■H Russen komen eind april in Soest hockeyen w Red Stars Internationaal Paastoernooi Jeugd laat het ondanks talent afweten Bees wint vier WZ blijft op vinkentouw zi Heren 4 gangmaker van 'sportief-culturele uitwisseling' HOCKEY ^Strater MHC Soest David Evers naar NK korte baan SCHAATSEN HANDBAL Uitslagen Smeeing BDC Goede prestaties Pijnenburgjeugd op zwaar cross-parcours Pijnenburg-pupillen bewijzen talent ATLETIEK Diverse persoonlijke records in Alphen Pijnenburglopers goed op dreef Vermey gediplomeerd trainer loopgroepen AV Pijnenburg Tsjechische en Poolse ploegen op bezoek BASKETBAL Nefkens Eemvogels sluit seizoen in de zaal winnend af Zaalprogramma KORFBAL BOWLING Soester Bowling Vereniging SCRABBLE Joop van Zijtveld weet wat scoren is TAFELTENNIS Woensdag 13 maart pees-Argon: 2-1 JEUGDVOETBAL s.o.Soest Jeugd VOETBA begint al op woensdi Sportorganisatie Voor inlichtingen: (021 WOENSDAG 13 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 18 Een compleet Russisch hockeyteam, 18 spelers en 4 begeleiders, arriveert op 25 april in Soest. Ze zijn dan ruim een week te gast bij de Mixed Hockey Club (MHC) Soest en spelen elke dag een wedstrijd. Het wordt geen officieel toernooi, en daarom krijgen de gasten alle kansen om ook wat van Soest en Nederland te zien. Het heren 4-team van de MHC is de grote gangmaker van deze "sportief- culturele uitwisseling", waarvan de ba sis werd gelegd door een van de teamle den, Aart Lub, die een poosje geleden in Moskou was. Hij raakte daar in kon- takt met een aantal Russische collega's (Aart is bij de marechaussee), die het hockeyen beoefenen bij de bekende Moskouse sportclub Spartak, o.a. ook bekend van het internationale voetbal. De uitwisseling was daarna een kwestie van regelen, vertelt Jos Brink, die ook in het heren 4-team van de MHC speelt. Het team kan wel als een van de actief ste MHC-elftallen worden beschouwd, want eerder werd al deelgenomen aan toernooien in diverse buitenlanden, zo als België, Duitsland en Frankrijk. Heren 4 is ook een van de meest hechte teams van de hockeyclub. De meeste van de vijftien spelers kennen elkaar al vanaf de schoolbanken. Ze zijn nu alle maal zo rond de 27 jaar, een aantal stu deert nog, anderen zijn al aan het werk. Van de Russische ambassade, die voor de nodige paperassen moet zorgen, wordt volop medewerking gekregen. "Nee, er waren helemaal geen proble men. Er werd zelfs enthousiast gerea geerd," aldus Jos Brink. Het taalverschil zal in de praktijk mogelijk wel voor de nodige puzzels zorgen, maar met in schakeling van enkele tolken zal het ze ker lukken, verwacht hij. Geen toernooi De uitwisseling met de Russen vindt eind april-begin mei plaats. De Mos kouse hockeyers komen op 25 april aan op Schiphol en vertrekken weer op 3 mei. Ook andere teams uit de regio zul len in die periode te vinden zijn op de hockeyvelden aan de Koningsweg, om er een aantal onderlinge wedstrijden af te werken. "Maar het wordt géén toer nooi," benadrukt Jos Brink. De sterkte van de Russische hockeyers laat zich volgens hem moeilijk inschatten, maar hij denkt dat Spartak welzo'n beetje ge lijkwaardig zal zijn aan de MHC. Behal ve veel hockey staan er ook allerlei uit stapjes op het programma, die de Rus sen in staat stellen wat van Nederland te Heren 4 van de MHC, nu al in uitwis selingsstemming, gezien de Nederland se en de Russische vlag. Foto: Herman van Dam zien en de kontakten met de Soesters ook op een andere manier te verstevi gen. Het staat ook vast dat de Soesters in het komende najaar - eind augustus of begin september - een tegenbezoek aan Moskou zullen brengen. De 22 Russen