'Sclimtemmio O Verdwenen Soest i Let op details Jacks en Mantels aru6K0CK modeshows cmoaat" r cmodor INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Vrouwendag niet in kwantiteit, maar wel in kwaliteit geslaagd Eerste thuisnederlaag na enerverend duel Studio Karla Karwoczik A Jk PAGINaT? WOENSDAG 13 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 weede bijeenkomst TJO in Hilversum SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 W interwandeling sluit seizoen Olympia ws P Stam/Sovoco - Olympia: 2-3 VOLLEYBAL Stam/Sovoco Jeugd Schaakprobleem 21 1 1 i W k Centrale verwarming WANDELSPORT SOEST Verzorgd zijn en je verzorgd voelen, elk moment van de dag. Wij helpen u daarbij! Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Burg. Grothestraat 25 - Telefoon 02155 - 2 04 88 Speeldoos Bram Vermeulen: 'Vriend en vijand' Verdwenen Soest hervonden De Speeldoos" maart '91 Theater Agenda ËfEêgiïilïPii'iÉ llllllpllllllll Museum Oud Soest De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraat Soest, lel. 02155-19577, stelt zich als doel bijdrage Ie leveren aan hel sociaal-culturele^ ven in Soesl. Door je op le geven als lid steun i de doelstellingen van de vereniging en geniet de voordelen van hel lidmaatschap. De koslt bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m J jaar en personen die tol dezelfde huishouding bi horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmin stralie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 1268' Donderdag 14 maart: 'My Twentieth Century Wanneer heeft u voor het laatst een fi]t uit Hongarije gezien? Moet u dan oo zo lang nadenken? Wellicht werd d laatste aanschouwd in het begin van d jaren tachtig, toen de Hongaarse cint ma hier volop in de belangstellin stond: het ene na het andere Hongaars filmfestival werd aan het publiek gepri senteerd. Daarna werd het wat stille De interesse verlegde zich geleide!» van het Oostblok naar het Verre Oo« ten. De Hongaarse filmregisseur Ildik Enyedi zou weieens de voorbode va een nieuwe bloei kunnen zijn. Haa sprankelende film 'My Twentieth Cer tury' werd vorig jaar op het filmfestivi van Cannes terecht bekroond met d Caméra d'Or, de prijs voor het beste filmdebuut. New York, 1880 Amerika viert de uitvinding van de gloeilamp door Thomas Alva Edison onder andere door de optocht van een groot fanfarecorps, waarvan de helmen zijn getooid met een brandende gloei lamp. Zo gaat het althans in de fantasie van de regisseuse. Deze eerste scène zet al direct de toon: sprookjesachtig, lich telijk surrealistisch en geamuseerd! Meteen ook worden de twee lijnen uit gezet die het verhaal bepalen: aan de ene kant de ontwikkeling in de weten schap, kunst (de eerste schreden van de cinematografie) en maatschappij de opkomst van de emancipatiebeweging gen); aan de andere kant de belevenis sen van een tweeling, die een wat min der fraai beeld werpen op de morele ontwikkeling van de mens in deze bef wogen eeuw. Budapest, 1880 Het in zwart-wit gefilmde overzicht van Enyedi's twintigste eeuw krijgt een schijn van structuur met het sprookjes-" achtige verhaal over een tweeling in Bu dapest. Dora en Lili worden in 1880 ge boren in een Europa, dat nog in duister nis is gehuld. Moeder sterft in het kraambed, en zo begint een vreugdelo ze jeugd. Als twee meisjes met zwavel stokjes treffen we de wezen aan tijdeni een kerstnacht in Budapest, waar wel doeners hen even later gescheiden zul len opvoeden. Dora en Lili ontwikkeler zich tot eikaars tegenpolen. De één tol een courtisane met een harde, egoïsti sche inborst, de ander tot een anarchis tisch activiste, strijdend voor de 'goede zaak' en in wezen