I: i bijv. J G Hl eministev Voorsprong Topsporter Wim van Dorresteijn tussen hoop en vrees over omstreden duivenhok Meningen van lezers Open Dagen bij (Seat) Auto van Doorn 700ste lid KBO in het zonnetje gezet S0%$^ KABELKRANT ïcherm in: maatwerk, smceing lease Kwestie vrijdag voor Raad van State 06-11 Wat is weekenddienst? Jan Visser GeytenbeekAssurantien Een telefoonnummer voor gemeentehuis, -werf en brandweer Gekkenhuis Sanitair Vrijdag 15 en zaterdag 16 maart a.s. Wim Minkels tien jaar bij Auto van Doorn. lilKHR PAGINA 16/iVQENSDAG 13 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 17 kgedeelte voor meer )ssingen d spoelgedeelte ;que of Girobetaalkaart, ter Courant in Soest. door Arie [)E "\wandelaar lei straatbeeld van Soest ziet er sinds akele dagen anders uit. lunner bevolkt. Denkt een mens na örSt, ijs en sneeuw alles gehad te Iieb- i, slaat de griep in vele huizen on- ,jrmhartig toe. lil leed ging ook ons stulpje niet voor- ij, Marie is een van de slachtoffers, en zeldzaam gebeuren. Er zijn in de Oeeeuw meer Elfstedentochten gere- dan dagen geweest dan Marie 0Or influenza werd geveld. )e laatste dag dat ze, nog recht van lijf o leden, op de benen stond, leek ze in ierkelijk niets op een in aantocht zijn- patiënte. Irijdlustig, om niet te spreken over krijgshaftig, kondigde ze aan dat op 8 gaart ook in Nederland de internatio- J )ale Vrouwendag zou worden ge- ierd. Nou en?", vroeg Arie zich met ver- jzing af. "Wat is daar voor bijzon es aan? Over een week of wat is het J traks Moederdag, trouwens jullie ebben iedere week ook gehaktdag." lil laatste had Arie voor zich moeten ouden. Kwam geheel tegen het ver eerde been. an het ene ogenblik op het andere jerd de feministe in Marie klaarwak ker. Een hoogst opmerkelijke gedaan- everandering, aangezien Marie haar Irie nooit als een gevaarlijke viezerik eeft beschouwd en vele uren van haar ■ven heeft geïnvesteerd om er qua leding en makë-up zo aantrekkelijk nogelijk uit te zien, hetgeen door echtgeaarde feministen als een erstig ergrijp ten opzichte van de moderne rouvvenbeweging wordt beschouwd, lelate roeping van Arie's Dolle Mina furieus op de combinatie Vrouwendag/Gehaktdag. 'Jij bent niet met je tijd meegegaan", «lelde ze zonder omwegen vast. "Het vervolgde ze, "een zegen dat mijn >eneratie vrouwen initiatieven heeft gnomen om mondiger, zelfstandiger eo vooral onafhankelijker te worden. 'Alleen daardoor al bestaan er geen ty pische mannen en vrouwenberoepen meer." Arie nog tegenwerpen dat hij de eerste vuilnisvrouw op de wagen van de ge- meentereiniging nog moet tegenko- maar deze zwakke tegenaanval bracht Marie niet uit haar feministisch [evenwicht. Met "morgen is het we reldvrouwendag en nu gaan we sla pen", sloot ze de ietwat verhitte dis- [cussie af. nachtrust die volgde riepen beel- [den op die Arie in 32 jaar huwelijk nog niet eerder was tegengekomen. Marie ,«35 ineens Marie niet meer, onher kenbaar met d'r zwarte punkkoppie. Ze liep onder een spandoek waarop met vlammende letters geschreven stond: "Arie je handen eraf'. Elders inde stoet deelden door Arie nog niet eerder geziene vrouwen pamfletten uit met daarop wervende teksten als: "Ik laat mij niet meer kisten, ik werd femi- iniste" en "de man, niet meer dan een jbal gehakt, we lusten hem rauw." 