worden tijdens hun ver blijf in Soest ondergebracht op één lo geeradres, de jeugdherberg aan de Bos straat. Voor de rest zijn ze volledig "in de verzorging" bij de Soester hoc keyers. Alle kosten zijn voor rekening van de gastheren, die daarvan overigens graag een deel zullen overlaten aan de sponsors, waarnaar men op dit moment nog naarstig aan het zoeken is. Makelaardij o.g Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-16151 Uitslagen 9 maart Jongens: Laren Al - Soest Al 2-0 Kameleon A2 - Soest A2 0-3 Gooische B2 - Soest BI 2-0 Soest B2 - SCHC B5 0-8 Leusden Cl - Soest Cl 20-0 Soest C2 - Culemborg Cl 1-1 Soest Dl - Leusden Dl 0-2 Soest D2 - Voordaan D2 1-1 Meisjes: Soest Al - Nieuwegein Al 2-1 Soest A2 - Weesp Al 1-2 Soest A3 - Amersfoort A2 4-6 Gooische B2 - Soest BI 1-2 SCHC B4 - Soest B2 0-4 Gooische C3 - Soest Cl 6-0 Soest C2 - Vianen Cl 5-2 Soest Dl - Shinty Dl 4-3 Woerden Dl - Soest D2 6-1 Uitslagen 10 maart Mezen - Heren 1 1-3 Heren 2 - Laren 3 1-3 Heren 3 - Maarssen 4 8-1 Heren 4 - Schaerweijde 9 2-4 Phoenix 3 - Heren 5 4-3 Nijkerk A - Veteranen A 1-5 Voordaan C - Veteranen B 2-6 Hoevelaken B - Veteranen C 2-2 Dames 1 - FIT 4-0 Dames 2 - Shinty 2 2-1 Voordaan 6 - Dames 3 1-4 IJsseloever 2 - Dames 4 3-2 De trainer van de veteranen geeft een goed eind aan eigen prestatie-curve dit seizoen. Vanwege zijn goede prestaties op korte afstanden werd David Evers geselecteerd voor het Nederlands Kampioenschap Korte Baan in Den Haag op 18 maart. De prestaties van de overige Eemland- leden gaan onverminderd door. Alsof het seizoen nog maanden te gaan is, werden vele p.r.'s neergezet. De ijs meesters in Amsterdam en in Utrecht zorgden ook voor heel goed ijs en het weer werkte goed mee. Afgelopen vrijdag in Utrecht reed Mar tin Baltus naar 1.26.60 (1000 m.). De gewestelijke trainingen hebben bij hem duidelijk vruchten afgworpen. Peter van de Heuvel reed 43.41 (500 m.). De wisselvallige rijder heeft de laatste we ken de draad weer goed opgepakt. Joep Kasperts ging rustig in een stijgende lijn door met 46.97 (500 m.) en 1.35.95 1000 m.). Gerwin de Wilde kwam heel sterk voor de dag met 46.64 (500 m.) en 2.27.54(1500 m.). Zondagmorgen reed Marjolein Bartels op de Jaap Eden Baan een p.r. op de 500 m. met 53.9 en Bas van de Coterlet reed 50.5 (500 m.) en 1.46.3 (1000 m.).Tegelijkertijd werden op de Vecht- se Banen wedstrijden gehouden over 500 en 3000 meter. Tom Versteeg reed 45.29 (500 m.) en 4.53.50 (3000 m.), Dennis Karssen reed 4.55.01 (3000 m.) en verbeterde hiermee zijn tijd met 6 sec., Juliën Smink reed 5.01.94 (3000 m.) waarmee deze junior C veruit de snelste was in zijn groep en dat vlak na een ongelukkige verwonding (met de schaats vlak boven de enkel gestoken), door hemzelf veroorzaakt tijdens de training afgelopen donderdag te Am sterdam. Marcel Splinter kwam tot 5.16.00 (3000 m.), welke tijd nog voor verbetering vatbaar is, en Henriëtte Kuit zette een verdienstelijke 5.04.80 neer op de 3000 m. Welpen-UHV/DSO 2-6 Meisjesasp. B-UHV/DSO 13-6 Jongensasp. B-UHV/DSO 10-10 Jongensasp. A-EMM 23-11 Damesjun.-HMS/Achilles 23-9 Herenjun.-Voice 24-14 Damessen. 3-Nijenrodes 4 21-2 Damessen. 2-Nijenrodes 3 13-11 Damessen. 1-Niloc 2 23-9 Herensen. 3-Fortissimo 4 19-20 Herensen. 