schuchter. Beiden maken, zonder het van elkaar te weten," kennis met ene Z, een elegant heer schap dat de twee niet uit elkaar weet te houden en daardoor in verwarring wordt gebracht door hun tegenstrijdige gedrag. Hilarische liefdesscènes zijn het gevolg. Voordat de twee zusters uiteindelijk een spiegeldoolhof (door tussenkomsl van een ezel) wederom worden ver enigd doen zich nog allerlei ongeloof waardige, melodramatische en dolko mische ontwikkelingen voor, die een prachtige illustratie vormen bij de eer ste woorden die we Edison in de film zien telegraferen: 'Wonderful is the A'orld that God created en wonderful is Tian who has now learned to shape it'. Daarbij zet Enyedi echter de technolo gische vooruitgang af tegen de verkil ing en verharding van de moderne sa- nenleving. Aanvang: 20.30 uur Toegang: f 6.--; CJP/Pas-65 f 5,- Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Net dat aparte, kenmerkend voor onze kollektie Zondag 17 maart: Asterix en de Knallende Ketel' 'om de jeugdige jarigen, maar natuur jk ook voor alle andere kinderen die ei ens echt uit willen, vertoont het Ar- shock Kinderfilmhuis op zondag 17 iaart de film Asterix en de Knallende .etel'. >e slimme Asterix en de niet-zo- imme, maar beresterke Obelix bele en weer het ene avontuur na het ande- door hunonafscheidelijke endje, de kleine, maar o zo dappere lefix. Hoewel de beide helden voor ;ote gevaren komen te staan weten ze .e elke keer weer te bezw eren. Als de imme plannetjes van Asterix niet erken, dan is er altijd nog de brute acht van Obelix. 'elke avonturen de stoere Galliëers :ze keer beleven verklappen we nog et - dat moet je op zondag 17 maart aar komen bekijken. Maar één ding llen we je wel alvast vertellen: wat behx van dit avontuur heeft geleerd, i dat is, jawel, dat de Romeinen rare agens zijn en blijven! indag 17 maart ia het Kmderfilmhuis "tishock. Aanvang: 14.00 uur. H[''° ;s er jongeren die hun loof en hun politieke keuze op één stellen. De RWO-lrijeenkomsten er om 'e Praten over maatschappe- re en politieke vraagstukken vanuit n bijbels standpunt. tjdagavond 22 maan zal de tweede JObijeenkomst plaatsvinden Od te avond zal Paul Blokhuis, landelijk Sf.T de RPJ0-iets ve"ellen ■r de betekenis van de RPFin Neder- d door middel van het onderwerp -t de macht van het getal, maar de cht van het Woord", bijeenkomst zal zijn op: vrijdac 22 rnoumoo uur in kantorencen- n Centre Pomt aan de Ruitersweg j I tn Hilversum. zatetto9® maart Donderdag 14 maart Informatieavond: inleiding over brugklas en div. afd. Het Nieuwe Lyceum, scholengem. voor MAVO, HAVO, Atheneum, Gymnasium, Jan Steenlaan 38, Bilthoven. aanvang 19.30 uur. Woensdag 20 maart Open Middag: Chr. Agrarische School voor opl. in Land- en Touwbouw, Lu- xoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 - 16.30 uur. Op zaterdag 16 maart sluit de wandel sportvereniging Olympia het winter seizoen af met de derde wandeling in Soest. Deze Wintertocht betekent te vens de afsluiting van alle negen wan delingen die in het seizoen 1990/1991 onder auspiciën van de Stichts Gooise Wandelsport Bond (SGWB) werden georganiseerd. De start voor deze laatste winterwandeling is vanaf wijk- gebouw "De Rank", Soesterbergse- straat 18, Soest-Zuid. De zaal is open om 09.30 uur. K maart warzi Vrijdag 8 maart werd de traditionele Inlernationale Vrouwendag gehou den. De dag 'voor alle vrouwen in Soest' werd door ongeveer tachtig van ben bezocht. Thema van de Interna tionale Vrouwendag dit jaar was 'Vrouw en woonomgeving'. Vrouwen in Soest maken zich vooral druk over huisvuil, de hobbels in de weg en de rommel op straat. Dat bleek uit de reacties van de vrouwen die