'Het moet dit laatste vooruitzicht zijn 'geweest dat Arie, badend in het zweet, deed ontwaken. Een ontwaken, dat ergezeld ging van enkele porren in rijn zij, afkomstig van Marie. "Arie", piepte ze, "ik geloof dat ik het te pakken heb." Arie, vrezend dat de discussie over het feminisme weer op gang zou worden gebracht informeer de waarover we het samen nu weer ronden hebben. "Je begrijpt het niet", lichtte Marie toe. "Ik heb lood in mijn benen, een los liggende zandzak in mijn hoofd, mijn neus is verstopt en ik krijg mijn iogen niet open." Arie bekeek en overzag een lief hoop je ellende en stelde vast dat het hier i' 'een geval van griep betrof. Zijn diag- *jöose ontving geen tegenspraak, zelfs geen commentaar. "Ik dacht wel dat er iets met je aan de band was. Je deed voor het slapen gaan al zo merkwaardig.", oordeelde Arie. Marie wenste niet in haar herin nering te tasten of aan een kort femi nistisch verleden herinnerd te worden. "Jammer hé. We zouden vandaag nog p «el samen naar de kleinkinderen gaan. Bel jij ze even af?" - "Naar de kleinkinderen? Wereld Vrouwen Dag vieren zul je bedoelen. Of ben je dat soms vergeten?". Marie was niets vergeten. Ze sliep, dromend j van de kleinkinderen. Marie, een echte feministe zal ze nooit worden. 1 Daar valt, wat Arie betreft, zeer goed 1 mee te leven. Arie Wandelaar. leestekens inclusief spaties Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. Koningsweg 14, Soest. Tel.: 02155 - 13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort Tel.: 033-635535 Een ramp. Dat zou een negatieve uit spraak van de Raad van State zijn voor duivenliefhebber Wim van Dorres teijn van de Nieuweweg in Soest. Aan staande vrijdag "dient" zijn beroep bij 's lands hoogste rechtsorgaan tegen de weigering van de vergunning, die hij bij de gemeente had aangevraagd voor het duivenhok in zijn achtertuin. "Het mooiste duivenhok van Soest," zoals hij zonder overdrijving zegt. De voorgeschiedenis is vrij snel verteld. In 1987 verhuisde Van Dorresteijn van de Birkstraat naar de Nieuweweg, waar hij het huis van zijn broer overnam, om dat hij daar meer ruimte had voor zijn hobby: de duivensport. Op dat gebied is Van Dorresteijn geen kleintje. Vorig jaar werd hij bijvoorbeeld nog vijfde Generaal Aangewezen van Midden- Nederland, en duivenkenners weten dat dat heel bijzonder is. Wat Van Dor resteijn met zijn duiven doet is topsport, weet iedereen. Het gemeentebestuur van Soest is daar van niet onder de indruk. Het ontdekte na de verhuizing dat Van Dorresteijn het voormalige kippenhok aan de Nieu weweg had gerenoveerd tot een vorste lijk duivenverblijf, en dat mocht niet vanwege het bestemmingsplan. Er was immers in de tijd van zijn broer al een stenen garage geplaatst, en daarmee waren de toegestane vierkante meters voor uitbreiding zo'n beetje opgesou peerd. Het oude kippenhok was daarbij echter door de gemeente per abuis over het hoofd gezien, "een afwegingsfout" werd het genoemd, en Van Dorresteijn ging er dan ook argeloos van uit dat hij die oude troep gerust mocht vervangen door nieuwbouw. Even nadien prijkte er dan ook een schitterend duivenver blijf in L-vorm, met in de "knik" een soort prieeltje waar Van Dorresteijn en zijn echtgenote - die inmiddels ook een hartstochtelijk duivenliefhebster is - graag verblijven te midden van hun ge vederde vrienden. Toen bleek dat het nieuwe hok eigenlijk "illegaal" gebouwd was aarzelde een geschrokken Van Dorresteijn niet met het alsnog aanvragen van een vergun ning. Die werd hem geweigerd. Ook het beroep dat hij bij de gemeenteraad aan tekende werd verworpen - de beroeps chriftencommissie kwam ter plaatse kij ken en vond het allemaal prachtig, maar dat hielp niet veel - waarmee hem alleen de weg naar de Raad van State nog openstaat om te voorkomen dat hij het hok, waarin hij een aanzienlijke som gelds heeft gestoken, weer moet afbre ken. Redelijke kans Tussen hoop en vrees - zo is de situatie van Van Dorresteijn momenteel, aan de vooravond van de beslissing van de Raad van State, het beste te beschrij ven. Zijn raadsman mr. J. Stalenhoef is