2-RHC 7-13 Het modderachtige parcours maakt het de Pijnenburgjeugd zaterdag niet makkelijk in de finale. Het parcours van de crosscompetitie West-I (Boven- karspel) was bijzonder zwaar. De jeugd van AV Pijnenburg moest het hier opnemen tegen een sterk deelne mersveld. De prestaties van de jeugd op het zware parcours waren echter prima. Een valse start deed de concentratie bij de meisjes-C niet verslappen. Integen deel; ze behaalden een uitstekende tweede plaats in het ploegenklassement op het 1500 meter lange parcours. Niet alleen de uitstekende resultaten van Dieuwke Moerman (6e), Eva Janssen (8e), Ulrike v.d. Lee (14e) en Carine Verhoeven (25e) hebben hiertoe bijge dragen. Ook de inzet van Monique v. Leek, Meta Berendse en Christel Pon sen, die zich in het midden van dit sterke deelnemersveld klasseerden, heeft hieraan bijgedragen. De meisjes-D ging het eveneens goed af in het grote deelnemersveld (75). Hier moest gestreden worden over een af stand van 1200 meter. Maaike van der Molen leverde een mooie prestatie af met een zevende plaats. Ondanks dat Natascha Bevaart ten val werd gebracht wist zij toch nog als 18e te eindigen. Ook Rachel de Goede en Tessa van Rossenberg wisten zich op dit zware parcours te handhaven. Bij de jongens-C waren het Kristiaan Smit en Caspar Kerkvliet die Pijnen burg vertegenwoordigden. Op het 2000 meter lange parcours behaalde Kris tiaan een mooie 19e en Caspar een 38e plaats. Voorwaar geen slecht resultaat in een deelnemersveld van ruim zestig atleten. De Pijnenburg-atleten hebben een goed resultaat neergezet in de strijd met de beste atleten uit West-I (Utrecht, Noord-Holland en Flevoland). Op zaterdag 9 maart vertrokken ne gentien pupillen naar Grootebroek om de finale van de crosscompetitie te lo pen. Na een reeks van drie wedstrij den, moest men zich kwalificeren door gemiddeld bij de eerste twintig te ein digen. Ook andere districten hielden zulke kwalificatiewedstrijden, om de beste twintig uit ieder district aan de meet te krijgen, die uiteindelijk strij den om de finaleplaats. AV Pijnenburg was oppermachtig en behaalde maar liefst zeven prijzen en eremedailles. De twee kampioenen waren Berend ten Brinke en Jiske de Goede, die beiden vanaf de start tot aan de finish aan kop liepen. Voor iedere groep waren er zes prijzen, zodat ook Paul v. Hal een prijs behaalde door als zesde te eindigen. Ook Nadine de Goede behaalde een prijs door keu rig vijfde te worden. De andere drie prijzen werden behaald door de estafetteploegen. De jongens pup. C (Berend ten Brinke, Paul v. Hal en Rito Jakob) werden met hun ploeg eerste. De meisjes pup. B (Nadine de Goede, Nienke Hooyer en Vérena Sebél) wer den met hun ploeg verrassend tweede. De jongens pup. A (Bo Menning, Geert v. Poppel en Vincent Hofmann) werden met hun ploeg nog verrassender derde. De totale uitslagen waren als volgt: Jongens pup. C (7 jr.): Ie Berend ten Brinke, 6e Paul v. Hal en 18e Rito Ja kob. Meisjes pup. C (7 jr.): Ie Jiske de Goe de, 8e Aimée Menning. 14e Michiel Pieneman. Meisjes pup. B (8 jr.): 5e Nadine de Goede, 13e Nienke Hooyer en 21e Ver- ena Sebél. Jongens pup. B (8 jr.): 14e Michiel Pie neman. Jongens pup. Al. (9 jr): 11e Lourens v. Poppel, 58e Erik Paul de Jong en 59e Kevin v. Leusden. Jongens pup. A2 (10 jr.): 10e Bom- Menning, 15e Geert v. Poppel en 37e Vincent Hofmann. Meisjes pup. Al en 2 (9 en 10 jr.): 20e Marianne Spaink, 49e Ingrid den Ou de, 51e Eva de Bruin en 52e Marion Stolk. Uiteindelijk was het een zeer geslaagde dag voor zowel de pupillen als de trai ners. Alphen aan den Rijn is elk jaar weer het decor van vele atleten uit binnen- en buitenland, die zich graag aan het begin van het wegseizoen willen me ten. Traditioneel is ook AV Pijnenburg hier van de partij. Voor de Senioren stond 20 km op het programma, en voor de Veteranen 15 km. Het parcours, dat over goed afgezette en ruime wegen gaat, leent zich voor snelle tijden, maar ook het grote aantal deelnemers draagt er zorg voor, dat men vrijwel nooit