de dag be zochten. Zij konden een memo invul len met daarop hun wensen en klach- len over hun woonomgeving. "Contai ners zijn goed voor het milieu, maar zijn ze ook goed voor de volksgezond heid?" vroeg één van de aanwezigen zich af. De reacties op de Soester woonomge ving zijn door de organisatoren van de vrouwendag verzameld en worden aan geboden aan de afdeling welzijn van de gemeente. Die zal de opmerkingen van de vrouwen verwerken in een nota. Het thema Vrouw en woonomgeving' als een rode draad door het mid- j- en avondprogramma. Over dit thema werd uitgebreid gesproken. Ook hadden een aantal vrouwenorganisaties werkstukken gemaakt, die met het on derwerp te maken hadden. De werk stukken oogstten veel lof en zullen bin nenkort in het gemeentehuis te zien zijn. Prijzen waren er ook: de eerste prijs was voor Vrouwen voor Vrede. De tweede prijs was voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Beide in zenders kregen een Soester krenten-, mik. De lezing van Judikje Kiers sloeg bij zonder aan. Zij vertelde voor de pauze over vrouwen in de kunst. Kunst was in vorige eeuwen een mannenaangelegen- heid. Begaafde vrouwen kregen geen opleiding. Zij noemde als voorbeeld de schilder Ter Borg. Hij kreeg van zijn va der, ook een bekend schilder, les in de schilderkunst. Zijn zuster mocht slechts toekijken. Van haar zijn wel een aantal schetsen bewaard gebleven, waaruit blijkt dat het talent er zeker was, maar niet is ontwikkeld. -V Woningbouw Na de pauze vertelde zij over de invloed van de vrouw op de woningbouw. Zij schetste hoe men vroeger woonde en wat er was veranderd. Vrouwen hebben daarbij een rol gespeeld: zij waren en zijn het immers nog steeds, die de mees te tijd in de woning doorbrengen, 's Avonds werd een groot spel gespeeld onder het motto "Kent u Soest?". Ambtenaren van de gemeente Soest hadden vragen bedacht over het Soester milieu, cultuurhistorie en politiek maatschappelijke vraagstukken. Onge veer vijftig vrouwen deden daaraan mee. Alle aanwezige vrouwen kregen een kaart met daarop vakjes in de Soes ter kleuren groen, geel en wit. Marijke Kingma stelde de aanwezigen vragen, die men moest beantwoorden. De Internationale Vrouwendag vond traditioneel plaats in de Open Hof. Foto: Herman van Dam Er kwam onder meer aan de orde hoe veel raadhuizen Soest heeft gehad, wel ke straat vernoemd is naar een burge meestersvrouw en wie de wethouder van welzijn is. Daarna werden volgens het bingosysteem door goede antwoor den de verschillende hokjes op de kaart - die steeds anders was opgebouwd - af- gestreept. Er waren leuke prijzen te winnen. De afdeling voorlichting van de gemeente had blocnotes, glazen, boekjes en tas sen beschikbaar gesteld. De eerste prijs was een prachtig boeket bloemen in de kleuren van de gemeente Soest. In een zinderend volleybalgevecht, waarbij uiteindelijk opnieuw het pu bliek de grote winnaar was, zijn de da mes van Stam/Sovoco voor het eerst dit seizoen in eigen huis verslagen. Na een veelbelovende start met winst voor de Soester dames in de eerste twee sets, moest uiteindelijk toch met 2-3 de winst uit handen worden gegeven aan de ploeg van Olympia uit Gronin gen. Het was zaterdag stampvol in sporthal de Bunt en al ruim voor het begin van de wedstrijd waren de programmaboekjes uitverkocht. Het is duidelijk dat het pri ma presenteren van de Soester dames steeds meer toeschouwers naar de Bunt lokt en ook deze middag kreeg men "waar" voor zijn geld. Op papier was de wedstrijd tussen de Soester en de Gro ninger dames een echte topper en dat hebben beide teams meer dan waarge maakt. De eerste set begon gelijk al met vuur werk. Prachtige ralleys