arttóhocK Vrouwendag nie Eerste thuisned Instrumentenparade Volgende week in C-drie De Serpanties: vermakelijk cabaret Nieuwe cursussen mode/kleding en creatieve dans in C-drie Therapieworkshop 'Kijk naar mij' Werk van Cees Vis Nieuwe expositie in Zonnegloren Poppenbeurs in De Witte Bergen Soest Kunstnijverheidsmarkt in Lage Vuursche Speelfilm 'Iris' in KBO- filmmatinee Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg 06-11 Studiedag opvoedkunde Evangelische Hogeschool Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Gestolen auto terug Vrijwilligers Vakature Bank 'Asterix en de Knallende Ketel' Tweede bijeenkomst RPJO in Hilversum Stam/Sovoco - Olympit WOENSDAG 13 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 14 Cultureel Creatief Centrum Boekenweek 6 t/m 16 maart De landelijke Boekenweek duurt nog t/m 16 maart. Het thema is "Schrijvers op reis". Omdat dit een nogal vaag be grip is, is er gekozen voor een reisdoel. Samen met het filiaal Overhees van de Openbare Bibliotheken heeft C-drie gekozen voor "Noord-Amerika". Er zijn heel wat schrijvers die naar Noord-Amerika gereisd zijn er er een reisverslag van hebben gemaakt. Ook kiezen steeds meer vakantiegangers Noord-Amerika als reisdoel. Via kleine thematentoonstellingen zullen bepaal de aspecten uit het Noordamerikaanse leven/cultuur belicht worden. Het filiaal Overhees zal zich richten op de thema's Indianen cowboy's, de te genstellingen tussen steden en het plat teland en de natuur. In C-drie staat de cultuur centraal, dus: Hollywoods be kende persoonlijkheden, muziekstijlen, design en sport. Expositie textiel Tot en met eind maart zijn er textiel-ap- plikaties en collages, gemaakt door Elly Landkroon, in C-drie te bezichtigen. Elly Landkroon komt uit Maarn en is al vele jaren bezig met het werken met textiel. Naast de collages en textielap- plikaties die uit prachtige kleurencom binaties bestaan is er ook kleiner werk te zien, zoals kerst- en veijaarskaarten, kleine kadootjes en een voorbeeld van hoe Elly te werk gaat. De expositie be vindt zich in het witte café en is voor ie dereen vrij toegankelijk. Het Stemmenhuis Het Binnenlands Theater komt op 16 maart met de komische jeugdvoorstel ling "Het Stemmenhuis". Twee broers, Toon en Wolf, staan bij het ziekbed van oom Tjeu. Dit is een ouwe zeekapitein, maar vooral een man uit duizenden, vinden de broers. Oom heeft een hart van goud en bovendien een eiland. Al les weten de broers van het eiland, be halve waar het ligt, dat weet alleen Oom Tjeu... Voor kinderen is dit een leuke en boeiende voorstelling. Het Stemmen huis begint om 15.00 uur en de toegang is f5,00. Leeftijd van af 7 jaar. De Serpanties Mensen aie van cabaret en goeie humor houden,moeten de kans zeker benutten om naar de Serpanties te komen kijken. Donderdag 21 maart zijn ze te zien met de voorstelling "Maar 's avonds, o, daar komt het weer". De Serpanties is een jong cabarettrio bestaande uit drie Utrechtse vrouwen. Fanfare, klassiek, blues, er is geen muzikale zijstraat die ze niet in durven slaan. De teksten hebben vaak een cynische ondertoon en zijn evenals de muziek van eigen hand. De cor hebben ze niet nodig, daarvoor ei sen de dames zelf al te veel aandacht op. De voorstelling begint om 20.30. De toegang is f10,00 en voor CJP/Pas 65 houders f7,50. Kinderbios Vrijdag 22 maart is er voor de kinderen weer een leuke kinderfilm. De film "de Kikkerprins" gaat over een jonge prin ses die haar gouden bal per ongeluk in een poel laat vallen. Een kikker wil haar bal voor haar wel pakken, maar als be loning wil hij dan wel kameraadje van de prinses zijn. Dat belooft ze en dus moet de kikker van haar bordje eten, naast haar aan tafel zitten en in haar bedje slapen. De Kikkerprins begint om 15.45 uur en duurt ongeveer 60 minu ten. De toegang is f2,50 en geschikt voor kinderen vanaf 5 jaar. Kinderverjaardagen De bowling van Cultureel Creatief Centrum C-drie is speciaal gereser veerd op woensdagmiddag, vrijdag middag en zaterdagmiddag van 15.00 tot 18.00 uur voor het vieren van je ver jaardag, maar ook