alleen komt lopen; al tijd is er wel een groepje, waar men zich bij aan kan sluiten. Gert de Ruygt had er deze middag zin in en alhoewel hij zich niet met de ere plaatsen ko bezighouden - daarvoor was de concurrentie te groot - liet hij toch zien, dat hij niet voor niets de snel ste loper van AV Pijnenburg is. Met een tijd van 1.05.18 leverde hij op de 20 km Afgelopen zaterdag behaalde Paul Vermey, samen met Wim Brand, in Apeldoorn het diploma Trainer Loop groepen. Door het behalen van dit di ploma heeft de AV Pijnenburg er weer een gediplomeerde trainer bij, waar door de opvang van nieuwe leden in deze groep in de nabije toekomst ge waarborgd is. Bijna een halfjaar duurde de cursus, die behalve veel theorie bestond uit een sta geperiode en praktijkgedeelten. Ook moesten de cursisten een werkstuk ma ken. Het laatste gedeelte moest zater dag j.1. afgewerkt worden in Apel doorn, waar Paul als examenonderdeel Loopscholing kreeg te verwerken. Enkele Pijnenburgleden hadden hem daarbij naar Apeldoorn vergezeld en vormden zo voor hem een fijne groep om mee te werken tijdens het examen. Ook Wim Brand behaalde in Apel doorn hetzelfde diploma; hij heeft in middels een aanbieding van de Amers- Paul Vermey. toortse Atletiekvereniging Altis, waar hij op korte termijn een loopgroep on der zijn hoede zal nemen. een goede prestatie af, waarmee hij de 40e plaats bezette. Hans Smit, vorig jaar nog dik boven de 1 uur 20 eindigend, liet aan het begin van het seizoen zien, dat hij met spron gen vooruit gegaan is. Nu kwam hij in Alphen uit op een nieuw persoonlijk re cord van 1.14.30. Bert van Vélzen moest zijn clubmakker laten gaan, maar realiseerde desalniettemin een goede tijd van 1.16.30, waarmee hij zijn pres tatie van vorig jaar evenaarde. Ook Jan van der Lee kon met zijn 1.22.22 niet ontevreden zijn, evenals de jarige Rob Jansen, die op een prima 1.23.55 uitkwam. Paul Jansen, die zijn eerste officiële 20 km liep, kwam uit op 1.28.27, waarmee ook hij alleszins te vreden kon zijn. Adri Bijvoet, snel ge start, maar toch duidelijk met moeilijk heden in het tweede deel van de wed strijd, beëindigde zijn 20 km in 1.28.34. Voor velen was het weer even wennen, en alhoewel de weersomstandigheden goed waren, vormden met name de laatste kilometers voor velen een moei lijk te nemen obstakel. Henny Pot liep in Alphen weer een goe de 15 km-wedstrijd en toonde aan, dat haar vorm nog steeds stijgend is. Liep zij vorig jaar nog net boven de 60 minuten, nu kwam zij uit op één van haar beste tijden ooit gerealiseerd op de 15 km. Het werd net geen persoonlijk record, maar haar 57.17 mocht er desondanks zijn. Henny werd hiermee vierde vete rane. Mart van Hal, weer volop in training, zag haar 15 km eindigen in een tijd van 1.01.55, waarmee zij aantoonde deze afstand weer goed aan te kunnen. Cori- ne Wallet liet ook zien dat haar presta ties in stijgende lijn zijn. Nu kwam zij uit op 1.13.22, waarmee ze maar liefst vijf minuten sneller was dan het jaar ervoor. Veteraan II René Hoksbergen liep weer schijnbaar gemakkelijk naar een tijd van 58.18, terwijl Veteraan I Gerard Boeren niet een tijd van 64.19 zijn per soonlijk record maar weer eens aan scherpte. Henk van Hal, tenslotte, deed niet veel voor zijn clubgenoot onder: 64.40 was zijn eindtijd. Ook dit jaar organiseert de Soester basketbalvereniging The Red Stars weer een paastoernooi. Het toernooi zal zijn 22e jaar ingaan. De opzet is echter anders dan in de vele voorgaan de edities. Organisator Hans de Rond heeft na tien dienstjaren gezegd hiermee te stoppen en zal dan ook dit jaar alleen als coach van zijn kadetten aanwezig