over en weer en een redelijk gelijk opgaande score, de Groninger dames bleven wel regelmatig een paar punten voor. De aansluiting bleef echter steeds gehandhaafd hoewel de Groningse ploeg bij 11-13 dicht bij setwinst leek. De Soester dames dach ten daar anders over en met uitstekend spel werd de set toch in Soester voor deel afgesloten met de cijfers 15-13. Van Soester zijde was de tweede set su bliem. Met fantastische staaltjes volley bal werd de Groningse ploeg onder der mate hoge druk gezet dat er van ver weer nauwelijks sprake was. Met de al leszeggende cijfers van 15-4 werd deze set dan ook winnend afgesloten en leek er opnieuw een fraaie overwinning in aantocht. Van onderschatting mocht echter geen sprake zijn want de dames van Olympia hadden inmiddels toch wel laten zien over een zeer goede ploeg te beschikken. De derde set was dan ook bijzonder spannend. Olympia steeds een paar punten voor die dan weer door de Soes ter ploeg werden ingelopen. Bij 11-11 waren er nog alle mogelijkheden voor een 3-0 Soester overwinning en bij 13- 12 leek die ook gestalte te gaan krijgen. De Groningse dames dachten daar ech ter anders over en wisten met goed spel uiteindelijk toch een zwaar bevochten 13-15 setwinst te behalen. Ook de vierde set ging aanvankelijk ge lijk op, maar nu werd reeds zichtbaar dat er een zekere vermoeidheid in de Soester ploeg sloop. De aanvallen wer den wat onnauwkeuriger en er werden af en toe onnodige foutjes gemaakt. Olympia bleef goed en geconcentreerd spelen, rook zijn kansen en wist met 10- 15 de set winnend af te sluiten. Een vijfde set, via het ralleypoint-sys- teem, was nu noodzakelijk geworden en in deze set was van echte strijd eigenlijk geen sprake meer. Het was duidelijk dat de Sovoco-dames teleurgesteld waren over de uit handen gegeven 2-0 voor sprong en zonder in gevaar te komen maakten de Olympia-dames met 8-15 een einde aan de set en aan de wed strijd. Een dankbaar publiek beloonde de beide ploegen na afloop met een da verend applaus. Dames 2 In de derde divisie C gaat het er hoe lan ger hoe meer naar uit zien dat het kam pioenschap betwist zal gaan worden tussen de dames van Sovoco en die van het Amersfoortse Vollkei, waarbij de Soester dames een voordelige marge hebben van twee punten. Zaterdag was Nuovo uit Doorwerth op bezoek om te trachten de titelaspiraties van de Soes ter dames te ondermijnen. In de eerste set leek het aanvankelijk nog een echte wedstrijd te worden. De Soester dames kwamen moeilijk in hun spel en met veel pijn en moeite werd die set met 15- 11 winnend afgesloten. Hierna was het echter over en uit voor de dames uit Doorwerth. De Sovoco-dames pakten de zaken energiek aan en met de alles zeggende setcijfers van 15-1 en 15-3 werd de ploeg uit Doorwerth van het veld gespeeld. Daar ook Vollkei zijn wedstrijd wist te winnen blijft het verschil tussen beide kemphanen twee punten. De competi tieleider moet een en ander hebben voorvoeld want als allerlaatste compe titiewedstrijd staat voor zaterdag 20 april gepland de wedstrijd tussen Sovo co en Vollkei in sporthal de Bunt. Beide ploegen zullen echter eerst nog de tus senliggende wedstrijden in winst moe ten omzetten. De Sovoco dames zullen zich dan eerst zaterdag de ploeg van Harderwijk van het lijf moeten houden in Harderwijk. Op papier een zware op gave want de thuiswedstrijd werd inder tijd met 2-3 verloren. Dames 3 Het derde damesteam moest vrijdag avond om 22.00 uur aantreden tegen HSC en het was vanaf het begin duide- lijk dat het team moeite had om op dit late uur nog volop te presteren. Natuur lijk was de goede wil er wel maar de concentratie was bepaald niet optimaal. De