "Wij zijn geen actiegroep," zei het bestuur, "maar wij willen op vriendelijke, zake lijke en kritische maar constructieve wijze overleg voeren." Veel bewoners van Soest-Zuid maken zich zorgen over de ontwikkeling van het gebied. De vereniging wil zich inzet ten voor het behoud van het natuurlijke en deels agrarische karakter van dat stuk Soest. Directe aanleiding voor de oprichting van de belangenvereniging was de turbulente vergadering in de Rank, waar burgemeester en wethou ders met de bewoners van Soest-Zuid kwamen praten. De stellingen, die vol gens het college alleen bedoeld waren om te prikkelen, misten hun uitwerking niet. De bewoners wilden koste wat het kost voorkomen dat de gemeente Soest een stelling zonder hun tegenwerking in een plan om zou kunnen zetten en richt ten de belangenvereniging op. Het bestuur van de vereniging kreeg vo rige week woensdag te horen wat de le den - en inmiddels zijn dat er al 110 - vonden van de standpunten die het be stuur op tafel had gelegd. De contribu tie van honderd gulden per jaar, bleken veel potentiële leden te hoog te vinden. Het bestuur besloot die daarom te ver lagen tot vijftig gulden per jaar en daar na voorlopig 25 gulden per jaar. Wan neer de vereniging toch voor grote uit gaven komt te staan, wanneer er bij voorbeeld juridische hulp ingeschakeld moet worden, kan het bestuur de leden om een éénmalige bijdrage vragen. Geen eliteclub De Bewonersvereniging Soest-Zuid wil geen eliteclub zijn. Het bestuur zegt er te zijn voor alle bewoners van Soest- Zuid en niet alleen voor de rijkere Soes- ters, die daar in de villawijken hun in trek hebben genomen. Tijdens de ver gadering werd uitvoerig over het imago van de vereniging gesproken. Het be stuur was daar duidelijk in: "De vereni ging komt op voor de belangen van alle bewoners van Soest-Zuid." Volgens voorzitter J. van den Berg was er geen sprake van bescherming van individue le belangen in engere zin. "De leefbaar heid van Soest-Zuid en het behoud van het karakter zijn een een zaak van ieder een die in de buurt woont," zei hij. De grenzen van het gebied waar de ver eniging zich voor inzet, vormde ook een punt van discussie. Sommige leden vonden het aangegeven gebied te klein, anderen waren juist ruimdenkender. Uiteindelijk kwamen de aanwezigen overeen dat de vereniging zich zou moeten richten op de Soesters in het ge bied dat in het westen wordt begrensd door de spoorlijn Soest-Den Dolder, in het zuiden door de spoorlijn Amers- foort-Den Dolder, de lijn Birkstraat, Vondellaan, Ossendamweg en in het oosten door de Zandlaan, de gemeen tegrens. In Soestduinen is al een belan genvereniging voor bewoners. Met de ze buur hopen zij een goede relatie op te bouwen. "Samenwerking met hen of uitbreiding van onze aktiviteiten sluiten we echt niet uit," aldus voorzitter J. van den Berg. Op de hoogte De Bewonersvereniging Soest-Zuid is geen actiegroep. Zij heeft niet de pre tentie met politiek bezig te zijn. Het be stuur wil de doelstelling van de vereni ging realiseren door voortdurend op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen in Soest en intensieve contacten te on derhouden met het gemeentebestuur, gemeentelijke commissies en instellin gen, andere bewoners- of belangenver enigingen, organisaties die hen kunnen helpen, zoals het Utrechts Landschap en wil zo invloed aanwenden. Wie meer wil weten over de Bewoners vereniging Soest-Zuid, kan contact op nemen met één van de bestuursleden. J. van den Berg (voorzitter) tel. 16047, A. van den Brink-Witte (vice-voorzitter) tel. 15825, L. Kroon-Verdegaal (secre taris) tel. 25558, G. Brandsma-Kunz (penningmeester) tel. 13581 of D. Kat (alg. lid) tel. 14006. Het vervolgtoernooi van de school- damkampioenschappen van DVSB is gewonnen door Ferrij Maassen, leer ling van OBS Overhees. De beslis singswedstrijd tegen Karin But/elaar, eveneens leerlinge van OBS, werd door hem gewonnen. In het bijzijn van de ouders van de 22 deelnemers werden in de Open Hof de gewonnen prijzen uitgereikt door de heer Davelaar, voorzitter van DVSB De drie prijswinnaars in groep A zijn ge worden: Ferry Maassen, Karin Butze- laar en Erik Butzelaar. In groep B waren de eerste drie plaatsen voor Benny Ha gen, Vincent Oskamp en Dennis de Waard. In groep C zijn de winnaars ge worden Victor Meesters, Mariska Veld huizen en Myra Blankers. Na afloop gaven dertien kinderen zich op als lid van de jeugdafdeling van DVSB Vanaf donderdagavond 7 maart gaan de lessen in de Operf Hof voor het dampaspoort van start. De kinderen die in het bezit zijn van een dampaspoort worden om 7 uur 's avonds verwacht om tien gratis lessen te krijgen. Voor meer informatie kan men bellen naar de heer v.d. Meer, telefoon 21574. Ferry Maassen, Erik Butzelaar en Ka rin Butzelaar sleepten resp. de eerste, derde en tweede prijs in de wacht. Foto: Goos van der Wilt. Provincie Minder goed ging het de Soester scho len af op provinciaal niveau. Bij de pro- v inciale schooldamkampioenschappen van 2 maart voor basisscholen en voort gezet onderwijs, lukte het de vertegen woordigers van Soest niet om een plaats in de halve finale, die op 13 april wordt gehouden, te bemachtigen. De Bron zat er met een vierde plek - de eerste drie gingen door - zeer dicht bij. Ook de OBS Overhees presteerde met een zes de plaats niet slecht, maar niet voldoen de. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 De ontmoetingsavonden in de wijken die het College op gezette tijden onder de titel "Praten met B. \V.' organi seert, krijgen een andere opzet. De er varing met de laatste afleveringen heb ben het gemeentebestuur tot het in zicht gebracht dat er nog best wat te verbeteren valt. Dat bleek maandagavond in de com missie ABZ, waar burgemeester De Widt terugkwam op de discussie in Soesterberg. Volgens hem waren de Collegeleden daar te lang aan het woord geweest, al was de formule ver der wel bevallen. In het vervolg zal het College zich tijdens het forum-gesprek in de eerste helft van de avond beperken tot korte statements over actuele zaken in de wijk. Dat voorkomt ook de neiging van sommigen om er een "politiek" ver haal van te maken, zoals Kees Boerkoel (PvdA) in Soesterberg had geconsta teerd. De tweede helft wordt, zoals nu ook gebruikelijk, gereserveerd voor persoonlijke gesprekken met wethou ders en/of ambtenaren. Neks Blommers (VVD) vond dat het College langzamerhand ook weieens moest durven afwijken van het stramien dat Soesterberg altijd in de winter aan de beurt is en Soestdijk in de zomer. "Er zijn ook wel eens zaken die juist door de weersomstandigheden in de actualiteit staan." Ze wilde dat het College roule rend met de wijk zou gaan praten. Andere fractiewoordvoerders steunden haar suggestie en burgemeester De Widt beloofde het rooster aan die wen sen te zullen aanpassen. Op 1 maart is een project van start ge gaan, waarmee langdurig werklozen aan het werk kunnen. Twee van deze zogenaamde 'banenpoolers' hebben in Soest een baan gekregen als conciërge op Soester basisscholen. Het is de be doeling dat nog tien mensen in Soest aan het werk geholpen worden met dit project. Wethouder Jan Menne van financiën ondertekende vorige week donderdag samen met zijn Amersfoortse collega E. Verweij de overeenkomst, waarmee het dienstverband een feit was. Soest en Amersfoort waren daarmee de eerste öemeenten, waar het werkgelegen- neidsproject van start ging. De banenpoolers komen in loondienst van de Stichting Werkgelegenheidsini- tiatieven Eemland. Dit is een samen werkingsverband van de Eemlandge- meenten Amersfoort, Baarn, Bunscho ten, Eemnes, Leusden, Soest en Wou denberg. Langdurig werklozen - men sen die drie jaar of langer geen werk hebben - kunnen in een speciale rege ling aan het werk in additionele banen in de collectieve sector. De regeling wordt gefinancierd door het ministerie van sociale zaken. In de regio Eemland wil de stichting dit jaar 94 mensen aan het werk zetten, waarvan twaalf in Soest. Het streven is dit aantal in 1992 te verdubbelen. Een 37-jarige man uit Amersfoort raakte vorige week donderdag ern stig gewond, toen hij onder een stuk vallend beton terechtkwam. De man was bezig een vrachtwagen te lossen in het zandgat aan de Amersfoortse- straat. Het stuk beton viel uit de bek van de grijper en kwam boven op de man terecht. De Amersfoorter moest met een bekkenfractuur, een armfractuur en een zware hersen schudding naar ziekenhuis De Lich tenberg worden overgebracht. De onlangs door de stichting Vrouwen voor Vrouwen en de stichting Kinder centra Soest gehouden informatiemid dag in het wijkcentrum Soesterveen is een succes geworden. Onderwerp was het nut van het plaatsen van met name buitenlandse kinderen op een speel zaal, dat werd ingeleid door mevrouw M. van Koten, pedagogisch consulente. Voor de in ruime mate aanwezige Turk se dames werd haar betoog vertaald door een tolk. Ook werd een videoband vertoond met opnamen van een speelzaalochtend bij Pippeloentje, die in het wijkcentrum onderdak heeft. De Turkse moeders met kinderen op de speelzaal reageer den enthousiast. De speelzaal kon die middag zeven nieuwe kinderen inschrij ven. Sinds half februari is de speelzaal ook geopend op de dinsdag- en donderdag middag. Ondanks de enorme wachtlij sten bij alle speelzalen heeft Pippeloen tje nog enkele plaatsen vrij voor kinde ren vanaf 2,5 jaar. Men kan zich hier voor - liefst zo snel mogelijk - opgeven bij de opnameleidster, J. Gerth, Klari net 381, tel. 21829 (graag na 19.30 uur). In de maand maart houdt het Rozen kruisers Genootschap een nieuwe oriëntatiecursus over het onderwerp 'De arbeid der gnosis in graal, kathaar en rozenkruis'. Het Rozenkruisers Ge nootschap wil de zoekende mens de mogelijkheid geven zich te oriënteren op de gnosis en andere aspecten van de universele leer. Deze cursus wordt ingeleid door een le zing met hetzelfde onderwerp op dins dag 12 maart. Deze openbare lezing is vrij toegankelijk. De cursus wordt ge houden op de dinsdagavonden 19 en 26 maart en dinsdag 9 april en begint om 20.00 uur. Aanmelding aan de zaal, kosten tien gulden voor de drie avon den. De cursus wordt gehouden op 18 plaat sen in Nederland en in deze regio op de Koninginneweg 41 in Hilversum. Infor matie kan verkregen worden via tele foonnummer 035-835961.

Soester Courant | 1991 | | pagina 11