zijn. Toch heeft Red Stars gemeend weer een toer nooi te moeten organiseren. De deelna me is echter tijdens de tweede paasdag geheel anders dan vroegere jaren. Geen heren 1- en geen dames 1-afdeling, ge woonweg omdat daarvoor de animo dit jaar te gering was. Voor Goede Vrijdag en paaszaterdag is er echter een enorm aanbod van jeugd- teams, zodat op vrijdag 29 april ge speeld zal worden van 's ochtends half negen tot 's middags half vier met de meisjes kadetten. Vanaf deze tijd, half vier, gaan de jongens kadetten verder, waarbij het Soester team hoge ogen kan gooien voor een ereplaats. satoren veel belangstelling bij de jon gensjunioren, die om tien uur beginnen en kwart over vier de finale zullen spe len. Bij deze jongens-junioren zullen de kadetten van Red Stars de plaats inne men van de Red Stars junioren, die in de buurt van Bordeaux zitten. Op tweede paasdag wordt het heren- toernooi met internationale deelname gehouden. Op bezoek zijn het Tsjechi sche Viktoria Zizkov en een Belgisch herenteam uit Bocholt. Het toernooi op tweede paasdag begint om 12.00 uur en zal duren tot kwart over vijf. Geen goed competitieweekend Het eerste herenteam heeft afgelopen vrijdagavond weten te winnen tegen net onderaan staande Haagse Jumpers. Of dit genoeg zal zijn voor lijfsbehoud valt te betwijfelen, omdat ook de voorlaat ste plaats degredatie inhoudt. Het da mesteam verloor dit weekend wat te leurstellend van BVO uit Alphen. Het eveneens op rayonniveau spelende jon- Eemvogels speelde de laatste wed strijd in de zaalcompetitie tegen Vi king in Wijk bij Duurstede. In de thuiswedstrijd waren de Soesters met 5-10 weggespeeld, zodat de return met enige revanche-gevoelens werd ingegaan. Het zou een zeer spannende en doel puntrijke wedstrijd worden. Beide ploegen ontliepen elkaar nauwelijks, terwijl van twee kanten gul van afstand werd gescoord. In de eerste minuut miste Viking al een strafworp, die wel direct daarna werd "vervangen" door een doelpunt van af stand. Bij 3-1 voor de thuisploeg was er eigenlijk al een breekpunt. Eemvogels schroefde toen het hoge tempo wat naar beneden, wat het gewenste effect had. Zaterdag 16 maart Sporthal Beukendal 09.00 - 13.00 Eemvogels korfbal 13.00 - 23.00 Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 09.00 - 12.00 Badso badminton 13.00 - 17.00 KVO korfbal Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 Badso badminton 12.00 - 20.00 SoVoCo volleybal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 Selby badminton Zondag 17 maart Sporthal Beukendal 10.00 - 15.30 BDC handbal 16.00 - 20.00 Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 Badso badminton 21.00 - 22.00 Tennis part. Sportzaal De Bunt 10.00 - 12.00 BC Badso badmin ton 12.30 - 14.30 FDC Quick Motion Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 Selby badminton 15.00 - 17.00 Knickerbockers Met de rust was de stand gelijk (7-7). De tweede helft ging het tempo weer geleidelijk aan omhoog, maar nu dic teerde vooral het Soester achttal de wedstrijd. Marco v. Barneveld, die niet echt lekker in z'n vel zat, maakte plaats voor de snelle Carlo Oudebeek, waar mee het grootste Viking-gevaar ook verdween. Eemvogels bleef van afstand scoren, de gastploeg deed echter niet anders, zo dat vlak voor tijd 11-11 op het score bord stond. In de laatste minuut ver schalkte interim-aanvoerder Fons Ver duin zijn tegenstander en scoorde met een "tip-in" onder de korf. Hiermee werd de laatste zaalwedstrijd sterk afge sloten met winst. Doelpunten: Marco Kuil (vier keer), Fons Verduin (drie keer), Agnes Kraaikamp (twee keer), Aukje Wiersma, Marco v. Barneveld en Kathja Rauch (één keer). Uitslagen jeugd 1 maart v.v. S.B.B.