eerste set werd met 15-7 verloren en na een kleine opleving in de tweede set die zelfs een 2-7 voorsprong opleverde werd uiteindelijk toch met 15-12 verlo ren. De derde set was hierna een forma liteit: 15-2. In de laatste vijf wedstrijden zullen nog de nodige punten moeten worden be haald om degradatie te ontlopen. Licht puntje voor het team is dat Renate Smits de laatste wedstrijden beschik baar is en wellicht kan meehelpen het team voor degradatie te behoeden. De jeugd van Stam/Sovoco werkte af gelopen zaterdag een volledig pro gramma af. In positieve zin vielen de uitslagen van meisjes B2 en C2 op. Meisjes B2 versloegen met 2-1 het ho ger geplaatste SVH B2 en houden uit zicht op een hogere klassering. Meisjes C2 behaalden een duidelijke 3-0 over winning op het eveneens hoger op de ranglijst staande SVH Cl. Uitslagen Meisjes: Stam/Sovoco Al - Oberon Al 2-1 Stam/Sovoco BI- Vollkei B1 0-3 Stam/Sovoco B2 - SVH B2 2-1 Stam/Sovoco Cl - Surf Cl 1-2 Stam/Sovoco C2 - SVH C2 3-0 Jongens: Stam/Sovoco BI - Mintonet BI 3-0 Stam/Sovoco Cl - Surf Cl 3-0 Stam/Sovoco C2 - Vollkei Cl 1-2 Mini's-4 Jongens Stam/Sovoco 1 - Leos 1 1-1 Stam/Sovoco 1 - SVH 2 0-2 Meisjes Stam/Sovoco 1 Stam/Sovoco 2 Stam/Sovoco 2 Meisjes mini-3 Stam/Sovoco 1 Stam/Sovoco 1 Spirit 1 0-2 Stam/Sovoco 1 2-0 SVH 1 2-0 verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Zwart aan zet verrast wit. Oplossing schaakprobleem 20: 1. Dc3 - g3!l Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Deelname staat open voor iedereen, zowel individueel als in groepsverband. Er kan een keuze worden gemaakt uit drie afstanden, de vijf, tien of vijftien ki lometer. De starttijd is bepaald tussen 10.00 en 14.00 uur. De vijftien kilome ter-lopers kunnen echter tot 13.00 uur van start gaan voor een fraaie en afwis selende route in de natuurgebieden van het Landgoed Pijnenburg en de onlangs door de Stichting "Het Utrechts Lands- cap" aangekochte bossen rond de Wil lem Arntsz Hoeve. Het inschrijfgeld bedraagt tot en met 15 jaar twee gulden en voor 16 jaar en ou der twee gulden vijftig per persoon, in clusief herinnering. Zonder herinne ring betaalt men respektievelijk één gulden vijfentwintig en één gulden vijf enzeventig. Inschrijvingen en betalin gen kunnen aan de start plaatsvinden. Wandelboekjes worden gestempeld en van een plaatje voorzien. Verenigingen worden verzocht de boekjes gebundeld in te leveren. Voor eventuele inlichtingen kan men terecht bij mevr. I. Maassen, Korte Hartweg 4, tel.nr. 20188 of de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, (na 18.00 uur) tel.nr. 16414. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Als in een verlaten feestzaal zit hij tus sen de rommelig achtergelaten klap stoeltjes, de feestverlichting is nog aan. Das af, in hemdsmouwen en bretels: Bram Vermeulen speelt nu, naar het lijkt, voor zichzelf alleen. Filosofe rend, moraliserend. In eerste instantie lijkt het alsof hij zo maar wat liedjes zingt. Naarmate de voorstelling vordert blijkt dat er wel de gelijk verband is. Al zingend wordt er een verhaal verteld. De eerder voorge stelde personen komen in andere liedjes Beveiliging houdt inbreker tegen Het lukte een inbreker vorige week dinsdagnacht niet om in te breken in een woning aan het Saenredamplantsoen. De bewoner van het pand ontdekte dat zijn voordeur was geforceerd. De deur in de hal, die pas echt toegang gaf tot de woning, kreeg hij echter niet open. De bewoner trof wel een aantal schroeven aan, die waren losgedraaid. Mislukte inbraak in station Soest-Zuid Een onbekende dader heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in het NS-station Soest-Zuid aan de Ei