op andere tijden kun je je verjaardag bij ons komen vieren. Voor maar f 10,00 per feestvierder kun je een uur bowlen, met speciale lichte bowlingballen. Je krijgt een flesje fris drank en een portie poffertjes tot be sluit. Het minimale aantal vriendjes en vriendinnetjes waarmee je mag komen is vijf. De winnaar krijgt een echte me daille uitgereikt en voor de jarige is er natuurlijk een presentje. Om goed voorbereid te zijn is het wel nodig om voor de kinderveljaardagen te reserve ren via telefoonnummer 22188. Wordt verwacht: maart expositie textielcollages en ap- plikaties 6-16 maart boekenweek "Schrijvers op reis" 16 maart Jeugdtheater "Het Stem menhuis" 21 maartCabaret: De Serpanties 22 maartKinderbios: De Kikkerprins 23 maartDansinstuif 24 maart Jazz: White House Orche- stra Dixielandorkest. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Op woensdag 27 maart a.s. organiseert de Regionale Muziekschool de instru mentenparade in Soest. Dit concert is speciaal bestemd voor jonge kinderen, die een instrument gaan kiezen. Het B-orkest o.l.v. Peter Vinken zal zijn medewerking verlenen. Alle instru menten waarop wordt les-gegeven wor den nader toegelicht. De instrumentenparade wordt gehou den in het Griftland College aan de Noorderweg. Aanvang: 19.00 uur. De toegang is vrij. Donderdag 21 maart is de cabaretgroep "De Serpanties" te zien met haar nieu we programma "Maar 's avonds, o, daar komt het weer". De Serpanties is een jong cabarettrio van drie Utrechtse vrouwen. Zij bestaan al sinds 1987 en zijn vanaf die tijd niet meer van het po dium af te slaan. In 1989 wonnen de Serpanties, bestaande uit: Joy de Jong, Rion Verberne en Judith Schut, het eer ste cabaretfestival Midden-Nederland. Voor theaters en culturele centra heb ben ze een uiterst geschikt muzikaal programma. In hun nieuwe programma "Maar 's avonds, o,daar komt het weer", bespreken en bezingen de dames smeulende hartstochten, lichaam, geest, familieleden, de groentela en andere prangende vraagstukken. Fan fare, blues, klassiek, er is geen muzikale zijstraat die de dames niet durven in slaan. Er wordt ook net zo soepel een De Serpanties. Foto Jan Banning/nfk. Brabants tuttebelletje neergezet en een ik ben zo dol op paarden, of een ver veelde femme fatale. De teksten heb ben vaak een cynische ondertoon en zijn evenals de muziek van eigen hand. Zelf zingen ze: minnaars verwelken, ro mances vergaan, maar echte vriend schap blijft altijd bestaan. De Serpanties begeleiden zichzelf op piano, saxafoon, trombone, sousafoon, accordeon en an dere muzikale curiosa. Door de totale aandacht die de dames op het podium opeisen is een decor overbodig... Een cabaretvoorstelling om niet te mis sen, vooral niet voor wie van goed door dachte humor houdt. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegang is f. 10.00. Voor CJP/PAS 65 houders f 7,50. Telefonisch reserveren bij de admini stratie van C-drie, tel. 22188. In de maand maart starten er in Cultu reel en Creatief Centrum C-drie een aantal nieuwe cursussen. Deze cursus sen lopen van maart tot en met mei en bevatten 10 lessen. Mode en kleding Op dinsdagochtend 19 maart en woens dagavond 20 maart starten de cursus sen mode en kleding o.l.v. de docente Marianne Westenberg. Speciaal jonge ren die belangstelling hebben voor mo de maken zijn van harte welkom op de woensdagavond. In beide cursussen krijgt men te maken met de verschillen de facetten van de mode zoals: ontwer pen, werken met patronen, verschillen de naaitechnieken, stof versieren of be drukken, werken met vilt. De docente heeft de nieuste modebladen en men kan gebruik maken van naai- en lock- machines. prijs: f 82,-. 