-Charvida Fashion 4-1 Dotjes-RA.S. 5-0 J.P.C.-G. Team 5-0 Uitslagen senioren 4 maart Pin Down-Grillroom Cairo 5-0 Baanbrekers-T. P. P. 4-1 Silver Stars I-Bloopers 2-3 d'Oude Enghe-Arrows 0-5 Heineken-Glasservice v. Ede 4-1 Bull's Eye-Streepjes 2-3 Uitslagen senioren 5 maart Trio Bleeker-Heppie Hoekers 1-4 Bazuintjes-Kegelkeilers 5-0 H.A.M.-Funnel 1-4 Autoschade Koffrie-Kapperij 2-3 Strajk-B.B. Engineering 4-1 Cobra' s- Kaasspecialist 2'/r2'/2 Stand na vier ronden in de rode draad is als volgt: I. J. v. Slooten: 2. K. v. Leeuwen; 3. R. Verzaal; 4. N. de Kroon; 5. F. v. Son. Met nog 1 ronde te gaan blijft het aan de top uiterst spannend daar de verschalen miniem zijn. gens juniorenteam ontving zaterdag avond het op de derde plaats staande Rowic uit Dordrecht. Na een goede eer ste helft, 31-34, werd er toch ruim ver loren van een wat sterker Rowic: 56-71 Overige uitslagen Red Stars 3 - Dunckers 3 (heren)53-8l Red Stars 4 - O.S.G. 4 (heren) 47-6( Red Stars XD2 - Sparta XD1 (welpen) 48-61 Red Stars JC2 - Crackerjacks JCl (jong. adsp.) 61-4: Red Stars MC2 - Blue Herons MCl (meisj. adsp.) 76-1) Red Stars JC4 - Archipel JCl (jong. adsp.) 76-1; Red Stars MCl - B.Z. '72 MCl (meisj. adsp.) 58-2; Red Stars JB1 - W/Shooters JB1 (jong. kad.) 141-3' De jongens kadetten van Red Stars draaien dit jaar uitstekend en zijn noj volop in de race voor het kampioen schap. Diverse jongens kadetten heb ben deelgenomen in de selecties vandf kadettenafdeling van de kern Utrecht Afgelopen zaterdag vond in Waddinx- veen een toernooi plaats waar gekozei werd tussen de drie kernen Den Haag Rotterdam en Utrecht voor een rayon- kadettenteam. Hierin is gekozen Pau Hilhorst van de Red Stars kadetten. Aanstaande zaterdag is er weer basket bal vanaf één uur. 's Avonds om hall acht speelt het eerste herenteam de las tige wedstrijd tegen Gunco R'dam Toch kunnen de heren, zoals ze de laat ste paar weken draaien, beslist voor eet verrassing zorgen. Na een langere afwezigheid is Joop van Zijtveld nu al weer enige tijd terug op het scrabble-front. Langzamerhand komt ook bij hem de "schwung" erin, getuige zijn 532 punten in zijn partij tegen Jan Danvers. Op een druk bezochte avond wisten liefst acht deelnemers een score van meer dan 500 punten te behaleen. De top-vier (Jan Danvers, Anne Nuysink Trudy Danvers en Annie Janssen) was daar bijna vanzelfsprekend ook bij Hierbij wisten zij de spanning voor de competitie er goed in te houden. Voora Trudy is tegenwoordig bijna niet meei te stuiten in haar opmars. Zij begin steeds meer in te lopen op Anne Nuy sink, die nog wel op de tweede plaat< staat. Maar als ze zo doorgaat, heeft ze in vier weken de eerste plaats in zicht. De uitslagen van afgelopen donderdag R. Rabelink-T. v. Egdom 382-436 T. Danvers-W. Klute 609-451 A. Nuysink-A. Janssen 500-51' J. v. Zijtveld-J. Danvers 532-507 T. v.d. Veer-W. Witkamp 437-436 T. v.d. Leij-T. Veerman 348-286 J. Danvers-W. Witkamp 485-581 T. v.d. Leij-T. Danvers 545-406 T. v.d. Veer-R. Rabelink 408-507 J. v. Zijtveld-A. Janssen 442-468 T. v. Egdom-T. Veerman 339-392 De prijs van de week, waarom na de pauze werd gespeeld, was deze keeT voor Tineke van Egdom, die daarmee haar wat ongelukkige competitiewed strijd weer goed wist te maken. Donderdag is er weer scrabble in dien stencentrum Honsbergen. De aanvang is half acht precies en de deelname kost f 2,50 per avond. Terwijl de landelijke teams van ttv Shot en vrij weekend hadden, kwamen de afdelingsteams vorige week ge woon in actie. Met succes, want bij de senioren lieten Shot 3 en Shot 4 ruime overwinningen