kenlaan. Hij had de sloten van de toe gangsdeur van de wachtruimte gefor ceerd, maar verder was hij niet geko men. De NS-medewerkers ontdekten de inbraak omdat zij niet naar binnen konden. W-V;:. Weet u nog die foto met die militairen? We schreven erbij dat het wel de Eerste Wereldoorlog-tijd zou zijn geweest (dat was niet zo moeilijk), en misschien wel aan de Korte Brinxweg, omdat daar toen militairen zaten. Nu, dat laatste hadden we mooi mis. Want van mevrouw Houtman-de Bruin kregen we te horen dat de foto in Bra bant is gemaakt. Dat weet ze omdat haar vader erop staat: hij was degene met de kepi op naast de jonge vrouw, vrijwel midden op de foto. Kees de Bruin was hij, ook wel bekend als Kees van Kees. Kees heeft zowel in Baarle- Nassau als in Hilvarenbeek als in Ber- kel-Enschot gelegen, en waar de foto is genomen weet mevrouw Houtman niet exact. Maar Brabant was het. En de vrouw op de foto weet ze ook, dat was Mieke Schoenmaker. En de jonge vrouw waar Kees naast staat, was haar dochter. Het is heel goed mogelijk dat er nog meer Soesters op staan, maar zover zijn we nog niet gekomen. Toch, we zijn dui delijk een stap verder met deze foto - onze dank voor de informatie! weer terug. De teksten blinken uit door rake typeringen. Er zijn maar weinig tekstschrijvers die zo meesterlijk ge bruik kunnen maken van de beelden die woorden in klank en betekenis oproe pen. Alles is functioneel en raakt de snaar waarvoor ze bestemd is zonder omwegen. Samen met de eigen begeleiding op gi taar, piano, mondharmonica en accor deon en zijn aan flarden gescheurde stem ontstaat er een indringende bele venis. Met 'Vriend en Vijand' gaat Bram Ver meulen verder op de met zijn program ma 'Dans met mij' ingeslagen weg. Zin gend vertellend en spelend op zijn in strumenten. In de hoop dat u zich met zijn liederen en verhalen zult vermaken, u zich erin zult herkennen, of dan ten minste uw beste vijand. Dinsdag 5 maart, 20.15 uur: "De wereld in een rugzak" Soloprogramma van de acteur, vertel ler, cabaretier, journalist Dolf de Vries. Kaarten f 12,50; Pas65/CJP f 11,--. Vrijdag 15 maart, 20.15 uur: "Rosalie Niemand" Toneelstuk uitgevoerd door het Me- chels Theater met in de hoofdrol Tessy Moerenhout. Kaarten, f 25,Pas65/ CJP f 22,50. Zaterdag 16 maart, 20.15 uur: "Vriend en Vijand" Soloprogramma van Bram Vermeulen. Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,00. Donderdag 21 maart, 20.15 uur: "Mystery Guest" Nieuw theaterprogramma van Rob van Houten en Feike Boschma. Kaarten f 15,- (Ook Pas65/CJP). Dinsdag 26 maart, 20.15 uur: "Hotel Spoorzicht" Avondvullend cabaretprogramma van Bart Stultiens. Kaarten f 15,— (ook voor Pas65/CJP). Donderdag 28 maart, 20.15 uur: "Amadeus" Toneelstuk met ó.a. Willem Nijholt, Paul Röttger, Josine van Dalsum, Lex van Delden, Wil van Seist, Tom van Beek e.v.a. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 25,00. Speciale Kindervoorstelling Woensdag 13 maart, 14.00 uur: "De onvoorstelbare tocht" Speelfilm voor kinderen met Neder lands gesproken commentaar. Kaarten f5,-. Spirit 2 Vollkei 6 0-2 0-2 Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt. Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij dé Soester Cou rant is binnengekomen. Ditmaal weer een portret. Een jonge vrouw - een meisje, zou je kunnen zeg gen - maar wie het is weten we niet. Wel is het duidelijk Soests en als we de foto zo bekijken, moet het niet al te lang na de eeuwwisseling zijn geweest. Zijn er lezers die ons verder kunnen hel pen? Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgenodigd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! v

Soester Courant | 1991 | | pagina 15