10 lessen) Tijd: volwassenen: dinsdag 9.30 -11.30 uur; jongeren: woensdag 19.00 - 21.00 uur. Benodigdheden: basisfournituren. Creatieve dans Voor de kinderen starten er in maart twee leuke danscursussen. Creatieve dans voor jongens en meisjes van 7-9 jaar. In deze cursus gaat het om een vrije ma nier van dansen. Via beleving, beelden, muziek en materialen wordt de fantasie van de kinderen gestimuleerd. Op deze manier worden b.v. dieren, elfen, dra ken en prinsessen tot leven geroepen en wordt er een heel verhaal gemaakt dor de kinderen. Docente: Ute Dörner. Tijd: woensdagmiddag 16.30 - 17.30 uur Start: 20 maart Prijs: f42,- (10 lessen) Speciaal voor de allerkleinsten is er ook creatieve dans voor peuters en ouders. Tijdens de lessen wordt er samen ge danst, spelletjes gedaan en geïmprovi seerd. De kinderen en de ouders beel den samen een fantasieverhaal uit. Docente: Ute Dörner Tijd: woensdagochtend 10.30 - 11.30 uur. Start: 20 maart Prijs: f 42,- (10 lessen). Schriftelijk inschrijven bij de admini stratie van C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188. Er zijn mensen die zichzelf lelijk vin den, ze vinden dat er iets niet klopt aan hun uiterlijk. Als je dat vindt, dan kun je daar veel last van hebben; dan ga je con tacten uit de weg, je verbergt jezelf ach ter je haar of onder je kleren. Het kan ook zijn dat je niet meer op straat durft te komen, depressief wordt en geen zelfvertrouwen meer hebt. Wie zichzelf niet langer wil verstoppen, heeft misschien iets aan deze 'Kijk naar mij'-groep in Baarn. De bedoeling van deze groep is: een positiever gevoel over je lichaam krijgen en stapje voor stapje weer contacten durven aangaan. Individuele 'thuisopdrachten' vormen een essentieel onderdeel van deze groep. Daarnaast wordt gewerkt met li chaamsgerichte oefeningen. De groep zal 12 avonden duren en be staat uit 5-8 personen. Voordat de groep start, zal met iedereen die mee doet apart een gesprek gehouden wor den. De bijeenkomsten beginnen op 8 april. Informatie: Annelies Roozenburg, Praktijk voor Haptonomie en Psycho motorische Therapie, tel. 02154- 12264. Cees Vis 1926) volgde een tekenoplei ding aan het instituut voor opleiding van tekenleraren en aan de Rijksacade mie voor Beeldende Kunsten in Am sterdam. Hij heeft zijn atelier in Haar lem. Zijn vroegste schilderijen en teke ningen worden gekenmerkt door een naturalistische, enigszins impressionis tische stijl. Al tijdens zijn opleiding raakte hij ge boeid door de Franse wandtapijten, vooral door de grote tentoonstelling in het Rijksmuseum in 1946. Hij werkte enige tijd bij de werkplaats tot herstel van antiek textiel in Haarlem, waar hij leerde weven. Daarna maakte hij zijn eigen wandtapijten. In opdracht ge maakte wandtapijten zijn o.a. te zien in het ziekenhuis St. Joannes de Deo in Haarlem en het dagverblijf voor gehan dicapten "de Meerkring". Intussen bleef hij tekenen en schilderen. Onder invloed van de tapijtkunst werd echter gaandeweg een verschuiving zichtbaar van naturalistisch naar meer abstract, hoewel de natuur inspiratiebron bleef. De laatste jaren houdt hij zich vooral bezig met het maken van linoleumsne- des, ogenschijnlijk iets heel anders dan wandtapijten. Beide kunstvormen heb ben echter een grafische element en het handwerk in zich. Bij de linoleumsne- des is een relatie te zien met de herken bare wereld. Ze zijn meestal uitgevoerd in meer kleuren en vaak in de zoge naamde "verloren druk"-methode. De kastjes die in Zonnegloren te zien zijn hebben ook het handwerkelement, maar komen tevens voort uit de behoef te ruimtelijke vormen te beschilderen. Daarbij komt dan het element muziek in de vorm van een speelwerkje, soms zo dat de bezitter er nog nieuwe eigen melodieën aan kan toevoegen. De expositie in Zonnegloren is te zien tot 20 april. Op zaterdag 16 maart worden twee za len van Motel "De Witte Bergen" om getoverd tot een poppenparadijs. Er zullen enkele honderden poppen te zien zijn. De ruim 25 deelneemsters laten hun collecties zelf gemaakte poppen voorbijtrekken: een super-ex- positie. Niet alleen de belangstellende in hand gemaakte creaties heeft veel aan de beurs, ook dé beginners of gevorderde poppenmaaksters en de verzamelaars. Veel deelneemsters hebben een klein atelier ingericht en werken ter plaatse aan hun poppen, maken een handje of beschilderen een kopje. Zo is in de praktijk te zien hoe boeiend het maken van een pop kan zijn. De deelneemsters praten graag en veel over