echter niet pessimistisch. "We hebben een heel redelijke kans om de zaak te winnen," vertelt hij. Hij wijst in dat ver band op het feit dat het gemeentebe stuur destijds verwachtingen heeft ge wekt. "Over het kippenhok is niet ge sproken toen de vergunning voor de ga rage werd verleend. Dat de vergunning achteraf in strijd was met de voorschrif ten kan Van Dorresteijn ook niet hel pen, hij is te goeder trouw begonnen met de renovatie van de hokken." Stalenhoef is van mening dat legale op stallen - en dat waren de kippenhokken toen ze impliciet werden erkend tijdens de vergunning voor de garage - zonder vergunning gerenoveerd mogen wor den. "Dat is in strijd met het fair-play- beginsel en met de zorgvuldigheid in het nemen van besluiten," vindt hij. "De gemeente had consequent moeten handelen." De gemeente hanteert als argument o.m. dat de duivenhokken de "open heid" van de Eng aantasten (maar die is ter plaatse vanaf de weg toch al niet te zien) en dat het bouwsel het landschap zou kunnen "verstenen". Stalenhoef: "Nou - heb je het gemeentehuis al ge zien...?*' Garantie Voor Van Dorresteijn zou het afbreken van de hokken weinig minder dan een ramp betekenen. De duiven zijn zijn le ven, hij is er bij wijze van spreken dag en nacht mee in de weer. Hij heeft de ge meente inmiddels schriftelijk de garan tie gegeven dat hij er geen hinder zal veroorzaken, dat hij er geen bedrijfs ruimte van zal maken en dat hij, als hij nog eens verhuist, de zaak weer zal af breken. De gemeente heeft daarop ech ter niet meer gereageerd. Duiven-topsporter Wim van Dorres teijn bezorgt met zijn hobby niemand overlast. Dat vinden ook de buren. Die hebben inmiddels schriftelijk laten we ten niet het geringste bezwaar tegen het fraaie duivenhok te hebben, integen deel. "Je mag iets niet doen waar niemand last van heeft," aldus de geplaagde dui venliefhebber. "Dat is toch raar? Voor al als je ziet wat er allemaal wél mag aan de Nieuweweg, waar diverse bedrijven gevestigd zijn. Is dat geen meten met twee maten...?" Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud Instemt. In de nacht van vrijdag op zaterdag (1 op 2 maart) om 1.30 uur heeft onze Yorkshire Terrier volop weëen. Wij zien dat het niet goed gaat (stuitbevalling). Mijn man belt de weekend-dierenarts. Zij zegt: kijk het nog maar even tien mi nuten aan en help eventueel mee, an ders bel je even terug. Maar vijf a zes minuten later bellen we al terug. Het gaat inmiddels steeds be roerder met het hondje. Toen wij voor de tweede keer belden, vroeg ze ineens wie onze dierenarts was. We moesten onze dierenarts maar bellen. Deze heeft praktijk buiten Soest. Dus die zou altijd te laat zijn (een stuitbevalling mag maar tien minuten duren). Maar die dierenarts in Soest had toch weekenddienst? Het ging om leven of dood. Ik ben blij dat ik geen hond ben, want voor de puppy was de hulp(?) te laat. Weekenddienst houdt dus niet zo heei veel in... of wel soms? H. v. Toledo-Cochius Het comité "een hart voor groen", dat zich beijvert het plantsoentje hoek Beetzlaan-Schrikslaan ook werkelijk groen te houden, heeft opgeroepen bij de verkiezingen van woensdag 6 maart j.1. een proteststem uit te brengen tegen wethouder Jan Visser (Progressief Soest). Graag wil ik toelichten waarom ik dit iniatief van ganser harte steun. Velen hebben op Progressief Soest, de heer Visser, gestemd omdat die partij zei zich sterk te zullen maken voor groenbehoud in de gemeente Soest. Nu die partij de (wethouder) macht heeft, wordt niet de daad bij net woord ge voegd, maar blijkt de daad in flagrante tegenspraak met woord te zijn. Via een slinkse streek - het invlechten in het bestemmingsplan van een wijzi gingsbevoegdheid - wil de heer Visser het stukje groen toch gaan bebouwen zonder dat de omwonenden (allen te gen) in feite nog reële inspraak hebben of ooit hebben gehad. Als de heer Visser gedichten schrijft, dan kan ik tenminste nog zelf uitmaken of ik die wil kopen of niet, als de heer functioneert als hoofdonderwijzer en ik vind hem te autoritair bezig, dan kan ik mijn kind van zijn school nemen. Maar als de heer Visser bij toeval wethouder wordt, dan denkt hij ongestraft de om wonenden van genoemd plantsoen een beslissing door de strot te persen die zij absoluut niet willen. Met verachting van alle democratische spelregels, zeker naar de geest, maar m.i. ook naarde let ter. Wethouder Jan Visser laat zich derhalve méér gelegen liggen aan Machiavelli dan aan de argumenten van zijn mede burgers, zijn eigen verkiezingsbeloften en uitspraken. Reden voor mij om tegen hem een overtuigde proteststem uit te brengen, nu en later. Joan van Noppen. Wim van Dorresteijn bij het omstreden duivenhok achter zijn huis aan de Nieu- weweg. Financieringen en f 10.000,- Stel u hebt per jaar zo'n f 10.000,- over om te sparen of te 16x beleggen (min. 12 jaar) en u wilt een gegarandeerd hoog netto f 298.130,- rendement dat niet bij uw belastbaar inkomen opgesteld hoeft NETTO te worden! Je zou gewoon eens met Geytenbeek moeten praten. Teding van Berkhoutstraat 5 Postbus 226 - 3740 AE Baarn Telefoon 02154-13879 SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Met ingang van maandag 11 maart zijn de brandweer en de gemeentewerf (rei niging en onderhoud wegen) onder net- zelfde nummer als het gemeentehuis bereikbaar. Dat is nummer 93411. De beide oude nummers, 26480 (brand weer) en 26345 (werf) komen dan te vervallen. De GFT-Iijn en de Grofvuil- lijn behouden beide rechtstreekse num mers, resp: 93688 en 93666. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Mijn compagnon Ludo Voeten is tevens manager van een wielerploeg. En niet zo'n kleintje ookde ploeg die gespon sord wordt door Tulip computers uit Den Bosch. Er zitten nogal wat cori- feëen in zoals Adri van der Poel, Ronny van Holen, JonnyDauwe, PeterPieters, Michel Zanoli en Adri Kools. Echte kenners, waartoe ik niet behoor, her kennen direct de kanjers. Dat Ludo ma nager is geworden van de Tulip-brigade is een gek verhaal. Hij is een Belg en wielrennen is de nationale sport in Bel gië. Het betekent nog meer dan voetbal en dat wil wat zeggen. Voeten is al jaren lang bevriend met crack Eddy Planc- kaert en met ploegleider José de Cau- wer. Begin vorig jaar liet de sponsor van Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 30 14 Vrijdag 15 en zaterdag 16 maart zijn dagen die iedere automobilist reeds nu in zijn agenda zou moeten noteren. Auto van Doorn, gevestigd aan de Laanstraat 82, heeft zijn bestaande en nieuwe relaties in velerlei opzicht het een en ander te melden. Aan de wens van snelle en volledige service kan nog meer dan in het verleden ruimschoots worden voldaan. De werkplaats, het kloppend hart van iedere garage, speelt tijdens de "Open Dagen" twee bijzondere hoofdrollen. Bezoekers kunnen kennisnemen van de belangrijke uitbreiding die heeft plaats gevonden. Daarnaast is de nieuwe aan gepaste werkplaats tijdelijk ingericht als showroom voor occasions die naar de technische maatstaven die Auto van Doorn aanlegt nog een heel lang leven voor zich hebben. Henk van Doorn daarover: "Gebruikte auto's in de aanbieding, ze zullen er al tijd blijven. Waar het om gaat, is de wij ze waarop je occasions selecteert en vervolgens in de aanbieding brengt. Wat dat betreft rust ons succes op drie pijlers: kwaliteit, garantie en service. Het is geen toeval dat Auto van Doorn ook in