aantekenen en bereik te Shot 5 een verdienstelijk gelijkspel. Van de drie jeugdteams die afgelopen zaterdag achter de tafel moesten ver schijnen, wist alleen het vierde te win nen. 2de klasse-A, Buna 2 - Shot 3 2-8 Shot 5 - Huizen 4 5-5 Shot 3 blijft door de ruime winst op Bu na 2 in de race om de tweede plaats. Poulegenoot Shot 5 sprokkelde tegen Huizen 4 vijf waardevolle punten bij el kaar. Drie van de vijf tellers kreeg het vijfde overigens cadeau. Huizen kwam namelijk opdraven met een nogal gam mele speler, die in zijn eerste wedstrijd al na één game moest opgeven en ook later niet meer in actie zou komen. De reglementen werden erop nageslagen en wat bleek: Shot 5 kon de niet ge speelde wedstrijden op het conto bij schrijven. Een niet onwelkom steuntje in de rug in de strijd tegen de dreigende degradatie. 2de klasse-B, Huizen 3 - Shot 4: 2-8 Shot 4 had tegen Huizen 3 geen ca deautjes nodig. Voor de, overigens fit te, Huizenaren waren de Soesters dui delijk een maatje te groot. André van Vugt gaf het goede voorbeeld met drie overwinningen. Rob Houtgast en Ro nald Huigen voltrokken met ieder twee winstpartijen het vonnis. Het achtste punt werd gescoord in het dubbel. Uitslagen senioren: Buna 2 - Shot 3 2-8 Huizen 3 - Shot 4 2-8 Shot 5 - Huizen 4 5-5 Shot 6 - Victoria 6 6-4 EMM 1 - Shot 7 5-5 Shot 8 - Buna 6 3-7 Overhees 2 - Shot 9 6-4 VEV 6 - Shot 10 2-8 Shot 11 - Hogerheide 4-6 Shot 12 - Quick 16 0-10 Shot 13 - Niké 0-10 Jeugd Afgelopen zaterdag stonden in de Shot zaal aan de Heideweg eens niet de spe lers van het eerste jeugdteam in de schijnwerpers. De landelijke competi tieleider had ze een vrij weekend toebe dacht. Een goede gelegenheid voor het aanstormende jeugdtalent om te laten zien wat het allemaal in huis heeft. Vooral in de leeftijdsgroep zo rond de 11, 12 jaar lopen er bijShot de nodige talentjes rond. Timo Septer (12 jr.) van Shot 3 bijvoorbeeld. Tot voor zaterdag nog niet zo op dreef, maar tegen het sterke ATC uit Almere-Haven goed voor twee overwinningen. Shot 3-aan- voerder Rolf van Asselt toonde zich na afloop terecht ingenomen met Timo's prestatie. Tevredenheid bij de jeugdtrainers ook over de ontwikkeling van Toine van El- teren (12 jr.) van Shot 4. Hij scoorde zowel voor Shot 3, in welk team hij moest invallen, als in zijn eigen team twee punten. Toine wordt terzijde gestaan in Shot 4 door de gebroeders Merkus. Paul (12 jr) was afgelopen zaterdag niet te ver slaan, hij won al zijn drie enkelwedstrij den. Is Paul meer een verdediger, broertje Erik (10 jr) moet het vooral Toine van Elteren (l.) en Paul Merkus succesvol met Shot 4, tijdens het inspe len. hebben van een hard geslagen fore hand-aanval. Een dodelijk, zij het soms wat onvast wapen. Afgelopen zaterdag was het goed voor een winstpartij. Ook de spelers van Shot 5 hanteren het badje nog niet al te lang. Christiaan ter Linde 12 jr), Laurens van der Horn (12 jr) en Rogier Meun 14 jr) zijn ongeveer even lang lid van tafeltennisvereniging Shot en doen in speelsterkte dan ook niet veel voor elkaar onder. Christiaan, net iets langer lid dan zijn teamgenoten, is misschien een pietsie beter. Zaterdag scoorde hij tweemaal, terwijl Laurens Rogier ieder een overwinning boekten. Uitslagen Jeugd: Shot 3 - ATC 3 4-6 Shot 4 - Huizen 3 7-3 Shot 5 - Huizen 6 4-6 noot absentie van Erwin de Gier en bedanken van Wout Blankenstijn kre- I Jeffrey Dorrestein en Tjeerd Alte- opnieuw een kans in de hoofd- :;ichl van Hees, terwijl Eric Looysen en Marco Fonken, terugkerend van blessures, plaats moesten nemen op de bank. Hees kwam al na enkele seconden in de wedstrijd op voorsprong. Vanaf