hun hobby, zij geven waar gevraagd graag advies en tips. Er zijn poppen van zelfhardende klei, porselein, textielen als nylon, touw en tricot en van de populaire kunstklei fi- mo. Elk materiaal leent zich weer het best voor een bepaalde stijl. Leuk is het ook om te ontdekken dat er altijd iets van de maaksters in de pop zit, soms een persoonlijke droomwereld maar ook wel de fysiek van de hobbyiste. Diverse deelneemsters komen uit de re gio en schrijven ter plekke leerlingen in. Liefhebbers van poppenhuisminiatu ren vinden van alles op een speciale stand met op klein formaat trappen, be hang, verlichting tot en met complete badkamers. Behalve handgemaakte poppen zijn er ook poppen van cellu loid, oude poppen uit de jaren '20 tot '50, gewild bij verzamelaars. De poppendokter completeert het pop- penfeest. De Hagenaar Henk Hemkes is één van de weinigen in ons land die het oude ambacht nog uitoefent en zelfs de enige die gediplomeerd restaurateur is met als specialisatie poppen. Omdat een pop voor de eigenares een grote emotionele of geldelijke waarde verte genwoordigt is het wel zaak dat deze bij een specialist terechtkomt. Hemkes, die begon als assistent met het betrek kelijke eenvoudige werk als het'elastie- ken' van lichamen en het inzetten van ogen, heeft zich technieken en vaardig heden eigen gemaakt door diverse op leidingen te volgen en deze vervolgens om te zetten ten behoeve van de pop. De Poppenbeurs is geopend van 10.30 tot 16.30. De entree is drie gulden vijf tig, voor Pas 65 drie en voor kinderen één gulden. Kinderpop van Graddie Janse uit Soest. 03 Stichting Welzijnswerk Postbus 250-3760 AG •Het Kruispunt Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987 Woensdag 13 maart: Instuif voor 4- tot 9-jarigen: Buttons en stickers maken; 14.00 -15.30 uur; f 1,-. Naailessen voor vrouwen van de Engh; 19.00 - 21.00 uur; f35,- voor 10 lessen. Donderdag 14 maart: Koffie/theemiddag voor vrouwen van de Engh; neem uw brei-, naaiwerkje of buurvrouw mee!; 13.15 - 15.15 uur. Vrijdag 15 maart: Naailes voor vrouwen van de Engh; 13.30 - 15.30 uur; kosten: zie woens dag. Dinsdag 19 maart: Kookcursus voor kinderen van 6 - 9 en van 9-12 jaar; 16.00 - 17.30 uur; f 12,50 voor 6 lessen; geef je van tevoren op; er kan ook op donderdag gekookt worden. Naailes voor meisjes 16 - 21 jaar; 19.00 - 21.00 uur; f35,- voor 10 lessen. •De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Zaterdag 16 maart: Bingo voor mensen vanaf 16 jaar. Er zijn 10 ronden en een verloting; 20.00 tot +/- 24.00 uur. Voor het tiende jaar wordt er een kunst markt gehouden in het dorpshuis "de Furs" in Lage Vuursche. Op de Lente markt die gehouden zal worden op za terdag 16 en zondag 17 maart zullen tal van kunstuitingen aan bod komen: geëxposeerd wordt er o.a. met Raku- porselein, etsen, aquarel, zijde, porse leinschilderen, kunstsieraden, soft fuu- rishing, enz. Uit Landsmeer is er Willem Cerneüs met schrootplastieken. Wat hij doet is milieuvriendelijk en het is leuk te ont dekken wat men kan doen met afval. Natuurlijk ontbreken de beschilderde, beplakte en versierde eieren niet. Het aanbod kunstkaarten is groter dan an dere jaren. De markt is gratis toegankelijk. De ope ningstijden op beide dagen zijn van 10.00 - 17.00 uur. In de maandelijkse serie KBO zondag middag filmmatinee zal op zondagmid dag 17 maart, aanvang 14.30 uur, wor den vertoond de Nederlandse speelfilm Iris, met in de hoofdrollen Monique v.d. Ven en Johnny Kraaykamp. De film handelt over een jonge vrouw die zich vanuit de stad naar het platte land verplaatst. Zodra ze als veearts een voet in net dorp zet wordt ze tegenge werkt, op de proef gesteld, nagekeken en begeerd. Na een dramatisch gebeu ren neemt ze het recht in eigen hand en rekent af met de machtsverhoudingen die tot dan toe haar nieuwe leven heb ben bepaald. Ze dwingt vrijheid van le ven af en oogst respect in haar nieuwe omgeving. De voorstelling vindt plaats in "de huis kamer" van dienstencentrum De Vij verhof en is gratis toegankelijk voor 55- plussers. Nieuwe cursussen Nu het