de kwaliteit van occasions een re putatie heeft hoog te houden." Reputatie, ook wat de prijsstelling be treft. Tijdens de "Open Dag" zullen veertig speciaal geselecteerde occasions tegen scherp geprijsde "Open Dagen"- prijzen naar verwacht grote aantrek kingskracht uitoefenen op publiek dat naast het mikken op zekerheid ook prijsbewust is. Wie serieus op zoek is naar een betaalbare en betrouwbare oc casion, prijs stelt op jarenlang rijplezier, moet zeker niet verzuimen vrijdag of zaterdag de Laanstraat 82 te bezoeken. Dat Seat niet voor niets een van de snelst groeiende automerken in Europa is, wordt dan eveneens aan het publiek duidelijk gemaakt. Tal van fonkelende actie-modellen staan in de showrooms opgesteld. Meest opvallende aspect: Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COP1ESERV1CE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Alle types Seat kosten aanzienlijk min der dan bestaande vergelijkbare auto's, terwijl detechnische uitvoering en uit rusting er niet zelden bovenuit steken. Alles wat Seat ademt, werd ontworpen door de beste Italiaanse ontwerpers, motor system Porsche en Bosch teke nen voor de techniek, de uitkomst van dit alles wordt in Spanje vervaardigd. Voeg daaraan toe dat Seat onderdeel is van de Duitse Volkwagen Groep en het mag duidelijk zijn dat men zich aller minst zorgen hoeft te maken over de straks te ontvangen inruilprijs. Actie-modellen zijn er op vrijdag en za terdag te veel om op te noemen. Zeer prijsbewuste automobilisten doen er verstandig aan kennis te maken met de Seat Malaga 1.5 1 "Europe". De in houd, de verpakking: 1.5 I Motor Sys tem Porsche - Bosch Multipoint Injectie System - 90 PK/66 KW - 3 wegs kataly sator - 5 versnellingsbak - zeer luxe stoel en deurbekleding - getint glas - twee van binnenuit verstelbare spiegels - 4 spaaks stuurwiel - achter-spoiler - brede banden - wieldoppen - open dak. Dit alles rijklaar afgeleverd door de "Open Dag" prijs van f. 23.500,-- incl. BTW. Prijsstelling en comfort gekoppeld aan kwaliteit gaat ook hand-in-hand voor het wat kleinere Seatwerk. Een Seat Marbella bijvoorbeeld, uitgerust met radio-cassetterecorder Pioneer KP 2050 boxen, console en antenne, mattenset, rechterspiegel, afsluitbare tankdop, exclusieve striping met een zelf gekozen naam erin verwerkt, kost normaal f. 14.587,--. Tijdens de Show dagen in de aanbieding rijklaar: f. 13.500,--. Neem de bijzonder populaire Seat Ibiza 1.21 Smart. Uitgerust metspatbordran- den, 175-70-13 banden, bodylijners, rechterspiegel van binnenuit verstel baar, smart striping, radio-cassette recorder KP 2050, deurboxen en da kantenne inclusief montage. De prijs: f. 19.829,--. De Seat Terra, qua ver koop ook wel het broodje van de warme bakker genoemd, is reeds sinds enige tijd de meest economische auto op de bedrijfsmarkt. f. 13.595,— exclusief BTW. Met man en macht worden dezer dagen bij Auto van Doorn voorbereidingen getroffen de "Open Dagen" tot een suc ces te laten worden. "Het moet", stelt Henk van Doorn, "in ieder opzicht een Koning Klantfeest gaan worden." Wim Minkels, chef werkplaats bij Auto van Doorn, herdenkt tijdens de Open Dagen op 15 en 16 maart het heugelijke feit dat hij tien jaar geleden bij Auto van Doorn in dienst trad. Zijn aanloop naar deze zware funk- tie binnen het bedrijf verliep via an dere autobedrijven. Met eigenaar Henk van Doorn ging in 1981 aan de Dorresteinweg een twee-mansbe- drijf van start. Een schuurtje als werkplaats en showroom was het be gin van een stormachtige ontwikke ling. In 1982, wat gaat de tijd snel, verhuisde Auto van Doorn met be manning naar de Laanstraat 82. Wim Minkels vakkennis en klant vriendelijke benadering zijn er mede de