de af tap kreeg de keeper van Argon de bal oegespeeld. Toen hij de bal uittrapte, aakte hij de bal nog aan met zijn han- Alle 22 jeugdelftallen van s.o.Soest .0nden afgelopen zaterdag de wei ,veer in. Sommige ploegen speelden vriendschappelijk, andere moesten de hooggespannen competitieverwach- j„gen waarmaken. De A2 bijvoor- )eeld, die dit seizoen zeer hoge ogen ,aat gooien, verpletterde HVC met 11-0. Maar ook de prestatie van de El mocht er zijn. Zij hielden de enige me- (jekandidaat voor de titel Spakenburg op een prima 2-2. De Al was vrij, maar speelde vriend schappelijk in Veenendaal tegen DO- VO. Deze ploeg, die in de interregiona le afdeling naast die van s.o.Soest speelt, werd keurig door het elftal van stand-inn coach Peter Hilhorst versla gen. s.o.Soest won met 2-1 dank zij tref fers van Pierre Brouwer en Bart Aarts. Zaterdag speelt de A1 van s.o.Soest te gen HCSC in den Helder. De uitslagen A-junioren DOVO 1-s.o.Soest 1 1-2 .o.Soest 2-HVC 2 11-0 B-junioren s.o.Soest 1-Unicum 1 Amsvorde 1-s.o.Soest 2 s.o.Soest 3-Hoevelaken 2 C-junioren SDO 1-s.o.Soest 1 s.o. Soest 2-SVL 2 CJVV 3-s.o.Soest 3 1-4 8-4 2-3 2-0 0-6 3-3 1-2 0-7 1-1 8-3 3-1 2-18 2-2 8-1 0-6 2-2 Dames-junioren s.o.Soest B-VVOG B MSV'19 C-s.o.Soest C D-pupillen s.o.Soest 1-Vreeswijk 1 Roda'46 5-s.o.Soest 2 s.o.Soest 3-Amsvorde 1 s.o.Soest 4-TOV 2 E-pupillen Spakenburg 2-s.o. Soest 1 Hoogland 4-s.o.Soest 2 s.o.Soest 3-Limvio 1 Spakenburg 5-s.o.Soest 4 F-pupillen s.o.Soest 1-Spakenburg 1 2-10 Hoevelaken 2-s.o.Soest 2 2-2 s.o.Soest 3-Quick 3 9-1 SEC 2-s.o.Soest 4 0-0 Zaterdag kan bij s.o.Soest hoogstwaar schijnlijk de eerste kampioen binnenge haald worden. Het dames C-zevental, dat onder leiding staat van Mary Pop- pelaars en Helen Dorrestein, heeft aan een gelijkspel tegen DOB genoeg om buiten bereik van de concurrentie te blijven. Hopelijk zijn deze kampioen- tjes de eerste in een lange reeks bij de blauw-witten. Aanstaande zaterdag zal ook een ander heuglijk feit te vieren zijn. De F-pupil- lenafdeling van s.o.Soest is zo gestaag aan het groeien, dat wedstrijdsecreta resse Anke Rauch een vijfde F-zevental bij de Bond heeft kunnen aanmelden. De F-5 gaat zaterdag voor het eerst de wei in, en zal onder leiding staan van Jack Dorrestein, in Soest-gelederen be ter bekend onder de naam "Por". Voor jongens en meisje om 13.30 uurTRAINE èn de kantine is ope Opgericht 9 mei 1926 WZ heeft de opgaande lijn die hel vorige week vertoonde tegen FZO door kunnen zetten tegen het Ante- rongse DVSA. Met geconcentreerd voetbal heeft WZ gedurende de ge hele wedstrijd het spel gecontroleerd en kwam zodoende met een ruime 1-J overwinning naar Soest terug. WZ startte in dezelfde basisopstelling als vorige week. Otto van As speeldt voor de geschorste Johan Schmidt er Paul Rademaker speelde voor Wim dt Vries. De aanwezige toeschouwers kre- gen vanaf het begin een aantrekkelijke wedstrijd te zien. Zowel DVSA al! WZ speelden voor de volle winst er dat gaf heen en weer golvend aanvals- JPel te zien. Het duurde tot een kwartier voor rus' voordat de eerste goal viel. Gert van dt Munt speelde zijn direkte man uit er h"ok de bal vanaf de achterlijn voor naai de vrijstaande Cees Jan de Vries die om gehinderd WZ op voorsprong kopte m het resterende kwartier speelde W2 achzelf met deze 1-0 voorsprong rustij jaar de thee. Na rust kwam WZ snel op een 0-. voorsprong. Een verre uittrap van kee Per Mare Brouwer bracht wederon Cees Jan de Vries oog in oog met dj pVSA-goalie die hij met een fraaie lo hej nakijken gaf. WZ had de smaak t< Pakken en ging op jacht naar de derd1 ,>i >4

Soester Courant | 1991 | | pagina 18