cursusseizoen bijna afgelopen is wordt er bij de Volksuniversiteit alweer enthousiast gewerkt aan het nieuwe cursusprogramma 1991/1992. Naast de bestaande succesvolle cursussen (o.a. talen, bridge) kunt u een veelzijdig aanbod van nieuwe activiteiten ver wachten. Voor het komend cursusseizoen zijn o.a. gepland astrologie, psychologie (dromen verklaren), binnenhuisarchi tectuur, het maken van decoratieve do zen, pergamano, enz. In de komende weken krijgt u nadere informatie over de nieuwe cursussen. Studiekring voor ouderen (55 jaar en ouder) U kunt nog inschrijven voor de Studie kring voor Senioren, die op 21 maart van start gaat. U hebt zelf inspraak in het bepalen van het onderwerp dat door de kring behandeld wordt. De 10 bij eenkomsten worden gehouden in de Muziekschool, Kerkplein 1, Soest, don derdagochtend 9.30-11.30 uur. Kosten per deelnemer f 30,- totaal. Voor informatie en inschrijving kunt u terecht bij de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Kantoor geopend: elke maandag van 10.00-12.30 uur en elke donderdag van 10.00-13.30 uur. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: De Evangelische Hogeschool te Amersfoort houdt op vrijdag 22 maart a.s. van 15.00 - 21.00 uur in het EH- gebouw een studiedag over Opvoed kunde. Het thema van deze studiedag is 'Van Waterink tot Waterman, christelijke en niet-christelijke peda gogische denkbeelden in de 20e eeuw'. De studiedag is gericht op ouders, do centen, studenten van de PABO en le rarenopleidingen en bestuurders van christelijke scholen. Tijdens het programma worden refera ten gehouden door drs. R.H. Matzken over 'De pedagogiek van Aquarius' en door drs. D. Vogelaar over 'De gerefor meerde beginselpedagogiek van Wate rink c.s.: een anachromisne of actueel verschijnsel?' Daarnaast worden er drie workshops gehouden, waarin onder wijskundigen van de Evangelische Ho geschool informatie verschaffen over moderne opvattingen in de pedago giek. Aanmelding vooraf wordt op prijs ge steld. Voor koffie, thee en soep wordt gezorgd. Bezoekers dienen zelf voor een lunchpakket te zorgen. Toegangs prijs tien gulden (studenten half geld). Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 14 maart Drie belangrijke aktiviteiten vandaag: Van 9.30 tot 11.30 uur knutselen voor volwassenen. Dit gezellige klubje maakt de mooiste dingen. Schroom niet ook eens te komen kijken! Het kost maar f2,50, inclusief materialen en ver se koffie. Van 10.00 tot 11.30 uur komt een groep van de Van de Huchtschool meedoen aan het natuur-edukatieprojekt dat een meisje heeft opgesteld. Gezien de en thousiaste reaktie zijn de projekten een schot in de roos. Van 15.45 tot 17.45 uur komen drie kinderen hun verjaardagspartijtje vie ren. Volop aktiviteiten en pannekoeken voor deze feestvarkens! Vrijdag 15 maart Joechei, het is dansen geblazen bij de kinderdisko! Van 19.00 tot 20.30 uur zijn alle kinderen van 7 tot 13 jaar van harte welkom. Kleed je mooi aan, trek je snelle schoenen aan en beweeg op de tonen van muziek. Vanavond is het 'vooijaarsbal'. We lopen een beetje vooruit op de lente en swingen als jonge vogels. Entree slechts 1 gulden. Zaterdag 16 maart Drie kinderen komen hu^i verjaarspar- tijtje vieren. Zeven medewerkers staan klaar om er een fijne middag van te ma ken. Er staan ook mensen klaar om sa men met kinderen vanaf 10 jaar de die ren te verzorgen. Alle aktiviteiten vanaf 13.30 uur tot 16.00 uur. Dinsdag 19 maart Van 9.30 tot 11.30 uur peuter/ouder- aktiviteit. Samen spelen, knutselen on der leiding van Marian. Zij zorgt voor een gezellige sfeer. Kom ook als u een klein kind hebt. Woensdag 20 maart Wat heeft de theatergroep van de kin derboerderij nu weer verzonnen? Een mooi toneelstuk voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Het begint om 14.00 uur. Kom kijken want het wordt heel leuk! Mededelingen We begrijpen uit telefoontjes dat er mensen langs deuren gaan die zoge naamd voor onze kinderboerderij iets verkopen. Omdat we moeten bezuini gen or zoiets. Geloof deze mensen niet en bel de politie! Als mensen van de Soester