oorzaak van geweest dat Auto van Doorn in tien jaar een niet meer weg te denken plaats heeft ingeno men in de Soester autobranche. Wim Minkels' vraagbaak voor ieder Auto van Doorn-automobilist. Gevraagd naar zijn plannen voor de toekomst is Wim Minkels'reactie even simpel als doeltreffend. "De positie die wij in Soest en regio heb ben veroverd vasthouden en uitbrei den. Ernaar streven het beste servi ce-verlenendebedrijf te blijven. En wat mijn jubileum betreft, wat is nu tien jaar? Laten we er in het jaar 2006 maar een feest van maken." Vorige week donderdag werd mevrouw J. Stoll door het bestuur van de Katho lieke Ouderenbond flink in het zonnetje gezet. De 72-jarige Soesterse werd tij dens de jaarlijkde ledenvergadering ge huldigd, omdat zij de zevenhonderdste was, die zich bij de bond aansloot. Voorzitter Joop Remkes overhandigde haar een prachtig bloemstuk. "Een enorme mijlpaal," noemde Remkes het. Hij was blij dat steeds meer ouderen de beslissing namen "bij die club te willen horen". "Leden maken de KBO," zei Joop Remkes, "met hun lidmaatschap geven zij het bestuur een stem." Mevrouw Stoll had geen mooier mo ment uit kunnen kiezen om zich aan te sluiten bij de ouderenbond. De KBO viert dit jaar haar eerste lustrum. Op het allerlaatste moment bleek dat het voor de KBO dubbel feest was: kort voor de jubileumdatum werd duidelijk dat naast de vijfde verjaardag van de bond ook gevierd kon worden dat de grens van ze venhonderd leden was bereikt. Foto: Goos van der Wilt. Vorige week zondag had de KBO-Soest óók al een feestje. In o.a. genieten vanderevue "Ik herinner mij" met Berry Kievits de Vijverhof werd het eerste lustrum gevierd, te midden van een en Gerard Walden, groot aantal leden en andere belangstellenden. Die konden José, in wiens team Eddy Planckaert reed, het helezakie in desteek. Daarom verhuisde Eddy als de weerlicht naar Peter Post maar stond De Cauwer met de rest van de ploeg brodeloos aan de kant. Ludo kende uiteraard deze trieste geschiedenis. Kort daarop zat mijn compagnon in een etablissement een versnapering te nutti gen, toen twee heren binnenkwamen. De oudste ging in een hoekje zitten met een frisdrankje, de ander, een redelijk jonge vent, het prototype van de ge slaagde zakenman, zette zich aan de bar. Voeten veroorloofde zich een zoge naamde leuke opmerking naar de man aan de toog: "Weet je vrouw wel dat je hier bent?" en schrok er eigenlijk zelf van. De goed in 't pak zittende nieuwe stond langzaam op en slenterde op Ludo af. "Ik dacht dat 'ie me een knal voor m'n kop kwam geven", vertelde die la ter. Maar de man ging naast hem zitten en zei: "Jij bent de eerste die mij ooit in het openbaar voor joker heeft gezet. Da's een hele ervaring, drink daarom wat". Ze raakten aan de praat, Ludo vertelde dat hij direkteur was van een groot artiestenmanagement en de za kenman zei dat hij in computers deed. "Rob Romein is de naam", deelde hij mee, "en ik werk bij Tulip in Den Bosch". Dat mijn compagnon een ar tiestenbureau had, kwam eigenlijk goed uit, want Rob ging over niet al te lange tijd trouwen en hij wilde dat graag in grootse stijl doen. "In Frankrijk, aan de Middellandse Zee. En jij moet het feest daar organiseren. Huur maar een hotel af en ik wil wat leuke artiesten en nog wat aardigheidjes, maar daar hebben we 't nog wel over". Luuds oren klap perden en toen zijn nieuwe vriend even daarna meedeelde dat hij ook nog een wielerploeg in Spanje sponsorde, die nul comma nul succesvol was en waar hij mee wilde stoppen hoewel hij de fietse- rij hartstikke leuk vond), was Voeten helemaal in z 'n element. "A Is jij toch iets wil blijven doen in de wielrennerij, heb ik een eerste klas ploeg plus