kinderboerderij iets vragen, kunt u hen aan drie dingen herkennen: 1) ze zijn vriendelijk; 2) ze hebben legi- mitatie en vergunning bij zich; ze verko pen mooie kaarten voor een schappelij ke prijs. Wie de kinderboerderij wil steunen (en er gelukkig zijn er veel mensen die dat willen), kan dat op verschillende ma nieren doen: 1) meewerken aan één van de aktivitei ten; 2) een vrolijke bijdrage storten op het gironummer 4496858 t.n.v. kinder boerderij "de Vrije Teugel", postbus 3139, 3760 DC Soest; 3) bent u tevre den over ons werk, zegt het voort; heeft u klachten, bespreek ze met ons. Koninginnedag komt dichterbij. Kinde ren kunnen zich nu al opgeven om mee te doen aan onze talentenjacht op 30 april. Alles mag, behalve playbacken. Er zijn voorrondes om de sterkste talen ten eruit te halen. Tot ziens op de kinderboerderij! Vorige week donderdag werd een ge stolen auto teruggevonden op de Wieksloterweg. De auto, een eend, was op 24 februari gestolen in Wageningen. De 24-jarige eigenaar kreeg zijn wagen tje weer terug. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest/ Baarn vraagt deze week uw aandacht voor de volgende vakatures: 1-110: Internationaal Vrouwencen trum zoekt een administratief mede werkster wier werkzaamheden voorna melijk zullen bestaan uit postverzor ging, verslagen typen, korrespondentie en nieuwsbriefbehandeling. 7-116: Scoutinggroep in Baarn vraagt begeleiding van kinderen in verschillen de leeftijdgroepen zaterdagochtend of -middag. 7-106: Kinderboerderij te Soest vraagt vrijwillig(st)ers voor het berei den en uitvoeren van kinderaktiviteiten in samenwerking met anderen 1 tot 5 middagen per week. 7-129: Stichting voor sociaal-kultu- reel werk en basisedukatie zoekt een tweetal vrijwillig(st)ers voor begelei ding van kinderen van 8 tot 12 jaar tij dens allerlei "technische" aktiviteiten zoals houtbewerking en knutselen. •7-130: Dezelfde stichting als 7-129 zoekt meerdere vrijwillig(st)ers voor het opzetten, voorbereiden en uitvoe ren van een kinderinstuif voor kinderen van 6 tot 11 jaar. De geplande aktivitei ten betreffen onder meer sport-spel, handenarbeid, toneel en schminkakti- viteiten. 7-131: Dezelfde stichting als 7-129 zoekt verschillende vrijwillig(st)ers voor het dienst doen als telefonische hulpverlener voor gemiddeld 6 uur per week. Leeftijd minimaal 21 jaar, reis kosten worden vergoed. 14-104: Thuiszorgmedewerk(st)ers ten behoeve van kortdurende hulp bij het verplegen en verzorgen van patiën ten thuis. Dit onder begeleiding van on ze arts en verpleegkundigen. Gratis op leiding mogelijk (Basisopleiding). Leeftijd: 18-50 jaar. 14-106: Nederlands Rode Kruis zoekt vrijwillig(st)ers voor het bezoe ken van aan huis gebonden gehandi capten, zieken en bejaarden. Inlichtingen over genoemde vakatures of over vrijwilligerswerk in het alge meen kan men verkrijgen bij de Vrijwil ligers Vakature Bank Soest aan de Smitsweg 311 te Soest, tel. 02155- 12630, openingstijden: di. t/m. wo. van 9.00 tot 12.00 en 13.30 tot 15.30 en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. De Vereniging Arlisbock, Steenhoffstraal 46 Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele |e. ven in Soest. Door je op te geven als lid steun jt de doelstellingen van de vereniging en geniet j{ de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f27,- per jaar. Konlakladres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689, Donderdag 14 maart: 'My Twentieth Century Wanneer heeft u voor het laatst een film uit Hongarije gezien? Moet u dan ooi zo lang nadenken? Wellicht werd dj laatste aanschouwd in het begin van de jaren tachtig, toen de Hongaarse cine ma hier volop in de belangstelling stond: het ene na het andere Hongaarse filmfestival werd aan het publiek gepre senteerd. Daarna werd het wat stiller De interesse verlegde zich geleidelijk van het Oostblok naar het Verre Oos ten. De Hongaarse filmregisseur Ildikó Enyedi zou weieens de voorbode vat een nieuwe bloei kunnen zijn. Haai sprankelende film 'My Twentieth Cen tury' werd vorig jaar op het filmfestival van Cannes terecht bekroond met di Caméra d'Or, de prijs voor het beste filmdebuut. New York, 1880 Amerika viert de uitvinding van gloeilamp door Thomas Alva Edison, onder andere door de optocht van een groot fanfarecorps, waarvan de helmec zijn getooid met een brandende gloei lamp. Zo gaat het althans in de fantasie van de regisseuse. Deze eerste scène zei al direct de toon: sprookjesachtig, lich telijk surrealistisch en geamuseerd Meteen ook worden de twee lijnen uit gezet die het verhaal bepalen: aan de ene kant de ontwikkeling in de weten schap, kunst (de eerste schreden van de cinematografie) en maatschappij de opkomst van de emancipatiebewegin gen); aan de andere kant de belevenis sen van een tweeling, die een wat min der fraai beeld werpen op de morele ontwikkeling van de mens in deze wogen eeuw. Budapest, 1880 Het in zwart-wit gefilmde overzicht van Enyedi's twintigste eeuw krijgt een schijn van structuur met het sprookjes achtige verhaal over een tweeling in Bu dapest. Dora en Lili worden in 1880 ge boren in een Europa, dat nog in duister nis is gehuld. Moeder sterft in hel kraambed, en zo begint een vreugdelo ze jeugd. Als twee meisjes met zwavel stokjes treffen we de wezen aan tijdens een kerstnacht in Budapest, waar wel doeners hen even later gescheiden zui len opvoeden. Dora en Lili ontwikkelen zich tot eikaars tegenpolen. De één tol een courtisane met een harde, egoïsti sche inborst, de ander tot een anarchis tisch activiste, strijdend voor de 'goede zaak' en in wezen schuchter. Beiden maken, zonder het van elkaar te weten, kennis met ene Z, een elegant heer schap dat de twee niet uit elkaar weet te houden en daardoor in verwarring wordt gebracht door hun tegenstrijdige gedrag. Hilarische liefdesscènes zijn hel gevolg. Voordat de twee zusters uiteindelijk in een spiegeldoolhof (door tussenkomsl van een ezel) wederom worden ver enigd doen zich nog allerlei ongeloof waardige, melodramatische en dolko mische ontwikkelingen voor, die een prachtige illustratie vormen bij de eer ste woorden die we Edison in de film zien telegraferen: 'Wonderful is the world that God created en wonderful is man who has now learned to shape it'. Daarbij zet Enyedi echter de technolo gische vooruitgang af tegen de verkil ling en verharding van de moderne sa menleving. Aanvang: 20.30 uur Toegang: f 6.—; CJP/Pas-65 f 5,-- Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Zondag 17 maart: Voor de jeugdige jarigen, maar natuur lijk ook voor alle andere kinderen die er eens echt 'uit' willen, vertoont het Ar- tishock Kinderfilmhuis op zondag 17 maart de film 'Asterix en de Knallende Ketel'. De slimme Asterix en de niet-zo- slimme, maar beresterke Obelix bele ven weer het ene avontuur na het ande- re, vergezeld door hunonafscheidelijke hondje, de kleine, maar o zo dappere Idéfix. Hoewel de beide helden voor grote gevaren komen te staan weten ze die elke keer weer te bezweren. Als de slimme plannetjes van Asterix niel werken, dan is er altijd nog de brute kracht van Obelix. Welke avonturen de stoere Galliëers deze keer beleven verklappen we nog niet - dat moet je op zondag 17 maart maar komen bekijken. Maar één ding willen we je wel alvast vertellen: wat Obelix van dit avontuur heeft geleerd. En dat is, jawel, dat de Romeinen rare jongens zijn en blijven! Zondag 17 maart in het Kinderfilmhuis Artishock. Aanvang: 14.00 uur. WOENSDAG 13 MAART 1£ De RPJO is er voor jongeren die hun geloof en hun politieke keuze op één lijn stellen. De RPJO-bijeenkomsten zijn er om te praten over maatschappe lijke en politieke vraagstukken vanuit een bijbels standpunt. Vrijdagavond 22 maart zal de tweede RPJO-bijeenkomst plaatsvinden. Op deze avond zal Paul Blokhuis, landelijk voorzitter van de RPJO, iets vertellen ®ve!" de betekenis van de RPF in Neder land door middel van het onderwerp niet de macht van het getal, maar de kracht van het Woord". De bijeenkomst zal zijn op: vrijdag 22 maart om 20.00 uur in kantorencen- 15P1? .entrp Point aan de Ruitersweg 45-37 in Hilversum. Vrijdag 8 maart werd de traditionele