top-coach voor je", meldde Ludo, denkende aan José de Cauwer en zijnmannen. "Kom morgen maar op m'n kantoor", ant- woorde Romein, "dan zetten we de boel eens goed op een rijtje. Maar nu nemen we d'r eerst nog maar eens eentje". De oudere man in de hoek met z 'n glaasje fris bleek z 'n chauffeur te zijn. Een ver standig man dus, die Rob. "Peter", ver telde Ludo me. een paar dagen later, "toen ik in m 'n auto naar huis reed en de boel nog eens overdacht, was ik ervan overtuigd dat Rob Romein wel weer zo'n praatjesmaker zou zijn die de vol gende dag alles wat hij in de kroeg had beweerd wel weer vergeten was. Maar toen ik me twaalf uur later in Den Bosch vervoegde, werd ik al verwacht. En wat ik nog niet wist: Rob Romein was de grote baas. Hij ontving mij in een uiter mate riant kantoor en wist nog precies waarover wij het de avond tevoren had den gehad. Ik kreeg de opdracht voor het feest van zijn bruiloft én hij regelde en passant de sponsoring van de ploeg van José. Onder voorwaarde dat ik ma nager daarvan zou worden. Want ik be hoorde tot zijn vrienden en die alleen gaf hij het vertrouwen De jongens van De Cauwer hebben Tulip inmiddels al veel publiciteit opgeleverd. Ze wonnen een paar belangrijke koersen, Adri van der Poel werd nationaal kampioen cycling cross én in die discipline tweede op het wereldkampioenschap. Hoogst waar schijnlijk doen de computer-boys ook mee aan de Vuelta (Ronde van Spanje) en de Tour de France. Twee weken geleden maakte ik zo'n koers van dichtbij mee. Dat was tijdens de Zevende Grote Prijs Wieier Revue voor profs in 's Heerenberg, een plaatsje vlakbij Doetinchem. Manager Voeten had me uitgenodigd om de race te volgen in de ploegleiderswagen. José de Cau wer achter 't stuur, Ludo ernaast en ik samen met de mecanicien achterin. Alle belangrijke Nederlandse équipes waren er, in totaal twintig. Door loting worden de plaatsen bepaald van de ploegleiders auto's achter 't peloton. Wij hadden nummer negentien, dat was dus pech en dat maakte dat ik tijdens de race niet zo veel van de renners heb gezien want de coach mag alleen naar voren als de ren ners van zijn ploeg daar dringend om vragen (b. v. lekke band of andere mal heur of verwisselen van kleding óf als een van zijn renners ver voor de rest uit rijdt). Alle volgauto 's hadden van de or ganisatie een ontvanger gekregen die aangesloten was op de zender van de wedstrijdleider. Die reed natuurlijk aan kop en als er wat mis was met een renner van Tulip, hoorden wij in de auto; "Tu lip gevraagd in het peloton". En dan werd 't een gekkenhuis. Geloof me, elke ploegleider is een maniak en voor mij is José de Cau wer de grootste. Want als de ontvanger maar het woord "Tulip" sein de, gaf José gas en scheurde met duize lingwekkende vaart naar voren. Zonder te remmen slalomde hij tussen de voor hem rijdende andere achttien wagens door, miste vaak op een haar na z 'n col lega's, toeterde motor-agenten van de weg, ontweek ternauwernood opdrin gend publiek en leunde en passant ach terover om met zijn mecanicien gege vens uit te wisselen. Dodenritten waren 't en het eerste uur zat ik bij weerzo 'n ex plosie verstijfd van schrik achterin, me ondertussen afvragend hoe ik me had laten verleiden om in de formule 1-wa gen van AlainProstplaats te nemen. "Je went er wel aan riep Ludo me in 't be gin geruststellend toe en inderdaad, hij kreeg gelijk. "Bij een echte A klassieker gaat 't er nog véél ruiger aan toe", voeg de hij er later aan toe. Deze zomer wil ik graag een keertje een rit in de Tour mee maken. Ik mag mee van José. Hifzitdan weer aan 't stuur. Al hoort 'ie eerder thuis in een dwangbuis. Peter Koelewijn

Soester Courant | 1991 | | pagina 17