Internationale Vrouwendag gehou den. De dag 'voor alle vrouwen in f1 Soest' werd door ongeveer tachtig van hen bezocht. Thema van de Interna tionale Vrouwendag dit jaar was 'Vrouw en woonomgeving'. Vrouwen in Soest maken zich vooral druk over huisvuil, de hobbels in de weg en de rommel op straat. Dat bleek uit de reacties van de vrouwen die de dag be zochten. Zij konden een memo invul len met daarop hun wensen en klach ten over hun woonomgeving. "Contai ners zijn goed voor het milieu, maar zijn ze ook goed voor de volksgezond heid?" vroeg één van de aanwezigen zich af. De reacties op de Soester woonomge ving zijn door de organisatoren van de vrouwendag verzameld en worden aan geboden aan de afdeling welzijn van de gemeente. Die zal de opmerkingen van de vrouwen verwerken in een nota. Het thema 'vrouw en woonomgeving' liep als een rode draad door het mid dag- en avondprogramma. Over dit thema werd uitgebreid gesproken. Ook hadden een aantal vrouwenorganisaties werkstukken gemaakt, die met het on derwerp te maken hadden. De werk stukken oogstten veel lof en zullen bin nenkort in het gemeentehuis te zien zijn. Prijzen waren er ook: de eerste prijs was voor Vrouwen voor Vrede. De tweede prijs was voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Beidein- zenders kregen een Soester krenten- ,mik. De lezing van Judikje Kiers sloeg bij zonder aan. Zij vertelde voor de pauze over vrouwen in de kunst. Kunst was in vorige eeuwen een mannenaangelegen- heid. Begaafde vrouwen kregen geen opleiding. Zij noemde als voorbeeld de schilder Ter Borg. Hij kreeg van zijn va der, ook een bekend schilder, les in de schilderkunst. Zijn zuster mocht slechts toekijken. Van haar zijn wel een aantal schetsen bewaard gebleven, waaruit blijkt dat het talent er zeker was, maar niet is ontwikkeld. In een zinderend volleybalgevecht, waarbij uiteindelijk opnieuw het pu bliek de grote winnaar was, zijn de da mes van Stam/Sovoco voor het eerst dit seizoen in eigen huis verslagen. Na een veelbelovende start met winst voor de Soester dames in de eerste twee sets, moest uiteindelijk toch met 2-3 de winst uit handen worden gegeven aan de ploeg van Olvmpia uit Gronin gen. Het was zaterdag stampvol in sporthal de Bunt en al ruim voor het begin van de wedstrijd waren de programmaboekjes uitverkocht. Het is duidelijk dat het pri ma presenteren van de Soester dames steeds meer toeschouwers naar de Bunt lokt en ook deze middag kreeg men "waar" voor zijn geld. Op papier was de wedstrijd tussen de Soester en de Gro ninger dames een echte topper en dat hebben beide teams meer dan waarge maakt. De eerste set begon gelijk al met vuur werk. Prachtige ralleys over en weer en een redelijk gelijk opgaande score, de Groninger dames bleven wel regelmatig een paar punten voor. De aansluiting bleef echter steeds gehandhaafd hoewel de Groningse ploeg bij 11-13 dicht bij setwinst leek. De Soester dames dach ten daar anders over en met uitstekend spel werd de set toch in Soester voor deel afgesloten met de cijfers 15-13. Van Soester zijde was de tweede set su bliem. Met fantastische staaltjes volley bal werd de Groningse ploeg onder der mate hoge druk gezet dat er van ver weer nauwelijks sprake was. Met de al leszeggende cijfers van 15-4 werd deze set dan ook winnend afgesloten en leek er opnieuw een fraaie overwinning in aantocht. Van onderschatting mocht echter geen sprake zijn want de dames van Olympia hadden inmiddels toch wel laten zien over een zeer goede ploeg te beschikken. De derde set was dan ook bijzonder spannend. Olympia steeds een paar punten voor die dan weer door de boes- ter ploeg werden ingelopen. Bij 11-H waren er nog alle mogelijkheden voor een 3-0 Soester overwinning en bij 14- 12 leek die ook gestalte te gaan krijgen. De Groningse dames dachten daar ech ter anders over en wisten met goed spet uiteindelijk toch een zwaar bevochten 13-15 setwinst te behalen. Ook de vierde set ging aanvankelijk ge lijk op, maar nu werd reeds zichtbaar dat er een zekere vermoeidheid in de

Soester Courant | 1991 | | pagina 14